f— XiXPS D LIJST 3 U üemeeineraaü Waalwijk Lips n.v. Drunen vraagt: Loon Loon S' W Smeelel 55 vas OR ECTTO VAN RET 7UTDEN V \N MAANDAG 26 MAART 1962 2 Agenda en pre-adviezen Protestanten in Noord-Brabant PROT. CHRISTELIJKE GROEP >hfkl< te Pje m°eten en verplaa gj Jjf bedrag,2 ii iii iii ii! iii ongeschoolde arbeiders die genegen zijn in ploegendienst te werken en die na een inwerktijd geplaatst kunnen worden als: bedieningsvakman of controleur in de Walserij en Extrusiebedrijven; smelter of gieter in een van de Gieterijen; perser of machine-arbeider in het Metaalbedrijf. Het aanvangsloon in ploegendienst bedraagt voor deze functionarissen f101.80 bruto per week en eenmaal in de 5 weken een premie-afrekening van f 34.- bruto. De uren in ploegendienst zijn: morgenploeg: van 05.00 -14.30 uur middagploeg: van 14.30 - 24.00 uur. Sommige smelters werken in 3-ploegendienst, n.l.; nachtdienst; 22.40 - 06.45 uur morgendienst: 06.30-14.45 uur middagdienst: 14.35 - 22.40 uur. Draaier of hoorder in de Grote Draaierij van het Schroeven bed rijf. Het aanvangsloon bedraagt f 101.80 bruto per week en eenmaal in de 5 weken een premie-afrekening van f 34.- bruto. De uren zijn: morgenploeg: 05.00 - 14.30 uur nachtploeg: 22.30 - 08.00 uur. Bovendien kunnen ongeschoolden worden ge plaatst als; sjouwer corveeër kraandrijver Deze werkzaamheden kunnen worden ver richt in dagdienst, waarvoor de uren zijn: 07.35-17.15 uur. Het aai/ivangsloon bedraagt voor sjouwer en corveeiar f88.38 bruto per week plus een premie-afrekening van f32.- bruto eenmaal pe^r 5 weken. Een kraandrijver ontvangt f91.48 bruto per week en een premie-afrekening van f 34.- bruto eenmaal per 5 weken. Verder kunnen nog worden geplaatst enkele: bo orders draaiers rondslijpers ge- re-edschapmakers machine-bankwer- k ers constructie-bankwerkers electri- c;iëns. Deze vaklieden ontvangen een loon volgens loon- groep 4 of 5 van de C.A.O.-grootmetaal. In dagdienst betekent dit als aanvang een bruto weekloon van f 98.30 resp. f 103.90 plus een premie afrekening eenmaal per 5 weken van f37.- resp. f 39.- bruto. In ploegendienst ontvangen zij per week f 109.90 resp. f 115.68 bruto plus een premie-afrekening van f37.- resp. f39.- bruto eenmaal per 5 weken. Inlichtingen omtrent genoemde functies kunnen tele fonisch worden ingewonnen bij ons bedrijf, telefoon no. 04163 -511, toestel 442. Ook kunt U nader kennis nemen van 't werk op het bedrijf. Bij voorkeur ontvangen wij U dan op een maandag, woensdag of vrijdag op de afdeling Personeelszaken. Tevens vragen wij een onderhoudsmonteur Minimum eis: diploma Hulpmonteur. Minimum leeftijd 22 jaar. Bij voorkeur ervaring met dieselmotoren. Loon volgens C.A.O.-grootmetaal. DRUNEN iiililiüliliiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Vergadering van de raad dezer gemeente op donderdag 29 maart 1962 te 7.30 uur ten gemeente- huize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden op 22 febr. 1962. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot toekenning van premien op de voet van de Premieregeling woningver betering en -splitsing 1953. 4. Voorstel tot teruggaaf van vergunningrecht. 5. Voorstel lot beschikbaarstel ling van een krediet voor verzwaring van de kade ten noorden van de Langstraat- weg. 6. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een aanvullend kre- uitbreiding van bet hoofd- kabclnet der elektriciteits voorziening. 7. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een aanvullend gre- J diet voor de bouw van een Mater Amtibilisschool. 8. Voorstel lot 't verlenen van medewerking overeenkom stig artikel 72 der lager on derwijswet 1920 voor aan schaffing van leermiddelen voor de Christelijke school te Besoiien. 9. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de exploi tatievergoedingen ingevolge de lager onderwijswet 1920 over 1962 voor de bijzondere scholen voor g.l.o., u.l.o. en b.l.o. 10. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het verplaatsen en verbou wen van een houten nood- school tot semi-permanente kleuterschool aan de Vcn- kelstraat. 11. Benoeming leden der com missie tot wering v. school verzuim wegens periodieke aftreding op 23 maart 1962. 12. Voorstel tot verhoging der vergoeding voor leden van stembureaus. 13. Voorstel tot aankoop der panden Grotestr. 228 .en 230. 14. Voorstel tot verkoop van een strookje grond aande Kloos- terwerf aan J. A. Coojs. 15. Voorstel tot intrekking van net raadsbesluit van 1 febr. 1962 tot verkoop van indus trieterrein aan de Elzenweg aan de M. Schapendonk n.v. 16. Voorstel tot uilzetting van kasgeld. 17. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het" veranderen van een transformatorgebouwljc ten behoeve van het elektrici teitsbedrijf. 18. Voorstel tol wijziging der uitkeringsverordening. 19. Wijziging begroting. Premieregeling woningverbetering en -splitsing 1953. Door J. M. van Loon, wonende Vooreinde 15 alhier, en C. A. Moo- nen-Hesselberth, wonende Voorein de 32 alhier, zijn verzoeken inge diend om in aanmerking te komen voor toekenning van premies voor woningverbetering van de door hen bewoonde woningen, zulks op de boet van de „Premieregeling wo ningverbetering en -splitsing 1953". De verbeteringen omvatten ten aanzien van beide genoemde pan den de vervanging van de aanwezi ge privaten door closets met water spoeling. B. en W. stellen voor om aan be lang hebbenden de gevraagde pre mies toe te kennen. Teruggaaf vergunningsrecht. Door H. L. van Heesbeen alhier werd d.d. 24 oktober 1961 afstand gedaan van de op zijn naam staande tapvergunning, geldende voor de benedenlokaliteit aan de zuidzijde van het pand Burg. v. d. Klokken- laan 37. Deze vergunning werd hier na bij besluit van 15 januari 1962 ingetrokken met ingang van 1 febr. daaropvolgende. In verband hiermede heeft van Heesbeen op 15 febr. j.l. tot de raad het verzoek gericht hem teruggaaf van vergunningrecht over het ver- guiuiingsjaar 1961/1962 te verlenen. Aangezien verzoeker recht heeft op zoveel vierden van het betaalde vergunningsrecht als het aantal kwartalen bedraagt, waarin van de vergunning geen gebruik gemaakt is, stellen B. en W. de raad voor op het verzoek gunstig te beschikken. Een gelijkluidend verzoek werd ingediend door mej. M. J. Kolste- ren, Hertog Janpark 60 alhier, door wie op d.d. 9 januari 1962 afstand werd gedaan van de op haar naam staande slijtvergunning, geldende voor een lokaliteit, gelegen aan de achterzijde van het pand Grotestr. 199. Deze vergunning werd hierna ingetrokken bij besluit van 15 jan. 1962. In verband hiermede heeft de be trokkene op 15 febr. 1962 tot de raad het verzoek gericht haar terug gaaf van vergunningrecht over het vergunningsjaar 1961/1962 te verle nen. Aangezien de verzoekster recht heeft op teruggaaf van zoveel vier den van het betaalde vergunnings recht als het aantal kwartalen be draagt, waarin van de vergunning geen gebruik is gemaakt, stellen B. en W. de raad voor op het verzoek gunstig te beslissen. Uitbreiding laagspanningsdistribu tienet. De woningen en gebouwen, gele gen in de omgeving van de Aug- Sniedersstraat, de Hadewychstraat en de Past. Kuijpersstraat zijn, voor wat betreft de elektriciteitsvoorzie ning, aangewezen op één laagspan- ningskabel, welke loopt vanaf het 40 KV station aan de Eerste Zeine Oost, via de Aug. Sniedersstraat en de Hadewychstraat naar de Past. Kuij persstraat en daar eindigt in 'n kabelverdeelstation. Aan genoemde straten zijn de laatste jaren tal van nieuwe wonin gen en gebouwen, waaronder een tweetal scholen, gereed gekomen. Dit, gevoegd bij het feit, dat het ge bruik van elektrische apparaten, waaronder radio's, t.v.-toestellen, stofzuigers enz., de laatste jaren sterk is toegenomen heeft 't stroom verbruik in de onderhavige straten zodanig doen toenemen, dat de in het voorgaande lid bedoelde kabel te zwaar wordt belast. Het behoeft geen betoog, dat hieraan risico's zijn verbonden, die verbetering van het ter plaatse aanwezige laagspannings distributienet noodzakelijk maken. Teneinde zulks te bereiken, die nen er een aantal voorzieningen te worden getroffen, waaronder kabel- aanleg ter verbetering van de span ning. Deze voorzieningen zullen er mede op gericht zijn de selectiviteit van het net te verhogen, een en an der om storingen in de stroomvoor ziening op grote schaal te voorko men. B. en W. stellen de raad voor, ter uitvoering van vorenbedoelde wer ken, het krediet beschikbaar te stel len. Aanvullend krediet t.b.v. stichting Mater Amabilisschool. In de vergadering van 27 april 1961 is door de raad een krediet be schikbaar gesteld ten behoeve van de stichting van een gebouw voor de Mater Amabilisschool alhier. De gedeputeerde staten van Noord-Bra bant hebben bij hun besluit van 20 december '61 goedkeuring verleend aan de suppletoire begroting van 't dienstjaar 1961, waarbij dit krediet werd geraamd. Het aan de raad gerichte pre-ad- vies vermeldde omtrent deze nieuw bouw, dat de school tot stand zou worden gebracht op een terrein in de nabijheid van het wandelpark. Zoals bekend is, werd tengevol ge van de onmogelijkheid om de bouw aldaar te verwezenlijken in tweede instantie met het schoolbe stuur overeenstemming bereikt om het gebouw te stichten op een ter rein ten oosten van de r.k. meisjes ulo-school aan de Taxandriaweg. De bouw verkeert momenteel in een vergevorderd stadium van uitvoe ring. De wijziging in de situering heeft evenwel tot gevolg, dat rekening moet worden gehouden met een be tekenende stijging van de grond- en bouwkosten. De grondkosten zullen n.l. moeten worden opgevoerd ten einde overeenstemming te verkrij gen met de exploitatieopzet voor het partiële uitbreidingsplan. „Waal wijk-noord". Deze bouwgrond is vol gens de opzet gecalculeerd op een bedrag van 17.80 per m2. Berekend naar een oppervlakte van 575 m2 bedragen de grondkosten derhalve 10.235.of 9.485.méér dan ge raamd werd. Voorts is tengevolge van de gewij zigde situering het aanbrengen van een putringfundering noodzakelijk geworden en zullen tenslotte 'n aan tal andere posten in meerdere of mindere mate worden overschreden. stemt eensgezind op de Aangezien de stichtingskosten van het nieuwe gebouw op kostprijsba sis in de huur van het gebouw zul len worden verdisconteerd, is uit gaande van de nieuwe raming aan stichtingskosten een nieuwe huurbe- rekening opgesteld, waaruit blijkt, dat een sluitende exploitatie moge lijk is. Met de huurprijs heeft het schoolbestuur zich schriftelijk ak koord verklaard. Gezien het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor om het voor de bouw van de Mater Amabilis school vereiste aanvullende krediet beschikbaar te stellen. Na 't gereed komen van de bouw zullen B. en W. een voorstel aanbieden tot verhu ring op basis van de dan bekende definitieve stichtingskosten. Medewerking ex artikel 72 der La ger Onderwijswet 1920. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs voor Waalwijk en omstreken wendt zich tot de raad met het verzoek medewerking te willen verlenen voor de aankoop van 180 leerlingen sets en vier leraarentafels met bij- behonrende armstoelen ten behoeve van de Christelijke School, Grote straat 45 alhier. De in de klassen 1, 2, 3 en 5 mo menteel in gebruik zijnde banken voldoen niet meer aan de daaraan te stellen eisen en werden in 1961 door de schoolartsendienst afge keurd. Het ligt in het voornemen van 't bestuur, om eventueel vrijkomende sets te zijner tijd over te brengen naar het nieuwe schoolgebouw aan het Oranjeplein. Het college van B. en W. acht de voorgenomen aankopen noodzake lijk en volledig verantwoord. Ook de inspecteur van het laoP onderwijs heeft blijkens zijn ad\5 tegen de omschreven aankopen pee bezwaar en gaat akkoord met de t tale kostenraming. Op grond van het vorenstaand, stellen B. en W. voor de gevraagd, medewerking te verlenen en het terzake benodigde krediet besef baar te stellen. Verplaatsen en verbouwen van een 2-klassige houten noodschool in St. Antoniusparocohie. In verband met de zeer onvoldoen de huisvesting van een aantal kleu ters in de r.k. kleuterschool aan dé St. Crispijnstraat 81, alsmede gelet op de vele nieuwe aanmeldingen voor plaatsing van kleuters op deze school, richt zich het bestuur van voornoemde school tot de raad me; het verzoek te willen bevorderen dat de houten noodschool, welke tot voor kort in gebruik was bij de me de onder zijn bestuur staande u.lo" school aan de Hadewychstr., thans ter beschikking wordt gesteld ten behoeve van het kleuteronderwijs Het is de raad ongetwijfeld "be kend, dat het stadsdeel der gemeen te, waarin genoemde kleuterschool is gevestigd, zich snel uitbreidt. Aan de vele verzoeken om toela ting tot de kleuterschool kan, gelet op het gemis aan plaatsruimte, niet worden voldaan. Thans doet zich een gelukkige om- standiigheid voor dat de St. Michael ulo-school onlangs een geheel nieuw gebouw in gebruik heeft genomen, waardoor een houten noodschool in deze parochie, eigendom van de ge meente, is vrijgekomen. Genoemde noodschool is geplaatst aan de Hadewijchstraat, namelijk op van ue i Cr ze nu [5 en zo spc ,,-eidende „Bu .'deVenkelst u bouwkoste speelwerk! Sbak, als». (dekking. g°r Het gebou 'redelijke eis cp de dringt Malen voor m deze paroc kosten alle: (cord voor. pp stellen dei verplaatsing 2-klassige tot semi-pen ui aan de Ve beschikbaar 1 ent de onder!" dien B- en W. ran de inspe onderwijs. een bedrijf waar muziek in zit iii: iiii iii: iii: *P stond i«er J. «ftvl hopen 02. "Ptan de

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2