wAAlwrjkse en UnqstRAAtse couRAnt KENMORE Schoenfabriek van Riel TJrunen viert vijftig jarig bestaansfeest Sprang-Capelle ANTOON VERHULST Weekproduktie 1500 paar schoenen! Capelle Wilhelminastraat 17 Waalwijk Raamsdonk Vlijmen Haarsteeg Technische voorbereidingen voor internationale Gymkhana voltooid Jfulba banden Gastrol-olie ME US MOTOREN - Tilburg TEGENSLAGEN >^V RUSSIAN BOOTS" «et oudste document, dat van deze A de woelige geschiedenis van jaar heeft overleefd, is een Ij kasboek, dat zo ongeveer da- vanaf de oprichting. Zeker is *'de oprichter, de vader van de jige directeur, de heer C. G. v. t\ in 1912 met een schoenfabriek begonnen, waar zowel dames- als ■renschoeisel werd gemaakt. Het -rende jaartal, dat kenmerkend •voor de geschiedenis van dit best toerend bedrijf, is het jaar 1913, r,arin de schoenfabriek werd inge dreven bij de Kamer van Koop- ■-del in Waalwijk. dan meet af aan gingen de zaken •riekend en zo kon het dan ge- ijen dat in 1929 de firma, als VRIJDAG 4 MEI 1962 84e JAARGANG No. 34 De tcho van het Zuióen jjever: ,wijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen facteur: JAN TIELEN lummer 50798 a verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 3.16 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Van Riel schoenfabrieken in Drunen staat aan de vooravond van een groot feest. Op maandag 7 mei gaat dit bedrijf, met aan het hoofd de energieke directeur, de heer C. J. van Riel, het vijftig jarig bestaansfeest herdenken. De directie heeft gemeend dit feest niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan en daarom zal a.s. maandag in hotel Royal te Drunen van 3 tot 5 uur een receptie worden gehouden. Op deze dag zullen de vele vrienden van dit bedrijf en de talrijke zakenrelaties in de gelegenheid worden ge steld, de directie met dit heuglijke feit persoonlijk te komen feli citeren en hiervan zal door menigeen gebruik worden gemaakt. Pelders was geheten. Met het uit treden van de heer Pelders werd 't bedrijf omgezet in een commandi taire vennootschap. oprichter van het bedrijf, wij len de heer C. G. v. Riel iKte hier te lande, een geheel lauwe mode in het beeld bracht, :i de zogenaamde „Russian Boots", a dameslaarsje met een wel bij- sdere coupe. Dit product bleek bij dames best in te slaan, want de imductie van deze laarsjes steeg um en het aantal paren dat de iriek heeft verlaten, loopt in de .^duizenden. De heer C. G. v. Riel is voor het iidrijf steeds een stimulerende nacht gebleken. Het was een man ie steeds vooruit wilde en open ::d voor nieuwe ideeën, waardoor ut gevaar van achterop te raken aeel werd uitgeschakeld. In het ai 1935 werd aan de collectie te ens toegevoegd het artikel steun stenen. waarin men zich later «er ging specialiseren. De naam ■tor zou al spoedig een begrip blij- te zijn voor de Nederlandse ioenwereld. IOONAANGEVEND 3leek 't product „Russian Boots" voltreffer te zijn geweest, de ge- uischoen werd dit nog veel meer. -vrij spoedig werd een sortering immodellen op verschillende lees- gebracht, die qua snit en afwer- -gecht niet onder deden voor een •vone schoen. Bij het ontwerpen -i deze schoenen werd de hulp en tdvies ingeroepen van vooraan- «nde deskundigen op het gebied -orthopedie. Steeds meer model- berden aan de collectie toege- ■sd, terwijl men de grootste aan- aan de eisen van luxe en fijn- 3 van lijn bleef besteden. De «nfabriek bleek toen vooral een ■Jsbare plaats te hebben inge- in de Nederlandse schoen- want kocht men vroeger 'n ™techoen, dan volgde hieruit dat :13 een lelijke schoen mee naar bracht. Jator bracht hierin ver dring, en niet zonder resultaat. j'raag naar dit product bleef :jenL Onnodig te zeggen dat de r~cht voor het product met de 7C-steeds groter werd. Het wa- Jaren van ongekende bloei, ja- van werklust en van een heer- :ae geest, die steeds maar voor- wilde. J*5fer C. G. v. Riel, die in die '••poedige jaren de grote man w ?erkte in die tijd nog samen -•• ae heer Pelders, zodat de fa- toentertijd De firma v. Riel In 1932 kreeg het snel groeiende bedrijf de eerste grote klap te in casseren. Hij, die zich steeds zo had ingespannen voor het welzijn van 't bedrijf, kwam al te vroegtijdig te sterven. In de heer C. G. van Riel verloor de zaak een harde werker, een stimulator van topklasse. Maar het leven moest verder. De huidige directeur, de heer C. J. v. Riel, was nog te jong om 't bedrijf over te kunnen nemen, maar geluk kig was zijn moeder degene waar op men kon terugvallen en zij heeft dan ook alles in het werk gesteld om het bedrijf die kracht te laten houden, die het van de oprichter had meegekregen. Veel steun onder vond zij daarbij van de toen in dienst zijnde procuratiehouder, de heer G. Mimpen, die met medewer king van de heren v. d. Wiel en Pulles gesteund en geactiveerd heeft •Zoveel hij kon. In 1935 begon ook de huidige di recteur, zij het nog niet in deze functie, mee te draaien aan 't wiel dat tot een voorspoedige productie leidde. Zeven jaar later, in 1942, kreeg de zaak de tweede gevoelige klap. De Duitse laars, die zich over al deed voelen, zette zijn hak ook op dit bedrijf, waardoor de produc tie geheel werd lam gelegd. Waar anders het gesnor en geratel van snel draaiende machinerieën te ho ren was, viel nu niets anders meer te beluisteren dan de ijzige stilte of het geschreeuw en getier van de Duitsers, die echt niet afkerig wa ren van de opgeslagen voorraad eerste soort leder. Met grote, groffe handen werd de fabriek leeggeplun derd. De eigenaar bleef het toekij ken MODERN NIVEAU In het najaar van 1944 sloeg nog eenmaal het noodlot toe. Tijdens de gevechten in en om Drunen, bleef ook de schoenfabriek van v. Riel niet gespaard. In 1945 ging een zucht van verlichting op. De bevrijding was over ons land gekomen, de ge hate laarzen waren verdwenen en de productie kon, zij het dan ook aarzelend, weer worden voortgezet. Nu brak ook het tijdperk aan dat de heer C. J. v. Riel op de voor grond begon te treden. In 1949 werd de zaak door hem overgenomen en De huidige dirceteur, de heer C. J. v. Riel. Mede door zijn stimu lerende kracht werd het bedrijf tot grote bloei gebracht. voortgezet onder de naam Van Riel en Co. Tien jaar nadien, in 1959, werd de firma omgezet in 'n Naam loze Vennootschap met de heer C. J. v. Riel als enige directeur. Ook nu bleek al gauw dat de lei ding in bekwame handen was, want de productie die in de oorlogsjaren een niet weg te cijferen klap had geïncasseerd en die onmiddellijk na die vreselijke jaren weer op gang begon te komen, steeg met 't jaar. Deze groei en bloei heeft er toe ge leid dat in 1955 kon worden begon nen met de bouw van een geheel nieuwe fabriek. In 1957 kwam de bouw klaar en men beschikte nu over een imposante en moderne ruimte, waarin alles overzichtelijk en doelmatig kon worden opgesteld, zodat nu eerst goed aan economi sche productie kon worden gedacht. Ook op het gebied van lucht- en lichttoevoer, evenals van hygiëne, bleek men niet achter te willen blij ven en zo werd deze zaak op een zeer modern niveau gebracht. Na 50 jaar kan de heer v. Riel, die met hart en ziel werkt en leeft voor de zaak, terugzien op een be wogen geschiedenis, waarin de meest rake tegenslagen niet zijn te ruggehouden. Maar telkens, hoe zwaar de klap ook aankwam, wist deze zaak haar oude gang weer te rug te vinden en op te bloeien in zo grote mate, zoals dat voorheen nog niet het geval was geweest. Maandag zal het feit van 50 jaar hard werken worden herdacht. Het zal prettig zijn te mogen conclude ren dat met het bereiken van de 50- jarige mijlpaal ook een wekelijkse productie van 1500 paar schoenen is bereikt. Schoenen, die gezien mo gen worden en die in het gehele land en tot ver over onze grenzen die waardering krijgen die zij ver dienen. EMMABLOEMCOLLECTE De in de gemeente Sprang-Capelle ge houden Emmabloem-collecte ter bestrijding van de TBC heeft het mooie bedrag opge bracht van f 497,56, hetgeen weer meer was dan vorig jaar. Allen die hun medewerking verleenden aan het welslagen van deze col lecte hartelijk dank. DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Wijffels voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Gerlach te Ca pelle, tel. 04108-350. VIERING NATIONALE FEESTDAG De viering van de nationale feestdag is ook in de gemeente Sprang-Capelle op vro lijke wijze geschiedt. Herauten van de plaatselijke rijvereniging De Margrietruiters kondigden des morgens het heuglijke feit aan van het zilveren huwelijksfeest van Ko ningin en Prins Bemhard. Klokgelui ver meldde eveneens het heuglijk gebeuren. Te 10 uur vond een zanghulde plaats voor het gemeentehuis. De plaatselijke mu ziekverenigingen begeleidden de schoolkin deren uit de gehele gemeente naar het ge meentehuis. Na de kinderaubade volgde 'n toespraak van de burgemeester hetgeen be sloten werd met het zingen van het Wilhel mus met begeleiding van de 3 plaatselijke muziekkorpsen. In de middaguren vond allereerst 'n voet balwedstrijd plaats tussen een A en B-elf- tal, samengesteld uit de 4 plaatselijke voet balverenigingen. Dit onderdeel van het pro gramma trok een zeer grote belangstelling. Uitslag van deze wedstrijd 8-3. Vervol gens werd een grote demonstratie gegeven door de gymnastiekvereniging Pro Patria. En de leden dezer vereniging hebben de tal rijke aanwezigen vergast op een zeer spec taculair programma. Des avonds vond een défilé plaats waarvan na afloop eveneens burgemeester van Prooijen een kort woord sprak. De feestelijkheden werden besloten met een lampionoptocht door de drie delen der gemeente, en velen schaarden zich met hun lampions achter de muziekkorpsen Ma rijke, Sirena en Kunst Na Arbeid. SUCCESSEN M.A.C. MARIJKE Leden van de motor- en automobielclub Marijke hebben weer enkele belangrijke successen geboekt. Bij de j.l. zondag gehou den mooie maar lang niet gemakkelijke orientatie-rit uitgeschreven door de motor club St. Christoffel uit Dongen werd de eerste plaats bezet door de equipe W. Mus- ters-van Oversteeg. De equipe J. de Kort werd 7e, mej. Oerlemans-van Beek 8e, P. Schoenmakers-v. d. Hoven 10e en L. en G. OOK VOOR U HEBBEN Wlü HÈT SHIRT DAT U PAST. KENMORE. KEUZE UIT 6 STERREN, 3 MOUWLENGTEN, 2 BOORD- MODELLEN. LOOP DUS EVEN BIJ ONS AAN EN KIES UW STER. GREEN A f 15.90 BLUE A f 19.75 BROWN A f 17 90 GREY A f22.50 RED A f 19.75 BLACK A f27.50 HERENMODE KINDERCONFECTIE Stein 23e. Aan deze rit werd door 80 equi pes deelgenomen. Maandag (Koninginnedag) werd deelge nomen aan een orientatierit te Raamsdonk. Hier werd de eerste plaats bezet door de equipe P. Schoenmakers-v. d. Hoven, de 5e door A. v. Oversteeg-van Dijk en de 8e door van Bel. Te Raamsdonk namen onge veer 60 equipes deel aan de rit. P.V. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart, alhier, hield jl. zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde, af stand 93 km. De uitslag was als volgt: A. Versteeg 1 3 47; R. v. Raamsdonk 2 37 41; G. Treffers 4 30 35 40 54 57 63 66; P. v. Raamsdonk 5 7 13 60 61; A. v. Beek 6 22; B. Pols 8 34; H. v. Campen 9 31; A. Klootwijk 10 16 24 33; M. v. Peer 11 14; Jac. Rosenbrand 12; F. Huijps 15 52 59 64; A. v. Oosterhout 17; H. Dalmaijer 18 58; J. Meter 19 39; A. Tactor 20 26 43 53; Jac. Verduijn 21; J. ieuwenhuijzen 23; H v. d. Galiën 25 27; H. Verduijn 28; C. Blok 29 38; H. de Jong 32; M. v. d. Galiën 36 46; C. de Cloe 42 68; F. van Tilborgh 44; J. IJpelaar 45 51 62; G. Ie Sage 48; C. Boer 49 50 65; J. v. Helden 56; H. Verduijn 67. Zondag a.s. wordt een wedvlucht gehou den vanuit St. Ghislain, afstand 163 km. WIT ZWART AFDELINGSKAMPIOEN Met een klinkende 5-0 overwinning jl. zaterdagmiddag behaald op het 3e elftal van Good Luck uit Raamsdonksveer heeft Wit Zwart het kampioenschap van de 2e klasse van de Brabantse voetbalbond be haald. Te ongeveer 6.45 uur werd het kampi- oens-elftal door het fanfarekorps KNA op- I gewacht aan de kom der gemeente en van daar trok men onder vrolijke tonen van de muziek naar het clublokaal bij mevr. Cové- v. d. Haart. De eerste die Wit-Zwart met hun kampioenschap feliciteerden was het bestuur van Good-Luck alsmede de aan voerder van het 3e elftal van die vereni ging. In het clublokaal sprak de voorzitter, de heer de Haan, zijn kampioens-elftal toe. Spr. feliciteerde de aanvoerder, de heer W. de Jong, voor de behaalde resultaten in de 2e klasse met als kroon op het werk, het kampioenschap. Alhoewel deze afdeling niet tot de allersterkste behoort is het toch een prestatie om ongeslagen dit kampioen schap te behalen. Er is een ommekeer ge komen in onze vereniging. Wij gaan thans de goede weg op en ik geloof zeker, als men zo door blijft gaan, de vereniging zeer zeker weer tot zijn oude glorie zal komen. Van de oud-voorzitter, de heer Kraak, was een schriftelijke felicitatie binnen ge komen. Namens de muziekveren. KNA sprak de heer Kerst woorden van hulde voor het behalen van dit kampioenschap. Bloemstukken voor het kampioens-elftal wa ren binnengekomen van de zustervereniging HNC, de oranjevereniging Wilhelmina, en de fanfare KNA, terwijl mevr. Cové-van der Haart de aanvoerder een grote krans overhandigde. Laten wij hopen, dat het elftal, onder aan voering van de heer de Jong en de oefen- meester J. Ie Sage, een volgend seizoen in de le klas eveneens mooie resultaten zullen mogen boeken. RAADSVERGADERING Spoedeisende vergadering op donderdag 3 mei des avonds 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel met ontwerp-besluit tot verho ging van het voorschot voor vakonderwijs (nuttige handwerken) over 1962 van de R.K. Meisjesschool voor gewoon lager on derwijs, te Raamsdonk-dorp. 3. Voorstel met ontwerp-besluit tot verkoop van bouwterrein in de Nieuwe Polder, on der intrekking van het raadsbesluit van 11 maart 1960, nr. 72. 4. Voorstel met ontwerp-besluit tot verkoop van gronden aan een nieuw te vestigen in dustrie op het industrieterrein in de Boter- polder. 5. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de begroting van het grondbedrijf en van de gemeente voor 1962. MAANDVERGADERING ROZENJACHT Zondag 6 mei maandveragadering van het kruisbooggezelschap Rozenjacht in calé Jo Gevers, Meliestraat. Belangrijke agenda. LANGSTRAATSE SCHUTTERSBOND Zondag werd een vergadering gehouden van de afgevaardigden van de Langstraatse Schuttersbond in café H. Boom-v. d. Wiel. Het voornaamste punt van de agenda was de inschrijving van de kasteleins voor de voorselectie voor de interland Nederland - België. De hoogste inschrijver was H. Boom waar de selectiewedstrijd zal worden ge houden. KONINGSCHIETEN scherpschuttersvereniging Juliana Op Koninginnedag werd het koningschie- ten gehouden van de Koninklijke Schutters vereniging Juliana te Vlijmen. Lange tijd zag het er naar uit dat voor het eerst in de geschiedenis van dc Juliana schuts een ko ningin de hoogste eer zou opstrijken. Mevr. Seraris werd op 't laatst evenwel door haar mannelijke collega's overtroeft. De uitslag was: 1. Jan Seraris. 2. Henk de Gouw, ex koning. 3. Mevr. Seraris. 4. Th. Pullen en 5. J. Vervoord. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag wedvlucht van de postduivenver» eniging De Zwaluw vanuit Chrislainc, Bel gië. Inkorvcn zaterdagnamiddag van 2 tot 4 uur. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag wedvlucht van De Reisduif van uit Chrislaine, België. Inkorven zaterdag namiddag. DODENHERDENKING Traditiegetrouw zullen ook alhier op de avond van 4 mei degenen worden herdacht die in de afgelopen oorlog het offer van hun leven brachten. Deze herdenking zal echter voor het eerst in een gewijzigde vorm plaats hebben. Voorheen werd steeds de stoet geformeerd in de Hoeve vlak bij de plaats waar eens de grote vliegtuigramp plaats had waarna dan in alle stille naar de parochiekerk werd getrokken, waar een kor te herdenkingsplechtigheid plaats had. Met deze traditie is gebroken, nu zal er voor de zielrust van de gevallenen een plechtige avondmis worden gecelebreerd. De zege ning van de graven zal zondag over een week plaats hebben, tegelijkertijd met de herdenking van wijlen soldaat Marinu6 van Esch die op 10 mei 1940 aan de Maaslinie te Kessel (Limburg) in de strijd tegen de overweldigers het leven liet. Helvoirt 3 - Haarsteeg 4 0-3 Het 4e elftal van Haarsteeg dat verleden week op eigen veld een grandioze 12-1 overwinning behaalde heeft zondag getoond dat dit geen uitschieter is geweest. Tegen het 3e elftal van Helvoirt kwamen ze met een mooie 3-0 zege uit de bus. In het be gin konden de gastheren de score nog blank houden, maar de gasten bleven aandringen en uit een toegekende strafschop wegens hands schoot Henk v. Bladel hard in. 0-1. Nog voor de thee benutte Piet Beaard een kans. 0-2. Na de rust probeerde de thuis club terug te komen, maar hun voorhoede miste vele kansen. Haarsteeg deed het be ter en Piet Beaard scoorde op schitterende wijze het derde doelpunt. 0-3. RECTIFICATIE In het blad van dinsdag j.l. kwam een verslag voor van de liefdadigheidswedstrijd die werd gespeeld tussen twee familie-elf tallen, en waarvan de opbrengst bestemd was voor onze dorpsgenoot pater Laurens Siegers die volgende week weer naar Bra zilië vertrekt. In dit verslag is een fout voorgekomen, wat betreft de geldelijke opbrengst, er stond nl. dat er in totaal f 13,65 was ontvangen, dit moet echter zijn f 136,65. Voor deze storende fout bicden wij onze verontschuldigingen aan. Uitstekende organisatie waarborgt succes De internationale Gymkhana, zo als die door T.S.C. op de terreinen van café Fouchier aan het Hasselt plein te Tilburg voor zondag 20 mei is georganiseerd, belooft een groot succes te worden. Niet alleen omdat al van verschillende zijde is verno men dat voor deelname aan deze Gymkhana bijzonder veel interesse blijkt te bestaan, maar ook en voor al omdat men voor deze dag en spe ciaal voor dit internationaal evene ment, een technische staf heeft we ten aan te trekken die het succes bij voorbaat al verzekert. Daar is op de eerste plaats Castrol Holland, die een groot gedeelte van de verzor ging voor zijn rekening zal nemen; deze onderneming wordt direct bij gestaan door Fulda Banden Import, Sonneschein accumulatoren en Bosch Nederland. Al deze onderne mingen hebben technici toegezegd, die op deze dag op het Gymkhana- terrein aanwezig zullen zijn om bij stand te verlenen waar dit nodig mocht blijken. Wat dus de techni sche kant van dit evenement betreft zit de zaak grondig rond. Vooral hierdoor belooft deze Gymkhana er een van klasse te worden, die or ganisatorisch niet onder doet voor de motorraces in Son. Een bijzon der prettig aspect van dit evenement is, dat er geen gevaren aan verbon den zijn, maar dat het voornamelijk op rijvaardigheid en behendigheid aankomt. Bij een Gymkhana dienen een twintigtal hindernissen te wor den genomen, die op een bebakend terrein zijn afgezet. Aan ieder van deze hindernissen zijn punten ver bonden, die men bij het op de juiste wijze nemen van deze hindernis kan behalen, maar die ook bij een fou tieve wijze de rijder strafpunten be zorgen. Dat bij het voorbereiden onnoem lijk veel werk komt kijken, blijkt wel uit het feit, dat de organisato ren vorig jaar oktober zijn begon nen met de eerste werkzaamheden. Aan deze Gymkhana kleeft slechts een „maar", en dat is, dat het aan tal deelnemers, gezien de beschik bare tijd, sterk beperkt gehouden dient te worden, zodat slechts een honderdtal rijders aan deze Gym khana kunnen deelnemen. Inschrijvingen zijn reeds binnen uit Duitsland, België en Nederland. Ook uit de Langstraat worden ver schillende deelnemers verwacht. Men kan zich opgeven bij Motorhuis Melis, Molenstraat 160, Tilburg, tel. (04250 - 26416). De inschrijving kan zowel schriftelijk als telefonisch ge schieden. Aan deze Gymkhana zijn bijzon dere prijzen verbonden. De eerste prijs bestaat uit een beker, plus ex tra prijs. Verder zijn er nog ver schillende bekers, lauwertakken en vaantjes te verdienen. De meeste van deze prijzen zijn door T.S.C. (Tilburgse Scooter Club) aange kocht, terwijl ook enkele schenkin gen zijn binnengekomen. Zo zal Bosch Nederland aan iedere deelne mer het bekende Bosch-étuitje ca deau doen. Na afloop van deze Gymkhana wordt in het clubhuis van T.S.C. 'n feestavond gegeven voor de deelne mers met hun duopassagier. Het in schrijfgeld per scooter bedraagt 4.50. Vlot starten begint telkens met een goede volle accu neem Rijdt veilig op Het loopt gesmeerd op Ook voor Uw motor-, scooter-en bromfietsonderdelen Molenstraat 1 60 Telefoon 2641 6

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 17