WAALWIJK KAATSHEUVEL Sprang-Capelle DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 JULI 1962 Sprang Capefile ERNSTIG ONGEVAL De 17-jarige G. v. S. alhier had j.L za- menterdagavond te Kaatsheuvel het ongeluk in aanraking te komen met de rubsbaan. Hij liep daarbij ernstige verwondingen aan het hoofd op en moest in bewusteloze toe stand naar het ziekenhuis te Waalwijk wor den vervoerd- .f. BEROEPEN PREDIKANT A.s. woensdag hoopt Ds. J. Catsburg, beroepen predikant, om half 8 in de Ned. Herv. Kerk te Capelle voor te gaan in de dienst des Woords. ORANJEDAG WILHELMINA Ondanks het minder fraaie zomerweer heeft de Oranjevereniging Wilhelmina j.L zaterdag het derde lustrum gevierd en te vens de verjaardag van Z.K.H. de Prins der Nederlanden. Het middagprogramma werd begonnen met een kinderoptocht waarvoor zich ongeveer 44 groepen hadden laten inschrijven. En het moet gezegd wor den, dat men van deze optocht veel werk had gemaakt. Niet alleen de individuele deelnemers, maar ook de kleine en grote groepen hadden met veel zorg hun fiets of wagen versierd. De beoordeling van deze optocht was door het bestuur in handen ge legd van de heren van Vuren, leraar teke nen aan het Willem van Oranje-college te Waalwijk en van Suijlekom, medewerker van het bekende bloemenbedrijf der firma van der Dussen te 'syGravenmoer. En beide juryleden hebben zich op bekwame wijze gekweten van de toch wel moeilijke taak. Het bestuur der Oranjevereniging had ge noemde heren geheel vrij gelaten in de wij ze van beoordeling en nadat men de be oordeling bij de opstelling had gedaan, werd deze nogmaals bekeken toen men door de gemeente trok. Bij het bekend maken van de uitslag bleek, dat de jury-leden de deel nemers hadden gerangschikt in 3 groepen en wel de individuelen, de kleine en grote groepjen: De upitslag van de kinderoptocht was als volgt: Individuëlen: le prijs Ansjes van Over steeg, het melkmeisje; 2e Ansje de Rooij, versierde fiets; 3e Truus Dekkers versierde fiets, Adri Wagemakers, de gelaarsde kat; 4e Janny v. d. Mooren, Dick en Dim van Rijswijk, versierdle foetsen en Anneke van Drongelen, Roodkapje; 5e Anton van der Galiën, Dicky v. d. Galiën en Adje le Sage, versierde frietsen; 6e versierde foetsen van Anton Snijders, Anna Haitsma; Johnny Kuijsten, Henkie Rijken en Tonny Rozen- brand. Bij de kleine groepen werden de prijzen als volgt behaald le prijzen: Groep Hans v Be ek-v d Schans met „Wie in het vat zit, verzuurt niet" en de Wigwam van de groep Stefan Oerlemans; 2e de drie ver pleegstertjes, groep kinderen Vermeulen; 3e Roodkapje, Pauli Rijken en Jopie Vos met versierde fietsen; 4e Indianen van Cor Florijn; 5e Gouddieven van de groep Ger- rit Bax en De Huifkar van Mart. Verduijn. Bij de grote groepen werden de prijzen als volgt behaald: le prijzen: Sneeuwwitje met de paddestoel, groep Jana Waarts - Wytskc Oerlemans; Boerenbruiloft kleuter school in de Schrevelstraat; 2e Sneeuw witje, groep Cocky Maris; Doornroosje groep kleuterschool in de Bur. Vermeulen- straat en groep Leny van Tilborgh-Hanny de Rooij met de huishoudschool; 3e Kam peerwagen, groep Stein-Spierings-Versteeg; Zwaan kleef aan, groep Janny Wervers en Sneeuwwitje groep kleuterschool Burg. Ver- meulenstraat; 4e Bloemenmeisje, groep Jetje Michaël en 5e Jonge Boeren, groep Jan Snijders. Een eervolle vermelding we- gensh de originele gedachte verkreeg de groep van Beek-van der Schans. De muziekvereniging begeleidde de deel nemers aan deze optocht langs de gehele route. Vervolgens werd wederom de z.g. wielerronde van Capelle gehouden. Aan de ze ronde kon men deelnemen met elk soort rijwiel. Het comité had echter een wijs be sluit genomen, door de deelnemers in twee groepen te splitsen en wel deelnemers met racefietsen en met gewone fietsen. Er moes ten 20 rondy verreden worden. En met veel animo werd door 23 personen aan deze ronde begonnen. Natuurlijk waren er uit vallers, doch het grootste aantal deelnemers bracht deze ronde tot een goed einde. De prijzen werden als volgt behaald: Race fietsen: 1 J v d Water Haarsteeg; 2 A de Rooij Kaatsheuvel; 3 J v Heeswijk Haar steeg. Bij de gewone fietsen: 1 A in 't Veld Waspik; 2 Cv Boxel Hank; 3 P Nieuwen- huizen uit Sprang. Natuurlijk waren er ook enkele premies te verdienen en deze gingen naar v d Water, van Heeswijk, de Rooij, Boezer en Nieuwenhuizen. Zowel voor de kinderoptocht als voor de wielerronde be stond grote belangstelling. Het avondprogramma werd voortgezet te ongeveer 7 uur. Toen nam het concert een aanvang dat gegeven werd door het fan farekorps Kunst na Arbeid, onder leiding van de heer Moors en het jeugdorkest van genoemde vereniging onder leiding van de heer Stolk. Beide korpsen vfcrtolkten een zeer goed programma, dat door de vele toeschouwers zeer werd gewaardeerd. Om 8 uur werd allereerst het woord ge voerd door de voorzitter van de Oranjever. de heer L. Poldervaart. Deze sprak een kort welkomstwoord, waarbij hij zich speciaal richtte tot Burgemeester van Prooijen en de beide wethouders de heren Waverijn en Timmermans, alsmede tot de bestuursleden van de zusterverenigingen uit Vrijhoeve en Sprang. Hiema belichtte Burgemeester van Prooijen de betekenis van het Oranjehuis voor ons volk. Spr. sprak ook felicitatie woorden tot de vereniging en waardeetrde het ten zeerste dat de O.V. Wilhelmina ach met haar programma's steeds in opwaartse lijn begaf, door steeds met top-artiesten vc»or het voetlicht te treden. Na de woorden van de burgemeester nam het programma: Eens lekker lachen, een aanvang. Aan dit zeer gevarieerde pro gramma werkten mede Ria Valk, de Wa- ma's, Martin Tonelly, Tonny Bakkenes, Ton ny Leerink, de Bolini's en het orkest Johnny and his Cellar Rockers. Het laat zich in denken, dat vooral de teenagers zich zeer aangetrokken voelden tot Ria Valk. Ook de Wama's vielen zeer in de smaak. Dit pro gramma, dat was samengesteld door René's Theater Bureau uit Tilburg, heeft voortref felijk voldaan en aan het eind van het op treden van de diverse sterren kon men dit ook vernemen van de vele honderden toe schouwers. Te ongeveer 11 uur werd door de voor zitter een kort slotwoord gesproken, nadat hij Ria de Valk nog apart had toegesproken in verband met haar a.s. huwelijk, waarbij hij mededeelde, dat haar een echt product uit De Langstraat zou worden aangeboden. Een 4-tal teenagers, t.w. Els Maris, Trudy Stein, Zusje Waarts en Mkrie Louise Kommers, boden Ria Valk toen een paar wit satijnen trouwschoentje6 aan. Het laat zich inden ken, dat Ria Valk zeer ingenomen was met dit bijzonder mooie cadeau, dat haar werd aangeboden door de Oranjever. en Berg mans schoenfabriek uit Waalwijk. De Oranjevereniging kan met voldoening terugzien op de viering van haar 3e lustrum. Een woord van dank komt ook toe aan het korps der Rijkspolitie voor de grote mede werking die het comité mocht ontvangen, alsmede aan de fa. van Wijlen, die gezorgd had voor een prima verlichting en Wage makers voor de inrichting van het terrein. PLATTELANDSVROUWEN ALS GASTVROUWEN. Vorige week waren 45 dames uit het ge hele land de gasten van de Plattelandsvrou wen der afd. Sprang-Capelle. Men ging nl. de 4-daagse Bondsreis 1962 maken. De gastvrouwen waren gekozen uit de westhoek van Brabant. Nadat men allereerst een dag in Zevenbergen had doorgebracht, was Spr.- Capelle aan de beurt en zo begon woensdag j.l. het bezoek aan Sprang-Capelle en om geving. De damesschoenfabriek van de fa. Bergmans, voorheen te Capelle en thans te Waawlijk, werd allereerst met een be zoek vereerd. Kende men vroeger alleen maar een schoen aan de voet of in een eta lage, onder deskundige leiding van een der jongste firmante en de alhier bekende heer Waarts, werden de dames over het ontwer pen en maken van diverse schoenen inge licht. Allen waren er verrukt over. Men had nu een idee gekregen van wat er zoal moet gebeuren vooraleer een 6choen de fa briek verlaat. In de huishoudschool werd nadien een warme maaltijd gebruikt, waar na men het kasteel-raadhuis te Dussen be zocht en vervolgens in Meeuwen de thee gebruikte. Jammer dat het zonnetje niet scheen, want na een toch door de Biesbos gemaakt te hebben, kwam men verregend te Drimmelen aan en werd de terugreis naar Capelle aanvaard. Donderdag stond Oisterwijk met zijn bos sen en vennen op het program en werd een bezoek gebracht aan Cia van Boort's pop penspel. In Heeze werd het kasteel aldaar bezichtigd en na het diner aldaar gebruikt te hebben, ging het naar Breda, alwaar druk gewinkeld werd, waarna een feestavond op het programma stond, verzorgd door de plattelandsvrouwen van Fijnaars, Lage Zwa- luwe, Steenbergen en Dinteloord. Vrijdags werden de Delta-werken bezichtigd en van daar ging men hoogst voldaan huiswaarts. Uit de ontvangen berichten van deelnemers uit Groningen, Friesland, Noordholland en Zeeland bleek wel, dat het idee over Bra- ant geheel veranderd was en dat men het een gastvrij land vond. PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Sprang-Capelle van de bond van Ned. Plattelandsvrouwen heeft ook haar jaarlijkse reis weer gemaakt. Hoewel de zon verstek liet gaan, heerste er in de 2 bussen met de 64 dames een uitstekende stemming. Van tevoren had men reeds een reisplan gereed gemaakt, zodat men zoveel mogelijk zou kunnen genieten en zien op de bedoelde reisdag. Allereerst ging het naar het Kasteel Haarzuilen, dat enig in zijn soort is en het mooiste in Europa. Het is prachtig gerestaureerd door de nazaten van het geslacht Zuilen van Nyeveldt, terwijl de naam Rotschild, hun vele miljoenen in her innering bracht. De purachtige zalen, vol antiek en bijzonder edingen waren te bezien en men genoot volop van al deze mooie din gen. Ook de aanleg van de tuinen was een lust voor het oog der dames. Door een list is dit bezit in de oorlog 40 - 45 buiten Duit se handen gebleven. Vervolgens ging men naar Hilversum, alwaar de N.C.R.V.-studio bezichtigd werd. Ook hier kon men ver nemen hoe alle6 in het werk gaat bij een uitzending en de dames zullen thans zeer zeker met andere oren naar een uitzending luisteren. Voorts ging de reis naar het prachtige wandelpark Berg en Bos, doch daar, zoals reeds is aangehaald, de zon ver stek liet gaan, kon men volop genieten van al het mooie groen. Tenslotte werd in Velp het diner gebruikt, waarna men hoogst vol daan huiswaars keerde. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit St. Denis, afstand 360 km. De uitslag was als volgt: P v Raams- donk 1, 2, 9; H Verduijn 3, 5; P Nieuwen huizen 4; G Trefefrs 6; M v Peer 7; G le Sage 8; A Klootwijk 10. A.s. zaterdagmorgen van 8.30 tot 10 uur inkorven jonge duiven voor een wedvlucht vanuit Duffel, afstand 84 km. SPAARKAS Vele kleintjes maken een grote. Genoemde spaarkas, gevestigd in café De Witte Brug alhier, houdt a.s. vrijdagavond een vergadering waarop de uitdeling zal plaats vinden van de in het afgelopen jaar gespaarde gelden. DIERENARTS SPIERINGS 40 JAAR IN WAALWIJK. Zondag 1 juli was het veertig jaar geleden dat de heer A. Spierings, Ju- lianastraat 1 a, zich als dierenarts in Waalwijk vestigde. De heer Spierings heeft dit feit thuis in intieme kring gevierd. GESLAAGD Aan de R.K. Middelbare Handels avondschool te Waalwijk slaagden voor de 5-jarige cursus op 29 juni: A. Bakkers, Hanneke v. Bladel, P. Brok, Nelly v. Campen, Ank v. Dishoeck, A. v. Elshout, C. Greve, Sary Hartman, Antoinette Hendriks, A. v. d. Houdt, F. v. Iersel, Wil de Jong, J. van de Kaa, W. v. Kampen, R. Kuijsten, J. Mahieu, P. v. Nieuw- stadt, A. Passier, W. Schapendonk, G. Snels, J. Spuijbroek, G. Tolboom, D. Treffers, Adje Verhagen, J. Wer- ther, Willy van Zundert en A. Zwaans. Voor het Toelatings-examen van de R.K. Meisjes-Ulo „Maria Ko ningin" slaagden de volgende can didates Uit Waalwijk: Annie van Balkom, Willie Brok, Maria Gij zen, Annemarie van Delft, Lizette Brok, Magda Dalleu, José v. Amelsfoord, Coot Dingemans, Ine Sars, Hennie Sars, Ellie van Loon, Marian Embrechts, Elly de Graaf, Ine Spijkers, Dimphie Koks, yerona Epke, Marian Schilders, Lia van Beers, Ria Klerx, Henny van de Leur, Philly Fijneman, Marie-José Kolsteren, Monique v. d. Bossche, Nellie Hurkmans, Marian Kortsmit, Ans Burghouts, Joke van Gelder, Sjaan Leijtens, Ans Demmers, Lia Boons, Marian v. Mosselveld, Janny Verhoeven, Marianne v. Veldhoven, Francien Neijendorff, Ans Leijtens, Ria Smid, Willie Nieuwkoop, Mia de Ronde, Nellie Sleenhof, Ina Pul lens, Clety v. d. Berg, Ireen Rou tier, Marijke Schoemans, Jeannie Copal, Mieke Mouris, Joke Drie sprong en Dymphie Marcelis. Uit Drunen: Gerardien Verhoe ven, Gerie de Klerk, Petra Frody- ma, Ineke Borsboom, Dini Musters, Cor van Spijk, Helmi v. Oosterhout, Mieke Luijpen. Uit Elshout: Agathe Kempenaars, Lia v. Logten, Paula v. d. Lee, Elly Rombouts. Uit Waspik: Mietje Savelkouls. Uit Heusden: Maria de Hart, Jean- neke Kuijs, Jeanne Verreijt. Uit Kaatsheuvel: Greetje Op den Kamp, Annelies Brok, Stans de Mol. Uit Raamsdonk: Lia Bergé. Uit Sprang: Marie Louise Kom mers. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor 't diploma Bouwkundig Opzichter B.N.A. onze stadgenoot de heer A. C. A. Korthout. GESLAAGD Voor gezel timmeren slaagden te Tilburg, de heren v. d. Schans uit 's-Gravenmoer, van Sterrenburg uit Sprang-Capelle en de Vries uit Dru nen. De drie geslaagden genoten hun opleiding aan de Nijverheidsschool te Waalwijk, onder leiding van de hee» Barkel, timmerleraar. WILLEM VAN ORANJE COLLEGE TE WAALWIJK Prot. Chr. HBS A en B en MMS. Toegelaten tot de eerste klas van dé cursus 19(52-1903. x J. S. van Bezooijen, Waal wijk; x E. Boll, Doeveren; A. Bosman, DoeverenFs-ETAOINB Bosman, Drunen- J. J. Breeuws- ma. Waalwijk; C. H. van Caem, Waalwijk; x G. H. van Ettckoven Drunen; x M. E. L. v. Herwijnen, Waalwijk; W. P. ITolwerda, Waalwijk; x J. C. Pawlikowski, Waalwijk; C. L. de Rooij, Waal wijk- x I. van der Schaft, Waal wijk; x G. M. Sikkens, Waal wijk; J. J. Waltz, Vlijmen; J F. v. Wijk, Waalwijk; J. W. F. van Mil, Waalwijk; x C. E. Schaap, Waalwijk; A. J. de Vries, Dru nen; x N. de Wijs, Waalwijk; x P. A. Broeks, Capelle; M. van Campen, Capelle; x C. A. Mande- makers, Capelle; x M. M. de Rooij, Capelle; A. M. v. Tilborgh, Capelle; M. D. de Bie, Sprang-Ca pelle; x A. Dekkers, Sprang-Ca pelle- x A. Kuijsten, Sprang-Ca pelle; x C. J. Kuijsten, Sprang- Capelle; R. H. Pichel, Sprang- Capelle; A. P. van der Linde, Sprang-Capelle; W. K. de Raat, Sprang-Capelle; C. A. de Rooij, Sprang-Capelle; x D. Smith, te Sprang-Capelle: D. van Eersel, 's-Gravenmoer; C. B. Hoefnagel, 's-Gravenmoer; M. J. v. d. Schans 's-Gravenmoer; x G. van Beek, Raamsdonksveer; P. G. Krijger, Raamsdonksveer; x J. C. P. van Moorselaar, Geertruidenberg; x A. H. Schoonbeek, Raamsdonks veer- x A. Verduijn Raamsdonks veer"; L. C. Verlinde, Drimme len; J. W. J. Hottinga Lage Zwa- luwe; R. Alma, Vlijmen; C. Birk- hoff, Vlijmen; x N. Buscop, Vlij men; K. Koopman, Hedel; H. van de Werken, 's-Hertogenbosch; x J. Hoek. 's-Hertogenbosch; J. Cazander, 's-Hertogenboschx G. E. van der Hoeven, 's-Hertogen bosch; x I. Weismann, 's-Herto genbosch; W. van Dalen, Til burg- x H. J. Hummel, Tilburg; A. Vos, Babiloniënbroek; W. Baars, Heusden; P. Reus, Heus den; x J. A. R. Üijthoven, Gende- ren; J. M. Ruijmschoot Heusden; H. N. de Bruijn, Heusden; W. L. Morelissen, Veen- x W. C. A. Hoevenaren, Dussen; G. Rede- ker, Meeuwen. x meisjes. Afgewezen 7 candidaten. Herexamen 4 candidaten. 35-JARIG BESTAAN VAN „KRACHT EN VLUGHEID". De Christelijke Gymnastiekvereni ging „Kracht en Vlugheid", die dit jaar haar 35-jarig bestaansfeest hoopt te vieren, zit met een kleine moeilijkheid. Door de lage contribu ties, die zij graag wil aanhouden, om zodoende ieder kind in de gelegen heid te stellen de sport te beoefenen en ondanks de diverse acties, zoals inzameling van oud papier, huis aan huis-collectes etc., is zij niet in staat om een zogenaamde „lange turnmat" aan te schaffen, die voor het volle dig en goed beoefenen van de gym- nastieksport nu eenmaal onmisbaar is. Om uit deze moeilijkheden te ko men heeft zij een beroep gedaan op de bevolking van Waalwijk, haar bij te staan in deze financieel moeilijke omstandigheden. De vereniging heeft het de goede gevers zo makkelijk mo gelijk proberen te maken, door het openstellen van een gironummer en wel nr. 1135445 t.n.v. A. P. Vrij, Mgr. Zwijsenstraat 19, Waalwijk of voor wie dat makkelijker vindt op rekening van L. Kruyf, Westeinde 17 Waalwijk bij de N.V. Rotterdamse Bank Waalwijk (gironummer van de bank 1139258). DE VISSERSVERENIGING „MAAR GEDULD HEBBEN" ORGANISEERDE PRIMA GE SLAAGD HENGELCONCOURS De Vissersvereniging „Maar Geduld hebben", gevestigd in het café van de heer L. van Grom- voirt te Baardwijk, organiseerde in de afgelopen week een groot onderling hengelconcours, waar aan door niet minder dan 230 hengelaars werd deelgenomen. Onder leiding van de voorzitter, de heer J. v. d. Ven, was de or ganisatie van dit concours pri mo verzorgd en alles liep dan ookop rolltejes. Alle deelnemers deden hun uiterste best zoveel mogelijk vis te verschalken, daarbij verlokt door de fraaie, dikwijls kostbare prijzen, hoofd zakelijk bestaande uit hengel sportartikelen, die beschikbaar waren gesteld en die het respec tabele bedrag van ruim 500. vertegenwoordigden. De wed strijd had plaats in een gedeelte van het kanaal DrongelenDen Bosch en trok grote belangstel ling, ook van niet-1 hengelaars. Zaterdagavond j.l. had in de stampvolle zaal van de heer van Cromvoirt de prijsuitreiking plaats. Voordat de voorzitter, de heer J. v. d. Ven, hiertoe over ging, sprak hij zijn grote tevre denheid uit over het welslagen van het concours, hetgeen z. i. te danken was aan de uitstekende medewerking van alle leden baar vooral van zijn medebestuursle den, die met hem de organisatie tot in de puntjes hadden ver zorgd. Hij dankte degenen, die 'n prijs beschikbaar gesteld hadden en richtte een speciaal woord van dank tot de heren C. v. Ee- ten en L. v. Cromvoirt, die door het schenken van extra prijzen dit concours nog aantrekkelijker maakten. Het slagen van deze wedstrijden, aldus de voorzitter, is mede te danken aan de pretti ge verstandhouding, die er onder de leden heerst waardoor de taak van het bestuur zeer wordt ver licht. Hij hoopt tenslotte dat deze goede verstandhouding besten digd zal mogen blijven tot groei en bloei van „Maar Geduld heb ben" in het algemeen en tot vol doening van de leden onderling in het bijzonder. Het is natuurlijk ondoenijlk al le prijzen te vermelden die wer den behaald, want dat is een for midabel aantal dat te veel plaats ruimte zou vergen. Wij moeten dus volstaan met de eerste tien prijswinnaars te vermelden en dat waren de volgende henge laars: 1 en kampioen A. Robben (meeste gevangen vis); 2 Joh. Junggeburth (-j- extra prijs voor grootste vis); 3. A. van Delft; 4. H. Kraneveld- 5. J. Jungge burth; (5. A. Trimbach; 7. C. de Vries; 8. M. de Jong; 9. H. Mas- suger; 10. Ant. van Mierlo. De voorzitter wenste tenslotte alle prijswinnaars geluk, waarna men nog geruime tijd in de beste stemming bijeen bleef. De vissersvereniging „Maar Geduld hebben" kan met grote voldoening op dit in alle opzich ten geslaagd hengelconcours te rugzien. KERMISMATINEE „OEFENING EN VERMAAK" De traditionele matinee der Lie dertafel staat in het teken van ope. ra enoperette. Het program ver meldt diverse nieuwe koren, afge wisseld door soli van meerdere ons bekende en vertrouwde solisten. Als gast is voor deze uitvoering uitge nodigd de gevierde alt Anny Delo- rie, verbonden aan de Nederlandse en tevens aan de Staatsopera te Frankfurt. Gastcontracten deden haar optreden in de opera's van Pa rijs, Brussel, Hamburg, Stuttgart, München, Keulen, Londen en Ber lijn. Ook bij uitvoeringen van ora toria in binnen- en buitenland is deze zangeres regelmatig te horen. Zij zong o.a. in het Holland-Festival en in het Festival te Passau en Augsburg. In 1963 zal Anny Delorie bij de Nationale Opera te Praag op treden. Een zangeres met een der gelijke staat van dienst waarborgt de bezoekers reeds bij voorbaat een hoogstaand kunstgenot. OPENBARE LEESZAAL Woensdag a.s.: Voorlezen voor jeugd (ook voor niet-leden). Er zal worden gelezen „Pocomoto, een gevaarlijke opdracht". DE N.C.V.B., AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Op 28 juni werd de laatste bij eenkomst gehouden, voordat de bei de vakantie-maanden aanvangen. Deze avond sprak dokter De Blois over; Het Rode Kruis. Hij verhaal de, dat zorg om de gewonden reeds bij de Grieken bekend was. In de tijd van de Kruistochten waren het de Ridders van St. Jan die zulk lief dewerk verrichtten. De Zwitserse zakenman Henri Dunant is de stich ter van het Rode Kruis, terwijl voor onze nationale organisatie Dr. Bas ting de promotor was. Het Rode Kruis ontplooit verschil lende activiteiten, zoals: de moeder- melkcentrale, hoornvliestransplanta tie, radio-medische-dienst, vaattrans- plantatie, bloedtransfusiedienst, doch ook de hulpposten langs de grote wegen worden door het Rode Kruis onderhouden. Het is dus een orga nisatie, in oorlogstijd ontstaan, die ook in vredestijd haar werkzaam heden heeft. Vergeten we niet het zieken-vakantie-schip Henri Dunant en het vakantie-oord van dezelfde naam in Zeist. Het was dus een zeer leerzame avond, die het seizoen besloot. Voor de maand september staan twee avond enop het programma 13 september houdt mevr. Grasslin een lezing over huidverzorging, op 27 september zal mevr. Penning spreken over: Het Mongooltje. De N.C.V.B. wenst al haar leden een plezierige vakantie toe. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Speelpop; houten duimstok; ijzeren kogel, jongens-kinder fietsje; zonnebril; ketting met kruisje; damesportcmonnee; 'n kinderbril- broche met koningin Wilhelmina; betonschaar; bood schappennetje met rol schuurpa pier en spons; plastic regenjas; Bruijnzeel sleutel; wil en zwart kinderschoentje; zwembroek en handdoek; melkbus; parapluie, wit poesje; vulpen. Verloren Drie bankbiljetten van 10. herenbril; bruine boekentas met inh.; doosje met flessenopener; drie sleutels; wit kinderschoen tje; padvindersportemonnee; 'n grijze regenbroek; kentekenbe wijs F. P. 28 38; bruine heren portemonnee met inhoud; blau we jongensjack; bruine heren portemonnee met inhoud. AANRIJDING Een melkwagen van de WAMÏ, bestuurd door' J. M. uit Waal wijk, stond aan de rechterkant van de Eerste Zcinc stil en stak zonder op het verkeer te letten, de rijweg over naar de oprit van de WAMI. Od hetzelfde moment naderde een bestelauto, bestuurd door v. W. uit Sprang-Capelle. Hierdoor ontstond een aanrij ding/v. W. raakte met zijn auto de voorzijde van de mekwagen en reed daarna tegen een boom. Beide voertuigen werden be schadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Op het kruispunt Grotestr.- Wilhelminastr. kon een bakfiets, bestuurd door S. v. V. uit Waal wijk, niet tijdig tot stilstand ko men, om voorrang te verlenen aan de auto van J. H. uit Waal wijk, die in de Wilhelminastraat stil stond. De bakfiets reed toen tegen de auto aan. Alleen de auto werd beschadigd. AGENDA Dinsdag 3 juli 7.45 uur: repetitie dames en heren „Oefening en Ver maak". Zondag 8 juli 12 uurkermis- matinee „Oefening en Vermaak". Soliste: Anny Delorie. DAVEREND KERMIS- PROGRAMMA BIJ JAN DE NIJS De heer Jan de Nijs heeft in samenwerking met het theater- bureau René Frijters' Variété te' Tilburg, een kermisprogramma samengesteld, dat een première zal gaan worden voor Waalwijk. Vanaf zondag 8 juli t.m. woens dag 11 juli zal men iedere avond in de gelegenheid gesteld wor den te dansen op de vrolijke mu ziek van een hekend radio-or kest. Het b"zondere is, dat er iedere avond een ander orkest ziting zal komen nemen. Zo zal zondag 8 juli het bekende show- orkest Los Trovadores uit Eind hoven optreden. Maandag 9 juli zal het de beurt zijn aan Annie de Reuver, die met de bekende thompettist van de Skymasters, Gerard Engelsma en de populai re radiozanger John de Mol de vrolijke stemming er voor deze avond zal inhouden. Dinsdag treedt op het Bonelly Quartet uit Amsterdam, it quartet is en kele maanden geleden nog te zien geweest in de bekende show van Rudi Carrell. De laatste avond van de kermis zal worden verzorgd door The Caladonians, met zang van de Nederlandse Pat Boone. Tijdens het kermis-matineé treden in samenwerking met de toneelvereniging O.O.G. bekende radio- en televisie-orkesten op. O.a. Anneke Grönloh, de beken de t'eenagerster, de Wama's, To ny Bakkenes en nog vele ande ren. Jan de Nijs heeft met dit pro gramma naar wij menen een bui tengewoon goede greep gedaan. Annie de Reuver „Noordbrabants Landschap" MR. DR. KORTMANN EREVOORZITTER I) commissaris van de Konin gin in Noordbrabant, dr. C. N. M. Kortmann, heeft het ere-voor- zitterschap aanvaard van de Stichting „Het Noordbrabants Landschap". De wenselijkheid van een nieuwe bestuursindeling maakte 't nood zakelijk de statuten van de Stich ting belangrijk te herzien. In het algemene bestuur hebben nu o.a. zitting: W. van Boextel, prof. dr. W. R. Heere, drs. H. Moonen, B. de Ruytcr en mr. Baron E. van Voorst tot Voorst uit Tilburg, drs. R. van Hasselt uit Roosen daal, A. van Hilst en drs. V. Tim mermans uit Waalwijk, mr. A Janssens de Limpens uit Wouw, ir. J. Margry en ir. J. van Noor- den uit 's-Hertogenbosch, mr. H Pop uit Dinteloord en J. Sloft» uit Bergen op Zoon. Verkeersongevallen. In de Huygenstraat kwam de 57-jarige v. d. W. ten val, toen 'n hond plotseling tegen diens bromfiets opliep. Na geneeskun dige hulp kon v. d. W., die ver wondingen opliep aan gezicht, knie en handen, naar huis wor den vervoerd. In de Erasstraat ontstond een aanrijding tussen een scooter en een wielrijdster, toen de laat ste plotseling naar links zwenk te. Het ongeval beperkte zich al leen tot materiële schade, Tenslotte ontstond in de Hoofdstraat een botsing tussen een auto op het moment dat de bestuurder hiervan deze aan de linkerkant van de straat wilde parkeren, en een tegemoet ko mende bromfietser. De duopassa gier van de bromfiets vloog door de botsing over de auto, doch bracht 't er verder heelhuids af. De onder invloed zijnde brom fietser werd door de rijkspolitie, die toevallig juist ter plaatse was voor het ondergaan van 'n bloed proef naar de kazerne overge bracht. Zijn voertuig werd ern stig beschadigd. Ongeval op kermis. De 17-jarige G. v. Z. uit Sprang werd zaterdagavond in een van de kermisattracties ernstig ge wond door de roekeloze handel wijze van een der inzittenden. Terwijl hij tussen de vele jonge lui op het loopgedeelte van de rupsbaan stond, werd v. Z. plot seling geraakt door de buitenuil stekende benen van een inzitten de dezer attractie. De getroffene viel van het hoogste gedeelte der rupsbaan en kwam met z'n hoofd op de grond terecht, waardoor hij een ernstige wond boven het oog opliep. Dokter Raaijmaakers die bovendien een hersenschud ding constateerde, liet het slacht offer per ziekenwagen naar het ziekenhuis te Waalwijk over brengen. Geslaagd, Aan de St. Gcrardus Majella Kweekschool te Dongen slaagden onze plaatsgenoten J. Schoen maker en Chr. van Wezel voor het onderwijzersdiploma. Kermis had goed verloop. Hoewel de Kaatsheuvelse ker mis in tegenstelling met andere jaren ditmaal niet vergezeld ginr van warm zomers weer, heeft dil aan de belangstelling praktisch geen afbreuk gedaan, want zowel op donderdag als vrijdag heerste er reeds een gezellige drukte, ter wijl de toeloop op zaterdag eo zondag zoals gewoonlijk over stelpend was. De verschillende! amusementsgelcgenheden had den over belangstelling niet te klagen, zodat de exploitanten»

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6