3 doden-8 gewonden C ft DE ECHO VAN HET ZUIDEN Nagenoeg 100°/0 stemde „Oui" voor Algerijnse onafhankelijkheid DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 JULI 1962 Rosé 8 Duivensport Wieler-echo's Onvoorzichtig rijden GEJViËENTE WAALVViilOl 1068329 GESLOTEN Ad v. Overbeek Provinciaal nieuws BRABANTS ORKEST VOOR DE RADIO. Pluimvee over het algemeen goede zaken deden. Voor de traditionele zondag matinees in de zalen van Eupho- nia, Smit en de Gildenbond, waar verschillende favorieten van het moment optraden, zoals de Spel brekers, Ria Valk, Anneke Grön- loh, enz., was de toeloop zo enorm groot, dat vele telaatko- mers wegens gebrek aan zitplaat sen teleurgesteld moesten wor den. Voor zover we gehoord hebben had het jaarlijkse evenement een ordelijk verloop, zodat de politie geen bijzondere inspanningen heeft behoeven te verrichten. BEDRIJFS- EN ZOMERAVOND VOETBAL Langzaam maar zeker nadert het einde van deze wedstrijden en als de Waalwijkse kermis achter de rug is, resten er slechts enkelen, die uiteindelijk de beslissing moeten brengen. Wie zullen er straks als kampioe nen bij de twee groepen uit de bus komen? Och, eigenlijk is dat maar bijzaak, maar er moet tenslotte een resultaat zijn en in elke afdeling moet een sterkste, dus een kampioen naar voren komen. In afdeling A is Ovito uit Vlij men ongetwijfeld de best spelende ploeg, die verschillende goede krach ten en enkele zeer goede technische spelers telt. Troked volgt echter goed, heeft een heel goede verdedi ging en mogelijk wordt vanavond op het terrein Tuindorp onherroe pelijk uitgemaakt wie de sterkste is. In afdeling B zijn nog steeds drie elftallen ongeslagen, waarvan Anita de sterkste lijkt, doch alhoewel La Reine steeds maar heel kleine over winningen kon behalen, zal ook bij deze twee vanavond blijken wie de sterkste is (terrein Slem). Van Wees is de derde, nog onge slagen, ploeg en daar ook dit elftal over een bijzonder sterke achterhoe de beschikt, kan de spanning tussen deze drie in de eindfase van de competitie ten top stijgen. Tot nog toe is er hard, doch sportief voor de eer gestreden en ongetwijfeld zal dit ook in de laatste wedstrijden gebeu ren, al zal er dan mogelijk iets meer zelfbeheersing van de spelers wor- d engevraagd. De Amstel is de eni ge ploeg die nog geen enkel puntje heeft kunnen veroveren, 'maar het mag gezegd worden dat zij haar ne derlagen op bijzonder sportieve wij ze weet te dragen, wat op zich reeds een voorbeeldig resultaat is, want het gaat er toch maar om dat men enige gezonde ontspanning heeft. Het programma voor deze week is als volgt: Maandag 2 juli: TrokedOvito* (terrein Tuindorp) Rouwmaatv. Wees (terrein RWB) AnitaLa Reine (terrein Slem) Woensdag 4 juli; HollandiaVerhulst (terr. R.W.B.) Vrijdag 6 juli: AmstelSchapendonk (terr. RWB) Landis GyrFedra (terr. Slem) De stand, bijgewerkt t/m woens dag 27 juni is als volgt: Afdeling A Ovito 7 4 2 1 10 20—7 Troked 8 4 2 2 10 10—6 Schuwer 7 2 4 1 8 8—8 Verhulst 7 3 1 3 7 6—12 Blok v. Heijst 9 2 3 4 7 8—10 Hollandia 6 1 0 5 2 4—13 V. -r- Afdeling B Anita 7 6 1 0 13 36—5 La Reine 7 6 1 0 13 15—6 v. Wees 6 5 1 0 11 18—5 Fedra 7 3 2 2 8 16—17 Landis G. 8 4 0 4 8 10—10 3 1 4 7 17—21 Schapendonk 7 3 0 4 6 18—22 Princess 8 2 0 6 4 20—30 Rouwmaat 8 2 0 6 4 10—30 Amstel 8 0 0 8 0 6—20 HOOGEVAART De postduivenvereniging Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Til borg op de Hoogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanuit St. Denis. De prijzen wer den als volgt behaald: G. v. Tilborg 1 2 7 21 37; J. van Zeist 3 39: A. J. Ophorst 4; W. Nieuwenhiiizen 5 45; G. Geenen 6 9 11; A. Spuibroek 8 12 16; A. Tactor 10 15 22; Govert Janson 13 23 30; C. Verhagen 14 17; Jo Sterrenburg 18 29- M. Mesch 19 25; P. de Meter 20 28 41; P. Ros 24; Frans Tactor 26 36 42; E. Braspenning 27 32; D. van der Schans 31 40; A. Snaphaan 33; A Spierings 34; Alb. van Zeist 3o 48; G. Koozenbrand 38 43; A. van Tiggelen 44 46 47. A.s. donderdagavond tussen 7 en 9 uur inmanden voor Orleans. Vrijdagavond tussen 7-9 uur inmanden Voor Duffel. door Ad Vingerhoets De aan de gang zijnde Tour de I* rance zou wel eens de interes santste van de laatste jaren kun nen worden. De Nederlandse ra dio- en televisiewereld zal dan in t jaarverslag kunnen laten aan tekenen, dat ze juist deze Tour voorbij gelopen zijn. Het kan zijn dat er geen Nederlandse ploeg meerijdt, feit is toch dat enkele van onze allerbeste coureurs pre sent zijn. Maakt het nu voor de luisteraars thuis zo'n groot ver schil of b.v. Piet van Est een etappe wint in een Faema shirt of in een trui met de Nederland se kleuren. Dat de Tour stukken spannender zou zijn, als de laat ste jaren stond bij voorbaat vast. - Landenploegen werden op het aatste nippertje samengesteld en dan zat een ploegleider met 10 ol 12 man, die het ganse seizoen tegen elkander gereden hadden. Wanneer b.v. Jan Aarts vorig jaar een Belg opdracht gaf om op een minder fortuinlijke ploeg maat te wachten, dan kon hij 'n antwoord krijgen, dat netjes ge zegd hierop neer kwam, dat nij er geen bliksem mee te maken had en niets van fietsen afwist. Als nu b.v. Loinme Driessen zo'n opdracht geeft is de renner al van de fiets om op zijn maat te wachten. De renners rijden nu voor hun werkgever en die gooit ze uit de ploeg als ze niet naar zijn zin te werk gaan. De tweede reden dat wij een spannende Tour verwachten mo gen is het feit dat er momenteel geen enkele coureur een klasse boven de rest uitsteekt. Fausto Goppi, iiugo Koblet en ook Loui- son Bobet waren zujke figuren, zij schitterden op elk gebied. De Belgen gooien van Looy op de markt, prima coureur, wereld kampioen en gesteund door een prima ploeg. Vergeet echter niet, dat Rik een debutant in de Tour is. Jacques Anquetil, is de man waarop Frankrijk rekent. Jac ques is een prima tijdrijder, kan een berg op en durft te dalen, maar wij vragen u in gemoede oi zijn nederlagen in de ronde van Spanje, op het eiland Man en de tijdrit in Forli niet aantonen, dat Jacques zijn beste perode voorbij is. Er staan er een heel stelletje te dringen om hij falen van de „lavorieten" van Looy en Anquetil naar de macht te grij pen. De belangrijkste figuren vinden we Guido Carlesi, Hans Junckermann, Ah Geldermans Ercole Baldini en... Rudi Altig. Al tig is een van de zeldzame pis te-renners die overstappen naar de weg. Hij neeft de snelheid van huis uit meegekregen en bewees dit reeds met twee etappe-over winningen. Het was voor ons geen verrassing, dit jaar won hij immers buiten de criteria in Can nes en Boulonne, reeds op het eiland Man, twee ritten in de ronde van Duitsland en zegevier de in de tijdrit van de ronde van Spanje. Hij kon na die rit de amarilotrui aantrekken en zou ze niet meer afstaan. Altig heeft dit jaar dus bewezen dat hij een sterk tijdrijder is, rap in de eind spurt en tegen herhaalde inspan ningen kan. Wanneer hij ook 'n flink klimmer blijkt te zijn, dan moeten zijn tegenstanders, hoe ze ook heten, rekening houden niet hem voor de eindzege. Op basis van zijn enorme klasse en met gebeurlijke volledige hulp van zijn ploegmaten moet hij als een ernstige kandidaat worden beschouwd voor de eindzege in deze Ronde van Frankrijk.' Algerijnse verkiezingen ver liepen in alle rust en vrede Over het algemeen mag gezegd worden dat de Algerijnse verkie zingen die zondag hebben plaats ge vonden en waaraan een onverwacht groot aantal kiesgerechtigden heb ben deelgenomen, in alle rust en vrede zijn verlopen. De toeloop van de Algerijnse bevolking is zo groot geweest, dat verscheidene stembu- reau's het sluitingsuur hebben moe ten verlaten. Ook de Fransen hebben zondag voor een verrassing gezorgd. In on gekende getalen waren ook zij naar het stembureau getrokken om er hun stem uit te brengen. Medede ling werd gedaan dat ongeveer 25% van de frans-algerijnse bevolking aan de oproep tot stemmen heeft voldaan. Hierbij moet worden ver meld dat deze 25% ongeveer de helft uitmaken van het nog aanwe zige aantal Fransen in Algerije. De andere helft heeft in de afgelopen maanden de wijk naar Frankrijk genomen. Alleen al in de maand juni bedroeg dit aantal 200.000. Volgens semi-officiële cijfers, die zondag vlak voor middernacht in Rocher Noir werden gepubliceerd, is komen vast te staan dat 1.293.779 stemgerechtigden zich voor een Al gerijnse onafhankelijkheid hebben uitgesproken. 6.517 bleken tegen onafhankelijkheid te zijn. Naar schatting zijn er ongeveer 6 miljoen stemgerechtigden. Op rijksweg 63, Tilburg-Eindho- ven heeft zich zondagmorgen een vreselijk auto-ongeluk voorgedaan, waarbij drie doden en 8 licht en zwaar gewonden zijn te betreuren. Het ongeluk deed zich voor, toen de 36-jarige handelsvertegenwoor diger de heer Muys uit Eindhoven met zijn personenauto vanachter 'n vrachtwagen te voorschijn „schoot" met de bedoeling deze te passeren. Juist op dat moment kwam vanuit de richting Tilburg de 56-jarige pro- duktieleider J. Verbraak uit Breda De gemeente-ontvanger van "WaaiwijK. deelt meae, aat het nummer van de te zijnen na me siaande postrekening 37761 is gewijzigd m no. aanrijden. De gevolgen van het on geluk waren verschrikkelijk. De neer Muys werd, evenals zijn naast hem zittend zoontje (1^ j.) op slag gedood. Ook de bestuurder van de andere auto moet op slag zijn ge dood. Zijn lichaam moest uit de wrakstukken worden gezaagd. De mede-inzittenden van de heer Muys, 2 dochtertjes, een zoontje en een vriendinnetje van de oudste doch ter, moesten per ambulance naar 't St. Elisabeth-ziekenhuis in Tilburg worden overgebracht. De echtge note van de heer Verbraak en haar twee dochtertjes werden eveneens naar het St. Elisabeth-ziekenhuis vervoerd. Vier vissers uit Costa Rica zijn vrijdag te Balbao aan land gezet, na 87 dagen aan boord van een bootje op de Grote Oceaan te hebben rond gedreven. De vier mannen verkeer den in goede conditie. Een vijfde visser was op de 28e dag reeds overleden. WEGENS VAKANTIE van 8 15 juli KAPSALON Laageinde 87 Waalwijk CENTRAAL NOORD-BRABANTS MUSEUM „De Nederlandse opgravingen in Egypte". Voor het eerst in de geschiedenis van de Egyptische opgravingen heeft in de jaren 1957 - 1959 nu ook een Nederlandse wetenschappelijke expe ditie, uitgaande van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden in Egypte opgravingen kunnen doen, daartoe officieel in staat gesteld door een subsidie van de Nederlandse Organi satie voor Zuiver Wetenschappelijk onderzoek. Deze opgravingen vonden plaats in Aboe Roasch, 9 kilometer ten noor den van het pyramidenveld van Gi- zeh. De expeditie legde grafvelden bloot uit het allereerste begin van de Egyptische geschiedenis, n.l. uit de periode van de eerste twee dynastiën (3000 - 2700 v. Chr.). De in het cen traal Noord-Brabants Museum geëx poseerde collectie voorwerpen, vormt dat gedeelte van de in drie jaar cam pagnes opgegraven vondsten, dat door de Egyptische overheid werd ge schonken aan het Rijksmuseum te Leiden. De collectie is daarom van zoveel belang, omdat ze representatief is voor de Egyptische kunst, waaruit de ontwikkeling van de archeologische vormen kan worden bestudeerd. Deze tentoonstelling, die van de cember 1961 tot en met maart 1962 in het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden veel belangstelling trok en vandaar naar het Schiedamse museum ging, wordt op vrijdagavond 6 juli om 8 uur in de aulo van het genoot schap, Bethaniëstraat 4 te 's-Herto- genbosch geopend daoor de didecteur van het Rijksmuseum voor Oudheden te Leiden, Prof. Dr. A. Klasens. De tentoonstelling zal vanaf 7 juli t.m. 15 augustus in Den Bosch te zien zijn, om daarna naar West-Bra bant (De Beyerd te Breda) te gaan, al vorens zijn rondgang door Nederland voort te zetten. Zaterdagavond 14 juli van vijf voor tot tien voor negen zendt de K.R.O. in het programma „Populai re Klassieken" de eerste symphonie van Gastav Mahler uit, gespeeld door heh Brabants Orkest op 30 maart 1962 in de Vereniging in Nijmegen. Op zondagavond 15 juli wordt door de K.R.O. van vijf voor elf tot vijf voor twaalf uitgezonden: Voor spel I en inleiding III uit Lohengrin van Wagner en het vioolconcert van Sjostakowitsj, twee werken die even eens op 30 maart in Nijmegen zijn opgenomen. Concertmeester Pierre Jetteur is solist in het vioolconcert. Vari vijf voor acht tot tien over acht, zaterdag 7 juli, zal een opna me die de K.R.O. 25 april 1962 maakte van een orkest van het Bra- Bants Orkest o.I.v. Evert van Tright in de Stadsschouwburg (Studiozaal) in Tilburg, worden uitgezonden. Het uit te zenden programma omvat: Al- bert Roussel's Sinfonietta. John Sekreve, twee solo-altist van Ons nieuwsblad zat in de bus. Met al het plaatselijk nieuws èn do vele advertenties van winkeliers. Dat boeit hem zo, hij zijn vaderlijke plicht erdoor verzaakt. Dat kan. Want wat In de naaste omgeving plaats heeft en wat daar te koop •s, dat wil geen ingezetene missen. Men wacht op die krant I Adverteren in dit blad - het kan niet anders - moet wel succes geven. van deze krant wil men niets missen, geen letter Publikalle van do Nederlandsche Nleuwsbledpers het Brabants Orkest geeft op 23 juli 1962 een recital voor de VARA. Hij zal uitvoeren de sonate voor altviool en piano van Arthur Benjamin, met als begeleider de pianist Herman Ul- horn, met wie hij een duo vormt. De uitzending vindt plaats van 11.40 tot 12.00 uur. ENIGE WENKEN In de meeste nachthokken van onze tegenwoordige pluimvee houders bevindt zich een mest- plank. Deze wordt op een hoogte van ongeveer 70 cm. boven de gront| aangebracht. Daarboven weer ongeveer 30 cm. hoger be vindt zich de brede zitstok, ge dragen aan zijn uiteinden hetzij op ijzeren ogen of' haken, zodat genoemde zitstok met de minst denkbare inspanning kan wor den losgehaakt en nagezien om gereinigd te kunnen worden. De zitstok is om zo te zeggen het rendez-vous, het lustoord van mijt en verder wangespuis en die zelfde zitstok is daarom ook het middel, onze dieren er zo goed en afdoende mogelijk tegen' te be veiligen. Maar wie in zijn nachthok een mestplank heeft moet die ook ge bruiken zoals het behoort, daar het anders heter is ze niet te heb ben. De bedoeling is en blijft elke morgen de op de plank gevallen uitwerpselen weg te nemen en er schoon zand over te strooien. Blijft de mest er op liggen, dim is juist een mestplank de fout, een nadeel voor de in het hok slapen de hoenders. De scherpe amoniakdainpen tasten onmiddellijk de vlak bo ven de mest rustende kippen aan, benadelen hun ademhalingswerk tuigen, ontnemen de dieren een deel van hun eetlust en werken in nog andere opzichten schade lijk. Het is immers zo klaar als de dag, wanneer men er aan alle kanten op uit is de hygiëne ook toe te passen hij het hoenders houden, men dan door een zeke re gemakzucht gedreven, niet weer tegen diezelfde gezond heidsmaatregelen mag zondigen. Zo ergens dart is hier consequent zijn nodig. Daarom kan ook niet genoeg gewezen worden op het rein hou den van drink- en eetbakken, grithouders en mestbakken. Als deze laatste, liefst onder de mest plank geplaatst, niet steeds rein en mijt-vrij gehouden worden, zal de inspectie van de zitstok al weinig baten. Daarom juist, met het oog op het geregeld en gron dig reinigen der nesten, is het zo Êoed, losse open bakken te ge- ruiken en alle vastgetimmerde ncstgelegcnheden ten spoedigste weg te breken. Zo gemakkelijk stelt men de vernieuwing en reiniging uit, als alles vastgemaakt zit en zoveel te eerder is men tol zindelijk hou den gereed, als maar even' 't bak je is weg te nemen, na te zien, of direct te vervangen door een ge reed staande dito. Die uiterst kleine moeite kan u dagen en weken misère bespa ren en u menig eitje meer bezor gen. Aan de binnenwanden van een niet herhaaldelijk schoongemaak te drinkbak of fontein verzamelt zich een laagje slijmerige stof. Brengt men hiervan enige deel tjes onder de microscoop, dan ontwaart men daarin allerlei le vende wezens, zowel dierlijk als plantaardig. Ik wil hier nii niet heel geleerd over bacteriën enz. gaan uitwijden, maar toch even uw aandacht er op wijzen, dat u zelf liever niet uit een vuil vaat werk zoudt willen drinken. Even eens de bakken, schotels of pan nen. die bestemd zijn voor het zachtvoer. Zitten daar in hoeken of kieren allerlei rottende en schimmelende restanten van een vroegere inhoud, dan begrijpt u hoe onfris dat voor de arme die ren moet wezen. Daarom een stijve horstel, hoender of iets dergelijks ter hand genomen en met kracht al les schoon gemaakt. Hoeveel dieren, in het hijzon der jonge kuikens, elk jaar ver loren gaan door de niet behoor lijke reiniging van voer-, eet- en drinkbakken, kan ik bij benade ring niet opgeven. Opgepast dus, laat het u nooit te veel zyn de zindelijkheid te be trachten. KIPPENVRIEND GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK Worden gevraagd BOUWNIJVERHEID Timmerlieden en 1.1. Metselaars en 1.1. GRAFISCHE NIJVERHEID Zetters en drukkers HOUTINDUSTRIE Mach. Houtbewerkers Afwerkers (meubel) Meubelstoffeerder (jeugd.) CARTONNAGE Mnl. en vrl. personeel KLEDING-REINIGING Stiksters /afwerksters Naaisters Vrl. arbeidsters wasserij L.l. herenkapper SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE Handschoen stiksters Ovcrleersnijders/hij tuigers Schuimer Schoanstikkers/stiksters Ophalers/schoenenreinigers Afmakcrs/kantenschrooier Schaver/viezer Lederbewerkers Looierijarbeiders voor droog- en nathuis METAALINDUSTRIE Vrl. personeel event, gehuwd IJksters Montagearbeidsters Doorsmeerders Electriciëns Draaiers - fraisers - kotteraars Scheepsschroevenslijpers Electro-monteur Sehoenmachinemontcur Automonteur Autogeen lassers Electr. lassers Metaal persers Machinebankwerkers Plaatwerkers Vuurwerkers TUINBOUW Tuindersknecht VOEDING- EN GENOTMIDDE LEN-INDUSTRIE Inpaksters Slagersknecht Ongeschoolden voor banket- fabriek Chauffeurs Melkfabriek HANDEL Jeugdige magazijnbedienden Winkelbediende HORECA Werksters iedere dag Serveerster Afwas vrouwen (seizoen) Kellners (seizoen) VRIJE BEROEPEN Vrl. kantoorbedienden Steno-typiste Typiste Mnl, jeugd, kantoorbediende HUISHOUDELIJK PERSONEEL Dagmeisje hele en halve dagen Werksters 1 a 2 dagen p. week Werkster Y2 dag per week Bieden zich aan SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE Modeleurs Stikmeestecrsnij meester Werkmeester stanzerij Werkmeester afmakerij Werkmeester zwikkerij Werkmeester ophalerij MARKTBEZOEKERS Kaaskeizer groter, beter en goedkoper. Extra boereham-reclame.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 7