.KAATSHEUVEL T Eerste Sabena-helikopter landde in „De Efteling VERS VAN DE PERS WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN 1 eiken huiskamerameublemenf Cj eb oolte-aankondigingen e.2. 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 1 MEI 1962 7 ro nogeiijyichend en jubelend Amsterdam r huldigde zilveren koninklijk echtpaar Cornells Adrianus Elshout Cornells Adrianus Elshout verheugend was het 'ook'dit jaar weer door gehoor was gegeven aan f'en van het comité om 'l'rJn nacht ondedak te ver- °ïan de deelnemers of deel- Jters in -aan hc mcoiiiit is dan ook allen, die hebben meegewerkt, van 'fdankbaar voor de verleen- "aShpt''{[a-uihuisplein werden Linemers muzikaal vcrwel- f door de jeugd-drumband f Genoegen" RAAKTE van de weg zwaar beschadigde auto, door middel van ee~ moest worden van een takel- „uw-JB en wegge- vvas'het gevolg van 't feit bestuurder van een perso den de heer G. uit Somc- 1 een gegeven moment jerdagmorgen rond tien uur £ehtover het stuur verloor, t0 schoot met grote vaart ."herin langs de Winterdijk C'ipolle. De bestuurder er' wonderlijk genoeg met i,ts lichte verwondingen af. PROCESSIE waalwijk-handel undag 30 mei gaat dc proces- Vaalwijk-Handel ter bede- y,et-leden kunnen zich bondag 13 mei opgeven bij instaande adressen: Pli. Ver- stad, Paul Krugerstraat 19; 1 c van Brunschot, Laagein- 12 en mej. G. van Huiten, Put- "waalwijk. In Drunen kun- eventuele deelnemers terecht de heer P. Verhuist, Eindstr. men Kaarten zijn verkrijg- r a 4.75, kinderkaarten 325 Hieraan voorafgaand zal zondag 0 mei de vergadering e'jssen '(je Processie Waalwij k-Han- °U'~ worden gehouden in de bo- zaal van café Jan de Nijs, 9 30 mil* burge. ot een T.X.O. sHge- hoog oedoen e afge- resul- 4 Ier- LICHTE AANRIJDING Vrijdag 27 april 1.1. ontstond" een aanrijding, toen de heer Th.-. B., wonende te Vlijmen, geen voorrang verleende aan een be stelauto, bestuurd door A. de W. wonende te Raamsdonk. De wielrijder die vanaf de Markt de Grotestraat wilde over steken, werd door de auto gegre pen en tegen 't wegdek gesmakt. B. bezeerde zijn duim. BRANDMELDING Om 2 uur 's middags werd za terdag brand gemeld nabij de Baardwijkse kerk. Hoogslwaar- schijnüjk is bedoelde brand door spelende kinderen aangestoken. Bovengenoemd pand van de fam. van Bij non is overigens toch al een mfkpunt voor de jeugd, die het gebouw zodanig gesloopt heeft, dat er gevaar voor instor ting van de gevel bestond. De brandweer heeft de gevel nu gedeeltelijk gestut. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden 3 kindersteps; hoofddoek; zon nebril; herenhandschoen; vul pen- dameshorloge; speclgoed- auto'tje Dinky Toy; etui met 2 voorzetzonnéglazen; wit f iets pompje; kenteken van een auto; blauwe bal; rechter glacé hand schoen met gebreide binnen- hand; portemonnee met inhoud; kiriderkerkboekjesigaretten aansteker; aktetas met inhoud. Verloren: Diverse portemonnee's met in houd; groen kinderregenjasje; blauwe step; bril- wit kinder schoen l je; rieten boodschappen tas met inhoud; jongensjasje; bedelarmbandjeherenhorloge gouden ring met steen- dames polshorloge. :omend« werking :-vereni- iets der- rden ge- lekkers nboscl mei a: het S> ;hel dr. profes aan he de 'an el OCHT gens van midde hebbe genie ng f een ïi de aings Steven [e. reek van d te toel ils de; rwacM tellen- de trel van hi :ië na: en. Nieu' aaiend enthousiast, geestdriftig spontaan hebben de Amsterdam- en de vele bezoekers die deze naar de landelijke hoofdstad ren getogen, zich getoond voor 't eren koninklijk echtpaar, dat andagmiddag precies klokslag 3 de rijdende en varende recep- door de hoofdstad begon, i de Dam tot aan het Amstel- stonden tienduizenden opeen- drongen, tien en soms meer rijen De professoren en hoogleraren t Spui, de honderd Amsterdam- schooiertjes bij het beeld van het verdje, de kunstenaars bij de •isschouwburg, de kerkelijke au- jteiten aan de voet van de koe- serk, de kelners en koks, twee- ™an stei"h bij het Parkho- de 1700 man van drumbands-, •roers- en pijperkorpsen die het "ichtige Museumplein vol muziek en en de Klaar-overtjes bij de hard Sweerskade, zij allen en zich enthousiast en vol me ren met deze voor het konings- zo vorstelijke dag. 't hoogtepunt van de rijtoer 'de wel de massale ontvangst 'RAI-gebouw, waar 12.000 aan een uit volle borst het „Voor zilveren feest* past wel 't meest uit Amsterdam" zongen, -icrdoor ontstond meteen al van- 3ct eerste moment de sfeer van ijkheid en toegenegenheid die dag waarlijk tot een groots maakte. Het was ook hier dat Meester v. Hall het koninklijk paar toesprak. jk de receptie te water werd een e'dig hulde-evenement. Duizen- n uuers enb splein Sin lo 11 :'gi telii iff 'paar Op hetzelfde moment dat in het Concertgebouw Koningin en Prins op officiële wijze-.werd gehuldigd, waren duizenden en duizenden naar het RAI-gebouw gestroomd om deel te nemen aan het massaal volksbal. TOESPRAAK In de vroege morgenuren herin nerde minister-president professor de Quay via de Wereldomroep de landgenoten, waar ook ter wereld, er aan dat wij Nederlanders op hoogtij-dagen als deze, opnieuw be wust beseffen hoe veilig de belan gen van de democratie zijn in han den van onze geliefde constitutio neel regerende koningin. Vooral wanneer men in de vreemde is, rea liseert men dat des te sterker, aldus minister-president de Quay. Namens alle rijksgenoten wenste de premier het koninklijk gezin geluk met deze dubbele feestdag. Veel, aldus prof. de Quay, heeft Koningin Juliana te zamen met Prins Bernhard geduren de deze 25 jaar aan land en volk ge geven. Het Nederlandse volk is laar voor erkentelijk en zijn vorsten huis van ganser harte toegedaan. Het is goed dat op een dag als deze weer eens vast te stellen. Tenslotte mag een woord van lof niet onthouden worden aan radio en televisie, die op meesterlijke wij ze luisteraars en kijkers in het ge hele land van alles hebben doen mee-genieten. OP „ORANJE"-BRUILOFT 119 FEESTGANGERS De lijst van bruilofsgangers, die zich gemeld hebben voor bet zilveren huwelijksfeest van bet koninklijk paar, is compleet; de namen zijn geteld: 119 gasten zijn geboekt. In de indrukwek kende reeks staan de namen van drie regerende vorsten, drie ko ninginnen, twintig prinsen, en evenzoveel prinsessen. Voor eni ge van de prinselijke gasten zal een bijzondere herinnering aan de trouwdag, 25 jaar geleden, opengaan. Zij waren de bruids meisjes en de bruidsjonkers, die weleer de koningin en de prins op de voet volgden naar de plech tigheid van bun huwelijksslui ting. den mensen stonden langs de Am- stel om het vorstenpaar toe te jui chen, toe te zwaaien of toe te zin gen. Feestelijk en uitbundig. Bij duizenden stonden ze daar opgesteld. Amsterdams burgerij, geschaard naast de vele duizenden vreemde lingen die naar Neerlands hoofdstad waren gekomen om iets van dit spontane sprookje te kunnen mee maken. Het waren Nederlanders, 't waren buitenlanders, die daar met malle, jankende scheepstoetertjes of met auto-claxons het zilveren paar een waarachtige hulde brachten. Voor de Hoge Sluis gaf de varende brandspuit de Jan v. d. Heijden, ter ere van het vorstenpaar een mag nifieke spuitdemonstratie. In de late avonduren wachtte het koningspaar in het Concertgebouw nog enkele vermoeiende, maar bij zonder aangename uren. Onder de vele hoge gasten was ook kardinaal Alfrink. Naast de oorkonde, waarop te lezen stond wat er in de afgelo pen maanden zoal in Nederland is gebeurd om te komen tot een waar dig feestcadeau van het hele Neder landse volk, werd Koningin en Prins een minstens 170 jaar oud servies aangeboden. De grammofoonplaat van Wim Kan, die binnenkort in de handel zal worden gebracht en waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan een door de Koningin aan te wijzen doel, werd in zilver eveneens deze avond aangeboden. Deze plechtigheid werd door min stens 600 genodigden bijgewoond, onder wie, zoals reeds gezegd, kar dinaal Alfrink, de minister-president de Quay en het complete kabinet, ai i f J H I 91 Internationale lucht verbinding kwam tot stand Een groot aantal genodigden en belangstellenden hadden zich zater dagmiddag bij de ingang van de speelweide in het ontspanningspark „De Efteling" verzameld in afwach ting van de eerste van een reeks landingen van een Sabena-helikop ter, welke in het zomerseizoen een wekelijkse luchtverbinding zal on derhouden tussen Eindhoven en „De Efteling". De plaatselijke muziek gezelschappen Euphonia, Apollo en St. Jan met hun drumbands, hielpen de tijd korten met een muzikale de monstratie, terwijl via de luidspea ker de wachtenden op de hoogte werden gehouden van het vertrek van de helikopter te Eindhoven, de tussenlanding en het vertrek te Til burg. Omstreeks tien minuten voor half twee kwam het toestel in zicht. erwijl de harmoniekorpsen met |„De Groet aan Kaatsheuvel" 't mo torgeronk probeerden te overstem men en- de Honderden njet vlagge tjes zwaaiende kinderen juichten, landde de S 58 pp de speelweide. Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, voor zitter van het Stichtingsbestuur van „De Efteling", verwelkomde de in zittenden, waaronder vertegenwoor- "igers van de steden Duisburg en [Brussel, van waaruit toeristen mid dels de nieuwe luchtlijn gelegenheid ebben Midden-Brabant te bereiken, alsmede de in bijzonder kleurrijk gestoken Jonker-Fris (van Wagen- berg-Festen's Conservenfabrieken) Hij sprak z'n voldoening uit over 't totstandkomen van deze relaties, waarvan hij hoopte dat deze van aangename aard zou zijn. De heer Jud. Timmermans, voor zitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken van Noordelijk- Noordbrabant te Waalwijk, toonde zich niet minder verheugd over de ze eerste luchtlanding. De Kamer van Koophandel heeft zich steeds beijverd voor goede verbindingen, echter niet altijd met succes, getui ge het verdwijnen van de spoorver binding 's-BoschLage Zwaluwe. Daar staat tegenover dat de nieuwe Langstraatweg voor een belangrijk deel gerealiseerd is, terwijl het tra cé van een gedeelte van het wegen plan Noord-Zuid is vastgesteld. Bei den zijn van groot belang, de eerste ook voor het verkeer naar Tilburg, de verbinding Noord-Zuid voor de ontsluiting van het Land van Heus- den en Altena. Hij bood z'n geluk wensen aan met deze luchtverbin ding en hoopte dat dit toeristisch evenement in alle opzichten een succes zou worden. De heer Spillecke, bürgermeister van Duisburg, bracht de groeten van de burgers dezer stad over, en hoopte dat deze luchtverbinding tot een sneller en gemakkelijker ver keer met het Roergebied zou leiden. Hij dankte voor de buitengewone ontvangst. Nadat de genodigden in het res taurant een verversing hadden ge bruikt, werd een aanvang gemaakt met de rondvluchten boven het 150 ha. grote park, de omliggende plaat sen en het natuurreservaat de Loon- se en Drunense duinen, waarvan 'n druk gebruik werd gemaakt. De or ganisatie van de nieuwe verbinding, als van de rondvluchten, is in han den van reisbureau Raptim te Til burg. AANRIJDING AUTOMOBILIST REED DOOR Donderdagmiddag werd een per sonenauto in de Hoofdstraat, toen deze afremde voor een stilstaande vrachtwagen, door een te haastige automobilist aangereden. Deze had blijkbaar geen tijd om aandacht te schenken aan de door hem aange richte? schade, en alsof er niets ge beurd was vervolgde hij z'n weg. Rijks- en verkeerspolitie trachten z'n identiteit vast te stellen. BOS- EN HEIDEBRAND Nadat de brandweer donderdag middag circa half twee eerst was gealarmeerd voor een begin van brand aan het Kraanven, waarvoor men echter niet behoefde uit te ruk ken omdat het onheil inmiddels was bedwongen, werd men omstreeks 5 uur geattendeerd, ditmaal door de vliegbasis van Gilze-Rijen, op een bos- en heidebrand. De piloot van een lesvliegtuig van deze basis nam vanuit de lucht waar, dat brand was ontstaan in de buurt van het Af wateringskanaal onder het gehucht Fellenoort. Het vuur, dat zich door het droge buntgras reeds over een grote oppervlakte had verspreid, werd in samenwerking met de brandweer te Drunen, alsmede een honderdtal militairen van de Isabel- la-kazerne te 's-Bosch, die in deze omgeving aan het oefenen waren, bestreden. Na circa twee uren was men de situatie meester. Verschillende hec taren heide en jonge dennen gingen verloren. KIND AANGEREDEN EN ERNSTIG GEWOND Toen donderdagmiddag omtreeks half vier het 3-jarig dochtertje van de familie v. W. met een step achter een stilstaande bestelwagen plotse ling de Sweensstraat overstak, werd het gegrepen door een in de rich ting Dongen rijdende B.B.A.-bus. Ernstig gewond, o.a. aan een der Voetjes, werd het meisje per zieken auto naar het St. Nicolaas-zieken- huis te Waalwijk vervoerd. Pax Christi-tocht. Ook dit jaar was Kaatsheuvel een der startplaatsen voor de Pax Christi-tocht naar 's-Bosch. Omstreeks vijf uur arriveerden circa 250 deelnemers (sters) don derdagmiddag met hun leiders per autobussen in de Hoofdstr., waar zij in het patronaat werden ontvangen. Om zes uur verza melden de deelnemers zich voor een korte openingsplechtigheid in de parochiekerk van St. Jan. Het Kon. Muz. Gez. Euphona en haar drumband zorgde des avonds voor wat ontspanning. Gevolgd door de hossende deel nemers maakte het gezelschap 'n rondwandeling door het centrum waarbij de uitgelaten routiers op de Markt 'n enorme kring vorm den en op de opgewekte muziek rondedansen uit\oeiuc.. gezamenlijk avondgebed zochten de deelnemers hun kwartieren op en vrijdagmorgen omstreeks 11) uur werd de tocht langs binnen wegen naar Den Bosch aanvaard. Gilde St. Jan. Zondag zette het gilde St. Jan dc schietcomoetitie op de schuts- boom voort. De stand na 30 scho ten is thans: 1 P. v. Nieuwstadt sr. 30 p.; 2 J. Verhaoeven 29 p.; 3 P. v. Nieuwstadt jr. 27 p.; 4 J. Remmeren 25 p.; 5 J. Dingemans 25 p.; 0 P. Schoenmakers C n. 23 p.; 7 C. v. d. Ven 22 p. Kijk verder clan de horizon. (Uitgeverij Kluitman, Alkmaar) Elisabeth Stelli heeft met haar bock „Kijk verder dan dc hori zon" een hijzonder aantrekkelijk boek voor oudere meisjes ge bracht. iMario Oldendaal, de dochter van een bekende en rijke juwelier, besluit op zekere dag, vooral onder invloed van haar vriendin Sonja, na al die lange jaren dat zij bij haar vader thuis ïs gebleven, een baan te gaan zoeken. Er voltrekt zich dan ook een hele verandering, die Marion overigens echt gelukkig maakt. Het hoek is met inzicht en de no dige humor geschreven en het munt uit door een treffende be schrijving van de in het verhaal voorkomende personen. Boer Jansma en zyn wonder paard. (Uitgeverij Kluitman, Alkmaar) In plaats van met een kalf van de veemarkt thuis te komen, zo als eigenlijk de bedoeling van boer Jansma was, brengt hij een broodmager paard mee naar huis. Maar „Zwarte Piet", zoals het paard al spoedig wordt genoemd, komt door de goede verzorging van de boer, zijn vrouw en zijn drie kinderen Piet, Elsje en klei ne Jan, al spoedig bij. Wanneer het paard op een landdag de eer ste prijs wint, wordt het de trots van het dorp. Het gaat hoer Jans ma steeds beter, maar dat hij z'n ware aard nog niet verloren is, blijkt al gauw, wanneer in de strenge winter de familie Hulle- mans, arme woondagenhewoners, geen eten en geen kolen meer kunnen kopen. Ook Piet en Els- Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze trouwe en ijverige medewerker de Heer te Waalwijk, in de leeftijd van 45 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Directie Dongcnse Leder- en Fourniturenhandel P. A. Schrauwers N.V., Dongen en Textiel- en Fourniturenhandel P.A.S. N.V., Kaatsheuvel Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze collega en medewerker de Heer te Waalwijk, in de leeftijd van 45 jaar. Hij zal in onze herinnering blijven als een prettig en vriendschappelijk collega. Collega's en overig personeel Dongense Leder- en Fourniturenhandel P. A. Schrauwers N.V., Dongen en Textiel- en Fourniturenhandel P.A.S. N.V., Kaatsheuvel Geef U eens de moeite onze modelboeken van ^■ebooitekaattfef te komen Inzien. Wij hebben een sortering van ruim 70 stuks In de fraaiste en modernste ontwer pen en uitvoeringen. ~Öeiti.ooings-kaait fes, (Dndeitiouiokaaiten en biieoen, (Doetbifi ens-aankondigingen, TSidpientjes e.d. kunnen wij U tonen In keuze van 120 modellen van prima uitvoering en In alle kwaliteiten en prijzen. Grotestraat 205 - WAALWIJK je laten zich in dit hoek van hun beste zijde zien. Een buitenge woon aardig kinderverhaal van Sjoerd Yntema. Kwikje, het zwarte schaap. (Uitgeverij Kluitman, Alkmaar) KwiKie, reeds overbekend uit het vorige boek „Kwikje uit de Kwikstaartlaan", wordt in dit hoek betrokken bij de oprichting van een rolschaatsballet. Ook meneer en mevrouw Visser, die niets van kinderen willen weten, komen weer in dit nieuwe hoek voor. Kwikje treft het dit keer slecht, want deze komen vlak naast haar thuis te wonen. Het is een kostelijk boek van Freddy Hagers, die 't hele verhaal span nend en bijzonder aantrekkelijk heeft weten te houden. Buitenge woon geschikt voor de leeftijd tot 12 jaar. Dan begint het leven. (Uitgeverij Kluitman, Alkmaar) „Dan begint het leven" is een boeiend verhaal van een gezin met vier opgroeiende dochters. Helaas komt al te vroeg de moe der te overlijden, waarna de ver waarlozing in het gezin haar in trede doet want de huishoudsters wisselen elkaar in een steeds sneller tempo af. Pa en zjjn vier dochters trachten al het moge lijke te doen om het huishouden zo goed mogelijk op de heen te houden. Maar de grote oplossing komt met het bericht dat Pa is hertrouwd. Door haar persoon lijkheid slaagt de nieuwe „moe der" er in de verloren eenheid te herstellen. „Dan begint het le ven" is een bijzonder aantrekke lijk meisjesboek van Loes Over- beek. De zwarte speelgoedman. (Uitgeverij Kluitman, Alkmaar) In het vriendelijke stadje Slo- terdam keken vooral de kinderen vreemd op, toen Kas Kalebas met zijn vrouw Sabrina en zijn zoon tje Kas daar een mooie speel goedwinkel gingen openen. Het meest eigenaardige vonden de mensen, dat ze alle drie zo zwart waren als roet en prachtig kroes haar hadden en van die witte blinkende tanden. Nu leefde er in datzelfde stad je nog een andere speelgoedman, die een beetje roet in het eten komt gooien. Want Evert Elle- pijp, zoals hij heet, was erg ja loers en misgunde Kas Kalebas zijn geluk. Er wordt veel verdriet en narigheid veroorzaakt, zelfs zo erg. dat politiecommissaris Scherpslijter er aan te pas moet komen. Voor jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar. Met Christopher in Australië. (Zuid-Hollandse Uitgeversmaat schappij. Den Haag). „Met Christopher in Australië" is het negende boek in de serie „Dit is onsl and".Prachtige kleu- f en foto's en platen geven met de Te koop aangeboden i bestaande uit 2 armstoelen, 4 stoelen, uittrektafel en dressoir. In zeer goede staat. Heistraat 137, Sprang-Capelle EXTRA MARK1 RECLAME Duurste oude volvet 30, jonge kaas 24, Leldse 25 per 100 gr. boereham 150 gram of spler- rookvleas f.1.— DE KAASKEIZER daarbij behorende beschrijving een buitengewoon interessante weergave over het leven en wo nen in Australië. Dit boek is be doeld voor de wat oudere jon gens en meisjes, die van deze uit gave beslist veel zullen genieten. Autodieven in de val. (Kluitman jeugdserie). Een ondernemend stel H.B.S.- ers uit Utrecht, die hun vakantie doorbrengen hij vriend Wubbo in Rotterdam, breken zich het hoofd waar men een gestolen au to het best kan parkeren: voor of vlak hij een politiebureau. Het boekje is met bijzonder veel vaart, spanning en humor ge schreven. Ondanks de slimheid van de autodieven lopen zij toch uiteindelijk in de val. Mijn hart trekt naar het water land. (Kluitman jeugdserie). Niet altijd brengt de natuur vreugde, zoals Wietske, 'n meis je uit het Friese land, ondervond toen in een onverwachte onweers bui de zeilboot kantelde en zij haar beste vriend verloor. Maar Wietske moet verder, zij maakt zich nuttig als sociaal werkster in de stad en vindt af leiding hij een club vrolijke meis jes. Wanneer de zomer aanbreekt en dc hele club naar Grouw ver trekt om daar dc vakantie door te brengen, zal Wietske, die al tijd voor een ander klaar heeft gestaan, in Hielke de man vinden met wie zij verder door 't leven kan gaan. Je hoort hij hem Katrientje. (Kluitman jeugdserie). Ook Grashoff toont zich in 't boek „Je hoort bij hem Katrien tje" een uitnemend verteller, die met dit boek de oudere jeugd be slist zal weten te boeien. Gras hoff is eenvoudig in zijn stijl, maar juist daardoor zo aangrij pend. Op de juiste wijze weet hij bepaalde situaties te schilderen en aannemelijk te maken. Dit boek zal zeker door velen graag worden gelezen en herlezen.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 7