WAALWIJK KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR J. N. GERSSER BS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 1 MEI 1962 Raamsdonk Voetbalsport Sprang N. E. O. Haarsteeg Gouden Bruidspaar van Loon-van Delft gaat de bloemetjes buiten zetten ichen hu het onderwijzend personeel van het chr. la gere onderwijs in de commissie worden op genomen. SUBSIDIE AVONDLYCEUM In de eerstvolgende vergadering zal atm de raad worden voorgesteld een subsidie van f 100. - per leerling toe te kennen aan het avondlyceum te Tilburg. Omdat er door het rijk nog geen subsidie beschikbaar ge steld wordt aan dit in 1958 geopende avond college is het voor de instandhouding ervan dringend gewenst dat de gemeenten waaruit leerlingen afkomstig zijn financiële steun verlenen. AMBACHTSHEREN EN COMPONIS TEN HERLEVEN IN NIEUWE WOONWIJK De Streekarchivaris heeft zich in op dracht van het gemeentebestuur verdiept in de problematiek rond de straatnaamgeving in het nieuwe uitbreidingsplan tussen Raad huisstraat, Kerkvaartsestraat en het Zuider- afwatcringskanaal. Om een bepaalde syste matiek in de straatnaamgeving te verkrijgen heeft hij slechts twee categoriën van namen gebruikt. Namelijk de diverse namen van de voormalige ambachtsheren van Waspik en daarnaast enkele namen van componis ten, dit vanwege de muziektraditie in Was pik. SPREKEN IN HET OPENBAAR Op de interkringdag te Tilburg van de RKJB en RKBB behaalde de heer Joachim Kamp een fraaie eerste prijs in de afdeling Welsprekendheid. De heer Kamp hield na slechts een half uur voorbereiding een op gebouwde voordracht over het onderwerp RKJB en Afrika-alarmaktie. ATAK 2 WON In Tilburg behaalde het tweede team van Atak een fraaie 2-0 overwinning op PTT. PLEZIERIG ORANJEFEEST Het programma dat de vereniging Ne derland en Oranje de Waspikse bevolking heeft aangeboden ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van H.M. de Konin gin en Z.K.H. de Prins is door jong en oud enthousiast beleefd. Met klokgelui werd om 8 uur de dag geopend waarna de jeugdver enigingen de Nederlandse driekleur voor het gemeentehuis hesen. Vervolgens nam burgemeester van Erp en het Oranje Comi té op het bordes van het raadhuis en défilé af van een aantal geüniformeerde vereni gingen. Een kinderaubade, opgeluisterd door de harmonie, bracht eerst goed de feest vreugde op gang. Om half twee werden op het sportterrein de finales gespeeld van het wijkvoetbal. Bij de jeugd ging de eerste prijs naar het elftal van de Benedenkerk straat en de Raadhuisstraat, dat in de be slissingswedstrijd zegevierde over Carme- lietenstraat en Arnoldus Verschurestraat. De senioren van Kerkstraat-Raadhuisstraat- 't Vaartje en Havendijk versloegen daarna hun mededingers uit Spoorstraat en Schotse Hooglandersstraat. Turndemonstratie6 en gecostumeerd voetbal vormden voor het tal rijk publiek een aantrekkelijke afwisseling. De schoolkinderen leefden zich uit in di verse volksspelen waarbij zij de belangstel ling van vele ouderen kregen. Tegen 7 uur begon de harmonie aan een muzikale wan deling gevolgd door een concert van Volks vlijt en Volksvermaak - OKK en Polymnia. Een bal champètre op de vrolijke tonen van de Boerenblaaskapel deed een uurtje de kou vergeten. Met een grandioos vuurwerk werd de dag besloten. KORVEL - WASPIK 2-0 Al in de derde minuut van de wedstrijd Korvel - Waspik ging de theoretische kans om het kampioenschap alsnog in de wacht te slepen voor Waspik verloren. Met een fraai doelpunt van haar rechtsbinnen stelde de thuisclub haar tegenstanders al heel spoedig voor een voldongen feit. Deze tik is Waspik niet meer te boven gekomen. Met de grootste moeite kon de achterhoede van Waspik staande blijven onder het offensief dat Korvel van meet af aan inzette. De rust ging in met 1-0. In de tweede helft stelde Korvel de overwinning veilig door een doel punt in d 20e minuut. WHITE BOYS - OIRSCHOT 1-5 Van de zes doelpunten welke er in de wedstrijd White Boys - Oirschot werden ge scoord mocht White Boys er niet een op haar naam brengen. Het enige doelpunt was nl. nog een cadeautje van een achterspeler van Oirschot die in de tweede helft bij een 5-0 stand zijn eigen doelman verraste. De rust was ingegaan met 4-0. Het feit dat de bezoekers al na 4 minuten de score opende tekent wel het enthousiasme waar mee zij haar kampioenskansen verdedigden. VOLLEYBAL Atak speelde zondag een demonstratie- wedstrijd tegen de hoofdklasser Ever Ready uit Vlijmen. Al was het klasseverschil tus sen de beide teams duidelijk merkbaar, toch gaf het kampioensteam van Atak vaak aar dig partij. De eerste wedstrijd won Ever Ready met 4-1. In de 2e wedstrijd behaal de Atak een verdienstelijk gelijk spel. 2-2. VERKOOP BOUWGROND B en W stellen de Raad voor enkele ad- spirant bouwers grond te verkopen o.a. ge legen langs de Kerkvaartsestraat. OPBRENGST COLLECTE De collecte welke de vereniging Neder- Oranje heeft gehouden en welke zal wor den afgedragen aan het Nationaal Comité heeft in Waspik f 305,49 opgebracht. NUMMERING KANDIDATENLIJSTEN Het hoofdstembureau heeft in de j.l. za terdag gehouden zitting de lijsten van kan didaten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing genummerd. Lijst 1: L. Kuijsters, ar beiders; lijst 2: J. A. van Hooren, boeren en tuinders; lijst 3: A. v. d. Broek, prot. chr. groep; lijst 4: G. J. op de Wecgh, mid denstand. DUIVENSPORT Uitslag combinatiewedvluchten: Duffel: 1 F. Rovers, Waspik, 2 D. Smits, Waspik, 3 C. Kivits, Hank, 4 C. Kroos- wijk, G'berg, 5 H. Leeggangers, Hank, 6 P. v. d. Elshout, Waspik, 7 J. v. Hoof, Waspik, 8 Th. v. Dongen, Waspik, 9 C. Krooswijk, G'berg, 10 G. Merienboer, G' berg. Neufvilles: 1 A. Kuyten, Waspik, 2 A. Wintermans, Hank, 3 F. Rovers, Waspik, 4 T. v.Dnogen, Waspik, 5 J. v. Hoof, Was pik, 6 G. de Wit, Hank, 7 D. Smit, Was pik, 8 J. Leemans, Hank, 9 J. v. d. Kie- boom, G'berg, 10 T. v. Dongen, Waspik. Vilvoorde: 1 2 3 P. de Grauw, Waspik, 4 Schapers, R'donk, 5 H. Langerman, Was pik, 6 C. Arendse, R'veer, 7 A. Broeken, R'veer, 8 J. Busio, R'veer, 9 C. v. Eyl, R'veer, 10 Bakx, Waspik. DRENKELING GEVONDEN In de Bergse Maas onder Capelle heeft een landbouwer bij werkzaamheden langs de dijk het stoffelijk overschot gevonden van een .drenkeling. Het slachtoffer bleek al geruime tijd geleden verdronken. De po litie heeft het lijk geborgen. VIERING KONINGINNEDAG De jaarlijkse viering van Koninginnedag kreeg ook in Raamsdonk dit jaar een extra feestelijk tintje. Nadat in de parochiekerk van St. Bavo een gezongen H. Mis was op gedragen werd de dag door burgemeester Prinssen op het plein bij de boerenleenbank officieel geopend. Onmiddellijk hierna volg de een aubade door de schoolkinderen, die een viertal liederen ten gehore brachten on der leiding van de heer J. Kuysters. Om half tien toog de menigte naar het voetbalveld 'waar weer de traditionele wed strijden tusen Good Luck en Raamsdonk plaats vonden. De gecostumeerde wedstrijd tusen de veteranen van de beide verenigin gen eindigde na een pittige partij in een 3-3 gelijk 6pel. Hierna vochten de beide eerste elftallen om de wisselbeker, die dooi een 2-3 overwinning van Good Luck dit jaar mee naar Raamsdonksveer genomen kon worden. Tegelijk met het voetballen vonden op de wei tegenover het voetbal veld de kinderspelen plaats waaraan een groot aantal kinderen deelnam. In de middaguren trok een grote feest- optocht door Raamsdonk, waaraan mede werking werd verleend door de harmonie St. Bavo met haar drumband en de jeugd drumband „Kindervreugde". Van de zijde van het publiek bestond hiervoor een ge weldige belangstelling. Door de jury wer den de volgende prijzen toegekend: 1. Waer werd oprechter trouw, door de buurtvereniging Schansstraat. 2. Bommelstein, van de buurtvereniging Molenstraat. 3. Vrede, van de buurtvereniging Broekstr. 4. De ooievaar dat trouwe beest, van de buurtvereniging Raadhuisstraat. 5. De indringer, van de buurtvereniging Bergenstraat. 's-Avonds werd het programma verzorgd door het Andels fanfarecorps onder leiding van Ton Kotter, dat een muzikale wande ling en een concert met taptoe verzorgde. De uitstekende muziek van dit corps werd afgewisseld met enkele interessante demon straties door de gymnastiekvereniging Siko. Tot besluit volgde aan de Ganzewiel een groots vuurwerk dat een waardige afslui ting vormde van deze alleszins geslaagde dag. G. C. DE BONT RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU Er zijn vele redenen waarom ik U de ver sierselen mag overhandigen, maar zij heb ben alle dit gemeen dat zij zonder uitzon dering een onderdeel vormen van de wijze waarop u zich uw gehele leven hebt inge zet voor de belangen van de Raamsdonkse dorpsgemeenschap. De sympathie die u zich in Raamsdonk verworven hebt bij rijk en arm spruit voort uit deze levensinstelling, aldus burgemeester Prinssen, toen hij vrij dagmorgen de onderscheidingstekenen van het ridderschap in de orde van Oranje Nas sau overhandigde aan de heer G. C. de Bont te Raamsdonk. De lijst met functies die door spreker werd voorgelezen is dan ook indrukwek kend. De heer de Bont was en is voorzitter van o.a. de boerenbond, de zuivelfabriek Raamsdonk-Waspik, het schoolbestuur, de commissie van bijstand, de landbouwschool, het kerkbestuur, bestuurslid van o.a. de waterschappen Benedendonge en het Zui derafwateringskanaal en lid van diverse commissies. Burgemeester Prinssen memo reerde nog eens extra de verdiensten die de heer de Bont heeft voor de gemeente Raamsdonk. Hij was verscheidene jaren lid van de gemeenteraad en niet minder dan tien jaar wethouder. Als loco-burgemeester heeft hij zich in de jaren van de bezetting zeer verdienstelijk gemaakt. Re^ls eerder werd de heer de Bont om zijn vele ver diensten onderscheiden met het Kruis Pro Ecclesia et Pontfice. Toen bekend was dat de heer de Bont was benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau kwamen vele mondelinge en schriftelijke felicitaties, w.o. een telegram van de commissaris van de koninging in de provincie Noord-Brabant. Op koninginne dag werden door de harmonie St. Bavo en de drumband Kindervreugd tevens serena des gebracht. NEORillandia 42 Het begin was hoopvol voor NEO, want na ongeveer 'n kwar tier had men al een 2-0 voor sprong door twee goede doelpun ten van Paulides, die in de vijfde minuut een terugspeelbal van stopper Meeres goed afstrafte en in de 13e minuut dit nog eens herhaalde, maar toen zakte de thuisvlub tot zo'n laag niveau, dat van voetbal geen sprake was. Letterlijk alles deed men ver keerd. Rillandia profiteerde in deze periode hiervan en het was haar zeer gevaarlijke rechter vleugel die voor rust de stand nog op gelijke voet wist te bren gen. Het zag er niet zo mooi uit voor de thuisclub, maar na de thee ging het toch direct al heter. Er werd weer feller gespeeld en directer afgegeven en dat resul teerde een kwartier na rust in 'n doelpunt door Paulides uit een goed aangegeven hal van v. Don gen. NEO rook toen de overwin ning en hielden dan ook 't heft in handen. Een fraai doelpunt van Groeneveld werd op onbe grijpelijke wijze door de scheids rechter afgekeurd, maar het was uitstel van executie, want even later zou de Jong zo'n harde schuiver loslaten, dat de keeper er alleen maar naar kon kijken. We dachten dat Rillandia haar derde doelpunt nog zou gaan ma ken, maar toen de bal keeper v. d. Mast al was gepasseerd, had hij nog geluk, want het harde schot van de Rillandia rechts buiten werd door de lat gekeerd. Zo kwam het einde van deze sportieve wedstrijd, die verdiend door NEO werd gewonnen en door scheidsrechter Kanters goed werd geleid. The Gunners 1—-NEO 2 2-3 Het 2e elftal heeft weer twee kostbare puntjes mee naar huis weten te brengen. We zagen The Gunners aftrappen, maar NEO nam de bal over en wist de eer ste minuten reeds met zeer ge vaarlijke aanvallen voor 't doel der gastheren te komen. Na 10 minuten wist midvoor Nieuwen- liuizen het eerste doelpunt te maken, want met een goed schot versloeg hij de keeper kansloos. Vijf minuten daarna was 't weer raad. Het was Chabot die dit doelpunt voor zijn rekening nam. iüt een goede aanval kwam de bal bij genoemde speler en die behoefde maar in te tikken. Voor rust zou The Gunners nog tot 'n tegengoal komen. De rechtsback van NEO liet de bal van zijn schoen af schuiven en schoot in ei^en doel. Na de rust was het spelpeil aanzienlijk afgezakt. T. v. Vugt zorgde voor 1-3 en de midvoor van The Gunners maakte de laat ste 4 minuten nog 2-3. Zowaar weer een mooie over winning voor de NEO reserves. De twee jeugdelftallen moes ten beide naar Drunen. NEO 4 wist met 2-0 te winnen, zodat zij nog een puntje van haar kampi oenschap af is. Hel 5e elftal won met 8-1 van Drunen 9. Linge BoysHaarsteeg 22 Het is de Boys uit het Gelderse plaatsje Deil gelukt om op de valreep een veel beter spelend Haarsteeg een gelijk spel af te dwilngen. Dat ene. puntje kan voor de Linge Boys nog van on schatbare waarde zijn, omdat ze met Deso te Oss de laatste plaats op de ranglijst deelt. Toch was het Haarsteeg dat zich duidelijk de meerdere toon de, maar zeer verstandig namen de spelers op dit uiterst slecht speelterrein geen enkel risico en deden liet wat kalm aan. De thuisclub maakte hiervan in de slotfase dankbaar gebruik, druk te toen fel door en Haarsteeg zag de inmiddels verkregen 0-2 voor sprong nog verloren gaan. Van af het hegin domineerden de be zoekers en drongen vaak gevaar lijk tot in de Bols defensie door, maar vooralsnog bleven doel punten uit. Gesteund door de wind lanceerde ook de thuisclub verschillende aam allen, maar in de voorhoede klopte het niet erg en konden stopper v. d. Heijden en de beide backs v. Helvoirt en Hans Walk iedere doorbraak voorkomen. Onverwacht kwa men de gasten dan toch voor te staan. Na tot twee keer toe de bal uit een afgemeten voorzet vanrechtsbuiten v. d. Bosch ra kelings over de lat te hebben ge kopt, deed midvoor v. d. Heijden het nu beter, door de bal feilloos met een kopstoot voor de voeten van Iluub Kivits te plaatsen, die meteen hard en zuiver inschoot, 0-1. Wel ontstonden er in de res terende tijd tot aan de rust nog reële kansen, maar omdat die niet werden benut, brak met de ze stand de rust aan. Na de thee namen de gasten 't heft meteen in handen en de thuisclub dreigde totaal onder de voet te worden gelopen. De druk werd zo zwaar dat de Linge stop per eenmaal niets anders meer kon doen dan de bal met beide handen uit het doel te slaan, maar de toegekende strafschop werd door midvoor v. d. Heijden naast geschoten. Maar even la ter was het toch raak. Het lukte v. d. Bosch uit een scrimmage voor het Linge doel de bal in het net te plaatsen, 0-2. Hierna be gon de thuisclub plotseling aan een fel offensief en werd Haar steeg oo eigen helft teruggedron gen. Uit dit verkregen overwicht slaagde de Linge midvoor er in om met een strak schot de ach terstand tot 12 te verkleinen. Aangemoedigd door dit succes ging de thuisclub door en na een half uur was het de Boys links buiten die de partijen op gelijke voet bracht. Fel maar sportief werd er in het laatste kwartier 0111 de winnende goal gestreden, maar beide defensies bleven de respectievelijke voorwaartsen de baas en zo eindigde deze span nende en sportief gespeelde wed strijd in een gelijk spel, waarme de de thuisclub echt wel meer kreeg dan haar toekwam. Ze hebben eigenlijk helemaal het gevoel nog niet aan een gou den bruiloft toe te zijn. Want on danks hun respectabele leeftijd mevrouw van Loon is 78 en de lieer van Loon 81 jaar voelen zij zich nog zo fit en jong van geest, dat het hun beiden ietwat onwaarschijnlijk voorkomt. Maar toch is het zo, vrijdag 11 mei zal het „feestrumoer" bij de familie van Loon niet van de lucht zijn, want ze zijn echt niet van plan deze dag gelijk alle da gen voorbij te laten gaan. Het wordt een driedubbel feest. Drie dubbel, want eerst zal het voor de familie gevierd worden en dat gebeurt dan na de plechtige H. Mis van half tien in de nieuwe St. Antoniuskcrk, bij café J. van Beers in de Antoniusstraat, waar van 1 tot 2 uur ook de receptie gehouden zal worden. Voor de naaste buurt die momenteel druk doende is om er iets „schoons" van te maken, zal het feest wor den gegeven in café Ouwcrkerk, De Lindeboom, op zaterdag 19 mei. Tussen deze twee data in worden ook de bejaarden van pension St. Jozef in Waspig nog even goed bedacht en dat zal ge beuren op zondag 13 mei. De in woners van het bejaardentehuis St. Jozef in Waspik zullen echt niet vergeten worden, want zij hebben in die paar maanden, dat hel echtpaar, van Loon-van Delft daar nu op kamer 55 woont, al een ruime plaats ingenomen in de harten van het gouden bruids paar. En dat is volledig te begrij pen. De mensen zijn er allemaal even vriendelijk en ook de ver zorging valt buitengewoon goed in de smaak, letterlijk en figuur lijk. Wanneer de heer van Loon over het bejaardentehuis begint te praten, dan kan hij alleen maar woorden van lof vinden voor zijn medebewoners en voor de zusters, die de bejaarden ver zorgen. Het echtpaar van Loon vindt het daar in Waspik zo'n beetje het luilekkerland hier op aarde en zij zouden dan ook be slist niet meer terug willen naar Waalwijk, waar zij voorheen aan de Eerste Zeine op nummer 41 hebben gewoond. De heer van Loon werkt, wanneer hij daar zin in heeft, mee in de uitge strekte tuinen en mevrouw van Loon die neemt er haar gemak van en laat haar weldoende blik vallen op de arbeid van haar man. Maar ondanks het feit dat zij nu sedert februari van dit jaar in Waspik wonen, heeft de buurt gemeend, dat het feest in de Eer ste Zeine niet onopgemerkt mag blijven en het grootste deel van de festiviteiten zullen daarom ook in Waalwijk worden gevierd. 's Morgens om kwart over ne gen zal het gouden bruidspaar aan de woning van hun zoon (hoek Hugo Verrieststr.-le Zei ne) met een achttal auto's wor den afgehaald. De wagen, waarin het gouden buidspaar is gezeten, wordt begeleid door ongeveer 15 bruidjes, die hen zullen begelei den naar de kerk. Na de plechti ge H. Mis wordt het feest in café J. v. Beers voortgezet, 's Avonds om iil.m. 8 uur zal de harmonie St. Crispijn het gouden bruids paar een muzikale hulde komen brengen. Op de dag zelf, 11 mei dus, zal ook, waarschijnlijk tij dens de receptie, 't buurtcadeau worden aangeboden. Het buurt feest, dat zoals gezegd een week nadien gevierd wordt, zal even eens klinken als een klok. Het Kaatsheuvels Revue Orkest, Har ry Bosch met zijn cabaretgezel schap en Jos Remie zullen voor de nodige feestklanken zorgen. Om dit alles in zo goed moge lijke banen te leiden is er een feestcomité in het leven geroe pen dat zowel de dag van de gou den bruiloft zelf als de avond van het buurtfeest (aanvang 8 uur) „dienst zal doen". Het feest comité, dat is samengesteld uit buurtbewoners, bestaat uit: P. Kelder sr., voorzitter, P. Kelder jr., C. Dekkers, mej. T. Pullens. A. Verwei, mej. de Peffer, mej. D. IJpelaar en A van Ham. Burgemeester Teijssen speldt de heer Gerssen het ereteken op de borst. Tot lidder in de Orde van Oranje Nassau is vrijdag bij Ko ninklijk Besluit officieel benoemd de heer J. N. Gerssen, werkzaam bij het Lederinstituut T.N-O. in Waalwijk. Deze bijzonder eervolle onder scheiding kwam voor de heer Gerssen totaal onverwacht. Bur gemeester J. L. P. M. Teijssen, getooid met de ambtsketen, het geen er op duidde dat er iets bij zonders aan de hand was, hielp de heer Gerssen al vrij spoedig uit de droom. De lieer Gerssen. geboren in 1902 in Beverwijk, is voor de Waal wij kse gemeenschap geen onbekende, want meer dan veer tig jaar 's hij werkzaam op het T.N.O. en betrokken bij de rc- scarche. In 1921 werd hij te werk gesteld op het toenmalig Rijks proefstation in de functie van analist. „Niemand" aldus de bur gemeester, „heeft toen gedacht dat U na 40 jaar zo'n belangrijk werk zou doen. U bent de man geweest, die op voorbeeldige wij ze en geheel zelfstandig zich een plaats heeft weten te verzekeren in de researche". De burgemees ter meende dat, om dit te kun nen bereiken, een goed gefun deerde en wijdrijkende kennis nodig was. De heer Gerssen verricht zijn onderzoekingswerkzaamheden te midden van academici, waardoor zijn plaats en betekenis wel bij zonder is getekend. Hierin mag dan ook het bewijs worden ge vonden dat hij in al die jaren ontzettend veel gepresteerd heeft. mee „Dat siert U", aldus de bUraP iester, „dat maakt U tot prominente figuur bij hel T\o Gij zijt aldus een voorbeeld worden voor alle anderen, hooó en lïiiiL»" Ook ziin rinrii. i Ook zijn door toedoen hee leer Gerssen m de nc en laag van ,de heer Gerssen in de afgT lopen jaren verschillende resul taten op wetenschappelijk ter' rein bereikt. Nadat burgemeester Teijssen nog eens nadrukkelijk beklen toond had, dat Hare Majesteit de Koningin niet voor niets dez, onderscheidingen toekende en dat men dan wel degelijk tot de eervolle burgers van het land behoorde, ging hij over tol het opspelden van de versierselen die aan deze onderscheiding zijn verbonden. Ook de heer Roelofs Hevrmam sprak enkele woorden van waar dering, waarin hij duidelijk d betekenis van de heer Gerssen i de afgelopen jaren dat hij werk- zaam is geweest bij het T.N.O naar voren bracht. Namens het bestuur van Nijverheidsorganisatie sprak heer C. A. van Malssen, die naf mens professor Troost de Gerssen een persoonlijk schrijl ven overhandigde. Hij zeidatdtl lieer Gerssen steeds en overal dij indruk had achtergelaten *nme te ziin met een hoofdletter. Tot slot sprak de lieer Gerss enkele woorden van dank en_ dien onder de indruk te zijn va deze aan hem toebedachte eer. Bij het uitreiken van deze oil derscheiding waren de echtgenj te en de kinderen van de he Gerssen tegenwoordig. ponder dat ook >n Sellc ,Proep v één "f aan di asters- dankb .astvryh' in llCt R' fclneme ,d door Genoe; TO RAA .va ZNV:U! 'door nu .ca mot ut, was 1 'de best" nvagem c op eei1 derJagm ■oacht ov auto scr de berin ■ij Cape ra e r hts licht F WAAIA Zondag 3( Waahvi rl. NH zondag rstaano ifstad, T |C. van 12 en me. Waalw l-entue unen. ar a J 3.25. Hier zondag 1 i de Prot worden nzaal va nvaiu ORANJEFEESTEN IN WAALWIJK Een koude Noordenwind heeft maandag de Waalwijkse bevolking niet kunnen beletten de viering van Koninginnedag volop te vieren. Zo wel het Centraal Oranje-comité, de Oranjeverenigingen „Trouw aan Oranje", „Oranje Boven", „Konin ginnedag" en het „Oranjehuis" had den ieder voor zich hun beste been tje voorgezet om zowel voor de kin deren als voor de ouderen een ge slaagd feest op touw te zetten. Na tuurlijk heeft de jeugd deze dag de grootste aandacht gekregen. In de Antoniusparochie werd aan de kinderen van de kleuterschool in „de Lindeboom" een versnapering uitgereikt, terwijl 's middags in Mu sis Sacrum eerst voor de meisjes en daarna voor de jongens een film voorstelling werd gegeven. De har monie St. Crispijn maakte 's avonds een muzikale rondwandeling door een gedeelte van Bloemenoord. In Baardwijk had men zondags de feestvreugde al ingeluid. Hier start te men op die dag 's middags om 1 uur met een fietsenrally voor de jeugd van 12 tot 17 jaar. Zondag avond vond in het Gemeenschaps huis de prijsuitreiking plaats met daaraan verbonden een gratis film voorstelling. Op de eigenlijke Koninginnedag werden in Baardwijk om 2 uur de traditionele kinderspelen gehouden, 's Avonds om 8 uur in het Gemeen schapshuis met muziek, cabaret en dans een feestprogramma voor de ouderen. Na de tractatie van de kleuters, die 's morgens plaats vond in Be- soijen, werd 's middags om 2 uur 'n originele kinderoptocht met versier de karren, steps en vooral fietsjes gehouden voor de wat oudere jeugd. Eveneens om 2 uur startte men hier met de speurtocht voor de kinderen uit de 5e en 6e klas. Om 3 uur werd in dit stadsdeel de prijsuitreiking gehouden van de kinderoptocht. Hierna werd op het speelveld aan de Kasteellaan een aanvang gemaakt met de kinderspelen voor de leer lingen van de le, 2e, 3e en 4e klas. 's Avonds om 8 uur een muzikale avond voor de jongeren in de Chris telijke Lagere School. In het gym nastieklokaal van het Oranje Col lege op dat tijdstip een cabaret avond voor de ouderen. In het Centrum werd om 2 uur een kinderprogramma verzorgd door middel van een filmvoorstelling in 't Luxor-Theater. Hier draaide voor de jongens en meisjes van de le, 2e en 3e klas de film „Turf in je Ran sel". Na afloop van deze voorstel- kuijk voortgezet. ling werden de kinderen ver met een tractatie. De foto-zoekwe strijd voor jongens en meisjes noot bijzonder veel belangst Om half 6 werd in zaal Thalia uitslag van deze wedstrijd gemaakt. Tot slot concerteerde 8 uur op de kiosk aan het Raadhu plein de harmonie Apollo. 's Morgens werd in de meeste rochiekerken een H. Mis opgedra uit dankbaarheid of voor de ge lenen in de tweede wereldoorlog. 1 de Ned. Herv. kerk aan de hav werd een interkerkelijke dankdie gehouden. Bij stralend weer werd 's morg een groots défilé gehouden, wa door nagenoeg alle Waalwijkse enigingen werd deelgenomen. Helaas hebben wij op het pn gramma het grote vuurwerk zoals dat in de vele omringen plaatsen van Waalwijk wel mogelij] bleek. Misschien zal het komende jaar door wat meer samenwerking van de onderlinge Oranje-vereni gingen in Waalwijk ook zoiets der- aajencj e gelijks tot stand kunnen worden ge ;pontaan bracht. rs en de BENOEMD ™agretodg< Z. H. Exc. Mgr. W. M. Bekkers wen koi bisschop van 's-Hertogenbosch andagmid heeft met ingang van 4 mei a.s ae rijdt benoemd tot rector van het St °°r de Jozefziekenhuis te Veghel dj' de D; ZeerEerw. Hooggel. Heer dr.ï W. M. Speekenbrink, die proles rongent for was in de dogmatiek aan he P groot seminarie te Haaren. Khooiertj PAX CHRISTI VOETTOCHT jerdje, d GING VAN START gchouw Enkele honderden jongens ei ^kendaa meisjes, allen leerlingen van eindexamenklassen van midae de 170Q hare- en kweekscholen, hebliei ^ers_ donderdagavond een .8emee' jachtige schappelijk verbroedenngstees aen pn gehouden, dat begon met een^ard eenkomst op het Raadhuispieu aden zich Hieraan vooraf was in de oin ?Yen met Janskerk een kort openings'® s zo vors gehouden. Moderator Steden |et h00gt( vergeleek in zijn korte preek dj tide wel ze voettocht in het kader van RAI-ge Pax Christi met de grote toen jgen uit van het leven, die evenals oe zilveren voettocht ook vol onverwacn ;*n ujt en misschien wel teleurstclienu ^rdoor c voorvallen kan zijn. r-ie?rs.t< Vrijdagmorgen hebben de tn ehjkheid kers,' die uit alle delen van J dag W; land en zelfs vanuit België n- maakte Waalwijk waren gekomen, J'meeste tocht via de duinen naar Me"* Jar toe 'ddig hu

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6