wAAlwijkse en UngstR^Atse couRAnt Djakarta onder druk Uit dc Langstraat AUTO-FINANCIERING OPROEP Sprang-Capelle pP! BRILLEN ,.Staa(c verdere vernielingen' Nieuwkuijk Afwezig H. M. VERHAAK MAANDAG 18 JUNI 1962 84e JAARGANG No. 47 gericht O.A.S.-leiding neemt opzienbarend besluit: Een radio-uitzending van de Orga nisatie van het Geheime Leger in Al giers heeft voorlopig een eind ge maakt aan de verdere acties en ter reurdaden, waarmee niet alleen Alge- rië maar ook Frankrijk de laatste tijd werd geteisterd. „De vernielingsoperaties moeten te middernacht worden gestaakt"; dit bevel werd zondagavond aan de sabo teurs van de OAS gegeven in een ra dio-uitzending van de Organisatie van het geheime leger in Algiers. De omroeper riep de Europeanen in Al- gerië op om voortaan samen te wer ken met de Algerijnse bevolking. Di rect na zijn oproep om de activiteiten te staken, volgden er twee persoon lijke boodschappen. De eerste luidde: „De sigarettenaansteker moet van avond niet aangestoken worden", de tweede: „Het zwembad moet vol blij ven". De eerste hield naar men aan neemt, een bevel in, om niet over te gaan tot het in brand steken van de oliebronnen in de Sahara, de tweede zou betrekking hebben op de stuw dammen die de OAS in de lucht wil de laten vliegen. De radio-uitzending van de OAS was de reactie van althans een groep belangrijke personen van het geheime leger op een radiorede, die 's mid dags was gehouden door dr. Moste- fai, een van de vertegenwoordigers van de Algerijnse F.L.N. in het voor lopig Uitvoerend Gezagsorgaan te Rocher Noir. Dr. Mostefai kondigde aan, dat de Europeanen zullen wor den ingeschakeld bij de handhaving van de orde in het nieuwe Algerië dat de Algerijnse regering na afkon diging van de onafhankelijkheid am nestie zal verlenen aan de leden van de OAS. Voorwaarde daartoe was, dat het geheime leger zijn terreur zou staken, Dr. Mostefai liet blijken dat dit alles besproken was tijdens geheime onderhandelingen tussen vertegenwoordigers van de voorlopi ge Algerijnse regering te Rocher Noir en afgevaardigden van de Euro pese bevolking onder wie ook enkele leidende figuren van de OAS. Er bestaat op het ogenblik nog he lemaal geen zekerheid welke draag- wijdte het accoord heeft en in het bij zonder of he*, ook door de OAS bui ten de stad Algiers zal worden er kend. Oe Thant dringt er bij Soekarno op aan „zonder verder uitstel" de bespreking te hervatten De steeds grotere versterkingen die Indonesië naar de eilanden in de on middellijke nabijheid van Nederlands Nieuw Guinea stuurt en de steeds fellere agressieve taal van Indonesi sche leiders hebben dit weekend er toe geleid, dat de Amerikaanse rege ring en secretaris-generaal Oe Thant hun druk op Djakarta tot het uiterste hebben opgevoerd. Oe Thant zond president Soekarno weer een tele gram waarin hij hem vroeg nu „zon der enig uitstel" de besprekingen met Nederland te hervatten. De Ameri kaanse onderminister van Buiten landse Zaken Averell Harriman, ver klaarde voorts in een radio-interview, dat de Verenigde Staten zich zullen verzetten tegen een geweldadige rege ling van het Nieuw Guinea conflict. De heer Harriman verklaarde dat Amerika de Nederlandse regering militair zal gaan steunen, wanneer de Indonesische aanvallen door blijven gaan; hij beschuldigde de Russen er van de Indonesische regering op te hitsen tot een fanatieke oorlogvoe ring. Daarmee bracht de heer Harri man de kwestie Nieuw Guinea open lijk in de sfeer van de koude oorlog, waar de Russen het al meer heimelijk naar toe hadden getrokken. In den Haag was men zeer inge nomen met de stappen van Oe Thant en de heer Harriman, omdat daardoor goed wordt gedemonstreerd dat de moeilijkheden niet door Nederland, maar door Indonesië worden veroor zaakt. De tekst van het telegram, zondag door Oe Thant aan Soekarna verzon den luidt als volgt „Ik refereer aan mijn telegram aan uwe excellentie, gedateerd 6 juni '62. Sindsdien heeft de permanente verte genwoordiger van Nederland mij er van in kennis gesteld, dat zijn rege ring in principe de voorstellen van ambassadeur Bunker aanvaardt. In deze omstandigheden hoop ik, dat er geen verder uitstel zal zijn in de her vatting van de onderhandelingen tus sen de afgevaardigden van beide lan den onder de auspiciën van ambassa deur Bunker." „Ik wens nogmaals uitdrukking te geven aan de hoop, dat er een einde zal kunnen komen aan de vijandelijk- Elshout heden aan beide zijden zodra de be sprekingen zijn hervat. Ik maak de inhoud van dit telegram dadelijk openbaar, met het oog op de publieke belangstelling voor deze aangelegen heid." „Aanvaard, excellentie, de verzeke ring van mijn grootste hoogachting." TWEE MILITAIREN BIJ SORONG GESNEUVELD Zaterdag zijn tijdens achter volgingsacties bij Sorong twee Nederlandse dienstplichtige mi litairen gesneuveld. Het zijn de dienstplichtig korporaal L. F. Pbijl en dc twintigjarige dienst plichtig soldaat V. A. Pouw. Tij dens vuurcontact met Indonesi sche militairen werden zij zwaar gewond. Op weg naar 't zieken huis zijn zij overleden. Volgens officiële berichtgeving sneuvelden ook aan Indonesische zijde „enige doden". De parachu- trstenpatrouille vluchtte na dit kort vuurgevecht met achterla ting van munitie en wapens het woud in. Zondag zijn beide ge sneuvelden in Sorong begraven. Inmiddels is hekend gemaakt dat Teminaboean en onmiddellij ke omgeving „Vogelkop" van in filtranten is gezuiverd. Er waren in dit gebied naar schatting on geveer honderd parachutisten ge land. VERZOEKPLATENPROGRAM- MA VOOR NEDERLANDSE MILITAIREN IN N.-GUINEA 25 Juni, vandaag over 'n week, zal Radio Nederland Wereldom roep in een van zijn Nederlandse uitzendingen, gericht op Nieuvv- Guinea, een speciaal vcrzoekpla- tenprogramma opnemen, dat is bedoeld voor de Nederlandse sol- laten in de rimboe. Dit program ma, dat ongeveer 20 minuten duurt, zal voorlopig tweemaal per week worden uitgezonden en wel oj) maandag en donderdag. De aanvragen voor deze ver zoekplaten moeten uit Nederland komen en kunnen worden ge daan door familie, verwanten, vrienden, kennissen etc. Zij kun nen vergezeld gaan van 'n korte groet of mededeling voor de be treffende militair in N.-Guinea. De aanvragen moeten worden gericht aan Radio Nederland We reldomroep, postbus 222 Hilver sum, onder vermelding: Verzoek platen Nieuw-Guïnea. VLIEDBERG VOORLOPIG NOG ZELF STANDIGE WIJK Haarsteeg Snel Discreet Betrouwbaar Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij W. Timmermans Zonen Vlijmen Het Comité Ouden van Dagen te Waalwijk Sprang-Capelle Capelle Dat is de Zaak voor VAN MAAREN Sprang De tcho vAn het Zuióen Mgver: (jalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen sjofdredacteur: JAN TIELEN jonummer 50798 blad verschijnt 2 per week Abonnement 22 ren» r**r w»-<4 per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m Contract-advertenties speciaal tarief 1878 Burt**;:T Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" O. L. VROUWE SCHUTS Op het landjuweel te Eindhoven, waar aan 90 gilden deelnemen, behaalde de O.L Vrouwe Schuts de le prijs als mooiste ge heel in de optocht; de le prijs voor het standaardrijden; de 2e prijs voor het uit beelden van de patroonheilige. ARTS V»n 22 tfm 30 juni Dr. d. Wouw neemt waar Wat is de plaats ran de snelgroeiende wijk? De Vliedberg in het geheel van de gemeente Vlijmen? Op deze interessante vraag wordt in het nummer van „Met ganse trou" een ant woord geformuleerd, dat van belang is met het oog op de voorzieningen en de aard van de bebouwing in deze nieuwe wijk. Het is inderdaad zo, zoals in het artikel wordt gesteld, dat de Vliedberg op dit ogen blik nog vrij gedoleerd is gelegen. De spoorlijn Den Bosch-Lage-Zwaluwe vormt in het noorden nog min of meer een barrière, terwijl de wijk in het zuiden doodloopt in het lege agrarisch gebied. Aan de westkant sluit de bebouwing aan op het kerkdorp Nieuwkuijk, dat echter geen voorzieningsniveau van zodanige omvang kan bieden, dat daarmee de Vliedberg zou kunnen worden opgevangen. Het ligt na tuurlijk wel in de bedoeling ter gelegener tijd de Vliedberg een ontsluiting te geven op het dorp Vlijmen, maar voorlopig zal ze nog ah een zelfstandige wijk moeten funge ren. Sociaal gezien, aldus in „Met ganse trou", heeft de Vliedberg eveneens een eigen signatuur. Het is wel zo dat bijna de helft van de thans op de Vliedberg woonachtige bevolking afkomstig is uit Vlijmen, maar het grote aantal alloctonen en de vrij een zijdige indeling van de beroepen bepalen toch voor een belangrijk deel het sociale karakter van de wijk. Dat alles heeft natuurlijk zijn consequen ties voor het uitbreidingsplan. Rond 75 pro cent van de woningen moet geschikt zijn voor autochtonen v. lager inkomensgroepen hetgeen echter niet inhoudt, dat deze wo ningen allemaal huurwoningen zouden moe ten zijn. Het is trouwens momenteel al zo, dat van de ca. 240 in het uitbreidingsplan gebouwde koopwoningen er ca. 125 door autochtonen zijn aangekocht. In het kader van de toekomstige ontwikkeling van het autochtone bevolkingsdeel zal in het oog moeten worden gehouden, dat Vlijmen min der begiftigd is met natuurschoon dan de andere randgemeenten van Den Bosch en om toch enigermate in aantrekkingskracht te kunnen concurreren met die gemeenten, dat Vlijmen andere aantrekkelijke voor waarden zal moeten kunnen bieden. Die aantrekkelijkheid zal gevonden kunnen wor den in een lagere prijs van de aangeboden woningen, hetgeen daarom zo belangrijk is, omdat Vlijmen gunstig ligt op korte afstand van het werkterrein voor lagere inkomens groepen. Overigens kan uit deze gunstige duivenliefhebbers trachten om een zo groot mogelijk bedrag af te dragen aan Herwon nen Levenskracht te Vlijmen. MAANDVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag 16 juni hield de P.V. de Zwa luw een maandvergadering in café Ant. Klerks. De opkomst was matig. De voorzit ter opende met een dankwoord voor de op komst. Hierna volgde presentie. Hierna 6temmen om een nieuw lid, dhr. v. Beers, die met alg. stemmen werd aangenomen. Hierna werden de vluchten met de Lang straat besproken deze vluchten waren voor Vlijmen nog niet gunstig, aangezien de mees te vluchten met kopwind waren. Vlijmen wacht op een gunstige wind en dan zijn wij benieuwd naar de uitslag. Verder werd besloten als iemand zijn duiven in Iaat korven, duidelijk op de poel- brief te vermelden: duif of doffer. Hierna volgde de rondvraag; de spre kers werden door de voorzitter bevredigend beantwoord, waarna hij de vlotte vergade ring sloot. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 17 juni hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit St. Denis Frankrijk; afstand ongeveer 370 km; lo6 7 uur, eerste prijsduif 12-54-12, laatste prijswinnende duif 13-32-22. Uitslag als volgt: H Pelders 1, 7; C v Helvoirt 2, 3, 15, 20; M Nicols 4, 10; R de Laat 5; Th v Bokhoven 6, 17, 18; K Kivit 8, 9; de Laat Parijs 11; J v d Wiel 12, 13; J v d Dungen 14, 19; R v Esdonk 16. Wedvlucht St. Vincent: Enkele liefhebbers namen deel aan de wedvlucht St. Vincent. Het was Th. van Bokhoven, die de le pjrijs behaalde; de duiven kwamen vrij kort afzetten, maar begonnen toch te laat te draaien voor een vroege prijs nationaal; 13.45 waren de prij zen verdiend. WIELERCLUB DE ZWALUW De wielerclub de Zwaluw hield haar 4e trainingsrit voor amateurs, nieuwelingen en aspiranten met de volgende uitelag: Amateurs: 1 Fr. Liebregts; 2 Hairwas- ser; 3 W. van Heijst. Nieuwelingen: 1 A. v. d. Aa; 2 L. de Lang; 3 Jan van Bladel. Aspiranten: 1 Maurits; 2 Hammen; 3 Heijmans. AANRIJDING Dai een uit de weide ontsnapte koe een groot gevaar kan betekenen voor het ver- W^^WAW^VWVWVVVWVWVWVVVVVVVVVVVVW^ ASSURANTIËN WAALWIJK Grotestraat 341 Telefoon 04160 - 2141 ligging de mogelijkheid voortvloeien dat ook personen uit hogere inkomensgroepen zich op de Vliedberg gaan vestigen als het hier voor te bestemmen gebied maar zeer aan trekkelijk wordt ingericht. Een andere consequentie voor het uitbrei dingsplan heeft betrekking op de voorzienin gen in de Vliedberg. Het zal n.I. zo zijn, dat, naarmate de Vliedberg uitgroeit in de richting Vlijmen, dit dorp mee zal gaan concurreren in de winkelvoorziening. De winkelvoorziening voor de Vliedberg kan voorzichtigheidshalve worden gesteld op 25 winkeleenheden. Wat de schoolvoorziening betreft moet gerekend worden met reserve ring van ruimte voor in totaal drie lagere scholen en twee drieklassige kleuterscholen. De eerste scholen zijn inmiddels gereali seerd. Gezien het eigen karakter van de wijk zal de bouw van een gemeenschapshuis gewenst zijn. In de wijk Vliedberg is overigens de sportvoorziening voor de hele gemeente centraal geprojecteerd. Er wordt tenslotte op gewezen, dat ook in de andere tot de gemeente behorende kerkdorpen enige uit breiding is te verwachten. De ontwikkeling van Vlijmen zal primair worden bepaald door de expansie van de industrie in de nabuurgemeenten. Toch zal de gemeente zelf ook mogelijkheden moeten bieden voor de vestiging van kleinere industriële be drijven als aanvullende werkgelegenheid, waarvoor voldoende ruimte in het uitbrei dingsplan gereserveerd zal moeten worden. LIEFDADIGHEIDSVLUCHT P.V. DE ZWALUW. Zaterdag 16 juni werd een bestuursver gadering gehouden van Herwonnen Levens kracht en de Zwaluw te Vlijmen. De be doeling van de bijeenkomst was om een liefdadigheidswedstrijd te organiseren voor Herwonnen Levenskracht. Als wedvlucht werd vastgesteld Vilvoorde, met jonge dui ven, op 15 juli. Voor het publiek i9 er ge legenheid om mede deel te nemen door het kopen van gummieringen. Het nummer van de gummiering van de eerste duif is tevens de le prijs voor de koper van het nummer van de eerste prijsduif en zo 2e, 3e prijs enz. Dit is weer eens een mooie attTactie, want de duiven vliegen de prijzen voor de kopers van gummieringen; twee series van gelijke gummieringen, een die de duiven aan krijgen en een serie voor het publiek. Grijpt uw kans. De duivenliefhebbers zetten hun duiven tegen een kleine inleg, zodat de ROEPT BIJ DEZE OP gegadigden die op woensdag 4 juli a.s. het uitstapje naar EERSEL en EINDHOVEN willen meemaken. Alle personen van 65 jaar en ouder (zowel mannen als vrouwen) komen in aanmerking. Men kan zich opgeven van maandag 18 juni n.m. tot en met vrijdag 22 juni (na deze datum kan niemand meer worden aangenomen) en wel bij de secretaris A. TIELEN, Grotestraat 205, Waalwijk- Het Comité Ouden van Dagen keer, ondervond woensdagavond onze dorps genoot de landbouwer B. Toen hij bij het vallen van de avond met zijn auto huis waarts keerde, 6prong een koe die zich op de weg bevond, plotseling voor zijn wagen en volgde er een frontale botsing. Het rund werd geschept en kwam op de motorkap terecht, waarna het weer op het wegdek smakte. Door krachtig te remmen kwam de auto spoedig tot stilstand, maar voor het rund had deze aanrijding minder prettige gevolgen. Op advies van de ontboden die renarts moest het naar een slachthuis wor den vervoerd om te worden afgemaakt. Ook de auto liep enige schade op. KORFBALSPORT Ook voor de twee 12-tallen van de dames korfbalclub Concordia behoort de competi tie 1961-'62 weer tot het verleden. Het le 12-tal dat vorig jaar niet alleen afdelings- karapioen werd, maar later ook nog beslag wist te leggen op de diocesane titel, is er niet in geslaagd het kampioenschap te pro longeren. Op de ranglijst bezit dit 12-tal toch altijd nog de eervolle 3e plaats. Het 2e 12-tal deed het eveneens uitste kend en eindigde in de bovenste regionen. Deze jeugdige speelsters moesten vorige week zondag aantreden tegen Avanti A en B uit SchijndeL Van eerstgenoemd 12-tal verloren de Concordianen met 3 - 0; de 2e wedstrijd werd met 2-0 gewonnen. Zater dag j.l. speelden zij de laatste comp.-wed strijd en wel uit tegen Bequick uit Den Dungen. De thuisclub bleek sterker te zijn en won verdiend met 2- 1. Al met al kun nen beide 12-tallen toch op een uitstekend gespeelde competitie terugzien. BILJARTEN Zoals wij reeds eerder hebben gemeld or ganiseert de biljartver. DES alhier op 22, 23, 24, 29 en 30 juni en 1 juli a.s. een groot invitatietournooi, waarvan de inzet vormt de prachtige Sparcoupe. Deze fraaie wisseltrofee is door de directie van Neder lands grootste levensmiddelen-centrale voor dit tournooi welwillend ter beschikking ge steld en daarnaast hebben nog verschillende bedrijven en instanties een fraaie prijs aan deze zeer bekende biljartclub geschonken. Aan dit tournooi nemen dan ook 8 zeer be kende hoofdklasse librespelears deel, n.l. Sj. Bergmans, Sj. Doomernink, W. Pau wels en J. Suiskens uit 's-Bosch, P. r. d. Loo en A. Treuren var» de organiserende vereniging en verder nog P. v. Cromvoirt uit Waalwijk. Oorspronkelijk had de Vlij- menaar Jo van Engelen ingeschreven, maar OPENING NIEUWE WINKEL In de Raadhuisstraat no. 91, waarin voor heen de frites-zaak van dhr. G. van Ach terberg was gevestigd, zal a.s. woensdag de officiële opening plaats hebben van een nieu we winkel. Dc heer P. Sprangers opent hier n.I. een modern ingerichte groenten- en fruitzaak. Woensdagavond zal door de burgemeester van Sprang-Capelle, de E.A. heer M. van Prooijen de officiële opening plaats vinden, waarna er receptie is voor de zakenrela ties. Donderdagmorgen om 9 uur zal de winkel geopend worden voor het publiek. Als attractie ontvangt elke 10e koper een verrassing, terwijl aan de 100e koper een gratis vliegtocht voor twee personen wordt aangeboden. De 150e koper ontvangt een fruitmand ter waarden van 25 gulden. Wij wensen de heer Sprangers in zijn nieuwe winkel „De Druiventros" veel scuces. „ER OP UIT" IN BREDA EN DONGEN. In Breda werd j.l. zaterdag de Prinses Beatrix Polio Mars gehouden, waaraan werd deelgenomen door 2300 wandelaars(sters). Ook „Er op uil" was hier vertegenwoor digd, n.l. met een groep meisjes op de 15 km en een groep meisjes op de 10 km. Op de 10 km. waren ongeveer 60 groe pen, terwijl ook op de 15 km veel groepen deelnamen. De groep op de 15 km onder leiding van mevr. de Vos behaalde hier de eerste prijs, teTwijl de groep van de 10 km niet bij de prijswinnende groepen behoorde. Bij het défilé dat werd gehouden was ook aanwezig H.K.H. Prinses Beatrix. In Dongen was het ook druk, doch hier was het vooral de balonnenrace die veel aandacht trok.. Vanaf het prachtige sport veldencomplex werden een 5-tal balonnen opgelaten en voor velen was dit de eerste maal in bun leven dat ze dit van nabij kon den volgen, hetgeen natuurlijk wel interes sant was. Er werd echter ook gewandeld en door „Er op uit" zelfs met drie groepen. De meisjesgroep en de jongensgroep op de 25 km behaalden resp. de 4e en 5e prijs. De meisjesgroep op de 10 km o.l.v. mevr. Rosenbrand-Wagemakers behaalde de le prijs, en tevens de extra prijs voor het hoog ste aantal punten van alle deelnemende groepen van deze middag. Deze week zullen bijna alle leden van „Er op uit" deelnemen aan de Avond-Vier daagse. AVONDVIERDAAGSE. De vierde Avond-Vierdaagse die in onze gemeente wordt gehouden staat weer goed in de belangstelling van de deelnemers, voorzover we de voorinschrijvingen nagaan. Tot en met j.l. zaterdagavond waren reeds ruim 350 inschrijvingen binnengekomen. Ook hedenavond bestaat er nog gelegen heid om in te schrijven, en diegenen die voornemens zijn om deel te nemen, doch tot op heden nog niet hebben ingeschreven, worden verzocht, om indien mogelijk, zich nog hedenavond te laten inschrijven, hetgeen voor de deelnemers(6ters) èn voor de or ganisatoren gemakkelijk is, want het voor komt voor de deelnemers lang wachten wanneer ze morgenavond hun startkaarten gaan afhalen. Morgen, dinsdagavond, zullen tussen 6 en 7 uilr de deelnemers voor de eerste avond op pad gaan.. In het startlokaal van café H. van Veen bestaat ook morgenavond nog gelegenheid om zich te laten inschrij ven. In verband met de regeling van de Avondvierdaagse op de laatste avond komen wij hierop in onze editie van a.s. vrijdag nog nader terug. gen, promoveerde j.l. vrijdagmiddag aan de Vrije Universiteit te Amsterdam tot doktor in de godgeleerdheid. De promotie vond plaats in het Woestduincentrum, waarvan de kerkzaal geheel bezet was met familie van Ds. Mulder en vele gemeenteleden uit Vlaardingen en uit zijn vroegere standplaat sen, Heerde en Sprang. Ds. Mulder promoveerde op een proef schrift getiteld: „Ba-al in het Oude Testa ment". De oppositie werd gevoerd door Dr. Bos uit Vlaardingen en door de hoogleraren dr. N. H. Ridderbos en dr. R. Schippers. Na het beraad van de senaat verrichtte prof. W. H. Gispen de promotie, die hem de bul overhandigde en dr. Mulder en mevr. alsmede de gemeente van Vlaardingen ge luk wenste met deze promotie. Op de hier na volgende receptie kwamen velen dr. en mevr. Mulder gelukwensen. Ds. Mulder werd op 18 december 1949 in Sprang bevestigd en vertrok in 1953 naar Heerde. PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige week haar laatste vergadering van het sei zoen 1961 -1962, in het gebouw van de landbouwhuishoudschool. Na een kort ope ningswoord van de presidente mevr. Win kelman, werden enkele huishoudelijke zaken afgewikkeld, waarna staande het bondslied werd gezongen. In de zaal was een loop podium aangebracht ter breedte van 1 m en ter lengte van ong. 15 m, daar men deze avond zou tonen datgene wat plattelands vrouwen dit seizoen genaaid hadden, terwijl er ook show werd gelopen. Mej. den Engelse hield een kort praatje over mode en wat daarbij hoort, wat men wel en niet kan en mag dragen en waar men bij het uiterlijk op dient te letten. Aan de diverse tafeltjes, waarop ook enkele ver snaperingen waren geplaatst, heerste direct een gezellige stemming. Na de pauze kwa men mannequins op. Men zag keurige en sembles, compleet met hoed, tas, handschoe nen en verdere assecoires naast dusters en pyama's en zomerjaponnetjes. Als laatste werd geschowd een avond- en bruidsjapon. Dat het getoonde ieders voldoening kon weg dragen bleek wel uit het voortdurend ap plaus. De presidente dankte alle dames die aan het weklagen van deze avond hadden bijgedragen en deelde voorts mede, dat zij gedurende haar reis naar Canada vervan gen zal worden door mevr. van Prooijen, BEROEP. Ds. P. J. Bos, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, ontving een beroep van de Ned. Herv. Gemeente te Leiden. DS. MULDER GEPROMOVEERT Ds. M. J. Mulder, vroeger predikant bij de Geref. Kerk alhier, thans te Vlaardin- wegens drukke werkzaamheden i9 hij ver hinderd aan dit tournooi deel te nemen. Het bestuur van Des tracht nu nog een tweede bekende biljarter uit Waalwijk bereid te vinden aan dit tournooi deel te nemen. Om een en ander zo sportief mogelijk te laten verlopen zullen de beide Haarsteegse deel nemers reeds vrijdagavond tegen elkaar uit komen. Omdat hier het kernkorps van de hoofdklassespelers tegen elkaar uitkomt, staat het zeer zeker al bij voorbaat vast dat dit tournooi in alle opzichten zal slagen. DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG MARKT 32 BREDA Nwe GINNEKENSTR. 23 waarnemend presidente der afd. Sprang-Ca pelle. Tot slot wenste zij allen een wel thuis toe. Verslag excursie naar de Grnyter. Donderdagmorgen vertrokken ongeveer 55 dames onder stralende zonneschijn naar den Bosch om een uitgebreid bezoek te brengen aan de fabrieken van de Gruyter. On ca. 9.30 uur werden de plattelandsvrouwen ont vangen aan het bedrijfskantoor aan de Vee- marktkade. Aldaar werden zij verwelkomt door de heer Kromhout en terstond reed6 verwend met koffie en koek. Het lid mevr. Cové-Paans begroette haar zoon die al 16 jaar in dit bedrijf werkzaam is als zeeT ge waardeerde kracht op de inkoopafdeling. Nadat men koffie en koek had genuttigd bracht men een bezoek aan fabriek 2. Men zag er zuurtjes, harde snoepjes en schuim pjes maken en ook tal van andere heerlijk heden. Medegedeeld werd dat orde en net heid in de verschillende afdelingen de taak is van de afdelingschef. Sinds mensenheu genis worden in den Bo6ch heerlijk gekruide koeken gebakken, alleen is thans de metho de aangepast aan de modernste apparatuur. De dames werdén thans de bekende „snoep jes van de week" aangeboden, vers komend van de machines. Men hoorde er spreken over kleuren, grondstoffen, die nodig zijn bij de bereiding van de diverse soorten snoep jes en over de spuitinrichting. Vlugger dan een horloge tikt worden de toffees gevormd cn gewikkeld. Per week 19000 kg. Toch is dit getal nog te weinig voor alle de Gruy- ter's cliënten. Men zag er ook de zeer keu rig ingerichte meisjes- en mannenkantine met alle comfort. Uit deze kantines had men ook een keurig uitzicht. De pinda's worden er nog steeds met de hand ingepakt, doch

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 1