wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt 95 WASPIK SpoJit Uit de Langstraat Sprang-Capelle O Slechts 3 dagen 3 paar nylons DENKT U OVER HET KOPEN VAN EEN GEBRUIKTE AUTO? Zeker is zeker. Q OPTICA BOGAERTS VRIJDAG 15 JUNI 1962 84e JAARGANG No. 46 Uitgever: cpaalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen I goofdredacteur: JAN TIELEN 'gironummer 50798 pit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal v-rief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk TeL 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 TeL 04167-2002 Telegram-adres „Echo" Capelle Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijd van dokter Wijffels voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Gerlach te Ca pelle, tel. 04168-350. geminderd of naad loos, zeer elastisch met prima pasvorm, alle nieuwe zo- in mertinten. Bijkantoor Boerenleenbank geopend Sprang Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijd van dokter Wijffels voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Gerlach te Ca pelle, tel. 04168-350. Schaken BRILLEN VRAGEN SERVICE KLEDING-VERHUUR BRUIDSJAPONNEN, BRUroSMEISJESJAPON^N.enz en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. m Bossche kleding-service Vughterstraat 205 TeL 34580 (sa ^^BOSCH Raamsdon ksveer vijf en het dubbele aantal zat hij bij de eerste tien. Overwinningen waren er voor Van Aert echter nog niet bij en dat zinde hem bij lange niet. De wintermaanden benutte hij om zijn sprintcapaci teiten op te werken en in 't voor jaar kwam hij geladen aan de start. Zes overwinningen in en kele weken waren bet resultaat en daarnaast snelde bij nog 25 maal tussen de eerste vijf langs de jurywagen. „iMijn mooiste wedstrijd vond ik toen de natio nale nieuwelingenwedstrijd in Zandvoort, 'n dikke 300 vertrek kers en het resultaat vijfde. Waaraan ik geen prettige her- inntring heb? Nou, het Brabants nieuwelingen kampioenschap. Ik lag in gewonnen positie en ver giste me toen in de streep." In augustus stapte bij de amateur wedstrijden in en ook in die om geving trad hij prima voor dc dag. De jaren 1959 en 1960 waren niet goed en ook niet slecht te noemen. Van Aert, die nog steeds hele dagen als timmerman werk zaam was, trad nu en dan eens I voor het voetlicht om dan weer ijlings in de grauwe middenmoot te verdwijnen. Vorig jaar veranderde er veel voor Van Aert. Toon Simons nam hem in zijn Drie Hoefijzers team op en hij werd in april „brood-amateur". Het ging met een prima. Hij won de Ronde van Zuid-Holland, werd derde in de Rode van de Haarlemmermeer en de West-Brabantkoers, eindigde als vijfde in de Omloop van de Kempen en bezette in de Ronde van Noord-Holland, Ronde van Midden-Zeeland en de Kersen ronde de zesde plaats. Deze pres taties waren ruiinschooth vol doende om hem als regelmatigste renner van Nederland uit de klas siekers te voorschijn te doen ko men. Hij rekende dus vast op 'n plaatsje voor Bern, doch tot ver wondering van iedereen bracht hij het niet eens tot de voorselec tie. Van Aert was teleurgesteld en heeft dit niet onder stoelen ol banken gestoken. Het seizoen 1962 is tot dusver succesvol voor hem verlopen. Hij was reeds overwinnaar in Was pik, werd zowel in de Ronde van Gelderland als in de rondrit door Overijscl vierde en reed een ster ke Olympia's Tour, die hem als vierde zag eindigen en in Rosma len zette hij de kroon op 't werk door de beste amateurs uit onze provincie achter zich te laten. Na de wereldkampioenschap pen stapt deze succesvolle rijder van Toon Simons' bierteam over naar de beroepsrenners en ook daar zal hij een geducht woordje kunen meespreken. Handbal Wielrennen I)RÉ VAN AERT. BRABANTS KAMPIOEN Door Ad Vingerhoets Dat André van Aert Brabants amateurkampioen is geworden, hoeft geen bevreemding te wek ken. Die 22-jarige timmerman uit Achtmaal kan een behoorlijk stukje fietsen en daarnaast heeft hij ook nog een meesprekend „laatste woord", m.a.w. Van Aert is in een sprintduel lang niet kansloos. In juni 1956 begon Van Aert als nieuweling te coursen, maar een alles overheersende knaap bleek hij niet direct te zijn. Zijn beste prestaties waren toen derde in Rijen en zesde in de Acht van Chaam. Tot veel inktverbruik noodzaakte hij dus de sportver slaggevers niet. Het jaar daarop vnuuAu juim uui De ïcho vAn het Zuióen AVONDVIERDAAGSE 1962. i 1141 Dc vierde'Avond-Vierdaagse die volgen de week van dinsdag tot en met vrijdag wordt gehouden zal, als de voortekenen met bedriegen, ongetwijfeld weer een succes worden. De eerste twee dagen werden ongeveer 150 inschrijvingen geboekt en ongetwijfeld zullen er inmiddels weer deelnemers bijge komen zijn. Tot en met morgen bestaat gelegenheid om vóór in te schrijven tegen de normale in schrijvingsprijs, doch vanaf maandag worden de inschrijvingen verhoogd met 25 cent per PeDe°start der deelnemers vindt elke avond •s bij café 't Bruggetje tussen 6 en 7 Óp de laatste avond zullen de liike muziekverenigingen Kunst na Arbeid, Marijke met drumband en Sirena de wan delaars met muziek inhalen. Ook de plaatselijke afdeling van de LtiöU heeft wederom haar medewerking toege zegd om eventuele patiënten de blaren te prikken. SUCCESSEN W.S.V. „ER OP UIT". Tijdens het afgelopen weekend heeft de wandelsportvereniging „Er op uit weer deelgenomen aan wandeltochten m Bruchem en Kerkwijk en in Eindhoven. Zaterdag voor Pinksteren werd in üru- chem en Kerkwijk door „De Tippelaars een wandeltocht georganiseerd, waaraan door drie groepen van „Er op uit werd deelgenomen. ,n. Door de meisjesgroep op de 10 km o.l.v. mei 1. van Zeist en door de meisjesgroep op de 25 km o.l.v. de heer de Vos, werd beide de eerste prijs behaald, terwijl de jongensgroep op de 25 km o.l.v de heer v. d. Schans de tweede prijs behaalde. Op tweede Pinksterdag ging „Er op uit weer op pad, n.l. naar de Rijks Psychiatri sche Inrichting te Eindhoven, waar door de wandelsportvereniging dezer inrichting een wandeltocht werd gehouden. Door een groep op de 15 km was hie vorig jaar een wisselbeker gewonnen, welke nu verdedigd moest worden. Een gecombineerde groep o.l.v. mej. Versteeg verscheen hiervoor aan de start, welke groep na afloop van de tocht de wis selbeker weer mee kon nemen naar bprang- Capelle, daar deze groep als hoogstgeklas- seerde in deze afstand uit de bus was ge komen. mes als heren, deelgenomen aan de Gewes telijke Turn-Bondsdag, die dit jaar werd gehouden te Gorinchem. In zijn geheel namen 41 verenigingen aan deze gewestelijke turnwedstrijden deel en al deze verenigingen hebben elkaar 's morgens in verschillende turnhallen van scholen be- kampt om met een zo goed mogelijk resul taat te eindigen. Dat Pro Patria bewezen heeft dat ze uit het goede hout gesneden zijn, blijkt wel uit de resultaten. Dames 2e graad A 90Yi pt, le prijs; aspirant-dames 2e graad A 119V£ pt. 3e pr.; vrije oefeningen dames 21 Yi pt 2e plaats; vrije oefeningen aspiranten 20 pt. 9e plaats; paardspringen heren 141 pt. 2e prijs; he ren le graad 59^2 pt. 3e prijs; heren 2 A le graad 66 pt. 2e prijs; heren 2 B le graad 63 pt. 2e prijs; aspirant heren le graad 68 pt. 2e prijs; aspirant heren 2e graad 83 pt. 3e prijs. Tot zelfs in de grote marswedstrijd liet Pro Patria zich niet onbetuigd; onder het oog van een strenge en talrijke jury behaal de Pro Patria 142 pt., 2e prijs. Dat de leden van Pro Patria met deze goede resultaten voldaan huiswaarts keer den, behoeft geen betoog. Van de 41 ver enigingen die aan de wedstrijden deelnamen waren slechts twee verenigingen die in de eerste graad heren uitkwamen; het doet ons goed dat daar Pro Patria bij was. Wij wensen van deze plaats Pro Patria en haar leider en leidsters geluk met dit Natuurlijk, wanneer u een gebruikte auto koopt, dan wilt u zoveel mogelijk zekerheid hebben. Welnu, deze kan u iedere Volks wagendealer geven. Zodra u zo n wagen koopt, wordt u opgenomen in de kring van VW-rijders die kunnen beschikken over alle voordelen die u de uitgebreide en goed functionerende VW-organisatie biedt. Over- al. Bij elke gebruikte wagen behoort een ga rantiebewijs, geldig over 5.000 km. of drie maanden, voor alle onderdelen die gebreken zouden blijken te vertonen. Bovendien krijgt u o.a. ook nog een cheque, die recht geeft op een uitgebreide gratis servicebeurt én een gewaarmerkt rapport waarin nauwkeurig vermeld wordt de staat waarin de wagen zich bij aankoop bevindt. Alles is gedaan om u zekerheid te verschaf fen. Koop daarom uw gebruikte Volkswagen bij een VW-dealer. Zeker is zeker. mooie succes en wensen hen ook voor de toekomst veel succes toe. 2 to De jongensgroep op de 10 km stond deze middag onder leiding van de reserveleidster mej. T. v. d. Mast. Van de tien groepen die in aanmerking kwamen voor een extra prijs, behaalde ook deze groep het hoogste aantal punten, waar voor de leidster eveneens een wisselbeker in ontvangst mocht nemen. 1( Morgen zullen groepen van „Er op uit deelnemen aan wandeltochten in Breda en Dongen, terwijl volgende week de Avond vierdaagse in eigen plaats natuurlijk ook op het programma staat. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter Winkelman voor spoedgeval len worden waargenomen door dokter K. v. Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 17 JUNI 1962 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 10.30 uur en 4.30 uur Ds. van Noort van Nieuwendijk. PRO PATRIA. Op maandag 11 juni, Tweede Pinkster dag heeft de Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria met pl.m. 60 leden, zowel da- In aanwezigheid van Pater Prior, Pater Dominicus, drs. Oosterwaal van de centrale bank te Eindhoven en een aantal bestuurs leden van de plaatselijke boerenleenbank, opende burgemeester Van Erp dinsdagmid dag een bijkantoor van genoemde bank in de Carmelietenstraat (pand nr. 37). In café Zijlmans te Waspik-Boven werd het gezel schap welkom geheten door de heer C. Lan- gerwerf uit Raamsdonksveer, president van de raad van toezicht, die daarmee de taak van de directeur van de plaatselijke bank, de heerM. v. Dongen (wegens ziekte ver hinderd) overnam. Mijnerzijds, aldus bur gemeester van Erp, betreur ik het zeer dat de heer van Dongen die zich zoveel moeite en zorg heeft getroost voor de totstandko ming van dit bijkantoor nu na de gedane arbeid niet onmiddellijk op de zaak kan te rugzien. Derde bankgebouw. Al is het in dit verband wellicht een te grote term, zo vervolgde de heer van Erp zijn openingsrede, feit is toch dat dit het derde bankgebouw is dat in korte tijd in Waspik wordt geopend. Hiermee heeft het bestuur van de boerenleenbank de mogelijk heid aangegrepen dichteT bij de mensen te komen. Het is een rede tot verheugenis dat dit bestuur deze stap economisch verant woord acht, omdat we daaruit een bepaalde welvaart mogen constateren. Ik geloof ook, aldus spr., dat het verstandig is van het bankbestuur dat het rekening houdt met die bepaalde animositeit welke er heerst tussen Waspik-dorp en Waspik-Boven. Hierover verder sprekend vergeleek burgemeester v. Erp deze situatie met het ei met twee niet gelijkwaardige dooiers: er is een centrum plus een buurtschap dat op bepaalde manier een eigen leven lijdt, maar wat kan dienen tot versteviging van het geheel. Bepaalde hoofdvoorzieningen dienen in het centrale dorp te worden opgenomen, maar het is aan te bevelen bepaalde voorzieningen welke mogelijk zijn ook in het buurtschap aan te brengen. Spreker gaf hierbij nog een aantal interessante gegevens betreffende de ver houding tussen het centrum en wat later kerkelijk tot een rectoraat is uitgegroeid. Zo telt Waspik-Beneden 2106 inwoners te genover Waspik-Boven 1395; bedrijfshoof- den (zelfstandig beroep) in landbouw 67 in Waspik-dorp en 48 in Waspik-Boven; in andere beroepen (met of zonder personeel) 78 in Waspik-dorp en 20 in Waspik-Boven; employé's resp. 58 en 12; arbeiders resp. 156 en 152; buiten Waspik werkzaam (en kel mannen) uit Waspik-dorp 192, uit Was pik-Boven 234. Het aantal niet leerplichtige kinderen dat dagonderwijs volgt is in Was pik-dorp 32 meisjes en 63 jongens en in Waspik-Boven 23 meisjes en 32 jongens. Dit stemt tot nadenken, aldus de burge meester, want het aantal studerende jongens in Waspik-Boven is bijzonder klein. Snelle ontwikkeling. Drs. Oosterwaal, inspecteur van de cen trale boerenleenbank te Eindhoven, schetste in het kort de ontwikkeling van de boeren- ming bewust te maken en bij te brengen. De mens moet ook, aldus pater Dominicus, een bepaalde welstand genieten om gods dienstig te kunnen leven. De heer Langerwerf beantwoordde de di verse sprekers en noemde het initiatief tot stichting van een bijkantoor een gelukkig initiatief. Het is een goede gedachte, aldus spr., de jeugd, de spaarders en de rekening houders tegemoet te komen. Ik hoop dat van dit bijkantoor een dermate druk ge bruik zal worden gemaakt dat binnen korte tijd een meer comfortabel gebouw vereist is. DRIE PRIJZEN VOOR O.K.K. De Chr. Gemengde Zangvereniging O.K.K. heeft op een concours te Maarseveen 'n heel bijzondere prestatie geleverd. Niet alleen behaalde O.K.K. met 340 pt. een dik ver diende le prijs, maar de jury kende ook de directeursprijs toe aan OKK's dirigent, de heer A. Faro uit 's-Gravenmoer. 's Avonds in een wedstrijd tussen de le prijs-winnaars behaalde de Waspikse zangver. bovendien nog de ereprijs. Geen wonder dat de stem ming 's avonds uitbundig was. Op dit con cours kwam O.K.K. uit in de ereafdeling. BRANDWEER. Onder leiding van commandant de Graauw nam de Waspikse Vrijwillige Brandweer deel aan brandweerwedstijden te Klundert. Van de 14 deelnemende korpsen klasseerde Waspik zich als 10e. De wedstrijdleiding kende de Waspikse afvaardiging een ruime voldoende toe voor wat betreft haar tech nische vaardigheid. De onderlinge verschil len in het eind-puntenklasement waren ge ring. COMBINATIEVLUCHTEN Uitslag combinatiewedvlucht Waspik- Geertruidenberg - Hank, concours Ghislain, 160 km, 272 duiven; eerste 50: C Krooswijk G 1, 27, 40; S Selders W 2, 11, 22, 34, 43; J A Leemans H 3, 7, 15, 17; D Smits W 4; Fr Hanegraaf H 5, 16, 45; J Heere H 6, 32; J v d Kieboom G 8; A Dupont G 9; H Snijders G 10, 28, 33; P v d Elshout W 12; P Formella G 13; Gebr Heymans H 14, 26, 48. 49; Joh v Strien G 18; F Roovers W 19, 20, 23; Jac v d Kieboom G 21; J v Hoof W 24, 36; A de Wit W 25; C Fitters W 29, 50; A de Vries G 30; J Ribbers H 31; M A Sweep G 35; J v Tilborg W 37; L Rekkers G 38; A Wintermans H 39; J Heijmans H 41; J v d Pol G 42; Th Heijmans H 44; Huigen- Leegg H 46; A Wintermans H 47. Uitslag Noyon, 272 km, 224 duiven, eer ste 50: C Krooswijk G 1, 19, 20; J v Hoof W 2 18; H Snijders G 3; P Formella G 4, 17; J v d Kieboom G 5, 14, 37; A Winter mans H 6, 7, 49; J A Leemans H 8, 13; G v d Pluijm H 9; F Roovers W 10, 28, 34; A Cornel G 11, 45, 48; H IJpelaar G 12. 33, 38; Joh Ribbers H 15; C Kivits H 16; S Selders Zn W 21, 25, 40, 42, 44, 46; Oudzegel G 22, 24, 41; J HeereH 23, 43; F Hanegraaf H 26, 35; G de Wit H 27, C Blok G 29, 47; A Kuijten W 30; A Pluijm van de jeugd" samenkomen. Om 1 uur pre senteren de deelnemers zich in een groot défilé. Van 2 uur tot half zes volgen dan diverse demonstraties, waarna om 6 uur de middagbijeenkomst met een plechtig Lof in de openlucht wordt besloten, 's Avonds van 8 tot 10 uur treedt Willy Alberti op. ZOMERAVONDVOETBAL. Het Waspikse WFC heeft in de zomer avondvoetbalcompetitie op eigen terrein met 2 1 gewonnen van Hollandia uit R'veer. Ondanks 'n overwicht van Hollandia slaag de de thuisclub er in tweemaal te scoren, waartegenover de gasten slechts een doel punt konden stellen. Vrijdag 15 juni ont vangt WFC het eerste team van de mili tairen. BIBLIOTHEEK. In verband met de vierde Waspikse dag van de jeugd zal de parochiebibliotheek in Waspik-dorp zondag 17 juni gesloten zijn. OPTICIEN - WAALWIJK leenbank en de koerswijziging van het bankwezen in het algemeen, waarbij spre ker o.m. een vergelijking trok tusen platte land en stad. Namens rector Servatius sprak pater Dominicus. Hij wees op de taak van het bankbestuur de mensen tot sparen te zetten door hen deze wijze van bezitsvor- Wzn H 31,32; J v Gils G 36; J Ribbers H 39; Th Heijmans H 50. DAG VAN DE JEUGD Zondag 17 juni a.s. zullen alle Waspikse jeugdverenigingen op het sportterrein aan de Prins Bernhardstraat in een zgn. „dag SONGFESTIVAL Het muziek- en songfestival dat zaterdag avond in Huis ten Deyl werd georganiseerd ten bate van de R'veerse Jeugddrumband de Veerse Trommelaars, is wederom een groot succes geworden. De grote overwin naars van dit festival zijn ongetwijfeld de Mill-Brothers uit Oosterhout, die in de af deling B niet alleen een eerste prijs behaal den, maar tevens het hoogste aantal punten van het gehele concours. Voor dit laatste verwierven zij een extra ter beschikking ge stelde prijs. De prijs voor de jongste deel nemers ging naar de The little springflo- wers uit Leur, die in afd. A bovendien de fraaie 2e prijs in de wacht sleepten. De organisatoren hadden de deelnemers inge deeld in een A-klasse voor deelnemers be neden 16 jaar en een B-klasse voor deel nemers die ouder waren dan 16. De jury, bestaande uit de heren Prinssen Raams donksveer, Moks Kruisland en Blijlevens Geertruidenberg, kende in de A-klasse de volgende punten toe: 1 The beautiful sisters Kaatsheuvel 150 pt.; 2 The lltte spring-flo wers Leur 146; 3 Mieke Donk R'veer 132; 4 Bert de Been R'veer 130; 5 The white pearls R'veer 124V£. In de klasse B luidt de uitslag: 1 Van der Mill-brothers Ooster hout 159Vè pt.; 2 Riana Vissers R'veer 145; 3 The Meyer sisters R'veer 131; 4 The Ri- anta's Zevenbergen 129; 5 Nellie Farlach Zevenbergen 127 Vè. In de afdeling B namen tevens een aan tal bands deel. De prijs voor de beste band ging naar de Karpi-brothers R'veer. De conferences werden door dhr. van Laarhoven uit R'veer uitstekend verzorgd. MOOIE PRIJS. Op de internationale tentoonstelling te 's-Bosch behaalde de heer C. Godefry de 3e prijs uitmuntend met zijn pekinees Christo's Romio en verkreeg de gouden me daille. GESLAAGD. De heer G. Flipsen uit Raamsdonk slaag de in Oosterhout voor leerling-smid, con structie- en metaalbedrijf en landbouwme chanisatie. In het kandidatentoumooi heeft Paul Kc- res op 't ogenblik alleen de leiding. Uit de laatste 6 partijen scoorde hij 5 punten, het geen in dit gezelschap een enorme prestatie is. Keres behoort al ongeveer 25 jaar bij de beste schakers ter wereld. Hij is er ech ter nog nooit in geslaagd het wereldkam pioenschap te veroveren. Misschien dat het hem deze keer gelukt. In ieder geval zullen Petrosjan en Geiler scherp op winst moeten gaan spelen, want remises zijn niet meer voldoende. Dr. M. Filip heeft zich in dit millieu met kunnen handhaven. Onderstaande partij laat zien op welke manier Gelier hem een partij afneemt. Filip is bang van Geiler en onder neemt practisch niets, maar tracht alleen maar een oer-solide stelling te krijgen. Zijn passief spel laat zwart spoedig het initiatief met alle gevolgen van dien. Witdr. M. Flip (Tsj. SI.) ZwartE. GeUer (USSR). Konings-lndisch I.c2-c4, g7-g6 2.g2-g3, Lf8-g7 3.Lfl-g2, e7-e5 4.Pbl-c3, Pg8-e7 5.e2-e4, 0-0 6.Pgl- e2, Pb8-c6 7.d2-d3, d7-d6 (Deze witte op stelling tegen de Konings-Indische formatie is de laatste jaren nogal populair geweest. De onderhavige positie zou met een zwart paard op f6 wit redelijke winstkansen bie den. Nu het zwarte koningspaard echter op e7 staat en zwart daardoor direct de opmars ,.,f5 kan uitvoeren, zijn de kansen al vrijwel gelijk). 8.0-0, Lc8-e6 9.Pc3-d5, f7-f5 (Zwart speelt niet 9. ..,Dd7 wegens 10.Lh6, met goed spel voor wit). 10.Lcl-e3, (Ook 10. Lg5 kwam in aanmerking en was misschien iets beter. Op 10. h6 kan dan volgen 11. Le7:, Pe 7: 12.Pe7: De7: 13.ef5:, Lf5:, gevolgd door 14.Lb710. Dd8-d7 11. Ddl-d2, Tf8-f7 12.Pd5xe7 ((Beter was hier 12.Tadl, gevolgd door de opmars b2-b4, aldus grootmeester Awerbach) 12. Tf7xe7 (Op 12. ...,De7: had kunnen volgen 13.ef5:, Lf5: en de opmars d4 - eventueel door Tadl voorbereid - verschaft wit goed 6pel). 13.Pe2-c3, (Indien 13. ef5;Lf5: 14.d4 dan 14ed4: 15.Pd4t, Le4 met ongeveer gelijk spel). 13. Ta8- f8 14,e4xf5, Le6xf5 15.Tal-e-,(Beter was 15.Tfel, teneinde de nu volgende ruil van de witte koningsloper tegen te gaan). 15. Lf5-h3 (Geiler is van mening dat zwart nu duidelijk positioneel voordeel heeft). 16.f2- f4, (Met 16.f3 had wit kunnen proberen een defensie op te bouwen). 16Lh3xg2 17.Dd2xg2, Te7-f7 18.Kgl-hl, (Het is nu al moeilijk voor Filip bevredigende zet ten te vinden terwijl zwart de druk rustig kan versterken). 18Lg7-h6 19.Pc3-d5, e5xf4 20.Le3xf4, (Indien Pf4: dan 20. Pe 5). 20Lh6-g7 21.g3-g4, (Het is niet eenvoudig een betere zet aan te geven. Zwart dreigde met 21. ...,Df5 de stelling beslissend te versterken. Indien 21.Lg5 of 21.Lel dan 21. ...Pe5 met groot overwicht). 21. ...,Pc6-e5 22.Lf4xe5, Lg7xe5 23.h2-h3, (Wit's laatste kans was g5 om te trach ten door middel van Pf6+ nog enig tegen spel te krijgen). 23. ..,c7-c6 24.Pd5-c3, Dd7- e7 (Hierna is het binnendringen van de zwarte dame niet meer te verhinderen). 25.Tflxf7, De7xf7 26. Tel-dl..,. (Wit moet pion d3 verdedigen tegen de dreiging Df3). 26. ...Df7-f4 27.d3-d4, Le5-g7 (Niet 27. ..,Ld4: wegens Pe2). 28.Pc3-e4, Df4-e3 29.Khl-h2?, (Een blunder, de stelling was echter reeds verloren). 29. Tf8-f4. Wit geeft het op. (Analyses ANP). ELASTIEKEN KOUSEN STEUNZOLEN Grotestraat 220 WAALWIJK TACHOS-NIEUWS. Groots 7 handbal-schooltournooi op 16-17 juni in Baardwijk. A.s. zaterdag en zondag organiseerd Ta- chos een groots 7 handbal-tournooi voor de Waalwijkse lagere en mulo-scholen. Op 5 v.slden, verdeeld in 5 poules, zal de Waal wijkse schooljeugd voor het eerst kennis maken met deze zeer snelle en beweeglijke bals port. Enkele trainers en geroutineerde handballers hebben al enkele weken lang deze jeugd getraind en de grondbeginselen van .het handbal bijgebracht De massale opkomst (pl.m. 500 per zaterdag!) en het enthousiasme waarmee is getraind, is veel beloveiud voor de Waalwijkse handbalsport De poje-indelingen zijn als volgt Poule A 5e klasse: 1 St. Petrusschool Al; 2 St. Petrusschool BI; 3 Past. Kuijpers- school; 4 St. Aloysiusschool. jaai u,. Poule B 5e klasse: 1 St. Petrusschool All; ging het stukken beter: twaalf I 2 St. Petrusschool BR; 3 Si maal eindigde hij bij de eerste Poule C 6e klasse: 1 St. Petrusschool Al.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 9