w/AAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu WAALWIJK KAATSHEUVEL 'i ANTOON VERHULST foren van de St. Jan ondergaat grondige beurt t as.- GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR VRIJDAG 4 MEI 1962 84e JAARGANG No. 34 '"itfiikse Stoomdmkkerij jjalwU^ Antoon Tielen ^redacteur: JAN TIELEN :>ner 50798 h]fldiverschJjnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Grotestraat 205, Waalwijk TeL 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 TeL 04167-2002 Telegram-adres „Echo" Zelfs de haan moet het ontgelden U moet daar niet al te licht over denken, ongeveer vijftig meter bo ven de vertrouwde aardkorst werken is nu niet speciaal een kar weitje waar iedereen daverend enthousiast voor zal lopen. Nog min der zal dit het geval zijn, wanneer men niets anders onder zijn voe ten heeft dan enkele wankele planken, die ook maar van hout zijn... Een ding heeft men daar boven mee en dat is, mits weersom standigheden de zaak niet bederven, een prachtig uitzicht over stad en streek. Overigens is het beklimmen van de „ienal een zaak die niet iedereen zal Ckoren. Tot aan het koor gaat het -0? wel, een stevige soliede wentel- tiapi biedt wel zoveel houvast, dat al le yjees overdreven aandoet. Anders vordt 't wanneer eenmaal de schreef •isen goed en kwaad is overschre den. Waar die grens loopt is heel dui delijk te zien, want een waarschuwing levensgevaarlijk" spreekt boekde- ien Wil men persé hoger op, dan zal die grens overschreden dienen te worden. De weg die U leidt naar het allerhoogste, is nu niet de gemakke lijkste die men mag verwachten. Wie dende ladders en enge nauwe door- laat-luiken leiden hogerop, zo hoog relfs, dat men als niet ervaren toren- beklimmer al spoedig een minder prettig gevoel achter de knieën gaat krijgen, dat wordt verhoogd, wanneer een blik in de diepte waagt. STASSAR Waalwijk Op de weg die leidt naar de top ran het vermogen, ontmoet U het oude uurwerk, dat vroeger de trotse wijzers aan de toren de tijd deed aan geven. Het is angstig stil in die enor me kast vol tandwielen, gewichten en ijzerkabels. Het enige wat U er nu kunt beluisteren, is het fluiten van de yind, die tussen al dat technisch ver nuft speels haar spelletje speelt. Bent U eenmaal het uurwerk gepas seerd, dan mag U er zich over beroe men meer dan de helft van de afstand grond-top te hebben afgelegd en spoedig wacht U dan dan een onver getelijk uitzicht, tot ver over de dui nen of de groene polders. Wilt U hier werkelijk van genieten, dan dient U echter wel het laatste restantje moed bijeen te garen en de steigers te betre den, die door bekwame vakmensen buiten tegen de toren zijn aange bracht. Het eigenaardige is nu, dat wanneer men van de begane grond af naar boven het bouwwerk beziet, de zaak niet zo hoog lijkt... Maar wanneer U van boven uit dat soort kraaiennest de diepte in tuurt, dan eerst beseft U de woorden die er stonden geschreven op de deur die van het koor uit, nog hogerop leidt. Hier boven in de soms koude en felle wind, werken een tweetal jonge mensen zonder vrees en zonder angst aan het onderhoud van de toren, die hoognodig opgevoegd diende te wor den. Het meest beroerde karwei hier bij was het aanbrengen van de steiger langs de buitenkant van de toren. Maar de heren hoog in de toren heb ben doorgezet en ze zijn tot een „so- lied" bouwwerk gekomen waar zij met een gerust hart de hele dag op doorbrengen. G. Molengraaf en A. Spierings werken nu ongeveer twee maanden aan dit karwei. Ongeveer 3 maanden geleden zijn zij er aan be gonnen, maar de slechte weesomstan digheden lieten vaak niet toe, dat de toren werd beklommen. In hun CAO staat dan ook omschreven, dat bij windkracht acht en meer, dergelijke steigers niet betreden mogen worden tenzij men het op eigen risico wil doen, dan houdt alles op. Ook de haan die eens de toren spits sierde is voor enige tijd ont troond en ligt nu ergens als niet re gerend vorst in de lappenmand te wachten op betere tijden. Maar een maal zal hij terugkeren in al zijn waardigheid en met nog meer pracht en praal dan voorheen. De weerhaan die momenteel eens flink onderhan den genomen wordt zal over enige tijd het ruimtebeeld boven Waalwijk weer bepalen, regen en wind trotse rend. En terwijl men boven op de toren druk aan het werk is hangen elders op de immense koepel als vliegen te gen een raam de loodgieters, die daar de meest fantastische toeren uitha len. Hun taak is de koperen platen die de dakbedekking vormen, na te zien en wanneer nodig, reparaties ie verrichten. Ook de kroon op het hoogste punt van de koepel is door een van deze mensen eens flink in de verf gezet, 'n karwei overigens waar bij men niet al te veel last van hoog tevrees moet hebben Uit de vergadering kwam het ver zoek om het in concept aangeboden huishoudelijk reglement vóór de de finitieve vaststelling in februari 1963 ter inzage te krijgen. De aftredende bestuursleden wer den herkozen, terwijl in een bestaan de vacature werd voorzien door de benoeming van notaris J. van Ham. Desgevraagd deelde de voorzitter mede, dat het nieuwe wijkgebouw aan de Vossenbergselaan vermoedelijk in de loop van juni gereed zal zijn. Aan het slot van de vergadering sprak de ze een dankwoord tot de geestelijk adviseur, alsmede de damesbestuurs leden en medische adviseurs voor hun hulp en bijstand o.a. bij kinderuitzen dingen, inentingen, enz. ORANJEFEESTEN Het rumoer 's morgens circa ne gen uur voor de Apollozaal en de zaal van P. v. Dun door de school jeugd bewees dat de aankondiging op de affiches betreffende de viering van Koninginnedag niet onopgemerkt was gebleven. In beide zalen werden namelijk voor de kinderen filmvoor stellingen gegeven, waarmee het Oranjefeest te Kaatsheuvel werd in gezet. Om half elf trokken de kleu ters uit met hun versierde poppenwa- gentjes en ander rijdend materiaal om een kleine rondgang te maken door het centrum van de plaats. Omdat men nu eenmaal niet op een been kan lopen werd dit voorbeeld 's middags door de schooljeugd gevolgd. De mu ziekgezelschappen Euphonia, Apollo en St. Jan zorgden hierbij voor een opgewekt stukje muziek, afgewisseld door hun drumbands, hetgeen wel nodig zal zijn geweest om de ver moeidheid van deze lange tocht wat te verdrijven. Daarmee hadden de Oranjefeesten voor de jeugd hun be slag gekregen. De groteren konden zich vermaken, indien zij daartoe in teresse hadden, met de sportfeesten van de jongens der levensscholen van Waalwijk en Kaatsheuvel, een hand baldemonstratie op het Pr. Maurits- plein, en voor wie de afstand en het gure weer geen bezwaar waren, was er een gecostumeerde voetbalwed strijd in de buurtschap 't Hoekje. De avond was verder een getrouwe af spiegeling aan iedere, wekelijkse avond, want er was op straat niets, zo mogelijk nog minder te beleven. De rijpere jeugd kon zijn heil en ple zier zoeken in de dansgelegenheden, terwijl de ouderen zich vermoedelijk wel met het interessante televisie programma hebben bezig gehouden. Opvallend was het zeer sobere vlag vertoon in sommige straten. Hoogspringen senioren: 1. Peter Leijtens, 2. Cor Leijtens, 3. Joh. Bruurmijn, allen Waalwijk. 100 meter hardlopen junioren: 1. Dré de Nijs, Kaatsheuvel. 2. Ad v. Hilst, Waalwijk. 100 meter hardlopen senioren: 1. Joh. Bruurmijn, 2. Ad van Tuijl, 3. Cor Leijtens, allen Waalwijk. 2 km. loop junioren: 1. Henk Broe ders, Kaatsheuvel. 2. Huub Bruur mijn, Waalwijk. 3. Fons Molenschot, Kaatsheuvel. 4 km. loop senioren: 1. Peter Leij tens, Waalwijk, 2. Wim Smits, Kaats heuvel, 3. Jos Kemmeren, Kaatsheu vel. Wielrennen over 350 meter junioren: 1. Wim de Man, Kaatsheuvel, 2. Cor v. d. Gouw, Waalwijk, 3. Dré de Nijs Kaatsheuvel. Senioren: 1. Adri van Tuijl, Waal wijk, 2. Joh. Bruurmijn, Waalwijk, 3. And ré Timmers, Kaatsheuvel. Doordat de grote favoriet bij de lange afstandsloop voor senioren, Joh. Bruurmijn, reeds in de eerste ronde een blessure opliep en hierin zodoende niet werd geklasseerd, zag hij zich in het totaal klassement op 't nippertje gepasseerd door Dré de Nijs. De wisselbeker, waarvan hij al een jaar houder was en welke zonder dit ongelukje anders definitief zijn eigendom zou zijn geworden, kwam nu voor een jaar in het bezit van Dré de Nijs, Kaatsheuvel. Het algemeen klassement werd zodoende; 1. Dré de Nijs, 2. Joh. Bruurmijn, 3. Adri van Tuijl, 4. Henk Broeders, 5. Cor Leij tens, 6. ex aequo Cor v. d. Gouw en Huub Bruurmijn. Bij de voetbalwedstrijden welke tot besluit in de Efteling werden ge speeld en waarbij de oud-deelnemers wegens te weinig manschappen van Waalwijkse zijde niet in actie kwa men, werden de eerste jaars van Kaatsheuvel, hoewel zij in het alge meen een overwicht hadden, door de eerste jaars van Waalwijk met 1-0 op het nippertje geklopt. De tweede jaars van Kaatsheuvel lieten geen en kele twijfel omtrent de krachtsver houding in het veld. De collega's uit Waalwijk werden met maar liefst 8 - 2 de das omgedaan. IX. Een kerkgebouw staat nooit alleen; net staat in 'n stad, dorp of wijk: in de ruimte van de omringende wereld. Er zijn twee feiten die be palend zijn voor de plaats die het kerkgebouw thans in zijn omgeving behoort in te nemen. Eerstens is daar het feit dal de Kerk niet meer de al lesbeheersende factor is in het leven. De Kerk is niet meer de Kerk van allen; er is verdeeldheid onder het volk Gods; velen hebben zelfs elke band met de Kerk verloren. Deze scheuring en afval mogen dan al 'n grote zonde zijn en tot diepe droef heid stemmen, ze zijn te rc- eel om ze te kunnen negeren. Vervolgens heeft de Kerk haar semi-maatschappeliike functie verloren. Zij be heerst niet meer een stuk van het maatschappelijke leven. Of we dit moeten be treuren of misschien veeleer met blijheid moeten aan vaarden als een zuivering van de positie der Kerk, blijft hier buiten beschou wing. Maar dit verlies is re- eel aanwezig. Uit deze twee feiten volgt dat het kerkgebouw in haar omgeving niet (meer) mag domineren, als zou dat wat het vertegenwoordigt en waarvan het de uitdrukking is, een allen en alles beheer send machtsinstituut zijn in de wereld. Het zou dan een oneerlijk gebouw zijn, om dat ze zich dan een positie zou aanmeten die haar niet (meer) eigen is. Daarom passen burchten van kerken en huizenhoge kerktorens niet (meer) in onze woonwijken- of liever: ze beantwoorden niet (meer) aan de menselijke samenle ving van nu. Deze gedachte maakt het Architect en Bouwpastoor niet gemakkelijk om de juis te uiterlijke vormgeving van een kerkgebouw te vinden. P. STEVENS, pr. Bouwpastoor Waalwijk Giro 362716 Maandag j.l. was het succes in de oriëntatierit met ruim 65 deelnemers te Raamsdonksveer nog indrukwek kender. De vier eerste plaatsen wer den hier ingenomen door Kaatsheu- velse equipes, namelijk 1. P. Schoen makers-A. Verhoeven, 3 straf p., 2. de heer en mevr. J. Moonen, 5 sp. 3. de heer en mevr. C. v. d. Ven, 15 sp. 4. de heer en mevr. A. van Over steeg, 17 sp. Het gering aantal straf- punten zou doen vermoeden dat er in deze rit geen moeilijkheden waren op te lossen, maar wanneer we verklap pen dat er equipes waren met meer dan 600 strafpunten, vormt dit alleen maar een aanwijzing van de „vak bekwaamheid der Kaatsheuvelse le den in dit genre wedstrijden. DUIVENSPORT Uitslag van de wedvlucht vanuit Vilvoorde. In concours 968 duiven. Hebt u reeds aan uw zomerkleding gedacht? Wij hebben voor u moderne sportcolberts met Moussbryl effekt in kleuren als: blauw, bruin en grijs. Bijpassende Terlenka pantalon ff 27> 't Broekenhuis Heuvelstraat 24, T ilburg Sport colberts JAARVERGADERING WIT GELE KRUIS Het voornaamste agendapunt van algemene jaarvergadering van het Wit Gele Kruis te Kaatsheuvel in ca fé-restaurant Euphonia, waarvoor üwien het aantal ingeschreven leden P« 1 januari 1962 (1528) maar een zeer povere belangstelling bestond, *as ongetwijfeld het voorstel tot ver van de contributie, welke niet meer in overeenstemming was met het algemene kostenniveau. Bovendien werd deze contributiewijziging vol gens het bestuur gerechtvaardigd in verband met de uitbreiding van het aantal wijkzusters (voorheen één, thans drie), terwijl het binnenkort in gebruik te nemen nieuwe wijkgebouw de nodige lasten met zich zal bren gen. Besloten werd de contributie te brengen van tachtig cent op een gul den per maand. GESLAAGDE SPORTDAG R.K. LEVENSSCHOOL De eerste- en tweede-jaars deelne mers van de R.K. Levensscholen van Kaatsheuvel en Waalwijk hebben el kaar op Koninginnedag op sportieve manier bestreden in enkele onderde len van de athletiek, wielrennen en voetbal. Vooral de lange afstandslo pers hadden bij de start en finish in de dr. van Beurdenstraat niet over belangstelling te klagen en ook op de andere plaatsen, waar men elkaar slag leverde, was de belangstelling ondanks de koude wind niet onbevre digend. Nadat men gezamenlijk de H. Mis in de St. Jozefkerk had bij gewoond, begonnen de jongens met de afwerking van hun programma, dat dank zij de prima organisatie een vlot verloop had. Na afloop van het laatste onder deel van dit interessante sportgebeu ren, reikte directeur J. Annegam in de Efteling met 'n toepasselijk woord de prijzen uit. Ook de directeur van de Levensschool te Waalwijk liet zich hierbij natuurlijk ten aanzien van zijn jongens niet onbetuigd. De heer An- negarn sprak tenslotte zijn voldoe ning uit over het verloop van deze ge slaagde dag en dankte iedereen die op de een of andere wijze hieraan z'n medewerking had verleend. De uitslagen waren: Verspringen junioren: 1. Henk Broe ders, Kaatsheuvel, 5.10 m 1 2. Cor v. d. Gouw, Waalwijk. 3. Dré de Nijs Kaatsheuvel. Verspringen senioren: 1. Joh. Bruur mijn, Waalwijk. 2. Cor Leijtens, Waalwijk, 3. Mari Klijsen, Kaatsheu vel. Hoogspringen junioren: 1. Ad. van Hilst, Waalwijk. 2. Dré de Nijs, Kaatsheuvel. 3. Jos van Overdijk, Waalwijk. Wilhelminastraat 17 Waalwijk SUCCESSEN A.C. KAATSHEUVEL Een aantal leden van de automo bielclub Kaatsheuvel heeft dezer da gen op bijzonder succesvolle wijze deelgenomen aan oriëntatieritten in omliggende gemeenten. Zo bezetten de equipes W. Musters A. v. Over steeg en de heer en mevr. Moonen zondag in de oriëntatierit te Dongen, waarin ruim tachtig deelnemers van start gingen, respectievelijk de eerste en de derde plaats. C. Moreval 1 24 62 66; H. Hessel- mans2; P. Emmers 3; M. v. Corstan- je 4 22 61; A. Couwenberg 5 59 68; J. v. Riel 6 19; G. v. Gooi 7 30; W. v. Heijst 8 11 15 36 41 67; Wellens- Crol 9 42; W. Pijnenburg 10; Jac. Vloemans 12 57; M. v. Boxtel 13 38; M. Ververs 14; P. Ligtvoet 16; H. Hendriks 17; Jos Dirksen 18 44; C. Ree 20 54; Jos v. Wanrooij 21; v. F. v. d. Linden 23; F. Dingemans 25 37 58; A. Zacht 26 29; A. v. Gorp 27 52; A. de Bie 28; J. Vesters 31; J. Snoeren 32; T. Witteveen 33; A. Pijnenburg 34 35; C. v. Wezel 39; G. Ligtvoet 40 46; A. v. d. Hoven 43; C. Snoeren 45; J. Jansen 47; L. Ververs 48; M. de Vries 49; Th. v. Riel 50; Th. v. d. Houdt 51; M. Sulsters 53; L. v. Mosselveld 55; C. v. Rooij 56; A. Brouwers 60 65; H. v. Nieuwstadt 63; A. v. d. Hoven 64; W. v. d. Ven 69; W. Laros 70. KYNOLOG1E Op de zondag j.l. gehouden inter nationale hondententoonstelling in 't RAI-gebouw te Amsterdam behaalde de heer Fr. Elshout met dwergpin cher reu Mannchen von Hügelicht de eerste prijs, uitmuntend, kampioen en winner 1962. Met zijn dwergpincher teef Püppchen von Hügelicht behaal de hij eerste prijs uitmuntend, kam pioen en winster 1962. Ook werd Püppchen beste aller pinchers en schnauzers, waarvoor een gouden medaille werd uitgereikt. De heer P. Smeulders won met z'n Zwitserse import St. Bernard reu, Jugo v. Oltige eerste prijs, uitmun tend, kampioen en winner 1962. In de erekeuring werd Jugo op een na de beste van de dogachtigen. SONGFESTIVAL SUCCES Op het muziek- en songfestival te Rijen behaalden de Beautiful Sisters in een groep van 15 solisten en duo's beneden de 15 jaar de eerste prijs, een mooie beker. AGENDA Apollotheater: zaterdag 5 mei, 8 uur: en zondag 6 mei 8.30 uur: „Slaapkamergeheimpjes". 18 iaar. zondag 6 mei 6 uur: „De bruiden van Dracula", 14 jaar. Café Th. van Boxtel: zaterdag 5 mei, opening biljarttoernooi H.G.L. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2050. Zaterdag en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21 te Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2006. Loon op Zand tcho yah het Zuióen kalter T TFj HERENMODE KINDERCONFECTIE BURGERLIJKE STAND GEMEENTE LOON OP ZAND Geboren: Wilhelmina J dv P v d Broek-Sup; In- grid C J M dv P Koolen-Kemmeren; Jo- sephus P J zv B Heuer-van Rile; Maria C E dv G Smulders-Klijn; Johannes C A zv A v d Made-Akkermans; Gerdina C dv P Vermeer-Maas; Johannes H P zv N de Jong-Aarts; Hyronimus A W M zv W Brands-de Wert; Katinka C T dv H v d Hoek-Langenhuizen; Catharina P A M dv H v Helvoirt-v Bijnen; Willem zv E v d Goor-v Drongelen; Johannes C zv J Verha- gen-v Huiten; Wilhelmus zv A de Man- v d Mierden; Etienne M A M zv J Salet-v Gelder; Adriana F C dv G Broeders-Pols; Bernadette M dv P v Beers-v Rooij; Petrus J G M M zv P Coomans-Evers; Petrus A A M zv A v Rooij-Vermunt Johanna H M

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 9