dag- Eter iteraad Heusden Hub van den Hout C. MORTIER N.V KANTOORDAMES GESLOTEN vakbekwaam 0VERHALER woens prijzen 10 4' 129S Verdonk's schoenmakerij TOM ADO <:~[Yloederdaq eóckenkendag met IO leuke Moederdag suggesties CSmo? SNELKOOKPAN DEN BOSCH TILBURG HELMOND De Spar vraagt: Stoomwasserij B. A. v. d. Berg-Massar Bericht van inzet Kaas Vlees Boere- Varkensworst DAMESHAKJES Betaling vanaf 5-— per week Uitsluitend thuisbezoek ook na G uur, met collectie. Even bericht aan: COUTURE DE FLORENCE Middelgrote Schoenfabriek TOMADO - BRABANTIA GERO-ZILMETA SKULTUNA KOOKPANNEN B K EMAILLE EN ALUMINIUM EDY EMAILLE EN ALUMINIUM GELDIG WOENSDAG 9 MEI GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. -ische koffie ,,*:Polythy' vrolijke voorzien motor. 90 Leuke vlotte stadstas in2verschillende model len. Met lederen hand vatten en In een apart waterafstotende ruit. Geheel gevoerd A 90 Vlotte jongens-week ender, in zeer moder ne dessins en kleuren. Met sportief boord, wat open en gesloten is te dragen. 14 j. 4.95 6 jaar 5 kleine stijging per maat Stalen fauteuil, in een prettig zittend model met gebrokèn- wit gemoffeld frame, met doorzichtig plastic draad bespannen. Voor interieur of 4 £50 voor het terras 13 Zeer grote bus hair- spray; sneldrogende haarlak voor een ver- zorgd kapsel van vroeg tot laat. Bus voor lang durig gebruik ^95 Luxe interieurma tras, met doorgestikt bovenblad, geborduur de zijkanten en wollen winterkant. Damast, overtrek, 120 breed 87.5° r -T50 80 breed 3 5-delig lepelrek, van roestvrij staal. Groot model, bestaande uit rekje, schuimspaan, soeplepel, sauslepel en bakspaan Praktische katoenen zomerduster, met 3/4 mouw en 2 royale zakken. Fris bloemdes- sin In vele kleuren. Een Ideaal moederdag- geschenk. QQ Maten 42-52 7 Ontbijtgarnituur, in zwaar katoenen da-' mast. Royaal ontbijt- laken 130 x 160 cm. en 6 vingerdoekjes van 33 x 33 cm. In aardige geschenk- ^90 verpakking jn een grote maat. Hand- 1 L uit fleurige dessins op witte ln«n leuke 3 90 verpakking Biasband, in de diverse modetinten, leuk omUw jurkje en rokjes af te biezen. Opmaak op kaartje van Qf\c 5 meter. Morgen 2 kaartjes YooröU Een luxe doosje met 4 washandjes, in een leuk streepdessin en een stuk heerlijk geparfumeerde zeep. A 75 Echt iets voor moederdag I Weense knakworst. 8 knappende wor sten in blik. Voor Uw borrelgarnituur en bij de warme maaltijd. 7Qc Per blik V Ice-cups, een fijne chocoladebonbon, met een heerlijk koele smaak. /Ac 200gram Ü7 Lange naaldparaplu, op nikkelstok met bamboehaak. A A 90 Effen kleuren I I til Een stevige sandaal voor jongens en meis jes met dubbele crêpe zolen. Maten 32-36 6.95 28-31 6.25 A 50 24-275.25 22-23 jpr gemeente Heusden idag 3 mei j.l. in open kring bijeen. Afwezig r: Rijke, wethouder, en Uppers en v. Diem. -/door de voorzitter, de tL a. V. Delft, werden ."van de vorige vergade- hierin naar aanleiding "'inoen van de heren de pol en v. Herpt enke- ..jn en aanvullingen wa- fracht, vastgesteld. /komen stukken was 'n de Europese Bond in 'om als begunstiger toe De kosten voor de ge iden zouden 19.— pei len. Op voorstel van b. •■'besloten als begunstiger ien. Staten was een schrij den naar aanleiding van vorige vergadering geno den perceeltje grond te "e Hedikhuizen aan dhr. •dens dit schrijven was /rijs 0.50 per m2) te i; voor dit raadsbesluit óieuring kon worden ge- dr Ged. Staten werd voor do gedeelte van dit perceel «i]S van 3.— per m- te a het resterende gedeel- 150 per m2. v; aldus de voorzitter, op jL aan de aspirant-koper lJ, met het verzoek om ■jlgende raadsvergadering te willen doen of hij gewijzigde grondprijs ac- Daar hierop echter niets Tsrnomen, waren b. en w. L-aderstelling dat betrok- ineer voor dit perceeltje tod s en stelden daar- Lt raadsbesluit in te trek- y. d. Pol had wel liever eerst nog eens contact amen met de heer Merkx, net de overige leden van ajn fiat aan het voorstel V. eek van het R.K. School- !erd besloten een bedrag cgroot 2518.50 voor aan- ichoolmeubelen voor de •SSChool. Bond voor Veilig Verkeer, ton, was een verzoek in- voor een bijdrage in de Di de aanschaf van in- üteriaal voor het geven -isen aan volwassenen en ^s. De geraamde kosten Kuden 300.bedragen, «erd dit bedrag toe te Voorstel van b. en w. be te bestrating van 't kerk- r de R.K. Kerk. Dit agen- üond reeds op de agenda •fige vergadering, maar aangehouden vanwege 'n g van de heer de Vroome. tde voorzitter meedelen epgaaf was gevraagd en ande firma Schellekens. P ügt iets hoger dan de ivan de Centrale Techni- Van het R.K. Kerkbe- mededeling ontvangen -/plein voor iedereen toe- H'jft. B. en w. stelden kosten voor de bestrating ïerkplein voor rekening -teente te nemen en dit dragen aan de fa. Schel- Vroome zei met het alte van het voorstel van ïcoord te gaan, doch met gedeelte kon hij zich niet "fiigen. Spr. zag liever dat jpenbaar zou worden aan- zou immers de moge- :«taan dat men met een Jemingssom uit de bus ®tter zei dat men thans tot openbare aanbesteding daar de cijfers van "■■l reeds bekend zijn. Herpt zei, dat het in dijk zou n thans nog aanbesteding te hou- oo cijfers nu eenmaal be- ,/Pr. vindt het echter wel «werken in deze gemeen- 3 uitgevoerd door mensen •ot'Jk in Heusden werken. zo merkte de heer van ^-jr nog op, betekent altijd ;';on prijs, omdat de aan- Mr nun moeite beloond borden. E''pTPo1 was van mening C.T.D. een begroting f. J10** ^aar achter moet de prijsopgaaf betreft, de firma Schellekens «s met de begrotingcijfers daar deze in de vo- ^'ng ook reeds genoemd ;'orschuur zou graag zien zich bij het voorstel neerlegde, opdat dit spoedigste uitgevoerd zou /on. In het vervolg zou moeten worden ge- de opmerking van de ,roome. De heer v. Herpt merkte op, dat dit geval leerrijk zou kunnen zijn, ofwel voor b. en w. of voor de raad. De raad ging tenslotte accoord met het voorstel van b. en w.; al leen de heer de Vroome stemde te gen dit voorstel, tenminste wat be treft de besteding. Punt 5. De raad ging accoord met het voorstel van b. en w. om gun stig te beslissen op het verzoek van de Woningstichting Heusden om 'n bijdrage van 100.voor eerste financiële verplichtingen. Punt 6. Op het verzoek van ga rage Nieuwkoop alhier, tot verkoop van een perceeltje grond aan de Sintbertusstraat voor de bouw van garage-boxen, werd gunstig beslist, doch vooraf werd hierover breed voerig gediscussieerd. De heer de Vroome merkte o.a. op, dat de heer v. d. Plas een aanvrage had gedaan voor de bouw van 3 auto-boxen en de Ned. Herv. Kerk voor 2 boxen; deze werden echter afgewezen. Nu mag garage Nieuwkoop dan wel boxen bouwen. Spr. vraagt zich af of dat niet erg is voor de eerste aan vragers. De voorzitter zei dat een aanvra ge voor de bouw van 3 boxen hem onbekend is. Punt 7. Op voorstel van b. en w. stelde de raad een krediet beschik baar, groot 4500voor de inrich ting van een commandopost voor de B.B. De heer de Vroome stemde echter tegen. Hij was er niet voor om bedden en dergelijke op te rich ten in de kelder van het stadhuis. In verband met deze B.B.-aange- legenheid merkte de heer v. d. Pol op, dat hij in een van de vorige ver gaderingen verzocht had om mede deling te doen omtrent de stand van zaken wat betreft de B.B. in Heus den. Thans, zei spr., waren bij de raadsstukken wel enkele inlichtin gen daarover bijgevoegd, doch hij zou graag volledig ingelicht willen worden. Spr. zou ook gaarne de co ördinatie tussen brandweer en E.H. B.O. tot stand zien komen. De voorzitter zei dat hij thans be zig is blokwachters aan te trekken, wat heel moeilijk is om deze te ver krijgen. Punt 8. Wijziging gemeentebe groting 1962. De raad ging accoord met de verhoging van de uitkering i.v.m. volksfeesten tot een bedrag van 400. Punt 9. Rondvraag. De heer de Vroome merkte op dat een brief, die door de N.V. Van Wagenberg-Festen aan de raad was gericht, door b. en w. was beantwoord, zonder dat deze brief eerst in de raad was geweest. De heer v. d. Pol zei, dat hij het met de brief van Van Wagenberg- Festen niet eens is, maar ook niet met het antwoord van b. en w. daar op. Het antwoord op deze brief zou veel krachtiger hebben moeten zijn, overeenkomstig de gevoelens van de raad. De voorzitter beriep zich op het E.T.I.-rapport. E.T.I.-brief en geen rapport, zei de heer v. d. Pol. Spr. geloofde dat het nuttig zou zijn eens een gesprek te hebben met de directie van Van Wagenberg-Festen. De heer de Vroome had verder nog een opmerking omtrent de ze bra-paden welke hier en daar waren aangebracht. Ten eerste vond hij het in Heusden overbodig, daar wij hier niet dat drukke wegverkeer hebben zoals in sommige andere plaatsen; ten tweede, nu deze zebra-paden er toch zijn, zou hij ook willen dat men er gebruik van maakt. Thans is dat fechter niet het geval. De heer de Gouw zei dat er in de vorige vergadering een suggestie werd gedaan om de vuilnisbelt op te ruimen; hoe ver is men hiermee gevorderd? De voorzitter zeide dit geval aan de heer Buys, lid van de Ruilver kavelingscommissie, aan de hand te hebben gedaan. Maar, zei spr., als de heer de Gouw een goede oplos sing weet, zal dat gaarne worden geaccepteerd. De heer de Gouw zou graag zien dat het college van b. en w. en de Ruilverkavelingscommissie eens aan een tafel gingen zitten om deze zaak te bepraten. De voorzitter zei het volste ver trouwen te hebben in het werk van het mede-raadslid, de heer Buys. De heer v. d. Pol merkte op, dat in de vorige vergadering de wijzi ging van het wederopbouwplan voor drie maanden was verdaagd. Wanneer zijn deze drie maanden verstreken en in welk stadium ver keert dit plan? Wat moet er gebeu ren na deze drie maanden? De voorzitter zei van de heer v. Maurik bericht te hebben ontvan gen dat binnenkort een conferentie zal worden gehouden met het Dept. voor Volkshuisvesting. Wanneer op 20 mei, de verstrijkdatum van deze 3 maanden, de zaak niet rond zal zijn, komt het gehele plan te ver vallen en moet weer van voor af aan begonnen worden. Vervolgens informeerde de heer v. d. Pol naar de kleuterschool in Oud-Heusden en de kolentoeslag voor bejaarden. Wat de kleuterschool betreft, zei de voorzitter, de plannen liggen in Den Haag ter verkrijging van goed keuring; wat betreft de kolentoeslag voor bejaarden, hiervoor moet een verzoekje worden ingediend bij de gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg. Deze winter heb ben al verschillende bejaarden van deze regeling geprofiteerd, enkele verzoeken moesten echter worden afgewezen. Verder vroeg de heer v. d. Pol of de a.s. vergadering in mei over de plannen voor de jachthaven open baar of gesloten zal worden gehou den. Openbaar, zei de voorzitter. De heer v. d. Pol had de beant woording gezien van diverse ban ken naar aanleiding van een ver zoek om advies inzake de belegging van de bezittingen van de Gem. In stelling voor Maatschappelijke Zorg. De antwoorden liepen zo erg uiteen en naast elkaar, dat deze hem niet bevredigden; hij drong aan om nog maals advies te vragen, maar dan bij een neutrale instelling. Volgens de heer Buys zou men hiermee beter kunnen wachten tot na 1 januari 1963, als de wet ver vreemding landbouwgronden wordt opgeheven. Vóór die tijd zal geen enkele deskundige er zich aan wa gen om voor de eerstvolgende ja ren een berekening te maken. De voorzitter zei toe, deze aan gelegenheid in het oog te houden en in het werkprogramma op te nemen. De heer v. d. Pol vroeg verder een uitvoerige toelichting op 't rio leringsplan binnenstad. Wie betaalt de extra aan de eigenaars van die woningen welke bedrijfsschade op lopen? Volgens de voorzitter moet en zal ook zeker wel een oplossing hier voor worden gevonden. De huis- aansluitingen komen ten laste van de gemeente. Verder vroeg de heer v. d. Pol of het wel werkelijk noodzakelijk is om de gehele riolering te vernieu wen. Om te beginnen, zei de voorzitter, wijst de praktijk al uit dat de oude riolering totaal versleten is; verder zijn diverse rapporten over de rio lering, bij welke de ondeugdelijkheid van de riolering is gebleken. Kan men de oude riolering niet beter grondig herstellen, vroeg de heer v. d. Pol, die hierin een goed kopere oplossing zag. Verder had spr. graag een berekening gezien van wat deze nieuwe riolering ge durende vijftig jaren gaat kosten aan rente en aflossing, en is 't soms mogelijk om een rijksbijdrage te krijgen voor dit object? De rioolbelasting, zei de voorzit ter, is reeds verhoogd; verder be staat de mogelijkheid op een uitke ring uit een of ander potje en mis schien nog een verhoging van de uitkering. De heer v. Herpt bracht de ver bindingsweg in 't Herptse veld nog eens ter sprake. Hij had uit het ant woord van de gemeente Drunen ge lezen dat deze genoemde weg niet zéér urgent achten, dus achten zij deze weg urgent. De Ruilverkave lingscommissie schrijft dat deze weg strikt genomen overbodig is. Spr. was de mening toegedaan dat, wanneer deze eens goed was be sproken, een beter resultaat zou zijn behaald. De heer v. Herpt merkte vervol gens op dat er op 17 april j.l. een bijeenkomst was geweest op het ge meentehuis in verband met de jacht havenplannen. Hoewel dit geen openbare aangelegenheid was ge weest waar zelfs de raadsleden niet bij tegenwoordig waren, verschenen er wel artikels over in de pers. Spr. vroeg zich af hoe dit mogelijk was. Is er soms een lek op het gemeente huis, want hoe kan de pers hiervan anders op de hoogte komen? Het was de voorzitter ook vreemd voorgekomen dat de pers van deze bespreking op de hoogte was; waar of hoe de pers deze gegevens van daan had, kon spreker ook niet zeg gen. De heer v. d. Pol zou het wense lijk vinden dat het dagelijks ge meentebestuur regelmatig voorlich ting zou geven aan de pers over de stand van zaken; hiermee zou men voorkomen dat langs omwegen toch een en ander uitgevist zou worden en dan soms verminkt of verdraaid in de pers zou verschijnen. Mevr. Schepers informeerde nog maals naar de voorzieningen welke zouden worden getroffen in verband met de wateroverlast, welke diver se bewoners in het uitbreidingsplan regelmatig hebben. Een oplossing is hiervoor nog niet gevonden, aldus de voorzitter, maar dit geval heeft nog steeds de volle ■aandacht van b. en w. Verder niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de ver gadering. Alleen deze week BOKKEPOOTJES het altijd veel gevraagde koekje in onze bekende kwaliteit, 85 ct. per zakje Mm» Vraagt Uw Smarius-Broodverkoper voor Bedrijfs-Ekonomische-Dienst en voor typekamer. Vereist: Mulo- of Boekhouddiploma of ervaring in de boekhouding. Persoonlijk melden op donderdag of vrijdag van 46 uur bij DE SPAR, Parallelweg 143, 's-Bosch. Maandag 14 mei WEGENS ZAKENJUBILEUM Grotestraat 365, Waalwijk SMARIUS NEGERZOENEN verreweg de beste Weekreclameprijs: 3 st. voor 25 ct. NOTARIS J. WAVERIJN te CAPELLE bericht, dat het woonhuis met schuur, erf en tuin te Sprang- Capelle aan de Raadhuisstraat 115, groot 11.70 aren, is inge zet op 3.000. Toeslag donderdag 10 mei a.s. des avonds om zeven uur in café „Het Bruggetje" aan de Raadhuisstraat te Sprang-Ca- pelle. Woensdagmiddag op de markt EXTRA RECLAME gerookt 39 cent per 100 gram Uit onze hygiënische verkoop wagen. klaar terwijl U wacht Alléén DAMES-AFDELING Voorjaarsmantels, Mantel kostuums, Luxe Nappa en suède mantels, Zomerja- ponnen. enz. enz. HEREN-AFDELING Italiaanse kostuums, Zo- merdemies, Regenjassen, Sportcoinbinaties, enz. enz. KINDERKLEDING zonder vooruitbetaling. Geen informaties. Tel. inl. na 6 uur 721775. p./a. J. Anneveldt Karei du Jardinstraat 80 AMSTERDAM S.V.P. opgaaf maten en des sins. Geboden wordt een hoog loon. Bij gebleken geschiktheid zijn goede promotie kansen aanwezig. Brieven worden gaarne ingewacht onder nr. 2566 aan het bureau van dit blad. NU BINNEN IEDERS BEREIK Naast de bekende merkartikelen: brengen wij thans plasticwaren en stalerbuisartikelen tegen uitzonderlijk lage prijzen. Trapkrukjes vanaf f 13,65 Huishoudtrappen met platform in 4-5-6 treden varaf f 24,50 Stalen strijkplanken, extra sterk, f 16,75 Plastic wasmanden vanaf f 2,75 Plactic emmers in diverse ma'en o.a. 10 liter f 1.75 Plastic broodtrommels, onverslijlbr er f5,65 Plastic bazarbakken, grote maat f 2,45 Een nuttig geschenk voor moeder vindt U bij: WAALWIJK Tel. 3121-3122

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 3