Drunen Raadsvergadering Gemeenteraad Sprang-Capelle Contingent van 18 woningwetwoningen verdeeld 10 woningen in Capelle 8 woningen in Sprang 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 JULI 1962 2 JACOBUSHOF voor deze vriendelijke woorden en vroeg de medewerking van gemeentebestuur en de raad om de belangen van dorp en volk mede te kunnen dienen. Goedkeuring uitbreidingsplan verdaagd. Bij de ingekomen stukken was o.m. een bericht van Ged. Staten dat hun beslissing over het ge wijzigde uitbreidingsplan Vlij men <,kom) een hall' jaar was uitgesteld. De heer v. d. Meerendonk be treurde deze vertraging en in formeerde naar de motieven van Ged. Staten. De voorzitter lichtte nader toe dat Gtd. Staten bericht hadden dat bun onderzoek van het plan vóór de gestelde datum nog niet geëindigd kon worden en daarom hun beslissing met ten hoogste G maanden verdaagden. Vooral bij uitbreidingsplannen is dit een veel voorkomende gang van za ken. 65.000.voor extra voor zieningen aan nieuwe weg. Het betrof hier een nieuwe weg die in ruilverkavelingsverband zal worden aangelegd door het z.g. tuinbouwgebied van Vlijmen naar Drunen. Van deze 6a 7 km. lange weg valt ongeveer 5 km. onder de gemeente Vlijmen. Deze weg, waaraan tuinbouwbedrijven met de nodige gebouwen worden gevestigd, is van groot belang voor de gemeente en om hem ook voor de toekomst in goede staat te houden, is het zeer aan te be velen hem „op te sluiten" tussen betonranden. Vanwege de ruil verkaveling worden de vele nieu we wegen echter slechts van een zodanige constructie gemaakt dat ze voldoen voor landbouwdoel einden. Aan de betreffende nieu we weg dienen echter hogere eisen gesteld te worden om later hoge onderhoudskosten te voor komen. Voor deze extra voorzie ningen zouden de gemeenten Vliemen en Drunen dienen te zorgen, elk voor het deel dat over hun gebied loopt. Gezien het gro te belang dat Vlijmen bij een goed aangelegde weg heeft, advi seert de directeur van gemeente werken deze opsluiting te doen aanbrengen. De kosten hiervan worden geraamd op 65.000. De heer v. d. Meerendonk zou, in aansluiting op deze nieuwe weg, ook een weggedeelte nabij Mariënkroon, dat zeer slecht is en vol kuilen zit, ook laten op knappen. De heer v. Helvoirt zegt huive rig te zijn van het voorstel om 65.000.voor een nieuwe weg bij te passen. Hij vindt een dege lijke weg daar wel gewenst, maar zou deze gaarne in 't raam van de ruilverkaveling zien aan gelegd, waarvoor het rijk toch 70 a 75 voor zijn rekening neemt. Hier wordt 65.000. voor een betonrand langs een nieuwe weg gegeven en elders in de gemeente zijn wegen die nog even slecht zijn als 4—5 eeuwen geleden en waarvoor hij al zo vaak om verbetering heeft ge vraagd. Maar dat moest door geldgebrek worden afgewimpeld. Als de gemeente in de toekomst het onderhoud krijgt van al die wegen die nu bij de ruilverkave ling worden aangelegd, zal haar dit op zware financiële lasten brengen. De voorzitter wijst op het gro te belang voor heel de streek van de vele wegen die in de ruil verkaveling worden aangelegd, waardoor veel betere verbindin gen tussen de dorpen en de per celen ontstaan. Daarvan zal de gemeente straks voor een deel het onderhoud moeten bekosti gen, maar ook de provincie en de waterschappen krijgen hier van hun deel toegeweVen. Juist voor het onderhoud in de toe komst is het van belang de nieu we weg door het tuinbouwgebied, waaraan hoge eisen gesteld zul len worden, van een betere con structie te maken. De heer Dekkers spreekt zich uit voor goede wegen, anders heeft men er in de toekomst veel narigheid van. Hij is dus vóór opsluiting van de nieuwe weg, al vindt hij de kosten wel hoog. Dat de heer v. d. Meerendonk pleit voor verbetering van het slechte stuk nabij Mariënkroon en de heer v. Helvoirt voor andere we gen waarover hij in het verleden tevergeefs heeft geklaagd, kan spr. goed begrijpen. Hij zou ech ter ook de aandacht willen vesti gen op de onverharde wegen in 't Hoog te Nieuwkuijk en de Mo lenhoek te Vlijmen, waar het bij zonnig weer zo stoffig en bij re gen zo'n modderpoel is en waar 'och rok ingezetenen wonen die belasting moeten betalen. Hij hoopt dat onder de nieuwe bur gemeester nog eens extra aan dacht hieraan zal worden be steed. De voorzitter adviseert deze wensen te reserveren voor een begrotingsvergadering en zou zich thans liever tot de onderha vige weg bepalen. Nadat nog de heer Pulles zich sterk voorstander heeft ver klaard om aan een goede con structie van de nieuwe weg mede te werken, wordt zonder hoofde lijke stemming besloten het cre- diet van 65.000.hiervoor te voteren. klein geworden. Zij zal worden uitgebreid met de daarvóór ge legen vroeger burgemeesterska mer, terwijl ook de verdere ou tillage zal worden verbeterd, ook wat de publieke tribune betreft. Voor een en ander worden de kosten op 11.000.geraamd. Het voorstel is ook met de nieu we burgemeester besproken en heeft zijn volle instemming. In verband met de installatie van de nieuwe raad in september kan met deze verbouwing niet langer worden gewacht. De raad gaat z. h. st. hiermee accoord. Enkele formele agendapunten betreffende kasgeldleningen, wij zigingen in de gemeentebegro ting e.d. gaan vlot onder de ha mer door, terwijl aan mej. E. v. Buul op haar verzoek eervol ont slag wordt verleend als vakon derwijzeres aan de O. L. school. Wat dit laatste punt betreft: het gemeentebestuur en de raad blijken mej. v. Buul node te zien vertrekken, daar er vermoedelijk geen andere in haar plaats be noemd kan worden, hetgeen ook voor de bijzondere scholen on gunstige financiële consequen ties zal meebrengen. Overigens zijn zij mej. v. Buul zeer erkente lijk voor haar werk, dat zij thans terwille van het gezin moet op geven, hetgeen voor haar een groot offer betekend. Vacantiesluiting kruideniers. Naar aanleiding van een ver zoek van plaatselijke kruideniers heeft het gemeentebestuur ad vies gevraagd aan de Kamer van Koophandel over invoering van een verplichte vacantiesluiting. De K.v.K. heeft hierover een en quête gehouden onder de 36 plaatselijke kruideniers, waar van er 26 gunstig reageerden, 4 geen antwoord gaven en 6 zich tegen vacantiesluiting verklaar den. B. en W. stellen daarom voor een dergelijke verordening vast te stellen. Op vragen van de heren Wij li mans, Berkelmans, v. d. Heijden en v. Helvoirt licht de voorzitter nader toe dat deze verordening onder de winkelsluitingswet 1951 valt en er dus kan worden opge treden tegen winkeliers die niet .an deze verplichte sluiting zou den meedoen. Bij invoering is iedereen, dus ook die er tégen waren, tot sluiting op de aange geven tijden verplicht. Er zal re kening mee worden gehouden dat er enige spreiding van de va- cantieweken is, zodat er voor de ingezetenen voldoende service aanwezig blijft. Blijkt de veror dening niet te voldoen, dan kan de raad hierop altijd nog terug komen. Wordt m. a. st. aangenomen. Verkoop bouwterreinen. Aan M. A. de Haan wordt een perceel bouwterrein aan de zuid zijde van de Marijkelaan ver kocht t.b.v. de bouw van een en kele woning voor de prijs van f 1605.- en aan W. van Lieshout een perceel aan de noordzijde van de Deken v. Baarstraat t.b.v. de bouw van een dubbel woon huis voor de prijs van f 10.50 per in2. Verpachting jachtrecht Ingevolge een besluit van de gemeenteraad zijn de jachtrcch- ten op een 3-tal complexen ge- mcenteeigendommen ter grootte van 90 ba., openbaar verpacht. De opbrengst hiervan bleek f 1550.- te zijn, tegenover voor heen f 462.-. Er resten nog twee complexen, die echter slechts resp. 24 en 5Yz ha. groot zijn. Een te verpachten jachtterrein moet echter minimaal 40 ha. groot zijn. Daarom zijn de betref lende complexen alleen maar van belang voor hen die het jacht recht op de aangrenzende perce len gepacht hebben. De raad ver leent B W machtiging om aan deze pachters ondershands ook deze kleinere percelen te ver pachten, waarbij zij zoveel mo gelijk rekening zullen houden met de prijs die deze pachters voor de grotere complexen beta len. Bij de rondvraag wilde de heer Pulles nog de aandacht vestigen op enkele wegen, doch op advies van de voorzitter zal hij dit in een volgende vergadering met de nieuwe burgemeester naar voren brengen. Aan het slot van de vergade ring brengt de heer v. d. Meeren donk, mede namens de andere raadsleden, dank aan waarne mend burgemeester mr. Stieger, voor de deskundige en prettige wijze waarop deze tijdelijk de raadsvergaderingen leidde. De voorzitter zeide aan deze pe riode steeds een aangename her innering te zullen bewaren. In de openbare raadsvergadering van de raad der gemeente Drunen werden vrijdag weer enkele belang rijke besluiten genomen. Zo keurde de raad goed het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Stichting Mater Amabilisschool voor oostelijk de Langstraat. In sep tember a.s. hoopt deze stichting met een cursus te kunnen starten te kunnen starten. Goedgekeurd werd ook een krediet, groot vermoedelijk 17360voor de Gemengde R.K. School, de St. Paulusschool aan de Pr. Hendrikstraat. De R.K. Kleuterschool werd voor 240800.overgenomen van het R.K. Kerkbestuur, met de bedoeling deze straks weer over te dragen aan een stichting, welke als schoolbe stuur zal gaan optreden. Grond werd ook verkocht aan de Pr. Hen drikstraat aan de Ned. Herv. Ge meente voor de stichting van een jeugdhuis. Aan de stichting R.K. Bejaarden zorg werd een lening verstrekt van 45000.met een looptijd van 5 zorgen dat de verzorging van de be_ jaarden ook na die tijd in het hui dige gebouw voortgang kan vinden en daarvoor het nodige personeel aangezocht en gelukkig ook gevon den. Verder dient het bestuur, on danks dat men over enkele jaren wil komen tot nieuwbouw, voor de komende jaren in het bestaande ge bouw enkele voorzieningen te moe ten treffen, terwijl ook de inventa ris moest worden aangevuld. Het bestuur heeft er verder naar ge streefd een sluitende exploitatie te krijgen en dit heeft in verband met de verhoogde kosten ook verhoging van de pensionprijzen tot gevolg gehad. Daar waar het voor de be trokkene onmogelijk is deze ver hoogde prijzen te betalen, zullen de gemeentebesturen, vanwaar de be trokkenen afkomstig zijn, een bij drage geven. De verhoging van deze pensionprijzen is zaak geweest, waarin men zeer omzichtig te werk is gegaan, omdat a.: de mensen zelf hierbij niet gedupeerd mochten wor den en b. het bestuur toch met een 11.000.crediet voor ver bouwing: en meubeilering raadzaal. Mede in verband met uitbrei ding van de nieuwe gemeente raad is de huidige raadzaal te jaar, nodig voor de kosten, voort- J sluitende begroting uit de bus moest komen. Spreker was van mening dat een dergelijke opzet zeer reëel was, om dat zij ruim de mogelijkheid open liet voor gelijke monniken, gelijke kappen. Het zou echt niet zo moe ten en kunnen zijn dat allen, die financieel er goed bijzitten, kunnen worden opgenomen. Bejaardenzorg is daarvoor te veel een sociale kwes tie. Het streven van het bestuur is er wel naar om reeds in de naaste toekomst, en straks na de nieuw bouw, nog meer te streven naar een goede verzorging en een goede ac- comodatie. De nieuwbouw, die over enkele jaren moet worden gereali seerd, is geraamd op 6 ton; hierbij is niet ingerekend de grondprijs. Onder deze nieuwbouw wordt ver staan verbouwing en uitbouw van het huidige gesticht. De heer v. Lammeren wees er op, dat het nieuwe bejaardencentrum, dat de naam zal dragen van Jaco- bushof, straks een sieraad zal zijn voor de gemeente. De voorzitter, burgemeester Mr. Stieger, dankte de heer v. Lamme ren voor diens toelichting en wees er op dat de verdere bijdrage in de kosten aan de genoemde stichting straks tot uiting zullen komen in de begroting van de gemeente, met 'n verhoging van de bijdrage maat schappelijke zorg. De raad keurde, nadat de voor zitter en de heer v. Lammeren nog enkele vragen hadden beantwoord, dit voorstel goed. vloeiend uit de overname van het Jacobushof en voorlopige inrichting van dit bejaardencentrum. De nieu we salaris-verordening voor het ge- meentepersoneel werd goedgekeurd. De raad stelde een bedrag be schikbaar van 11800.als bijdra ge in de nieuwe weg, welke in het kader van de ruilverkaveling wordt aangelegd, vanaf Wolfshoek in oos telijke richting naar de zgn. Voor dijk te Vlijmen. Verder keurde de raad goed de bouw van 10 woning wetwoningen in uitbreidingsplan west en de bouw van een winkel galerij in dit uitbreidingsplan. De raad nam verder kennis van het feit dat het onteigeningsbesluit van voor het uitbreidingsplan indus trieterrein rond de kasteeldreef met 6 maanden is opgeschort. BEJAARDENZORG Zoals bekend is, zullen half au gustus de Eerwaarde Zusters uit Drunen vertrekken. De Stichting R.K. Bejaardenzorg Drunen zal het bejaardenhuis in de Stationsstraat vanaf het vertrek der Zusters gaan exploiteren. De Zusters zullen evenwel een ge deelte van hun inventaris meene men. Ter vervanging hiervan zal 't nodig zijn diverse nieuwe aanschaf fingen te doen. In verband met de gebrekkige accomodatie van de keu ken zullen hiervoor een zestal ma chines moeten worden aangekocht. Verder is het nodig serviesgoed met bestek, brandblusapparaten, ver- pleegartikelen, benodigdheden voor de linnenkamer en meubilair aan te kopen en nog andere kleinere aan schaffingen te doen. De pensionprijzen zullen op 15 augustus a.s. zodanig worden ver hoogd, dat een sluitende exploitatie mogelijk zal zijn. Door de heer v. Lammeren, voor zitter van de stichting bejaarden zorg, werd ter vergadering dit punt nog eens extra toegelicht. In het kort komt een en ander hierop neer: De eerwaarde Zusters gaan per 15 augustus Drunen ver laten en de stichting bejaardenzorg heeft op de eerste plaats moeten ONDERWIJS KLEUTERSCHOOL-OVERNAME Op 3 november 1961 besloot de raad een krediet ter beschikking te stellen voor de overname van de kleuterschool te Drunen. Ged. Staten hebben meegedeeld in beginsel geen bezwaar te hebben tegen overname van de school, die eigendom is van het r.k. kerkbe stuur. Tevens werd toen besloten het door de gemeente over te nemen gebouw met inventaris ter beschik king te stellen van het bestuur der kleuterschool. In feite is het hier een maatregel van administratieve aard, met de bedoeling om de voordelen die de kleuteronderwijswet, welke na de bouw van deze school tot stand kwam, te kunnen krijgen. De raad keurde dit goed. MEUBILAIR EN LEERMIDDELEN VOOK DE ST. PAULUSSCHOOL Van het bestuur der St. Paulus school aan de Pr. Hendrikstraat is binnengekomen een begroting be treffende de aanschaffing van nieu we schoolmeubelen en leermiddelen voor de nieuw op te richten r.k. la gere school voor jongens en meisjes. Het ligt in de bedoeling dat deze school met ingang van 1 september 1962 start in twee lokalen van de thans in aanbouw zijnde Prot. Chris telijke school aan de Pr. Hendrik straat. De overige drie lokalen wor den door de Prot. Christelijke school in gebruik genomen. Omtrent deze begroting is advies gevraagd aan de Inspecteur van het Lager Onderwijs, welk advies tot heden niet werd uitgebracht. Door het bestuur der school is echter over deze begroting uitvoerig overleg gepleegd met de Inspecteur, zodat verondersteld kan worden dat deze accoord zal gaan met deze aan kopen. De raad verleende het gevraagde krediet, dat echter nog maar voor lopig kon worden vastgesteld. MATER AMABILISSCHOOL Van de Stichting Mater Amabilis school voor de oostelijke Langstraat te Drunen was een verzoek ingeko men tot het aangaan van een over eenkomst met de gemeente. De Stichting hoopt in september a.s. reeds te starten met enige jon gerencursussen voor meisjes van 14 tot 17 jaar. De heer v. Lammeren, voorzitter van de Stichting Mater Amabilis school, gaf op dit punt nog een klei ne toelichting. Het geld hier een rekening-courant-overeenkomst. De gemeente zou na enige tijd dit geld dus weer geheel terug ontvangen. De gevraagde 5000 zijn alleen maar nodig als startgeld. Het werk van de Mater Amabilisschool zal voor 90% worden gesubsidieerd, waardoor de bijdrage van de werk gevers van 75.kunnen worden ■teruggebracht op 50. De raad keurde het voorstel goed. WONING- EN WINKELBOUW Bij brief van 23 mei 1962, heb ben Ged. Staten meegedeeld dat zij 10 woningwetwoningen aan de ge meente hebben toegewezen. Deze toewijzing is geschied onder voor waarde, dat de gemeente na het ge reedkomen der woningen 10 nood woningen zal slopen. Het voornemen bestaat deze wo ningen te bouwen langs de Kastanje laan in plan west. De te bouwen woningen zullen van hetzelfde type zijn als de thans in aanbouw zijnde gemeentewoningen langs het Pla taanplein. De heer Ploegmakers vroeg of 't niet mogelijk zou zijn deze wonin gen in Elshout te plaatsen. Herhaal delijk kwamen klachten dat in Els- hout niet genoeg werd gebouwd. Over het punt woningbouw in Els- hout werd nog verder van gedach ten gewisseld. De mening was ten slotte, dat, a.: het niet voordelig en in dit geval ook niet dienstig zou zijn deze woningen in Elshout te bouwen. Men kon in Drunen nu met de 18 woningen die nog uitgevoerd moeten worden, nu een totaal krij gen op een punt van 28. Tevens moeten hiervoor in Drunen, volgens de bepaling, noodwoningen worden opgeruimd; b.; in Elshout worden momenteel nog 10 woningen ge bouwd, terwijl de mogelijkheid dat ook daar nog 10 woningen extra zullen worden geplaatst, aanwezig is. De raad keurde de bouw van de 19 woningwetwoningen in Drunen goed. WINKELGALERIJ In de laatste raadsvergadering werd aan de raad meegedeeld, dat rijksgoedkeuring was ontvangen voor de bouw van 10 winkels in plan oost. Inmiddels is van het Makelaars kantoor J. Stienstra te Rosmalen, dat de bouw en verkoop van deze winkels verzorgt, een verzoek ont vangen tot verkoop van de nodige mee, dat pl.m. 50% in der minne ge schikt was. Volgens de mening van de meeste leden en ook van b. en w. wachtte de rest op voorstellen van de gemeente inzake grondruil, mo gelijk in het kader van de ruilver kaveling. Hiervoor waren de moge lijkheden jammer genoeg maar zeer klein. De raad keurde het voorstel ver der goed. Zoals bekend, is het St. Jacobusgesticht steeds voor eigen reke ning door de Zusters van J.M.J. geëxploiteerd, onder supervisie van het kerkbestuur. Ongeveer twee jaar geleden werd een stich ting in het leven geroepen, met de bedoeling de exploitatie over te nemen, waarbij de Zusters van J.M.J. de bejaarden in het te huis zonden blijven verzorgen. Dit heeft echter zo niet mogen zijn, want de Zusters gaan 14 augustus officieel vertrekken. Het bestuur, waarvan ir. v. Lammeren voorzitter is en de heer K. van Dun secretaris en penningmeester, besloten de naam van het gesticht te veranderen in Jacobushof, daarmee de herinnering levendig houdende aan Jacobus van Rijckevorsel, die in de 19e eeuw pastoor was in Drunen en zich in die tijd bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt voor de bejaardenzorg. Het bestuur verkeert in de gelukkige omstandigheid, dat zij volledig is ge steld met het lekenpersoneel. De nieuwe directrice, mej. J. Bee- rens, die momenteel nog als zodanig werkzaam is in Tuitje Horn (N.H.), zal met ingang van 1 juli (afgelopen zondag dus) in dienst treden. Daarnaast zal per 1 september mej. Hermus de gelederen komen versterken als hoofd van de verpleging; zij zal hierbij wor den geassisteerd door een tweetal bejaardenhelpsters. Wanneer de verbouwingen straks gereed zijn, zal Jacobushof plaats bieden aan 50 bejaarden. Ten behoeve van de verbouwing, heeft architect de Jong uit Schaik een voorlopig schetsplan ge maakt. Toch zal de verbouwing een tamelijk langdurige zaak gaan worden. Een grote moeilijkheid die het vertrek van de Zusters met zich brengt is het feit dat, nu er lekenpersoneel moet worden aange trokken, de pensionprijzen drastisch zullen moeten worden ver hoogd, hetgeen voor de bejaarden een vrij pijnlijke zaak is. Deze verhoging spruit voort uit het feit, dat het lekenpersoneel volledig gesalarieerd zal moeten worden, terwijl de Zusters dit werk veelal deden uit het oogpunt van liefdadigheid. Naast deze minder prettige kant, biedt de toekomst van Jacobus hof ook no gunstiger aspecten. De verbouwing zal voor de meeste bejaarden betekenen, dat zij een beter en gezelliger onderdak zullen krijgen. Zo zal de refter van de Zusters worden gebruikt als gezamenlijke eetzaal, waardoor de saamhorigheid onder de aanwezige bejaarden ten sterkste zal worden bevorderd. De refter zal keurig worden aangekleed en voorzien van aparte tafeltjes en stoelen. De verbetering zal voor enkele bejaarden meteen al merkbaar worden, wanneer zij een beter onderdak zullen krijgen. Ofschoon het nog wel een hele tijd zal duren voordat alles in kannen en kruiken is en voordat alle moeilijkheden betreffende financiering zijn overwonnen, ziet het er voor de bejaarden van Drunen heus nog niet zo somber uit. Zij zullen straks een Ja cobushof krijgen, waar het prettig zal zijn te wonen, zodat voor hen een gelukkige oude dag verzekerd zal zijn, en dat is, lijkt ons, alles waard. bouwterreinen. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling deze winkelgalerij te bouwen in plan oost. Aan de oostrand van plan oost liggen nog diverse bouwterreinen open en het is niet te verwachten dat deze op korte termijn zullen worden bebouwd. Ook de realise ring van plan Noulanden zal nog enige tijd vergen. In overleg met de makelaar is be sloten het bouwplan voor de 10 win kels in plan west te realiseren. De benodigde bouwterreinen zijn gelegen langs het Plataanplein. Naar aanleiding van dit punt, deelde de voorzitter mee, dat ver moedelijk het volgende jaar een nieuwe goedkeuring voor winkel huizen kon worden verwacht, welke dan in oost konden worden ge plaatst. De grondprijs achter de Winkelgalerij, welke nu in west ge bouwd zou kunnen worden en wel ke nog beschikbaar was voor gara ges, zou 14.75 moeten kosten. De raad keurde ook dit voorstel goed. Voor de bouw van een jeugdcen trum werd aan de Pr. Hendrikstraat naast de in aanbouw zijnde Prot. Christelijke school, grond verkocht aan de Ned. Herv. gemeente. Op pervlakte 294 m'-; prijs 14.75. ONTEIGENINGSPLAN NOULANDEN Naar aanleiding van dit punt, deelde de voorzitter desgevraagd AANLEG RUILVERKAVELINGSWEG In het kader van de ruilverkave ling zal een verharde weg worden aangelegd vanaf Wolfshoek (auto verhuur v. Iersel) in oostelijke rich ting naar de zgn. Voordijk te Vlij- >.men. De weg wordt van een asfalt- laag voorzien. Door de plaatselijke commissie voor ruilverkaveling wordt voorge steld de weg cp te sluiten met be- tonbanden. De lengte van de aan te leggen weg, voorzover die op het gebied van onze gemeente ligt, be draagt 925 meter. De raad keurde dit voorstel goed, maar dit werd voor de heer v. Hui ten tevens aanleiding om de aan dacht te vragen voor de Kapelstraat in Elshout, die in het geheel wel erg achterbleef. De voorzitter wees er op dat ook dit punt alle aandacht heeft van het gemeentebestuur. DIVERSEN Voor een totaal van 9000.- wer den de panden Kleinestraat 8 en 10 en Eindstraat 11 met de daarbij be horende grond (740 m-) aangekocht van H. J. M. Merkx uit Heusden. Deze panden werden gekocht uit sanerings-oogpunt. Bij het vaststellen van de nieuwe salaris-verordening voor gemeente- personeel, werd vrij uitvoerig ge sproken over de werkclassificatie. lijke verenigingen. De ruimte zal Na een felle discussie, waarbij voornamelijk de heer Dekkers hard van leer trok, heeft de raad van Sprang-Capelle het contingent woningwetwoningen 1962, in totaal 18, verdeeld. Van deze 18 wo ningen zullen er 10 in Capelle worden verwezenlijkt, terwijl het restant van 8 aan Sprang werd toegewezen. VERSCHUIVINGEN De verdeling van de woningwet woningen (contingent 1961 en con tingent 1962) en de verdeling van de premie-woningen (in totaal 12) die in 1961 aan de woningbouwstich- ting uit een contingent van 50.000 waren toegewezen, zat overigens nog al ingewikkeld in elkaar. Het contingent woningwetwonin gen van 1961 zou aanvankelijk eerst aan Sprang worden toegewezen, ter wijl de 12 premie-woningen van de woningbouwstichting zouden worden verdeeld, zodat er 6 in Vrijhoeve en 6 in Capelle konden worden ge bouwd. De realisering van de 16 woningwetwoningen liet lang op zich wachten, omdat er onder de aannemers weinig animo bestond deze woningen voor de daarvoor vastgestelde prijs te realiseren. Het kwam zelfs zover, dat het contin gent woningwetwoningen van 1961 nog niet verwezenlijkt was toen het contingent voor 1962 (18 woningen) aan de gemeente werd toegekend. De raad besloot toen om de 12 pre mie-woningen in zijn geheel in Vrij hoeve te bouwen, het contingent woningwetwoningen 1961 (in totaal 16) in Sprang en het contingent '62 (in totaal 18) in Capelle. Het bleef evenwel moeilijk om 'n aannemer te vinden die de 16 wo ningwetwoningen voor de vastge stelde prijs wilde bouwen. Uitein delijk werd aannemersbedrijf Hoef nagel bereid gevonden aan de bouw te beginnen, niet in Sprang, maar in Vrijhoeve. Dit omdat deze aan nemersmij. inmiddels was begonnen met de bouw van de 12 premie woningen in Vrijhoeve. Hij wilde dus alle 28 woningen in een en de zelfde plaats verwezenlijken. Na veel moeite werd uiteindelijk een aannemer gevonden die de 18 woningwetwoningen van het con tingent 1962, die eigenlijk aan Ca pelle waren toebedeeld, te verwe zenlijken. De voorzitter meende dat het een redelijk en eerlijk voorstel was om dit contingent van 18 wo ningen te verdelen tussen Sprang, dat zijn 16 woningwetwoningen had moeten afstaan aan Vrijhoeve, en daardoor dus geen enkele wo ning meer had toegewezen gekre gen, en Capelle. VOOR DE GEHELE GEMEENTE De heer Dekkers bleef aanvanke lijk aan zijn uitgangspunt vasthou den, dat de 18 woningwetwoningen naar Capelle zouden komen. Hij be toogde van het begin af aan, te heb ben aangevoeld dat Capelle 't con tingent van 18 weer zou moeten af staan. Hij kon niet inzien waarom Capelle minder bedeeld moest wor den dan de andere kerkdorpen. De heer Genuit toonde zich ver heugd over het voorstel van b. en w. Hij betoogde dat de gehele raad er van op de hoogte was hoe de zaken waren verlopen. Ook de heer Vos, de Raat en de heer Kuysten sloten zich bij de heer Genuit aan. De voorzitter beklemtoonde dat men werkelijk geen andere oplos sing had kunnen vinden, omdat er geen enkele aannemer bereid was de woningwetwoningen te bouwen. Hij betoogde als burgemeester op de bres te staan voor de belangen van de gehele gemeente. Hij be streed dan ook het standpunt van de heer Dekkers als zou Capelle ten achter worden gesteld. „Ik doe mijn plicht voor de gemeente Sprang- Capelle", benadrukte de voorzitter. Aan het slot van de discussie bleek ook de heer Minnaard van oordeel te zijn dat de oplossing 10 8 eerlijk was. De heer Dekkers zei toe, er zich bij neer te leggen wan neer hij er van verzekerd kon zijnr dat de toewijzingen steeds eerlij.' verdeeld zouden worden. GYMNASTIEKZAAL Met betrekking tot verhuur v het pand Nieuwevaart 1 en 3, wa; in voorheen de landbouwschool v gevestigd, deelde de voorzitter m dat het in de bedoeling lag dit bouw geschikt te laten maken v< het beoefenen van gymnastiek alle andere binnensporten. De gyi nastiekzaal zal dan niet alleen bruikt kunnen worden door scholen, maar ook door de plaat

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2