k BINNEN- EN BUITENLAND T prijzen UW MENING DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 MEI 1962 WOCIIS DEN BOSCH TILBURG HELMOND ook grondig bekeken dient te worden. De voorzitter zei dat deze jachthaven inderdaad niet alleen cioor de gemeente Heusden gefi nancierd kan worden. Spr. zei verder gaarne accoord te gaan met 't idee van de heer de Vroo- me en stelde voor een commissie samen te stellen, zoals in de vo rige vergadering was voorgesteld. De heer v. Herpt vroeg of de Grondmij. hierbij ook niet moet worden aangezocht. En de Stichting Menno van Cochoorn, vulde wethouder Rij ke aan. De voorzitter vroeg of het wel verstandig zou zijn deze instan ties er nu al bij te halen. Men kwam tot de oplossing de commissie te machtigen zelf be sluiten te nemen om eventueel tot uitbreiding van leden over te gaan, diverse instanties als ad viseur te verzoeken toe te treden en verder uit de raad een com missie samen te stellen. Besloten werd de commissie als volgt samen te stellen: De voorzitter als vertegenwoordiger van b. en w., de heer de Vroome als vertegenwoordiger van de raad, een lid van de Watersport vereniging „Heusden" en een lid van 't V.V.V. Brabants Centrum. Voor de rondvraag bracht de heer de Vroome de brief van het Bureau Watersporttoerisme nog eens naar voren. Wanneer, zei spreker, voorlopig de gehele vluchthaven als jachthaven ge bruikt zou mogen worden, zou dit al meerdere jachten aantrek ken, wat een aanloop zou bete kenen voor de nieuwe jachtha ven, wanneer die eenmaal gereed zou zijn. Rondvraag. De heer de Vroo me merkte op dat, nu men bin nenkort met de aanieg van de nieuwe provinciale weg gaat be ginnen, het erg nuttig zou zijn stappen te ondernemen om langs de grote brug over de Bergse Maas een afzonderlijk fietspad aan te leggen. De voorzitter zei dit te zullen opnemen met de omliggende ge meenten zoals Eethen en Wijk en Aalburg, om gezamenlijk een desbetreffend verzoek aan Rijks waterstaat te richten. De lieer de Gouw informeerde of er in verband met de ruilver kaveling ook gedacht is aan de uitbreiding van Hedikhuizen. De voorzitter zei op de wens- zitting van de ruilverkaveling te ziin geweest en de belangen van de uitbreiding van Hedikhuizen naar voren te hebben gebracht. De heer v. Herpt kreeg vervol gens het woord en sprak als volgt: Mijnheer de voorzitter, in de vorige vergadering heb ik er m'n verwondering over uitgesproken dat het rapport van de commis sie, welke in de vergadering van 29 november 19G1 was ingesteld, nog niet was binnengekomen. De destijds aangewezen rapporteur, de heer van der Pol, heeft mij vóór de laatste vergadering me degedeeld dat hij een concept rapport had samengesteld, dit aan de leden had verzonden doch nog geen reactie van de heer Rij ke had. In de vorige vergadering heb ik dit reeds medegedeeld. Ik betreur het dat de heer Rijke zo lang op zich laat wachten. Ook ik kreeg van de heer van der Pol een concept rapport. De heer van der Pol protes teerde tegen het voorlezen van dit concept rapport. Het was vol gens hem niet toegestaan dat een rapport dat aan de leden van een commissie ter goedkeuring werd voorgelegd, door een der leden werd openbaar gemaakt. De voorzitter zei, dat wanneer een rapport nog niet door de commissie was goedgekeurd, dit ook niet door een der leden open baar gemaakt mag worden. De heer Rijke zei dat hij met dit ontwerp rapport niet accoord kon gaan. Hij wenste een meer positief rapport. De heer v. Herpt zei al zo lang op het rapport gewacht te heb ben; hij wil deze zaak aan de kant hebben. De heer Rijke stelde voor de commissie bijeen te laten komen en gezamenlijk een rapport op te maken. De heer van der Zalm vroeg om tijdelijke aanplakgelegenheid te maken op diverse punten in de gemeente voor gebruik door di verse partijen in verband met de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De voorzitter beloofde dit te zullen bekijken. Hierna volgde sluiting door de voorzitter. HET PLAN BUNKER OPEN BAAR GEMAAKT De niet-officiële vertaling van het door de bemiddelaar, Ells worth Bunker, op 2 april j.l. aan de onderhandelaar van Neder land, dr. J. H. van Roijen, voor gelegde plan luidt, na amende ring als volgt: 1. De regeringen van Neder land en Indonesië tekenen elk af zonderlijke overeenkomsten of'n enkele overeenkomst, welke wor den aangeboden aan de waarne mend secretaris-generaal dei- Verenigde Naties. 2. I)e Nederlandse regering komt overeen 't gezag over West- Nieuw-Guinea over te dragen aan een tijdelijk uitvoerend gezag on der de waarnemend secretaris generaal van de Verenigde Naties op een nader te bepalen datum. De waarnemend secretaris-gene raal van de V.N. benoemd 'n we derzijds aanvaardbare niet In donesische bestuurder, die op zich zou nemen het gebied te be sturen voor een periode van niet minder dan één, doch niet méér dan twee jaar. Deze bestuurder zou zorg dragen voor de beëindi ging van 't Nederlandse bestuur onder omstandigheden, die de in woners van het gebied de gele genheid verschaffen om een vrije keuze uit te oefenen in overeen stemming met 't gestelde sub 4. Deze bestuurder zou hoge Neder landse functionarissen vervan gen door niet-Indonesische en niet-Nederlandsc functionarissen in dienst genomen op arbeids contract voor korte termijn (een jaar). 3. Het tijdelijk uitvoerend ge zag onder de waarnemend secre taris-generaal van de V.N. be stuurt West Nieuw-Guinea gedu rende het eerste jaar met behulp van niet-Indonesisch en niet-Ne- derlands personeel. Met ingang va het tweede jaar vervangt de waarnemend secretaris-generaal de V.N.-functionarissen door In donesische fuctionarissen, waar bij wordt aangenomen dat tegen het einde van net tweede jaar de volledige bestuursmacht is over gegaan aan Indonesië. VN-perso- neel voor technische hulp zal aanblijven in een adviserende hoedanigheid en om bijstand te verlenen ter voorbereiding van het uitvoeren van de bepalingen van par. 4. 4. Indonesië gaat er mee ak koord om met de bijstand en on der deelneming van de wnd. se cretaris-generaal van de V.N. en van V.N.-personeel regelingen te treffen om de bevolking van het gebied de gelegenheid te geven om vrije keuze uit te oefenen niet later dan... jaren nadat Indone sië volledige bcstuursverant- woordelijkheid voor West Nieuw Guinea op zich heeft genomen. De Nederlandse regering gaat ak koord met bestuursoverdracht in overeenstemming met dit voor stel op voorwaarde dat de Neder landse regering, als gevolg van formele onderhandelingen, toe reikende raranties ontvangt voor de veiligheid van de belangen van de Papoea's, incl. het recht op zelfbeschikking. 5. Indonesië en Nederland ko men overeen de kosten van het voorgaande gezamenlijk te dra gen. 0. Wanneer deze overeenkomst is getekend, zullen de regeringen van Indonesië en Nederland nor male diplomatieke betrekkingen hervatten". STORM BEDWONGEN IN DE KAMER Motie-De Kadt verworpen De hoge spanning tijdens de schorsing vooral in anti-revo lutionaire kring was grote bedrij vigheid hing samen met de nieuwe passage, omdat daarin wordt vastgelegd, dat Nederland zich niet onvoorwaardelijk aan de conferentietafel behoeft te zetten. „De Nederlandse verlan gens zijn overduidelijk in 't plan vastgelegd", zei de socialist De Kadt. „Wat lette de Nederlandse Het geheimzinnige geval Blythe 9). Hij dacht aan de schel, waar van de knop evenwel buiten het bereik van zijn hand aan de an dere kant van het bureau lag. Maar dan... gesteld dat hij kans zag op de schelknop te drukken, dan zou in het gunstigste geval die kwajongen van een John langzaam de donkere gang ko men afsloffen, een of ander straatdeuntje fluitend... Op dat moment van opperste angst van de oude notaris kwam echter de verlossing. En wel ge heel buiten zijn verwachting van de zijde vanwaar hij het gevaar vreesde. Harold Launders name lijk, die onbewust hoe zijn eigen wilde, krankzinnig lijkende ge laatsuitdrukking en agressieve houding de notaris zulk een in tense angst aanjoeg, werd ten slotte van verbazing vervuld toen hij waarnam hoe deze voor hem achteruit deinsde en zijn dorre handen, als in afweer voor een moordenaar, uitstrekte. ,fGrote goedheid", dacht hij, plots tot zichzelf komend en de macht over zijn rede weer terug krijgend, „wat doe ik toch. Ik stel me aan als een gek..." Zijn jarenlange Etontraining en daarna nog zijn studiejaren in Cambridge, de training in zelf beheersing en karaktervastheid en vorming tot gentleman, al die voorname eigenschappen welke volgens traditie de Eton-student plegen te sieren en waar hij prat op gaat bracht hem tot rede. Zijn gelaat ontspande zich, hij trad terstond achteruit en maak te met gebogen hoofd een bui ging voor de notaris. Met trillen de stem sprak hij: „Ik bied u wel mijn excuses aan voor mijn ge drag, meneer Forbes het spijt me ontzettend, maar ik was me zelf niet meer". Hij liet zich ver slagen op de stoel neervallen en keek versuft de kamer rond. Notaris Forbes constateerde met onuitsprekelijke voldoening dat zijn ontzettende angst zonder grond was geweest De man was geen bruut en ook geen psychopaat of moordenaar. Hij nam zijn zakdoek en veegde het klamme zweet van zijn ge laat. Daarna nam ook hij weer plaats in zijn stoel. Hij schikte werktuigelijk wat paperassen en gebruikte enkele minuten om z'n gedachten zwijgend op orde te brengen en om verder liefst zo spoedig mogelijk een eind aan deze zeer ongewone en zeer on aangename discussie met deze driftige jongeman te maken. Met het recht aan zijn kant vond For bes, die zich nu weer zover had hersteld^ dat hij zich de waardig heid van zijn ambt Weer bewust was, de moed, de blaaskaak de les te lezen. Per saldo kon hij op zijn eigen kantoor zulk een optreden van wie dan ook niet dulden. Min of meer bestraffend richtte hij dus het woord tot Harold Launders: „Meneer Launders, ik begrijp enigszins uw opgewondenheid, maar ik zou toch willen opmer ken en dit als veel oudere te genover een jeugdige persoon als u dat u er goed aan zoudt doen in een gesprek als tussen u en mij wordt gevoerd, uw werkelijk te ver gaande drift en agressivi teit achterwege te laten en meer zelfbeheersing te betrachten". De oude heer onderbrak zichzelf met een „ahum" en vervolgde dan: „De vragen, die u mij stelde, heb ik naar eer en geweten beant woord. Mijn veertigjarige prak tijk van notaris met een ik mag dit misschien met een zeke re bescheidenheid, ofschoon met trots, wel opmerken eh... ze kere renommee, staat een optre den als van u daarnet absoluut niet toe. Zoiets duld ik zelfs niet van mijn beste cliënten, meneer Launders". Naarmate de oude zijn boet predikatie tegen de, nu zo timide neerzittende, jonge bezoeker wel overwogen opbouwde, keerde te vens zijn kalmte, overwicht en ook ergernis terug. Aan het eind van zijn sermoen was hij zichzelf weer volkomen meester. Hij nam zich voor, zijn overwicht stellig niet opnieuw prijs te geven. Met innerlijke voldoening keek hij thans neer op het deemoedig ge bogen hoofd van zijn bezoeker, die daar maar steeds zwijgend neerzat. Als de oude heer het vol doende vond, richtte de bezoeker eindelijk het hoofd op. „U hebt volkomen gelijk, me neer Forbes, ik bood u reeds m'n verontschuldigingen aan voor mijn onbeheerst gedrag". Hij slikte een paar maal en regering nog om op basis van 't plan te gaan onderhandelen?" vroeg hij en hij diende een motie in om van de regering aanvaar ding van het plan te eisen. De anti-revolutionair Biesheu vel vond ook, dat door de wijzi- fing 't plan volkomen aanvaard- aar had kunnen zijn voor de re gering. Hij begreep niet waarom het nog nodig was geweest meer veiligheidskleppen aan te bren gen. Hij verlangde een duidelijke aanvaarding van het plan-Bun ker, zoals het plan er nu uitziet. Ook de heer Blaisse (KVP) wilde bespreking op basis van 't plan Bunker. De heren Biesheuvel en Blaisse lieten zich zeer gematigd uit, maar kennelijk was er eerder de dreiging geweest, dat men op fel le toon aanvaarding van het ge wijzigde plan zou gaan eisen, ter wijl de regering nog steeds een slag om de arm hield. RECHT OP ZELFBESCHIKKING VAN PAPOEA'S BLIJFT EIS Nadat hij de tekst van de voor stellen van de Amerikaanse be middelaar Ellsworth Bunker in de Tweede Kamer had laten rond delen, zei premier de Quay don derdagavond, dat Nederland be reid is met Indonesië te spreken over het plan, maar niet als dit wordt uitgelegd als een onvoor waardelijke aanvaarding door Nederland, dat NieuwGuinea deel van Indonesië zal worden. Later zei de premier onder druk van de Kamer onder meer. dat 't plan-Bunker als basis voor het gesjjrek door de Nederlandse re gering was aanvaard. KONINKLIJKE FAMILIE WEER THUIS De koningin, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene zijn donderdagmiddag omstreeks 1 uur op liet vliegveld Soester- berg aangekomen na een voor spoedige reis, die 's morgens om 10 uur in Wenen was begonnen. Prinses Irene, die de reis in een tweede vliegtuig maakte, arrii veerde een kwartier na haar ou ders en oudste zuster. RUIMTEVAARDER CARPEN- TER GEZOND EN BLIJ OPGEPIKT Donderdag omstreeks half vier Amerikaanse tijd werd de Ameri kaanse astronaut Scott Carpen ter in goede conditie en blij na zijn geslaagde drie omwentelin gen rond de aarde door een hef- schoefvliegtuig van 't Amerikaan se vliegdekschip „Intrepi" aan boord genomen en naar 't schip overgevlogen. Na 'n grootscheep se reddingsactie van bijna drie kwariter werd bij gevonden, wui vend en zwaaiend op een red dingsvlot nabij de capsule, op 32U kilometer afstand van de ge raamde landingsplaats. Hij kon de telegrafische gelukwensen van president Kennedy en het gehele Amerikaanse volk in ontvangst nemen. voegde er dan toe: „Maar mis schien zult u mijn gedrag enigs- zis kunnen billijken, als u zoudt willen bedenken, welk een verba zing, een geweldige schok mag ik wel zeggen, u mij bezorgde, toen u mij zo terloops vertelde, dat ik niet in het estament van oom Lawrence werd genoemd". Hij schudde^ nog steeds niet bij machte 't onbegrijpelijke te ver werken, moedeloos bet hoofd. Maar dan opeens leek ook Ha rold Launders zich te hebben hersteld. Alles goed en wel, dacht hij met innerlijk verzet, hij was inderdaad ver buiten zijn boekje gegaan tegenover de oude heer, maar de zaak, waarvoor hij op diens kantoor was gekomen, was nog niet opgelost. Nog lang niet. In feite had de oude, die zich op. eens als een diplomaat ontpopte, hem nog geen enkele inlichting verschaft, noch enig feit over de dood van zijn oom genoemd. En evenmin over diens testament. Maar dat wenste hij nu dan te weten te komen Maar juist op het moment dat hij thans op kalme toon, voor zo ver hem zulks, zijn innerlijke be wogenheid in aanmerking geno men, mogelijk was, de notaris de vraag wilde stellen^ of die nu eindelijk eens wat duidelijker wilde zijn en bereid was volko men open kaart te spelen, richt te Forbes weer 't woord tot hem. Naar Launders' smaak en met opnieuw opkomende tegenzin ten opzichte van de notaris, die hij opeens als een sluwe oude vos ging zien, klonk het wat al te op voedend: „Natuurlijk, meneer Launders, zoals ik al opmerkte, begrijp ik volkomen uw opge wondenheid als alles inderdaad is zoals u beweert, dat ik voorlo pig op uw woord van gentleman aanneem. Maar een testament is nu eenmaal een testament." Bij deze „logica" liet Forbes z'n gewoonte.gemekker weer ho ren. Daarna vroeg hij kalm „Wat wilde u nu eigenlijk?" Het irriterende volgens de smaak van Harold Launders zou teloze geblaat van de oudet zo mede diens insinuatie van „voor lopig aannemen" en „woord van gentleman" deden zijn drift op nieuw oplaaien. „Wat ik wil?" vroeg hij nogal luid. „Ik kom op voor mijn rech ten van wettige erfgenaam in de nalatenschap van mijn oom en pleegvader, meneer! Wat u mij daar vertelde is eenvoudig waan zinnig! (Wordt vervolgd) L. ukii i._ i Sr,T3 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 30 MEI Bloem- of bijzetta feltje, van wit gelakt jmeedijzer met boven- plaat van kathedraal glas. Diameter £95 30 cm. D Een echte zomerse damossandalet, met „Ingebouwd" voetbed. In naturel, de nieuwe modetint 4"'^ De nieuwste top-hits op Discófoon, o.a. 2 Kleine Italiener - Young Ones - Norman - Tanze mlt mlt I. d. Morgen. Keuze uit 50 titels. 4 75 Alleen morgen slechts Vlot hoedje, van Zwitsers stro met aparte lintgarnering. In verschillende kleu ren en modellen. Ook In grote maten O 75 Jongens- of meisjes horloge, in chroom of goudkleurige kast. Met lederen band, reliëf wijzerplaat en on breekbaar glas. Eén jaar 4 A 50 garantie I I GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN COtHr voor de meisjes: poezië- album, met losse plaatjes en versjes Voor de jongens: een pakket postzegels, van de hele wereld, totaal 75 222 stuks lm Lingeriekatoen en cloquette, bedrukt met de nieuwe Franse lingeriedessins in zach te pastelkleuren. Voor pyjama's en baby-dolls. 80 cm. breed, A 75 per meter Slaapzak, 80 x 195. Dekenmodel met rits rondom. Vulling 800 gram poly-acryl, dus wasbaar, licht en heer lijk warm Fraaie dessins 2650 Vlot Italiaans mandje van extra stevig ge vlochten stro met bamboe, geheel met leder afgewerkt. Met dubbel touwhandgreep en leder deksel. In rond of ovaal p 90 Wandelwagen, met speelplankje, spaakwie- len, witte banden en doorlopende spatbor den, waardoor de voet jes beschermd worden. In bleu, geel of tomaat. Vlot model <^^90 Dubbel geweven directoire-elastiek, waar de rek In blijft. Was- en kookecht. 15 meter, morgen slechts <j 45 Prachtige grote zeem uit één stuk. Voltraan gelooid. Met sterk ^50 absorberend vermogen Chewing Napolitains. Lekkere taaie vruchtencaramels In een kleu- yf £c rige verpakking. 200 gram Doperwten Middel II en sperzie bonen, kwaliteitsgroenten van ons be kende merk „Gina". 0^c 2 halve blikken, samen O w Linnen, de grote mode In uni en gemêleerd. In 10 kleuren. yfl50 130cm.br., p.m. 83 Prima fabrikaat gras. schaar, met vernik- kelde geperst stalen messen. Amerikaans model met verhoogde handgreep Geachte Heer van Heeswijk, Toen ik Uw antwoord las op de door mij gestelde vragen en daarbij de aanval op mij persoonlijk - een aanval die aan het pro bleem niets afdeed - was mijn reactie op een dergelijk geschrijf past alleen stilzwij gen. Maar nu dit zwijgen wordt uitgelegd als zwakte, zie ik me helaas verplicht nog eens op de hoofdzaken terug te komen. De hoofdzaak is de werknemers trekken zich terug van de tot nu toe gevolgde lijn van de KVP-verkiezingen en komen uit met een eigen lijst. Reden daarvoor de aanneming van een voorstel door de ledenvergadering, waarbij de werknemers zich gedupeerd achten of achtergesteld bij de middenstand. Het verloop in de bestuursvergadering van de KVP stemmen de werknemers té gen, maar het voorstel wordt aangenomen. Door de algemene ledenvergadering wordt het voorstel ook aangenomen de werknemers in het bestuur stemmen vóór omdat zij lid van het bestuur zijn en „goe de democratische opvattingen" huldigen. De derde werknemer - U, mijnheer van Hees- wijk - stemt ook voor, omdat U solidair wenst te zijn. Hiervoor past het woord dat U zelf be zigt „geleuter". U was de enige werkne mersvertegenwoordiger - de beide andere heren stemden als bestuurslid van de KVP - toen zij werknemer waren stemden zij tégen - dus U kunt doodeenvoudig niet solidair zijn, omdat U geheel alleen was. Als goed vertegenwoordiger mócht U ook niet solidair zijn en voorstemmen, want nü noemt U het besluit zo nadelig dat U zich ervan distancieert. Ik vind Uw standpunt beslist niet fraai als U zegtde hele verdere stemming kon mij slechts matig in teresseren. Het ging om zeer belangrijke beslissingen - dat beweert U zelf - en toch kon het belang van de werknemers U slechts weinig interesse inboezemen. En nu verlangt U dat alle werknemers hun be langen weer aan U toevertrouwen. Na deze bekentenis zullen ze er zeker nog wel eens over nadenken. Misschien komt voor velen deze verklaring nog juist op tijdl U prijst de heren Duyvelaar en Mossel veld - terecht - om hun democratische houding bij de stemming op de algemene vergadering van de KVP. Maar hoe oor deelt U nu over hun - en Uw eigen - houding, nu zij zich niet democratisch bij het meerderheidsbesluit neerleggen? Leve de democratie (als het te pas komt)! Lijst 2 is een werknemerslijst, er zijn er meer - niet de werknemerslijst. Even een vergelijking WSC is een voetbalclub, wat heel iets anders is als de voetbalclub. Om trent het begrip werknemers is een discus sie niet mogelijk daarvoor lopen onze standpunten teveel uiteen, maar gezagheb bende verklaringen en de Nederlandse wet geving hebbea daarvan een veel ruimer be grip dan U. Ik heb beweerd dat de „werknemer" bij U ophoudt - op lijst 2 althans - bij het laatste lid van de KAB. U noemt dit be slist onjuist, en vindt dat het niet te zake doet hoe de lijst is samengesteld. Dat doet het uu juist wel; en als U namen had ge noemd van personen die niets met de KAB te maken hadden, dan had U mijn bewe ring eenvoudig kunnen weerleggen. Waar om doet U dit niet? U spreekt van een sa menstelling van „werknemers in de ruimste zin". Maar waar staan dan de vertegen woordigers van de 70 industrie-arbeiders die niet bij de KAB zijn aangesloten? Waar is de vertegenwoordiger van de andere groe pen niet-handarbeiders? U zegt: „de vele ongeorganiseerde* arbeiders, de leden van ARKA en KOB enz. zijn hartelijk welkom FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NU G TER EN en wij versmaden hun stem niet" en dan dankt U voor de tip, m.a.w. aan deze groe pen hebt U eenvoudig bij de „zo breed mo gelijke" samenstelling niet gedacht. Hoe durft U dan spreken van „de" werk nemerslijst, als U ongeveer 75 van het totaal - en hun gezinnen - vergeet? Hun stemmen zijn welkom. Dat is wel het toppunt. Ze „mogen" op lijst 2 stem men. Laten we niet kinderachtig zijn ook de andere lijsten zullen zeker hun stemmen niet weigeren. Over Uw aanval op mijn persoonlijke houding ga ik natuurlijk niet in. Aan ver- dachtmakerij doe ik niet mee; ik werk lie ver met bewijzen. Wel vind ik het merk waardig, dat U op de vergadering over deze kwestie niet hebt gesproken dat was fair geweest. Als U daar aanwezig bent en U houdt dan Uw mond, en komt na 3 maan den met allerlei verwijten - die niets met de zaak te maken hebben - dan zal ieder die even nadenkt dit moeten betitelen als lafheid. M. VAN EIJL. Geachte Heer van Engelen, Dat u met uw antwoord op ons schrijven, in de Echo van het Zuiden, van maandag 21 mei, zou wachten tot maandag 28 mei, was wel te voorzien. Immers, dan heeft u het eerste en het laatste woord, in deze, door u begonnen discussie, waarin u steeds op ondergeschikte punten door bleef hameren. Doch uit uw schrijverij tegen de KAB, op een toon en een wijze, een intelectueel en vooraanstaand man in de KVP onwaardig, is zeer duidelijk gebleken dat wij arbeiders terdege op onze hoede moeten zijn. U kunt er van verzekerd zijn, mijnheer van Engelen, dat wij als KAB ervoor zullen blijven waken, dat wij ons als arbeiders niet van de verworven posities, op welk terrein dan ook, zullen laten verdringen. Tot slot nog één vraagwaarom géén enkele handarbeider op de lijst van de Ka tholieke Unie? De stemmen, willen zij er toch wel van hebben. Hoogachtend, BESTUUR K.A.B.-AFDELING WAALWIJK. Geachte Redaktie, In de rubriek „Uw mening" trof mij een artikel van de heer C. Groot. De heer Groot schijnt hevig geschokt te zijn, dat in Drunen een groep van de Partij van de Arbeid aan de Gemeenteraadsver kiezingen deelneemt. Het is niet mijn gewoonte om op insinu aties in te gaan, en ik doe dat ook nu niet, alleen wil ik de heer C. Groot er op wijzen, dat er ongeveer eind maart een oproep in Drunen is verspreid waarin alle arbeiders van Drunen werden uitgenodigd op een bij eenkomst, waar men dan zou trachten om een lijst samen te stellen, representatief voor de arbeidersbevolking van Drunen. Na een persoonlijk onderhoud met de heer Groot, waar ik hem gevraagd heb of het de bedoe ling was, dat ook leden van de Partij van de Arbeid op die vergadering aanwezig zouden zijn, gaf de heer Groot te kennen, dat hij dit niet zo prettig zou vinden. Het gevolg hiervan is, dat er nu een groep politiek ongeschoolden aan de Gemeente raadsverkiezingen meedoet. Laat het de heer Groot een troost zijn, dat hij het min of meer aan zijn grote poli tieke inzichten te danken heeft, dat er een groep van de Partij van de Arbeid deel neemt aan de verkiezingen, want wie weet waren wij juist op die vergadering tot over eenstemming gekomen. Hoogachtend, A. VAN BIJNEN, Jasmijnstraat 6, Drunen.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2