De Echo van het Zuiden SpOAt WAALWIJK Uit de Lstsngetresik s. s. c. Drunen Nieuvvkuiik Vrijh.-Capelle DINSDAG 12 JUNI 1962 84e JAARGANG No. 45 KONING WILLEM I-PRIJS TOEGEKEND AAN DE HEER M. LIPS. Lips N.V. gaat staal produceren. Aan de heer Max M. H. Lips, di recteur van Lips N.V. te Drunen, is voor 1962 de Koning Willem I-prijs toegekend. Deze prijs, bestaande uit een bronzen beeldje, ontworpen door Cephas Stauthamer, zal vandaag, 12 juni, door de Commissaris van de Ko ningin in Noord-Brabant, Mr. Dr. C. N. M. Kortman, in het Provinciehuis te 's-Hertogenbosch, in aanwezigheid van talrijke autoriteiten en vertegen woordigers van het bedrijfsleven wor den uitgereikt. De met instemming van H. M. de Koningin ingestelde Koning Willem I prijs, door de Vereniging Nederlands Fabrikaat, wordt om de twee jaar toegekend aan een persoon of onder neming die op regionaal niveau in be langrijke mate heeft bijgedragen aan de industriële expansie van Neder land. De heer Lips wordt deze prijs uit gereikt op grond van zijn onderne mers-kwaliteiten, zowel in het sociale vlak als in economische zin, gepaard gaande aan technisch vakmanschap waardoor Lips N.V. een belangrijke bijdrage levert tot de industriële ont wikkeling van Nederland en van de provincie Noord-Brabant. Aan de on dernemingszin en het organisatiever mogen van de heer Lips is het te dan ken dat het bedrijf dat hij in 1938 van zijn vader overnam en in 1939 naar Drunen bracht, is uitgegroeid tot een concern van zeven hoogwaar dige bedrijven met in totaal 1600 werknemers. Het productie-program ma van Lips N.V. omvat vaste en ver stelbare schroeven, koper en alumi nium, wals- en extrusie-producten en certrifugaal gietwerk. Nieuwe ontwikkeling op komst. Naast het uitgebreid productie program van Lips N.V. bestaat de mogelijkheid dat Lips op korte ter mijn zelf staal gaat produceren. De productie zal niet geschieden volgens het hoogovenprocedé, maar volgens een nieuw Duits of Engels systeem, waarvan Lips N.V. de licentie kan krijgen. Eind van dit jaar zal de fa. Lips de plannen uitgewerkt hebben en een keuze maken uit de systemen. Voor dit nieuwe project, waarin pl.m. 400 werknemers werk zullen vinden, zullen drie ontwikkelingsjaren nodig zijn. De kosten van het gehele pro ject worden geschat op 40 a 50 mil joen gulden. Voor deze investering zal Lips N.V., tot nu toe een gesloten N.V., vreemd kapitaal moeten aan trekken. Haarsteeg: Spransr Vrijh.-CapeHe CapeSIe 6 5—7 5 11—5 5 6—5 5 6—6 3 2—5 2 3—5 Voetbalsport Zwemsport Het publiek, dat in een overwel digende hoeveelheid deze wedstrijd bijwoonde, heeft weinig aardigheid aan deze promotiestrijd beleefd, want speelde Sparta slecht, de thuis club deed het met een machteloze voorhoede nog slechter. Voor de rust speelde RWB met de wind in de rug en aan beide zijden konden de achterhoeden het gemak kelijk klaren, want deze middag stonden er twee machteloze voor hoeden in het veld. Gevaarlijke aan vallen kwamen er prachtisch geen, en verder dan enkele harde schoten j die naast het doel vlogen kwam Sparta niet, terwijl aan RWB-zijde in het geheel niet geschoten werd en gevaar voor Sparta dan ook ge heel uitbleef. Na de rust leek het er even op dat de thuisclub zou gaan doelpun ten, maar het grootste gevaar ont stond doordat de achterhoede van Sparta zelf enkele fouten maakte, waardoor de bal tweemaal kort ach tereen tegen de paal belande. De deze middag slecht op dreef zijnde Maijers kreeg een mooie kans en kele meters voor het Sparta-doel, doch hij trapte finaal over de bal, terwijl Bruurmijn eveneens te la coniek speelde om succes te kunnen oogsten.'Tien minuten na de rust viel linksbinnen v. Daalen wegens een enkelblessure uit en werd ver vangen door Elissen. De vaart en de verrassing in de voorhoede, die in St. Michielsgestel en Beek en Donk kenmerkend waren, bleven deze middag echter uit en ondanks een geweldig veldoverwicht kwam RWB niet tot doelpunten. Een kwartier voor het einde werd ver opdringen van de sterk spelende RWB-achterhoede haar noodlottig, i want een effectvolle bal sprong over de prima spelende stopper v. d. Schans en de linksbinnen van Spar ta was er als de kippen bij, rende alleen op keeper v. d. Houdt af, passeerde deze en schoot rustig in; 0—1. Met man en macht stortte RWB zich in de aanval, waarbij n kwartier -lang beide elftallen zich op de Sparta-helft bevonden; de ene corner na de andere werd ge nomen, doch alles zonder resultaat. Het juiste schot bleef uit, en zo kwam het einde, waarbij de dolge lukkige spelers van Sparta door hun supporters werden omhelsd. Sparta is 2e klasser en volkomen verdiend. Scheidsrechter C. v. d. Heijden uit 's-Bosch had de wedstrijd goed in handen, doch gezegd moet worden dat de sportief voetballende spelers het hem niet lastig maakten. Na de wedstrijd werd de nieuwe 2e klasser door de voorzitter van RWB toegesproken en hulde ge bracht voor hun sportief spel, ter wijl hij zei het prettig te vinden dat RWB als eerste met een bescheiden bloemetje de Sparta-ploeg en haar bestuur kon complimenteren. Het moet gezegd worden dat RWts in haar thuiswedstrijden weinig ge presteerd heeft; de hoop is dan ook gevestigd op haar laatste uitwed strijd tegen Zeeland Sport, die zon dag a.s. zal worden gespeeld. Supporters die deze reis willen meemaken, moeten zich in elk ge val vóór vrijdag 10 uur opgeven bij de bekende adressen; reiskosten 4.50, vertrek 10 uur. De training heeft deze week plaats op woensdag en vrijdag. BEDRIJFS- EN ZOMERAVOND VOETBAL - WAALWIJK Het programma voor de komende week is als volgt Dinsdag 12 juni 7 uur Schuwer—Verhulst op het terrein van RWB. Landis Gyr—Anita op GVVVSSC In Veenendaal heeft het el 1 tal van SSC een zeer eervolle neder laag geleden tegen de sterke 2e klasser GVVV. Deze ploeg be schikt over een prima elftal, dat 'n heel goed en technisch geheel vormt, 'l'och hebben de geelzwar: ten deze ploeg zeer goed partij gegeven. We durven zelfs bewe ren dat de 3-ü nederlaag iets ge flatteerd is, hoewel de overwin ning volkomen verdiend mag worden genoemd. Toch was het SSC dat de eer ste goede scoringskans kreeg, toen M. v. d. Schans in de tiende minuut alleen voor de Yeenen- daalse doelman kwam, maar zijn schot belandde recht in handen van de keeper. GVVV kwam voor rust ook niet verder dan één doelpunt. Deze stand bleet zelts gehandhaafd tot 20 minuten na de thee. Daarna scoorde de thuis club door een misverstand in de achterhoede de tweede goal. Een vrije trap door v. Zeist genomen, bracht ook al geen verandering in de stand. Wel echter 'n prach tige goal van Veenendaal, die 3-0 op het scoringsbord bracht. Nog kreeg SSC de kans de eer te red den, toen een der achterspelers de bal met de hand uit het doel sloeg. De strafschop die hieruit ontstond, werd door J. van Beek tegen de paal geschoten, zodat de verdiende eer niet kon worden gered. Al met al een prima wed strijd met een zeer prettig en sportief verloop, die geleid werd door een scheidsrechter, zoals wij er jammer genoeg te weinig op onze sportvelden zien rondlo pen. A.s. zaterdag staat er voor de sportliefhebbers weer goede sport on het programma van SSC. Dan zullen er n.I. twee elftallen te (ast zijn in Vrijh.lCapelle. Het Dcstuur heeft 't voor elkaar kun nen krijgen dat de v.v. Rouw koop uit Voorschoten bij Leiden op bezoek komt. Het le elftal dat dit iaar kampioen is geworden, moet de beschikking hebben over een zeer goede en snelle ploeg. Ook het 2e speelt een prima par tijtje voetbal, zodat er voor lief hebbers van goede sport wel wat te genieten zal zijn. We raden dan ook eenieder aan zaterdag 'n kijkje te gaan nemen achter het raadhuis in Vrijhoeve-Capelle. UITSLAGEN VAN TWEEDE PINKSTERDAG Promotie naar Ere-Divisie HeraclesFortuna VI. 10 le Divisie A Eindhoven—SVV 20 De eindstand van de beslis singscompetitie van de le Divisie A luidt: Eindhoven 2 10 12 SVV 2 10 12 Veendam 2 10 12 Bekerprogramma. Sparta't Gooi Amateurkampioenschap Zaterdag 9 juni. VclocitasStandaard Quick N.—JOS XerxesVlissingen Maandag 11 juni. StandaardVelocilas JosQuick N. VlissingenXerxes 3—2 2—2 2—3 3—2 1—2 0—1 3—2 4—3 1—1 2—^2 19—11 12—10 19—22 8 20—15 5 14—18 4 11—19 klasse. 0—1 Xerxes 8 6 1 1 13 JOS 8 3 3 2 9 Standaard 8 3 3 2 9 Vlissingen 8 3 2 3 Vclocitas 8 2 15 Quick N. 8 12 5 Promotie naar Tweede RWBSparta - - Zeeland Sp.-St. Michielsgest. 50 Sparta 4 3 1 0 7 116 Zeeland Sp. 4 2 0 2 4 97 RWB 4 1 1 2 3 7—8 St. M.-Gestel 4 1 0 3 2 6—12 Promotie naar derde klasse. SCB- Berghem Sport 01 Zwaluw \TG-Budel Schoot 33 Berghem Sp. 2 2 0 0 4 30 Budel Schoot 2 1 1 0 3 85 Zwaluw VFC 2 0 111 3—5 SCB 2 0 0 2 0 2 -6 RESULTATEN UIT CHILI De uitslagen van de wedstrij den voor het wereldkampioen schap voetbal luiden: Santiago. DuitslandZuid-Slavië 01 Vina de Mar BraziliëEngeland 31 Rancagua. HongarijeTsjccho-slow. 01 Arica. RuslandChili 12 Voor de halve finale, die a.s. woensdag 13 juni wordt gehou den, zijn de vólgende wedstrijden vastgesteld: Vina del mar: ChiliBrazilië SantiagoZuid-SlaviëTsjeoho- Slowakije. GESLAAGD Op 9 juni slaagden te Eindho ven voor het aldaar gehouden praktijkexamen machineschrij- ven de navolgende candidaten: Ine Klerx, Nelly van Mierden, Gemma de Rooij, Gerrie Duques- noy, Annie de Rooij en Annemie- ke Brok, allen uit Waalwijk. Geslaagden genoten hun op leiding bij de heer L. v. d. Leur, Mr. x. Coothstr. 75, Waalwijk. KYNOLOGISCH SUCCES Op de Nat. kampioenschaps tentoonstelling, welke 2e Pink sterdag in 's-Bosch werd gehou den, behaalde de St. Bernard teef Fargo van het Looijveld van de heer Jan Laminers alhier de le prijs uitmuntend en kampioen teef. OPENBARE LEESZAAL Woensdag a.s. voorlezen voor jeugd (ook voor niet-leden). Er zal worden gelezen „Pocomoto, een gevaarlijke opdracht". PHILATELIE Donderdagavond 14 juni zal de postzegelvereniging „De Lang straat en Omstreken" 's avonds om 8 uur in hotel Moonen, Burg. v. d. Klokkenlaan 55, bijeenko men voor het houden van een vergadering. HULDIGING GOUDEN JUBILA RIS BIJ DE CHR. GEM. ZANG VER. HALLELUJAH Het was maandag 4 juni een bijzondere repetitieavond voor de zangvereniging. Normaal re peteert men van acht tot tien uur maar nu vroeg directeur Christ om negen uur aan de leden en 't bestuur om met hem naar een andere zaal te gaan. Hier ston den de tafels en stoelen klaar, waar de leden en bestuur konden plaats nemen. Nu was 't woord aan de voor zitter H. Janson. Deze zei dat het vorig jaar bij het overzicht van het 60-jarig bestaan was geble ken, dat er een persoon in dit overzicht voor kwam, die meer dere malen gehuldigd was. Nu zijn we bij elkaar om deze per soon, hoewel hij nooit graag op de voorgrond staat, weer eens in de bloemetje te zetten, zei spr., zich tot de heer Adrianus Kuijs- tcn richtend. U bent de persoon waar het om gaat. Vijftig jaar vervult u reeds de functie van penning meester op een manier die niet te verbeteren is. Meer dan 55 jaar bent u reeds lid en uw trouw aan de vereniging blijkt uit het feit dat u nooit een repetitie overslaat, hoewel u toch nooit meezingt. Voor het vele werk dat u voor onze vereniging gedaan hebt, zijn wij u zeer dankbaar en wij hebben gedacht u iets te moe ten aanbieden waarin u kunt uit rusten van het vele werk dat u hebt gedaan, in de vorm van een ruststoel en wij hopen dat u er nog vele jaren gebruik van zult kunnen maken. De voorzitter stelt de jubilaris tot voorbeeld aan de andere le den en zegt hoe deze op 81-jarige leeftijd nog iedere maandag op tijd aanwezig is en nog zoveel voor de vereniging doet. De heer Kuijsten bleek geheel verrast door deze huldiging en stond eerst wel wat vreemd bij zijn stoel te kijken voor hij er in plaats nam, maar toen hij er in plaats had genomen, gaf hij de verzekering er erg blij mede te zijn. Bestuur en leden feliciteer den hem met z'n jubileum, waar na de jubilaris allen dankte voor de prachtige stoel. Hij stelde nog een feestje in bet vooruitzicht en hoopte dat het de vereniging steeds goed zou blijven gaan. Door een der leden werden nog enkele foto's gemaakt met de ju bilaris in zijn stoel en daar om heen bestuur en leden. Hierna bleef men nog gezellig een tijdje bijeen en onder 't genot van een glaasje wijn werd er nog het een en ander van vroeger op gehaald. De heer Adrianus Kuijs ten is op waardige wijze gehul digd voor al hetgeen hij voor de vereniging gedaan heeft. MISSA BREVIS GEMENGD KOOR De repetitie van het gehele koor vanavond am half acht wordt NIET in de kerk van Sint Jan, zoals ons aanvankelijk was meegedeeld, maar in de nieuwe Antoniuskerk gehouden. Om half negen worden in de Antonius kerk ook verwacht de dames en heren, die geen deel uitmaken van het gemengd koor, doch die wel bereid zijn in het sluitingslof mee te zingen. Deze Missa Brcvis zal op zater dag 23 juni na de plechtige kerk inwijding door Mgr. Bekkers 's morgens om ongeveer 11 uur worden uitgevoerd; de mis op zondag 24 juni in de kerk van St. Jan zal door de KRO worden uit gezonden. Vooral wat de radio-uitzen ding betreft, doel het bestuur van de Stichting Sacramentspro cessie Waalwijk een beroep op de bevolking van Waalwijk. Voor het uitzenden van een der gelijke mis stelt de KRO zeer ho ge eisen. Wanneer niet alles tot in de puntjes is verzorgd, ont vangt de KRO veel kritiek van de verschillende luisteraars. Om dit te voorkomen, zijn door deze omroepvereniging talrijke in structies gegeven, waaraan een- AUTO TEGEN BOOM Op le Pinksterdag kreeg de ruim 80-ja- rige heer Pulles, verpleegde in het oud mannenhuis alhier, bezoek van zijn zuster, schoonzoon en kleinkind uit Amsterdam. Toen ze een familiebezoek wilden gaan brengen per auto naar Waalwijk, reed de wagen op de Drunense heide tegen een boom. De EHBO-leden uit Nieuwkuijk verleenden eerste hulp aan alle vier inzit tenden, die allen nogal ernstige verwondin gen opliepen. De inmiddels ontboden ge neesheer Dr. Verhaak uit Drunen deed de opgelopen verwondingen hechten en ver binden en liet de ruim 80-jarige Pulles, die inwendige verwondingen had opgelopen, naar het ziekenhuis te Waalwijk overbren gen. WEGENKRUIS IN TUINBOUWGEBIED Zoals het de belanghebbende wellicht be kend zal zijn, zal in deze zomer worden be gonnen met de aanleg van het wegenkruis in het tuinbouwgebied, t.w. een weg van de Prov. weg Haarsteeg langs Abdij Mariën- kroon naar Nieuwkuijk en een weg van Vlijmen naar de veiling in Drunen. De be trokkenen worden er op gewezen dat een strook van pl.m. 15 m ter weerszijde van de uitgezette piketten braag moet blijven of hier een gewas in te zaaien dat in juli of augustus 1962 geruimd kan zijn. TAFELTENNIS Haarsteegse kampioenschappen georganiseerd door Victoria '51. Voor de tiende maal in successie orga niseerde de in café J. van Oyen gevestigde tafeltennisclub Victoria '51 grote tafelten niswedstrijden voor dames, heren en junio ren, met als inzet het Haarsteegs kampioen schap. Ongeveer 35 deelnemers(sters) na men aan deze wedstrijden deel en vanaf des middags 12 uur tot omstreeks 7 uur werd er in de grote zaal op twee tafels een onaf gebroken en felle strijd geleverd wie uit eindelijk beslag op de titels zou weten te leggen. Naarmate de partijen vorderden kwam ook de grotere routine van de oudere spelers en speelsters tot uiting, die dan ook met groot machtsvertoon wisten te zege vieren. Er werd gespeeld bij de heren in 2 poules van elk 8 deelnemers en bij de da mes 1 poule van 5 deelneemsters en 1 poule voor de junioren. In de poule A bij de he ren eindigden A. Scheij en J. v. d. Wiel op de eerste twee plaatsen. In poule B de gebr. J. en P. Verharen; deze twee poules werden samengevoegd en hieruit moest dan de win naar te voorschijn komen. De uitslagen in deze poule waren als volgt: J Verharen- J v d Wiel 13-21, 21-17, 11-2; P Verharen - Scheij 7-21, 7-21; A Scheij - J Verharen 12-21, 18-21; J v d Wiel - P Verharen 21-8, 21-12; P Verharen-J Verharen 15-21, 4- 21; J v d Wiel-A Scheij 21-16, 15-21, 14- 21. Drie spelers eindigden dus gelijk en bar rage was noodzakelijk; de uitslagen werden toen: J Verharen - J v d Wiel 17-21, 15-21; J v d Wiel - A Scheij 17-21, 16-21; A Scheij - J Verharen 4-21, 19-21. De uitslag was: 1 en Haarsteegs kampioen J Verharen; 2 J v d Wiel, 3 A Scheij. Bij de heren junioren was het de jeugdige Tini van Oijen die zich onbetwistbaar het sterkste toonde en Haarsteegs kampioen werd. Bij de dames'was het als van ouds mej. Marie Verharen, die met veel machts vertoon Haarsteegs kampioen werd. Zij speelde zo sterk dat zij geen enkele game verloor en won dus met 't max. aantal pun ten. Mej. José v d Plas en mevr Boelen-van Heijst eindigden gelijk, zodat hier een bar ragepartij nodig was om de 2e en 3e plaats. Deze finale werd door José v d Plas met 21-18, 21-17 gewonnen. De uitslag werd aldus: 1 en Haarsteegs kampioene Marie Verharen 2 José v d Plas, 3 mevr. Boelen van Heijst. Indien de kracht van deze wed strijden van het eerste herenteam een voor proefje zijn van de komende competitie van de z.g. Overgangsklasse, kan de toekomst met vertrouwen tegemoet worden gezien. Na afloop werd aan de deelnemers(sters) een welvoorziene koffietafel aangeboden en daarna had de uitreiking van de prijzen plaats. Maar alvorens hiertoe werd overge gaan dankte de voorzitter de heer F. van Oyen allereerst de vereniging voor de prach tige fruitmand die hem tijdens zijn ziekte werd bezorgd en dankte verder de deelne mers voor de getoonde sportiviteit en de ge zellige sfeer die er de hele middag in de zaal heerste. Dank ontving ook de sup.-teller dhr. Theo Walk, die zoveel tot het welslagen had bijgedragen. Het le herenteam werd speciaal dank gebracht voor het behaalde afdelingskampioenschap en de promotie naar de Overgangsklasse. Onder luid applaus ontvingen deze kranige spelers uit handen van de voorzitter ieder een herinnerings vaantje. Achtereenvolgens werden de nieu we kampioenen uitgenodigd bij de voorzitter te komen om een fraaie beker in ontvangst te nemen. De overige best geplaatsten ont vingen allen een fraaie lauwertak of me- dalje. Een gezellig samenzijn besloot dit plaatselijk tafeltennisfcstijn. BILJARTEN Hiertoe uitgenodigd door het bestuur van de personeelsvereniging van de Remington- fabriek in 's-Bosch speelden vrijdagavond in de prachtige cantine van genoemde fa briek de bekende biljarter Tini Wijnen uit Nijmegen, Lambert van Hinthum uit Oss, Jan Verhagen uit 's-Bosch en onze dorpsge noot Kees v d Loo enkele partijen cadre :38/2 hoofdklasse, die ten deel hadden het aanwezige personeel wat nader met deze mooie tak van sport kennis te laten maken. Tijdens een onlangs gehouden feestavond had de directie een nieuw biljart reeds sym bolisch aan de personeelsvereniging aange boden en in de afgelopen week was het dan zo ver dat door de firma Karei Dekkers tot plaatsing werd overgegaan. De overdracht aan de personeelsvereniging geschiedde dan op enigszins officiële en feestelijke wijze en daarom waren behalve deze vier prominente spelers ook de voorzitter en de secretaris van het Bossche district resp. de heren Vor- stenbosch en Fhilippini uitgenodigd bij de overdracht aanwezig te zijn. Een woordvoer der van de directie bood met een korte toe spraak het biljart aan en sprak de hoop uit dat de biljartclub die als onderdeel van de personeelsvereniging reeds is opgericht in j de toekomst nog grote successen zal weten 1 te behalen. Wederkerig dankte de voorzitter I van deze vereniging de directie voor deze prachtige schenking en deed van zijn kant de toezegging dat getracht zal worden er een nuttig gebruik van te maken. Nadat districtsvoorzitter Vorstenbosch de nieuwe biljartclub in de gelederen van de bond een hartelijk welkom had toegeroepen, gaf hij hierna op verzoek van het bestuur aan de aanwezigen een uiteenzetting van het cadre 38/2, dat door de genodigde biljarters zou worden gespeeld. Allereerst speelde dan hierna Jan Verhagen een partij van 250 car. tegen van der Loo, die laatstgenoemde op overtuigende wijze won. Daarna speelde Tini Wijnen tegen van Hinthum een partij van 350 car. die zoals verwacht werd door Wijnen met ruim verschil werd gewonnen. Vooral van het spel van Wijnen viel veel te genieten en de talrijke toeschouwers volgden het met grote aandacht. Een gezellig samenzijn vormde na afloop van de partijen nog een waardig slot aan deze officiële overdracht. Als herinnering aan deze avond ontvingen de vier deelne mers tijdens dit samenzijn ieder nog een fraai electr. scheerapparaat, een geste die vanzelfsprekend op hoge prijs werd gesteld. HERTOGSTAD 1 - HAARSTEEG 3 2-1. Dat een geheel onverwachts tot stand ge komen openingstreffer de wedstrijd lange tijd kan beïnvloeden bleek overduidelijk in de derde promotiewedstrijd die Haarsteeg tegen Hertogstad in 's-Bosch speelde. Direct nadat midvoor Piet Beaard de bal aan het rollen had gebracht, werd linksbuiten Jan van Hooff in het spel betrokken, hij kreeg binnen de zestien meterlijn de bal toege speeld en loste meteen een hard schot, dat doel trof, 0-1. De wedstrijd was nog geen minuut oud en Haarsteeg trachtte gesteund door de wind meteen door te gaan. Toch ging het niet meer zo gemakkelijk al bleef Haarsteeg het beste van het spel behouden. De aanvallen bleven talrijk, maar de voor hoede was weer niet erg productief en ver- i dere doelpunten bleven uit. Omdat de thuis club maar weinig aan bod kon komen brak met deze stand de rust aan. In de tweede helft werd de strijd levendiger het waren de gastheren die steeds trachtten het spel te verplaatsen, maar de bezoekers verdedigden de zo onverwachts verkregen voorsprong met hand en tand. Maar ook de eerste tref fer van de thuisclub was een presentje van de Haarsteeg-achterhoede uit een slechte uittrap van stopper Walk kwam de bal in het bezit van de Bossche midvoor, die met een een ver en hoog schot loste doelman v. d. Pol stond iets te ver voor zijn doel op gesteld, de bal viel over zijn handen heen in de verlaten doelmond en de toegesnelde rechtsbinnen schoot hard in, 1 1. Eenzelf de situatie deed zich vrij kort hierna weer voor en weer was het dezelfde speler die deze kans niet onbenut liet, 2-1. Met in zet van alle krachten trachtte Haarsteeg nog naast de thuisclub te komen, maar het mocht niet baten en door deze nederlaag zijn de kansen van het derde elftal om te pro moveren wel zeer klein geworden. ORANJEVERENIGING De besturen van de Oranjevereniging te Vrijhoeve-Capelle en Sprang kwamen j.l. donderdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond onder leiding van de heer Jac. Vos in gecombineerde vergadering bijeen ter voorbereiding van het door de gezamen lijke besturen ook in de a.s. zomer weer te organiseren oranjefeest. Besloten werd het feest te houden op za terdag 1 september. Getracht zal worden hiervoor een aantrekkelijk programma voor jong en oud samen te stellen, waarop wij later hopen terug te komen. KONIJNENHOUDERS OPGEPAST. Een tiental houders van konijnen hebben rond de Pinksterdagen een flinke schade post opgelopen. Het blijkt n.I. dat er een hond losloopt die het speciaal op deze die ren heeft voorzien. Bij een 10-tal houders in Korte Nieuwstraat en Heistraat zijn er ongeveer een 100-tal dieren doodgebeten. Tweede Pinksterdag is bij het Bruggetje een grote hond gezien, die een konijn met zich meesleepte, maar daarna spoedig ver dween. De politie speurt ijverig naar deze dader. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag een concours vanuit Orleans, afstand 474 km. De uitslag was als volgt: A Klootwijk 1, 19, 22, 27; P Nieuwenhuizen 2; G Tref fers 3, 8, 16, 20; P v Raamsdonk 4, 5, 12; H Dalmaijer 6, 11; B Pols 7, 23; M v Peer zwemster zijn bijzonder sterk. Zo sterk zelfs, dat de jongens en de heren er moeite mee zullen gaan krijgen. De enige mogelijkheid voor Gusta Vesters is zich geheel te con centreren: met haar sterke schoolslag zal zij er dan in slagen de beste all-round zwem ster te blijven. Zij kan dan tevens voorko men, dat de steeds meer op de voorgrond tredende Marion de Hart zich op de vrije slag en rugslag tussen de beide topzwem- sters werkt. Op de schoolslag krijgen de da mes een welkome versterking van Netty Blonk, die de beste papieren heeft om ach ter Gusta Vesters de tweede plaats in te ne men. Bij de meisjes-aspiranten, waartoe eigenlijk ook Blanco Hoffmans en Gusta Vesters behoren, zal Janny Vesters er moei te mee hebben Josje Jansen en de anderen van de jongste lichting op een afstand te houden. Wat de dames en meisjes-aspiranten betreft kunnen we rustig het komende wed strijd-seizoen afwachten. Anders is het bij de jongens en heren. Piet van Oss zal zonder twijfel zijn plaats tussen de beste Brabantse schoolslagzwem mers kunnen handhaven. Binnen de vereni ging zien we zijn plaats van beste allrounder overgaan aan Frans van Loon. Voor de rest zijn er niets dan vraagtekens. Peter van Bracht zal de strijd om de eerste plaats op de rugslag en de vrije 6lag met Frans van Loon voortzetten. Wie die strijd wint kun nen we niet zeggen. Wat zullen Piet en Bert Jansen doen? Bij de jongens-asp. wordt het heel erg moeilijk. Dit is voor onze ver eniging in de kringcompetitie de zwakste plek. Opvolgers van Frans van Loon en Piet Jansen zijn moeilijk te vinden. Het is bij zonder jammer, dat er verschillende goede t zwemmers in deze categorie zijn in Waal- het Slem-terrein en Blok v. Heijst Troked op terrein Tuindorp. Woensdag 13 juni 7 uur HollandiaOvito op het RWB- terrein. PrincessRouwmaat op het Slem-terrein en RoséLa Reine op terrein Tuindorp. 9 Vrijdag 15 juni 7 uur TrokedSchuwer op het RWB- terrein en FedraAmstel op terrein Tuindorp. De stand is als volgt: Klasse A fl Verhulst 4 3 0 1 Ovito 4 2 11 Troked 5 2 12 Schuwer 4 2 11 Blok v. Heijst 5 113 Hollandia 4 10 3 Klasse B v. Wees 5 4 1 0 9 13—4 Anita 4 3 1 0 7 23—4 La Reine 4 3 1 0 7 10—3 Landis Gyr 5 3 0 2 6 6—4 Rosé 5 3 0 2 6 14—14 Fedra 5 2 1 2 5 11—14 Rouwmaat 4 2 0 2 4 7—10 Schapendonk 5 2 0 3 4 12—15 Princess 5 0 0 5 0 722 Amstel 6 0 0 6 0 1—12 n uaimaijcr o, n; u rois <so; m v rcei wijk, maar dat zij niet tot onze vereniging 9; M Werther 10; C de Cloe 13; J IJpe- behoren (Jac. van Mierlo en Freddy Mom laar 14, 26; H Verduijn 15, 17, 21, 25; F bcrs b.v.). H Huijps 18; H v Campen 24. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit St. Denis, afstand 358 km. In- korven vrijdagavond a.s. tussen 7.45 en 9 u. Voor de jonge duiven wordt een oefenvlucht gehouden. Inkorven a.s. zaterdagavond tus sen 8 en 9 uur. KUNST NA ARBEID. Bestuur en leden alsmede hunne dames van de vereniging Kunst na Arbeid alhier, hopen a.s. zaterdag 16 juni een plezierreisje te maken naar het Gooi en Amsterdam. VRIJWILLIGE BRANDWEER Op de te Klundert gehouden brandweer wedstrijden plaatste onze gemeentelijke brandweer zich als 10e. TENNISCLUB ROAKTUM Het is het eerste team van Roaktum j.l. zaterdag gelukt het kampioenschap van de hoogste klasse zaterdagmiddag-competitie te behalen. Zowaar een pracht resultaat, daar aangetreden moest worden tegen het voor deze wedstrijd versterkt team van de Pet- telaar uit den Bosch. Onze dames en heren kwamen echter met een 4-1 overwinning uit de strijd. Opgemerkt dient nog te wor den dat bij de toeschouwers ook de spelers van Tilburg aanwezig waren, die bij een eventuele nederlaag van de Capellenaren 'n goede kans maakten het zozeer begeerde kampioenschap voor zich op te eisen. Door de vrije zaterdag nemen steeds meer teams aan deze competitie deel. Thans bestaat de competitie reeds uit 5 klassen en in de ko mende jaren zal dit nog sterk uitgebreid worden. Het winnende team bestond uit de dames mevr. Maris en mevr. Dancewicz en de heren S. Dancewicz en A. v. Oversteeg. Wij wensen hen vanaf deze plaats van har te geluk met dit kampioenschap en hopen, dat zij zich het volgend jaar wederom als sterkste team uit de zaterdagmiddag-com petitie zullen handhaven. M.A.C. MARIJKE Zaterdagmiddag 16 juni a.s. organiseert de motorclub alhier een oriëntatierit ter lengte van ongeveer 60 km. Aanvang van deze rit is 3 uur. Inschrijving is mogelijk vanaf 2 uur aan het startbureau bij café De I Witte Brug te Capelle. Deze rit is uitgezet door de heren L. Cové en Th. Molengraaf en beloofd een pittig ritje te worden zon der priegelwerk. De prijzentafel is als van ouds bij de M.A.C. Marijke goed verzorgd j en wij nemen dan ook aan, dat het a.s. za- i terdag weer een gezellige drukte zal wor den, temeer daar deze rit het laatste club ritje is voor de vacanties. Alle deelnemers wordt een gezellige sportmiddag toegewenst. De heer Th. van Beek, lid van de M.A.C. Marijke alhier wist op de te Bladel gehouden oriëntatierit, uitgeschreven door de Hapert- se motorclub, ter gelegenheid van de Snie- dersfeesten, beslag te leggen op de 2e plaats. Zijn totaal aantal strafpunten bedroeg 59. Herman de Peffer, Harry v. d. Meijdenberg, Toon Hulst en Karei v. Delft zullen misschien toch nog voor een verras sing zorgen. Als dit laatste gebeurt dan staat de Waalwijkse Zwemvereniging zeker voor een verlenging van 't Brabantse Kam pioenschap. In het andere geval zullen de dames, de meisjes en de heren er waar schijnlijk toch wel in slagen. Waalwijkse Zwemvereniging krijgt Duitse en Belgische gasten. Aansluitend op de eerste kringcompetitie- dag organiseert de Waalwijkse Zwemver eniging een drielanden-wedstrijd op zondag 17 juni met de Duitse vereniging Neptun, Emden, en de Antwerpse Waterratten. Met de Duitsers zal een zwemwedstrijd betwist worden en met de Antwerpse ver eniging en de Duitse samen zal een halve polo-competitie worden betwist. In de vol gende editie komen we hierop nog terug. WAALWIJKSE ZWEMVERENIGING OPENT BRABANTS ZWEMSEIZOEN Op zaterdag 16 juni zal om drie uur in het gemeentelijk zwembad „Het Hoefsven' te Waalwijk het eerste startschot klinken voor de kringcompetitie van de KNZB. De organiserende vereniging gaat dan proberen voor de derde keer in successie de kampioenstitel te bemachtigen. Immers zo wel in 1960 als in 1961 slaagde de Waal wijkse Zwemvereniging erin de concurre rende clubs ruim achter zich te houden. Als de WaalwijkeTs ook dit jaar de titel bemachtigen, dan wordt de door de kring ter beschikking gestelde wisselbeker het eigendom van de vereniging. Wat zijn de kansen van de Waalwijkers? Dit is ook weer moeilijk te voorspellen. De concurrerende verenigingen hebben een intensieve training achter de rug. Zowel het Boxtelse Triton als het Bossche Z.IJ.V. heb ben ruimschoots gebruik gemaakt van het Eindhovene Sportfondsenbad. Dit zijn de voornaamste concurrenten, maar ook an dere verenigingen kunnen voor verrassingen zorgen. Zeester uit Uden en Nautilus uit Veghel zijn clubs, die in enkele jaren tijd sterk zijn komen opzetten en tot de gevaar lijke oude tegenstanders behoort De Krab ben uit Bergen op Zoom, terwijl het Bossche B.R.R. uit de reeds jaren durende impasse schijnt te geraken. Ondanks dit alles is een gematigd opti misme gerechtvaardigd. Het zwemseizoen is laat op gang geko men.. Pas sinds een week kan er in het bui tenwater worden getraind. Het is niet denk beeldig, dat vele verenigingen daardoor min der enthousiast zijn gestart. De Waalwijkse Zwemvereniging volgt evenwel 's winters 't Australische systeem van indoor-training en veldtraining. Er is de gehele winter door 'n vrij sterke kern op de been geweest, die om de voetbalterm aan te passen „dorst naar het water" heeft. Ondanks de korte voorberei ding zijn verschillende zwemsters en zwem mers reeds in top-conditie. Wie is de sterkste? Dat is de vraag die nu automatisch opkomt. Zal Gusta Vesters erin slagen haar leidende positie te behou den? Reeds het vorige jaar moest Gusta Vesters vaak de eerste rol aan Blanca Hoff mans overlaten. Op de schoolslag is Gusta weliswaar bijzonder sterk en zal zijn gemak- kelijk Blanca achter zich laten, maar zowel de rugslag als de vrije slag van deze laatste R.W.B.—SPARTA 0—1 Sparta uit Beek en Donk door 10 overwinning op R.W.B. 2e klasser. In een wedstrijd die veel span ning doch slecht spel opleverde, heeft RWB in eigen huis een zeer slechte wedstrijd gespeeld en, zij 't slechts met 1-0, de overwinning aan het jeugdige elftal van Sparta moe ten laten.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5