wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt KAATSHEUVEL UITBETALING SAWI-zegelboekjes Uit dc Langstraat Besteed Uw geld nuttig! luu KVy' Zegelvereniging SAWI van 23 juni tot en met 30 juni Drunen r; Vlijmen Haarsteeg: Sprang-Capelle Sprang MAANDAG 25 JUNI 1962 84e JAARGANG No. 49 tcho van het Zuióen Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel; 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" DE BLOEMETJES BUITEN. 'T IS KERMIS. Bezem uit, 't is kermis, zong voor 25 jaren de zangvereniging „Bel Can to", wanneer het in de zaal van Jan van Dun op het eerste kermismatiné de kermis opende met het typisch ge toonzette werk van J. P. J. Wierts. Bezem uit, 't is kermis, is nog de leuze, waarmee, vooral de jongelui, deze komende dagen gaan vieren. En er is niets op tegen, dat de kermisda gen in een vrolijke stemming worden doorgebracht. Daarvoor is het kermis en al had het woord dat we vroeger vaak gebruikten, wanneer wij deze vrije dagen aankondigden met een „de boog kan niet altijd gespannen zijn" wel iets van zijn waarde verloren, nu de boogpees door de meer vrije dagen vaker slap hangt, toch blijft de ker mistijd altijd nog meer bijzonder de periode van meer dan gewone vrijheid en blijheid. Ja, er is wel iets veranderd; er wordt meer gereisd en getourt; er wordt meer vakantie gehouden, ook reeds deze paar vrije dagen, maar... de entourage rond en marktplein, de KERMISTIJD GESCHENKENTIJD Bij de juwelier-horloger P. v. ROOIJ-DE BROUWER in de Gasthuisstraat vindt ge een keur van waardevolle ge. schenken voor uw meisje, voor uw jongen, voor vader en moeder, voor zoon en doch ter. Ge koopt er prettig en vertrouwd muziek en zang in de diverse zalen en café's, stemmen vooral de jongeren tot meer uitgelatenheid en opgewekt heid, en daar is helemaal niets tegen, zolang het netjes en gepast blijft. Daarom, allen een prettige kermis. Voor een groot deel zijn de voor bereidingen reeds getroffen en wan neer dit nummer verschijnt zijn ook de eerste grote wagens reeds gearri veerd op de Markt om tot opbouw van de vermakelijkheden over te gaan. Wanneer we de inschrijvingen na gaan, dan moeten we nog steeds con stateren, dat deze blijvend crescende- ren, een bewijs, dat het nog niet zo slecht zakendoen is, op de Kaatsheu- velse kermis. Ook aan deze exploi tanten: 'n goeie kermis! Dat de zaalhouders en de café-ex ploitanten hun maatregelen tijdig ge troffen hebben, kunnen we in dit nummer zien. Dat we een extra woordje aan hen wijden, is onze plicht, gedachtig het spreekwoord „voor wat, hoort wat". We zien dan, dat Hotel Smit weer niet stil gezeten heeft, om zijn beide zalen dik bezet te krijgen. Dagelijks presenteert de heer Smit in de grote zaal bal, onder leiding van The Sky- liners uit Amsterdam, het orkest, dat reeds meermalen volle zalen trok. Maya Imgemborg treedt er als refreinzangeresse op. In de kleine zaal treffen we, zoals ook het vorig jaar, weer Nico Schoolenberg, die tet, het eerste onder leiding van W. v. Drunen en het tweede o.l.v. van Os, zullen er zonder onderbreking „ein- laden zum Tanz". Voor het zondagmorgenmatiné is extra geëngageerd het duo „De Spel brekers", de winnaars van 't Neder lands Songfestival. Een extra reclame in Euphonia blijven de bars in de ke gelbaan en de eetzaal. Laten we deze twee de attracties noemen op en nabij de kermis, ook daarbuiten is niet minder te genieten. Laten we beginnen op de Roestelberg, waar Jan van Eeuwijk weer zijn best gedaan heeft om bezoekers niet te leur te stellen. Het ruime terras is ge heel gemoderniseerd en biedt plenty plaats, terwijl daarnaast het danszaal- tje weer een leuke uitbreiding gekre gen heeft. Bij echt zomerweer is het een uitgekozen plekje, waar het aan genaam rusten is, na een heerlijke wandeling en echt genieten van de mooie muziek van het Enclave Combo Orkest uit Baarle Nassau. Ook bij A. Vugt, Café „De Efte- ling" aan de provinciale weg is het aangenaam verpozen, 't Is er vrij dansen op de muziek van het Cabaret- Dans-orkest „Trio Wim Jansen" uit Tilburg. Bij „De Steenbakker" tref fen we weer hetzelfde orkest van de vorige jaren „Hij en Hetzelfde" o.l.v. de heer Hermans. Dit jaar geen orgel en alleen dansgelegenheid vanaf des avonds half acht en 's zondags van 12 tot 2 uur. De riante terassen en de grote zaal bieden honderden gelegen heid hier een paar gezellige uren te vertoeven. Bij de „Drie Kabouters" ontmoeten we de bekende accordeon solist Gerard Rovers met Rein Ma- trona en een uitstekende bassoliste. Ook daar een heerlijk zitten op de keurig verzorgde terassen, die een ruime blik bieden over de gezellige drukte, die de provinciale weg met zijn druk verkeer geregeld biedt. Dat het „De Efteling" ook tijdens de ker misdagen niet aan bezoek zal ontbre ken is... vanzelfsprekend. Eén dag is er voor onze kleintjes steeds bij om daar te gaan genieten van alles wat dit kinderparadijs biedt, immers ker misvreugde in „De Efteling" is eerst echte kinderpret. Dat er tijdens de kermisdagen een extra glaasje ge dronken wordt is buiten kijf, doch om de krachten te houden, moeten ze zeker op tijd eens binnenwippen bij Piet van Dun op de kermis, die er zijn onvolprezen snackbar in de grote zaal heeft ingericht met een keur van zijn specialiteiten. Kermis en paling zijn ook twee onafscheidbare zaken. De Volendammer vishandel van Rij nen-Tol, de dagelijks groeiende zaak in de Hoofdstraat, heeft op de Markt zijn bekende staanplaats, doch is ook in de Hoofdstraat de gehele dag en tot laat in de nacht geopend. Wat voor heerlijkheden daar te koop zijn, weet iedere kermisbezoeker. Maar ook de Jong-de Jager heeft zijn zaak de gehele kermistijd geopend. Ook daar alle vis- en palinglekkemijen en in de winkel alle snoeperijen vanaf zuur-, kaneel- en wijnstokken tot de fijnste bonbons, verpakt en los, ter wijl de bekende banketbakker Ad, de gehele dag voor U klaar staat om de heerlijkste puddings, hors d'oeuvres en slaatjes klaar te maken. Iets in S A W I KAATSHEUVEL SAWI Volgeplakte SAWI-zegelboekjes kunnen door het publiek bij de aangesloten winkeliers verzilverd worden ook het zondagmatinee verzorgd, ge holpen door The Skyliners, het trio The Pussy Cats, de kunstfluiter Jan Zijdel en The Happy Jokers. In Euphonia is het niet minder feest. Ook elke avond volop bal in de grote zaal en in de kegelbaan. Het instuiforkest „The All Stars" en het Teenagerorkest The Duke City Sex- steld staan, wat ge hier voor uwe ge hele woninginrichting aantreft. Kij ken verplicht niet tot kopen, maar 't is altijd goed, dat ge weet, wat ge in eigen plaats kunt kopen. De groeiende, bloeiende zaak Ma gazijn „De Zon" van de firma Tuer- lings-van Mierlo is eveneens een be zoek dik waard. Bij een sportieve kermisviering behoort een sportieve kleding. Voor jong en oud kunt ge daar terecht, in dit seizoen speciaal voor uw vacantie-, sport- en kermis- kleding. Op sportcorberts met deze dagen een extra 10 korting. Jan Kroot helpt U aan een gemak kelijke sportschoen, als uw voeten van dansen en wandelen een lekker zittend schoeisel vragen. Kermistijd - geschenkentijd is de leuze van de juwilier-horloger P. van Rooij. Er is daar een overvloed van keuze, als ge vader en moeder, uw meisjes of uw jongen, uw zoon of dochter iets moois wilt geven. Even een attentiede mannen van gemeentewerken hebben ook vrij. Denk daaraan, want er wordt geen huisvuil opgehaald. Nog iets: er zijn verkeersmaatregelen getroffen tij dens de kermisdagen voor de straten bij de Markt enz. Zie uit, dat ge niet met uw wagen parkeert op verboden terrein. Voor de bezoekers van Eu phonia is er een extra parkeergele genheid achter de zaal en... geheel gratis. Allemaal een prettige kermis en... goede zaken. Nieuwe kleedkamers. t De twee sportterreinen, die bin nenkort in gebruik zullen worden genomen en eigendom zijn van de gemeente, die deze terreinen heeft verhuurd aan de r.k. voetbalvereni ging Berkdijk, zullen worden ver rijkt met enkele kleedkamers. A.C. Kaatsheuvel. Naar we vernemen is de com- petitierit van de Automobielclub „Kaatsheuvel", welke oorspron kelijk was vastgesteld om op dinsdag 26 juni te worden verre den, uitgesteld. De eerstvolgende rit zal thans verreden worden op donderdag 12 juli. Geslaagd. Voor het examen gemeente-ad ministratie I slaagde te Den Haag de heer H. C. M. de Roij, ambte naar ter secretarie afd. Maat schappelijk Hulpbetoon dezer ge meente. Onze plaatsgenote, mej. Hen- riëtte de Kort, slaagde dezer da gen aan de kweekschool te Don gen voor onderwijzeres. De ge slaagde is meteen benoemd tot onderwijzeres aan de St. Therc- siaschool te Kaatsheuvel. Aan de Economische Hoge school te Tilburg slaagde woens dag j.l. voor het candidaatsexa- men economische wetenschappen onze plaatsgenoot de heer Jos L. M. van Beek Euphonia concerteerde voor Ulo-school. Gezien de zeer povere belang stelling voor de tijdens de zomer maanden door de plaatselijke muziekcorpsen op de Markt ge geven volksconcerten, was het 'n zeer goede gedachte van het be stuur van het Kon. Muziekgezel schap Euphonia, om personeel en leerlingen van de r.k. Ulo school Pius X een concert aan te bieden, dat vrijdagavond op de speelplaats dezer school gegeven werd. Hier geen hinderlijk ru moer van voorbij razend verkeer, maar een absolute stilte, welke zowel het musiceren als het be luisteren daarvan tot een aange name bezigheid maakten. De eni ge schaduwzijde vormde het ver waaien der klanken op deze open ruimte, waardoor de klank van sommige Instrumenten op be paalde momenten „nergens" was. Maar dit euvel hoopt men 'n vol gende keer met het plaatsen van de kiosk te verhelpen, want zo wel de uitvoerenden als het niet grote, maar zeer aandachtige au ditorium waren over deze eerste kennismaking uiterst tevreden, zodat men hiervan nog eens een reprise hoopt te beleven. Een uit stekend idee was het ook van di rigent K. iMonster, die hierdoor z'n kwaliteiten als muziekleraar nog eens kon botvieren, om vóór de uitvoering van elk nummer hiervan een verhelderende uit eenzetting te geven, waardoor dit concert voor de jongens en meis jes bovendien noe een leerzaam en opvoedend karakter kreeg. De uitvoering werd besloten met een demonstratie in samenwerking met de drumband, waarvoor deze ruimte zich eveneens uitstekend, leende. Biljarten. A.s. maandag worden de wed strijden om de Vriendschap-wis selbeker voortgezet met het vol gende programma: De Efteling 1De Dreef 1. NAS 1Euphonia 1. De Dreef 2—De Efteling 2. Euphonia 2NAS 2. Verkeersexamen. De hoogste klassen van de la- gcre scholen deden deze week textiel voor die dagen tekort, dan kunt ge ook daar terecht. In een rustig uurtje kunt ge eens gaan kijken in de grote meubelshow, die Muskens-woninginrichting ook dit jaar weer in zijn riant pand in de Gasthuisstraat, hoek Heikant presen teert. Ge kunt er dagelijks van 9.00 tot 21.00 uur terecht en ge zult ver- noogs schole verkeersexamen. Een groot ge deelte slaagde voor dit examen. De 5e klas van de r.k. Meisjes school onder leiding van mej. Verdiesen en mej. v. Hoorn had den het hoogste aantal geslaag den en de minste fouten en be haalde daardoor de wisselbeker, welke door het gemeentebestuur voor deze verkeersexamens van de lagere school beschikbaar is gesteld. SHJ gaat de nieuwe gymnastiek zaal officieel openen. SHJ zal a.s. woensdagavond de geheel gerestaureerde gymnas tiekzaal officieel openen. Ter ge legenheid hiervan zal deze avond een speciale keurploeg optreden. Afscheid van de Eerw. Zusters. ,i u -L lUi I i Op zondag 15 juli zal officieel afscheid worden genomen van de Eerw. Zusters van J.M.J., die op 15 aug. Drunen zullen verlaten. Deze dag is er 's morgens een plechtige H. Mis, terwijl 's mid dags in de Hoge Braken om 2 uur een afscheidsbijeenkomst wordt gehouden voor genodigden. 's Middags van 4-5 uur is er ook nog een afscheidsreceptie. Momenteel is men ook bezig met de inzameling van gelden om de zusters een passend geschenk te kunnen aanbieden. OUDERSDAG IN HET PATRONAAT Zondagmiddag om half drie was er een Oudersdag in het Patronaat, voor de ouders van de kinderen van de bewaarschool. Het Patronaat was goed bezet, toen de Eerw. Zuster Maria de aanwezigen verwelkomde. Zij vroeg medewerking van de ouders, voor al voor het schoolverzuim en tevens vroeg zij de aandacht voor een werkstukje van de kinderen, al is het nog zo klein. Dit alles kan grote invloed hebben bij het leren. Hierna werd door de kinderen een verto ning gegeven van zang, spel en dans dit werd door de aanwezigen telkens met een gul applaus beloond. Het was de moeite waard dit te aan schouwen; 11 nummers werden vlot afge werkt. Na afloop dankte kapelaan Oder- kerk namens de ouders de Eerw. Overste, de eerw. Zusters en mej., maar in het bij zonder de Eerw. Zuster Maria, die het leeuwenaandeel had in deze geslaagde oudersdag. P.V. De ZWALUW. Zondag 24 juni hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Creil Frankrijk, afstand 333 km; los 7 uur; eerste prijsduif 10-33-10, laatste 10-45-53; uitslag als volgt: K Kivit 1; H Pelders 2, 6, 12; J Kiviets 3, 11; de Laat-Parijs 4, 5; J v Engelen 7; C v Heivoort 8, 18; Th v Bokhoven 9; M Nicols 10; W v Ravensteijn 13; M Libregts 14; J v d Dungen 15; J Klerkx 16; M v Heeswijk 17. Wedvlucht Chatereaux Los zaterdag 6 uur; eerste duif Th. van Bokhoven 15-59-01; om half 5 waren de prijzen reeds verdiend; na de meldingen nationaal, zijn het geen vroege duiven. Wedvlucht Jonge duiven Zondag 1 juli zal er een wedvlucht wor den gehouden vanuit Heerentals België; de ze vluch staat niet op het programma, maar verschillende ereprijzen werden hiervoor toegezegd. Voor de afstand is een regeling getroffen dat een wedvlucht ook mogelijk is. De verdeling van de prijzen enz. zal voor de inkorving bekend gemaakt worden; de in leg zal zo laag mogelijk worden gesteld. EHBO AFD. VLIJMEN VIERDE 25-JARIG BESTAANSFEEST. Op zaterdag 23 juni was het 25 jaar ge leden dat de EHBO afd. Vlijmen werd op gericht. Van 2 tot 3 uur was er een recep tie in het Café Den Braai, A. Klerks-Boom. Hiervoor was grote belangstelling en het café was spoedig in een bloemenhuis ver anderd. 's Avonds was er een gezellig sa menzijn, dat werd afgewisseld met dans en voordracht. Het klokje van gehoorzaam heid sloeg weer te vroeg. JEUGD-VISCONCOURS. Zondag 1 juli zal in de wielen van de Visclub de Hut een jeugd-visconcours wor den gehouden. Hiervoor is zeer grote be langstelling. Deze wedstrijd geldt voor het kampioenschap Groot-Vlijmen, zowel voor het Corps- als Persoonlijk Kampioenschap. VOLLEYBALCLUB EVER READY. Volley-toto of kortweg voto. De Voto 1962 is een prijsvraag die ver band houdt met de Tour de France en dus de deelnemers veel spanning garandeert. De kans op een prijs is natuurlijk veel gro ter dan in een voetbaltoto, omdat er veel minder deelname is. In totaal vijf keer wordt u een formulier aangeboden, waar op u voor een bepaalde etappe slechts in behoort te vullen, de naam van een renner en de tijd die de winnaar voor de etappe nodig heeft. De Voto is goedgekeurd door B. en W. van Vlijmen. WIELRENNEN Zondag 24 juni werd de Ronde van Hae- ren gehouden; hieraan nam de Vlijmense amateur Fred Libregts deel en werd 11e. Een mooi succes. SKELTERRACES TE VLIJMEN op 14 en 15 juli. Door de RKVV Vlijmense Boys worden op 14 en 15 juli a.s., in samenwerking met de Esso Nederland en de Stichting Karting Nederland Skelterraccs georganiseerd. De wedstrijden vinden plaats op de speelplaats van de Fraterschool. Deze races zijn zoda nig georganiseerd, dat iedereen hieraan kan deelnemen, aangezien de skelters, valhel men e.d. door de organisatoren aan de deel nemers ter beschikking worden geesteld. Deze races vinden plaats in het kader van de grote prijs voor Nederland van Esso voor het kampioenschap van Nederland. Dit houdt in, dat de best geklasseerde Vlijme- naar, uitkomt in de finales voor het kam pioenschap van Nederland. De inschrijving staat open voor junioren, 12-16 jaar, da mes en heren. Er wordt gereden in ploeg- verband, d.w.z. door bedrijven of instellin gen geadopteerde ploegen, terwijl ook in dividuele inschrijvingen mogelijk zijn. De ze individuelen dingen uiteraard niet mede naar de ploegenprijs. Er zijn voor de vol gende categorieën prijzen beschikbaar: a. junioren; b. best geklasseerde manne lijke deelnemer; c. best geklass. vrouwelij ke deelnemer; d. best geklass. ploeg. Het is vanzelfsprekend niet noodzakelijk, dat ploe gen uitsluitend uit junioren, dames of he ren bestaan, doch mixed ploegen zijn mo gelijk. De series van deze races worden gereden op zaterdag 14 juli van 2 tot 5.30 en van 7-10 uur en op zondagmiddag van 2 5.30 uur. Zondagavond om 7 uur beginnen de finales, waarin de best geklasseerden van de series door middel van achtervol- gingsraccs zullen strijden om de grote prijs van Vlijmen. Het skelteren, dat niet alleen voor de deelnemers fascinerend is, doch ook voor de toeschouwers uitermate boeit, wint steeds meer aanhang en het is dan ook toe te jui chen, dat nu ook de Vlijmense gemeen schap met deze tak van sport kennis kan maken. Gezien de overweldigende successen in andere plaatsen mag ook in Vlijmen een grote groep deelnemers worden verwacht. i BILJARTEN. Invitatietournooi om de Sparcoupe. In café W. v. d. Loo begon vrijdagavond het door ons in dit blad reeds aangekon digde invitatietournooi, waarvan de organi satie berust bij de in genoemd café geves tigde biljartclub DES en waarvan de inzet 1 vorm de prachtige Sparcoupe. Aan dit j tournooi, waarvoor Nederlands grootste le- 1 vensmiddelencentrale bereids deze coupe be schikbaar stelde, nemen de navolgende be- j kende biljarters deel: Sj. Bergmans en Sj. Doomernik van Hart van Brabant 's-Bosch; W. Pauwels en J. Suisken van Altijd Cadre 's-Bosch; P. van Cromvoirt en R. Maas van BSV Waalwijk en A. Treuren en P. v. d. Loo van de organiserende vereniging. Acht spelers dus, die hun sporen op het gebied van deze mooie sport reeds hebben verdiend, momenteel deze sport nog actief beoefenen en er derhalve borg voor staan dat dit tour nooi in alle opzichten volledig zal slagen. Ook het bestuur en de leden van deze popu laire biljartclub hebben vooraf niets onbe proefd gelaten om dit tournooi voor de deelnemers zo aantrekkelijk mogelijk te ma ken. Naast de fraaie wisseltroffee hebben de DES-sers nog voor vele andere prachtige prijzen in de vorm van bekers en in natura zorg gedragen en in laatste instantie zorgt de gastvrije familie van der Loo er wel voor dat de deelnemers aan het verblijf in hun zaak de aangenaamste herinneringen zullen' bewaren. Zo begon dan vrijdagavond om half acht in de door de Spar-centrale zo keurig ver sierde biljartzaal dit tournooi, dat twee vol le weken zal duren.. Omdat hier van 4 ver enigingen ieder twee spelers deelnemen en de organiserende vereniging reeds in de be ginfase alles zo vlekkeloos mogelijk wilde la\en verlopen, speelde de eerste wedstrijd avond de betreffende clubspelers reeds te gen elkaar. Een verstandig besluit, omdat van 'meet af aan de spanning er in kwam. Allereerst speelde W. Pauwels en J. Suis- kens van Altijd Cadre tegen elkaar en beide deelnemers gaven zich ten volle om de eer ste punten in de wacht te slepen. Eerstge noemde was goed op dreef en won gedeci deerd. Hierna kwamen A. Treuren en P. v. d. Loo tegen elkaar uit en voor dit Haar- steegs duel bestond vanzelfsprekend grote belangstelling. P.'v. d. Loo stelde zich dank zij subliem spel meteen candidaat en won op overtuigende wijze met een algemeen ge middelde van maar liefst 16,66. De laatste partij van vrijdag ging tussen Sj. Doomernik en Sj. Bergmans van H. v. B. en in dit duel toonde eerstgenoemde zich het sterkst. Aller belangstelling ging zaterdammiddag uit naar het treffen tussen de twee Waal- wijkse deelnemers R. Maas en P. v. Crom voirt. Deze twee spelers gaven elkaar niets toe en bleven lange tijd gelijk; in de slotfase sloeg P. van Cromvoirt toe en won met ge ring verschil. Onze dorpsgenoot A. Treuren stelt wel wat teleur, want hij verloor ook zijn tweede partij, ditmaal van Doomernik uit 's-Bosch. Beter deed het P. v. d. Loo, die Sj. Bergmans geen schijn van kans gaf en met groot verschil won. J. Suiskens won hierna nog van de Waalwijker P. v. Crom voirt en W. Pauwels uit 's-Bosch moest in de andere Waalwijkse deelnemer, n.l. R. Maas, z'n meerdere erkennen. De slotpartij van zaterdag verliep zeer sensationeel. Het waren J. Suiskens en Sj. Doomernik die de degens moesten kruisen en deden dat op een wel zeer strijdvaardige manier. Vooral eerst genoemde, die er terecht trots op gaat de beste sigarenmaker van ons land te zijn, toonde ook zeer goed te kunnen biljarten. Halverwege de partij kreeg hij plotseling de juiste cadans te pakken en scoorde ach tereenvolgens een serie van 68,13 en 59, waarmee hij de partij meteen in z'n voor deel besliste. De diverse uitslagen waren W. Pauwels 250 30 8.33 36 J. Suiskens 201 30 6.70 46 P. v. d. Loo 250 15 16,66 50 A. Treuren 172 15 11,46 38 Sj. Doomernik 250 33 6.45 27 Sj. Bergmans 213 33 7.57 33 R. Maas 240 33 7.27 44 P. v. Cromvoirt 250 33 7.57 38 Sj. Doomernik 250 32 7.87 41 A. Treuren 222 32 6.93 40 J. Suiskens 250 32 7,80 35 P. v. Cromvoirt 133 32 4.15 41 W. Pauwels 208 31 6.70 42 R. Maas 250 31 8.06 40 P. v. d. Loo 250 19 13,15 32 Sj. Bergmans 156 19 8,21 38 J. Suiskens 250 23 10.86 68 Sj. Doomernik 121 23 5.26 37 De uitslagen en een overzich van de zon dag gespeelde partijen volgen in het nummer van vrijdag. CHR. U.L.O. VOOR SPRANG-CAPELLE EN OMSTREKEN. De Vereniging voor CHR. U.L.O. voor Sprang-Capelle en Omstreken houdt a.s. woensdag 27 juni, des avonds 7.30 uur een algemene ledenvergadering in het nieuwe schoolgebouw aan de Irenestraat. De agenda bevat o.m. de volgende pun ten: Opening; Notulen; Ingekomen stukken; Jaarverslag secretaris; Verslag kascommis- sie en benoeming kascommissie; Verkiezing bestuursleden wegens aftreding van de he ren H. A. Rijkers en G. van der Schans; Rondleiding door de nieuwe school en be spreking stand van zaken; Rondvraag en luiting. AVOND-VIERDAAGSE. Vrijdagavond was de laatste avond van de Avond-vierdaagse, uitgeschreven door de Wandclsportvereniging „Er op uit". Onder grote belangstelling werden de bijna 600 wandelaars(sters) aan de Schrevclstraat op gewacht en met muziek van de drie plaatse lijke muziekkorpsen, Kunst na Arbeid, Sire- na en Marijke begroet en werden schier alle deelnemers(sters) bloemen aangeboden. Met muziek ging het vervolgens naar het gemeentehuis, waar de wandelaars(stcrs) door burgemeester M. van Prooijen hartelijk werden toegesproken. Burgemeester van Prooijen wees op het nut van de wandel sport en had een bijzonder woord van dank voor de ijverige secretaris der vereniging, de heer P. Vos, die voor de organisatie van deze vierdaagse weer bijzonder veel werk had verzet. De deelnemers(sters) ontvingen allen een prachtige herinneringsmedaille. P.V. NOOIT GEDACHT. De P.V. Nooit Gedacht te Sprang-Capelle hield zaterdag een wedvlucht van Tergnier, waarbij de prijzen werden behaald door: Jan v Zeist 1, 5, 7, 21, 28 C v Tilborg 2, 3, 9, 10, 11, 30, 47; H Verduin 4; C Verhagen 6, 19, 32, 36; A v Zeist 8, 14, 30, 42; A Tactor 1_2; F Tactor 13, 24, 40; G Rozen- brand 15, 31; M Mesch 16; E Braspenning 17, 45; W Nieuwenhuizen 18, 41; A J Op- horst 20; Jo Sterrenburg 22, 39, 48; P Ros 23; P doe Meter 25, 29, 38; A Spierings 26; C Broeks 27, 43; A v Tiggelen 33; Kemmeren 34; N Treffers 37. Eerste duif 2-31-15; laatste 2-51 uur. Vrijdag werd gespeeld vanuit Angoulème. Hierbij werden de prijzen behaald door: Joh de Jong 1, 6, 10; M Mesch 2, 15; G Ro- zenbrand 3, 13; C v Tilborg 4; H v Zeist 5, 12; A Spuijbroek 7; Joh Sterrenburg 8; A Florijn 9, 11; H Hendriks 14; J Pols 16; Jac Ophorst 17. Eerste duif 5-32 uur, laat ste duif vrijdag 8.13 uur. A.s. donderdag inmanden voor St. Denis, tussen 7 uur en half 9. A.s. vrijdag voor oefenvlucht jonge duiven Roosendaal 8-9 u. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer P. van Beek, monteur bij de gemeente Loonopzand te Kaatsheuvel, slaagde vorige week te Sche- veningen voor het Patroons-diploma auto mobiel- en garagebedrijf. Geslaagde genoot zijn opleiding bij het examen-centrum onder auspiciën van de Stichting Vakopleiding V.A.M. (BOVAG). - Aan de Chr. H.B.S. te Waalwijk slaagde voor het eindexamen H. Paans alhier. CHR. SCHOOLVERENIGING. De Chr. Schoolvereniging alhier kwam in het gebouw van de Chr. Volksbond in jaar vergadering bijeen. De belangstelling was niet groot. De secretaris, de heer W. J. Nieuwen huizen, gaf in zijn jaarverslag een over zicht van de werkzaamheden in het afge lopen verenigingsjaar, waaruit bleek, dat de school 283 leerlingen telt. Een 8e leerkracht bleef aan de school verbonden. Nog steeds is het niet gelukt een bouw vergunning te krijgen voor een nieuwe school. Er is inmiddels zelfs reeds tot res tauratie van het oude gebouw geadviseerd. Uit het financieel verslag bleek, dat de vereniging er financieel goed voorstaat; er was een voordelig saldo. In verband met 't

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5