wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt geantwoording van de algemene beschouwingen nam meer dan twee uur in beslag Gemeenteraad Waalwijk Stassar Waalwijk KEUKENKLOKKEN Bossche kleding-service Voorzitter K.V.P. fractie de heer Meys hield algemene beschouwingen. GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR rSkse Stoomdrukkerij jadrt» Antoon Tielen jdredacteur: Veel problemen vragen om een oplossing waarschuwend woord KLEDING-VERHUUR Uitvoering saneringsplan laat te lang op zich wachten ^uiDffler 507 K,-d verschijnt 2 x per week VRIJDAG 20 APRIL 1962 84e JAARGANG No. 30 )e tcho vAn het Zuióen JAN TIELEN nummer 50798 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief C^ht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Echo' In een zeer uitgebreid repliek, heeft de voorzitter van de raad, burgemeester J. L. P. M. Teijssen, antwoord gegeven op de in de algemene beschouwingen gestelde vragen, die door de verschillen de fractieleden naar voren werden gebracht. Was als eerste de heer Meys van de K.V.P.-fractie aan 't woord, deze werd na beëindiging van zijn beschouwingen onmiddellijk ge volgd door de heer Dercksen, die namens de Protestants Christe lijke groepering het woord voerde. De heer Kemperman deed dit namens de fractie van de Partij van de Arbeid. Wat korter van stof was de heer Brouwer, die tot slot werd gevolgd door de heer v. Mosselveld. i Het antwoord op de door de verschillende fracties gestelde vragen, was nog al eens te vinden in de door de voorzitter onlangs gehou den Nieuwjaarsrede. De heer Dercksen betoogde dat de Protestant Christelijke partij van harte zou meewerken aan de tot standkoming van de samenspraak 'en samenwerking op het gebied van de streekontwikkeling, mits dit niet ten koste zou gaan van de gemeen telijke zelfstandigheid. Wat betreft de gemeentelijke fi nanciën, meende hij dat het begro tingsbeleid van de gemeente anders ingesteld zou moeten worden. Hij zei het te zullen betreuren wanneer in de toekomst verhogingen zouden moeten worden ingevoerd inzake straat- en rioolbelasting, om zodoen de de gemaakte kosten te dekken. Wat betreft het conjunctuur-ver loop was de heer Dercksen helemaal niet optimistisch gestemd. Hij noem de het een teken aan de wand, dat ir nog geen drie maanden de eco nomische situatie zo ongunstig was verlopen. Dit was volgens spreker niet alleen te wijten aan 't slechte weer, dat de industrie parten speel de, maar ook aan andere economi sche omstandigheden, zoals de ver hoogde invoer, die de export dreig de te gaan overtroeven. Hij meende er verstandig aan te doen, nu reeds een waarschuwend woord te laten horen. Om dit verloop beter in han den te kunnen hebben, adviseerde hij de voorzitter om samen met de Kamer van Koophandel en het Ar beidsbureau tot een driemaandelijks contact te komen. Ook de aantrekking van anders geaarde industrie had volgens de heer Dercksen nog te weinig aan dacht, al zei hij te begrijpen dat voor het aantrekken van andere in dustrieën door middel van reclame veel geld nodig zou zijn. Duidend op het gunstige verschil in de begro ting van 187.400.00 vroeg de heer Dercksen, of de begroting door af schrijvingen van nog niet geheel voltooide werken, niet geflatteerd was. De ambtelijke molen draait lang zaam, aldus dhr. Dercksen toen hij sprak over de stedebouwkundige planning, waarin vooral het par keerprobleem zijn volle aandacht kreeg. Ook de uitvoering van de derde fase aan de haven was een zaak van de allerhoogste urgentie. In Protestant Christelijke kringen blijkt de openbare leeszaal buiten gewoon te voldoen. Hij zei het te betreuren, dat de plannen voor de muziekschool nog niet gerealiseerd waren. Sprekend over het culturele centrum, zei hij te hopen dat de ge meente Waalwijk geen last op zich zou nemen die te zwaar voor deze gemeente zou blijken. OPENBARE LAGERE SCHOOL De heer Brouwer bracht dank aan b. en w. voor de vele projecten die tot stand hadden mogen komen. Ook bij zei reeds lang te hebben uitge zien naar realisatie van het Cultu rele Centrum. Hij noemde de sport- nal een object van niet te onder schatten waarde, die vooral zijn vol le betekenis zou krijgen nu bijna zo goed als overal de vijfdaagse werk week was ingevoerd. Hij meende dat het woningprobleem wel altijd het zorgenkind van de gemeente zou blijven. Sprekend over het bejaar dencentrum, vroeg de heer Brou wer of het niet mogelijk zou zijn om naast het hoofdgebouw enige klei nere wooneenheden te plannen. Het groot aantal toeristen, aldus spr., die m de zomer over de Nederlandse we ien trekken, kunnen nog steeds geen onderdag verkrijgen in een tenten kamp in Waalwijk. Hij adviseerde net college de mogelijkheid te be kken om te komen tot een cam- Pmg bij het Hoefsven. De heer Kemperman (P.v.d.A.) meende, dat er nog steeds een groot ekort viel te constateren in de ca lorie woningen voor mensen, die •et meer huur kunnen betalen dan onlr Spelen. Hij drong er dan (j. P..aan» van gemeentewege voor fgehjke woningen te zorgen. Hij eende, dat wanneer deze woning- uw meer tot bloei zou komen, n vanzelf de krot-opruiming be- vJ v.orderingen zou maken. Hij -u0* ^et college van b. en w. 9 iet mogelijke te doen om te ko men tot de bouw van een openbare lagere school. De heer v. Mosselveld meende dat de woningbouw was gepland in een ietwat te eenzijdig patroon. Hij vroeg of de winsten, die werden ge maakt bij het gemeentelijk gas- en electriciteitsbedrijf, niet wat aan de hoge kant waren. Misschien was de tijd rijp, zo meende hij, om een deel van de winst d.m.v. tariefverlaging aan de afnemers ten goede te laten komen. SPORTHAL Naar aanleiding van de nota van b. en w. betreffende de bouw van een gymnastieklokaal, tevens sport zaal en de bouw van een cultureel centrum, meende de heer v. d. Ho ven op te moeten merken, dat ge zien de afmetingen van deze sport hal, men beter van een gymnastiek lokaal kon spreken, omdat het bij eventuele demonstraties in deze zaal niet mogelijk zou zijn het kijklus tige publiek te plaatsen. Hij meende dat deze gymnastieklokaliteit zoda nig gebouwd diende te worden, dat eventuele uitbreiding in de toekomst nog altijd mogelijk zou blijken te zijn. Hij beklemtoonde ook de ver schillende gymnastiekverenigingen in aanmerking te laten komen voor gebruik van deze zaal. De heer v. Seters ging nog even in op de gehouden algemene be schouwingen. Ook hij pleitte voor meer goedkopere woningen. Hij toonde zich tevens niet enthousiast over de flatbouw; speelweiden in de onmiddellijke nabijheid van deze flats zouden misschien enige ver lichting kunnen brengen in 't ruim te-probleem. Hij vroeg een bijzon dere bezinning op de bouw van een gezinswoningen, die te betalen zou den zijn door de arbeiders. De heer Meys, die na de heer v. Seters het woord voerde, haakte in op de geleverde kritiek van de heer v. d. Hoven. Ook hij kon de te bou wen „sporthal" geen eigenlijke sporthal noemen, daarvoor zou het ontwerp veel groter van opzet die nen te zijn. RAPPORT E.T.I. Nadat de zitting voor 20 minuten was geschorst, kwam de voorzitte* aan de beurt om de sprekers uitge breid van repliek te dienen. Vijf onderwerpen, die door de sprekers waren aangeroerd, noemde hij van eminent belang. Het waren streeksamenwerking, gemeente fi nanciën, havenplan, cultureel cen trum en de sporthal. Sprekend over de streeksamen werking, noemde de voorzitter het prettig zoveel aandacht voor dit onderwerp bij de gemeenteraads leden te mogen constateren. De Junghans Mauthe Kienzle In dit rapport wordt niet alleen de samenwerking van de elf ge meenten in midden Brabant met Tilburg als centrum besproken, maar ook de samenwerking van meer dan elf gemeenten. Indien Waalwijk en de andere Langstraatse gemeenten de zienswijze zouden kunnen delen zoals die in dit rap port staat opgesteld, dan zou men tot een structuurplan van twee stadsgewesten kunnen komen. Be sprekingen hieromtrent zouden in de toekomst nog plaats vinden. De grotere agglomeratie die door de heer Dercksen in zijn algemene beschouwingen werden aangehaald, noemde de voorzitter van een an der karakter. De grotere agglomera tie heeft niet zozeer betrekking op een structuurplanning,dan wel op een bestuursvorming. De voorzitter noemde de werking van de nieuwe ingestelde wet inza ke de financiële verhoudingen nog erg onduidelijk, omdat men nog met vele wisselvallige factoren te ma ken had. Het opstellen van een urgentie plan betitelde hij als zeer reëel, om dat hierdoor een juiste zienswijze zou worden geschapen. Hij zei dan ook toe, dat het college deze gedach te nog eens nader zou bekijken. Sprekend over de wisselwerking van hoog- en laagconjunctuur, meen de de voorzitter op te moeten mer ken dat de gemeentelijke kas niet zozeer door deze factoren beïnvloed zou worden. Het havenplan, waarover reeds verschillende malen in voorafgaan de raadsvergaderingen was gespro ken, bleek nog steeds op een punt te blijven haken bij de Rijkswater staat, die het over een technische kwestie niet eens kon worden. Voor de bouw van het culturele centrum hadden b. en w. zich ernstig bera den wie de architect zou moeten worden. Uiteindelijk was dan de beslissing op architect Strik geval len, die met de bouw van een Cul tureel Centrum in Kuijk zeer goede resultaten had bereikt. De voorzitter gaf in zijn betoog over de sporthal onmiddellijk toe, dat men hier te maken had met een gymnastieklokaal. Maar hij zei ge hoopt te hebben dat de raadsleden reeds onmiddellijk geconcludeerd zouden hebben dat men aan deze gymnastiekzaal steeds uitbreidingen zou kunnen aanbrengen. De voorzitter deelde verder nog mee dat inmiddels rijksgoedkeuring was gekregen voor de bouw van een restaurant aan het Hoefsven, dat straks geopend zal worden onder de naam „Lido". Om te komen tot de aanleg van een instructiebad in het Badhuis, hebben b. en w. reeds een plan la ten vervaardigen. De voorzitter sprak nogmaals, zo als hij dat ook al in zijn nieuw jaarsrede had gedaan, zijn ernstige klachten uit betreffende het ge voerde beleid aangaande de Lang- straatweg. „Met de aanleg van een kunstwerk op de grens van onze ge meente, laten wij ons niet sussen", aldus de voorzitter. Voor iedere krot-opruiming die zou geschieden, zal het gemeente bestuur van overheidswege een slooppremie van 600 gulden ontvan gen, zodat met de bewoners onder handeld kan worden. Men mag aan nemen dat dit probleem steeds min der nijpend zal worden. Het krediet voor de reconstructie van het plein voor de St. Clemenskerk in Baard wijk was door G.S. nog niet goed gekeurd. Vervolgens meende de voorzitter dat het parkeerprobleem alleen op- gelost kon worden door het treffen van straffe maatregelen. Ook dit probleem krijgt de volle aandacht van het college. Wat betreft de Openbare Lagere School, moest de voorzitter meedelen dat hiervoor zelfs nog geen urgentie-verklaring was verkregen, zodat aanvang van de bouw voorlopig nog niet ver wacht kon worden. De door het college van b. en w. voorgestelde adviezen betreffende 't voteren van kredieten en de ver koop van gronden, werden alle zon der hoofdelijke stemming aangeno men. Ook de gemeente-begroting '62 kon met enkele hamerslagen en kor te discussies worden afgedaan. BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJESJAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Vughterstraat 205 Tel. 34580 (na 19 uur 37491) 's-HERTOGENBOSCH voorzitter betoogde dat streeksa menwerking noodzakelijk was met het oog op de ruimtelijke ordening. Hij noemde in deze samenwerking een drietal componenten die de bij zondere aandacht verdienden en die een speciaal Brabants karakter ble ken te hebben. Het waren de be volkingsaanwas waarvoor 'n woon-, werk- en recreatie-gelegenheid ge schapen diende te worden, de ver- de werkgelegenheid. Bij een plan- stedelij king en de verruiming van ning betreffende een gebruik van de ruimte, zou, aldus de voorz., hiervan vooral uitgegaan dienen te worden, wilde men de drie componenten evenwichtig laten functioneren. Vandaar dat dit vraagstuk steeds meer in de belangstelling kwam. De voorzitter sprak in verband hiermee over een zojuist verschenen rapport van het E.T.I. te Tilburg. Van de zijde van de burgemeester van Tilburg was het verzoek bin nengekomen om aandacht aan dit rapport te willen schenken. Kan worden meegedeeld in welk stadium de algehele wa tervrijmaking van Waalwijk-Noord verkeert, dit in ver band met het Deltaplan en de afsluiting van het Haring vliet? Mag worden vernomen, hoe het staat met de ont eigeningsprocedure van de gronden in het plan Klooster- weg? Is binnen afzienbare tijd de realisering van de nieu we gemeentelijke sociale werkplaats mogelijk? Zijn de plannen voor het in orde brengen van het plein voor de St. Clemenskerk in Baardwijk nog niet zover dat zij in uitvoering kunnen worden gebracht? Dit waren de vragen die onder meer uit de mond van de fractievoorzitter van de K.V.P., de heer Meys, waren te horen, tijdens zijn algemene beschouwingen in de raads vergadering van woensdagavond. De heer Meys nam deze avond tevens de gelegenheid te baat om namens de KVP- fractie het college van b. en w. hartelijk dank te zeggen voor het door hen gevoerde constructieve beleid. dan de aangeboden begroting doet vermoeden. Zij vraagt het college van b. en w. dan ook de uiterste waakzaamheid te betrachten t.a.v. de toeneming van de uitgaven van de gewone dienst, vooral omdat is gebleken dat deze jaarlijks belang rijk omhoog plegen te gaan. In ver band met de financiële toestand, vraagt de K.V.P.-fractie verder in deze algemene beschouwingen, of 't niet gewenst is m.b.t. de geheel of gedeeltelijk nog te verrichten onren dabele investeringen een urgentie plan op te stellen. BEVORDERING WONINGBOUW Verheugd is de katholieke fractie over het totstandkomen van de di verse uitbreidingsplannen in hoofd zaak en in onderdelen, waaraan, zo als in deze A.B. werd gezegd, de fractie steeds graag haar medewer king heeft gegeven. Overigens meende de heer Meys, dat de reeds plaatsgevonden wijzi gingen en de nog te verwachten wij zigingen, de overzichtelijkheid van de uitbreidingsplannen niet hadden bevorderd. M.b.t. een saneringsplan van Waal wijk-Centrum en het cultureel Cen- URGENTIEPLAN Sprekend over de noodzaak van een planning voor de ontwikkeling van de streek, meent de heer Meys, dat als gevolg van de ontwikkeling van communicatie en verkeer de samenwerking van gemeenten op dringend gewenst is, en wel zo, dat dringend gewenst is, en wel zzo, dat de gemeentebesturen hun activitei ten inpassen in een plan tot ont wikkeling van de streek, in welk plan diverse facetten, zoals ver keersverbindingen, recreatie en cul turele ontwikkeling een harmonisch beeld dienen te vertonen. De heer Meys betoogt, dat in deze graag zou worden vernomen of m.b.t. deze sa menwerking reeds bepaalde contac ten waren gelegd of dat deze nog te verwachten zijn. Ondanks het feit dat de begroting voor 1962 sluitend is, vreest de ka tholieke fractie dat het financiële beeld voor de jaren 1963 en volgen de veel ongunstiger zal zijn, zelfs dat de uitkomsten voor 't jaar 1962, gezien de reeds door de raad toege stane kredieten en de gevolgen daarvan voor de gewone dienst, be langrijk minder rooskleurig zal zijn VII De voornaamste ruimte in een kerk is de plaats van de Eucharis tieviering, want hierin vooral beleeft en viert het volk Gods zijn verlost-zijn in Christus. Daarbij aansluitend is er de plaats van het Tabernakel, de verblijfplaats van Christus onder ons. Maar in een kerk moet ook ruimte zijn voor de andere sacramen ten: het doopsel, het vormsel, de biecht. Deze drie staah heel dicht bij elkaar. Het doopsel neemt de mens op in het volk Gods; deze opname wordt voltooid in het vormsel; in de biecht verzoent de gedoopte zich weer met God en de Kerk of erkent hij zijn tekortkomingen in de beleving van doopsel en vormsel. Uit dit hernieuwde inzicht grêeit het verlangen om in het geheel van het kerkgebouw ook een ruimtelijk verband te scheppen tussen de plaats van toediening van deze sacramenten. Bepalend daarvoor is de tegenwoordige toediening van het doopsel, die zich ruimtelijk voltrekt in drie fasen: buiten de kerk, in de kerk, in de doopkapel. Dit veronderstelt de doopplaats halverwege de kerk. Deze kan zich dan bevinden in de kerkruimte zelf of in een aparte ruimte (doop kapel). Nabij deze doopplaats zou dan ook de vormplechtigheid kunnen geschieden; zeker zou daar dan de biechtstoel thuis horen. De hier omschreven gedachte tot werkelijkheid brengen in een nieuwe kerk, zal architect en bouwpastoor veel nadenken kosten. P. STEVENS pr. BouwpastoorWaalwijk. Giro 362716 trum, acht de katholieke fractie het hoogst noodzakelijk, mede met het oog op de rechtsbescherming en rechtszekerheid van belanghebben den, dat op korte termijn deze plan nen aan de raad ter vaststelling worden aangeboden. Zij zal hierbij tevens gaarne een raming van de kosten en een plan tot gehele of gedeeltelijke dekking zien. Hoewel de woningbouw in 't jaar 1961 gestadig voortgang heeft ge vonden en ook voor het jaar 1962 nog voldoende bouwactiviteiten worden ontplooid, vreest de fractie dat in de volgende jaren de bouw activiteit belangrijk zal afnemen, indien niet de voor de bouw beno digde gronden in eigendom kunnen worden verkregen. Met name doelt de fractie hierbij op de bouw van woningwetwoningen en op de bouw van particuliere woningen. Omdat de fractie verwacht dat de bouw van woningwetwoningen in 1963 maar zeer gering zal zijn, meent zij dat de bouw van woningen in de particuliere sector door het ge meentebestuur krachtig moet wor den bevorderd. Gaarne zou de frac tie dan ook willen vernemen in welk deel van de gemeente tegen redelijke prijs bouwgrond te krij gen zal zijn. NOORD-ZUID-VERBINDING Gezien de geïsoleerde toestand van stad en streek, noemt de fractie het gewenst dat voor dit gewest 'n noodzakelijke ontsluiting tot stand wordt gebracht. Een grote rol zal hierin de Noord-Zuidweg-verbinding gaan spelen. Destijdsheeft deze weg op het Rijkswegenplan 't predicaat „urgent" gekregen; niets liever zou de fractie zien, dan dat het Rijk in derdaad de weloverwogen urgentie aan het plan verleende. Urgentie ook met betrekking tot de haven, waarbij blijkbaar nog steeds gewacht wordt op de rijks concessies voor de watervrijmaking van het gebied, dat bij de uitvoe ring betrokken is. De K.V.P.-fractie vraagt zich in deze dan ook af, of men bij de hogere instanties zich wel bewust is van de onberekenba re schade welke aan de gemeente door deze trage gang van zaken wordt toegebracht, omdat vestiging van grote bedrijven, zolang niets met zekerheid omtrent de haven te zeggen valt, onherroepelijk zal uit blijven. In zijn A.B. merkt de heer Meys op, dat door de voetbalclub R.W.B. nog steeds geen gebruik wordt ge maakt van het sportpark Elzenho ven, dat tesamen met het sportcom plex aan de Olympiaweg een waar borg voor de Waal wij kse sport be tekent. Overigens blijkt voor de sportbeoefening door de leerlingen van de lagere scholen, Ulo-scholen en Nijverheidsscholen in schoolver band en voor de atletieksport, de volleybal en de handbalsport nog steeds geen accomodatie aanwezig te zijn. Omdat de fractie van mening is dat een behoorlijk restaurant met terras-accomodatie in de omgeving van het recreatiegebied „Het Hoefs ven" in een grote behoefte zou voor zien, informeert de fractie in deze A.B., of er binnen afzienbare tijd de mogelijkheid bestaat dat er een dergelijke inrichting tot stand komt. SANERING BINNENSTAD Het badhuis blijkt steeds meer aan betekenis in te boeten; daarom is de fractie van mening, dat het zeer dienstig zou zijn dit badhuis uit te breiden met een gelegenheid voor instructiebaden, zodat dit ook in de winter voor schoolbaden zou kunnen worden gebruikt. Het feit dat de Langstraatweg nog niet voor de helft voltooid is, blijkt óók de K.V.P.-fractie zwaar op de maag te liggen. Vol verbazing vraagt zij zich af, hoe het provinciaal bestuur een der gelijke trage gang van zaken kan dulden. Gebleken is dat nu nog gronden voor deze weg moeten wor den aangekocht of onteigend. Verheugd toont de fractie zich over de totstandkoming van het nieuwe wegdek aan de Smeelelaan. Voor een meer riante toegang tot de gemeente, acht men het gewenst dat spoedig goedkeuring zal worden verkregen voor de objecten Meer- dijk, Stationsplein en Klokkenlaan. De fractie is van mening dat de sanering rond de St. Janskerk te lang op zich laat wachten. Zij noemt het onbegrijpelijk dat met de be bouwing van het openliggende ter rein ten noord-westen van de kerk nog geen begin is gemaakt, terwijl eenhalf jaar geleden hier reeds plannen voor gereed lagen. Het be- vreemt de fractie eveneens, dat door G.S. nog steeds geen goedkeu ring is verleend voor de vernieu wing van het uurwerk in de toren. Omdat teveel afdelingen elders zijn ondergebracht, hetgeen econo misch werken niet bevordert, wordt door de fractie de wenselijkheid naar voren gebracht een plan te la ten maken tot uitbreiding van het gemeentehuis. KROT-OPRUIMING Het feit dat het college van b. en w. nog steeds niet met een .gewij zigd plan voor de reconstructie van tie Stationsstraat is gekomen (het destijds door b. en w. aangeboden plan werd door de raad afgekeurd), blijkt enige verwondering te heb ben verwekt. In de A.B. wordt te vens nog eens gewezen op de nood zakelijkheid van een aan te leggen fietspad langs de westzijde van de Akkerlaan. De krot-opruiming blijkt 'n hoofd stuk apart te vormen. Er wordt in de algemene beschouwingen begrip getoond, dat in verband met de tra ge woningbouw veroorzaakt door de geringe toewijzing van konin gen de krot-opruiming niet in 'n versneld tempo ter hand kan wor den genomen. Aandacht wordt ge vraagd voor de woningen die nu reeds onbewoond zijn. Een doorn in het oog niet alleen van de fractie, maar van de gehele Waalwijkse be volking, is het feit, dat de woning in de Grotestraat, voorheen be woond door de familie Ketels, nog steeds niet is afgebroken. Verbetering wordt gevraagd voor de parkeermogelijkheid in de bin nenstad met name de Grotestraat en in de buitenwijken, zoals de v. Berckenrodelaan, Antoniusparochie en Bloemenoord. Ook over de bejaardenzorg wordt in de A.B. gewag gemaakt; speciaal wordt hierbij gedoeld op de reali satie van het bejaardencentrum in de Antoniusparochie. Sprekende over de volkshuisvesting, is de frac tie van mening, dat meer vaart moet worden gezet achter huizen bouw en minder achter de flatbouw. Zij vraagt verder aandacht voor de planning van winkels in het cen trum. De fractie geeft tot slot ter over weging aan, industrieterrein te cre- eeren aan de buitenhaven, omdat dit terrein bereikbaar is voor grotere schepen. De fractie merkt op, dat de gemeente wel de beschikking heeft over nat industrieterrein, ter wijl droge bijna niet meer ter be schikking staan. Daarom acht zij 't nuttig tijdig nieuwe terreinen te ontwerpen, zo dit al niet gebeurd is. In onze editie van dinsdag a.s. hopen wij uitgebreid terug te kun nen komen op de algem. beschou wingen van de overige fracties.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 17