wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRAnt WAALWIJK m frits w van deR ven UW MENIM modehuis OPTICA BOGAERTS KOMT ER EEN CENTRALE MUZIKANTEN- OPLEIDING IN WAALWIJK? m Hockey VRIJDAG 23 MAART 1962 84e JAARGANG No. 23 SBL Stoomdrukkerij ijalwUKse Antoon Tielen waredacteur: JAN TIELEN ^nummer 50798 J:hladverschUnt 2 x per week f^géricht~1878 Bureaux; Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo' geslaagd Voor het te Eindhoven gchou- a?n examen manicure slaagde iej. L. v. Woensel. SACRAMENTSPROCESSIE WAALWIJK Vele dames en heren die zich had- Jen opgegeven voor 't gemengd koor Jat de vierstemmige Missa Brevis van palestrina gaat instuderen t.g.v. de Sacramentsprocessie op zondag 24 juni, waren j.l. zondag in Thalia bij een. Ten behoeve van hen, die niet aan lig waren, geven wij de repetitie- tijden zoals deze zijn vastgesteld. De dames repeteren iedere zondag om 12 uur in de kantine van de N.V. Timtur-schoenfabrieken. De eerste repetitie is a.s. zondag 25 maart. De- re repetities staan onder leiding van Je heren Duyvelaar en Wilmont. De heren, bijna allen lid van één Jer kerkkoren, repeteren voorlopig tijdens de wekelijkse repetitieavond van hun eigen koor. Deniet-leden van een kerkkoor hebben de keus uit de volgende repe tities 'I Kerkkoor St. Antonius, iedere maandagavond om half acht. Kerkkoor St. Clemens, iedere dins- Jagavond om half negen. Kerkkoor St. Jan, iedere dinsdag avond om zeven uur. Kerkkoor O. L. Vrouw Onbevl. Ontvangen, iedere woensdagavond om kwart voor negen. De knapenkoren houden hun repe tities onder leiding van de heren van Boxel, Wilmont en Duyvelaar. Begin mei hoopt men met de cen trale repetities te kunnen beginnen. VERKIEZINGSBIJEENKOMST DeA.R.P. en de C.H.U. hebben voor donderdag 22 maart in de aula van de protestants christelijke h.b.s. een verkiezingsbijeenkomst georgani seerd. Als sprekers zullen optreden burgemeester Slot van Eethen, lid van Je Provinciale Staten voor de A.R. partij en de heer J. Reyers uit Ka- merik, lid van de Eerste Kamer voor de C.H.U. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK Donderdag 22 maart houdt de Boe renleenbank te Waalwijk in café het Vosje, 's avonds om 8 uur, haar jaar lijkse algemene vergadering. Tijdens r-eze vergadering zal de verkiezing plaats hebben van een lid van het be stuur, doordat de heer R. van Loon aftredend is. terwijl eveneens een lid van de Raad van Toezicht zal wor den gekozen. O.O.G. BRENGT „OSCAR" Een Franse klucht in drie bedrij en staat op het programma van de aalwijkse toneelvereniging, die op taterdag 31 maart en zondag 1 april, juethet stuk „Oscar" voor het voet- za' treden. De schrijver van dit stuk heeft geen andere bedoeling ge had dan u een genoeglijke onbezorg- e avond te bieden. De uitvoeringen 'Inden plaats in zaal Jan de Nijs, totestraat. Beide avonden 8 uur. BEJAARDEN EN ZIEKENFONDS W aanleiding van een artikel in -" blad van vrijdag 2 maart, hande- n e over de bejaarden en zieken-1 jsteJt ons de heer J. B. de vol- Ne vragen Moe staat het met de regeling hier- v°°f Personen van 65 jaar en 11 er> die in Nederland wonen en die verplicht verzekerd zijn? Blijven J. wanneer ze 65 jaar zijn geworden uiten het arbeidsproces zijn ko- m3an automatisch verplicht is h j ^nc^en geval is, hoe ej dan geregeld met de betaling Premie? Antwoord .dien een 65-jarige buiten het ar- Preces komt te staan, zijn de en 0n(lsen verplicht - als hij daartoe het verzoek doet - hem tot de vrijwillige bejaardenverzekering toe te laten, zonder daaraan voor waarden te verbinden, mits zijn in komen niet meer bedraagt dan f 3878.- per jaar (eventueel ver hoogd met het bedrag van de kinder bijslag voor een eerste kind, krachtens de kinderbijslagwet voor rentetrek kers). Deze tussen haakjes gestelde toe voeging komt praktisch niet voor en kan daarom worden verwaarloosd. Deze verzekering omvat ook de ge zinsleden, zoals bij de verplichte ver zekering ook geldt. Uitgezonderd zijn echter die ge zinsleden - de echtgenote niet mede- gerekend - die een eigen inkomen van meer dan f 18.60 per week heb ben. Aanmelden zo spoedig mogelijk na beëindiging van het arbeidsproces. De premie welke moet worden be taald is afhankelijk van het inkomen. Bedraagt dit inkomen ten hoogste f 2868. -dan bedraagt de premie f 1.01. Ligt het inkomen tussen f 2868.— en f 3878.— per jaar, dan is men de dubbele premie ver schuldigd, dus f 2.02 per week. Ligt het inkomen boven f 3878. - dan wordt men dus niet toegelaten en zal men moeten verzoeken tot de vrijwil lige ziekenfondsverzekering te wor den toegelaten. Hieraan zijn echter wel voorwaarden verbonden, zoals een maximum inkomensgrens van f 8000. een goede gezondheid, vrij van ziekte, kwalen en gebreken. R.K. JEUGDCENTRALE ST. CLEMENS-PAROCHIE. Vanwege bovengenoemde Jeugd- centrale zal a.s. donderdagavond 29 maart, een oudersavond worden ge geven in het Gemeenschapshuis te Baardwijk. De verschillende jeugdclubs die onder deze centrale ressorteren, zul len die avond weer demonstraties ge ven op het toneel, waaraan ditmaal ook een meisjes- en een jongens-af deling van de gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" zullen deelnemen. N. H. INSTUIF BESOIJEN A.s. zaterdag 24 maart zal de instuif gehouden worden in de gymnastiekzaal van het Willem van Oranje College aan de Floris V-laan. Aanvang 8 uur. De avond wordt verzorgd door de mandolineclub „A Tempo" uit Sprang-Capelle met zang, Ha- waii-muziek en toneelschetsjes. POPPENTHEATER Iene-miene-mutte in Waalwijk. Op zaterdag 31 maart a.s. zal het bekende poppentheater „Iene-miene- mutte" twee voorstellingen in De Grote Zaal, Grotestraat 202 te Waal wijk geven bij gelegenheid van het 12 Vè-jarig bestaan van het Snoepje van de Week van De Gruyter. vvDe Lantaarn" Het eerste gedeelte van het pro gramma is een traditionele popen- kast met o.a. Jan Klaassen en Katrijn, het tweede gedeelte bestaat uit de op voering van he spel „De gouden to- vervogel". De voorstellingen, waarvoor de kaartverkoop geschiedt in de winkel van De Gruyter te Waalwijk, begin nen om half twee en vier uur. „DE POSTDUIF" WAALWIJK Op zaterdag 17 maart hield bo vengenoemde vereniging haar voorjaarsvergadering. Na dc gebruikelijke opening door de voorzitter, de heer H. Pullens, werden de verschillende punten aan de orde gesteld. Ten eerste de oefenvluchten, welke op zaterdag en zondag 24 en 25 maart zullen beginnen. In- korven hiervoor van 9 tot 10 uur 's morgens. Verder werd aan de leden me degedeeld dat zij een derde hok- lijst zullen ontvangen, welke voor 1 april zal moeten worden ingeleverd, omdat deze lijst voor de wedvluchten moet worden in gezonden aan het bestuur van Midden-Brabant. Ook had de voorzitter nog een zeer belangrijke mededeling naar aanleiding van het verzoek van enkele zusterverenigingen uit de, omliggende gemeenten om met onze en in onze C.C. in een con cours te kunnen spelen, n.l. de verenigingen uit 's-Bosch, Vlij men en Waspik. Dit kan een grote vooruitgang betekenen in de moeilijke toestand, die er op 't ogenblik in de Z.N.B., maar voor al in Midden-Brabant bestaat. De opleiding van muzikanten vormt voor alle muziekcorpsen een groot probleem. Voor de toekomst van ieder mu ziekgezelschap is het noodzakelijk dat tijdig jeugdige muzikanten wor den gekweekt, die straks de bezetting kunnen aanvullen. Aan een goede en verantwoorde opleiding van muzikanten zitten ech ter zoveel financiële en organisato rische problemen vast, dat de meeste corpsen hiervoor zelf geen behoorlij ke oplossing kunnen vinden. Dit hebben ook onze plaatselijke harmonieën reeds enkele malen tot hun teleurstelling moeten ondervin den. Hier kan alleen een centrale oplei ding, georganiseerd door de geza menlijke muziekgezelschappen in een bepaalde kring, met financiële mede werking van de betrokken gemeenten, uitkomst brengen. GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR VAN Deze overweging deed de Waspik- se harmonie „Volksvlijt en Volksver maak" en het Waalwijkse „St. Cris- pijn" het initiatief nemen tot bijeen roeping van een vergadering, waartoe de muziekcorpsen uit Waalwijk, Ca- pelle, Kaatsheuvel, Waspik, Raams- donk, Raamsdonksveer, Geertruiden- berg, Drunen, Heusden, Elshout, Haarsteeg, Vlijmen en Nieuwkuijk werden uitgenodigd. Op deze vergadering, die op 5 fe bruari j.l. in Hotel Verwiel te Waal wijk werd gehouden en waarop de aangeschreven verenigingen goed ver tegenwoordigd waren, werd algemeen de wenselijkheid van een goed geor ganiseerde centrale opleiding onder streept, mits deze de financiële draagkracht van de corpsen en van de leerlingen niet te boven ging. Men achtte Waalwijk, als meest centraal gelegen gemeente in deze kring, de geschiktste plaats voor deze oplei ding. Door de initiatiefnemers zouden nadere informaties worden ingewon nen en getracht zou worden op een volgende bijeenkomst door een ter zake kundige de plannen uitvoerig te doen Joelichten. Zo kwamen j.l. dinsdagavond ver schillende afgevaardigden van mu ziekcorpsen uit deze kring wederom in Hotel Verwiel bijeen, waar de heer Smeets van de muziekschool te Til burg een uiteenzetting gaf van de wijze waarop de gezamenlijke mu ziekgezelschappen van Tilburg deze opleiding geregeld hadden. Daar loopt een cursus met circa 150 leer lingen uit Tilburg, Goirle en Don gen. De lessen worden gegeven in de muziekschool, wat natuurlijk vanwe ge de accomodatie, het lesmateriaal en de staf van leraren de meest ide ale oplossing is. Voor verderaf gele gen plaatsen vormt de afstand echter een belemmering, doch de heer Smeets achtte een goede centrale op leiding door deskundige leerkrachten voor een bepaalde kring van ge meenten heel goed te verwezenlijken. Uitgaande van 50 a 60 leerlingen begrootte hij de kosten op ongeveer f 2. - per leerling voor 2 lesuren per week, waarvan 50 cent door de leerlingen zelf, 50 cent door het be treffende corps en f 1.- door de betrokken gemeente zou kunnen wor den bijgedragen. De ervaring met de eerste cursus had in Tilburg geleerd dat bij jeug dige leerlingen de animo spoedig verslapt als aanvankelijk uitsluitend theorie-lessen worden gegeven. Daarom is men er dit jaar toe overgegaan om reeds direct bij de aanvang wekelijks een uur theorie en een uur practische muziekbeoefe ning aaneensluitend te geven, hetgeen bijzonder goed resultaat heeft gehad. De aanwezigen konden over het algemeen in principe met de plannen instemmen en hun medewerking toe zeggen. Vóór 1 mei zal ieder corps opgave doen aan de heer A. v. Loon, Burg. Moonenlaan 21, Waalwijk, van het vermoedelijk aantal leerlingen dat men voor deelname heeft kunnen werven. Ook muzikanten die reeds in het corps meeblazen kunnen zich eventueel voor deelname opgeven om hun theoretische en technische mu- ziekkennis te verhogen. Alles zal echter afhangen van de financiële medewerking van de be trokken gemeentebesturen. Het ligt in de bedoeling dat er voor deze muziekopleiding een stich ting gevormd wordt uit de belang hebbende muziekcorpsen in de kring Langstraat, welke stichting zich dan tot de diverse gemeentebesturen zal wenden om een uniforme bijdrage per leerling uit hun gemeente. Waar van het welslagen van deze opleiding het voortbestaan en het op hoger peil brengen van de plaatselijke corpsen afhangt, mag verondersteld worden dat niet tevergeefs een beroep op de financiële medewerking van de gemeentebesturen zal worden gedaan. Met belangstelling wachten wij de verdere ontwikkeling van deze plan nen, die men met ingang van 1 sep tember a.s. hoopt te verwezenlijken, af. Markt 17, Den Bosch Telefoon 37073 TONEELVERENIGING „VOLHARDING" Bij de opvoering van het to neelstuk „Het leven gaat door" kon ik de verleiding niet weer staan om er aan te denken dat deze titel betrekking had op de vereniging die het speelde. „Volharding", de toneelvereni ging die grote hoogtepunten ge kend heeft en nu afgezakt is op een laag neil, speelde haar eigen tragedie „Het leven gaat door". Persoonlijke gevoelens heeft de ravage aan het ledental zoda nig verricht, dat er een beroep gedaan moest worden op oude leden. Die dan ook met gemeng de gevoelens hebben gespeeld en best aan de tijd van weleer heb ben gedacht. En wat voor 'n tijd: een 1000 donateurs, die altijd weer graag de dramatische stuk ken konden waarderen. Het bestuur dat op zijn manier de stimulans en vriendschap in de vereniging hield. Maar wat is er nog „verander lijker dan de mens". Eigen eerge voel en belang zouden; de grootste brekers worden aan deze eenheid. Deze vereniging, waar ieder gewoon net mens zich thuis voel* de, heeft evoluties meegemaakt, die funest zijn geweest voor het grootse dat er van uit ging. Toch blijft „Volharding" nog steeds geven wat in haar vermo gen ligt, al zijn de spelers niet meer wat ze zijn geweest. Als. wij denken aan personen als T. v. Tlelvoirt, C. M. en T. v. Engelen, A. Oosterwaal, J. van Vught sr. en jr., B. Samuels, P. Parijs, de gezusters v. d. Hout, J. de Gaat, J. v. Engelen en nog zovele anderen. Waar is het voor nodig ge weest dat al deze mensen hun persoonlijke gevoelens in de ver eniging zijn gaan betrekken. Kon men in de vereniging niet vergeten hoe men buiten de ver- vragen brillen van eniging als mens tegenover el kaar kan staan. Wij mensen, die alle met menselijke zwakheden zijn belast, kunnen zo moeilijk de persoonlijke kwesties aan de kant zetten. Versplintering door dat er spelers waren, die in hun eergevoel de scepter wilden zwaaien, terwijl er maar één is in elke vereniging die dat moet doen. En die mag dan toch niet door een speler gehanteerd wor den, dat veroorzaakt enkel af gunst en geroddel. Waarom niet de persoonlijke gevoelens naast je neerleggen en de handen ineen slaan en met z'n allen weer opbouwen wat ver nield is. Dan zullen de mensen weer naar het clubhuis gaan op de Dijk om jullie prachtig toneel spel te bewonderen. „Volharding", dat het weer crescendo moge gaan. Vlijmen. H. I. VERFRAAING. Herhaaldelijk kan men in Uw blad lezen over aanbouw en ver- fraaing onzer gemeente. Men hoort de zo mooie bena mingen als Bloemenoord, Tuin dorp, met diverse zacht klinken de bloemennamen. Inderdaad, zo op het oog ziet het er heel aardig uit, maar on dergetekende, zelf wonende in Tuindorp, ziet meer dan het op pervlakkige. Neemt men b.v. de Liefrinckstraat, zelden of nooit wordt deze door de gemeente dienst gezuiverd van papier en ander soort rommel De beplan ting (een stelletje struiken, men kan er moeilijk een beter woord voor vinden) verwekt zomers 'n pracht muggen- en oorwormen- plaag. Ten 2e: de verzorging van genoemde bcgroeing (deze gaat ook uit van gemeentewege en men betaalt hier jaarlijks voor) heeft nog nimmer plaats gevon den. Maar nu het braak liggend stuk grond, gelegen aan de ach terzijde der woningen Berckenro- delaan, Liefrinckstraat, Besojjen- sestraat. Een groter vuilnisbelt bestaat er met; van alle zijden wordt hier vuil gestort. Niet alleen het zicht is aller beroerdst, maar vliegen, muizen, ratten, ja, alle soorten gedierte vinden hier hun paradijs. Dat wordt weer iets van de zo mer: deuren moet men gesloten houden, of men krijgt vliegen binnen in alle grootten, prima bacillen verwekkers. Jaren geleden heeft Waalwijk kennis gemaakt met een epide mie paratyphus. Toen heeft men moeten zoeken naar de haard, waar deze ziekte zou zijn ont staan. Welnu, als genoemde rom mel niet ten spoedigste wordt opgeruimd, dan maakt men een goede kans op een herhaling met alleen het voordeel dat men nu reeds de bron weet van alle el lende. Maar ondergetekende en met mij vele anderen vertrouwen dat hier eerder zal worden inge grepen en niet dat het gezegde ,als het kalf verdronken is, dempt men de put", zal worden bewaarheid. U, geachte redactie, dankend voor de plaatsruimte. Waalwijk. v. d. G. KMHC WAALWIJK Uitslagen van de afgelopen week Dames 3Waranda 2 31 Heren 2Den Bosch 5 12 Dames 2MOP 3 21 Heren 1Were Di 2 01 Heren 4Were Di 5 42 Den Bosch 6Heren 3 42 PushWaalwijk B 110 Jeugdprogramma van a.s. wee^ Waalwijk ATilburg A aanvang 14.30 uur Waalwijk P—Tilburg Q aanvang i4:90 uur Programma voor a.s. zc,n(]a? Push 2Dames 1, aanv. lorm u Tilburg 7Heren 4, 12.0-n inir Heren 3Tilburg 9, 14.01) uur' "•inviniiu 1117. £.0 De tcho vAn het Zuióen T2aZf Repetities gemengd koor 1 ELASTIEKEN KOUSEN STEUNZOLEN Grotestraat 220 WAALWIJK DROGISTERIJ-PARFUMERIE Grotestraat 131, Telefoon 2045 W A A L W IJ K WAALWIJK TEL. 04160 2519 PERSONENWAGENS KAMPEERWAGENS. 8 PERSONEN BUSJES OPTICIÉN WAALWIJK I

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 9