m Uit de Langstraat Sprang-Capelle BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN Vlümen 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 JUNI 1962 Ik Heusden Sprang: Het geheimzinnige geval Blythe Een oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NUGTEREN 16). „Inderdaad", moest de ander toegeven, „daar is geen speld tus sen te krijgen." „Wanneer ik, bij de verdeling van de nalatenschap, geweten had, dat er nog een bloedverwant van wijlen Blythe bestond, dan had ik stellig op uw komst ge wacht. Ofschoon en nu stak de oude notaris weer vermanend zijn beverige wijsvinger .omhoog dit geenszins wil zeggen dat u inderdaad rechten had kunnen laten gelden op een erfdeel. Ten slotte bent u maar een neef en geen zoon van wijlen Blythe." De oude heer pauzeerde even, teneinde de logica van zijn op merking vooral goed te laten in werken op de ander. „Overigens", vervolgde hij, heb ik in mijn jarenlange prak tijk nog wel merkwaardiger staaltjes van zonderlinge wilsbe schikkingen te behandelen ge had." Hij mekkerde heel even en sprak dan docerend: „En eigen lijk is dat niet zo heel vreemd, meneer Launders. Want wat is een wilsbeschikking? Wel, een voudig een beschikking van de wil van een of ander, waarin die bepaalt wat er zal gebeuren met zijn bezit en vermogen, wanneer hij niet meer kan vertellen, hoe hij het zou willen. En nu is het eigenaardige dat er, bij 't openen van een testament altijd mensen zijn, die hadden gedacht dat de wil van de overledene heel an ders was geweest dan in diens laatste wilsbeschikking werd vastgelegd. En in dat woord laat ste, meneer Launders, let u goed op, zijn juist vaak vele klemmen en voetangels verborgen. Want even voor het overlijden van de erflater komt zq iemand, om de hem mag weten welke reden of oorzaak maar al te vaak tot ver andering van gedachten omtrent zijn voorliefdes en sympathieën voor deze of gene. O, meneer Launders, u moest eens weten, hoe zonderling soms mensen zich kunnen ontpoppen net nog even vóór zij het tijdelijke met het CapeJIe Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Wijffels voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Gerlach te Ca- pelle, tel. 04108-350. ORANJEDAG 1962 Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan i der Oranjevereniging Wilhelmina, alsmede ter viering van de verjaardag van Z.K.H. i de Prins der Nederlanden, organiseert de Oranjevereniging op 30 juni a.s. een Oran- I jedag. Burgemeester van Prooijen heeft I reeds toegezegd des avonds een korte toe- spraak te houden, zulks i.v.m. deze her denking. Des middags zal er allereerst van 2 tot 4 uur een grote kinderoptocht worden gehouden, waarvoor de vereniging een groot bedrag aan geldprijzen heeft uitgetrokken. I Van 4 tot 5 uur zal er weer de bekende ronde van Capelle worden verreden, waar- voor eveneens mooie prijzen beschikbaar worden gesteld. Het avondprogramma vangt aan om 7 uur met een concert door het fanfarekorps Kunst na Arbeid, alsmede door het jeugdorkest van genoemde vereni ging. Nadat om 8 uur de opening van het verdere programma zal plaats vinden met een kort herdenkingswoord door burgemees ter van Prooijen, treden o.m. voor het voet licht zeer bekende radio- en televisie-arties ten, o.m. Ria Valk, de Wama's, Martin Tonelly, Tonny Bakkenes. De conferences zijn in handen van de bekende conferencier Tonny Leerink. Medewerking zal voorts verlenen het orkest Johnny and his Cellar Rockers. Al met al een programma, dat er zijn mag. We kunnen eenieder dan ook ten zeerste aanraden een bezoek te brengen aan deze Oranjedag, waarvan men zeker geen spijt zal hebben. Doktersdienst waspik Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Wijffels voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Gerlach te Ca pelle, tel. 04168-350. POSTCOMMANDANT VERTREKT Raamsdonk 'O C-A9 49). Ontdaan liep smidje Verholen te rug naar de plaats waar de ser geant stond, die juist een vers si garetje had opgestoken. „Ik heb geen passend stuk as, sergeant", zei Verholen. „Wel salleman- ders! Wat is dat hier voor een bliksemse burgerboel!" bromde de sergeant. ^Straks geen lasap paraat en nou weer geen stuk as! Wat hebben jullie burgers eigen lijk wel? Wij in het leger hebben alles. Kun je dan niet een stuk as voor me gieten of trekken of draaien of hoe ze dat ook doen?" De soldaat, die er ook nog bij stond, nam nu weer bet woord. „Als ik zo vrij mag zijn, sergeant, er ligt nog een stuk reserve-as in de gereedschapsbak van de jeep", merkte hij op. „Juist, juist, dat is nou net wat ik dacht", zei de ser geant. „Ik zei immers al, dat wij in het leger alles hadden. Haal dat stuk as uit de bak soldaat, en laat het de smid aan onze jeep vastlassen." De soldaat haalde braaf het stukTdServe-as te voor schijn en gaf aan smidje Ver holen. JSTU kQP..(J.Q&e aan de arbeid gaan. De lasbrilt werd opgezet, net emetrrsdne®lasapparaat werd aan hét! fc<t0pféÖbtact verhonden en weldra spetterden de vonken alle kanten op. Na een uurtje hard werken zat het op maat ge zaagde stuk as mooi o^.z'n plaats. De zaak glad bijvijlen was nu ook snel gebeurd. Vervolgens werden de pionmoeren goed vastgedraaid op de kroonschroeven en nu kon de jeep proefdraaien. Hij deed 't prima. „Goed zo, burgerman", zei de sergeant tevreden, „je hebt 't bijna even goed gemaakt als wij in het leger het zouden doen. Hoeveel geld zijn wij je schul dig?" Smidje Verholen krabde eens achter z'n oor. „Niet zoveel" zei hij, „ik heb immers jullie ei gen materiaal gebruikt. Twee uurtjes arbeidsloon moet ik heb ben. Dat is vijf gulden." De ser geant haalde zijn portefeuille uit zijn zak en gaf de smid 'n tientje. „Hier", zei hij gul, „hou 't maar. Wij in het leger kijken niet zo nauw. Daar weet de rekenkamer van mee te praten. De autokos ten bij ons zijn zo hoog, dat dat ene dooie tientje ook niks meer uitmaakt. Ik schrijf wel een no- ta'tje uit en voor het vanavond zes uur is, heb ik dat tientje te rug van de betaljingsofficier eeuwige gaan verwisselen... Daar is nu het geval met uw overleden oom en zijn huishoudster. Wie van ons zal kunnen beoordelen wat die vrouw in dat jaar, dat zij hem diende, voor hem beteken de? Zij verpleegde uw oom tij dens zijn eh... verschrikkelijke kwaal, mag ik wel zeggen. Be denkt u dat eens, meneer Laun ders." Harold Launders had zonder onderbreking het lange en ern stige betoog van de notaris aan gehoord. Nochtans, hoewel de door hem verwenste logica van de oude heer hem zonder meer als fraseologie had geklonken tot nu toe, kon hij toch weinig tegen deze uiteenzetting te berde brengen. Eén ding echter was hem nog niet duidelijk en ook had hij daarnaar nog niet geïn formeerd. De ziekte van oom Lawrence! Wat had hem eigen lijk gescheeld? „Meneer Forbes" vroeg hij nu zacht, „u had 't terloops over de ziekte van mijn oom. U sprak zelfs over een verschrikkelijke kwaal. Wat was dat dan voor 'n ziekte?" De notaris door met zijn grijze hoofd in zijn magere schouders, alsof hij te kennen wilde geven dat hij daar liever niet over wil de praten. Met een ernstig gelaat .antwoordde hij behoedzaam: „De arts uit het dorp Horsham en waarschijnlijk de huisarts van uw overleden oom, die hem heel goed scheen te kennen, meende dat het leverkanker was. Waar schijnlijk een lang verzwegen sle pende kwaal, zei hij me." Opnieuw verbaasd om wat hij weer voor nieuws hoorde, zei Ha rold Launders: „Leverkanker?" Hij huiverde onwillekeurig bij 't uitspreken van het gruwelijke woord. En even automatisch mompelde hij op meewarige toon: „Arme ooin Lawrence..." Maar dan liet hij er, met 'n die pe frons in het voorhoofd, on middellijk op volgen: „Toch vind is het heel erg vreemd, meneer Forbes. Nooit of nimmer heb ik iets van 'n kwaal gemerkt bij oom. Maar boven dien en dat bevreemdde me veel meer rept oom in zijn brief, die hij mij kort voor zijn overlijden moet hebben geschre ven, met geen enkel woord, zelfs niet met een toespeling, over zijn ziekte. Ik moet zeggen, meneer Forbes, dat ik er hoe langer hoe minder van ga begrijpen." Alsof iets dat hij niet kon ver klaren, Harold Launders 'n sterk gevoel vim wantrouwen in de me dedelingen van notaris Forbes bezorgde, dan wel dat hij al dat verbijsterende nieuws niet wilde aanvaarden, vroeg hij plotseling op vaste toon, waarbij hij over het bureau naar voren boog en de oude heer scherp in de ogen keek „Meneer Forbes, is dit alles, wat u mij had te zeggen? Ik be doel niet over de nalatenschap van mijn oom maar over de ziek te van hem?" Het ontging hem niet, dat de oude heer, die hij als het ware biologeerde met zijn donkere ogen, en plotselinge verandering in houding en uitdrukikng on derging. Forbes' gelaat werd op eens zeer bleek, hij maakte een onbestemd gebaar met zijn ma gere armen, die daarna slap te rug vielen op het bureaublad. „Meneer Forbes, zei Launders nu op harde scherpe toon, „u verbergt iets voor mij. Iets zeer ernstigs en belangrijks. Ik eis van u dat u me alles vertelt, zonder uitzondering. Dat is uw plicht en mijn recht. Nu?" De oude heer aarzelde nog al tijd, vermande zich dan en sprak gelaten: „Goed, meneer Launders, dan zal ik u alles vertellen. Maar tenslotte ben ik notaris en geen medicus en nog minder politie man of officier van justitie." Weer aarzelde hij. Harold Laun ders, die met vooruitgestoken hoofd de knipperende ogen van de oude heer steeds in de ban van zijn donkere, eisende blik gevan gen hield, wachtte in opperste spanning op wat nu volgen zou. Bij de woorden „politieman" en „officier van justitie" hadden z'n ogen zich wijd open gesperd. Lawrence Blythe", sprak For bes nu met bevende stem, „pleeg de zelfmoord." Harold Launders stoof bij deze onthulling - „eigenaardig" dacht hij bliksemsnel, „waarom doet die oude zo verdacht geheimzin nig en waarom moet ik er alles bij hem uittrekken?" voor de zoveelste maal op. „Zelfmoord...?" bracht hij er hees en ontsteld uit. „U wilt be weren, dat oom Lawrence zelf moord pleegde?" En als de oude notaris slechts zwijgend knikte, vroeg hij ge jaagd: „Hoe pleegde hij dan zelf moord?" (Wordt vervolgd) KRUISBOOG Interland Nederland-België. Zaterdag 16 en zondag 17 juni werd de Interland Nederland-België, in het prach tige Drentse plaatsje Zweelo gehouden, waar de 10 uitverkoren van België en Ne derland elkaar bekampten. De organiseren de vereniging had alles in het werk gesteld om deze ontmoeting zo aangenaam moge lijk te maken. Een harmoniegezelschap uit Zweeloo verwelkomde de schutters uit Bel gië en Nederland met een pittig nummer muziek. Zaterdagavond was er in een grote danstent een cabaret-avond die in de punt jes was verzorgd; na afloop werd nog een dansje gemaakt. En zondag was dan de grote dag. Eerste ontmoeting de 10 meter schutters. Daar de Belgen zich telkenjare de beste schutters toonden en steeds beslag wisten te leggen op de wisselprijzen, was men zeer benieuwd naar de uitslag. De Nederlandse schutters hadden ditmaal succes en wonnen met groot verschil; Nederland 430 pt., België 400 pt. Onze Langstraatse vertegenwoordiger H. Verhagen kwam persoonlijk tot 44 pt. en P. van Engelen uit Vlijmen tot 42 pt. De jeug dige schutter Joh. van Beijnen uit Vlijmen was reserve en daar alle schutters waren opgekomen, nam hij niet aan de wedstrijd deel, maar het was voor hem toch een eer vertegenwoordigd te zijn. De Nederlandse koningschutter behaalde 45 pt., wat voldoen de was om ook het koningskruis in de wacht te slepen. Op de 20 meter banen was Nederland ook de sterkste en het verschil was niet zo veel: Nederland 480 pt., België 474 pt. De koning van Nederland moest de eer laten aan de Belgische koning, die meer punten behaalde. De prijzen werden na afloop met weder zijdse toespraken uitgereikt en de organi serende vereniging kreeg alle lof voor de goede organisatie en het gezellig samenzijn. De returnwedstrijd volgt. P.V. DE ZWALUW. Zondag 24 juni wedvlucht uit Creil Fr. Inkorven vrijdagavond van 19-20 uur. Africhting. Zondag africhtingsvlucht uit Hilvarenbeek. Inkorven zaterdagnamiddag van 18 tot 19 uur. Wedvlucht Chateauraux. Deze duiven zijn reeds ingekorfd en worden zaterdagmorgen om 6 uur gelost. Wederom een druk pro gram voor de duivenliefhebbers. R.K. TONEEL VER. VOLHARDING De R.K. Toneelvereniging Volharding, die vorig seizoen met ziekte van spelers te kam pen heeft gehad en maar één uitvoering kon presenteren aan haar donateurs, heeft reed9 in studie genomen voor haar eerste winteruitvoering: Klokken luiden voor An nie, dramatisch spel in drie bedrijven door E. J. Weitering. Dit stuk wordt reed9 begin oktober opgevoerd. VLIJMENSE BOYS Voorzitter P. de Kroon gaat heen Op de jaarvergadering van de Vlijmense Boys op 27 juni a.s., in het clublokaal café 't Centrum, zal een van de voornaamste punten zijn: het verkiezen van een nieuwe voorzitter. De heer P. de Kroon was 7 jaar voor zitter en heeft veel voor de vereniging ge daan. Drukke werkzaamheden noopten hem het besluit te nemen deze functie neer te leggen. Ook de heer J. Enschot gaat het bestuur verlaten; vele jaren maakt J. Enschot mede deel uit van het besuur en de Vlijmense Boys zullen in dhr. Enschot 'n goede kracht missen. Hij wist met zijn jongens om te gaan; ook Enschot zien wij code vertrek ken. Voor de vacante plaatsen zijn candi- daat gesteld de heer J. van Heivoort, jaren lang aanvoerder en secretaris van de v.v. Nieuwkuijk en de heer L. van Overdijk, vele jaren aanvoerder van Vlijmense Boys. Van bestuurszijde is de heer Frans Hoof, thans 2e secretaris, candidaat gesteld voor de functie van voorzitter. GESLAAGD Aan het St. Jans-Lyceum te Den Bosch slaagde voor het eindexamen HBS A onze dijorpsgenoot G. v. d. V. alhier. P.V. DE REISDUIF Zondag hield de Postduivenvereniging De Reisduif een wedvlucht vanuit St. Denis, met de volgende uitslag J v d Heuvel 1 Th v Esdonk 2, 3, 16, 18; P Vermeulen 4, 7, 8, 11, 15; W v Vugt 5, 17; B v Esdonk 6, 14; P Diepstraten 9, 10; extra prijs ge wonnen door P Vermeulen. Wedvlucht St. Vincent: L de Laat 1; J v d Heuvel 2; W v Vugt 3. RIOLERING BINNENSTAD Het eerste gedeelte van een riolering met bijkomende werken ter vervanging van het oude rioolstelsel in de binnenstad van Heus den is opgedragen aan Schellekens Wegen bouwbedrijf N.V. alhier voor f 279.800.-. STADHUISCARILLON ZWIJGT In verband met noodzakelijke reparatie werkzaamheden zal het carillon van het Heusdense stadhuis gedurende enkele weken buiten werking worden gesteld. AVOND-VIERDAAGSE J.l. dinsdagavond is in Sprang-Capelle de vierde Avond-Vierdaagse gestart, waarvoor zich deze keer 586 deelnemers(sters) had den aangemeld. Vergeleken met vorig jaar ls er een lichte stijging, van 23 deelnemers. Deze 586 deelnemers zijn verdeeld in een groot aantal groepen en voorts vele indivi- duelen. De wandelsportvereniging „Er op uit" neemt deel met ruim 180 leden, wel ke verdeeld zijn in een 7-tal groepen. Daarnaast zijn er o.a. groepen van de W.S.V. Prins Maurits uit Kaatsheuvel, de Handbalvereniging uit Kaatsheuvel, de gymnastiekvereniging Pro Patria Sprang- Capelle en groepen leerlingen van de Chr. scholen uit de Heistraat en Sprang. Ook de welpen zijn weer present en daarnaast is er een nieuwe bedrijfsgroep, n.I. van de firma Vos (banket) uit Sprang. Begunstigd door mooi zomerweer zijn de ze deelnemers(sters) dinsdagavond van start gegaan, en ook de tweede avond kwamen ze allen, op één na, aan de start, doch toen was het weer helaas niet zo mooi, want bij na de gehele avond moesten de deelnemers in de regen wandelen. Opvallend is dat er ondanks het grote aantal deelnemers toch nog ongeveer 200 deelnemers van vorig jaar dit jaar niet mee doen. Weliswaar zijn er 23 deelnemers méér, doch dit jaar zijn er ruim 200 die voor de eerste maal aan de Avond-Vierdaagse mee doen. Hedenavond is het de sluitingsavond van de Avond-Vierdaagse. De deelnemers zul len in de Schrevelstraat worden ingehaald door de drie plaatselijke muziekverenigin gen, waarna de stoet via de Heistraat naar het gemeentehuis zal trekken, waar de wan delaars zullen defileren voor het gemeente bestuur. Hierna zullen ze namens het ge meentebestuur worden toegesproken door de edelachtbare heer Burgemeester M. van Prooijen. Daarna zullen de herinneringen worden uitgedeeld en dan behoort ook de vierde Avond-Vierdaagse van Sprang-Capelle weer tot het verleden. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. v. Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win kelman. KERKDIENSTEN ZONDAG 24 JUNI 1962 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. Waalters uit Dordrecht. EEN AFSCHEID In de vergadering van de Woningstich ting Sprang-Capelle, welke j.l. woensdag avond in de conferentiezaal van het gemeen tehuis werd gehouden, werd bij monde van de voorzitter, de E.A. heer Burgemeester yafl,J,rqQy<}p, afscheid genomen van de heer WTj. B. van Schuppen, die wegens verge vorderde leeftijd als bestuurslid van ge- FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" noemde stichting ontslag genomen heeft In hartelijke bewoordingen dankte bur gemeester van Prooijen de heer van Schup pen voor het vele dat hij gedurende vele jaren in het belang van de volkshuisvesting in de gemeente heeft verricht, eerst als be stuurslid van de Woningbouwvereniging te Sprang en na de samensmelting van beide verenigingen als lid van het bestuur van de Woningstichting Sprang-Capelle. Spr. prees de heer van Schuppen om zijn trouw ver- gaderingbezoek en wenste hem, onder aan bieding van een luxe doos sigaren toe, dat hij deze in gezondheid in rook zou mogen doen opgaan. Wegens vacantie van Dr. Wijffels, wordt zijn praktijk van 23 juni tot 16 juli waargenomen door Dr. GERLACH te Sprang-Ca pelle - telefoon 04168 - 350 De Postcommandant van de Rijkspolitie te Waspik, opperwachtmeester B. J. M. v. Dieren, gaat per 1 juli a.s. Waspik verla ten. Met ingang van genoemde datum is de heer van Dieren benoemd tot plaatsver vangend groepscommandant te St. Oeden- van harte gegund, wat niet wegneemt dat rode. Deze promotie is de heer van Dieren Waspik deze sympathieke bedienaar der wet slechts node ziet vertrekken. SCOOTER SLIPTE. In de bocht van de Benedenkerkstraat kwamen een scooterrijder en zijn duo-pas- sagiere ten val doordat de scooter slipte. Beide personen liepen slechts lichte ver wondingen op, terwijl ook de schade aan de schooter beperkt bleef. AFSLUITING CARNAVAL 1962. In de zaal van café De Statie kwam de Raad van Elf van het Maonenblusserslaand in vergadering bijeen ter afsluiting van car naval 1962. Tijdens deze bijeenkomst werd o.m. een financieel verslag uitgebracht, waaruit bleek dat de financiële positie der vereniging sinds vorig jaar aan soliditeit had ingeboet. Voorts werd voor eind aug. een evenement gepland wat echter nog na der moet worden uitgewerkt alvorens hier omtrent mededelingen kunnen worden ge daan. Vast staat echter dat - als de nodige vergunningen kunnen worden verkregen - Waspik een aantrekkelijk gebeuren te wach ten staat. Verder werd een voorstel om de twee narren als zodanig lid te maken van de vereniging door de vergadering goed gekeurd. RAKKERS GEÏNSTALLEERD. Bij het St. Servatiusgilde te Waspik-Bo- ven installeerde Akka Kamp een 6-tal nieu we leden, t.w. Peter Verwijmeren, Henk Brouwers, Henk Langermans, Ad Boon9, Mary Smits en Ad Gommers. Een en an der gebeurde in aanwezigheid van de di verse ouders en de leiders en leidsters van het K.M.G. en de poorters. Dit gezelschap werd in het begin van de avond welkom geheten door Rector Servatius, aalmoeze nier, die de bijeenkomst ook met een kort woord sloot. De rakkers zorgden met de clamatie en toneel voor een aardige omlijs ting van deze installatieplechtigheid. SPEELTUIN NADERT VOLTOOIING Er wordt de laatste tijd met man en macht gewerkt aan de speeltuin welke de gemeenschap van Waspik-Boven met mede werking van het gemeentebestuur en de technische dienst voor de jeugd in aanleg heeft. De omvangrijke voorbereidingen van het comité hebben zich inmiddels meer en meer verplaatst van de vergaderzaal naar de Hoge Akker waar een en ander gaat verschijnen. In de vrije avonduren en op de zaterdagen kan men vele vrijwilligers aan het werk zien aan de tuimelrckken, de zweefpaal, de schommels en wippen, de ra ket en de zandbakken. Voorts zijn er toilet ten en schuilplaatsen met wasgelegenheden in aanbouw. Het comité stelt zich voor, deze speeltuinen half juli te openen. Op de laatst gehouden vergadering kreeg dit recreatie centrum de naam Hoogblok toebedeeld. Zij die hun mankracht voor de totstandkoming van de speeltuin willen inzetten, wenden zich tot de voorzitter van het comité de heer Timmers. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk zullen zondag 24 juni a.s. worden geleid door candidaat Cuperus. De tijden zijn 9.30 en 14.30 uur. SACRAMENTSPROCESSIE Op zondag 24 juni a.s. wordt in Waspik- Boven de jaarlijkse Sacramentsprocessie ge houden. De buurtverenigingen zullen voor een passende versiering langs de route zorg dragen. De processie waarvoor o.m. alle ver enigingen zijn uitgenodigd trekt over de Vrouwkensvaartsestraat. Rustaltaren zullen worden aangebracht bij de fam. Zijlmans en de fam. Meijs. Het plechtig Lof waarna de processie wordt gehouden begint 2 uur. SCHOOLKOOR IN HALVE FINALE Het schoolkoor van de R.K. Jongensschool alhier, dat ook dit jaar weer deelneemt aan de landelijke KRO-wedstrijd is doorge drongen tot de halve finale. Op woensdag 27 juni zullen de jongens in de stads schouwburg te Tilburg het podium bevol ken om hun nummer voor de jury ten ge hore te brengen. Om 12 uur vertrekt het gezelschap daartoe vanaf de school. ZOMERAVONDVOETBAL ln de zameravond voetbalcompetitie Raamsdonksveer en omstreken heeft het Waspikse WFC weer 2 schitterende over winningen behaald. Op eigen terrein ver sloeg WFC resp. het le team van de Mili tairen en dat van de Sandoelse Boys met 5 - 2 en 3 - 1De rustand was in beide ont moetingen 1-1. BEDEVAART SMAKT. De jaarlijkse bedevaart vanuit Waspik- Boven naar het heiligdom van St. Jozef in Smakt wordt gehouden op zondag 1 juli a.s. Tot en met dinsdag 26 juni zijn kaartjes verkrijgbaar aan de kloosterpoort van het Carmelietenklooster en bij de heren broe- dermeesters. COMBINATIEVLUCHT Waspik, Raamsdonk en R'veer. Uitslag Orleans (eerste 25): C Broeders Rv i; 4, 14, 15, 25; J Timmers W 2; P Keijzers Rv 3, 20; R v Iersel R 5; H Rolfs Rv 6, 11; H Boons R 7, 8; K Schmietz 9; R Broeders Rv 10, 16; C v Eijl Rv n R Snijders R 13; J v Onzenoort R 17,2< C de Bont 18; M C Oome Rv 19; A v Kuil Rv 21; C Lodewikus Rv 22; A Broeken R, 23. GESLAAGD Aan de Landbouwschool te Raamsdooi slaagde de heer J. Huijben uit Oosteio^ die met toestemming van de inspectie, gens ziekte, zijn examen enkele weken ver. laat gemaakt heeft. - Mej. L. Rovers slaagde te 's-Boscj voor het examen lerares huishoudelijke val. ken N 12. SACRAMENTSPROCESSIE In verband met het samenvallen van Sj. cramentszondag en kermis, zal dit jaar 4 traditionele sacramentsprocessie word® verschoven naar het feest van het H. Si crament op donderdag 21 juni. Zij zal da; worden gehouden na een avondmis dit wordt opgedragen om half acht. Indien dt weersomstandigheden het toelaten trekt 4 processie waaraan alle verenigingen deelne. men door het kerkplantsoen. DRUMBANDSHOW Zaterdagavond verzorgde de R'veent jeugddrumband Veerse Trommelaere op 'i Havenplein een drumbandshow, nadat zq eerst een korte muzikale rondwandeling door Raamsdonk hadden gehouden. Op het Havenplein verrasten de ca. 80 in fleuri| rode uniformen gestoken jongelui de tal rijke aanwezigen op een show, waarin naajt goed verzorgde muziek een uitstekeadi discipline in de excercitie te genieten viel KERMIS Op de jaarlijkse zomerkermis alhier zul- len dit jaar de volgende attracties aanwezi| zijn: auto-fietsmolen, nougat- en suiker- kraam, gebakwagen, brievenspel, visvet- maak, luchtballonnenverkoop, speelgoed- verkoopkraam en een draaibeugelspel. Te R'veer bevinden zich de volgende at tracties: auto-scooter, lunapark, calypso, auto-fietsmolen, babysport, speelgoedwa gen, gebakwagen, patates-friteskraam, sui kerspin, fotoschiettent, brievensport, balco- rotorsport, moderne grijpkranen, paling vis en zuurkraam, luchtschommel, suiker, nougat en chocolateriewagen. JONGE BOEREN VOETBALDEN In de onderlinge voetbalcompetitie van de jonge boeren werd alhier de belangrijke wedstrijd Raamsdonk-Waspik gespeeld. In een spannende en faire wedstrijd waarin door beide ploegen hard werd gestreden, wist de thuisclub een 5-0 overwinning in de wacht te slepen. Door dit resultaat dringt Raamsdonk, Waspik, dat met Breda de le plaats deelde, terug naar de 3e plaats, ter wijl het thans zelf 2e staat. opyright QVO

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 10