r - - 75 95 .1 so 75 Limonadesiroop 56 Limonadesiroop 1Ae 66 Sinassticks 7) 28 Sinaswafelss. 60 24 Pindakaas 98 40 troeven van ons treffers Tricot damesondergoed Interlock damesdirectoires Herensinglets en slips Ribtricot meisjesondergoed 92 Kinnebakham 100 gram 8 grote REPEN CHOCOLADE 100 28 ct 33 ct 14 a 12 ct 20 ct ft TUTTI FRUTTI V voor u! 2 zakken SIAMRIJST 79 Tegen inlevering van de 3de waardebon ontvangt u deze week twee pakken Palingworst Braderieworst Holl. mosterd 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 MAART 1962 10 Haarsteeg WIELRENNEN Tussen Zesdaagse van Berlin en Milaan—-San Remo Peter Post op alle fronten meester Door Ad Vingerhoets. Tussen de eerste Zesdaagse van Berlijn, die dit jaar georga niseerd werd en de eerste klassie ker van het seizoen MilaanSan Remo liggen welgeteld 0 maan den. Op deze periode drukt de stempel van onze landgenoot Pe ter Post als geen andere. Rik van Steenbergen mag dan de beste zesdagenrenner van bet afgelo pen seizoen geweest zijn, Rik van Looy kan dan de Ronde van Sar dinië reeds op z'n naam gebracht hebben en Albert Covens kan nu met een gerust hart.vertellen dat bij uit de achtervolgingsritten totaal leeg op de weg verscheen. Het zijn allemaal prestaties, die verbleken bij de resultaten die de enigste Nederlandse baancoureur van bet moment deze winter op het bord bracht. In de zesdagenwereld speelde liij 'n eerste viool, viermaal ging de helft van de overwinning mee naar Amstelveen en daar waren alle drie de Belgische 144 uren bij. Geloof ons gerust, wanneer wij zeggen, dat dit bij Van Steen bergen aan het hart gevreten heeft. Van Looy-Post winnaars van vier zesdagèn en Van Looy zal cl? eerste zijn om te verklaren dat het er zonder Post waar schijnlijk geen geweest zou zijn. Voor het eerst in de geschie denis is er dit seizoen in Antwer pen een puur Nederlands omni um verreden. Winnaar Peter Post, terwijl toch minstens twee nummers op het lijf van sprin ter Jan Dercksen geschreven wa ren. De kilometer met staande start en de afvalrace lagen in 't bereik van wielrenner-schrijver Dercksen. Post won echter èn puntenkoers èn kilometer met slaande start en de Australische achtervolging over 3 km. Derck sen moest met één zege in de af- val wedstrijd genoegen nemen. -Maliepaard en de Roo waren als wegrenners duidelijk de mindere van de baancoureurs. Berlijn pakte uit met een Eu ropees dernycriterium over één uur. In dat uur legde winnaar... Peter Post maar liefst 60 km. en 6 meter af. Hij kreeg 't niet voor niets, nummer 4, Pafte Lykke, was slechts 15 meter op hem ach ter, terwijl tussen deze twee in nog Klaus Bugdahl en Rik van Looy hadden plaats genomen. Er werd met de Kerstdagen in het Antwerpse sportpaleis een „omnium der wereldkampioenen" georganiseerd. De zege kwam te recht bij Peter Post. De grote prijs Stan Ockers, in Antwerpen achter de derny's ver reden, werd een prooi van Rik v. Steenbergen met Peter Post op de tweede plaats. Daags daarop de dito Fausto Coppi; nu liet Post duidelük zijn meesterschap zien en werd fraai winnaar. Een ander wapenfeit dat Post verwezenlijkte was „het opvre ten" van Albert Covens, de jon geman die met al zijn achtervol- gingstegenstanders gespeeld had. „Het" omnium tussen hem en Rik van Steenbergen won hij met 3-2 en in de eerste course op de weg, de Ronde van Limburg, draaide hij al zijn tegenstanders op anderhalve minuut. MilaanSan Remo zag hem op de 34ste plaats. Wieler-echo's Door Ad Vingerhoets. MilaanSan Remo was door 't wegblijven der Franse coureurs en ook de buitenlanders, die voor Franse merken uitkomen, een onderonsje tussen de Italianen en de Belgen. Onze Peter Post maalde de 288 km. vlot onder de wielen door en veroverde een 34e plaats. De eerste tien: 1. Emiel Daems (B.) 288 km. in 6.48.06; 2. Ivo Moienaers 'B.l op 1.15; 3. Louis Proost (B.) op 1.19; 4. Willy Schroeders (B.); 5. Diego Ron- chini (It.); 6. Carlo Brugnami (It.); 7. op 1.40 Guido Carlesi (It.); 8. Robert Seneca (B.); 9. Bruno Mealli (It.)- 10. Antonio Bailetti (It.. Uitslag Frans Lentecriteri um met verplichte deelname van alle Franse beroepsrenners; 1. Joseph Groussard 250 km. in 6.07.32 (gem. snelheid 40 km. 812 meter); 2. Jean-Claude Aiinaert; 3. Anatole Novak; 4. Jean Gain- che; 5. Raymond Elena; 6. Jean Milesi7. Jean-Claude Lefèbvre; 8. op 6 sec. Joseph Thonin; 9. Jo seph Ducard; 10. Jean Graczvck; 31. Jacques Anquctil; 33. Ray mond Poulidor;37. André Darri- gade. André de Bal was onze land genoot Leon Sebregts net iets te rap af in de Grote Prijs van Aalst. Sebregts, die enkele dagen terug clubkampioen van Lierse B.C. werd, moest tegen de „Van Looy's" spurt van de Bal het on derspit delven. Gent-Wevelgem: Stan Goos- sens en René Buellens kwamen na 80 km. tot 2 minuten voor sprong. Van Looy „himself" zorgde voor de hergroepering. Vier man, u vindt ze in de uitslag namen na 200 km. 3 minuten. Op de spurt van wereldkampioen Van Looy stond geen maat. 1. Rik van Looy, 241 km. in 5.55.49: 2. Frans Schoubben; 3. Armand Desmet; 4. Michel van Aerde; 5. op 3 min. 3 sec. Tom Simpson (Eng.); 6. Arthur de Cabooter; 7. Willy Vannitsen; 8. Martin van Geneugten; 9. Jean- Baptist Claes; 18. Bas Malie paard; 21 Wim van Est; 37. Piet van Hees; 39. Piet Rentmeester; 54. Ab Geldermans58. Huub Zilverberg; 59. Peter Post; 63. Michel Stolker; 76. Dick Entho ven; 82. Jo de Haan, alle in de zelfde tijd als no. 5 Simpson. Omloop der Leiebochten. 82 deelnemers. Na 25 km. vier man aan de leiding, n.l. Jef De- praetere en onze landgenoten Jef Lahaye, Jan Westdorp en Coen Niesten. Na 72 km. probeert Leo Coehorst (Tilburg) het in zijn eentje, maar laat zich na 10 km. terugvallen. Coen Niesten en Ad Bieinans nemen 25 seconden, maar worden teruggehaald. Met 51 man wordt aan een massa spurt begonnen. 1. Gustaaf Desmet (B.) 153 km in 3.44.00; 2. Pol Schaeken B. 3. Willv Raes (B.)r 4. Jan Plan- taz; '}0 Jan Westdorp; 21 Ad Biemans; 22 Jac. van den Klun- lert; 25 Cees van Amsterdam; 30. Frans Balvert; 32. Coen Niesten- 37. Piet van der Horst; 39. An- toon van der Steen. Zuid-VIaamse Pijl. Na wat voorpostgevechten ging Wim van Est met Daniël oom tot de aan val over. Het bleef bij een po ging. het peloton stond niet meer dan 20 seconden toe. Armand Desmet rukte zich in de laatste kilometers 45 sec. los van de als beroepsrenner debuterende Be- noni Beseydt. 6. Piet Rentmees ter. naaimachine in salonkast Bedrijfsruimte Moderne wandelwagens Alle soorten boxen Kinderstoelen STANTONfUSSTR. a WAALW'JK fantasie-tricot met mooie kantgarne ring. Maten 40 t/m 46. Hemden, 2 stuks Bijpassende slips, 2 stuks voor 2.15 rima kwaliteit. Maten 42 t/m 52. aat 42, nu per 2 stuks verpakt, slechts kleine stijging per maat) In een zware kwaliteit interlock. Maten 5 t/m 7. Maat 5, nu per 2 stuks Yerpakt, slechts kleine stijging per maat) witte ribtricot met leuke gekleurde kantjes. Hemdjes, maat 40, nu per 2 stuks Broekjes, maat 1, nu per 2 stuks 1.65 (kleine stijging per maat) bjh -10% zakje -10% voorjaArs 10% Voorjaars voordeel op: I blik, stuks I /U-10% In glas 66*10% KOEKJE met 10% Amanda's amandelkoekje 250 gram 69 10% KOPEN BIJ DE SPAR IS SPAREN BIJ DE KOOP HAARSTEEG 2 - OVH 2 6-0 De reserves van Haarsteeg deden verle den zondag voor hun oudere broers niet on der en versloegen het bezoekende tweede elftal van OVH uit Den Bosch met maar liefst 6-0. Van meet af aan viel waar te nemen dat de gastheren wel wat meer in hun mars hadden en wisten dan ook een duidelijke veldmeerderheid te verkrijgen. Ondanks dit overwicht duurde het toch nog vrij lang vooraleer Haarsteegs midvoor Ber- ty v. d. Heijden met een goed gericht schot de Bossche doelman het nakijken gaf. 1-0. De voorhoede van OVH bracht er niet veel van terecht en de Haarsteeg achterhoede bleef gemhkkelijk meester van het terrein. De Boesche achterhoede daarentegen kreeg tot aan de rust heel wat meer werk te ver zetten maar slaagde er toch in een verho ging van de score te voorkomen. In de tweede helft echter waren de gasten nergens meer en was het al Haarsteeg wat de klok sloeg. De druk werd zo groot dat eenmaal de Bossche stopper in eigen doel schoot 2-0. De weerstand was voor goed gebroken en even later was het weer midvoor v. d. Heij den die de stand op 3 - 0 bracht. Linkshalf Th. v. Oyen zag zijn doorzetten beloond met een hard schot dat eveneens doel trof 4-0. Jan Theunissen en Henk v. Ooster hout deden hierna nog een duit in het zakje door samen de eindstand op te voeren tot 6-0. Programma voor a.s. zondag. Vanwege de interland voetbalwedstrijd België - Nederland is er door de KNVB maar een beperkt inhaal-programma vast gesteld. Omdat ook Haarsteeg op de rang lijst wat achter staat is er voor haar even eens een wedstrijd vastgesteld en wel uit egen Zalbommel. Vanwege de successen van de laat6te weken is Haarsteeg op de 2e plaats gekomen wat toch wel een goede prestatie mag heten. De thuiswedstrijd die in het begin van de competitie tegen Zalt- bommel werd gespeeld won laatstgenoemde club met maar liefst 3-0. Maar in het verdere verloop is Haarsteeg vooruitge gaan en Zaltbommel wat afgezakt. Ieder een weet echter dat het niet gemakkelijk is om in Zaltbommel te winnen en daarom zou het naar ons inzien al voldoende zijn als Haarsteeg met de halve buit de terugreis zou kunnen aanvaarden. TE KOOP in goede staat zijnde J. de Jongh Antoniusstraat 110 Tel. 2009 Waalwijk te huur gevraagd in Waalwijk of omgeving, geschikt voor garage-bedrijf. Brieven onder nr. 2528 aan 't bureau van dit blad. nieuwe soorten, nieuwe dessins volledige garantie Keuze uit meer dan 10 verschil lende soorten. Modern en gemakkelijk. Voor de leukste kleuterkledlng (tot 7 jaar) 2 I 2 i SI DEN BOSCH - EINDHOVEN TILBURG - HELMOND voordeel is geen „Zoveel werkelijk voordeel in één week?" Ik kon mijn ogen niet gelovenl Nu ben ik al maanden lang klant en de gespaarde guldens worden snel tientjes! 200 gram 10% DUBBEL ZEGELS VOORDEEL diy. smaken fles 0.6 Itr I div. smaken fles 0.75 Itr 1 chocolade met sinasvulling, 150 gr. m 2mm 100 gram 42 •10% 300 grams- geldig van 29 maart t/m 4 april

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 10