wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt WAALWIJK Bossche Hof kende geen genade voor veroordeelde in Sprangse Moordzaak Verkoudheid ASPRO KAATSHEUVEL UITBETALING SAWI-zegelboekjes Banketbakkerij VERWIEL CO-OP fusie in Midden-Brabant Zegelvereniging SAWI KyJ van 23 juni tot en met 30 juni VRIJDAG 22 JUNI 1962 84e JAARGANG No. 48 Uitgever: yaalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen goofdredacteur: JAN HELEN jironummer 6Q798 Dit blad verschijnt 2 x per week Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk TeL 04160 - 2621 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 S.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal viriel Telegram-adres ..Echo' ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Zaterdag 23 en zondag 24 juni. Arts Dr. de Blois, Grotesti. 9. Telefoon 2331. Apotheek Nijman. TANDARTSENDIENST Zaterdag 23 juni 1962 Van 11 tot 11.30 uur: Tandarts J. Hovinga, Sprang-Capelle. Drogisterij MIOCH N. H. KERK WAALWIJK Zondag 24 juni 1962 10 uur: Ds. J. Breeuwsma. Diaconie-collecte voor de Kin derbescherming. N. H. KERK BESOIJEN Zondag 24 juni 1962 10 uur v.m. en (5.30 uur n.m.: Ds. J. Vink. In beide diensten extra collecte voor de kerkvoogdij. N. H. KERK BAARDWIJK Zondag 24 juni 1962 11 uur: Ds. J. van 't Kruis. Collecte Kinderbescherming. GEREFORMEERDE KERK Zondag 24 juni 1962 Willem van Oranje College: 9.30 en 5 uur. OPENINGSUREN OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Bibliotheek woensdag en vrijdag van 3 tot half 6, van 7 tot half 9; zaterdag van 10 tot half 1, van half 2 tot half 5. Uitleen voor de jeugd: vrijdag van 4 tot half 6. woensdag van 3 tot half 6. Leeszaal maandag-, dinsdag- en donder dagavond van 7 tot 9 uur. woensdag, vrijdag en zaterdag gedurende dezelfde tijden als de Bibliotheek. Telefoon 3787? SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-9 u. GIFTEN ST. THOMASKERK EINDHOVEN (Kerk Moderator Stevens) 7e verantwoording Ondanks het hoge bedrag dat de leden van het „Hulpcomité" bij elkaar hebben gebracht, blij ven de giften toch nog steeds bin nenkomen. In de week van 10 tm. 1(5 juni werden weer allerlei giften gestort, kleinere en grote re; er was zelfs een heel grote hij doch de gever wil onbekend blij ven. Vanaf deze plaats 'n woord van hartelijke dank aan deze mil de gever, alsook aan alle ande ren, namens Moderator Stevens. Vorig bedrag 9852.41 Van 10 t.m. 16 juni 6(50. Totaal 10512.41 A.V.O.-COLLECTE De Nederlandse Vereniging So ciale Zorg voor Minder-Validen „A.V.O." (Actio Vincit Omnia), waarvan H. M. de Koningin Be schermvrouwe is herdacht op 1-2 juni j.l. haar 35-jarig bestaan. Dit geschiedde in tegenwoordig heid van rcgerings- en andere overheidspersonen. De A.V.O.- gedachte de zorg voor de min- der-valide medemens heeft vanaf de oprichting van deze ver eniging het diepst wortel gescho ten in Noord-Brabant en de Bra bantse A.V.O. is steeds de vlag- draagster in het landelijk A.V.O.- werk gebleven. Dit werk houdt in: aliereerst het brengen zulks in nauwe samenwerking met andere daarvoor geëigende instanties van de minder-va- lide op de voor hem meest ge schikte plaats in het arbeids proces; het bevorderen van de verschaffing van passende ver voermiddelen (waaronder de kleine personenauto een steeds meer voorkomende verschijning vormt), van hoorapparaten, van kunstledematen enz.; het be werkstelligen van beroepsoplei ding of studiemogelijkheid; het plaatsen, maar mogelijk en ver antwoord, van minder-validen in een eigen nering, inclusief be middeling ter zake van de ver krijging van de nodige ontheffin gen met betrekking tot de wet telijke vestigingseisen; kortom de behartiging in de meest uitge breide betekenis van het woord, van de belangen van minder-va liden. In de meeste gevallen is hierbij financiële steun van de A.V.O. onontbeerlijk. Voor het verkrijgen van de nodige gelden dient o.m. de jaarlijkse A.V.O.- collecte. Het Brabantse volk heeft steeds getoond begrip te hebben voor 't mooie werk ten behoeve van de minder-valide medemens. Moge dit begrip nog duidelijker tot ui ting komen in het lustrumjaar van de A.V.O. Geef daarom met gulle hand hij de A.V.O.-collectc welke irj de komende dagen in onze omgeving zal worden ge houden. HANDBOOGSPORT Nieuwe leiders in Zesdaagse te Baardwijk Grote verrassingen hij de eind strijd van deze 3e wedstrijddag. Verrassingen, doordat eindelijk een koppel kans zag een ronde uit te lopen en nog wel een kop pel, dat tot nog toe weinig van zich had laten horen. Onder zeer gunstige weersom standigheden werd om 12 uur gestart met de eerste ronde waar in de lijstaanvoerders Orban-van Bavel hoge ogen gooiden. Hoewel A. Gloudemans-B. Bullens en Ant. Pullens-W. Hoeren zich ook danig roerden. Ondanks hun fel le eindsprint gelukte het P. Or- ban-P. v. Bavel niet om een ron de te nemen. Met 9 punten voor sprong en een „roossigaar voor Piet" eindigde deze le ronde in hun voordeel. In de 2e ronde namen A. Pul lens-W. Heeren vanaf het eerste schot de kop, om deze gedurende deze ronde niet meer af te staan. Hun 71 punten waren er echter 3 te weinig om een ronde te ne men. Q. v. d. Hoven-H. de Jong met 63 en J. Hombergen-J. Ver hoeven met 62 punten waren hier de „rondedroom"-verstoorders. Na de pauze waren het weder om A. Pullens-W. Heeren, die in de 3c ronde het initiatief namen tot een vluchtpoging, maar de koppels A. Leijtens-M. Pullens en P. Orban-P. v. Bavel wisten deze poging in de kiem te smoren, zo dat A. Pullens-W. Heeren met 'n kleine puntenoverwinning zich tevreden moesten stellen. I)e spanning was inmiddels ten top gestegen, omdat diverse schutters al hun kunnen ten loon spreidden, wat resulteerde in zeer hoge punten. Het was echter toch voor velen een enorme verras sing, toen A. Pullens-W. Heeren in de 4e ronde een ronde voor sprong wisten te behalen, welke volkomen verdiend was. Met het hoge aantal van 75 punte.n stoof het koppel door de finish. Hoe fel deze strijd was, blijkt wel als we zien dat 3 kop.pels 64 punten veroverden, terwijl het gehele peloton met een hoog gemiddel de deze verrassende 4e ronde af sloot. De stand na 3 dagen is: pnt. 1. A. Pullens-W. Heeren 704 Op 1 ronde: 2. P. Orban-P. v. Bavel 749 3. A. Leijtens-M. Pullens 707 4. A. Gloudemans-B. Pullens 693 5. J. v. I)aclen-Dr. Verhoeven 662 6. Q. v. d. Hoven-H. de Jong 649 7. J. Hombergen-J. Verhoeven 647 8. C. v. Herpt-A. y. Rooij 599 KRACHTSPORT De trainer van de Waalwijkse Krachtsportvereniging, de hee/r Jac. Wijkmaris, is door de Ko ninklijke Nederlandse Kracht sporthond benoemd tot assistent- bondstrainer voor gewichthef fen. In deze functie heeft de heer Wijkmans in de afgelopen dagen deelgenomen aan het internatio- i" nale congres voor gewichthef trainers dat in Munchen (Did.) werd gehouden en waaraan door 25 verschillende nationaliteiten, w.o. Rusland, Amerika, Enge land, Frankrijk enz. werd deelge nomen. De Nederlandse delegatie bestond uit de voorzitter van de technische commissie van de Ned. Krachtsportbond, de heer C. Hovers, de bondstrainer, de heer J. Mutsers en de assistept- bondstrainer, onze stadgenoot Jac. Wijkmans. Het congres in Munchen had o.m. tot (loei, de beste trainingsmethoden over de gehele linie toe te passen en naar de heer Wijkmans ons mededeel de, zal de krachtsport over de ge hele wereld, dus ook in Neder land, daardoor zeer zeker op een hoger peil komen. Naar aanlei ding van de op het congres te Munchen opgedane kennis, ligt het in de bedoeling van het be stuur van de Ned Krachtsport bond, om regionale centrale trai ningen te houden, om daardoor meer eenheid in de trainingsme thoden te krijgen. De eerste regi onale centrale training zal wor den gehouden op zaterdag 23 ju ni a.s. te Dordrecht. Hieraan zal worden deelgenomen door de Krach tsportverenigingen WKV (Waalwijk) BCV (Breda), Olym- pia (Rotterdam) en Hercules uit Dordrecht. Van iedere vereni ging zullen 5 athleten aan deze training deelnemen. Voor de Waalwijkse Krachtsportvereni- ging nemen deel de alhleten A. Bruurmijn, C. IJpelaur, A. Hees ters, II. Slants en .1. Pols. De training wordt gegeven door de hondstrainer J. Mutsers, die zal worden geassisteerd door Jac. Wijkmans. AAA V V agressief en brutaal, geen teken van berouw Brutaal en agressief heeft de verdachte van de dubbele moord in Sprang-Capelle zich in een laatste poging verzet tegen de uitspraak die de Bossche rechtbank op 15 maart j-1. over Marie v. d S. heeft geveld. Zijn bitter verweer kon evenwel in de ogen van zün nieuwe rechters geen enkel soort van genade vinden, zodat de procureur-generaal van het Bossche Hof, mr. dr. M. de Vries, op alle punten bevestiging van het vonnis van de rechtbank eiste. zij hem geen uitstel van terugbe taling zouden geven. Op 2 en op 4 oktober had verdachte dezelfde verklaring afgelegd, maar na een gesprek met zijn advocaat trok hij de verklaring op 6 oktober plotseling weer in. De verklaringen die adjudant Weterings voor de rechtbank af legde, betitelde verdachte botweg als.meinedig. Uiterst fel, onbewogen en bru taal waren de antwoorden van M. v. d. Schans, die maandag morgen niets anders wist te doen dan datgene wat tegen hem werd ingebracht, te weerleggen, hij zonder wanneer het ging over „al dan niet met voorbedachte rade". Hoe wanhopig hij zich ook verdedigde, hij was niet in staat om zün rechters tot een ander inzicht te brengen. Tijdens de zitting bleef de ver dachte hardnekkig volhouden dat hij de gebroeders Hendrik en An- tonie van Zeist, in september 1961 niet met voorbedachte rade om het leven had gebracht, maar dat de angst hem er toe had ge dreven. Angst omdat hij bang was, dat de twee oude mannen, van wie hij 550 gulden geleend had, ruchtbaarheid zouden ge ven aan de geldschuld van ver dachte, zodat hij in zijn woon plaats, waar hij bekend stond als een spaarzame jongeman, van z'n voetstuk zou vallen. Het feit dat verdachte op de bewuste avond een gewicht mee naar de gebroe ders genomen had, verklaarde hij brutaalweg door te zeggen, dat hij bevreesd was dat de gebroe ders (72 en 74 jaar oud!) hem zouden bedreigen. Tijdens het gesprek van verdachte met de twee oude mannen werd hij, toen zij van geen wijken wisten, zo door de angst gegrepen, dat hij ze neersloeg. Meineed Tegen adjudant Weterings, de enige getuige in het proces, had verdaente op 29 september in al le rust en vrede verklaard, dat hij op weg naar de gebroeders v. Zeist reeds Van plan was de twee mensen neer te slaan, wanneer Mr. Scheefhalse de raadsman van verdachte, verzocht het Hof een volledig hernieuwd psychia trisch onderzoek toe te slaan. Tot 'n krachtdadige weerlegging van hetgeen Marie v. d. S„ oud 2(5 jaar en boekhouder van be roep, ten laste werd gelegd, kon ook mr. 'Scheefhals niet meer ko men. Het laatste woord was aan ,de wanhopige verdachte, die aan het einde van de zitting huilend moest worden weggeleid. Uitspraak van het Bossche Hof op woensdag 27 juni. vanwege de aldaar geparkeerde wagens. Het gemeentebestuur heeft het daarom wenselijk ge vonden maatregelen te nemen, opdat aan deze onhoudbare toe stand zoveel mogelijk een einde wordt gemaakt. Deze maatregel komt hierop neer, dat voor het tijdvak van 25 juni tot en met 4 juli a.s. voor het gedeelte van de Hoofdstraat, gelegen tussen de dr. v. Beurdenstraat en Peperstr., met uitzondering van de parkeer gelegenheid voor de R.K. Pasto rie en het patronaatsgebouw, 'n wachtverbod wordt ingesteld. Het gedeelte van de Gasthuis straat gelegen tussen de dr. van Beurdenstraat en de Peperstraat en het gedeelte van de Huijkens- straat gelegen tussen de Peper straat en de Berndijksestraat wordt gesloten verklaard voor 't verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee in beide richtingen, met uitzondering van de voertuigen, rii- en trekdieren welke worden gebezigd door ker misexploitanten, die een staan plaats op het kermisterrein is toegewezen en door de bewoners van genoemde straatgcdeelten. Voor de goede orde verwijzen wij naar de hierop betrekking hebbende advertentie elders in dit blad. A.V-O.-collecte. De Nederlandse Vereniging So ciale Zorg voor Minder-Validen „A.V.O." (Actio Vincit Omnia', waarvan H. M. 'de Koningin Be schermvrouwe is herdacht op 1-2 Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Op de buitengewone ledenver gadering van Coöperatie „Broe derhulp, gehouden op zaterdag 16 juni j.l. in „De Gildenbond" te Kaatsheuvel, is een belangrijk besluit genomen. In verband met de structuur wijziging in de verbruikscoöpe raties van geheel Nederland en mede door de huidige ontwikke ling in de detailhandel van le vensmiddelen, zullen de Coöpe raties te Tilburg, Goirle, Uden- hout, Moergestel en Oisterwijk zich bij Coöperatie „Broeder hulp te Kaatsheuvel aansluiten, waardoor deze zes verbruikscoö peraties één grote streeksoöpera- tie „Midden-Brabant" gaan vor men. De nieuwe Coöperatie zal per 1 jan. 1963 in werking treden. enSamen bezitten deze zes Coö peraties: twee bakkerijen, elf le vensmiddelenwinkels, waaronder twee supermarkts en twee zelfbe dieningswinkels, twee winkels BOGAERTS' BRILLEN Een sieraad voor het gelaat en een weldaad voor de ogen Zorgt dat U er (óók) een van ons draagt zo'n mooie sterke bril. BRILLEN SPECIALIST Optica Bogaerts Grotestraat 220 Tel. 3560 Waalwijk HOUDT BOGAERTS VOOR OGEN De leverancier voor alle Ziekenfondsen voor textiel en huishoudelijke artikelen en twee afdelingen brandstoffen. De jaaromzet van Coöperatie „Midden-Brabant" zal ruim vijf miljoen gulden bedra gen, het aantal leden vijfduizend en 't aantal personeelsleden cir ca honderd en vijftig. In verband met het ontstaan van de Streekcoöperatie zijn er een aantal wijzigingen gekomen in de bestuursorganen. De direc tie blijft in handen van de heer W. Broek, de tegenwoordige di recteur van Coöperatie „Broe derhulp". Met deze fusie hopen de ver bruikscoöperaties in Midden Brabant een belangrijke stap ge zet te hebben tot de verdere ont wikkeling van haar bedrijven, waardoor CO-OP de belangen van de aangesloten leden nog be ter zal kunnen behartigen. Verkeersmaatregelen tijdens de a.s. kermis. Zoals ter nlaatse algemeen be kend is, dient ieder jaar tijdens de Kaatsheuvelse kermis het ver keer van en in de richting Til burg, in verband met de afslui ting van de Peperstraat, Markt en gedeelte Gasthuisstraat, via de Hoofdstraat en de Mgr. Völker straat te worden geleid. Menig een heeft dan wel eens bedenke lijk het hoofd geschud bij 't zien van de soms enorme verkeersop- stopoingen in het gedeelte van de Hoofdstraat tussen Peperstraat en dr. v. Beurdenstraat, welke feitelijk alleen konden ontstaan juni j.l. haar 35-jarig bestaan. Dit geschiedde in tegenwoordig heid van regcrings- en andere overheidspersonen. De A.V.O.- gedachte de zqrg voor de min der-valide medemens heeft vanaf de oprichting van deze '•er- eniging het diepst wortel gescho ten' in Noord-Brabant en de Bra bantse A.V.O. is steeds de vlag- draagster in het landelijk A.V.O.- werk gebleven. Dit werk houdt in: allereerst het brengen zulks in nauwe samenwerking met andere daarvoor geëigende instanties van de minder-va lide op de voor hem meest ge schikte plaats in het arbeids proces-. het bevorderen van de verschaffing van passende ver voermiddelen (waaronder de kleine personenauto een steeds meer voorkomende verschijning vormt), van hoorapparaten, van kunstledematen enz.; het be werkstelligen van beroepsoplei ding of studiemogelijkheid; het plaatsen, waar mogelijk en ver antwoord, van minder-validen in een eigen nering, inclusief be middeling ter zake van de ver krijging van de nodige ontheffin gen met betrekking tot de wet telijke vestigingseisen; kortom de behartiging in de meest uitge breide betekenis van het woord, van <le belangen van minder-va liden. In de meeste gevallen is hierbij financiële steun van de A.V.O. onontbeerlijk. Voor het verkrijgen van de nodige gelden dient o.m. de jaarlijkse A.V.O.- collecte, welke deze week te Kaatsheuvel wordt gehouden. Pastoor de Bondt overleden. Pastoor A. J. P. de Bondt van de parochie H. Willibrordus te Hedel is vorige Week vrijdag avond in het katholieke streek ziekenhuis te Veghel waar hij ter observatie was opgenomen, plot seling overleden. De overledene is dinsdag op het R.K. kerkhof te Hedel begraven, waarbij de ab- soute werd verricht door higr. W. Bekkers. Pastoor de Bondt werd op 9 december 1901 te Kaatsheuvel ge boren. Na zijn priesterwijding op 29 mei 1926 volgde op 1 januari 1927 zijn benoeming tot assistent te Kaatsheuvel, Op 14 augustus 1929 werd pastoor de Rondt als assistent overgeplaatst naar de H. Lambertusparochie te Veghel. Op 19 februari 1932 werd hij in deze parochie kapelaan. Met in gang van 13 juni 1945 werd hij benoemd tot pastoor te Hedel. Hij trof er een door de oorlogshande lingen volkomen vernield dorp en stond voor de moeilijke taak een nieuwe kerk, lagere school, kleuterschool en parochiehuis te bouwen. Tevens moest de ver woeste pastorie worden hersteld. De laatste jaren heeft pastoor de Bondt, in zijn functie van bis schoppelijk commissaris van het Interparochieel-Centrum in de Bommelerwaard, geijverd voorde totstandkoming van de katholie ke streekschool voor Buitenge woon Lager Onderwijs. P. Klaver won schietwedstrijd van jachtopzieners. In de omgeving van het Lang- ven te Best werden maandag de jaarlijkse schietwedstrijden ge houden door jachtopzieners, aan gesloten bij de Koninklijke Ne derlandse Jachtopzichtersbond afdeling Noordbrabant. De uit slagen hij 20 schoten op kleidui ven en 5 rabbits waren: 1 P. Kla ver, Kaatsheuvel met 20 punten; 2 v. Est, inteloord inct 21 pun ten; 3 Th. Reinders, Kaatsheuvel met 20 punten. Duivensport. De uitslag van de wedvlucht vanuit St. Vincent door de Kaats heuvelse Postduivenver. is als volgt: M. Ververs 1H. de Man 2: G. v. d. Linden 3 18 19; A. de Bie 4; L. Hamers 5 7; W. v. d. Ven 6; A. Couwenberg 8; Fr. v. d. As sem 9 25: J. v. Riel 10 13 28; Jac. Vloemans 11 12; F. Damen 14 22; M. de Benis 15; W. Lugters 16; A. Mertens 17; M. Klijn 20; A. Voermans 21 Th. van Wanrooij 23; Wellens-Krol 24; Fr. v. d. Linden 26; R. Kemmeren 27; M. Lensvelt 29; A. v. Gorp 30; P. Nieuwenhuizen 31 C. de Cloe 32. Uitslag van de wedvlucht van uit St. Denis door de K.P.V.: J. v. Heeswijk 1 9 27 60 61 77; Jac. Vloemans 2 5 15 17 32 43 62 79 84 85; !M. Lensvelt 3 4 12 45; L. v. Geel 6 10 20 38 58 88; W. Kemmeren 7 52; P. Ligtvoet 8 18 19 24; J. Evers 11 51M. v. Box tel 13 30 50 56 63 67 (59; J. Ves- ters 14 76; J. v. Wanrooij 16 22; J. Cornelissen 21 80; W. v. Heijst 23 25 44 70; J. Laros 26 31 66; Jos v. Bavel 28 42 54 68; B. Kem meren 29 34 72 78; M. Klijn 33; L. v. d. Ven 35; P. Schoenmakers 3(5 82; H. Snoeren 37 57; H. van Helvoirt 39 64; Jo Jansen 40 71; W. v. d. Ven 41F. Dingemans 4(5 47 59; M. de Vries 48 73; H. de Man 49 65W. Pijnenburg 53; Th. Wittevéen 55; B. Vesters 74; Jac. Duquesnoij 75; F. v. d. Lin den 81 83; Fr. v. Woenscl 8(5 87; A. v. d. Hoven 89. Doktersdienst. Komend weekend zal de prak tijk van de doktoren P. Wijten- burg en R. Raaijinaakers te Kaatsheuvel worden waargeno men door dokter A. de Vries, v. Rijckevorselstraat 6, Loonop- zand, tel. 04166-250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, tel. 04167-2350. Agenda. Apollo-theater. Zaterdag 23 juni 8 uur en zon dag 24 juni 8.30 uur: „De Perzi sche Maagdenroof", toeg. 18 jaar. Zondag 24 juni 6 uur: „De Zaak M.P.", toeg. alle leeftijden. De tcho vAn het Zuióen fil. 3071, Grotestr. 327, Waalwijk ELKE DAG Vóór dag en dauvt I VERSE BROODJES EN KRENTEBOLLEN Grotaltraat 309 WAALWIJK SAW AAA V KAATSHEUVEL 5 AWI Volgeplakte SAWI-zegelboekjes kunnen door het publiek bij de aangesloten winkeliers verzilverd worden

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5