VLIJMEN WASPIK WAALWIJK Sprang-Capelle Lichte ontspanning op de arbeidsmarkt DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 JULI 1962 over vroeger over uitstekend ma teriaal beschikte, door de heer Portier, ondercommandant, die vooral roemde de goede geest die er heerste en door de. voorzitter van de brandweervereniging de heer A. Brok, die dank bracht voor de onderscheidingen. Huldiging van de Eerw. Zusters. Bij het vertrek van de Eerw. Zusters van J.M.J. zal a.s. zondag de Zusters in Drunen door de be volking een grootse afscheids- luildiging worden aangeboden. De dag begint met een plechtige H. Mis met Te Deum in de paro chiekerk. Deze H. Mis zal wor den opgedragen door Mgr. Rooij- ackcrs, vicaris-generaal. Te halt' twaalf zal de Harmo nic Drunen de Eerw. Zusters een serenade brengen. Om 2 uur zal in de kleine zaal van de Hoge Braken een huldigingsbijecnkomst wor den gehouden, waarop tevens het afscheidscadeau namens de be volking zal worden aangeboden. In verband met de beperkte plaatsruimte is deze bijeenkomst alleen toegankelijk voor genodig den. Van 4 lot 5 uur is er een afscheidsreceptie, waarop de ge hele bevolking in de gelegenheid wordt gesteld om de zusters te danken Voor wat zij in Drunen hebben gedaan. Na een plechtig Lof in de kapel van de Eerw. Zusters is er 's avonds voor de in het zusterhuis verblijvenden in besloten kring een feestavond. Elshout Haarsteeg lieuwkuijk Burgemeester Stieger van Drunen, die geruime tijd als waarne mend burgemeester van GrooLVlymen heeft gefungeerd, draagt de ambtsketen over aan de nieuwe burgemeester van Vlijmen, mr. Schweitzer. Sprang Abonneert U op dit blad I)c maand juni heeft 'n lichte ontspanning op de arbeidsmarkt te zien gegeven. De vraag naar arbeidskrachten nam iets af de ze maand, terwijl het aanbod van arbeidskrachten een lichte stij ging vertoonde. Geen stijging evenwel voor wat betreft '1 aan bod van arbeidskrachten in de schoen- en lederindustrie. Hier liep het aanbod met 3 terug tot 12 tegen de maand mei 15. Ver gelijken we de vraag naar ar beidskrachten in de maand juni 1962 met dezelfde maand in 1961, dan valt er een aanmerkelijke teruggang te constateren. De to tale vraag in het gewest Waal wijk in de maand juni 1961 gal' een getal van 1811 tegen 1148 in juni van dit jaar. In de sehoen- induslrie is het aantal bedrijven die werken met werktijdverkor ting ook in de maand juni niet teruggelopen, hetgeen wil zeggen dat in het rayon Waalwijk nog steeds l(i bedrijven hiervoor aan geschreven staan. Hierbij zijn 251 mannen en 49 vrouwen be trokken, die tezamen 13043 werk uren (voor de mannen) en 2544 werkuren (voor vrouwen) ver letten. dat is respectievelijk 1% en 1,2% van de totaal gewerkte uren. In Dongen kent men nog één bedrijf met werktijdverkor, ting. De moeilijkheden in de schoenindustrie worden o.a. ver oorzaakt door het aanhoudende slechte weer van deze zomer, maar ook de steeds vergrotende imnort speelt hierbij geen onbe langrijke rol. Ook in de bouwsector heeft men te kampen met het aanhou dend slechte weer. Van over heidswege zal alles in het werli worden gesteld om de woning, bouw nog sterker te activeren, terwijl op de overige werken be perkingen zullen worden gelegd. Het feit dat juni 1961 een gro tere vraag stond genoteerd in de bouwsector (201) tegen juni 1902 (155) zou de schijn wekken dat de spanningen hel vorig jaar groter waren. Dit is in zoverre waar dat de vraag naar grond personeel minder is, maar het te kort aan vakmensen blijft schrij. nend. Het werkloosheidspromillage voor het rayon Waalwijk staat o|) 8 (7), Almkcrk 5 (7), Dongen 3- (2). Het gehele gewest geeft getal 6 aan tegen 5 in de vorigej maand. Voor de provincie is het p.m. 7 evenals voor het gehele land .Het hoogste werkloosheid' p.m. geelt Helmond le zien n.l. ld KATHOLIEKE UNIE. De fractie van de Katholieke Unie heeft besloten de heer K. J. van Laak bij de a.s wethouders- verkiezingen candidaat te stellen. De heer P. J. M. van Engelen is gekozen tot fractievoorzitter. GESLAAGD De heer R. L. van Stokkum te 's-Bosch is aan de R.K. Universi teit te Nijmegen geslaagd voor 't Gandidaatsexamen Rechten. Op 5 juli slaagden te Raamsdonks veer voor het aldaar gehouden prak tijkexamen Machineschrijven en Ste nografie Duits, de volgende candi- daten Steno-Duits: Dini Dumoulin te Waalwijk. Typen: Astrid Brust en Marian Beerens, beiden te Waalwijk; Willy Pistorius te Kaatsheuvel; Jan Veldsink en Betsie v. d. Schans, bei den te Sprang-Capelle en Ine Slui- mers te Heusden. Geslaagden geno ten hun opleiding bij de heer L. v. d. Leur. NUTS U.L.O.-SCHOOL WAALWIJK Bevorderd van I naar II: F. E. de Bouville, A. S. Gravc- lijn, L. P. Heurter, J. J. Heij, P. C. Pasman, C. F. de Rooij, H. Schimmel, M. F. J. Schoenma kers, A. Schultz, C. Timmermans, P. G. Vermeer, N. de Wijs, allen te Waalwijk- E. Calbo, P. J. Jung, T. F. Koppelman en B. J. Deckens te Drunen; J. Roscn- brand te Sprang-Capelle. Voorw.: J. Klerkx, R. Soffner, G. Verhoofstad te Waalwijk en W. Bloem te Drunen. Niet bevorderd: 5. Van II naar III: E. W. F. Beekwilder, D. van Bel, F. C. Brust, C. J. van Dron- gclen, G. H. Krielaart, M. S. Mar- lisa, M. Schoondermark, Q. M. v. Son, P. J. Warga, T. E. A. Wer- ther, A. Hamburg, allen te Waal wijk; I. Calbo, M. E. de Jongh en P. F. Tupanno te Drunen; M. W. Rosenbrand te Sprang-Capelle. Voorw.: H. M. C. Frodijma te Drunen, A. Haisma, J. F. v. Rooij te Sprang-Capelle; S. v. d. Veen en J. G. de Vos te Waalwijk. Niet bevorderd: 5. Van III naar IV P. J. G. van Gammeren, A. de Jong. R. F. Meij. P. F. Somers, H. C. Weber te Waalwijk; J. A. J. v. Beek, A. Nieuwenhuijzen te Sprang-CapelleJ. A. v. Lenten, S. C Velthuizen te Drunen; H. Waitz te Loonopzand. Vw. hev.W. Schoondermark te Waalwijk en W. Vos, Sprang- Capelle. Niet bev.: 3. UITREIKING DIPLOMA SCHOENSTIKSTER Niet minder dan 64 meisjes moch ten donderdagavond uit handen van mej. van Slobbe het diploma schoen- stikken ontvangen (diploma A of di ploma B. Diploma A en diploma leer lingstelsel of diploma B en diploma leerlingstelsel). Van deze 64 waren er vier met lof geslaagd in totaal had den 69 meisjes aan de cursus deelge nomen. Tijdens deze diploma-uitreiking nam mej. v. Slobbe afscheid van de school. Zij kreeg namens een groep schoenfabrikanten die nauw bij de cursus waren betrokken, een 12-delig kristallen drinkservies aangeboden. De avond na de pauze werd gevuld met 'n gezellig samenzijn van ouders, leerlingen en docenten. De leerlingen boden een bijzonder aardig program ma van muziek en voordracht. In on ze editie van a.s. donderdag hopen wij in de rubriek „Op de voet ge volgd" nog uitgebreid op deze di ploma-uitreiking terug te komen. FABRIEK PULLES v. GERWE! NIET VERKOCHT Ondanks aanhoudende geruclJ ton, die de ronde doen over d verkoop van schoenfabriek Pui- les van Gerwen door de huidit eigenaar Bloch Stibbe, kunne; wij meedelen dat omtrent ver koop van deze schoenfabriek aar wie dan ook, niets hekend is jj de directie van Bloch Stibbe. MODERATOR STEVENS RECIPIEERDE Zondagmiddag hield moderator' Stevens, die zoals bekend, is be noemd tot bouwpastoor in Eind hoven, in de aula van het Dr Mollercollege zijn afscheidsrt ceptie voor de ouders van leer lingen, vrienden en bekender) Velen hebben van deze geleger heid gebruik gemaakt pastoo: Stevens de hand te drukken. Or der de velen die belangstellinj toonden, waren o.a. de burst meesters van Waalwijk en Wai| pik. Medio augustus zal pasto Stevens naar Eindhoven vertrek ken. OPENBARE LEESZAAL Woensdag a.s.: Voorlezen vot jeugd (ook voor niet-leden). F. zal worden gelezen „Pocomot een gevaarlijke opdracht". Dc Chr. Gymnastiekverénigir „Kracht en Vlugheid" alhii heeft zaterdag j.I. met een aant. meisjes en jongens van 10—! jaar deelgenomen aan de z.g. a* piran ten wedstrijden, die jaarlij! door de Kring Brabant-Limbu; van het K.N.C.G.V. worden houden. De organisatie van de. wedstrijden was ditmaal toeyt trouwd aan de Chr. Gymnastic ver „Sport en Vriendschap" Eethen, die zich op voorbeeldig wijze van de haar opgedragt taak heeft gekweten. Hoewel het turnen, dat groepsverband geschiedde, oph hoorlijk peil stond, werden in algemeen toch weinig een prijzen behaald, hetgeen de i' druk wekt dat de wedstrijd; door de jury laag werden bec fer<j Toch gelukte het de in de graad uitkomende groep meisi van K. en VI., die onder leidit stond van Mej. D. Kuijsten, et le nrijs te behalen. Een tweetal andere groep' meisjes van 14-16 jaar zorgd; bovendien nog voor een 2e pn. in de 2e graad en voor een prijs in de 3e graad, terwijl kcle groepen meisjes van 12-! jaar met een 3e prijs in de 1 graad en een 2e en een 3e prijsi cle 2e graad in deze wedstrijd' een succes voor mej, Kuijsl' completeerden. Ook de andere K. en VI. k ster, mej. H. Rijkers, leverde f keurige prestatie door met h* groep meisjes van 10-11 jaar# op een na hoogste puntentoL. van 131 Yz te vergaren en dal mee miste zij de le prijs ml net, zodat zij nu met de 2e p» genoegen moest nemen. De jongens onder leiding 1 de heer R. Hurkmuns, lieten GESLAAGD Voor het muziekdiploraa A slaagden van de kerkelijke fanfare Eendracht maakt macht de volgende leden: P. van Balkom, H. van Dommelen, R. van Engelen, B. van Enge len, H. Lommers (allen voor 't theoretische gedeelte), Leo Klerkx, J. de Kruyf, Dré v. d. Sandcn en T. v. d. Sanden. Het examen werd afgenomen door de heren Molenschot uit Tilburg en van Beekhoven uit Amster dam. De geslaagden genoten hun opleiding van hun medelid de heer H. Muskens. Een mooi succes dat ook ongetwijfeld aan liet gehele corps ten goede zal komen. BENOEMD Met ingang van 1 september is de heer H. Muskens benoemd tot leraar aan de Ulo school te Breda. AFLEGGING DOOPBELOFTEN In afwijking van andere jaren en in te- gestelling met andere berichten, zal de ver nieuwing van de doopbeloften voor de z.g. schoolverlaters plaats hebben a.s. vrijdag 13 juli tijdens de plechtige avondmis van half 8. De voorbereiding daartoe zal gege ven worden door Pater van Zeeland, mis sionaris uit India en oud-rector van de vroe gere broeders van het Norbertushuis. Woensdag na de avondmis worden de ouders verwacht voor een bespreking in een lokaal van de meisjesschool. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN A.s. donderdag zullen de oudjes uit de gemeente hun jaarlijks uitstapje maken. Dit wordt mogelijk gemaakt dank zij een ge slaagde enveloppenactie en verschillende particuliere bijdragen. Laten we hopen dat het weer ten lange laatste zulk een zomers karakter aanneemt, dat het een genoegen voor de oudjes is om op 6tap te gaan. WEDVLUCHT DE ZWALUW De Postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Herenthals België. Uitslag als volgt W v Ravensteijn 1, 17, 73, 86, 102, 103; J v Engelen 2, 90; L Klerks 3, 22, 63; J v d Hout 4, 44, 56, 80; H de Laat-Parijs 5, 20, 79, 81; H Zeeuwen 6, 62; J de Vaan 7, 11; C de Ronde 8, 15; H v Beijnen 9, 40, 41; J v d Wiel 10, 23; J v d Broek 12, 45, 65, 74, 75; M Nicols 13, 67, 83, 84; J v d Dungen 14, 26, 42, 43, 58, 68, 70; K Kivit 16, 34, 39, 60, 97; L Meesters 18, 33, 98, 101; M v Heeswijk 19, 85; M v Dal 21, 38, 49, 53; H Mom- mersteeg 24, 32, 82, 87; H Oosterwaal 25, 27; 48, 94, 96; Th v Bokhoven 28, 78; C v Heivoort 29, 31, 36, 52, 54, 95, 100; J Oosterwaal 30 35, 50; A v d Heuvel 37; Th Stupers 46, 89; H de Vaan 47, 76; J Kiviets 51; Chr v Esch 55; Pater Victor 57, 61, 77; H Pelders 59; M Laros 64, 79; M Libregts 66; A v d Heuvel 69; A de Vaan 71, 88; P v Gestel 72, 91, 93; J Kuijs 92. 19 Ereprijzen werden vervlogen. Wedvlucht Duffel: los zaterdag 6.15 uur; eerste duif 19 uur van Th v Bokhoven, die op drie fondvluchten de le prijs behaalde met dezelfde duif; 2 M Nicols; deze twee duiven waren zaterdag doorgekomen om 7 en 8 uur n.m. WIELERCLUB DE ZWALUW De prestaties van de Zwaluw-leden in de verschillende wedstrijden Olympia's tour: Bart van de Ven, alg. klassement 20e plaats, Nic Walravens 45e, met veel pech. Wedstrijd te Helvoirt: Fred Libregts 3e, Guus Lehart 17e, Lambert Toeback 18e. Nieuwelingen: Hans Hairwasser 11e; Adspiranten: Maurix 7e en v. Lokven 10e. Ronde van Brabant: Fred Libregts, eind klassement 23e Bart v. d. Ven, beroepsren ners Course Reijen 12e. Wedstrijden voor de Zwalüw-leden: Veghel 15 juli; Dinther 26 aug.; Vlied berg Vlijmen 9 september. VISCLUB ONS GENOEGEN De Visclub Ons Genoegen van de Vlij- mense leerlooierij van Wagenberg-Festen hield een onderlinge viswedstrijd; uitslag als volgt: 1 J v Engelen jr.; 2 Cees v En gelen sr.; 3 Sj v d Wiel; 4 J v d Ra; 5 Jo Meesters; 6 mevr v Engelen. GROOT VISCONCOURS DEN BOSCH Zondag 7 juli werd in Den Bosch in de IJzeren Vrouw een internationaal viscon- cours gehouden, waar verschillende clubs uit de omtrek aan deelnamen. Bij de corps had Nieuwkuijk succes en behaalde de 7e corpsprijs. In de personele wedstrijd werd Huub Boom van de Visclub De Hut 16e en W v Engelen van de Visclub Ons Genoegen Vlijmen 42ste. prijzen zal van de opbrengst een fototoestel worden aangesechaft dat aan twee militai ren uit Nieuwkuijk in Nieuw-Guinea zal worden geschonken. UITSTAPJE. Het parochieel zangkoor besloot in een zondag gehouden algemene vergadering om dit jaar en wel op zaterdag 21 juli a.s. een uitstapje te maken naar Amsterdam. Er staat ook een bezoek aan Schiphol op 't program. UITSTAPJE BOERINNENBOND De Boerinnenbond alhier besloot om dit jaar een uitstapje te maken naar Dedems- vaart, alwaar dan de Delanafabriek zal wor den bezocht en de grote vaste planten-kwe- kerij in Moerheim. De reis wordt gemaakt op dinsdag 17 juli a.s. BENOEMD. Door Mgr. Bekkers zijn in de nieuwe parochie op de Vliedberg tot kerkmeester benoemd de heren J. van Loon en P. Ver- heijen. HULDIGING Door de biljartclub Ons Genoegen, werd de kampioen in de afgelopen onderlinge competitie, de heer W. Kroot, tijdens een feestavond gehuldigd. Hij mocht hiervoor een fraaie wi6selbeker in ontvangst nemen. Door verloting van nog meer beschikbare JAARVERGADERING v.v. HAARSTEEG In aanwezigheid van een groot aantal le den hield de R.K.V.V. Haarsteeg vrijdag avond in café v. d. Lee haar jaarvergade ring over het afgelopen boekjaar. Het le elftal deed het uitstekend en eindigde op de ranglijst op de 5e plaats; de reserves wisten op de 2e plaats beslag te leggen. Alle lof had de voorzitter voor het kranige 3e elftal, dat niet aleen het afdelingskampioen schap behaalde, maar ook de promotiewed strijden tot een goed einde bracht met als gevolg promotie naar de 2e klasse. Ook het 4e elftal deed het goed en eindigde op de 6e plaats. Hierna werd door de secretaris de heer L. v. d. Heijden het financieel ver slag uitgebracht dat een minder goed beeld te zien gaf de kas moest worden afgesloten met een nadelig saldo, maar dank zij een reeds eerder gevormde reserve was er toch nog een batig saldo. Per 1 aug. zal ondanks dat de contributie van de leden worden verhoogd en een voorstel van het bestuur om een luciferactie te houden werd goed gekeurd. Hierna kwam de bestuursverkie zing aan de orde; aftredend waren J. van Beurden, J. van Esch en A. van Helvoirt, die allen werden herkozen. In de elftalcom missie werden gekozen P. v. d. Brandt, A. van Bokhoven, J. van Esch, J. van Beurden en M. Beekmans. Voor de kascommissie werden aangezocht H. Kivits, P. Timmer mans en A. v. d. Wiel. Tot vaste leiders van de diverse elftallen werden benoemd Jan van Esch voor het le, A. v. Bokhoven zal de leiding van de reserves op zich ne men, Jos Meesters voor het 3e en J. Tim mermans zal assistentie verlenen bij het 4e elftal. Ook had nog de uitloting van de schuldbekentenissen plaats en de gelukki gen die hun f 25 terug kunnen bekomen wa ren A. van Helvoirt, A. van Bokhoven, L. v. d. Heijden en A. van der Lee. Zij schon ken ieder dit bedrag terug in de kas, een geste die door de vergadering met een da verend applaus werd beloond. Ook deelde de voorzitter nog mede dat de voetbalver, in de loop van het jaar Koninklijk was er kend. Een voorstel van het bestuur om de genen die in het a.s. nieuwe seizoen mee willen doen aan de voetbalpool de f 1.50 inschrijfkosten niet ten laste van de club te laten komen, werd eveneens goedgekeurd. De administrateurs van de pool de heren B. v. d. Heijden en A. van Bladel, werd dank gebracht voor hun keurig beheer. Ook werd dank gebracht aan de trainer de heer Huijbrechts uit 's-Bosch. Nadat de rondvraag aan de orde was geweest werd deze zeer geanimeerd verlopen vergadering met de Chr. groet gesloten. ONGEVAL Zondagmorgen had in de Priemsteeg een auto-ongeval plaats. Om ongeveer 11 uur wilde J. v. H. uit Haarsteeg met een be stelauto enkele bromfietsers passeren. Deze lieten echter te weinig ruiimte, met als ge volg dat de auto in de zachte wegberm te recht kwam. Bij de poging van de bestuur der om de auto weer op de weg te krijgen, begon deze te slingeren en sloeg vervolgens enkele malen over de kop. De bestuurder bleef ongedeerd, doch de auto werd zwaar beschadigd. DERDE JAN HENDRIK DE ROOIJ-MARS Voor de derde Jan Hendrik de Rooij- mars, die georganiseerd wordt door de plaatselijke wandelsportvereniging „Er op uit" op a.s. zaterdag, komen momenteel da gelijks inschrijvingen binnen van wandel sportverenigingen uit andere plaatsen, maar eveneens van overige verenigingen uit de verre omgeving en uit eigen gemeente. Zo zijn er o.a. reeds inschrijvingen ont vangen van diverse kleuterscholen, welpen Jan de Rooij-groep, verkenners Jan de Rooijgroep, gymnastiekvereniging Advendo uit Rotterdam en voorts van tal van wandel sportverenigingen, waarvan wij o.a. noemen Prins Maurits, Hertog Jan, Op Mars, Chris- tofoor, De Kangeroes» Nivo Sparta, De Tip pelaars, Ons Verbond, Wik, Excelsior, Oost- Indië enz. Eveneens heqft weer ingeschre ven Alverno van Huize Assisië uit Uden- hout. Deze vereniging brengt ditmaal tevens haar eigen drumband mee, bestaande uit ongeveer 40 leden. Bij het vertrek zal deze drumband a.s. zaterdagmiddag de wande laars uitgeleide doen, terwijl ook de plaat selijke muziekverenigingen Kunst na Arbeid en Sirena wederom hun medewerking zullen verlenen, zowel 's middags als 's avonds. In de avonduren zal ook de drumband van de gymnastiekvereniging Kracht en Vlug heid (plm. 40 personen) eveneens haar me dewerking verlenen, door o.a. de groepen vanuit Sprang op te halen en naar het ge meentehuis te begeleiden, terwijl deze drum band daarnaast ook nog een show zal ver zorgen voor het gemeentehuis in de avond uren tijdens de binnenkomst der groepen. In ons blad van a.s. vrijdag zullen wij het volledige programma van de derde Jan Hen drik de Rooij-mars vermelden. W.S.V. „ER OP UIT" BEHAALDE GOUD EN ZILVER. In Gorinchem namen j.I. zaterdag twee groepen van „Er op uit" deel aan de be kende B.A.B.-wandeltocht, waaraan werd deelgenomen door 3400 wandelaars. De meisjesgroep op de 25 km onder lei ding van dhr. de Vos behaalde hier de eer ste prijs, terwijl de meisjesgroep op de 10 km onder leiding van mej. R. de Roon de tweede prijs in de wacht sleepte. In Vught werd voor de dertiende maal de IJzeren Man-wandeltocht gehouden, wel ke aldaar georganiseerd wordt door de Po- litiesport- en Ontspanningsvereniging. Hier was „Er op uit" ook present en wel met drie groepen. Een eerste prijs werd behaald door de gecombineerde groep op de 15 km onder leiding van mej. G. Versteeg. De meisjesgroep op de 10 km onder lei ding van mevr. Rosenbrand-Wagemakere behaalde met één punt verschil op no. één, de tweede prijs, terwijl de jongensgroep op de 25 km als vierde eindigde. BEJAARDENTOCHT SPRANG 1962 Morgen, dinsdag 10 juli, zullen de bejaar den van Sprang hun jaarlijks uitstapje ma ken. Voor de 13e maal heeft het comité met medewerking van de autobezitters een tocht georganiseerd, welke ditmaal zal gaan via Den Bosch, Oss, Grave, naar Berg en Dal bij Nijmegen. Met een 35-tal luxe auto's zal de reis worden gemaakt en mede dank zij de medewerking van de ingezetenen zal de bejaarden weer een prettige dag kunnen worden aangeboden. Om 8 uur zullen de bejaarden aan huis worden afgehaald, waarna de stoet die aan het Vrijhoeveplein zal worden opgesteld, om half negen via de Raadhuisstraat, Kerkstraat en Jan de Rooijstraat in de richting Waal wijk zal rijden. Over Orthen gaat het dan naar Oss, waar in Hotel Suisse op de markt de koffie zal worden gebruikt. Om 11 uur vertrekt men uit Oss om via Grave in de richting Nijmegen te gaan; over Groesbeek gaat het naar Berg en Dal, waar het gezelschap om één uur in Hotel Ha mers een warme maaltijd zal gebruiken. Na enige uren in deze mooie streek te hebben doorgebracht, wordt de thuisreis aanvaard; op de terugweg wordt de ontspan ning De Nachtegaal aangedaan voor een consumptie, om daarna via Den Bosch en Waalwijk aan het Oosteind te arriveren, waar de Harmonie Marijke de bejaar den zal opwachten om de stoet met muzikale begeleiding naar het Molenplein te verge zellen, waar de stoet wordt ontbonden. Wij wensen de bejaarden mooi weer en een prettige dag toe. JUFFR. SCHOENMAKERS 25 JAAR BIJ HET ONDERWIJS De schoolgemeenschap van de Meisjes school te Waspik vierde op grootse wijze het zilveren jubileum van mej. A. Schoen makers. De jubilaresse, die niet alleen 25 jaar bij het onderwijs werkzaam is geweest, maar bovendien een kwart eeuw haar ge hele persoon inzette aan de opvoeding en het onderrichten van de Waspikse jeugd, was het middelpunt van een feestprogram ma wat een hele dag omvatte. De dag werd geopend met een plechtige H. .Mis in de Bartholomeuskerk, opgedragen door pastoor Rovers, waarbij de leerlingen van VGLO- school de gregoriaanse gezangen uitvoerden. Na de H. Mis werd de jubilaresse een kof fietafel aangeboden, waaraan o.m. aanzaten pastoor Rovers, rector Servatius, kapelaan Ras, burgemeester van Erp, leden van het schoolbestuur, onderwijzend personeel en fa milieleden van mej. Schoenmakers en de kinderen van de Jeanne d'Arc-school. Deze laatste groep zorgde in de ochtendbijeen komst voor enige ontspanning door middel van voordrachtjes en volksdansjes. 's Avonds was er in het gemeenschaps huis een druk bezochte receptie, waarbij de jubilaresse diverse cadeautjes in ontvangst mocht nemen. Zo boden haar leerlingen haar een album met 12 grammofooonplaten aan, terwijl zij van de boerinnenbond, de biblio theek en de Jeugdraad, bij welke verenigin gen mej. Schoenmakers een bestuursfunctie bekleedt, een aantal boeken mocht ontvan gen. Leerlingen van de VGLO-school brach ten 's avonds op knappe wijze de operette Thyl Uylenspiegel en de Toverfluit. WFC NAAR BRAB. KAMPIOEN SCHAPPEN Het Waspikse team van de zomeravond- competitie Raamsdonksveer e.o. zal wor den afgevaardigd naar de Brab. kampioen schappen, waarvan de eerste ronde in Til burg wordt gespeeld. BENOEMINGEN Tot onderwijzeres aan de Meisjesschool is benoemd mej. M. van Dongen uit R'veer, met ingang van 1 sept. a.s. De heer C. Gijsman uit Nuhnen zal tot augustus dhr. A. v. Drunen vervangen als onderwijzer aan de R.K. Jongensschool. De heer van Drunen gaat in mil. dienst voor herhalingsoefeningen. Tot amanuensis aan het St. Antoniuscol- lege te Gouda is m.i.v. 1 sept. benoemd on ze dorpsgenoot dhr. W. G. M. v. d. Rijken. RAADSVERGADERING. Woensdag 11 juli a.s. zal de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen, n.m. 8 uur. De agenda vermeldt o.m.: voorstel tot exploitatievergoedingen bijzondere kleuterscholen 1961; voorstel on bewoonbaarverklaring van woningen; voor stel tot vaststelling eerste partiële wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen Was- pik-Boven; voorstel tot vaststelling heffings percentage straatbelasting 1962; voorstel tot benoeming adj. techn. ambtenaar; voorstel tot voorlopige vaststelling gemeenterekening 1959; voorstel tot goedkeuring rekening van de gemeentelijke instelling van Maatschap pelijke Zorg 1959; voorstel tot aangaan van een kasgeldlening; voorstel tot het aangaan van overeenkomsten tot zekerheidsstelling als bedoeld in het besluit bevordering eigen woningbezit; voorstel tot aankoop van eni ge perceeltjes grond en onderzoek geloofs brieven leden nieuw benoemde raad. Wethouder Kuijsters niet meer terug Ondanks dat dhr. L. Kuijsters als lijst trekker van de KAB voor de nieuwe raad werd gekozen zal hij in september toch geen nieuwe zittingsperiode kunnen accepteren. Woensdag zal de heer Kuijsters n.l. in ge meentedienst worden benoemd als adjunct- technisch ambtenaar. Als opvolger op de KAB-lijst zal dhr. IJpelaar uit Waspik-Bo- ven in de nieuwe raad komen. GEMEENTERAAD MAAKTE UITSTAPJE De raad dezer gemeente maakte zijn tra ditioneel uitstapje. Dit jaar ging de trip naar Cuyk aan de Maas, waar het gezel schap op het gemeentehuis werd ontvan gen. Voorts brachten de raadsleden een be zoek aan de Royal schrijfmachinefabriek en aan het Bejaardencentrum aldaar, 's Avonds dineerden de vroede vaderen in hotel van der Schoot. GESLAAGD Voor het examen leraar akker- en wei- debouw, dat werd afgenomen te Ede, is ge klaagd de heer Th. C. M. Kamp. WASPIK - HOOGVLIET 7-0. Twee jeugdteams van de Waspikse voet balclub speelden zondag een wedstrijd tegen Hoogvliet uit Rotterdam. De Waspikse jeugd bleef baas in eigen huis en won beide wedstrijden met 7-0. VERLAGING VAN ABONNE- MENTSPRIJZEN OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK In verband met het verstrijke van het halve jaar, zijn de diver abonnementsprijzen gehalveerd. A gevolg daarvan is de prijs van h: jeugdabonnement teruggebracht c 0.75, terwijl de abonnementspr, zen voor volwassenen nu respect:; velijk 2voor een enkel en ƒ2' voor een dubbel abonnement b: dragen. Deze regeling blijft geld tot en met 31 december 1962. K deze datöm zullen dus weer de no: male prijzen gehandhaafd wordt: „KRACHT EN VLUGHEID"

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6