wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRAnt {VIE DE VREDE WIL (INNEN- EN BUITENLAND Gemeenteraad Drunen DRUNEN 'iVAN MAAREN's BRIL OOK UW BRIL Jaarvergadering N. C.B. Drunen-Elshout DINSDAG 1 MEI 1962 84e JAARGANG No. 33 e tcho vAn het Zuióen PL Stoomdrukkerij Wr* Antoon Tielen teur: JAN TIELEN ring "sn«PeM Sesort^ 50798 y verschijn 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 8.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel 04167-2002 Telegram-adres „Echo" vóór de eerste wereld- iJ heeft men al geconfereerd wereldvrede en ontwape- \|en was toen nog zo opti- ll2- /4«a rrnnHn hnrlnnj ii'h over die goede bedoelir at er tenminste in Den Haag Vredespaleis door tot stand L «aarvoor de voornaam- die waarvoor mogendheden van die tijd hiidragen leverden. Men be- ïn Jus toen al, dat ontwape- ppn zaak en wereldvrede een duur zouden zijn om fdand te k"nnen brengen en I-He een vast tehuis voor de ferenties er over. Het Vredes mis heeft daartoe nooit ge- Ij Toen het gereed kwam, 5 de wereldoorlog uit. «a die oorlog begon men na- •|iik weer met nieuwe moed Er dit vraagstuk te confereren. .Volkenbond werd gesticht en n [iad intussen ontdekt, dat gemiddelde temperatuur aan i nicer van Genève veel aange ver was dan die in Den Haag, verhuisden de conferenties V die stad. Ook daar stichtte *.D 'n paleis voor deze interna- "„ale onderhandelingen en men ifereerde er niet zo lang over wereldvrede en algemene ont ging, ook nu zonder tot enig 'ultaat te komen, tot het recal led geworden Duitse volk •h achter de opportunist Hitier baarde en de tweede wereld- dog uitbrak. jlet het einde daavan kwam zelfsprekend de nieuwe wil '[uitbanning van oorlog, tot in- Inationale samenwerking en Ichaffing van de steeds ver- zikkelijker wordende wape- in Het instituut van de Vere- deNaties kwam tot stand, met groter deelneming dan voor Volkenbond het geval was ge- rffst. Het omvatte inderdaad n lieverlede alle naties ter we ll,,. die men wilde toelaten, lik hiervoor werd weer een •;uw paleis gesticht, ditmaal in fa York. DEN BOSCH TILBURG BREDA fijUmbaat 25 Markt 32 N„r6inn.k,n,i,. 23 Til 32555 Tel 25253 Tel. 38370 Ijverig stelde men regelen op ireen vredelievend met elkan- !:r verkeren, maar er ontstond spoedig een comimunistisch, lus dictatoriaal blok naast een sin of meer democratisch en op vrijheid ingesteld deel, tussen "elke twee partijen een steeds jroter wantrouwen groeide. Ge- >olg: inplaats van minder, steeds ■eer aandacht hij beide blokken or de militaire kracht en per- etonering van de bewapening, oral ook op het gebied van nu- eaire wapenen. Waarop de cir- itlgang zich dan ook voortzette en er opnieuw conferenties kwa men over ontwapening, eerst te New York, later toch maar weer in Genève, omdat het daar zo goed bivakkeren is. Die zijn al weer enige jaren achtereen aan de gang. Op zeker ogenblik bereikte men zo maar de overeenstem ming om geen kernproeven meer te nemen zolang men nog over stopzetting er van praatte. Maar onverwacht verbrak de Sovjet- Unie die afspraak, ze had blijk baar ontdekt achterop te zijn ge komen in de nucleaire bewape- nin, en een groot aantal nieuwe en sterke kernontploffingen wer den tot stand gebracht. Nieuwe conferentie, want Amerika wilde toch niet achterop komen, tenzij oen definitieve overeenkomst tot stand zou komen over staken van kernproeven en controle daarop. Maar Rusland wenst geen inter nationale controle in eigen land, dus geen overeenkomst, dus bin nenkort nieuwe Amerikaanse en Engelse proeven, omdat die vre zen achterop te komen en op nieuw vergiftiging van de atmos feer. Het is een hopeloze zaak, want zonder internationale controle over en weer heeft een overeen komst natuurlijk geen enkele zin, dat heeft de Russische rege ring zelf bewezen vorig jaar. Rusland wil wel verder praten over algehele ontwapening, doch wat kan op dit punt bereikt wor den als men de internationale controle voor één onderdeel nog niet eens wenst. Natuurlijk niets, dat is alleen een zoethoudertje, voor de propaganda, met bij voorbaat de wetenschap dat daar toch niets van komt. Al het pleiten voor afschaffing van atoombewapening en voor algehele ontwapening waar groe pen in ons land en andere wes terse landen zich zo voor inspan nen, is zinloos, wanneer men te genover een dictatoriale en dus wantrouwende tegenpartij staat. En niet alleen zinloos maar voor al uiterst gevaarlijk. Het commu nisme houdt geen rekening met menselijkheid en recht, doch al leen met politieke en militaire macht, zoals dat met iedere dic tatuur is. Men ziet dat ook aan Indone sië. Alleen het stellen van kracht daartegenover houdt hen in be dwang, doch niet de redelijkheid. Hoe meer men toegeeft, 0111 toch maar oorlog te voorkomen, hoe meer zij zullen eisen, waardoor 'n oorlog juist steeds nader komt. Nog immer geldt het woord, en dat zal ook wel altijd zo blijven: „Wie de vrede wil, gorde zich aan tot de strijd (daarvoor)". Het eeuwif geconfereer over ontwa pening heeft slechts ten doel het leggen van een rookgordijn om de politieke en de economische bedoelingen. Niemand gelooft er echter meer in en terecht. H. v. W. ILLEGALE WAPENHANDEL IN ROTTERDAM ONTDEKT Routine-onderzoek bij de op heldering van 'n aantal inbraak- jes heeft de recherche in Rotter dam op het spoor gezet van een levendige illegale handel in wa pens. Als gevolg van de naspeu ringen zitten nu drie man, de 24- jarige schilder C. M., de 28-jarige chauffeur J. W. en de 31-jarigc instrumentmaker E. S., allen uit Rotterdam, verdacht van wapen handel, in het huis van bewa ring. Tegen 8 kopers is proces verbaal opgemaakt wegens over- EXCLUSIEF EEN DEEL DER KVP-FRACTIE N DE EERSTE KAMER TEGEN Mr. LUNS De Senaat gaf dezer dagen het bijzondere beeld dat een klein ■d der KVP-fractie zich tegen »r. Luns stelde en een ander wl zeer kritisch was. Hel eerste deel, onder leiding ;-n nir. Regout, vroeg zelfs het «ngaan van de minister! De tegenstellingen binnen de ^P-fractie in de Eerste Kamer :ver het regeringsbeleid in de gestie Nieuw-Guina zijn don- ;-rdag niet bijgelegd. Wel had Minister Luns (Buitenlandse Za- «eni nog eens verzekerd dat de openyersterkingen alleen be- ;"old zijn 0111 de Nederlanders '"ar er. de Papoea's te bescher- 'od, maar mr. Regout bleef aan gingen op heengaan. [Ir. Regout, die namens een ein aantal van zijn fractie op- r odt, zei donderdag, dat „geen Mei middel ongebruikt mag v»rden gelaten om tot het eind '2n het conflict te komen". Hij ;'®eg zich af of een „personeels^ pandering geen aanbeveling •u verdienen", ook al gezien de ;:;Jte emotionele sfeer tussen j qerland en Indonesië, waarin "guur van minister Luns „al- vj wel een rol zal spelen". Minister Luns, die mr. Regout i!n diens politieke mening een ^emdeling in Jeruzalem" ^'de, antwoordde later laco niek, dat hij de vraag om af te treden „in beraad zal houden". VREEDZAAM OF MET GE WELD DIT JAAR IN NIEUW-GUINEA s President Soekarno heeft in zijn rede in Medan, die als bij zonder belangrijk was aangekon digd, herhaald, dat Indonesië er nog altijd de voorkeur aan blijft geven Nieuw-Guinea op vreedza me wijze bij de republiek te voe gen. „Maar als de Nederlanders koppig blijven, zullen we 't met geweld nemen", aldus de presi dent. Soekarno zei, dat Indonesië de onderhandelingen met Neder land niet zal hervatten, als Ne derland het zenden van verster kingen niet staakt. Speciaal waarschuwde de In donesische presdient Nederland er voor, de „Karei Doorman" niet te sturen Indonesië is bereid op basis van het plan-Bunker te on derhandelen, maar de overgangs termijn van twee jaar acht het te lang. Soekarno hield vast aan de datum van 1 januari 1963 voor inlijving van Nieuw-Guinea. De bevrijding van Nieuw-Guinea noemde hij echter slechts een on derdeel van de totale revolutie, die een nationale, sociale en eco nomische is. Deze revolutie wordt volgens Soekarno nu door de Nederlanders ondergraven. C H O 1 53 - Waalwijk Tel. 2505 treding van de vuurwapenwct. Een klein arsenaal wapens is in beslag genomen. De recherche zegt nog geen in zicht te hebben over de juiste toedracht. Voorlopig houdt zij 't er on, dat de handel niet veel an ders dan onwettig zaken doen is geweest, terwijl de kopers de wapens hebben aangeschaft om er „zo maar een" te hebben. Po litieke achtergronden zouden er niet zijn, terwijl het er ook niet op lijkt, dat criminele elementen zich aap het bewapenen zijn ge weest. Vrijwel alle betrokken personen hebben een blanco strafblad. RAZZIA IN MAASDRIEL Grote buit aan wapens Onder leiding van de officie ren van justitie, mr. A. W. Baron van Imhoff en mr. J. Booster uit Den Bosch, hebben 5U man rijks politie in de nacht van donder dag op vrijdag in de gemeente Maasdriel een grootscheepse raz zia gehouden, waarbij tientallen jongemannen van hun bed wer den gelicht. Bijna al deze ver dachten waren in het bezit van vuurwapens met bijbehorende munitie, die waarschijnlijk uit Duitsland zijn gesmokkeld. Er werden talrijke arrestaties ver richt. EFFECTENKANTOOR FAIL LIET MET TONNEN SCHULD Het Wassenaarse effectenkan toor, dat schulden heeft van en kele honderdduizenden guldens, is donderdag door de Haagse rechtbank failliet verklaard. De rechtbank ziet geen gron den de gevraagde surséance van betaling te verlenen, omdat het kantoor niet meer van de onder gang is te redden. Volgens de cu rator in het faillissement, mr. C. v. Boesschoten, staat op 't ogen blik aan de hand van de boek houding vast dat de tekorten van het kantoor tenminste 260.000 gulden belopen. Het is echter geenszins uitgesloten dat dit be drag zal oplopen tot 400.000 gul den. Het onderzoek in de admi nistratie zal zeker nog enkele weken vergen. De boekhouding verkeert in een vrij chaotische toestand. Zeker is, volgens de cu rator, dat door de heer L. vreemd is gemanipuleerd, zowel met ef fecten als met geld. UITBREIDINGSPLAN WEST EXTRA SUBSIDIE WIT GELE KRUIS AANLAG RIJWIELPADEN gen perceel is grond 0,30,20 ha., de overeengekomen prijs was 0.60 per m2. De raad verleende hieraan zijn goedkeuring. Subsidies. Aan de orde was verder ook 't voorstel tot het verlenen van een subsidie aan het Wit-Gele Kruis in verband met de sterk geste gen kosten van deze vereniging. Gesteld werd dat ook bij de be handeling gerekend moet worden dat de kosten van deze vereni ging hoog zullen blijven en dat in de komende jaren eveneens op een evenredige subsidie zai moe ten worden gerekend. Deze be dragen zullen dan reeds bij de begroting worden opgenomen. De verhoging van kosten is voornamelijk het gevolg van de nieuwe salarisregeling voor wijk verpleegsters, alsmede de kapi- taalslasten op de gebouwen. Door het bestuur is ook reeds gesproken over het aantrekken van een derde wijkverpleegster. In verband met de hogere kosten zal in het komende jaar in deze vereniging een contributieverho ging van 10.op 12.wor den voorgesteld. Het prae-advies zegt over dit punt: Van het Wit-Gele Kruis afd. Drunen, is een verzoek ontvan gen tot verhoging van het subsi die over het jaar 1961. De lasten zijn voornamelijk door de aanpassing van de sala rissen der wijkverpleegsters sterk gestegen, waardoor een verlies is ontstaan van 2.944.33. Het subsidie mag, indien de provinciale subsidieregeling ge hanteerd wordt, bedragen: 1/3 van de kosten van het zuigc- lingenbureau of 607.98 1/3 v. d. salarissen of 4643.42 1/3 van de kosten van het kleuterbureau of 71.35 1 /3 van de kosten van t.b.c.-bestrijding of 32.87 1 /3 van de kapitaals- lasten-opbrengsten 1285.33 Totaal 6640.95 De raad der gemeente Drunen nam vrijdagavond weer enkele belangrijke besluiten. Er werd grond verkocht in uitbreidings plan west, extra subsidie ver leend aan het Wt-Gele Kruis, als mede de goedkeuring gegeven voor een extra subsidie voor de viering van Koninginnedag. Het rijwielpad dat zal worden aange legd vanaf de Rustende Jager tot aan Giersbergen door Brabant Centrum zal door de gemeente van 1.50 m. gebracht worden op 2 m. Verder gaf de raad ook zijn goedkeuring aan de stichting van een Mater Amabiliscursus aan de R.K. Huishoudschool, alsme de de stichting van een opleiding VUTO in part-time verband. Voor verbetering van de R.K. Jongensschool in Drunen voteer de de raacï 16.200.Aan het begin van de vergadering deed de voorzitter nog de mededeling dat rijksgoedkeuring was ont vangen voor de bouw van een zestal winkelhuizen in uitbrei dingsplan Oost. Hierover zullen, aldus burgemeester Stieger, in een volgende vergadering aan de raad voorstellen worden gedaan. Onderwijs. De raad keurde op deze verga dering goed het beschikbaar stel len van een krediet van 16.200 voor verbetering van het school gebouw van de R.K. Jongsschool te Drunen. Op verzoek van het schoolbestuur is door de dienst gemeentewerken een onderzoek ingesteld naar de toestand van de betreffende school. De school werd in 1950 gebouwd en in ver band met de besparing toenter tijd is het gebouw thans eerder aan een algemeen onderhoud toe als normaal. Voor het aanbren gen van de diverse verbeteringen is 'n bedrag begroot van 16.200. In aansluiting hierop deelde de voorzitter mede dat ook de meisjesschool in Elshout zal worden verbeterd. De raad verleende ook zijn goedkeuring aan liet tot stand brengen van een Mater Amabi liscursus aan de R.K. Huishoud school. Door de heer v. Lamme ren werd dit punt nog extra toe gelicht. De opleiding in een Ma ter Amabiliscursus, welke uit sluitend is voor meisjes die in 't bedrijf werkzaam zijn, is speci aal gericht op de geestelijke en maatschappelijke vorming. Zij is ongeveer gelijk te stellen met wat voor de jongens de Levens school is, alleen met dit verschil dat als eis gesteld wordt dat deze cursus gegeven wordt aan 'n be staande Huishoudschool. Spre ker hoopte dat men ook spoedig zou kunnen komen tot de bouw van een nieuwe huishoudschool, waardoor ook voor de Mater Amabiliscursus een betere huis vesting kan worden verkregen. Mocht dit niet het geval zijn, dan Door de raad werd reeds een subsidie toegekend van 3.366.- zodat volgens voormelde rege ling een verhoging nodig is van 3.274.95. De exploitatierekening 1961 zal hierna een batig saldo vertonen van 330.62. Aan het comité herdenking zilveren huwelijksfeest konink lijk paar werd een subsidie toe gekend van 2350.— naast de normale subsidie van 800. voor de kinderfeesten. De totale kosten van de Oranjefeesten wer den door het comité begroot op 4025.—. Wyziging 1962. gemeentebegroting Voor de aaschaf van meubi lair voor de gemeentesecretaris werd een krediet verleend van 1770.Voor de aanschaf van een tractor voor de dienst ge meentewerken een bedrag van 9845.De heer Pijnenburg merkte hierbij op dat het nuttig zou zün een trekker te nemen van-24 pk; de door b. en w. voor gestelde was 19 pk. Door de schreven en b. en w. zullen dit dan ook onderzoeken. Verder werd ook goedgekeurd het verlenen van een krediet van 10.033.10 voor de aanleg van een rijwielpad van de Rustende Jager naar Giersbergen, alsmede het storten van een bedrag van 810.per jaar gedurende vijf jaren in het fonds van de Rij wielpaden-organisatie Brabant Centrum. De raad gaf hieraan zijn goed keuring en juichte het tot stand komen van een betere verbin ding naar het zuiden ten zeerste toe. De heer v. Herpt was bang dat, wanneer het rijwielpad een dergelijke breedte kreeg, ook kleine wagens hiervan gebruik zouden maken. De voorzitter merkte op dat dit natuurlijk verboden zou wor den, terwijl hiertegen ook wel de nodige voorzieningen zouden ge troffen worden. zal gedacht moeten worden aan een nieuw gebouw, waarin apart de Levensschool en de Mater Amabiliscursus zal kunnen wor den ondergebracht. De Mater Amabiliscursus zal toch blijven onder supervisie van de Huis houdschool en geheel gescheiden zijn van de Levensschool. Ook verleende de raad zijn goedkeuring aan het tot stand brengen van een z.g. VUTO Voorbereidend Uitgebreid Tech nisch Onderwijs). Het doel van deze VUTO op leiding is de leerlingen voor te bereiden op het verkrijgen van een bewijs voor toelating tot de schakelklas van een hogere tech nische school of de eerste klas van een uitgebreid technische school dan wel de derde klas van een uitge,breid technische school met part-time opleiding. De VUTO-opleiding duurt 2 jaren. Gezien de thans bestaande behoefte en de belangstelling kan voor Drunen gerekend worden op een normale, 2 klassen tellen de cursus, bij een totale bezetting van 50 leerlingen. De overgang van avond-opleidingen naar part time opleidingen enerzijds en het in deze omgeving geheel ontbre ken van een VUTO-opleiding an derzijds maken het bestaan van bovenbedoelde opleiding ten zeer ste wenselijk. De cursus kan, tot dat de stichting over een eigen schoolgebouw beschikt, worden gegeven in de lokaliteiten van de nieuwe bedrijfsschool van Lips N.V. Verkoop en koop van grond. In uitbreidingsplan west werd grond verkocht. Het prae-advies zegt iherover: Wederom is door enkele per sonen een verzoek ingediend tot verkoop van bouwterrein. Het betreft:, a. een verzoek van A. Smits, aannemer te 's-Hertogenbosch, tot verkoop van bouwterrein voor de bouw van 24 woningen westelijk van de Dr. Akkermans straat en Acacialaan in uitbrei dingsplan „Braken West". De benodigde oppervlakte bedraagt pl. 111. 4280 m2; b. een verzoek van J. de Wit, Badhuisstraat 6 alhier, voor de bouw van een woning langs de Dr. Akkermansstraat in plan West. De oppervlakte bedraagt pl.m. 293 m3. Aangezien de betreffende bouw plannen voldoen aan de geste de eisen, bestaat naar onze me ning tegen verkoop geen enkel bezwaar. De bouwterreinen zijn gelegen in dat gedeelte van het uitbrei dingsplan, waarvoor een prijs van 14.75 per m2 is vastgesteld. Ten westen van het uitbrei dingsplan West werd door de gemeente grond gekocht van A. W. Vermeulen. Het aldaar gele- BOEREN EN TUINDERS HADDEN EEN GUNSTIG JAAR. BEDRIJFSOPVOLGING KENT VELE PROBLEMEN. Op de algemene jaarvergadering van de N.C.B., afd. Drunen, waar bij de jaarstukken van 1961 ter tafel kwmen, werd wederom uitgewezen de gunstige ontwikkeling van de Boeren- en Tuindersbedrijven in deze gemeente. De C.A.V. behaalde een meeromzet van ruim 100.000.-. De omzet werd 1.168.788. De Boerenleenbank behaalde een omzet van 81.000.000.De Zui velfabriek verwerkte 8.605.389 kg. melk; de uitbetaalde prijs lag 1,06 per kg. boven de garantie-prijs. De onder-afdeilngen, zoals RKJB, Boerinnenbond en Tuinbouwvereni- ging deden zeer veel op het gebied van voorlichting, vorming, ontwik keling en ontstpanning. De N.C.B. Drunen-Elshout telt 286 leden. De voorzitter, de heer C. Verhoe ven, stipte bij zijn openingswoord ook nog enkele belangrijke punten aan. Spreker wees op het zeer nut tig werk van de Studieclubs, welke in het afgelopen seizoen verschillen de gespreksavonden organiseerden en vroeg voor deze studieclubs spe ciaal de aandacht van de jongeren. De productie was, volgens spreker, in 1961 goed geweest, iets wat van de prijzen niet altijd gezegd kan worden. Voor alle punten, voor wat betreft de productie, vroeg spreker aandacht voor kostprijsverlaging en kwaliteitsverbetering. Over de ruil verkaveling merkte de voorzitter op dat tot nu toe in blok 1 de moeilijk heden nogal waren meegevallen, al verloopt dan soms niet alles naar wens. Spreker wees er op dat de leden met hun bezwaren altijd teT recht kunnen bij de plaatselijke commissie. Uit het jaarverslag namen wij 't volgende: R.K.J.B. Drunen Deze vereniging telde op 31 de cember 62 leden. Op „Alle Fronten" legde de R.K.J.B. een grote activi teit aan de dag. Zo willen wij in dit korte verslag noemen: gewassen- wedstrijden, zowel in de land- als in de tuinbouw; kal ver-opfok wedstrij den en vee-beoordelingswedstrijden. Men organiseerde eerder een gras landcursus, een godsdienst- en een sociale cursus. In groter verband werd een boe- renjeugddag georganiseerd, die al- lerwege geslaagd mag worden ge noemd. Ook op cultureel gebied wa ren onze jonge boeren present, waarbij vaak goede resultaten wer den behaald. Zo moet in deze wor den genoemd een 1ste plaats voor de sportclub op de Kringsportdag te Nieuwkuijk. Ook individueel be haalden de jongens goede resulta ten. Eveneens werd het zakelijke met het aangename verwisseld. Voor het aangename was een ple zierreisje gehouden met de jonge leden van de Boerinnenbond, waar bij o.a. de Sola-fabrieken te Zeist en het natuurpark de Hoge Veluwe werden bezocht. Pakhuis van de Boerenbond De omzetten van het pakhuis zijn ook in het boekjaar 19601961 weer sterk gestegen. Ter vergelijking hier bij enkele omzetcijfers van de laat ste jaren: Totale omzet 1959/'60 4.854.385 kg. 1.045.597.- 1960/'61 5.351.785 kg. 1.168.788.- De omzet veevoeders boejaar omzet index stijging '59/'60 1.923.241 kg 409 32 '60/'69 2.292.169 kg 488 19 De financiële resultaten waren evenredig naar de omzet, zodat een flink bedrag op de ledenschuldreke ning kon worden bijgeschreven. R.K. Boerinnenbond DrunenElshout De Boerinnenbond DrunenEls hout telt 210 leden, waarvan 152 ou dere leden. Ook onze boerinnen ga ven blijk van grote activiteit. Ver schillende vergaderingen en bijeen komsten werden belegd, waarop door verschillende spreeksters en sprekers diverse onderwerpen wer den belicht. Men organiseerde en kele wedstrijden, o.a. een kamer plantenwedstrijd en een tuin- en erf wedstrijd. Ook in kring verband werd er door diverse leden aan deze wedstrijden deelgenomen. Onze jonge boerinnen hielden de naam van deze afdeling hoog op de Kringdeclamatiewedstrijden. Truus Ploegmakers behaalde hier een 1ste prijs. In Interkringverband wist ze deze prestatie te herhalen. Ook op onze sportdagen waren de jonge boer inn enpresent, terwijl in samen werking met de jonge boeren ge slaagde toneelavonden werden ge organiseerd. Rest ons nog te vermelden dat de belangstelling voor de vergaderin gen en de te houden activiteiten goed te noemen is. ïm.. Tuinbouwvereniging Met 64 leden werd het jaar be gonnen, met 66 leden werd het be ëindigd. Een vermeerdering dus van 2 leden. Ook bij deze vereniging werd door het geven van voorlichting, 't organiseren van cursussen en 't aan trekken van sprekers op diverse vergaderingen en bijeenkomsten de volle aandacht geschonken aan de ontwikkeling van onze tuinders.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 1