DRUNEN VLIJMEN WASPIK lijntje Uit do Langstraat Sprang-Capelle Langs het AANKOMENDE JONGEN voor het magazijn energiek jongeman 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 JULI 1962 14 Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uui, uit sluitend voor spoedgevallen Dienst Dr. Verhaak. Agenda. Zaterdag 7 juli. 8 uur „De kleine kolonel", alle leeftijden. Zondag 8 juli. 4 uur „De kleine kolonel", alle leeftijden. (5.15 en 8.30 uur „Genadeloze jeugd" 18 jaar. Woensdag 11 juli. 8 uur „Jacht op ontvoerde vrouwen", 18 jaar, Hoge Braken Filmjournaal HOGE BRAKEN „De kleine kolonel". De kleine jongen uit Spanje met de vvonderstein. Joselita in deze ontroerende kleurenfilm, waarin hij zeven struikrovers te sterk is. Zaterdag 8 uur en zondag 4 uur. De jeugd hetaalt dan tot 14 jaar 50 cent op de speciale jeugd- rang. Toegang alle leeftijden. „Genadeloze jeugd". De toeschouwer wordt in deze film een blik gegund in toestan den van jeugdcriminaliteit, ver wildering en rassendiscriminatie, die in deze picture onvoorstelba re afmetingen heeft aangenomen. De intrige is eenvoudig en eigen lijk maar bijzaak. De hoofdzaak is de mentaliteit achter de ge beurtenissen en de waarschuwing dat begrip voor de moeilijkheden van de hedendaagse jeugd alle maal goed en mooi is, maar dat slapheid in de leiding onvermij delijk leidt tot losbandigheid. Het is misschien daarom toch wel goed dat deze film draait. Niet dat wij hier leven temidden van gangsterdom en nozemprobleinen maar het kan een waarschuwing vooraf zijn, een weten van hoe 't niet moet. De film speelt zich voorname lijk af in de schaduw van de „high-school". De verfoeilijke rassendiscriminatie komt om de hoek kijken en de toeschouwer wordt geconfronteerd met het probleem van <le clandestiene handel in verdovende middelen. Het is een film die het aanzien wel waard is. Toegang 18 jaar. Zondag 6.15 en 8.30 uur. „Jacht op ontvoerde vrouwen" Hier is weer een film van Ed die Constantine. De bekende held met de harde vuisten en de glim lach tegen mooie vrouwen. Goe de wijn behoeft geen krans, dus de 18-jarigen kunnen woensdag avond om 8 uur naar de Hoge Braken om deze spannende film te zien. Sprang Capelle Wit ZwartUnitas Zaterdag is de voetbalclub Uni tas uit Eindhoven met twee elf tallen te gast bij Wit Zwart. Om half drie treedt Wit Zwart 2 aan tegen de reserves van Unitas. Daarna volgt om kwart over vier de ontmoeting Wit Zwart 1-Uni- tas. Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Wijffels voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Gerlach te Ca pelle, tel. 04168-350. OUDEN VAN DAGEN REISDEN WASPIK - SCHEVENING V.V. Raamsdonk Raamsdonksveer vragen brillen Nu ook in Nederland verkrijgbaar Drogisterij MIOCH Het is een zaak waaraan niet valt te tornen. „Hij" laat zich beslist door niemand de pet opzetten. Niet alleen om het feit dat hij niet van petten houdt en daardoor is gaan menen dat die hem niet staan, maar wel en voor namelijk omdat hij leeft zoals hij denkt te moeten leven, gul en rond, zonder iemand iets in de weg te leg gen. Hij verlangt dat ook van een an der en voelt zich dan ook bepet, als die ander zich anders toont dan hij zelf. Het zou een grote onnozelheid zijn hem iets in de weg te leggen, want juist op het moment dat je gaat denken nu wordt hij kwaad, biedt die waarachtige „Hij" je een borrel aan en dat is nu het funeste van de zaak. Wij zijn ervan overtuigd dat af en toe één of twee natjes geen kwaad kun nen, maar daar moet het dan ook bij blijven, wil je althans de volgende dag verstoken blijven van dat ellendige gevoel in de maag. Hij zelf is allermatigst, af en toe schiet hij uit zijn slof, wordt kwaad en neemt een borrel, met het gulle gebaar „alcohol erover Dat wil niet zeggen dat die ,Jiij" een alcoholist zou zijn, integendeel. Hij heeft een leven van hard werken ach ter de rug 'en meent nu van de jaren die hem nog resten, - wij van onze kant hopen dat er dat nog velen zul len zijn - nog eens heerlijk te mogen profiteren. „Hij" is eigenlijk een stille perso nificatie van alle bejaarden uit Waal wijk, die van het zelfde standpunt uitgaan. Dat zij dat standpunt con sciëntieus doorvoeren is meermalen gebleken. Ook tijdens het uitstapje van bejaarden,of zoals door anderen wordt beweerd, - omdat zij met die naam niet zozeer sympathiseren, - de bond van feestvierende rentetrek kers. Die bond van hoe je het ook noe men wilt, heeft weer eens flink op de trom geslagen. Dat zij dit heeft kunnen doen, is voor een groot deel te danken aan de inwoners van Waal wijk, die weten wat een ander toe komt en daar ook naar leven. Ook de politie liet zich die dag niet onbe tuigd. Onder hun toezicht is de reis door het Kempische land tot een goed einde gebracht. Helpers en helpsters van het Rode Kruis waren, bijgestaan door de aller charmantste bejaarden verpleegster, voor het gezelschap let terlijk en figuurlijk een steun in de rug; het valt niet mee te moeten schei den van de stroom geestrijk vocht, of van een welgedekte tafel vol vlees, brood, koffie en tompoes. Je krijgt eenmaal aangezeten, het gevoel alsof je benen weigeren ver der te gaan en wat is er eenvoudiger dan te berusten, om tot troost de le ver nog eens te overspoelen! Dan heb je echt wel eens die letterlijke steun nodig. Helaas aan alles komt een eind, ook aan het reisje van bejaar den of van feestvierende fentetrek- kers, net zoals u het wilt noemen. Er zal nog vaak aan worden terugge dacht en och het volgend jaar doen we het maar weer eens dunnetjes" over. Onze zaak is gesloten van maandag 9 juli t/m dinsdag 17 juli BOEK- EN KANTOORBOEKHANQEL, LEESBIBLIOTHEEK „DE BIEB" de Visser-van Everdingen Gevraagd I. C. MORTIER N.V. Gevraagd B. A. v. d. Berg-Massar Grotestraat 365, Waalwijk JEUGD-VISCONCOURS. Zondagnamiddag werd in de wielen van de visclub De Hut een jeugd-visconcours gehouden van Groot-Vlijmen. Dit was de tweede wedstrijd om het kampioenschap van Groot-Vlijmen. De eerste wedstrijd was reeds gehouden in Nieuwkuijk; er namen 105 jongens aan deel. Hiervan waren er 21 jongens die vis hadden gevangen en de eer ste vier prijswinnaars waren: le prijs Ven- rooy uit Haarsteeg, 2e prijs v. d. Ven uit Nieuwkuijk, 3e prijs J. Lutters uit Vlijmen, 4e prijs J. van Bokhoven uit Haarsteeg. Voor le corpswedstrijden namen 5 jon gens van Haarsteeg, 5 van Nieuwkuijk en 5 van Vlijmen deel niet één visje werd ge vangen, zodat in de stand van de eerste wed strijd in Nieuwkuijk geen verandering is ge komen, zodat Nieuwkuijk in de corpswed strijden nog de leiding heeft, Haarsteeg 2, Vlijmen 3. Na afloop werden de prijzen in café Boom-v. d. Wiel uitgereikt; de voorzitter van het actie-comité reikte de fraaie prij zen uit, voor elke deelnemer een prijs, to taal dus 105 stuks Hiervoor sprak hij een bijzonder woord van dank tot de midden standers van Groot-Vlijmen, die spontaan hun medewerking gaven door het schenken van prijzen en alle jeugdige vissers waren hierover zeer voldaan. Hier is ook zeker een dankwoord op zijn plaats voor het actie-comité dat deze jeugd- sportdag organiseerde voor Groot-Vlijmen. Jammer dat er zo weinig voor de jeugd ge daan wordt er kan zoveel georganiseerd worden, maar dat dit alles geld kost, daar van is eenieder overtuigd. Een goede sub sidie van de gemeente zou hieraan veel goed kunnen doen! MAANDVERGADERING VISCLUB DE HUT. Zondagavond vergadering van de Visclub De Hut in café H. Boom-v. d. Wiel. Zeer belangrijke agenda. Trouwe opkomst ver wacht. GESLAAGD. Aan de R.K. Leergangen te Tilburg slaagde onze dorpsgenoot de heer H. J. M. Sterk voor 't examen gemeente-financiën II. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag 8 juli wedvlucht van de Post duivenvereniging De Zwaluw, met jonge duiven, vanuit Duffel België, afstand 83 km. Inkorven zaterdagmiddag van 2-4 uur. Aan deze vlucht is 'n prachtige ereprijs verbonden, een Benzing-klok, voor de snel ste duif. De duiven worden gelost zondag morgen om 9 uur. WEDVLUCHT DE REISDUIF. Zondag hield de Reisduif een wedvlucht vanuit St. Denis Frankrijk; uitslag als volgt: Jos Kuijs 1; W v Vugt 2; P Vermeulen 3, 4, 6, 7, 8, 9; Th v Esdonk 5; Jo v d Heuvel 10. Wedvlucht Herenthal België, jonge dui ven; de wedvlucht was voor 2 aangewezen duiven, serie 2, uitslag als volgt: P Vermeulen 1, 5, 6; P Diepstraten 2; Gvd Wiel 3, 4; Th v Overdijk 7; C v Vugt 8; Jos Kuijs 9, 11; W v Vugt 10. Zondag wedvlucht van de Reisduif van uit Duffel België, afstand 83 km. Inkorven zaterdagnamiddag; los zondagmorgen. KANARIEVER. VOGELLUST BESTAAT TIEN JAAR. De Vlijmense Kanarievereniging Vogel- lust zal deze maand haar 10-jarig bestaans- feest vieren. Als inzet van de festiviteiten organiseert de jubilerende vereniging, on der auspiciën van de Bond van Nederlandse Kleurkanariekwekers een kleurkwekersdag. Op zondag 15 juli zullen niet minder dan 250 leden van deze bond in café De Witte te Vlijmen worden uitgenodigd en zal hun een Brabantse koffietafel worden aangebo den. Na afloop volgt een gezamenlijk hok- bezoek, terwijl de dag met een bal wordt besloten. SCHOOLREISJE Bezoek aan KRO-studio in Hilversum. Onder leiding van meester Peters maak ten de jongens van de 5e klas een school reisje, met als inzet een bezoek aan de studio van de KRO te Hilversum, waar om 5 uur op de Wigwam een orkest van Vlij men, de jongeheren H. Koedijk, Sjonnie v. Zuijlen, J. Timmermans, W. van Esdonk en Hans van Grinsven een nummer ten beste gaven. Vele Vlijmenaren hadden de radio om 5 uur aangezet om dit gebeuren niet te missen en zeker Ad Meesters, die wegens ziekte niet mee kon, maar uit de studio door zijn schoolkameraden van harte beter schap werd toegewenst. Hierna traden nog op de gebr. Siegers; het trio gaf een extra nummer muziek weg. Om de jeugd niet met lege handen in de studio te doen komen, had de fa. Daelmans voor een grote peper koek gezorgd en Corman, bierbrouwerij 't Hert zorgde voor Vlijmens bier. Deze geste ging er goed in. Hierna maakten de kinde ren nog een rondvaart en werd de reis naar Vlijmen weer aanvaard. Allen waren zeer voldaan. Het was een geslaagd uitstapje. AMERIKAANSE AUTOCROS ten bate van de Kinderoptocht. De Raad van Elf alhier organiseert op 5 augustus a.s., in samenwerking met de auto cross EBACO, ten bate van de kinderoptocht een Amerikaanse autocross. De wedstrijden, waaraan vijf duizend gulden aan geldprijzen zijn te verdienen, worden verreden op een terrein gelegen tien minuten van het cen trum van Vlijmen. HONDENWEDSTRIJD Zondag werd in Eerde een hondenwed strijd gehouden, waaraan de Vlijmenaar de heer H. Lammers deelnam met zijn Mech. Herder Nero. Hij behaalde een 3e prijs met 273V£ pt., wat een mooi succes genoemd mag worden, ook voor de heer H. Lammers, die als 72-jarige liefhebber de hond zelf opfokte. WANDELSPORTVER. „ER OP UIT". J.l. zaterdag nam de wandelsportvereni ging „Er op uit" met drie groepen deel aan de bekende 7e Vennentocht te Oister- wijk, welke wordt georganiseerd door de Rijkspolitievereniging Zuid. Aan deze wandeltocht nemen elk jaar 5000 wandelaars deel, welke afkomstig zijn uit geheel Nederland, want vanwege de prachtige omgeving is Oisterwijk bij uit stek een trekplaats voor een dergelijke wan deltocht. Een gecombineerde groep op de 25 km, onder leiding van de heer de Vos behaalde de derde prijs, terwijl een groep op de 15 km onder leiding van mevr. de Vos de vier de prijs behaalde. Morgen zullen groepen van „Er op uit" weer aan de start verschijnen in Gorinchem en Vught. Volgende week zaterdag heeft „Er op uit" haar eigen mars, en daarna volgt nog de Vierdaagse, waarna men dan voorlopig de wandelschoenen aan de kap6tok zal han gen om vacantie te nemen. DERDE JAN DE ROOIJ-MARS. Op zaterdag 14 juli a.s. zal door de wan delsportvereniging „Er op uit" te Sprang- Capelle de derde Jan Hendrik de Rooij- mars worden gehouden. Nadat de vereniging dus weer tijdens een heel jaar in tal van plaatsen met vele groe pen heeft deelgenomen aan wandeltochten van andere wandelsportverenigingen, waar „Er op uit" dus te gast mocht zijn, hoopt deze vereniging volgende week zaterdag zelf als gastvrouwe op te treden. Aan de voorbereiding van de derde Jan de Rooij-mars is weer geruime tijd gewerkt, en begrijpelijkerwijze zien bestuur en leden weer met belangstelling uit naar hun derde mars. Beide voorgaande marsen in de jaren 1960 en 1961 werden alle twee een groot succes, n.l. in 1960 reeds 2176 deelnemers op de eerste mars, en vorig jaar zelfs 3029 deelnemers. Omtrent het aantal deelnemers dat dit jaar zal deelnemen valt momenteel nog niets te zeggen, want gewoonlijk komen er in de laatste dag voor de marsdag nog vele in schrijvingen binnen, alsook op de marsdag zelf. Wel zijn er momenteel reeds inschrijvin gen en toezeggingen ontvangen van tal van verenigingen, o.a. uit Breda, Gilze Rijen, Gorinchem, Rotterdam, Deventer, Kaatsheu vel, Waalwijk en voorts uit nog diverse andere plaatsen. Ook de plaatselijke scholen en verenigingen laten zich niet onbetuigd en zelfs op de kleuterscholen zijn de voorbe reidingen tot deelname al door de leidsters getroffen. Vanaf heden kan men reeds voor-inschrij ven bij de secretaris van „Er op uit", dhr. P. Vos, Julianalaan 36 te Sprang-Capelle. Er kan worden deelgenomen zowel indi vidueel als in groepsverband, doch een groep moet uit tenminste 11 personen be staan. De afstanden waarop gewandeld kan worden zijn 5 km, 10 km, 15 km en 25 km. ledereen die de mars volbrengt ontvangt als herinnering een fraai uitgevoerde me daille, met een afbeelding van het gemeen tehuis er op. Groepen ontvangen daarnaast nog een groepsprijs, terwijl verder nog een aantal extra prijzen beschikbaar zijn ge steld, waarvoor een deskundige jury de groepen zal beoordelen. Het zal ongetwijfeld weer een hele drukte worden in Sprang-Capelle op 14 juli, zowel voor de organiserende vereniging, als ook voor de gehele bevolking. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag a.s. zal de praktijk van dokter van Tuijn te Kaatsheu vel, voor spoedgevallen, worden waargeno men door dokter H. Winkelman alhier. KERKDIENSTEN ZONDAG 8 JULI 1962 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 4.30 uur E>6. W. B. v. d. Meulen. BENOEMING Daar mej. Vos uit Wijk aan Zee haar benoeming niet heeft aangenomen, werd thans tot directrice van het met september a.s. te openen bejaardencentrum alhier be noemd mej. L. L. van Sprang te Delft, thans directrice van het Geref. Rusthuis al daar. AANRIJDING Toen de wielrijdster de R. uit Waalwijk, j.l. dinsdagmorgen uit de richting Kerk straat komende bij de viersprong aan de Tilburgseweg. zonder voldoende op het ver keer te letten, wilde oversteken, werd zij geschept door een uit de richting Kaats heuvel naderende luxe auto. Met ernstige hoofdwonden werd het slachtoffer opgeno men en door dokter Langemeijer uit Waal wijk de eerste hulp verleend. Met een sche delbreuk werd zij naar het ziekenhuis te Waalwijk vervoerd. Het jaarlijks terugkerende uitstapje, ge organiseerd voor de bejaarden van onze gemeente, kreeg ook deze keer een plezierig verloop. Op het reisschema stond o.m. het Scheveningse strand vermeld, niet echter alvorens men in Rotterdam een kop koffie had gebruikt en men in Den Haag een rondrit had gemaakt langs Binnenhof, Rid derzaal, Buitenhof, Paleis Noordeinde, Plein 1813, Vredespaleis en Scheveningse bosjes. Na het gebruik van de lunch volgden een bezoek aan de Pier en een wandeling langs de Boulevard. Om half drie 's middags ver trok het gezelschap uit Scheveningen om via Loosduinen, Monster, Hoek van Holland, Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam koers te zetten naar Raamsdonksveer, waar in Huis ten Deijl een smakelijke koffietafel ge- reed stond. Om half 9 arriveerde het ge zelschap in beste stemming weer op het marktplein, waar de harmonie hen een mu zikale welkomstgroet blies. De heer J. Rom- bouts, voorzitter van het comité Uitstapje Ouden van Dagen, sprak een kort dank woord, waarin hij o.m. de harmonie betrok. In petit comité werd de succesvolle dag in diverse toonaarden bezongen. KORFBAL Het eerste 12-tal van de dameskorfbal club Amicitia besloot haar competitie met een fraaie 2-0 overwinning op de Tipplers. De wedstrijd werd in Tilburg gespeeld. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk zijn zondag 8 juli a.s. al6 volgt: 9.30 en 14.30 uur Ds. Verploeg. RAKKERS IN DE PRIJZEN De Waspikse rakkers die deelnamen aan het districtstournooi te Waalwijk, hebben zich bijzonder onderscheiden. Het St. Jans- gilde nl. won zowel het duikbalspel als het burchtbalspel, terwijl zij zich in het evene ment van de dag - een groot indianenspel - op de 2e plaats werkten. Ook het Ser- vatiusgilde speelde een dominerende rol. duikbal 3e, burchtbal 2e y indianenspel een gedeelde 2e plaats met St. Jan. WASPIK - ROTTERDAM Zondagmiddag komen er twee jeugd- teams van het Rotterdamse Hoogvliet wed strijden spelen tegen de junioren van de voetbalclub Waspik. Het treffen vindt plaats op het terrein naast het gemeentelijk gym nastieklokaal. GESLAAGD. Voor het ulo-examen aan de Chr. school te Raamsdonksveer slaagde J. Heijblom al hier. Mej. M. de Glas slaagde te Waalwijk voor het examen gymnasium A en B. Voorts slaagden de heren F. Coesmans en C. Buijks voor het eindexamen Gymnasium B. De heer G. Snels slaagde aan de Middel bare Handelsavondschool voor het eind examen 5-jarige cursus. WASPIKSE SCHOOL VIERDE IN LANDELIJKE WEDSTRIJD. Een koortje van de R.K. Jongensschool is in de landelijke KRO-wedstrijd op de 4e plaats geëindigd. Samen met Den Haag, Sassenheim, Bergen op Zoom, Roermond en Weert werden de Waspikse jongens van ruim 300 plaatsen uitverkoren om in de halve finale uit te komen. Velen zullen de Waspikse knapen via de radio hebben be luisterd toen er vanuit de Stadsschouwburg in Tilburg via Hilversum II een uitzending plaats vond van deze halve finale. Hoe groots de geleverde prestatie ook was, toch waren de jongens uit Waspik een tikkeltje teleurgesteld over de gang van zaken. Zij hadden immers zo sterk gehoopt op een 3e plaats, om daardoor tot de finalisten te gaan behoren die eind juli voor de televisie mo gen optreden. Dit zat er ook royaal in, want de jury Paula van Alphen, Hein Jor- dans en Kees Stalwijk plaatsten de Waspik se school op de tweede plaats. Een gefor meerde jeugdjury (jon8ens en meisjes van 13 14 jaar) verwees met haar punten systeem Waspik echter naar de 4e plaats, met een. verschil op nr. 3 van l1/3 pt. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR J. PAUWELS. Dezer dagen was de heer J. Pauwels 40 jaar in dienst van de drukkerij Bellaard te Geertruidenberg. Als waardering voor dit vrij zeldzame jubileum werd de heer Pau wels door drukkerij Bellaard een onverge telijke feestdag aangeboden. Na de H. Mis kwamen de jubilaris met zijn gezin en de directie voor een koffietafel bijeen. Hierbij werd door de heer Bellaard een waarlijk uniek geschenk aangeboden aan de heer Pauwels, die tevens mevrouw Pau wels deed delen in de hulde aan haar man. Tijdens de middaguren vond in café H. Kamp een receptie plaats, die door zeer ve len werd bezocht. Tijdens deze receptie verscheen geheel onverwacht burgemeester Prinssen, die de heer Pauwels na een korte toespraak, waarin hij getuigde van het grote plichtsbesef, de koperen medaille van Oran je Nassau op de borst spelde. Naast persoonlijke gelukwensen kwamen ook veel schriftelijke gelukwensen en bloem stukken binnen. Door mevr. van der Pluijm werd nog een fragment vertoond van een dorpsfilm, waarop men de heer Pauwels bezig zag tijdens zijn werkzaamheden op de drukkerij. In de vooravond bracht de harmonie St. Bavo, waarvan de heer Pauwels lid is van af de oprichting, een serenade, waarvoor veel belangstelling bestond. Vermeldens waard is zeker nog het feit, dat de heer Pauwels tevens reeds meer dan 40 jaar lid is van de K.A.B. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen van de R.K. Meisjes-ulo Maria Koningin, slaagde Lia Berge alhier. Voor het toelatingsexamen van de R.K. HBS te Oosterhout slaagden de dames A. Bouwens en P. Trebels alhier. Voor het toelatingsexamen eerste klas van het Willem van Oranje-College te Waalwijk slaagden G. van Beek, P. G. Krijger, A. H. Schoonbeek, A. Verduijn, allen R'veer. EINDLES KOKEN. Aan de Huishoudschool Moeder van Bij stand alhier werd dezer dagen de eindles gegeven van de cursus fijne keuken. Deze cursus werd door 14 dames gevolgd. Ze werd gegeven door de directrice mejuffrouw Schrauwers. Aan het eind van de avond mochten mannen en verloofden zich komen overtuigen dat hun dames het getuigschrift van de fijne keuken werkelijk verdienden. Er werd dan ook echt genoten van de heer lijke gerechten, die aan deze eindles een echt gezellig en feestelijk karakter gaven. KINDERVREUGDE WANDELDE. Door ruim 25 leden van de Raamsdonk- veerse Jeugddrumband Kindervreugde werd tijdens de voorbije week meegedaan aan de avondvierdaagse voor kinderen, die door de Oosterhoutse wandelsportvereniging Willem van Duyvenvoorde in de prachtige omge ving van deze plaats werd georganiseerd. OPTlClfcN WAAIWUK Meer dan 30 jaar een succes in Amerika Dé pijnloze manier om honden en katten van Uw tuinen, gevels en meubels af te houden Door de lucht alleen blijven ze weg! Verkrijgbaar in handige spuitbus bij Uw drogist of apotheker en speciaalzaken IMPORTEUR VOOR NEDERLAND HET BRABANTS JACHTHUIS Postelstr. 33 's-Hertogenbosch Tel. 04100-36506 Grotestraat 327 Waalwijk heeft „CHAPERON" voor U In totaal legden de Veerse deelnemers on der leiding van de heer Kuyken en mevr. Kuypers 40 km. af. Alle deelnemers kregen na afloop van deze avondvierdaagse een medaille als herinnering. OPRICHTING WANDELVERENIGING Door het bestuur van de jeugddrumband Kindervreungde is het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een wandel vereniging. Deze vereniging zal onafhanke lijk zijn van de jeugddrumband, zodat ook nietleden van Kindervreugde aan deze voor R'veer nieuwe tak van sport kunnen gaan deelnemen. De initiatiefnemers stellen zich voor een juniorenvereniging te formeren voor jongeren van 7 t.m. 16 jaar. Daar naast zal er een seniorengroep worden sa- mengesteld. Liefhebbers te Raamsdonksveer kunnen zich opgeven bij de leden van het bestuur van de jeugddrumband; in Raams donk kan dit geschieden bij A. van Strien, Stationsstraat 25. DRUMBANDCONCOURS. A.s. zaterdag 7 juli organiseren de Veerse Trommelaeren weer drumbandconcours. Dit concours zal gehouden worden op het ter rein van de Veerse Boys en bij slecht weer in de Rembrandlaan. Aan dit concours zul len 11 drumbands deelnemen, waarbij ook de jeugddrumbands zich kunnen aansluiten. Tijdens de pauze geven de Veerse Tromme laeren zelf een grootse show. 's Avonds zal men de dag sluiten om 9 uur met de trek king van de verloting t.o.v. Notaris Schaap in café Hooymayers. De drumband van de harmonie St. Bavo zal ook aan dit concours deelnemen. Gezien de uitstekende successen die St. Bavo in voorgaande jaren behaalde, kan men ook ditmaal nagenoeg rekenen op een goede plaats in de rangschikking. VOETBALSUCCES. Veerse Boys heeft een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen een 2e klasser uit Leerdam, Leerdam Sport. Het werd een 3-1 overwinning voor VeerseBoy6. VEERSE BOYS IN LEEUWARDEN. Mgr. Nierman sprak zondag in Leeu warden in de finale om de Bisschopsbeker woorden van felicitatie tot de leiders en voetballers van de jeugd van de Veerse Boys. Veerse Boys 5 had immers voor de 3e maal in successie beslag weten te leggen op de wisselbeker. De bisschop reikte per soonlijk de prachtige prijs uit aan aanvoer der Schipperen. De beker blijft nu het be zit van Veerse Boys en zal ongetwijfeld een voorname plaats gaan innemen in de prij- zenkast. +5 MARKT 11 WAALWIJK WAALWIJK om te worden opgeleid in de wasserij. Enige kennis van machines strekt tot aanbeveling. WASSERIJ

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 14