waalwijkse en UnqstRAAtse couraiu c VESTALE ORLANE WINKEL GALERIJ Pastoor Kuijpersstraat Uit do Langstraat Sprang-Capelle WAALWIJK Elshout GERO cassettes Ledenvergadering vereniging Het Groene Kruis Vlijmen reme VRIJDAG 30 MAART 1962 84e JAARGANG No. 24 Stoomdrukkerij ffaalwu^ Antoon Tielen JAN TIELEN 50798 Hoofdredacteur: rironummer hiad verschijnt 2 x per week Óngërïcht~T878 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" toneelavond kerkelijke fanfare STASSAR Waalwijk Waspik Raamsdonk SALON MARINE EN TROEPENVER1 STERKINGEN NAAR NIEUW-GUINEA Premier De Quay heeft in een brief aan de Tweede Kamer mee gedeeld, dat „enkele eenheden van de Koninklijke Marine naar de wateren van Nieuw-Guinea zijn gezonden en dat de troepen macht in Nieuw-Guinea een be perkte aanvulling zal krijgen" om de Wettige zelfverdediging van Nieuw-Guinea te versterken wegens de agressieve daden van Indonesië. Deze aanvullende mi litaire maatregelen betreffen het sturen van de twee onderzeeboot- jagers Limburg en Groningen en de onderzeeboten Dolfijn en Zeeleeuw, die aan de Amerikaan se westkust paraat werden ge houden, en het overbrengen van enkele honderden mariniers naar Biak met KLM-vliegtuigen. Als mogelijke route van de toestellen wordt in Den Haag genoemd Cu- ragao-Lima Peru-Tahiti-Biak. Dr. GOLLUP TERUG NAAR RUSLAND De Russische chemicus Dr. Gollup, waarover indertijd zoveel is te doen geweest, omdat hij te gen de zin van zijn vrouw in Ne derland asyl had gevraagd en sindsdien aan de T. H. te Delft werkte, is gisteren per vliegtuig naar Rusland teruggekeerd. Hij zeide geheel uit eigen vrije wil tot dit besluit te zijn gekomen wegens heimwee naar z'n vrouw en vaderland. De tcho van het Zuióen TAFELTENNIS n laatste competitiewedstrijden hebben de* teams van Smashers een behoorlijke >C'opgeleverd. De beide damesteams r"Bt„ il (ier te winnen met 10 - 0, resp van S Waalwijk en TTVD te Drunen. Het eerste herenteam moest in Blue Stars .Helmond zijn meerdere erkennen. liet Ir met 7-3. Het tweede won van Sc uit Vught met 10 - 0 en het derde won TTVD uit Drunen eveneens met 10-0. in de zaal van het parochiehuis gaf de mengde zangvereniging „Uitspanning Lr Inspanning" haar donateursavond. Na In welkomstwoord door de voorzitter de Joh. v. Venrooy werden onder leiding tp heer C. Lambrechts enkele nummers "Lvoerd waarna door de Vlijmcnse To- Lldub werd opgevoerd „Mensen in Bot- L," De aanwezigen hebben kunnen ge- 2» van een goed verzorgde avond. Tij- L de pauze werd een attractieve verlo te gehouden, ter bestrijding van de hoge «losten van de avond. Komende week (of weken) zal door de bestuursleden van de kerkelijke fanfare op de parochianen wederom een beroep gedaan lorden voor de jaarlijkse bijdrage. On- dinks dat het bestuur zich genoodzaakt heeft gezien de oude prijzen te verhogen, boopt het bestuur toch dat de parochianen it fanfare niet in de steek zullen laten. Bij je huidige kostprijs was het niet langer Lor verantwoord de vooroorlogse prijzen !t handhaven. Zaterdag a.s. zal er ook weer oud papier opgehaald worden. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM „p 27 mei a.s. zal Zr. Edelgarda haar nlveren ambtsjubileum vieren als wijkver pleegster in dienst van het Wit Gele Kruis te Drunen-Elshout. Behalve een huldiging door het bestuur van het W.G.K. zal een „..-Jig door de parochianen, meer spe ciaal door de leden van het W.G.K., zeker niet achterwege mogen blijven. Door het bestuur van het W.G.K. is het initiatief genomen om te komen tot een comité van voorbereiding. ELSHOUT VOORUIT Voor de leden van Elshout Vooruit is roor de komende zondag weer een heel pro gramma opgesteld. Zondag half vasten zal het overbekende „Confetti-cabaret" komen net haar non-stop lachprogramma „Kolder- klodders". Passiezondag wordt een passie- arend gegeven waarbij een technisch goed verzorgde weergave van de Johannes-Pas- son van J. S. Bach, waarbij schoolkinderen emele scenes en taferelen zullen uitbeelden. Voor de junioren zal a.s. zondag de film „Toxi" gedraaid worden. De dansavonden tijn bepaald op 25 maart en 23 april, ter- vijl op zondag 29 april de R.K. Kunst kring uit Valkenswaard voor het voetlicht al treden met het bekende blijspel „Polly Perkins", Uitgebreid Lager Onderwijs voor Vlijmen en omstreken voor de aanschaffing van meubilair c.a. ten behoeve van de ULO- school, Deken van Baarstraat 38, voor het per september a.s. aanvangende derde leer jaar. 9. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de heffing van leges ter secretarie, rechten wegens verrichtingen van de amb tenaren van de burgerlijke stand en rech ten voor inlichtingen uit het bevolkings- en verblijfsregister der gemeente Vlijmen. 10. Voorstel tot wijziging van de tariefre geling voor het zwembad. 11. Voorstel tot het verlenen van machti ging aan het College van B en W voor het sluiten van kasgeldleningen in het 2e kwar taal 1962. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van 'n krediet voor: a. de openbare verlichting in schilderswijk 11 van het uitbreidingsplan „de Vlied berg"; b. voor de openbare verlichting van de Pa rallelweg; c. voor de verbetering van een deel der straatverlichting (overschakeling gloei lampverlichting in kwikdampverlichting) 13. Voorstel tot wijziging van de gemeen tebegroting dienst 1961 en 1962 en de be groting vah dienst gemeentewerken 1962. 14. Voorstel tot aankoop van: a. een gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie H nr. 3676 van N. J. de Bonth te Vugt t.b.v. de realisering van het uitbreidingsplan „de Vliedberg"; b. het op de Hoge Heide gelegen perceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sec tie H nr. 3738 van N. van Bokhoven, alhier t.b.v. de realisering van het uit breidingsplan „Partiële herziening "an het uitbreidingsplan „de Vliedberg". 15. Voorstel tot intrekking van het raads besluit tot verkoop van een perceel bouw terrein aan de Jhr. de la Courtstraat aan C. J. M. van den Dungen, Wolput 52, al hier. 16. Voorstel tot ruiling van een aan de oostzijde van de Schoolstraat te Nieuwkuijk gelegen perceeltje bouwterrein tegen het aan M. Berkelinans in eigendom toebeho rende pand Meerdijk 22. 17. Voorstel tot het garanderen van de tij dige betaling van rente en aflossing van de door W. H. Bertens, Nieuwkuijksestraat ,166 alhier bij de Stichting Hypotheekfonds te Eindhoven onder verband van eerste hy potheek aan te gane geldlening. 18. Voorstel tot openbare verpachting vin het jachtrecht op een drietal complexen gc- meente-landerijen. De vereniging Het Groene Kruis voor Sprang-Capelle hield jl. maandagavond, 26 maart 1961, een algemene ledenverga dering in het wijkgebouw aan de Juliana- laan. De voorzitter dier vereniging, notaris Waverijn, sprak in zijn openingswoord als volgt: Het Groene Kruis voor de gemeente Sprang-Capelle houdt vanavond weer zijn gewone algemene ledenvergadering. Het houden van zodanige vergadering is statu tair verantwoord, omdat het gebiedend is voorgeschreven. Het is niet alleen om deze reden, dat het bestuur van de vereniging GAAT ER GEMEENTERAAD Agenda van de openbare raadsvergade- hag op vrijdag 30 maart 1962, des avonds half acht. L Vaststelling van de notulen van de ver keringen van 29 december 1961 en van 26 januari 1962. 2 Behandeling van de ingekomen stukken. 3 Voorstel tot beschikbaarstelling van een Wiet t.b.v. het bouwrijp maken van een wmplex gronden in het uitbreidingsplan Haaisteeg. JWstel tot wijziging van de minimum verkoopprijzen in het uitbreidingsplan kom Haarsteeg. j Voorstel tot beschikbaarstelling van een iet voor de bouw van 18 woningwetwo- en tot het aanvragen van rijksvoor- otten en rijkssteun terzake. Voorstel tot medewerking ingevolge ar- «d <2 der L.O.-wet 1920 aan het school- y r van de parochie van de Goddelijke torzienigheid voor de stichting van een klassige school (i.p.v. een 6-klassige ooi) voor gewoon lager onderwijs in het -•oreidingsplan Vliedberg. °°rstel tot het verlenen van medewer- ingevolge artikel 72 der L.O.-wet 1920 de stichting Protestants Onderwijs te r ]®en voor de oprichting van een school gewoon lager onderwijs, oorstel tot het verlenen van medewer- 2 '"gevolge artikel 72 der L.O.-wet 1920 et bestuur van de stichting Katholiek deze vergadering heeft uitgeschreven. Neen het wil op deze wijze de 1350 leden in de gelegenheid stellen kennis te nemen van de administratieve- en de finantiele zijde van liet werk, dat deze 1350 leden met hun huisgenoten bedoelen te verwezenlijken. Het zou voor ons bestuur een niet te ver werken opdracht zijn al deze 1350 leden in één gebouw in deze gemeente een onder dak te verschaffen, zij het maar voor enkele uren. Immers we beschikken niet eens over een gebouw, waarin we al die mensen een plaats zouden kunnen aanbieden. Enerzijds zijn we dus maar blij, dat al die mensen vanavond niet gekomen zijn, ander zijds zijn we blij, dat U, die hier aanwezig zijt vanavond wel van Uw belangstelling wilt doen blijken. Spr. sprak ook woorden van welkom tot de heer Kerst, ere-lid der vereniging. Wij zijn blij, dat U blijft medeleven met al het geen onze vereniging betreft. Voorts heette spr. welkom de heren Engwirda en Vink van het Provinciale Groene Kruis. Ook zus ter Heida, heette spr. welkom. U bent voor de meesten van ons wel een onbekende, zuster Gantvoort kenden we langzamerhand al, maar dit neemt niet weg, dat we U even hartelijk willen begroeten als we haar in het verleden deden, omdat U thans onze districtsverpleegster bent, en daardoor toch ook in nauw contact zijt met de vereniging en in het bijzonder met meerdere van onze leden. Daarbij komt het nog, dat U zo vriendelijk wilt zijn vanavond aan het welslagen van deze bijeenkomst bij te dragen. Uw thema schijnt te zijn, dat er gevaar dreigt, en eerlijk gezegd, zijn we altijd wel een beetje bang van gevaar. Misschien lijkt dat wel zo, want we wennen ook aan het gevaar. Vanavond kruist het pad van het bestuur weer het pad van de leden. Met zijn allen zitten we weer op een kruispunt in het le ven van onze plaatselijke vereniging, en we moeten het er vanavond weer eens over eens zien te worden, welk richtingsbord we voor het komende jaar of voor de komende jaren zullen volgen. Spr. vergelijkt de grote vooruitgang in de maatschappij ook met dat van het Groene Kruiswerk. Waar ook ter wereld, aldus spr. iets belangrijks gebeurt, haast op hetzelfde ogenblik hoort of ziet men dit in zijn huiskamer. Deze geweldige vooruitgang heeft zijn invloed op het gehele leven. Ik denk hieraan, omdat wel eens de vraag gesteld wordt, of Het Groene Kruis niet te veel hooi op zijn vork neemt, of het niet te veel nieuwe taken aanvat. Of het niet beter zou zijn, als alles bij het oude bleef. Het Groene Kruis zoekt geen nieuwe taken op, doch nieuwe taken dringen zich zelf op. Doch als nieuwe problemen zich aandienen op het gebied van de volksge zondheid, dan kunnen we er niet aan ont komen de nodige aandacht daaraan te be steden. Vergeleken bij vroeger is er bij die taken nogal wat bijgekomen. Wij hebben twee wijkverpleegsters, maar de tijd zal niet meer veraf zijn of er zullen 3 wijkverpleeg sters nodig zijn. We kunnen van de wijk verpleegsters toch geen pak-ezelinnen ma ken. Spr. somt dan enkele punten op, waar aan de wijkverpleegsters aandacht moeten schenken, o.a. moederschapszorg, prenatale zorg; zuigelingenzorg; eventuele assistentie bij de schoolarts; hulp bij kinderuitzending; t.b.c.-bestrijding; rheumabestrijding; kan kerbestrijding; geestelijke volksgezondheid; gebrekkigenzorg; revalidatie en bejaarden zorg. En gelet op dit alles, aldus spr., kan het wel eens voorkomen, dat er leden zijn die klachten hebben, doch gelukkig zijn er dit slechts enkelen. Op het verslag van de secretaris wil ik niet vooruitlopen. De secretaris zal U wel een uitgebreid verslag geven over de loop onzer vereniging in het afgelopen jaar. Willen we een vereniging blijven d.w.z. willlen wij blij ven een samengaan van personen, tot het bereiken van een bepaald doel, dan zullen wij oplettend moeten blijven. Want in de voortgaande ontwikkeling van onze vereni ging schuilt tevens het gevaar, dat hel kruiswerk vervreemdt van hen, die er de ziel aan moeten geven, d.w.z. van de ge meenschap van de individuele leden. Deze toch moeten de stuwkracht blijven ontwikke len, waarop wij werkzaam zullen kunnen zijn. Op drukke verkeerspunten in de gro- gebeuren tere plaatsen zijn voetgangersoversteekplaat sen gemaakt. Als het licht voor hen groen is, gaan ze gezamenlijk over en dikwijls houden ze eikaars handen vast. Zolang het licht groen is zijn ze veilig, wordt het licht oranje dan dreigt er gevaar en is het rood dan is er gevaar. Vanavond ontmoeten wij gezamenlijk elkander op een kruispunt. Mensen als medewerkers, en mensen als be stuurders. Voor hulp aan medemensen zul len wij vorm moeten geven. Daarbij gaat het niet om het Groene Kruis, maar eerst en vooral om hem of haar, die nu of in de toekomst aan de deur klopt, en juist daarom gaat het wel om het Groene Kruis. Spr. eindigt dan zijn openingstoespraak als volgt: Laten we gezamenlijk er naar blijven streven, dat alle richtingsborden duidelijk aangeven, waarheen we op de kruispunten heen moeten en als we het zo kunnen orga niseren, laten we dan gezamenlijk proberen door het brengen van kleine offers, het ver keerslichten-systeem zo te laten functione ren, dat we in die ononderbroken groene golf terecht komen, en dat pas achter onze rug de verkeerslichten weer op oranje of op rood springen. Hierna worden de notulen van de vorige ledenvergadering gelezen, welke onveran derd worden vastgesteld onder dankzegging aan de secretaris voor het werk besteed aan het opmaken dezer notulen. De heer Michaël, die hierna aan het woord komt voor het uitbrengen van zijn finantieel rapport, kon niet zulk een gun stig geluid laten horen. De rekening over 1961 sloot nl. met een nadelig saldo van f 932,81. De kascommissie bestaande uit de dames mevr. Schoondermark-Ockers en mevr. Vol kers, bracht bij monde van laatstgenoemde verslag uit. Medegedeeld werd dat men bij de gehouden controle alles in orde had be vonden. Tot leden van de nieuwe kascom missie werden benoemd de heren P. Schou ten en M. P. Hollemans. De secretaris, de heer van Drongelen, gaf hierna een zeer keurig en verzorgd jaarverslag. Spr. gaf een uitgebreid verslag inzake de gehouden duivenvluchten en een voetbalwedstrijd ten bate van het Groene Kruis. Deze evenemen ten brachten voor het Groene Kruis resp. f 720,04 en f 219, 64 op. Met dank kon dan ook van het vermelden van deze bijdragen .worden melding gemaakt. Uit het verslag bleek eveneens, dat in 1961 het ledental verminderde met 34, t.w. bedanken 10, ver trek naar andere gemeente 15 en overlij den 9, doch hiertegenover stond een winst van 71 nieuwe leden, zodat het ledental per 31 december 1961 bedroeg: 1350 gezinnen. De begroting voor het jaar 1692 gaf geen aanleiding tot het maken van op- of aan merkingen, terwijl eveneens de verhoging der contributie met f2.- per jaar, in gaande 1 januari 1963 werd goedgekeurd. De bestuursverkiezing leverde ook geen moeilijkheden op, zodat de aftredende 1- den t.w. mvr. Hovinga-Lakervcld en de heren J. Waverijn en A. van Campen wer den herkozen. Tot slot van deze vergadering vertoonde Zr. Heida een Groene Kruis film over „'Er dreigt gevaar". Deze film is speciaal ver vaardigd door het Groene Kruis in ver band met de vele gevaren die het kind be dreigen in de wereld, zonder daar eigenlijk begrip voor te hebben. Uit deze film bleek, dat van de 200 on gelukken bij de kleuters per jaar er één ongelukkig blijft. Hoe dat gevaar te voor komen? Speciaal werd de aandacht van de moeders gevraagd in de omgang met de kinderen thuis. Het sterfte-cijfer bij onge lukken is thans evenhoog als de gewone kindersterfte vroeger. Het was een leerzame film en de voorzitter bracht dan ook dank aan zr. Heida, voor de vertoning van deze film. Tenslotte dankte de voorzitter de leden voor hun opkomst en de aangename afwer king der agenda. EHBO-WEDSTRIJDEN De plaatselijke EHBO-vereniging hield j.l. maandagavond in de zaal van mevr. Cové v. d. Haart een EHBO-wedstrijd. Ge zien de zgn. plaats van het „ongeval" nl. op een ijsbaan in een ver afgelegen dorp, waar men slechts een verbandtas met één deken ter beschikking had, stonden enkele groepen voor een voor hen aanvankelijk moeilijke taak. Andere groepen wisten ech ter vrij spoedig een goede oplossing te vin den en aan het einde der wedstrijden moest dan ook geconstateerd worden, dat er zowel door de docenten als helpers deze avond nog iets te leren viel. Het maximaal aantal punten dat behaald kon worden was voor de groepen 300 en voor dc leider der groepen 100. De uitslag dezer wedstrijden was als volgt: Groep Eethen 225 pt. leider 76 pt. Groep Dusscn 159 pt., leider 59 pt. Groep 'sGravemoer 160 pt., leider 52 pt. Groep Nieuwendijk 127 pt., leider 40 pt. Op zaterdag 1 april a.s. wordt in Giessen een wedstrijd gehouden om het Provinciaal kampioenschap, waaraan ook de EHBO- vereniging uit onze plaats zal deelnemen. We zijn benieuwd hoe zij het er afbrengt. enkele oud-leerlingen zich tot het schei dende schoolhoofd zullen richten. De Chri- telijk Gemengde Zangvereniging O.K.K., waarvan de heer Dubbelman lange tijd voorzitter is geweest zal deze bijeenkomst opluisteren. Aan het slot van deze bijeen- opluisteren. Aan het slot van deze bijeenkomst zal ieder in de gelegenheid worden gesteld persoonlijk afscheid te ne men van de heer en mevrouw Dubbelman, die in Amerongen een welverdiende rust hopen te genieten. SPEELTUIN Het comité „Speeltuin" is thans met haar aktiviteiten ter realisering van een speeltuin in het rectoraat te Waspik-Boven daadwer kelijk naar buiten getreden. Nadat het ter rein dat voor deze speeltuin is bestemd door gemeentearbeiders was geëgaliseerd hebben dc leden van het comité zelf het gereedschap ter hand genomen om met dankbaar aanvaarde hulp van vele vrijwil ligers een deugdelijke afrastering aan te brengen. Door deze spontane bijdrage in de vorm van mankracht zag het comité zich weer eens gesteund in haar streven en bleek weer duidelijk hoe de ouders met deze ak tiviteiten zijn ingenomen. Bij de verdere werkzaamheden zal het echter ook op vak kundige ambachtslui als metselaars, tim merlieden en smeden aankomen. Zij die AFSCHEID J. DUBBELMAN Ondanks het feit dat de heer J. Dubbel man een groots feestprogramma, dat een ijverig comité o.l.v. de heer A. J. Bouman IN DE Accountantskantoor VAN GENK en HENDRIX v. Berckenrodelaan 17 tel. 04160 - 3684 - Waalwijk BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN ASSURANTIES FINANCIERINGEN Voor Amicitia 1 staat geen wedstrijd op het programma. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk te Waspik zijn zondag 1 april a.s. als volgt: 9.30 uur ds. Verploeg uit Waspik. 14.30 uur ds. Verploeg, Bediening H. Doopsel. PRAATAVOND Maandag 2 april a.s. zal voor de ouders van de leerlingen der r.k. jongensschool gelegenheid zijn om van 7-9 uur het on derwijzend personeel te spreken over de vorderingen van hun kinderen. Deze avond is voor alle klassen gelijk. v /yfggpF De idenle make-up op basis van orchideeën stuifmeel. In zeven tinlen variërend van licht naar donker. PARIS NEW YORK hem bij zijn afscheid als hoofd der Chr. Lagere school wilde bereiden, wegens fami lieomstandigheden moest afwijzen, zal het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd voor de heer Dubbelman niet onge merkt voorbij kunnen gaan. Daartoe zijn ook de verdiensten welke de heer Dubbel man zich, speciaal in zijn functie als hoofd der Waspikse Christelijke school, vergaarde, te groot. Niet minder dan 36 jaren heeft de heer Dubbelman met hart en ziel ge werkt aan de zedelijke en intellectuele vor ming van de vele Waspikse kinderen die in de afgelopen 36 jaren zijn school bevolkten. Zijn oud-leerlingen waarderen hem als een plichtsgetrouw en bekwaam onderwijsman. Dat zijn belangstelling verder reikte dan zijn professionele bezigheden moge blijken uit het feit dat hij zich geroepen voelde naast zijn dagtaak verschillende functies in het maatschappelijk leven op zich te nemen. De heer Dubbelman werd op 25 maart 1897 te Lage Zwaluwe geboren. Zijn op leiding als onderwijzer ontving hij aan de Christelijke Kweekschool te Dordrecht waarna hij op 1 oktober 1916 een tijdelijke betrekking aannam in Maassluis. Na het vervullen van zijn militaire dienstplicht was hij achtereenvolgens werkzaam te 's-Gra- venzande (1919-1921), Waubrugge (1921 - 1923) en 'sGravenhage (1923- 1926). Op 1 april 1926 aanvaardde hij zijn benoe ming als hoofd van de Christelijke Lagere school te Waspik. Het schoolbestuur zal op zaterdag 31 maart a.s. officieel afscheid nemen van de heer Dubbelman. Hiertoe zal om 10 uur 's morgens een bijeenkomst worden belegd in de Christelijke school op 't Vaartje. Genodigd zijn o.m. burgemeester en wet houders van Waspik, de inspecteur van het christelijk onderwijs, de hoofden der Was pikse scholen, ,de schoolarts en de school- tandarts, de commissie tot wering van het schoolverzuim en de onderwijskrachten van de christelijke school alhier. 's-Middags volgt dan om kwart over twee in de Ned. Hervormde Kerk het afscheid van leerlingen en oud-leerlingen, waarbij alle belangstellenden welkom zijn. Onder meer zal dan het cadeau van de schoolkin deren worden- aangeboden waarna tevens nog enige vrije tijd hiërvoor kunnen opoffe ren melden zich bij het comité of bij pater rector. Men hoopt een en ander begin juli rond te hebben. Dat dan dc jeugd tone een dergelijk kostbaar geschenk van de ouderen als een rijk bezit te waarderen opdat deze speeltuin die met veel opoffering tot stand komt niet door vernielzucht verloren gaat. PAARDENCROSS Mej. Mia Verschuren uit Waspik nam met succes deel aan een door de Raams- donkse rijvereniging Juliana georganiseerde paardencross. Van de ruim 20 deelnemers waaronder o.m. een groep uit Horst klas seerde mej. Verschuren zich als tweede in deze oriëntatierit te paard. STALEN ROSSERS In café Th. van den Broek in de Bene denkerkstraat werd onder de welluidende naam Waspikse Stalen Rossers een vereni ging van bromfietsberijders opgericht. De aktiviteiten van deze nieuwe club zullen o.m. bestaan in het organiseren van oriënta tie-, droppings- en sterritten, in onderling verband of in samenwerking met andere verenigingen. Het bestuur wordt gevormd door de heren A. Fitters, voorzitter, M. Boezer, secretaris en W. Roos, penning meester. Een 15-tal Stalen Rossers sloten zich als lid bij de vereniging aan. DRUMBAND OP CONCOURS Onder leiding van instructeur Gerrits zal de drumband van de Waspikse Koninklijke Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" zondag a.s. naar Zevenbergsehoek trekken om daar deel te nemen aan een concours. Tambours en bazuinblazers(sters) wensen wij veel succes. VOLLEYBAL De Waspikse Volleybalclub Atak zal za terdag 31 maart a.s. in Tilburg de strijd aan gaan binden tegen Favorita uit Goirle. Atak 2 is dit weekend vrij. KORFBAL Het tweede team van de Waspikse da meskorfbalclub Amicitia speelt zondag a.s. een wedstrijd in Berkel-Enschot.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 9