wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt WAALWIJK heeft een kip die gouden eieren legt en gaet haar stilaan slachten! l im Het Brabants Orkest meldt. Nelly Henkelman gehuldigd GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR VRIJDAG 8 JUNI 1962 84e JAARGANG No. 44 Iffftfllwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen soofdredacteur: JAN TIÏLJEN ^nummer 50798 pit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.83 1.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per nun. Contract-advertenties: speciaal v-rief ^gericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk TeL 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Echo' nen bij een van de bedrijven, jonge bedrijven veelal, die Waal wijk s naam als centrum van de schoenindustrie ook in 19(52 nog hoog houden. Die avond aan avond het postkantoor over-be- lasten met stukken waarop zij het trotse stempel van WAAL WIJK gedrukt willen zien. -8VI.62.-10 Ook de Waalwijkse kinderschoenen genieten zelfs internationaal een bijzondere reputatie. Dit zijn zaken waar Waalwijk als ge meente baat bij heeft (model Jimmy Joy). Industrie-stad zonder meer Wie de verkiezingsleuzen van de diverse politieke proeperin- gen met aandacht heeft gelezen (en wie zou dat niet gedaan heb ben?) kan het opgevallen zijn dat een aantal ongetwijfeld goed be doelende medeburgers het zich tot een taak rekenen te gaan ijve ren voor 't aantrekken van nieu we industrieën, nieuwe vestigin gen, die, en nou komt het, nou eens niets te maken hebben met leder en schoenen. Graag wagen wij het te bewe ren dat Waalwijk zijn zelfs in ternationaal niet geringe faam juist aan de leder- en schoenin dustrie dankt. Belangrijk grotere steden met een sterk gemengde industrie kunnen vaak bij lange niet bogen op een zo specifieke reputatie; wie „Waalwijk" zegt, doet aan schoenen denken, sterker nog, die doet aan goede schoenen den ken! Het streven om van Waalwijk een industrie-stad zonder meer te maken, kunnen wij, uiteraard als schoenenmensen, dan ook moeilijk waarderen. Stelt U zich eens voor dat in deze tijd een zaak haar grootste specialiteit, haar grootste kracht, zou opofferen aan een groter sor timent... „Wij willen de schoenindustrie niet opofferen"... Wij horen het de inmiddels ge kozen raadsleden al tegenwer pen: Nee, de schoenindustrie mag blijven, zij heeft het Waal wijk door de jaren heen mogelijk gemaakt om uit te gioeien tot wat het nu is. Nee, haalt u zich alstublieft het schrikbeeld van de opgroeiende koekkoek niet voor ogen... De schoenindustrie blijft en ze mag nog groeien ook. Hoe, dat is een andere zaak. Wij hebben in deze rubriek al eens mogen wijzen op de zorg die leder- en schoenindustrie hebben om jongelui voor „het vak" te interesseren. Ons verder, met ex cuses aan de heren lederfabri kanten, beperkend tot de schoen industrie: Heeft de schoenindus trie Waalwijks hope wel voldoen de te bieden? Natuurlijk, zeggen wij dan en wij hebben op alle mogelijke ma nieren getracht het de jegd te la ten horen, zien en begrijpen. Wij zullen dat blijven doen in de overtuiging dat de hele Waal- wij kse bevolking in de na-oorlog- se jaren heeft kunnen profiteren van de constante bloei van haar industrie en in de overtuiging dat dezelfde industrie deze be volking ook in de toekomst een groeiende welstand kan verzeke ren. Dat daarbij moeilijkheden zijn te overwinnen, zal wel niemand vreemd vinden. Zo ontbreekt bij het opwekken van jeugdige be langstelling niet zelden de nodige overtuiging van de ouders, die met de vaak veel dieper te zoe ken armoede van „vroeger da gen" voor ogen, menen dat daar aan de schoenindustrie schuldig was. Zo denken de oudere inwo ners van Tilburg hetzelfde van hun textielindustrie en de vissers van Scheveningen van hun vis vangst en gaat U maar verder. Maar al te gemakkelijk zijn zij bereid toe te geven aan de drang naar iets nieuws, die de jeugd typeert. Natuurlijk willen zij wel eens wat anders ruiken dan de lijmpot die moeder en zus sinds jaar en dag bij hun „vervloekte" thuis werk gebruiken: zij willen de schoenindustrie ontvluchten, en liefst op de nieuwe bromfiets die er door verdiend werd... Er is immers overal werk te krijgen, ze schreeuwen gewoon om personeel...! Personeelsgebrek In gedachten zien wij al grote borden aan alle toegangswegen van Waalwijk: Vestig Uw bedrijf in Waalwijk, inlichtingen... enz. En we zien een fraaie folder, die in geuren en kleuren de vele aantrekkelijkheden van Waal wijk opsomt... Laten wij de samenstellers een goede raad geven: drukt U op de achterzijde met heel kleine let tertjes, U kent ze wel van bepaal de verzekeringspolissen, de cij fers, zeg gerust verontrustende cijfers, die het Gewestelijk Ar beidsbureau kort geleden heeft vastgesteld omtrent het tekort aan arbeidskrachten. U wilt de nieuwkomers toch niet in een val lokken? U wilt toch niet verbloe men dat de plaatselijke fabrie ken, kantoren etc. bijna stuk voor stuk gebrek aan personeel hebben? Dat er volop „geknoeid" moet worden met lonen en ar beidsvoorwaarden en dat de Waalwijkse bedrijven gerust niet „draaien" op C.A.O.-loontjes voor gemeenteklasse drie. Slapte in de schoenindustrie Och komLoopt u toch eens bin- Wie WAALWIJK zegt, doet aan GOEDE SCHOENEN denken. Schoenen in de grootst denkbare verscheidenheid, van ballet schoen tot voetbalschoen, van de elegante damesschoenen tot de ruige laars. Waalwijk geniet op dit gebied een bijzondere faam Heus niet alleen schoenen Meent iemand dat er in Waal wijk geen keuze genoeg is? Laat hij dan eens informeren of er plaats is bij de grote vervoersbe drijven of bij de garages. Of laat hij eens poolshoogte nemen bij de nthderne apparaten- en mc- taalwarenfabriekcn. Of zoekt ie mand wellicht plaatsing op een internationaal handelskantoor Bij een groot verzekeringsbe drijf? Of zou deze of gene in de chemische industrie willen gaan werken? Dat óók kan in Waal wijk. Werkgelegenheid is er in alle mogelijke vormen en soorten. Voor het geval de borden en folders nog niet gereed zijn, stel len wij voor een andere slagzin te bezigen. Wat zoudt U denken van: Kom in Waalwijk werken Want werk is er in overvloed. Wij hopen dan ook niet mee te maken dat bepaalde mede burgers zich t.z.t. op de borst kunnen slaan, wanneer zij hun verkiezingsleus in vervulling zien gaan en zich (nóg) één of meer- xiv De kerk is een teken van Gods liefde tot de mens en nodigt hem uit tot deelname aan die liefde. Dat wat door de kerk wordt betekend en aangeduid, is immer hetzelfde, nl. de liefde Gods; maar de wijze waarop deze liefde Gods in het kerkgebouw wordt uitgebeeld, verandert naar gelang de omstandigheden waarin of de manier waarop die liefde Gods door de mens wordt beleefd. Deze beleving van Gods liefde is in de loop der eeuwen zeer verschillend geweest, en is ook nu weer anders dan een eeuw, ja zelfs anders dan een kwart eeuw geleden. Vandaar dat de bouwstijl der kerken - d.i. de wijze waarop men Gods liefde in het kerkgebouw tot uitdrukking brengt - zeer varië rend is geweest in de geschiedenis der Kerk. Nu eens was de stijl van het kerkgebouw uitbundig, in de tijd dat de geloofsblijheid de overhand had, dan weer star en stroef, in de tijd dat het christelijk bewustzijn sluimerde, - dan weer hard en zwaar, in de tijd van de geloofsstrijd, dan weer groots en machtig, in de tijd dat het christelijk geloof het maat schappelijke leven geheel beheerste, - dan weer zakelijk en nuchter, in de tijd dat de mens de franjes van het leven en ook van het geloof over boord gooide. Zo is a.h.w. elke kerk een kind van zijn tijd, ook de hedendaagse kerk. Elke kerk is modern, d.w.z. eigentijds zij weerspiegelt ge loofsbeleving van de tijd waarin ze gebouwd is. Daarom is het overbodig dat de Bouwpastoor aan zijn Architekt opdraagt een - zoals dat heet - „moderne" kerk te bouwen; ze kan niet anders zijn dan modern of eigentijds. P. STEVENS, pr. Bouwpastoor Waalwijk Giro 362716 dcre „anders geaarde" industrie- en in Waalwijk komen vestigen. Vergeeft U ons dut wij even moeten denken aan de reactie op een flauwe grap: Als ze nou niks anders weten... Schoenfabriek „Princess van de Fa. van Bladel had zich vori ge week opgemaakt om een jubi- laresse een hartelijk en warm huldebetoon toe te zwaaien. En terecht, want het is geen alle daagse gebeurtenis wanneer ie mand van „het zwakke geslacht" 35 jaar lang onafgebroken dienst heeft celaan en dat steeds in een sfeer van vriendelijkheid en sa lie Henkelman is steeds nauw aan de zaak verbonden geweest. Reeds in 1946 werd de vader van Nellv Henkelman "ehukhgd voor 25 jaar trouwe dienst, terwül ook haar zus Jo de beste diensten aan de zaak heeft bewezen. De heer v. Bladel wees op de kwaliteiten ais cheffin-controleuse en op dc prettige verstandhouding die er steeds heeft bestaan. Mej. Annie Klijn voerde ha- menwerking. In verband met haar 35-jarig jubileum sprak de heer J. v. Bladel de jubilaresse tijdens de huldigingsbijeenkomst op de zaak als eerste toe. Hij be tuigde hierbij zijn grote dank baarheid voor het medeleven, waarvan mej. Henkelman gedu rende al die 35 jaar had blijk ge geven. Hij hoopte dut zij nog lang voor anderen een stimulans zou bl"ven om hen zodoende tot een zelfde iiver en werklust te prik kelen. Uit dankbaarheid voor zoveel trouw en goede diensten bood hij haar een cadeau onder couvert aan. In zijn functie van president commissaris van 't bedrijf sprak de heer J. v. Bladel sr. In zijn huidewoord betrok hij ook de zus van Nellie Henkelman. De fami- mens de stikkerij het woord. Zij dankte mej. Henkelman voor de samenwerking en de wijze waar op zij steeds met raad en daad de afdeling had biigestaan Namens de stikkerij bood zii een prachtig servies aan. Veel waardering ook van de zijde van de afdelings chefs, namens wie de heer H. Schilders het woord voerde. Om de erkentelijkheid daadwerkelijk te betuigen bood hij namens de afdelingschefs een fraaie sche merlamp aan. Als tolk van de ondernemings raad voerde de heer v. Herwaar den 't woord. Namens deze raad en het hele personeel bood hij mej. Henkelman een rotanclubje aan. Woorden van dank werden namens mej. Henkelman gespro ken door haar zus Jo. Op dinsdag 12 juni 1962 zendt de KRO van 21.15-22.15 uur de onname uit, die zij maakte op 13 februari in het Casino te 's-Her- togenbisch van het vierde abon nementsconcert serie A. U kunt luisteren naar Bartok's Piano concert no. 3, soliste Monique Haas, en naar Haydn's Oxford Svmfonie. Op dinsdag 26 juni vindt de uitzending plaats van de Unvol- lendete van Schubert. De KRO maakte deze opname op 10 april eveneens in het Casino te 's-Her- togenbosch van het 5e abonne mentsconcert serie A. De uitzen ding vindt plaats van 21.30-21.55 uur. De Regionale Omroep Zuid zendt op 10 juni 1962 de opneme uit, die gemaakt is van een con cert door Het Brabants Orkest onder leiding van de gastdirigent Sef Pijpers op 13 mei 1962 in het Asta-theater te Beek (L.). Solist Heinz Driesen, hobo. U kunt dan luisteren naar Haydn, Militaire Symfonie in G. gr. t. no. 100, en naar Mozart, Hoboconcert in C. gr. t. K.V. 314. Op Tweede Pinksterdag van 11.45-12.00 uur wordt door de KRO de opname uitgezonden van het Brabants Kamerorkest. Uit gezonden wordt: Handel's Con certo Grosso opus 6 no. 12. Deze opname werd op 4 april 1962 ge maakt. On 5 juni 1962 dirigeerde Hein Jordans het Rotterdams Philharmonisch Orkest in de Ri- vière-hal. Solist was Willem Noske. Het programma, dat uit werken van Beethoven bestond, luidde: Ouverture Eginont, Vi oolconcert en de Derde Symfonie „Eroïca". Duivensport DE POSTDUIF WAALWIJK Concours vanuit Angoulème. Th. Duivekamp 1 2; Brokken 3 8; Verwiel 4; M. Verhulst 5 11 12; G. Schoemans 6; v. d. Pennen 7; L. v. d. Bogaard 9; Braat 10. Concours vanuit* Noyon. A. v. Huiten 1 17 25 41 46 70- F. v. Vliet 2 50 74 77 81; Jos v. Bla del 2e 3 65; Hensen 4; Kiviet 5 35 53; Duivekamp 6 57 87; Dek kers 7 37 97; G. v. Helvoirt 8 29; M. Verhulst 9 12 15 16 18 49 52 103; Lombarts 10 23; Kuis 11 100; v. Boxtel 13 73; Groenevcld 14 69 101; J. v. d. Meijdenberg 19 54 92- Govers 20 98; Schilders 21 67 Nicols 22 33 68 86; G. Schoe mans 24 26 31; v. Bokhoven 27 36; Pelders 28; Oosterwaal 30; C. v. Helvoirt 32 85 88; v. d. Dun- gen 34- Boot 38 42 58; v. Keulen 39 40 102; Schaefer 43 90; v. Eek 44 62; G. v. Zon 45; v. Raven- stein 47 56; Utersmark 48; A. v. d. Heuvel 55C. de Man 59 103; Adriaanse 60; T. v. Bokhoven 61; C. v. Gelder 63; Överdijk 64 94 95; J. Leijtens 66; Maas 71; L. Pullens 72; De Laat-Parijs 75; v. Keulen 76; L. v. d. Bogaard 78; v. Esch 79; Bury 80 84; v. d. Gouw 82; de Wit 83; Spapens 89; de Vaan 91; Liebregts 93; Ed'. Schoemans 96; T. v. a. Meij denberg 99. De tcho vAn het Zuióen htgever: op de voet co ■W Bloemen voor de dameook van de kleinste. Wat denkt U ervan juffrouw Henkelman? 9chijnt ze te vragen.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5