DRUNEN §i UW >1 hVI(i Hiêf Vêttjêk SUNIL HALEN! BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN Uit do Langstraat V. C. „QUOS EGO" KAMPIOEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 MEI 1962 miv- Elshout i i ii i'1 v,. Al! ;J - Vlijmen OPEN BRIEF aan de leden van de K.A.B. afdeling Waalwijk Tot mijn beschikking staat niet het administratieve appa raat van de K.A.B. Ik ben dan ook niet in de gelegenheid mij tot u te richten in een brief, die u bij de betaling van de contributie overhandigd kan worden. Daar om vraag ik uw aandacht via de ze open brief. Er is u een brief overhandigd van uw "bestuur. Deze brief han delt over de gemeenteraadsver kiezingen. Ook in de gemeenteraad werd al eens gesproken „namens de K.A.B.". Moet ik daaruit opma ken dat de Katholieke Arbeiders beweging een politieke organisa tie geworden is? Voor velen ook voor vooraanstaande perso nen uit uw beweging zou een dergelijke ontwikkeling zeer te betreuren zijn. Ik richt mij in deze open brief tot u, omdat de brief, die u van uw bestuur ontving, onjuisthe- V D GEEFT EEN ANTWOORD OP IEDERE BINNENHUIS-VRAAG den bevat. De brief van uw bestuur spreekt van een verstoring van de verhoudingen in de gemeen teraad „door net verhogen van 't aantal middenstanders van 2 tot 3". Dit is niet juist en uw bestuur weet dat het niet juist is. Krachtens het oude nooit goedgekeurde maar omwille van uw K.A.B.-candidaten toch toegepaste K.V.P.-reglement, zaten in de gemeenteraad de he ren Meijs, van Oss en Pullens. Deze drie heren waren in 1958 middenstanders en zijn het nu nog, alleen was de heer Pullens in 1958 nog geen lid van de R.K. Middenstandsbond. In 1958 was omwille van 't herstel van de eenheid binnen de K.V.P. 'n oplossing gevonden voor de verdeling binnen de K. V.P., die aan 5 leden van de K.A. B. en 2 leden van de R.K. Mid denstandsbond 'n plaats inruim de. De heer Pullens kwam. toen in de fractie via de plaats voor niet in standsorganisaties geor- ganiseerden. Deze regeling maakte van de standsorganisaties politieke be wegingen en het was dan ook op deze grond, dat het reglement door de hogere partij-instanties nimmer werd goedgekeurd. Ik had daarin zelf het belang rijkste aandeel en vond 't daar om noodzakelijk mij in 1958 van de gemeenteraadsverkiezingen af zijdig te moeten houden. Daarna heb ik gedachtig het woord „wie breekt, lijmt" ge tracht een voor de hogere partij instanties aanvaardbaar regle ment samen te stellen. Terzijde gestaan door een bekwame com missie is er inderdaad een nieuw reglement gekomen, dat natuur lijk schaduwzijden had, maar de ze schaduwzijden werkten juist in het voordeel van de officieel genoemde werknemers-candida- ten, maar in feite K.A.B.-candi daten. Bezwaren tegen verstarring en beperking van de invloed van de politieke adviescommissie en van de K.V.P.-kiezers bij de gros- lijststemmjing werden op de al gemene ledenvergadering van de K.V.P. in december j.l. wel geuit, maar niet door de aanwezige K.A.B.-ers. Wel werd dit bezwaar naar vo ren gebracht door de heer Pul lens. die met wegcijfering van ei gen belang pleitte voor een vrije groslijststemming en geen beper king van de invloed van de poli tieke adviescommissie. Naast de heer Pullens waren er vele bezwaren tegen het nieuwe K.V.P.-reglement en er zijn twee pogingen gedaan om het te wij zigen, maar geen van die pogin gen kwamen van de aanwezige K.A.B.-ers. Sterker nog juist door de hulp van de K.A.B.-leden op de K.V.P.-vergadering kwam het reglement er juist op het kantje door. Het komt mij niet sportief voor achteraf verwijten te maken, in dien men zelf de veroorzaker is van de grond tot het verwijt. Ik nodig uw bestuur uit de werkelijke reden van de breuk in de K.V.P. bekend te maken. Dat zou veer verhelderend werken voor vele kiezers. Misschien mag ik nog 'n klei ne aantekening maken bij de naam van de lijst, die het K.A.B.- bcstuur gekozen heeft. Met de benaming „werkne- inerslijst" wekt men de indruk, dat op deze lijst uitsluitend werk nemers voorkomen en dat op de andere lijsten geen werknemers voorkomen. In feite is dit onjuist. De Ka tholieke Unie telt bij haar eerste vier candidaten zelfs één K.A.B.- er, die meer arbeider is dan drie van de vier eerstgeplaatsten op de z.g. werknemerslijst. De overi ge candidaten op de eerste drie plaatsen van deze lijst zijn even min arbeider dan het merendeel van de candidaten van de Katho lieke Unie. Deze laatste lijst telt echter ook in meerderheid werk- nemerscandidaten en dat dit niet voor honderd procent zo is, be wijst alleen het veelzijdig karak ter van deze lijst. Dan spreek ik nog niet over de P.v.d.A. en de lijst-Brouwer. Maar dat is overigens niet be langrijk: je bent geen goed ge meenteraadslid omdat je dit of dat beroep uitoefent. Een goed gemeenteraadslid inoetU^ zijn en goed zijn voorffN zijn taak. !rei(j 'ïs hii dit niet, dan w0rH( een ja-knikker. En met - kers is het beiangOyaj^ ft* wijkse gemeenschap niet en ook niet het belang beiders. h dn Ik aoe een beroep 0n candidatenlijsten eens p 011 vergelijken en die lijst ff die de minste ja-knikker, veren. 4 Die keuze laat ik daa in vrijheid aan u overenii k^ datuwbestu,,rudiev^ P. J. M. VAN ENO0, vice-voorzitter van a Waalwijk van Het streven van de Katu- Unie verdient algemene omdat het belooft te breng, meer veelzijdige afvaardiging de gemeenteraad, waarbij h, u nog steeds te veel benad „standengroepering" nje. wegend geldt, doch de kJS ten van de betrokken candidt en de verantwoording die r? "U len aangaan. Bovendien de toekomstige K,U..raa,Js|- niet alleen in Unie-verband geadviseerd, gesteund. gejT en... becritiseerd kunnen wi inzake hun beleid. Moge Waalwijk het belangt een dergelijke breed 0pg£J doelbewuste groepering inL?" de Katholieke Unie met h, programma de kans geven zij m.i. recht op heeft. De mende 4 jaren kan het sekt»! team der K U een invö rol spelen bij het besturen onze gemeente, een taak die- waarachtige en positieve wj, 1 het leven en streven der \vJ wijkse gemeenschap zal moelm dienen. J. ARN. H. J. VERWm Wat mij in de Katholieke Unw sterk aantrekt, is de reële kam die aan de jongeren wordt gest ven. Vaak hoort men uitdrukkr gen als: „Wie de jeugd heeft, heeft te toekomst", waarna da! gewoon doorgegaan wordt enal- les bij het oude blijft. Ik ben dan ook zeer erkente lijk voor deze kans. Belangrijker nog is het feit dit men bij de samenstelling van dj K.U.-lijst niet is vervallen in eer touwtrekkerij tussen verschillen de belangengroepen, maar die personen heeft gekozen, die be kwaam zijn om te beslissen ind» vaak moeilijke vraagstukken dij de raad te beoordelen krijgt. Dat zij daarbij hun oor vaak te luisteren zullen leggen bij alle bevolkingsgroepen door het or ganiseren van contactavonden, is een nieuw geluid in onze ge meente. Ook de jonge kiezers zullec naar mijn mening zeker accoord kunnen gaan met deze lijst. We zien dan ook met vertrou wen de komende verkiezingen te gemoet, in de zekerheid dat de Waalwijkse kiezer juist zal stem men. A. A. J. VAN NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEt 36). In zijn keukentje gearriveerd, bereidde smidje Verholen zich 'n feestmaal van kadetjes metworst en kadetjes met kaas, dik met boter besmeerd en duimendik be legd Jongens, zo fijn had hij in jaren niet gegeten! En dan te denken, dat het allemaal te dan ken was aan die drie wensen, die hij had mogen doen in ruil voor dat ene simpele hoefijzer. Na ge geten te hebben, stopte hij zich een pijp en begaf hij zich weer naar zijn woonkamer, waar Je roen van Peuteren met een dood ongelukkig gezicht in de stoel zat te roken. „Smaakt de sigaar niet?" vroeg smidje Verholen. „De sigaar smaakt best, daar niet van", antwoordde deurwaar der Jeroen somber. „Maar mijn plicht als ambtenaar, hè? Daar zit het hem in. Och, och, och, wat moet ik doen? Ik kan al die wan betalers toch maar niet vrij la ten rondlopen?" Smidje Verho len lachte hem vriendelijk toe en zei: „Dat zult ge wel moeten, heer Jeroen, zolang ge zelf niet vrij kunt rondlopen. Maar wees gerust, want 't leed zal gauw ge leden zijn. Ik zal maatregelen treffen om u de verschuldigde bedragen zo spoedig mogelijk te kunnen overhandigen. Daarna kunt ge vredig gaan." Smidje Verholen zette zich weer aan ta fel en stak de gulden van Baas Bukblazer in zijn portemonnaie. „Met guldens gaat 't sneller dan met kwartjes", lachte Verholen. Hij haalde negen maal een gul den uit zijn beurs en nu lagen er dus negen nieuwe bankbiljetten van een gulden op zijn tafel. „Kom er nu maar uit, guldentje" zei Verholen toen. Hij haalde al dus de tiende gulden te voor schijn en... de portemonnaie was leeg, terwijl er tien bankbiljetten van een gulden op de tafel lagen. De smid greep ze bij elkaar, sta pelde ze netjes op en had al vi sioenen van een grote schatkist die vol zat met die heerlijke pa piertjes. Voorzien van deze uw bilietten begaf de smid zich weer naar de zaak van de weduwe H- zina Krent. „Ach, beste vrouw Krent", zei hij, „wilt gij me niet deze biljetten wisselen voor eeo biljet van tien gulden?" Vrouw Krent keek zeer achterdochtigw beet hem toe: .„Nee, nee, <}aa| komt nikt van in! Die gulden zijn vast vals! Ik doe het me Ik wil niet betrokken raken w een vals-geld-affaire! Ga ma^ gauw weg v.I.n.r. staande H. Kuipclrs, K. v. Huiten, H. v. d. Wiel en J. v. d. Putten. Zittend: Fr. Obben, T. Cales en K. v. d. Wiel. (Foto J. de Bont Zonen, Waalwijk) Volleybalclub „Quos Ego" heeft door het prachtige afdelingskampioenschap haar be staansrechten in de Drunense sportwereld ten volle bewezen; door dit mooie resultaat promoveert „Quos Ego" automatisch naar de le klasse der Nevebo. Te weinig nog wordt deze tak van sport in de Drunense gemeenschap gewaardeerd en beschouwd als een volwaardige sport. Mogelijk omdat volleybal betrekkelijk jong in jaren is, waar bij vergeleken b.v. voetbal reeds grijze ha ren heeft en enorme publieke belangstelling geniet. Dit neemt niet weg dat ook volley bal speciaal in een groeiende gemeente als Drunen geheel en al waardering en aan dacht verdient, te meer ook daar de om standigheden in Drunen voor de volleybal liefhebbers vaak verlammend werkten. Nog steeds wordt een „struggle for life" gestre den, die pas dan gunstig beslecht zal zijn, als Drunen ontvankelijk is voor een jonge edele sport. „Quos Ego" telt enthousiaste en technisch kundige sportlieden, die alles inzetten om hun club te handhaven en de hoogste spor tieve trede op de ladder pogen te bereiken. Wat is er per slot van rekening aangena mer dan jongeren in de kracht en blijheid van hun leven, ontspannen te zien? Toon uw belangstelling en wil volledig beseffen dat het karakter der jeugd juist in deze tijd van hun leven, door een goede sport, die met grote interesse gespeeld wordt, gunstig beïnvloed kan worden. Telkenjare worden in diverse plaatsen volleybaltoernooien georganiseerd. Ook „Quos Ego" is dan present en reeds gingen enkele mooie trofeeën mee naar Drunen. Voor de komende zomermaanden staan weer verschillende toernooien geno teerd, waaraan de rood-witten niet zullen ontbreken. Maar niet altijd mogen wij pa rasiteren, ook „Quos Ego" moet andere clubs sportief iets te bieden hebben. Vandaar en mede ter huldiging van het kampioensteam is „Quos Ego" voornemens dit jaar zelf een toernooi te organiseren. Dat kost veel vrije tijd voor organisatie en geldl Als binnenkort onze jongens bij U aankloppen, tast dan eens extra in uw bui del, hoewel wij weten dat iedere dag weer een beroep op uw financiën gedaan wordt. Geeft allen wat en komt dan naar ons toer nooi. Hopenlijk heeft u er een aangename sportmiddag door. TAFELTENNISTOERNOOI Als de Drunense burgemeester mr. H. Stieger zondagmiddag 6 mei met een kort woord om 12 uur het Zilveren Schoentoer- nooi 1962 officieel zal openen, zullen er in de Elshoutse veilinghallen al ettelijke bal letjes geslagen zijn. 't Jaarlijks tafeltennis toernooi van Smashers heeft in de loop der jaren in binnen- en buitenland zo'n bekend heid gekregen, dat een namiddag beslist te kort is om alle wedstrijden af te werken. Ook dit jaar nu Smashers voor de achtste achtereenvolgende maal dit tafeltennisfes- tijn organiseert heeft het aantal inschrijvers de algemene verwachtingen overtroffen, en als de bondsgcdelegeerde de heer A. van Otterdijk om plm. 19 uur tot de officiële prijsuitreiking zal kunnen overgaan heben de ruim drie honderd deelnemers op de 36 tafels 900 partijen gespeeld Zoals de laatste zes jaren zijn bij de in schrijvers weer een aantal deelnemers uit West Duitsland en België en ongetwijfeld zullen Pantheon uit Brussel, Belcrum uit Breda en Irene uit Tilburg weer hun uiter ste best doen om de wisseltrofee, de Zilve ren Schoen en de andere wisselprijzen, de Zilveren Schroef, de Fedra-beker en de Rex-beker die nu in hun bezit zijn weer te bemachtigen en daardoor hun kans op het definitief bezit daarvan te vergroten. De Zilveren Schoen, voor de eerste maal ter beschikking gesteld door het gemeente bestuur, is voor de tweede maal beschik baar gesteld door enkele Drunense schoen fabrikanten. De Zilveren Schroef door de N.V. Lips en de wisselbekers resp. door de directie van de Fedra en de directie van de Rex schoenfabrieken. Behalve deze wissel- prijzen zijn er in elke klasse nog fraaie prij zen voor de eerste en tweede winnaars, in totaal 5 prijzen. Zoals bij elke wedstrijd is het natuurlijk erg gewaagd zich aan voor spellingen te wagen, maar dat er meer dan een prijs mee genomen wordt naar Brussel, Kleef, Tilburg en Breda is zeker, al willen we ook verschillende individuele deelnemers niet uitsluiten. Ongetwijfeld zullen Smashers door de or ganisatie van een tafeltennisevenement van allure zeker de nodige eer inleggen en zul len zij er weer veel toe hebben bij gedragen de mooie tennissport nog meer populair te maken. i Het „verbroederingsbal" dat na afloop van de wedstrijden eveneens in de ruime veilingshallen wordt gehouden onder leiding van de Tilburgse „South Jazzband" zal er ook toe bijdragen om de goede geest onder de beoefenaars van de tafeltennissport en hun talrijke aanhangers te bevorderen. ZELDZAAM Als een wonderlijke speling der natuur zijn door een geit bij de heer W. Roesten burg op de Kasteellaan vier jongen ter we reld gebracht. 'l ''«/toll- KONINGSCHIETEN r Kermisdinsdag 8 mei a.s. zal voor de le den van O.L. Vr. Schuts het gebruikelijke koningschieten plaats hebben. De dag wordt begonnen met een H. Mis opgedragen aan het Maria-altaar door de Gildeheer pastoor G. Versteeg. Na het gezamenlijke ontbijt in café Klerks aanbieding van het konings- schild en bespreking deelname aan het land juweel te Eindhoven. Om 10 uur vertrek naar de schutsboom, waar, nadat de boom bevrijd is, men elkaar zal bekampen om de koningstitel. Zodra de nieuwe titelhouder bekend is volgt de aan bieding van het koningsbier en huldiging van de nieuwe koning. TAFELTENNIS Aan de open Bossche kampioenschappen werd door 9 leden van Smashers deelgeno men. De volgende prijzen werden behaald: Dames enkel le en 2e klas: Jo v. Son 2e pr. Heren enkel hoofd-, overgangsklas en le kl. T. Stevens 2e pr. Junioren enkel: B. Falkenburg 2e pr. Junioren enkel: W. Janssen, 3e pr. Dames dubbel le, 2e, 3e en 4e klas: G. Pulles - M. Verhaeren, 2e pr. Heren dubbel hoofd-, overgangsklasse en le klas: T. Stevens - J. Bechtold, 2e pr. Jun. dubbel: W. Janssen - J. Schapendonk le pr. Mix. dubbel Jo v. Son - Fr. Willems, 2e pr. Gezien de bezetting van het toernooi een mooi aantal prijzen. MUZIKALE WANDELING Kermis zondag zal de fanfare een muzi kale wandeling maken door Elshouts stra ten. De bedoeling daarvan is niet alleen om de parochianen in een kermisstemming te brengen, maar tijdens de rondgang zullen door het bestuur der fanfare met assistentie van enkele dames loten worden verkocht waarvan de opbrengst moet dienen ten bate van het instrumentenfonds. De hoofdprijs is een radio en verder verschillende waar devolle prijzen. De uitloting zal zijn op za terdagavond 12 mei in café Klerks. KONINGINNEDAG Koninginnedag heeft in Elshout een ge zellig verloop gehad. Na de pl. H. Mis werd door de voorzitter van het comité de heer Werner een krans gelegd bij de gedenk steen, door de O.L. Vr. Schuts de vendel- groet gebracht en door de gemengde zang- verenigingUDI het „Ecce quomodo mori- tur" en het „Dominus salvam fac" gezon gen. Om 9.45 uur werd door de jeugd een aubade gebracht, werden de ballonnen op gelaten en de jeugd rijkelijk getracteerd. Na de middag had een optocht plaats waar bij de fanfare voor de muzikale medewer king zorgde. Alle leelnemers kregen nog 'n versnapering, terwijl er een 20-tal prijzen werden uitgereikt. Het Elshoutse voetbal team, geformeerd uit de carnavalsgroepen, trok veel belangstelling. Op het kerkplein hebben velen aandachtig geluisterd naar het prachtig opgevoerde wagenspel „Leidens Ontzet" door de toneelgroep ONA. Veel belangstelling trok ook de turndemonstratie en de taptoe en vanzelfsprekend het schit terende vuurwerk. AUTOCROSS De autocross welke onder auspiciën van de kerkelijke fanfare wordt gehouden op 'n terrein gelegen tussen de Oranjestraat en de spoordijk, zal een bijzonder cachet krij gen doordat, bij wijze van uitzondering, ook twee inwoners van Elshout aan de start zul len verschijnen. De heren Andries Tausch en Gerard van der Aa, zullen het tegen de beroepsrijders opnemen en proberen een der vele waardevolle prijzen te bemachtigen. Dat dit niet gemakkelijk zal zijn, zullen de bezoekers op 13 mei wel bemerken. KRUISBOOGSPORT Om het kampioenschap van Groot Vlijmen Zaterdag 28 april werd op de banen van het kruisbooggezelschap Rozenjacht de der de en laatste wedstrijd gehouden om het kampioenschap van Groot Vlijmen. Dat het aan spanning niet heeft ontbroken getuige de uitslag, die is als volgt: Korps A. 1. Clubkampioen Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg 520 pnt. 2. clubkampioen Rozenjacht, Vlijmen 514. 3. clubkampioen Willem Teil, Vlijmen 485. Korps B. 1. clubkampioen Rozenjacht, Vlij men 484 pnt. 2. clubkampioen Onderlinge Vriendschap, 467 pnt. 3. clubkampioen Willem Teil, 424 pnt. Persoonlijk kampioenschap eindklasse, niet na serie telling: 1. P. v. Engelen 133 p. Rozenjacht, Vlijmen 2. W. v. Engelen, 131 p. Rozenj. Vlijmen 3. W. v. Ravensteijn, 131 p. Ond. Vriends., Haarsteeg. 4. G. v. d. Hout, 130 p., W. Teil, Vlijmen 5. A. v. d. Dungen, 130 p. Rozenj., Vlijmen 6. W. Koks, 130 p. Ond. Vr., Haarsteeg 7. J. v. Beijnen, 129 p. Rozenjacht 8. Sj. v. Beijnen, 127 p. Onderl. Vriends. 9. Th. v. Heuvel, 127 p. Willem Tell, 1 van corps B. 10. A. v. Vught, 124 p. Rozenjacht, 2 van corps B. 11. B. v. d. Meijden, 124 p., Willem Teil 12. Sj. v. d. Wiel, 22 p., Rozenjacht, 3 van corps B. 13. Joh. v. Beijnen, 121 p., Rozenjacht 14. B. Herman, 121 p., Willem Teil 15. Br. v. Engelen, 115 p., Rozenjacht, 4 van corps B. 16. P. Wolfs, 114 p., Willem Tell, 5 van corps B. 17. B. v. d. Linden, 110 p., Willem Tell. Kampioen Koning: 1. M. v. Ravensteijn, Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg. 2. J. v. Beijnen, Rozenjacht, Vlijmen. 3. B.v. d. Linden, Willem Tell, Vlijmen. Personeel A: 1. B. v. d. Meijden, 24 pnt. 2. W. v. Engelen, 24 pnt. 3. P. v. Engelen 24 pnt. Personeel B: 1. Sj. v. d. Wiel, 23 pnt. 2. A.v. Vugt, 23 pnt. Extra dagprijs A: 1. P. v. Engelen. 2. J. v. Beijnen. Dagprijs B: 1. Sj. v. d. Wiel. 2. Th. v. d. Heuvel. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 29 april hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Vilvoorde, België, afstand 102 km., los 9 uur, eerste duif 10.39.45, laatste prijswin nende duif 11.16.45. Uitslag als volgt: C. v. Heivoort 1 3 18 31; W. v. d. Ven 2 71; A. v. d. Heuvel 4 5 16; Th. Stupers 6; J. v. Engelen 7 26; J. Oosterwaal 8; M. v. Dal 9; Fr. v. Bokhoven 10 49 64; H. Pel- ders 11 28 41; M. Liebregts 12 24 40; M. v. Heeswijk 13; R. de Laat 14 25 60; Th. v. Bokhoven 15 32 44 48; W. v. Raven steijn 17 19 38; H. v. Beijnen 20 29; K. Kivit 21 47 68; R. v. Esdonk 22 34; J. v. d. Dungen 23 27 33; de Laat-Parijs 25 42 58; Fr. v. Uden 30; J. de Vaan 35 45; H. v. Overdijk 36; M. Nicols 37 62 66 67 70; P. Wijkmans 39; Chr. v. Esch 43; J. v. d. Wiel 46; P. Stupers 50; H. Zeeuwen 51 61 72; J. Kivits 59; H. Oosterwaal 63; H. Mommersteeg 65 69. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag 29 april hield de Reisduif een wedvlucht vanuit Neufvilles, afstand 153 km., los 8 uur, uitslag als volgt: Jo v. d. Heuvel 1 3 5 10 20; P. v. Dal 2 7; B. v. Esdonk 4 6; P.Diepstraten 8 12 22; Th. v. Esdonk 9 11 18 21; Th. v. Overdijk 13 16; W. v. Vugt 14 15 17; Jos Kuys 19 23. Extra prijs gewonnen door P. v. Dal. Alles is afge stemd op deze tijd van „weten- hoe-men-wonen- moet". Van klas siek salonstel tot hypermodern dressoir. Van praktische eetka mertafel tot ruim- tebesparende slaapbank. Uit alle meubelwind streken in de royale VAD sor tering opgeno men. In tal van voorname hout soorten en stof feringen. In vele prijsklassen. Maar altijd op VAD niveau: met zorg geko zen uit het beste van Europa's meubelindustrie. Vraag ons rijk geïllustreerde boekje.Jhuis best" ran de afdeling wo ning inrich ting. co VROOM DREESMANN len aansnan Hnvon,n._ J'ii!. ■ow ureea inog,|; copyright ovon

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2