wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Schoenenbeurs geniet overgrote belangstelling mm Luxor Musis Sacrum Inzending van Waalwijkse schoenfabriek bekroond met „Leren Wimpel" VESTEN, TRUIEN en SWEATERS ROBSON OVERHEMDBLOUSES ROBSON BLOUSES TERLENKA ROKKEN Herenmode - Kinderconfectie VRIJDAG 27 APRIL 1962 84e JAARGANG No. 32 '^'Likse Stoomdrukkerij Antoon Tielen facteur: JAN TIELEN nummer 50798 Kiad verschijnt 2 x per week Er zijn duizenden en duizenden mensen, die tijdens de paasdagen hebben genoten van het prachtige weer, dat als een soort gave Gods uit de hemel scheen gevallen. Iedereen trok er op uit genietend van de zon, het ontluikende groen, of het nog wel wat frisse water. Het weer scheen in een slag alles te hebben veranderd; het was alsof de mensen wakker waren geschud uit een al te lange winterslaap. Die zelfde indruk kregen de schoenwinkeliers in die laatste dagen voor Pasen ook. De winkels kregen als het ware een totale invasie te verwerken van kooplustig publiek, dat zich schijnbaar, nu het toch nog „Paasweer" scheen te gaan worden, ook op zijn paasbest wilde kleden. Datzelfde goede weer, die overgrote drukte in de schoen winkels, zijn er waarschijnlijk ook de gelukkige oorzaak van, dat de schoenenbeurs in Utrecht zo in de belangstelling is komen te staan. Er heerste in de gloednieuwe Juliana-hal op de jaarbeursterreinen aan de Croeselaan, waar door fabrikanten en handelaren uit diverse landen voor 3 dagen een beurs is ingericht van een voor Nederland ongekende grootte en belangrijkheid, een gezellige drukte, waardoor de schoen voor deze dagen in het middelpunt van de belangstelling is komen te staan. Gedurende de dagen van 24, 25 en april is Utrecht voor drie dagen iet trefpunt geweest voor ontelbaten jt de schoenenbranche uit alle delen un de wereld. Het is volkomen dui- èlijk geworden, dat de Nederlandse schoenindustrie zich heeft opgemaakt a de buitenlandse concurrentie cachtiger het hoofd te bieden. Gaf halië lange tijd de toon aan wat be seft modieus schoeisel voor dames enmeisjes, het is allang niet meer zo, lit elk beeldig schoentje het stempel nade in Italy" draagt. Tijdens de schoenenbeurs viel opmerkelijk in het oog, dat door Nederlandse vakmen sen, de internationale modebeelden :ur lijn en doelmatigheid dermate zrondig zijn begrepen, dat van de noodzaak van import" beslist geen sprake meer is. Een wandeling langs de verschil lende stands (en dat waren er nogal nt), gaf, - nog meer dan de vorige jaren - de overtuiging, dat alle deel- ::mers ernst met hun inzending heb- gemaakt. Naast een grote sorte ring leestvormen waren er een aantal seuwe ledersoorten en zoolmateria- b. In de dames-sector viel veel te donderen wat de beoordeling van ontelbaar velen heeft kunnen door gaan. Een blik op de meisjesschoe- ■tn kollekties toonde zonneklaar dat in de maten 28 - 36 zowel de peri ode van de grote kinderschoen als kleine damesschoen voorbij is. De jonge dametjes vinden er hun eigen mode, volkomen afgestemd op de feeling voor de grote mode en de nu eenmaal niet zo geringe practische eisen. Op 't gebied van kinderschoe nen bleek weer eens, dat hierin steeds belangrijker - en vrij constante - omzetten worden bereikt. Van 19 tot en met 23 mei a.s. zullen de Verenigde Schoen- machine Maatschappij N.V. te 's-Hertogenbosch en de United Shoe Machinery Company S.A.B. te Brussel, in samen werking met andere zuster maatschappijen uit de United- groep, een aantal daartoe uit genodigde firma's en het Mu seum voor de Schoen- en Le derindustrie te Waalwijk, een tentoonstelling van schoenma chines, fournituren en leer in richten in de Stadsschouwburg te Tilburg. Met de voortschrijding van de techniek, houdt de verfraaiing en ver betering van leersoorten gelijke tred. Looi- en verfprocedé's worden ont wikkeld en de soepelheid en kleur-in- tensiteit, vooral van de nieuwe ani line verf neemt steeds toe. Er is ook hard gewerkt, om lakleder te maken, dat niet springt, beter bestand is te gen lage temperatuur en door verven met aniline nog mooier van tint is. In Frankrijk, Italië en Amerika is lakleder in zwart en andere modetin- ten, dan ook een belangrijk materiaal voor schoenen en de verwachtingen zijn, dat toepassing ervan voor herfst en winterschoenen 1962 - 1963 nog sterk zal toenemen. Ofschoon lakleder nooit zo popu lair was in Nederland, heeft zich tij dens de schoenenbeurs de verwach ting geopenbaard, dat men er een stij gende toepassing van zal kunnen con stateren voor de komende seizoenen. Ook suèdeleer, dat lange tijd al leen voor sportschoeisel werd toege past, zal naar ons werd meegedeeld dit najaar zijn rentrée maken als ma teriaal voor middagschoeisel. Vooral in zwart en in combinatie met zwart lakleer zal het een belangrijk herfst- schoenen-materiaal zijn. Voor sportief schoeisel zullen ook vettige juchtenleer soorten in gladde en generfde uitvoering, veel worden toegepast. HERFST- EN WINTERKLEUREN Voor herfst en winter 1962-1963 zullen bruine tinten in vele variaties de hoofdschotel vormen, van de zwar tig bruine tinten „Expresso" tot de warmere koper kleuren en de rood achtig bruinen. Daarnaast zijn enkele middelbrui- ne en cognacachtige tinten belangrijk als schoenentinten, o.a. ,,Tabac" en ,,Mink". „Lambrusco", „Malaga" en „Car- neol", tinten die de warmte en gloed van oude wijnen weerspiegelen, zijn eveneens gewilde schoenentinten. Ook zwart blijft belangrijk, glan zend of lakleder, halfmat in boxcalf en mat in suède. Ondanks een vrij donker kleuren gamma zal er dus volop verscheiden heid zijn zowel in tinten als materia len voor de Schoenenmode Herfst en Winter 1962-1963. BOGAERTS' BRILLEN Een sieraad voor het gelaat en een weldaad voor de ogen Zorgt dat U er (óók) een van ons draagt zo'n mooie sterke bril. BRILLEN SPECIALIST Optica Bogaerts Grotestraat 220 Tel. 3560 Waalwijk HOUDT BOGAERTS VOOR OGEN De leverancier voor alle Ziekenfondsen Filmjournaal HET OFFER DER MAAGDEN Dit verhaal speelt zich grotendeels af op Kreta, waar koning Minos nog steeds maagden offert aan de afschu welijke Minotaurus, die zetelt in het labyrint onder de tempel.' De koningin vertelt op haar sterf bed dat zij behalve Phaedra, nog een dochter heeft, Ariadne genaamd. Zij heeft haar ondergebracht bij een schaapherdersfamilie, om te ontko men aan de barbaarse gewoonte bij de geboorte van een vrouwelijke twee ling er een aan het monster te offe ren. Als Phaedra dit te weten komt stelt zij alles in het werk om Ariadne te vinden en te doden, want zij is be vreesd voor een rivale naar de troon. U zult zien dat de Olympische kam pioen Bob Mathias, die de rol vervult van Theseus, een heel andere wen ding aan het verhaal geeft en dat al les weer dik in orde komt. Vrijdag tot en met zondag, toegang 18 jaar. WAPENSMOKKEL NAAR CUBA Het is wel een zeer actueel gege ven dat in de film „The gun runners" het hoofdmotief vormt. De wapensmokkelaar is een zekere Hanagan (Eddie Albert) die goed in de centjes schijnt te zitten. En aan vankelijk is Sam Martin (Audie Mur phy) erg blij als Hanagan hem aan biedt, zijn boot voor een hoog bedrag te huren. Door een fout van Hanagan zelf, die dubbel spel speelt, wordt tenslotte de hele bende ingerekend door Sam en de oude duveltoejager Harvey, die voor een keer in zijn le ven niet dronken is. Zondagmiddag, toegang 14 jaar. VUURGEVECHT IN DODGE CITY Bat Masterton komt in Dodge City omdat hij in zijn eigen stad - ge dwongen - een man gedood heeft. Zijn broer Ed is er sheriff, juist be zig zich tijdens de verkiezingen te verdedigen tegen zijn gevaarlijke ri vaal Regan. Maar Bat heeft weinig interesse voor politiek. Hij opent sa men met Lilly een speelclub in een saloon. De zaken gaan uitstekend. Dan wordt Ed gedood door een tra want van Regan. Bat besluit zich te wreken, en neemt bij de verkiezingen de plaats in van zijn broer, en hij ver slaat Regan. In een uiteindelijk vuur gevecht in de geheel verlaten straat van het stadje wet Bat, Regan te do den. Maandag 6 en 8.30 uur. 14 jaar. TURF IN JE RANSEL Puccinelli (Dean Martin) en Kor- win (Jerry Lewis) zijn vroeger dikke vrienden geweest. Nu zij beiden in dienst zijn laat hun vriendschap veel te wensen over. „Sergeant" Pucci nelli heeft 'n zekere minachting voor Korwin, die maar een gewoon sol daatje is. De twee zitten elkaar dus op alle mogelijke manieren dwars. Ondertussen verneemt hun kapi tein van zijn vrouw, dat een voorma lig vriendinnetje van Puccinelli een baby verwacht. Hij weet echter niet dat de sergeant dit meisje kent, en daarom draagt hij hem op de man te zoeken die verantwoordelijk gesteld kan worden. Tezelfdertijd verneemt Korwin dat hij vader is geworden en hij probeert verlof te krijgen om zijn vrouw op te zoeken. Enfin, op het laatst ziet U Korwin zonder verlof en Puccinelli zonder strepen naar Europa varen waar de oorlog in volle gang is. Zelfs de kanonnen bulderen, en de straaljagers gieren van het lachen. Maandag 30 april 6 en 8.30 uur. Toegang alle leeftijden. PASPOORT VOOR DE HEL Mario, een beruchte gangster, weet uit de gevangenis te ontsnappen. Hij gaat nu naar Marseille naar zijn vriendin Mado. die hem in haar huis je bij een vissersdorpje aan de Spaan se grens moet verbergen. Daar zal hij wachten tot Mado een boot gevonden heeft die hem naar Spanje brengt. Na veel interessante gebeurtenissen, die onder regie van Alfred Rode prachtig verfilmd zijn, vlucht Mario tenslotte in Carlo's boot naar Spanje. Het gebeurde is inmiddels in het Blus die laaiende vuurzuil die opstijgt vanuit de maag tot soms boog in de beeL dorp uitgelekt en de politie zet de achtervolging in. Als de boot bij de kust is, springt Mario in het water en probeert de grens te bereiken. Carlos achtervolgt hem en er ont staat nu een gevecht op leven en dood. De verdere afloop van deze spannende thriller zullen wij u niet verklappen. Vrijdag 27 en zaterdag 28 april 8 uur, zondag 29 april 6 en 8.30 uur. Toegang 18 jaar. Voor onze jonge dames hebben wij een uitgebreide sortering in wol en draion (t.m. maat 42) en met en zonder mouw (t.m. maat 42) Grote verscheidenheid van moderne dessins in ruitdessins en in wit WILHELMINASTRAAT 17 - WAALWIJK De tcho vAn het Zuióen Abonnement: 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Cjcht 1878 BttresiiT' Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 TeL 04167-2002 Telegram-adres „Echo" op de voet Een jury, waarin naast directieleden, een moderedactrice en enkele schoenmakers ,aö naam zitting hadden, heeft de „leren wimpel", een onderscheiding van meest attractieve inzending van de beurs toegekend aan de stand van de Schuwer te Waalwijk. Op de foto een afbeelding van een kinderschoentje van deze N.V., zoals dit op de schoenenbeurs was te zien. Neem Rennies! Een afdoende remedie. Een of twee Rennies gewoon laten smelten op de tong. Nog vóór ze helemaal gesmol ten zijn geven ze - met het speeksel naar de maag gevoerd - prompt baat. En af doende! Met Rennies bij de hand nooit angst meer voor laaiende zuurbrand. ANTOON VERHULST

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 9