wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt DRUNEN WASPIK Uit de Langstraat Indrukwekkende begrafenis van de weled. heer S. li. Oerlemans te Capelle Bek K mutaties bij het inter parochieel CHARITATIEF CENTRUM forumgesprek Vlijmen Nieuwkuijk Haarsteeg Capelle VANMAAREN Dat is de Zaak voor De tcho v^n het Zuióen MAANDAG 7 MEI 1962 84e JAARGANG No. 35 r'iu/iikse Stoomdrukkerij WlvV1J An toon Tielen facteur: JAN TIELEN lammer 50798 verschijnt 2 x per week Jricbt 1878 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo' ECS SS: AR- aar, H. fen, lok, ius- ,gis- tcr EDELGARDA 25 JAAR de WIJKVERPLEGING eerwaarde Zuster Edelgarda, Drunen geen onbekende, viert maand haar zilveren feest als vproleegster bij het Wit-Gele te Drunen-Elshout. Dit feit ffp zaterdag 26 mei door 't Wit- "Kruis op een bijzondere wijze Ln herdacht. En niet zonder £)e verdienste van Zuster ficarda voor het Wit-Gele Kruis voor de volksgezondheid in Dru- zijn in deze 25 jaar bijzonder oeweest. Zuster Edelgarda Si de gehele ontwikkeling van 't n-Gele Kruis in Drunen en later ce fusie ook in Elshout geheel Smaakt. Als wijkverpleegster in deze vereniging, die haar richt op de geestelijke en li- •neüjke gezondheidszorg, een bij tere taak, een taak die zij ook bijzondere wijze heeft verricht. fDe taak van de wijkverpleegster ée statuten van het Wit-Gele «is omschreven als een preven- ,e taak, het werk van Zuster jèlaarda ging veel verder en rich- jjch ook op de verzorging van de te cn gebrekkige. Lang heeft er Edelgarda moeten werken de middelen die er waren en de gebrekkige huisvesting die 't '.Gele Kruis in Drunen had. De tte jaren is hier gelukkig ver- ring in gekomen, maar de taak ad daarmee ook groter en om- izriiker. Ondanks moeilijkheden jlt Zuster Edelgarda steeds opge- it en vooral met liefde en toe- ding haar werk voor het Wit- ■ie Kruis en daarmee de volksge- rdheid verricht. Hoezeer dit ge- nrdeerd wordt, bleek dezer dagen eens, toen bekend werd dat ast het streven van het bestuur het Wit-Gele Kruis om dit waardig te vieren, nog een co- uit de bevolking aan 't werk tegaan om Zuster Edelgarda na- as de bevolking op deze feestdag s geschenk aan te bieden. Het feest op zaterdag 26 mei zal annen met e'en H. Mis, waarna netafel. Om elf uur zal in het •.Gele Kruisgebouw een huldi- abijeenkomst worden belegd 7- genodigden. Op deze huldi- igsbijeenkomst, waarbij de gehe- tevolking vertegenwoordigd zal •i wordt dan tevens het geschenk ageboden. Op zondag 27 mei zal in het Wijk- touw van 12 tot 1.30 uur een re- ptie worden gehouden om de be ding in de gelegenheid te stellen eter Edelgarda persoonlijk geluk wensen en te danken voor het ïk dat zij voor de gemeenschap ti AFSCHEID ZUSTERS J.M.J. TE DRUNEN Zoals bekend, zullen de Zusters J.M.J. alhier, Drunen in sep- cber van dit jaar verlaten, na 75 in Drunen werkzaam te zijn isest op het gebied van onder- en bejaardenzorg. Voor 't vele werk dat de Zusters in deze jaar voor de Drunense gemeen- tap hebben verricht, wil men op spassende wijze afscheid nemen, bij men de Zusters ook op een Mere wijze wil danken. Naar vernemen, is men momenteel c'met het vormen van een comi- dit afscheidsfeest zal organi sm. GYMNASTIEK Dp zaterdag 26 mei zal, naar wij roemen, in Drunen optreden de •rrrturnploeg van de Bossche turn- -ipioenschappen. Vele zullen die gaarne de gelegenheid aangrij- om deze ploeg aan het werk te Op de laatst gehouden vergade rs van de algemene raad van 't ^parochieel Charitatief Centrum Kien ch in de algemene opzet iele wijzigingen voltrokken. Het parochieel Charitatief Cen- omvattende de parochies Dru nen een voor Elshout. In het da- bestuur voor de afdeling ^en. parochie H. Lambertus, na- fitting de heer J. W. M. Dewez, «rcitter, de heer M. v. d. Loo, ^etaris, en mevr. Stieger. In het Wjks bestuur voor de parochie «out namen zitting de heren Dr. fak, voorzitter, en J. Muskens, totaris. Onder voorzitterschap (fe heer Dewez, zal er interpa- ■wel nog nauw contact worden Afhouden. ®DE\STANDS-APPÈL Met R-K. Middenstandsvereniging ton-Elshout heeft voor Hemel- ^!uag voor alle middenstanders >j[Unen. en Elshout een midden s-appèl georganiseerd. De dag begonnen met een H. Mis, 8ma een gezamenlijke koffie- u!|ja. Daarna zal een forumge sprek worden gehouden, waarop 'n speciaal forum de diverse vragen, welke door de middenstanders kun nen worden gesteld, zullen worden behandeld, ln het forum, dat zal staan onder voorzitterschap van Dr. v. d. Heuvel, voorzitter van de dio cesane middenstandsbond en grote voorman van de middenstand, heb ben verder nog zitting genomen de Eerw. Pater Adam, bij de midden stand ook geen onbekende, burgem. mr. H. Stieger, Oud-burgemeester A. D. C. Snels, vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel, mevr. Ploegmakers-v. Drunen, voorzitster van de Boerinnenbond, en de heer A. Wagenmakers, oud-voorzitter van de middenstandsvereniging in Dru nen cn Elshout. Dit middenstands appèl met forumgesprek zal de ge hele morgen in beslag nemen. Het bestuur van de middenstandsvereni ging Drunen-Elshout rekent op een algemene deelname van alle mid denstanders uit Drunen en Elshout. SPECTACULAIRE VERTONING IN DE LANGSTRAAT Auto-cross in Drunen. De eerste auto-cross in de Langstraat. Inter nationale deelname. Minstens dertig deelnemers en twee plaatselijke rij ders. Deel van de opbrengst voor de Elshoutse Fanfare. Ruim tien tot 15.000 toeschouwers verwachten de organisatoren van de internatio nale auto-cross a.s. zondag in Dru nen. Twee amateurs, Tausch en v. d. Aa uit Elshout, zullen het opnemen tegen een 30-tal coureurs van naam, waaronder uit België Sjef de Haan, in auto-cross-kringen ook wel de koning der duikelaars genoemd. Verder staan op de inschrijvingslijs- ten ook de kampioen van Nederland in 1960 Talens uit Alkmaar, v. Hees been uit Hoorn die 8 jaar geleden in Nederland de eerste auto-cross organiseerde. Uit Duitsland komen de bekende coureurs Schmidt en Jansen; verder uit België de gebr. Kleingeld en de Haan, uit Neder land Filius uit Dordrecht, Straver uit Voorschoten en Kuys uit Bever wijk. De auto-cross, de eerste in deze streken, wordt georganiseerd dooi de E.V.A.C.O. (Eerste Voorschoten- se Auto-cross Organisatie). Een deel van de opbrengst is ten bate van de Elshoutse Fanfare. Het meest spectaculaire van deze middag zal wel zijn de Afvalrace. In deze Afvalrace zullen zoveel ron den moeten worden gereden als er deelnemers zijn. Na iedere ronde valt de laagst geklasseerde uit. In deze Afvalrace is alles toegestaan. De enige verkeersregel is, dat men in de aangegeven richting rijd. De wagens moeten in verband met de veiligheid aan bepaalde voorschrif ten voldoen en ook voor het publiek zijn diverse veiligheidsmaatregelen genomen. Auto-cross is daarom voor 't publiek zo spectaculair, omdat al les is toegestaan. Het zou echt niet de eerste keer zijn als een wagen in brand vloog. Van de baan afduwen en bumperen horen bij de algemene bezigheden van een crossrijder. De meeste coureurs komen in zwaar gebumperde Fords. De cros sers krijgen een startgeld van 150 gulden en hebben natuurlijk nog vele kansen om geldprijzen in de vorm van premies te verdienen. De strijd begint met manches van acht rijders. De twee eerst aankomenden kunnen zich plaatsen in de halve finales. De niet geplaatste rijders krijgen daarna nog de kans om zich te plaatsen in de demi finale's, waarvan er drie worden gehouden. Voor liefhebbers van sensatie is er in ieder geval zondag in Drunen genoeg te beleven. De auto-cross "wordt gehouden in de uitbreiding Oost, ten oosten van de Oranje straat. JAARVERGADERING WIT GELE KRUIS Het voornaamste punt van de algemene jaarvergadering van het Wit Gele Kruis, waarvoor maar een zeer povere belangstel ling bestond, was wel de verhoging der con tributie. Deze werd gebracht op f 12. - per jaar. I Per 1 mei is benoemd tot wijkverpleeg ster zuster van Laarhoven, die dan een deel van de taak van zuster v. d. Brand zal over nemen. Het nieuwe wijkgebouw zal nog dit jaar gereedkomen. BEDEVAART Zondagmoren in alle vroegte trokken de bestaande verenigingen van Nieuwkuyk ter bedevaart naar Elshout. Deze bedevaart werd door harmonie en drumband verge zeld. FRUITBLOEI BEGONNEN De bloei der fruitbomen is nu in volle gang zodat er veel te genieten valt van de prachtige aanblik. Door de late bloei is er dit jaar ook sprake van een groene bloei, dat wil zeggen, dat er naast het wit van de bloesem ook reeds het blad aan de bomen zit. Dit geeft het geheel echter een bijzon dere bekoring. De bloei is dit jaar bijna vier weken later dan vorig jaar, wat echter niet wil zeggen, dat er dit jaar minder fruit zal zijn. VASTENOFFER Het Vastenoffer voor de parochie Vlij men bracht de tweede maal f 850. - op, zodat het totaal van f 1800. - werd bereikt. Een mooi resultaat. BEDEVAART NAAR SMAKT Dinsdag 8 mei gaan de Vlijmense pel grims naar de bedevaart van Smakt. WIELRENNEN In België startte B. v. d. Ven met succes. In Made werd Fried Liebregts 18e. BILJARTWEDSTRIJDEN De eindstanden van de competitie dis trict Den Bosch luiden als volgt: Klasse C: 1. Hart van Brabant; 2. 't Zwaantje; 3. EBBC; 4. Limburgia; 5. NAO; 6. Pater noster; 7. Schuttershof; 8. Schotse Roos; 9. W. v. Vught; 10. Overhand; 11. Poedel vrees; 12. Excelsior; 13. OBK. Klasse D 2: 1. De Unie; 2. BVS 3; 3. VOG 2; 4. Over- band 2; 5 H. v. Brabant; 6. OBK 2; 7. Lim burgia 3; 8. Arendje 2; 9. Paternoster 2; 10. DVK; 11. Cadre 3; 12. G. Kroon 2; 13. Schotse Roos 2. KORFBAL Celeritas 1 - Concordia 1 2-1 Voor de competitie van de r.k. Dames- korfbalbond speelde het le en 2e twaalftal van Concordia een wedstrijd tegen het ster ke Celeritas in Schijndel. De Schijndelse dames die nog kampioensaspiraties hebben speelden ondanks het slechte weer voor wat ze waard waren en wisten tenslotte verdiend te zegevieren. In de eerste helft waren zij reeds beter en wisten dit tot uitdrukking te brengen door een 2-0 voorsprong. In de tweede helft zetten de Concordi- anen alles op de aanval, maar verder dan een tegenpunt kon men het niet brengen. 2-1. Celeritas 2 - Concordia 2 0-2 De reserves van Concordia, die al me nige fraaie overwinning hebben weten te boeken, deden het beter dan hun oudere zusters en slaagden er in de punten mee naar huis te brengen. Overwegend waren zij sterker en als altijd was het Ali Pullen, die met een fraaie worp al spoedig succes had. Dezelfde speelster slaagde er in de tweede helft in om nog eenmaal de roos te treffen, zodat het hier 2-0 werd in het voordeel van de bezoeksters. VERERENDE UITNODIGING In de loop van de vorige week ontving onze dorpsgenoot de bekende biljarter Kees v. d. Loo de vererende uitnodiging om deel te nemen aan een biljarttoernooi dat op 11 12, 13, 19 en 20 mei in Diest in België wordt gehouden. Het wordt in feite een echte België - Nederland ontmoeting en uit de uitnodiging die Kees via het bestuur van de KNBB bereikte blijkt wel dat zijn ca paciteiten op het gebied van de biljartsport wel erg hoog worden aangeslagen. Het is een kader 38-2 toernooi en het is juist deze spelsoort die onze dorpsgenoot uitstekend ligt, zodat verwacht mag worden dat hij zeer zeker tot goede prestaties zal komen. De verdere Hollandse deelnemers zijn: L. v. Hinthum, J. Franken, W. v. Dongen, B. Hollander, C. Hoogardie en J. Willems. Wij wensen onze dorpsgenoot vanaf deze plaats bij voorbaat veel succes toe. ONDERLINGE COMPETITIE Door de biljartclub DES wordt in deze maanden ter voorbereiding op de komende competitie een onderlinge biljartcompetitie gespeeld. Bij deze biljartclub zijn verschil lende jeugdige spelers toegetreden en mag op een gestadige grei rekenen. De stand is momenteel: car. gem. pt. prat. 1. K. v. d. Loo 300 cadre 57-2 1200 16 2. L. v. d. Wiel 60 libre 291 1 3. A. v. Bladel 100 392 4. P. v. d. Loo 200 744 5. A. Treuren 200 379 6. J. v. Oyen 90 297 7. F. v. Liempde 90 206 8. A. v. d. Wiel 90 265 9. Fr. v. Liempde 50 96 10. W. v. Bokhoven 75 52 11. B. v. Bijnen 50 93 22 8 74 8 5.92 2 2 26 12 30 54 62 0 45 0 Haarsteeg 4 - Bossche Boys 2 2-2 Het 4e elftal van Haarsteeg dat zich de laatste tijd belangrijk op de ranglijst heeft opgewerkt heeft op het sterke Bossche Boys een gelijk spel behaald. De gasten die de beste kansen op het kampioenschap hebben gingen in een hoog tempo van start, maar Haarsteeg dat windvoordeel had slaagde er in de Bosschenaren terug te dringen en wist zich diverse kansen te scheppen en na een kwartier spelen was het midvoor v. Esch die met een hard schot de stand op 1 - 0 bracht. Tien minuten later maakte rechts binnen Beekmans er zelfs 2 0 van. In de tweede helft namen de gasten het heft in handen en moest Haarsteeg verde digen. Maar de gasten wisten via hun mid voor de stand gelijk te maken. 2-2. Haarsteeg combinatie-Bosch elftal 8-1 Zaterdagmiddag werd er alhier een in teressante voetbalwedstrijd gespeeld tussen een combinatie van Haarsteeg en een elf tal van een Bossche club, waarin nog enkele goede krachten schuil gingen. Er viel voor al voor rust van goed voetbal te genieten. Na rust gaf de betere conditie en techniek van de thuisclub de doorslag en dit leidde tot een grote overwinning. Nadat de aanvoerder der gasten uit blijk van erkentelijkheid aan de aanvoerder van Haarsteeg een fraaie bloemenmand had overhandigd nam de wedstrijd een aanvang en in de beginperiode waren de bezoekers sterker. Het duurde niet lang of de Bos sche midvoor wist de score te openen. 0-1. Naarmate de tijd verstreek werden de gasten sterker en tenslotte was het midvoor v. d. Heijden die met een kopbal tegen scoorde 1 1. Voor rust werd het zelfs nog 4-1. Na de thee gaf het tempo de door slag en de gasten werden op eigen helft te ruggedrongen. Er viel van Haarsteeg-zijde van goed voetbal te genieten. Met nog vier doelpunten werd de stand tot 8-1 opge voerd. Het einde kwam dus met 8—1. BURGERLIJKE STAND over de maand april 1962. Geboren: Maria H dv G Schep-Rijken; Gelde A P zv P Nieuwenhuijzen-Schoondermark; Adri- ana P dv A Tactor-van Tongeren; Jacobus zv L A Chabot-van de Nieuwegiessen; Lecn- dert zv L D van Selst-van Beek; Hendrikus J A C zv A van der Schans-Wittebol; Mar- garetha dv A Zwartbol- de Jong; Johanna dv J Verhagen-de Fijter. Gehuwd: A Lankhaar, oud 44 jaar en P A Rozen- brand, oud 32 jaar; C de Jong, oud 41 jaar en P. Verhagen, oud 43 jaar; P Ros, oud 22 jaar en H A Kuijsten, oud 23 jaar; C A H M van Baar, oud 28 jaar en J Nieuwen- huizen, oud 27 jaar. Overleden: G Wieringa, oud 80 jaar, echtg. van H Baas; A L van Wijlen, oud 64 jaar, echg. van J Verbeek; G J Vos, oud 69 ongehuwd; M C Rijken, oud 71 jaar, echtg. van B C van den Hoek; H H Oerlemans, oud 72 jaar, ongehuwd; J Nieuwkoop, oud 77 jaar, echtgenoot van C J de Rooij. Vervolgens trad naar voren het perso neelslid de heer D. Rozenbrand, die zich als volgt tot de familie en verdere aanwe zigen richtte: Geachte familie Oerlemans, vrienden van de overledene, geachte aanwezigen: 'loen zondag jl. de mare door ons dorp de ronde deed: mijnheer Oerlemans is plot seling overleden, was er bij velen nog de stille hoop, dat hier een misverstand in het spel was, en de naam van onze gewaardeer de werkgever vereenzelvigd werd met de naam van zijn broer, door wiens plotseling overlijden wij enkele dagen tevoren werden opgeschrikt. Helaas verder op die dag ver dween alle hoop, dat dit bericht alsnog niet waar was, en werd het ons aller duidelijk: Ook mijnheer Oerlemans is niet meer. Ons aller medeleven ging toen wel in bij zondere mate uit, naar die familie, die in enkele dagen tijds dit dubbele verlies te dragen kreeg. Daarom is het naar u mevr. Oerlemans met uw kinderen en kleinkinde ren, dat in deze droeve ogenblikken ons al ler sympathie uitgaat. In dit verdriet is troost vaak zo moeilijk te geven, maar wat wij wel kunnen en namens het gehele per soneel dan ook van ganser harte doen is, u onze innige deelneming te betuigen met dit smartelijk verlies. God geve u de troo6t en de berusting om dit te kunnen dragen. Wij staan hier dan om afscheid te nemen van één onzer werkgevers. En dan treedt in on ze gedachte mijnheer Oerlemans naar voren als een man van bijzondere levensstijl. Een man van onkreukbare trouw en eerlijkheid. Zijn woord, ook tegenover het personeel werd steeds voor 100 procent gehonoreerd. Zijn ja was ja, zijn neen, neen. Hij was een man groot in trouw aan het gegeven woord oer uriKus, onmiciaeuijK i maar even groot in werkkracht en energie nog hogere vloedgolf van als het zijn zaak betrof. Door zijn houding enis door het overlijden stimuleerde hij zijn werknemers tot groter Donderdagmiddag jl. had onder grote belangstelling de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de weled. heer S. IJ Oerlemans, in leven mede-fir mant van de fa. Kerst Oerlemans. Voorafgegaan door een drietal personeels leden van de fa. Kerst Oerlemans, welke leden ieder een grote krans meedroegen, en gevolgd door een 13-tal andere leden van het personeel, welke eveneens grote bloem stukken meedroegen, vertrok te ongeveer 2.30 uur een droeve stoet naar de gemeen telijke begraafplaats om aldaar het stoffe lijk overschot van de weled. heer S. IJ. Oer lemans te ruste te leggen. In de stoet volg den na de naaste familieleden het voltallig personeel van voornoemde fabriek alsmede een groot aantal vrienden en andere belang stellenden. Aangekomen aan de aula van de begraafplaats voegden zich daarbij nog een ontelbaar aantal vrienden en andere be langstellenden. Langzaam zette de stoet zich daarna voort naar het gedolven graf om daarin het stoffelijk overschot te ruste te leggen van een bemind directeur, vriend en zeer vooraanstaand man der gemeente. Nadat de kist met het stoffelijk overschot van de heer S. IJ. Oerlemans in de groeve was neergelaten trad als eerste spreker naar voren de weled. gestrenge heer mr. J. W. Maris, mede-firmant van Kerst Oerle mans, om een laatste woord aan de geopen de groeve te spreken. Het gebeurt soms in streken, aldus spr., waar zeebevingen voor komen, dat een vloedgolf de kusten teistert, onmiddellijk gevolgd door een nog hogere vloedgolf, die alles overspoelt. Zo iets nu is in uw familie, in onze firma, in ons dorp gebeurd. Een golf van verdriet en verslagenheid is over u heengegaan door het overlijden van broer Drikus, onmiddellijk gevolgd door een smart en ontsteltenis van Stefanus IJdus Oerlemans. En om bij het beeld van de zeebeving te blijven, be ving heeft ook ons aller hart bevangen, wanneer we bedenken dat we aan het graf staan van hem, die tot voor kort zo actief in ons midden was, mede oprichter der firma, vennoot der firma gedurende bijna 47 jaar, van hem die tot voor kort nog zo uiterst vitaal was. Het is goed in deze ogenblikken het por tret van zijn persoon, van zijn persoonlijk heid ons nog eens scherp voor ogen te stel len. Hij was door de Schepper begiftigd met grote gaven van hoofd en hart. Hij be zat een scherpzinnig verstand. Hij had een helder, scherp oordeel. Hij had een speelse geest. Hoe groot was zijn gevoel voor hu mor. Hoe veelzijdig wac zijn belangstelling. Ik tip, aldus spr., slechts aan zijn grote lief de tot de natuur, zijn grote kennis van de natuur, die hij met zijn broer Drikus ge meen had. Bijzonder trof in hem zijn grote mate van oprechtheid. Hij kon geen blad voor de mond nemen. Hij uitte zich steeds frank en vrij. Hij was daarbij zeer sportief. Niet alleen in die zin, dat hij in de beste jaren van zijn leven veel en op voortreffe lijke wijze aan sport heeft gedaan. Zijn hele instelling, zijn mentaliteit was sportief. Niet graag zou ik verzuimen te vermelden zijn taaie energie, zijn grote werklust, zijn exactheid (hem ontging heel weinig), zijn punctualiteit. Bij de persoonsbeschrijving zou ik toch wel de kroon op zijn persoon willen drukken, wanneer ik stel, dat hij een uiterst humaan mens was, goed voor zijn vrouw en kinderen, ja, goed voor al zijn medemensen, voor wie hij niet maar wat, maar heel veel over had. Nu besef ik, dat dit beeld niet volledig is. Er zijn slechts en kele trekken uitgebeeld, die door anderen misschien nog scherper omlijnd zullen wor den. doch deze trekken zijn reeds voldoende duidelijk om ieder te doen beseffen, dat én in de familie Oerlemans én in onze firma een grote gapende leegte is gekomen. Graag wil ik nog memoreren, dat mijn heer Oerlemans door de jongeren van de tak Kerst en Oerlemans, „Oom Faan" werd genoemd. Dit was maar niet zo iets for meels. Misschien wel van huis uit, maar de ze benaming heeft ten volle inhoud gekre gen. Graag stel ik het zo, dat Oom Faan meer voor ons heeft betekend dan een oom naar den bloede. Nu staan wij dan hier als familie, als vreemden, als medewerkers - laten we het maar eerlijk zeggen - met vraagtekens die ons op het hart branden, met als het ware, „waaroms" in onze handen geklemd. Waar om moest dit toch gebeuren? Maar wij wil len en ik hoop en bid van ganser harte dat u dit ook kunt doen, deze „waaroms" in handen leggen van Hem, wiens wegen on doorgrondelijk zijn, Wiens wegen hoger zijn dan onze wegen, Wiens gedachten hoger zijn dan onze gedachten. In de handen van Hem, die wolken, lucht en winden wijst spoor, loop en baan. In de handen van Hem, die ook wel wegen zal vinden, waarlangs in deze tijd van diepe droefheid uw voet als familie en onze voet als firma kan gaan. verantwoordelijkheidsgevoel en plichtsbesef. Zijn taak en zijn levenswerk gaf ons een goed en menswaardig bestaan. Zijn belan gen werden de onze. Hij was groot als mens. Een man van weinig woorden maar met een groot cn warm voelend hart voor zijn werknemers, zelfs buiten de fabriekspoor- ten. Eenvoudig vol gevoel voor ieders moei lijkheden en altijd een open oor en hart voor elk persoonlijk. En daarom valt dit af scheid ons zwaar cn moeilijk. En al dringt onze stem niet meer tot de overledene door, wij brengen hem nog eenmaal een eerbie dige groet. Wij eren hem als een werkgever bij uitnemendheid en zijn nagedachtenis zal voor altijd in onze herinnering met ere voortleven. Hierna werd een kort woord gevoerd door een zijner vrienden, de heer de Bruijn. Spr. schetste de overledene als een goed vriend en eerde hem bovenal om zijn een voud. Iets, aldus spr., wil ik hier memore ren, uit onze vriendentijd. We waren eens met motorpech in Rotterdam en toen de monteur, na het euvel aan de boot verhol pen te hebben, hem vroeg, naar zijn werk kring, heel eenvoudig zei: „ik ben maar aan een schoenfabriek verbonden". Deze uitlating typeerde Faan Oerlemans ten voe ten uit. Heel eenvoudig. Zich niet beroe pende op zijn grote positie in het leven. Met dankbaarheid zal ik hem blijven gedenken, aldus de heer de Bruijn. De heer Mallens, die hierna enkele woor den sprak, uitte zijn grote dank aan de heer Oerlemans, voor datgene wat hij voor hem en zijn famlie had betekend, in de jaren van de bezetting en wel in het bijzonder in de periode van het onderduiken. Veel zijn we aan hem verschuldigd en met dankbaarheid denken wij terug aan datgene wat „Oom F aan" voor ons heeft gedaan. Als laatste spreker trad naar voren de weled. zecrgel. heer dr. H. Winkelman, die memoreerde wat de heer Oerlemans had betekend voor de groep Gemeentebelangen, voor welke partij hij enkele jaren zitting had in de raad der gemeente Sprang-Capelle. Spr. roemde zijn onkreukbaarheid en zijn gedegen kennis van gemeentezaken. Het heeft ons getroffen, aldus spr., dat een zo hoogstaand persoon als de heet Oerlemans destijds zitting heeft willen nemen in de raad dezer gemeente. Een zoon van de overledene, dankte hier na eenieder, mede namens zijn moeder en broer, voor de laatste eer hun vader be wezen. Hierna werd een minuut stilte in acht ge nomen als allerlaatste eer en groet aan de weled. heer S. IJ. Oerlemans. Een stilte die door niets werd verstoord en die ont roering bracht in veler harten van hen, die een zeer bemind man, vader, mede-firmant en vriend naar zijn laatste rustplaats had den gebracht. Tot hen die een laatste eer aan de over ledene brachten waren o.m. de edelachtbare heer M. v. Prooijen, burgemeester van Sprang-Capelle, wethouder Waverijn, vele zakenrelaties en talrijke vrienden, uit de verenigingen, waarvan de heer S. IJ. Oerle mans in leven deel had uitgemaakt. VOLLEYBAL Het tweede zestal van de Waspikse Vol- leybalclub Atak verloor in Tilburg van het Waalwijkse Wavok met 2-1. KORFBAL Amicitia leverde zondag in Tilburg een goede prestatie. De Waspikse dames dwon gen het 12-tal van Velocitas een gelijk spel af. 2-2. Amicitia 2 kwam gemakkelijk aan haar winstpunten, want de reserves van Ve locitas lieten verstek gaan. WHITE BOYS - JONG BRABANT 4-6 Jong Brabant is kennelijk nog niet van plan zich neer te leggen bij het feit dat haar naam in de onderste regionen van de stan- denlijst van de eerste klas voor komt. Het trok zondag tegen White Boys tenminste fel van leer, en met succes. Het offensief leverde haar spoedig 3 doelpunten op. Eerst nu begon White Boys de ernst van de zaak in te zien. Een afgekeurd doelpunt van Piet Kuijten was het sein tot de aanval en het duurde niet lang of Piet Kuijten en Han van Etten hadden de 0 - 3 achterstand gereduceerd tot 2-3. Nog voor rust bracht Jong Brabant de stand op 2 - 4. In de twee de helft was het weer Jong Brabant, dat het eerst tot scoren kwam, 2-5. Weer toonden Piet Kuijten en Han van Etten hun produc tiviteit, 4-5. Bij deze stand was er weer van alles mogelijk tot dat de achterspeler v. d. Bergh van de Boys zijn eigen doelman zwaar op de proef stelde en een terugspeel bal in de uiterste hoek liet verdwijnen.4 - 6. JUDO-SUCCESSEN Een juniorenteam van de Waspikse Judo club oogstte bij wedstrijden te Oosterhout onverwacht grote successen. Zowel de ver tegenwoordigers uit Werkendam als uit Oosterhout moesten in de Waspikse Judo ka's hun meerdere erkennen. Alleen Woud- richem kon de groep uit Waspik weerstaan. Ook het gevecht dat de Waspikse junioren later tegen een aantal senioren leverden dwong allerwege bewondering af. Bij de eindrangschikking klasseerden de jury het team uit Waspik als nummer 1. Een fraaie beker is hieraan een blijvend aandenken. Vanzelfsprekend deelde leider P. Oomen, 2e dan uit Oosterhout in dit succes van Waspik. CONCOURS NOYON Voor de leden uit de grote kring uit Oos terhout organiseert de Waspikse duiven- club „De Reisduif" een groot concours van uit Noyon. De hoofdprijs is vastgesteld op f 100. -De vlucht wordt gehouden op zondag 13 mei a.s. UITWISSELINGSCONCERT De Waspikse Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak verzorgde zondagavond teza men met het corps uit Haarsteeg een zoge naamd uitwisselingsconcert te Haarsteeg. Het Waspikse muziekgezelschap o.l.v. de heer Chr. Kuijten liet een goede indruk achter. OUDSTE INWOONSTER 95 JAAR Mevr. de wed. D. A. Verduyn-van Strien, wonende op de Havendijk 88 heeft haar 95e verjaardag gevierd. Als oudste inwoon ster van Waspik mocht mevr. Verduyn o.m. een persoonlijke gelukwens van de burge meester, de heer van Erp, in ontvangst ne- DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG MARKT 32 BREDA Nwe GINNEKENSTR. 23 GOUDEN BRUILOFT y Het echtpaar van Loon-van Delft, sinds enkele maanden bewoners van het bejaar dencentrum St. Jozef zal op vrijdag 11 mei a.s. zijn gouden huwelijksfeest vieren. De heer en mevrouw van Loon zullen de dag jn Waalwijk vieren, waar zij tot voor kort woonachtig waren. Als het feest aldaar met familieleden en vrienden en vroegere buurtbewoners zal zijn gevierd zullen de medebewoners van het St. Jozefhuis het gouden paar op 13 mei nog eens opnieuw in de bloemetjes zetten. COMBINATIEWEDVLUCHT Waspik, Raamsdonk, Raamsdonksvcer Uitslag Neufvilles, 141 km., 497 duiven, wind: n.w. (uitslag eerste 50). H. Boons, R'donk 1; C. Ligtvoet, R'donk 2 27 42; D. Langermans, W 3; J. Riool, R'veer 4; H. Waas, R'veer 5; H. de Rooij, R'veer 6 33; J. Kieboom II, R'veer 7; J. Smits, R'veer 8 29; M. van Meel, R'veer 9; M. Zijlmans, R'veer 10; P. Keijzers, R'veer 11 44 48; C. de Rooij, W. 12; A. Leeggangers, R'donk 13; J. Oerlemans, W. 14; C. Arendse sr. R'veer, 15; P. de Graauw, W. 16 21 23 26 31 50; R. van Diem, R'veer 17; C. Broeders, R'veer 18 24 40; A. Broeken, R'veer 19; Ramstijn, R'donk 20 39; H. erings W. 22 28; R. Broeders; R'veer 25; C. Lodewikus, R 'veer 30; W. Donks, W. 32; R. de Rooij, W. 35; W. Vissers, R' veer 36; KI. Schmietz, W. 37; H. Treffers, W. 38; P. v. d. Pluijm, R'veer 41; J. Timmers, W. 43; Chr. Scha pers, R'veer 45; Kemmeren-Zagers, R'donk 46; Toon van Seters, R'veer 47; L. Ver schuren, R'veer 49.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5