De Echo van het Zuiden DRUNEN R.W.B. KAMPIOEN Provinciaal nieuws Uit dc Langstraat Nieuwkuijk STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN BAKKERSNACHTARBEID bEJAardensoos geopend k Elshout Vlijmen Haarsteeg Dussen Sprang Waspik ,pAG 1 MEI 1962 84e JAARGANG No. 33 zaterdagmiddag opende burgem. ifStieger de Bejaardensoos, die de van Bejaarden en Gepensio- '""den in Drunen hebben gesticht, jfdeze opening onderschreef bur- meester Stieger het grote nut van ff Bejaardensoos. Op deze plaats, Ïk burgem. Stieger, kunt u als en van dezelfde leeftijd en de 3ifde gemeenschap eens rustig bij Sar komen, een kaartje leggen spreken over zovele dingen die jjs bejaarden en gepensioneerden zonder interesseren. Burgemees- Stieger stelde zelfs dat in een Seente als Drunen een gebouw Lr een zo belangrijke groep als bejaarden bij elkaar kunnen ko en zelfs niet mocht ontbreken. L stelde dan ook, dat hij de tot- •andkoming van dit tehuis bijzon- L toejuichte. De gemeente had met totstandkoming van deze bejaar densoos wel niet veel bemoeienis :,had, dank zij het ruime gebaar ;'n bevolking en industrie, maar hij zegde gaarne, als er problemen -aren, namens het gemeentebestuur die medewerking toe. "pe voorzitter van de Bejaarden- •ond, afd. Drunen, de heer Snoeren, ;.d tevoren in zijn welkomswoord jank gebracht aan de inwoners van örunen en de industrie, die allen de djnd van Bejaarden op een bij zon ing wijze hadden gesteund. Bijzon- ;r (jank bracht de voorzitter aan je firma Lips, die dit gebouw voor je bejaarden beschikbaar had ge beld. De heer Snoeren wees in zijn openingswoord ook nog in het kort op het doel van de Bejaardenbond, jat echt niet alleen bestaat in het organiseren van kaart- en biljart sdagen, maar dat men evenzeer •ezamenlijk als bejaardenbond moet 'unnen opkomen voor de belangen ran de bejaarden en gepensioneer den. Dit werd later op de middag nog eens extra onderschreven door j» secretaris van de Diocesane Bond, je heer de Geer. De belangstelling voor deze ope ning was deze middag ook van de jijde der notabelen vrij groot. Aan- vezig waren o.a. kapelaan v. Kessel namens Deken Werner, wethouder L v. Drunen, de heer Max Lips en Ir, v. Lammeren. Zo kreeg de verleden jaar opge richte bejaardenbond in Drunen za- :erdagmiddag haar eigen tehuis. Een tehuis dat onder de naam Het Jonge Hert welwillend werd afgestaan joorde Fa. Lips. De bejaarden heb- ten het met graagte in gebruik ge- romen en er is de laatste weken, zo ■ebben wij kunnen vaststellen, nog j] wat werk verzet om het inwen- üge van dit gebouw wat te ver fraaien. De bejaarden zijn dan ook «r tevreden met wat zii noemden het eerste begin, en wij hopen van pnser harte, met de voorzitter en let gehele bestuur, dat men er spoe- iigin zal slagen het inwendige nog wat gezelliger te maken. Vloerbe dekking ontbreekt helaas nog, en dit zou juist het geheel veel warmer naken. SOCIALE ZONDAGMORGEN Tot besluit van het winterpro- jramma hield de K.A.B., afd. Dru- cen, zondagmorgen een sociale mor sen, waaraan door pl.m. 50 leden rerd deelgenomen. Begonnen werd net een H. Mis, waarna een geza- nenlijke koffietafel in de zaal van café H. van Delft. Het woord werd ieze morgen gevoerd door kapelaan Jansen uit Waalwijk, die sprak over tet bedrijfs-apostolaat. Vervolgens rerd ook kennis gemaakt met de nieuwe geestelijk adviseur kapelaan Peeters. OPBRENGST GOEDE WEEK OFFER De opbrengst van 't Goede Week- offer, een inzamelings-actie welke Hier jaar wordt gehouden door de KAB. voor „Herwonnen Levens kracht"; bracht in Drunen 341. WIJ- EN ZIJ-ACTIE De K.A.B., afd. Drunen, zal ook üt jaar weer meedoen aan de actie *ij en Zij. Dit is een solidariteits actie van de K.A.B. voor de Chris telijke Vakbeweging in de ontwik kelingslanden. OPBRENGST 10 x 10 ACTIE De 10 x 10 actie in Drunen en Kiehout is, dank zij vooral de activi st van het comité, een bijzonder •-cces geworden. De totale op- «engst van Drunen en Elshout was 2019,35. Hieronder laten wij de wengsten volgen van de verschil de acties: "X. Jongensschool Drunen ïaartenverkoop 222.80 K. Meisjesschool, Drunen raartenverkoop 500.— wntactavond SHJ, DVC 40.— '^kenners en Welpen Drunen 37.72 ^ageren Sociëteit, Drunen 50. d papier RKJB, Drunen 90.45 wartenverkoop RKJB Drunen 127.37 jnie Drunen 100. x 10 Bal, Elshout ƒ123.90 en-actie, Elshout 65.20 papier Verkenners Elshout 43.60 •rtverkoop Boerinnen r Drunen-Elshout 117.50 JU. Elshout 5.— Jan-actie, Drunen 287.37 Jtavalsveren. Drunen 21.— ^■aan-huis-collecte 187.41 KONINGINNEDAG-VIERING DRUNEN-ELSHOUT r,ie koninginnedag in Drunen en «wout werd dit jaar, in verband fHiv- Z^veren huwelijksfeest, op bijzondere wijze gevierd. Be nnen werd met een plechtige H. en kranslegging, waarna in de morgenuren tevens een ballonnen wedstrijd en kinderaubade werd ge houden, zowel in Drunen als Els hout. 's Middags trok een bijzonder fleurige kinderoptocht door de stra ten en in de namiddag werden nog sportfeesten gehouden in de vorm van een stratenloop en gecostumeer- de voetbalwedstrijd. De toneelgroep O.N.A. voerde op diverse punten in de gemeente een wagenspel op, n.L „Leidens Ontzet". Hiervoor bestond bijzonder veel be langstelling. O.N.A. gaf bijzonder goed spel te zien, het geheel was prima verzorgd en het heeft vele belangstellenden geboeid. 's Avonds werd op het Raadhuis plein een demonstratie gegeven door de keurploeg van S.H.J. Het St. Hubertus-gilde bracht de Vendel- groet en de Kon. Harmonie Drunen hield op het prachtig verlichte plein een taptoe in gala-tenue. Tot slot werd onder zeer grote be langstelling een prachtig vuurwerk afgestoken. Een groots, waardig, plezierig en geslaagd feest. VERGADERING BOERINNENBOND Dinsdag 1 mei zal de Bocrinnenbond haar algemene vergadering houden in het parochiehuis. De avond wordt geopend met Maria-lof om 7.30 uur. Mej. C. v. Drunen, aftredend bestuurslid is niet meer herkies baar. De Zeereerw. Heer v. d. Velden zal een spreekbeurt houden over het concilie. TAFELTENNIS Dat het „Zilveren Schoentoernooi" bij de beoefenaars van de mooie tafeltennissport nog steeds in trek is blijkt wel uit het aantal inschrijvingen voor het a.s. toernooi op zon dag 6 mei a.s. Het aantal inschrijvingen is het aantal van de twee voorgaande toer nooien nog overschreden en ook nu zullen voor de liefhebbers weer zeer aantrekkelijke wedstijden te bewonderen zijn. WIT GELE KRUIS Mej. B. van Dommelen heeft bij het Wit Gele Kruis haar ontslag als secretaresse ge nomen. In haar plaats is gekozen mej. Ver- roen. Op 1 mei is de tweede wijkverpleeg ster in dienst getreden. De ebdoeling is om zo spoedig mogelijk weer een moedercursus te organiseren. KONING BIJ HET GILDE ST. JORIS Bij het gehouden koningschieten van het St. Joris-gilde werd deze titel behaald door de heer C. van Ierse!. JAARVERGADERING VEILING Op dinsdag 8 mei a.s. zal de veilingver eniging Vlijmen en omstreken in café „On- senoort" alhier haar algemene jaarvergade ring houden. KERKKLOKKEN Maandag 30 april werd in Vlijmen de Koninginnedag gevierd welke vooral in het teken stond van de viering van het Zilve ren Huwelijksfeest van ons Vorstenpaar. De dag begon om 8 uur met het luiden van de klokken en de vlag in top. Om 9 uur was er een H. Mis. Bij deze H. Mis waren alle leerlingen van de lagere scholen en de VGLO school aanwezig. Na de H. Mis trac- tatie van de kinderen in de scholen. Hierna was er voor de kinderen van de kleuter school een filmvoorstelling in het Lido-thea- ter. Na de voorstelling tractatie van de kin deren en ballonuitreiking. Om 11 uur klonken de vaderlandse liede ren bij 't gemeentehuis. Er was een film voorstelling voor de leerlingen van de 4e 5e en 6e klas der lagere school. Om 13.30 uur maakte de harmonie Concordia een rondwandeling met haar nieuwe instrumen ten, waarvoor grote belangstelling was. Om 14.00 uur was er een filmvoorstelling voor de kinderen der lagere klassen. De meisjes van de 4e, 5e en 6e kl. startten voor de grote fietsen-rally. Afstand 20 km. Na afloop werden 75 prachtige prijzen aan de winnaars uitgereikt, die door vele firma's ter beschikking waren gesteld. Persoonlijk kampioenschap dammen Daar het aantal liefhebbers voor de dam sport in Vlijmen in stijgende lijn is, orga niseert onze plaatselijke damvereniging DVS een damcompetitie voor alle damlief hebbers van groot Vlijmen in café de Vlied berg. Heren dammers, die aan deze com petitie mee willen doen kunnen zich opge ven voor 12 mei a.s. bij de secretaris van DVS, de heer Th. v. Overdijk, Konijnen bergstraat 38, Vliedberg. Deze competitie zal gedurende de zomermaanden worden gespeeld. Verdere gegevens hierover wor den besproken op de grote vergadering die op 12 mei gehouden wordt in café de Vlied berg, waarbij alle deelnemers en liefhebbers worden verwacht om 8 uur. Voor de kampioen wordt een prachtige beker beschikbaar gesteld door de damver eniging DVS. REVUEGEZELSCHAP EEN LACH EN EEN TRAAN Zaterdag 28 en zondag 29 april werd in café 't Centrum een revueavond gepresen teerd door het Revuegezelschap „Een lach en een traan" een bonte avond in twee non stop ritten. Na enkele maanden voorberei ding werd een programma gepresenteerd dat veel belangstelling heeft ondervonden. De voorzitter, de heer N. Meesters, ver welkomde de aanwezigen. Daarna sprak de leider M. van Engelen. Hij gaf enkele toe lichtingen op het programma. Het startschot werd gegeven met een conference van Flip en Karei. Hierna volgde het mondorgeltrio De Hotcha's, dat veel succes oogstte en ook het optreden van het guitaarensemble De Labella's was een succes, wat ook gezegd kan worden van de dames Yvonne v. Haag en A. v. Beynen, het guitaar-duo. Ook de sketches gingen er goed in. Na de pauze werd het programma in dezelfde volgorde afgewerkt en oogstte ook toen weer veel bijval. Tot slot de declamatie van Marden van Engelen „Vlijmen hoe mooi ben jij", werd een succes en het gulle applaus was zeker verdiend. Alles bijeen, geslaagde avonden, waar zeker een woord van lof toe komt aan de regisseur W. Rozen. Decors: Theo Klomp, kostuums: Brab. Kostuum huis, Den Bosch en algehele leiding: M. v. Engelen. WIELRENNEN ZWALUWEN-NIEUWS Club-kampioenschap De Zwaluw. 1 ama teurs en onafhankelijkcn ging envan start voor een rit van 100 km. met als inzet de kampioenstrui 1962. In de 5e van de 14 ronden probeerde Leliart, Toeback en van der Velden een beslissing te forceren, maar het peloton met favorieten als van de Ven, van Lith en Walravens stond geen voor sprong toe. In deze jachten vielen de eerste uitvallers te noteren. In de 9e ronde gingen 6 man op kop en deze stand bleef tot het einde. Met van de Ven aan de leiding gin gen de laatste meters in, van Lith kwam buiten om en versloeg met een halve leng te de kranige, van elke sprint verstoken Bart v. d. Ven. Voor Gellicumse Gerrit de tweede Zwaluw-trui. 1. Gerrit van Lith. 2. B. v. d. Ven. 3. Ger rit Hairwassers. 4. Henk v. d. Velden. 5. Guus Leliart. 6. Lambert Toeback. 7. op 1 minuut N. Walravens. 8. Nico de Haas. 9. Fried Liebregts. Zwaluw-leden in Duitsland In Kohlscheid werd L. v. d. Ven 3e, Ger rit Hairwassers 4, Nico Walravens 6 terwijl Guus Leliart zich als 14e klasseerde. Gerrit Hairwassers die veel in Duitsland rijdt ein digde in Kohlscheid 2e achter Gerrit van Lith die eerste werd. Gerrit van Lith is ook onafhankelijke ge worden. Hij heeft inmiddels een contract getekend voor Wolber en is dus ploegmaat van Nico Walravens. L. v. d. Ven die veel in België rijdt maakt goede uitslagen en rijdt zich goed in voor zijn eerste profwedstrijd. Inschrijving voor Brabants kampioenschap Alle amateurs, nieuwelingen en adspiran- ten, die deel willen nemen aan het Brabants kampioenschap dat op 9 juni in Rosmalen wordt verreden, dienen zo spoedig mogelijk in te schrijven bij het secretariaat van de Wielerclub „Gerrit Schulte", Jac. v. Uden- hovenstraat 8, Den Bosch. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK Uit het verloop van de jaarvergadering die de Boerenleenbank alhier j.I. donder dagavond in café v. d. Lee hield kwam de groei van de bank over 1961 weer eens tot uiting. Na de vergadering met een woord van welkom te hebben geopend wenste de voor zitter de heer M. van Engelen allereerst de kassier de heer F. van Oyen, die verleden week wegens ziekte in het ziekenhuis moest worden opgenomen algeheel en spoedig her stel toe waarna de wnd. kassier, de heer Kluitman, het woord verkreeg. Door hem werd een duidelijke toelichting op de balans gegeven. Uit dit gespecificeerd verslag bleek overduidelijk welk een belang rijke plaats de bank in de gemeenschap in neemt. De inlagen op de spaarrekeningen be droegen dan in 1961 f 427.858,47, de terug betalingen f 388.864,07, een overschot dus van f 39.213,40. Het totaal van de spaar gelden bedroeg per 1 jan. j.I. f 1.052.851,98 De rente over direct opvraagbare spaar gelden bedroeg in het verslagjaar 3%, voor 1962 blijft dit 3%. Jeugdspaarders van 15 t.m. 20 jaar en zij die in militaire dienst zijn geweest na hun diensttijd tot 23 jaar kun nen profiteren van de nieuwe jeugdspaar- wet, op welke rekeningen 3,25% rente ver goed wordt, terwijl het Rijk nog extra 10% per jaar bij past. Aan rente werd in 1961 op de diverse boekjes f 30.272,36 bijge schreven. De kassier noemde het een ver heugend verschijnsel dat de totale geldom- zet in 1961 de 10 miljoen reeds heeft over schreden. De creditsaldi in lopende reke ningen bedroegen per 31 dec. 1961 f 167.417,40 en het totaal der toevertrouw de middelen f 1. 120.269,38. In 1961 werd f 98.000. - aan nieuwe voorschotten ge plaatst, terwijl f 71.411,34 aan aflossingen werd ontvangen. De debetsaldi in lopende rekeningen beliepen f 33.362,08. De renta biliteit van de bank gaf in 1961 opnieuw 'n verbetering te zien, ondanks de stijging van de bedrijfskosten. De netto-winst bedroeg f 4.229,98. Volgens de statuten moet Ya hiervan ge reserveerd worden terwijl dan V\ aan di verse instellingen mag worden verdeeld. Hiervan ontving de NCB f 125.-, de Boe- rinnenbond f 50.-, de RKJB f 50.-, de KAB f 50. -de KAV f 50. - het Gezins zorgfonds f 100. -de Kon. Harm. St. Ce cilia f 75. -de Haarsteegse ponnyclub f 100. - en pater Siegers, die volgende week weer naar Brazilië vertrekt f 50. - Na deze deskundige uiteenzetting van de wnd. kassier keurde de vergadering de ba lans, alsmede de verlies- en winstrekening over 1961 goed. Hierna kwam de bestuurs verkiezing aan de orde, aan de beurt van aftreden was het lid J. van Delft, die her kiesbaar was en met meerderheid van stem men werd herkozen, evenals de heer F. van Bijnen, die aftredend was als lid van de Raad van Toezicht. Nadat nog enkele mededelingen waren verstrekt en de rondvraag aan de orde was geweest sloot de voorzitter later op de avond met een woord van dank aan allen voor het prettig verloop van deze vergadering. LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD Zoals wij reeds eerder hebben bericht vertrekt Pater Laurens Siegers, die op zon dag 26 november 1.1. in de parochiekerk al hier zijn plechtige eerste H. Mis opdroeg over een week weer naar zijn missiegebied in Brazilië. Haarsteegs inwoners hebben hun priesterzoon mettertijd een grootse hul de gebracht, maar gezamenlijk meende men hem ook bij zijn vertrek uit Haarsteeg nog een waardig afscheid te moeten bereiden. Zo heeft pater Siegers verleden zondag in all H.H. Missen persoonlijk afscheid van zijn mede-parochianen genomen en daarbij dan op verzoek van het comité gecollec teerd voor zijn missiegebied. De Haarsteeg- se gemeenschap liet zich niet onbetuigd en deze collecte bracht ruim f 700. - op. Maar hiernaast deed men nog iets in andere vorm en dat was een voetbalwedstrijd, die dan zoals eerder is bericht werd gespeeld tussen een familie-elftal van de familie Beekmans-Beaard uit Goirle, bestaande uit 9 zoons en 2 schoonzoons en een elftal ge formeerd uit 11 neven allen uit Haarsteeg, van hun directe tegenstander. Omdat deze wedstrijd plaats had vlak na beëindiging van de fraaie kinderoptocht trok deze ont moeting naar algemeen verwacht werd een grote belangstelilng. Tijdens het verloop vollecteerden enkele bestuursleden van de r.k. v.v. Haarsteg, dat zich met de orga nisatie had belast. Het resultaat was dat er een bedrag van f 13.65 bijeen werd ge bracht. EINDLES CHRISTELIJKE LAGERE TUINBOUWSCHOOL TE DUSSEN Op de eindles van de Christe lijke Lagere Tuinbouwschool te Dussen op 10 april j.I. hebben de geslaagden voor hun ouders en de bestuursleden en leden van de Commissie van Toezicht van de school en andere belangstellen den voor het laatst hun kunnen getoond en daarmee bewezen dat ze het diploma ten volle verdien den. Het was de eerste klas, die volledig volgens het nieuwe leer programma van het land- en tuinbouwonderwijs was opge leid. Ook was het voor het eerst, dat een eindles plaats vond in de nieuwe school. Na de opening door de voor zitter van het bestuur der school, de heer A. I). van Buuren, namen de heer Lasthuis, directeur van de school, en zijn leerkrachten de „afgestudeerden", voordal ze de school verlieten, nog eens voor het laatst onder vuur door het stellen van een reeks vragen over diverse onderwerpen. Jan van Herwijnen uit Uitwijk was de eerste candidaat. Hij vertelde over de problemen van de aard- heiencultuur. Goof Rietveld uit Capclle was specialist in de kom kommerteelt. De drie volgende onderwerpen lagen op het gebied van de bloementeelt, die ter ver ruiming van de vruchtwisseling op vele bedrijven overweging verdient. Anton Knaap, Haams donk, hield zich bezig met de fre siateelt, Anton Sterrenburg uit Capelle met de teelt van chrysan ten, terwijl geraniums de aan dacht kregen van Peter Mom bers uit Waalwijk. Algemene leervakken, zoals schei- en na tuurkunde, bemesting, voeding van de plant en bodemkunde, werden tenslotte behandeld door Piet Vink uit Almkerk, Gor Quist uit Waspik, Hans de Graal' uit Nieuwendijk, Anton v. Dortmund uit Dussen en Anton Noorloos uit Andel. Naar aanleiding van het be antwoorden van de vragen merk te de voorzitter op, dat tuinbouw een mooi en interessant vak is. Zaak is dat de geslaagden niet met het behalen van dit diploma volstaan, maar verder studeren. Hij hoopte dat zij later, als zelf standige tuinder of fruitkweker hun bijdragen zouden leveren voor de opbouw van de streek. Nadat de heer Nijsen namens de veiling in Drunen en de heer Vos uit Eethen namens het ge meentebestuur en de boerenleen bank, de cursisten geluk hadden gewenst met het mooie resultaat, bood Hans de Graaf namens de tien geslaagden zijn directeur een enveloppe met geld aan, te beste den voor een aandenken aan de ze vierde klas, voor de leraren- kamer. De heer Lasthuis sloot tenslot te met een gebed deze voor de ge slaagden en hun ouders zo heug lijke bijeenkomst. OPLEIDING VOOR ANALISTEN AAN DE H.T.S. „ST. VIRGILIUS" TE BREDA Met ingang van 1 september a.s. zal aan de H.T.S. te Breda 'n avond school voor analisten worden ver bonden. Voorshands wordt een aan vang gemaakt met de opleiding voor leerling-analist. De opleidingsduur hiervoor is 2 jaren, terwijl men een keuze kan maken tussen de medi sche en chemische richting. Toege laten kunnen worden zij, die in het bezit zijn van het diploma Mulo A of B of MMS, het overgangsbewijs van de 3e naar de 4e klas van een HBS of Gymnasium. Voor hen, die in het bezit zijn van een einddiplo ma HBS of Gymnasium, kan de op leidingsduur tot 1 jaar worden te ruggebracht. Het is gebleken dat in West-Bra bant aan een gesubsidieerde oplei ding voor analisten grote behoefte bestaat. Op de rijksbegroting voor 1962 zijn dan ook de nodige gelden daarvoor uitgetrokken. De opleiding zal geschieden in het gebouw van de H.T.S. in het Brabantpark en in bet laboratoria van de afdeling Che mische Techniek aan de Klooster laan. Een belangrijk voordeel van het feit, dat de analistenopleiding nu nu onder de nijverheidsonderwijs wet valt, is dat de examens in de school kunnen worden afgenomen en erkend worden door de Konink lijke Nederlandse Chemische Ver eniging. Het voornemen bestaat te gelege- nertijd, naast deze avondopleiding, een gesubsidieerde dagopleiding aan de H.T.S. te verbinden. Dit zal voor namelijk afhangen van het tijdstip van gereedkomen van de voorgeno men uitbreiding van de gebouwen der H.T.S. DE KAMPIOENEN MET RESERVES Achterste rij v.I.n.r.: Trainer Matijscn, grensrechter W. Valk, H. v. d. Schans, Jo Treffers (aanvoerder), M. Bergmans, L. v. d. Houdt, L. Wijkmans (res.), Elisscn (res.), A. van Osch, D. v. d. Schans, leider D. v. Baardwijk. Voorste rij v.I.n.r.: L. Didden, M. van Daalcn, H. Bruurmijn, P. Pruyssers, J. Mayers, L. Timmermans (res.). Met een grandioze en dik ver diende 31 overwinning op een zich fel verzettend Dongen, heeft R.W.B. haar machtige, doch o zo zware eindsprint besloten in een wedstrijd die een kampioen volkomen waar dig was en alzo de eer van Waal wijk op voetbalgebied hoog gehou den. Natuurlijk hebben de zenuwen de rood-wit-blauwen in deze moeilijke wedstrijd, waarbij voor R.W.B. al les en voor Dongen niets op het spel stond, veel parten gespeeld, doch de uiteindelijke overwinning was er des te mooier om, temeer daar de Be- soijense ploeg op geen enkele wijze heeft gereageerd op het te harde spel van Dongen op haar eigen veld, doch op zeer beheerste wijze speelde en alleen met beter voetbal de hard werkende Dongen-ploeg op de knie- en dwong. Klokslag half drie brengt de RWB- centervoor de bal aan het rollen en nadat het spel even op en neer is gegaan, wordt door de R.W.B.-ers een heftig offensief ingezet. Beurte lings gaat het spel over rechts- en linksbuiten, zelden door het midden en de aanvallen stichten dan ook bij herhaling grote verwarring voor 't doel der gasten, die nog geen pas send antwoord op de overrompelen de aanvallen weet te vinden en veel al blij zijn als de bal maar weg is. Als na een kwartier spelen 'n mooie aanval over links wordt onderno men, komt Mayers vrij voor doel en als eenieder denkt dat hij zal voor zetten, verdwijnt de effectvolle bal volkomen buiten bereik van de doel man in het uiterste hoekje; 10. Even later kruipt Dongne door 't oog van de naald als enkele mooie voorzetten van Mayers rakelings over de lat worden gekopt. In de 25ste minuut heeft Dongen onver wacht succes als zij met een forse trap over rechts de ver opgedron gen R.W.B.-defensie doorboort, de R.W.B.-ers weifelen een seconde voor vermeend buitenspel, maar even later is het te laat, want dan heeft Dongen hiervan reeds gepro fiteerd door met een hard schot via de paal de stand op gelijke voet te brengen; 11. R.W.B. echter is zich bewust van haar kracht en gaat weer onmiddel lijk in het offensief, doch de combi naties willen niet meer zo best luk ken, waaraan de zenuwen waar schijnlijk niet vreemd zijn. Mede hierdoor kan het opdringende Don gen enkele corners forceren die ge vaarlijk voor doel komen, doch de R.W.B.-doelman is op zijn hoede en plukt de hoge voorzetten klemvast uit de lucht. Als één minuut voor Tegen het verzoek van C. van Mosseveld om vergunning tot het verrichten van bakkerrnachtarbeld, als be doeld bij ert. 38 der Arbeidswet, In diens bakkerij te Waalwijk, Molenstraat 8 kunnen binnen 1 4 dagen na heden mondeling of schriftelijk bezwa ren worden Ingebracht bij het Districtshoofd der Arbeids inspectie te Breda de rust de gastheren een felle aan val op het Dongense doel onderne men waarbij de bal enkele malen wordt ingeschoten en ingekopt, doch even zovele malen wordt geretour neerd, weet v. Dalen tenslotte aan alle geharrewar een einde te maken door de bal rustig in het uiterste hoekje te mikken en het is een wel verdiende 21. Na de rust neemt R.W.B. direct 't initiatief weer in handen, maar de Dongen-defensie heeft er thans be ter het oog op en verder dan enige afstandschoten komt men voorlopig niet. Wel weet Dongen enkele ma len via haar gevaarlijke linksbuiten door te drukken, doch de harde schuiver wordt prachtig onschade lijk gemaakt. Even later stompt de R.W.B.-doelman een hoge voorzet van rechts uit zijn doel, doch juist voor de voeten van een Dongen- speler, die onmiddellijk een hard en laag schot inzend, maar als de bal vlak langs de paal wil inslaan, werpt de R.W.B.-doelman zich als een tijger op de bal en het gevaar is geweken. R.W.B. begrijpt nu dat de overwinning nog geen feit is en als zij even later een mooie combi natie opzetten, komt v. Dalen plot seling vrij voor doel en van grote afstand schiet hij zo hard in de ui terste hoek, dat de doelman er alleen maar naar mag kijken; 31. Nu is het hek helemaal van de dam; men beseft dat met nog een kwartier spelen de overwinning een feit is, de zenuwen zijn verdwenen en de ene aanval na de andere wordt ondernomen, maar de vele schoten zijn te onzuiver gericht, zodat zij of wel rakelings over of naast gaan. Eenmaal heeft Bruurmijn pech als hij mooi vrij voor de doelman staande, zijn schot tegen de lat ziet belanden; alles dringt nu op, Marry Bergmans geeft een mooie voorzet vanaf de lijn, Dick v. d. Schans schiet meerdere malen op doel, de schitterend spelende v. Osch schiet lustig mee en plaatst enkele mooie hoge ballen voor het doel, maar de afwerking laat te wensen over en als tenslotte de prima leidende ar biter v. Zimmeren het einde blaast, is R.W.B. kampioen en worden elf dolgelukkige spelers op de schou ders van de supporters van het veld gedragen. De eerste gelukwensen werden in ontvangst genomen van de spelers en bestuursleden van Dongen, die later nog in een officiële huldiging bloemen aanboden, waarbij zij hun bewondering uitspraken voor de be heerste wijze waarop R.W.B. speel de en de hoop uitsprak dat zij in de promotie succes zouden mogen boe ken, om alzo Waalwijk in de 2e klas te gaan vertegenwoordigen. Na de huldiging van Dongen kwam ook nog een deputatie van de Kaaise Boys hun gelukwensen aan bieden, waarbij zij duidelijk lieten uitkomen dat er voor hen maar één kampioen was, namelijk R.W.B. Na nog enige tijd in het clubhuis te hebben doorgebracht, werd om 7 uur een smakelijke koffietafel ge nuttigd in café Hoevenaars, alwaar de gehele avond een uitbundige feeststemming heerste en waar ve len van de gelegenheid gebruik maakten om de kampioen hun ge lukwensen aan te bieden, terwijl bloemen werden ontvangen van de spaarvereniging „De gezellige spaar ders, van Jan Hoevenaars en André Teurlings. Ook werd aan de pen ningmeester van R.W.B. een bedrag onder couvert overhandigd van een industrieel van Besoijen, terwijl ook telefonisch vele gelukwensen bin nenkwamen o.a. van oud-oefenmees- ter de heer Knier. Al bij al is het reeds zondag een waardige inzet geweest voor een grandioze viering van dit kampioen schap en ongetwijfeld zullen nog velen van de receptie gebruik ma ken om de kampioenen te huldigen. De receptie zal worden gehouden op zaterdag 5 mei van 7 tot 8 uur bij M. Leenheers. DODENHERDENKING Vrijdagavond a.s. zal alhier wederom de jaarlijkse dodenherdenking plaats vinden. Om 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een herdenkingsbijeenkomst worden gehouden, waarin zal voorgaan Ds. P. J. Bos. Te 7.45 uur zal bij de Ned. Herv. Kerk de stoet worden samengesteld, die zich, on der klokgelui, naar het monument aan de Tilburgseweg zal begeven, waar om 8 uur twee minuten stilte zal worden gehouden, waarin de gevallenen herdacht worden. Hierna zal de Harmonie Marijke een cou plet van „Wilt heden nu treden" en een couplet van het Wilhelmus spelen, waarna gelegenheid bestaat tot kranslegging aan de voet van het monument. De stoet gaat ver volgens terug naar de Ned. Herv. Kerk, waar deze zal worden ontbonden. De ingezetenen worden verzocht om te 6 uur de vlag halfstok te hangen tot zons ondergang. RAADSVERGADERING De raad der gemeente Waspik komt don derdagavond 3 mei om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda voor deze vergadering vermeldt de volgende punten: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 21 febr. 1962. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot verlening eervol ontslag aan de heer J. Dubbelman in zijn functie van secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim. 4. Voorstel tot toekenning van een sub sidie aan de vereniging „Ons Middelbaar Onderwijs" te Tilburg voor de instandhou ding van een avondlyceum. 5. Voorstel to* straatnaamgeving. 6. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst tot zekerheidsstelling als bedoeld in het besluit bevordering eigen woningbe- zit. 7. Voorstel tot verkoop bouwgrond in uit breidingsplan Kerkvaart. 8. Voorstel tot verkoop bouwgrond in uit breidingsplan Waspik-Beneden noordelijk gedeelte t.b.v. een woonhuis. 9. Voorstel tot verkoop van bouwgrond in uitbreidingsplan Waspik-Boven t.b.v. een diepvriesruimte. 10.Voorstel tot aankoop van een krotwoning in kader saneringsplan Havendijk. 11. Begrotingswijziging. ONTSLAG J. DUBBELMAN Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd zal de raad donderdag a.s. eervol ontslag verlenen aan de heer J. Dub belman als secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim. Per 1 september a.s. zal een andere vertegenwoordiger van

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5