KERMIS IN WAALWIJK (Burger)-oorlog om China? <:rDióitekaartjeó WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 JULI 1962 7 Loon op Zand Capelle Historie kan zich herhalen ook niet onbetuigd cn presen teerden zich met een groep 10- en 12-jarigen met een 2e prijs, terwijl de jongens van 12-13 jaar in de le graad voor een 2e en in de 2e graad voor een 2e en een 3e prijs zorgden. Groepen jongens van 14-10 jaar tenslotte behaalden in de 2e en in de 3e graad elk nog een 3e prijs. Voorwaar ook een goed re sultaat. ANDREAS ZIJLMANSGROEP ORGANISEERDE VADERWEEK-END Een zeventiental vaders hebben het afgelopen weekend de „bescha ving" gelaten voor wat zij was, om deel te nemen aan het vaderweek- end dat de Andreas Zijlmansgroep in Valkenswaard nabij de Heezerhut had georganiseerd. Zeventien va ders, dat wil zeggen drie meer dan vorig jaar (waaruit valt te conclu deren hoe goed dit evenement ieder jaar weer opnieuw in de smaak valt, letterlijk en figuurlijk) heb ben dit week-end hun eigen potje gekookt en hun nachtrust genoten in tenten zoals dat ook hun zoons op kamp, bivak etc, plegen te doen. Het dag-programma bestond uit sporten zowel op het land als in 't water, terwijl de avonduren gevuld werden met een Batavieren-kermis, waar men naar hartelust pijlpunten kon werpen of trekveren. De Ba- tavierenkermis liep uiteindelijk uit in een Walhalla-festijn, waar Bata vierenbier de dorstige kelen streel de. De zondagsmis werd bijgewoond in een altaartent, waar aalmoezenier Lempens de mis opdroeg. Een Chinese maaltijd, afgerond met een waterpolo-wedstrijd, besloot dit buitengewoon geslaagde vader- ry£\ week-end. WAARSCHUWING T 1 De Dierenbescherming, afd. Waal- pu: wijk en Omstreken, bericht ons dat in Waalwijk en omliggende plaatsen door verschillende personen ge tracht wordt om honden te verkrij gen. Men doet zich zelfs voor als gepensioneerd persoon die een hond je zoekt om er mede te wandelen, en uit hoofde van zijn A.O.W. of pension niet veel kan betalen. Wij willen echter eenieder ernstig waar schuwen voor dergelijke personen, die eveneens trachten jonge hond jes te kopen. Practisch al die hon den en hondjes gaan via Tilburg naar Duitsland voor de Vivie-sectie. Alvorens over te gaan tot ver koop van dieren aan opkopers, is zeer gewenst inlichtingen te vragen bij de Dierenbescherming, die steeds zal trachten U zoveel mogelijk van dienst te zijn en voor te lichten. In verband met de vacantie, ver zoekt het bestuur dringend Uw trou we huisgenoot niet aan zijn lot over te laten of de straat op te sturen. Daar Waalwijk nog niet over een Dierentehuis beschikt, moet men dan ook niet verwachten dat de Dierenbescherming U a la minute kan helpen. Wij kunnen ook niet ijzer met handen breken, doch zul len doen wat wij kunnen om U te helpen. Kom daarom tijdig eens praten, misschien kunnen wij dan iets voor U doen. Gaat U met vacantie en kunt U Uw hond niet meenemen, tracht dan het dier bij familie of vrienden zo lang onder te brengen, of vraagt in lichtingen bij het Secretariaat of bij dhr. Timmermans, Laageinde 53 a, die U kunnen inlichten over de die rentehuizen van Gorinchem, Til burg, Eindhoven en Breda. Neem van Uw vacantie-geld iets af om Uw trouw dier in een der Dierentehuizen als logé-hond onder te brengen. Het volgend jaar hopen wij voor U gereed te staan. Het secretariaat Markt 11 te Waalwijk is van 9 t/m 17 juli a.s. gesloten. SCHAKEN Tigran Petrosjan heeft het Can- didaten-tournooi Willemstad 1962 gewonnen, zonder één partij te ver liezen; hij behaalde 17% punt uit 27 partijen. Met dit resultaat heeft Petrosjan het recht verworven een match om de wereldtitel te spelen met de huidige wereldkampioen dr. ir. M. Botwinnik. Deze match zal vermoedelijk in het voorjaar 1963 worden gespeeld. Paul Keres en Ewfim Geiler speel den beiden voortreffelijk in dit Can- didaten-tournooi en eindigden een halve punt achter de winnaar. Ke res en Geiler zullen nu vier partijen moeter. spelen om uit te maken wie vac. hen in het volgende Candida- cen-tournooi mag uitkomen. Eindigt deze match in een gelijk spel, dan zal 't SonnenbornBerger-systeem in toepassing worden gebracht. In dat geval zal Geiler de winnaar zijn. De eindstand is als volgt: 1. Petrosjan 17% pnt. 2 en 3. Geiler en Keres 17 pnt. 4. Fischer 14 pnt. 5. Kortchnoi 13% pnt. 6. Benkö 12 pnt. 7. Tal 17 pnt. (uit 21) 8. Filip 7 pnt. Een laatste woord over dit mon- stertournooi kan kort zijn. Vele „als", „indiens", „misschiens", de ge hele relativiteit van de practijk der schaakkunst passeerde 28 loodzware ronden de reveu. Acht kunstenaars gaven er hun mening over, veelal juist, feilloos; somstijds een nuance verschillend. De nuances vonden hun uitdrukking in de slotstand. Een speciaal woord tot oud-wereld kampioen Michail Tal, die - de zeer trieste ontwikkeling van zijn licha melijke conditie ten spijt - ons zijn genie stralend liet zien en deed ge loven in een come-back. Aldus het tournooi-bulletin onder redactie van B. J. Withuis. Degenen die belangstelling hebben voor het tournooi-bulletin, inhoudende alle gespeelde partijen, ronden-overzich ten, verschillende geanalyseerde partijen etc., kunnen dit bestellen bij: De Persdienst, Witte de With- straat 29, Amsterdam-W. (prijs 10.—) AANRIJDINGEN Op het kruispunt Pastoor Kuijpersstraat-Weth. Smolders- straat en dr. Ringersstraat had donderdagavond om 7 uur een aanrijding plaats. Een vrachtau to. bestuurd door P. uit Waal wijk, reed in Noordelijke richting van de Ringersstraat en kreeg op de kruising geen voorrang van 'n bestelauto, bestuurd door A. C. T. uit Waalwijk. Hierdoor ont stond een botsing, waarbij de vrachtwagen licht en de bestel auto zwaar werd beschadigd. De bestuurder van de bestelauto werd licht gewond. Donderdagmiddag om 4 uur heeft in de Stationsstraat een aanrijding plaats gehad. Een personenauto, bestuurd door I. S. v. E., reed een kind aan dat achter een stilstaande auto de weg wilde oversteken. De be stuurster remde nog krachtig, maar kon niet meer verhinderen dat het kind, T. v. O. uil Waal wijk, tegen de grond werd ge duwd. Dr. Smits verleende de eerste hulp en liet het kind daar na met lichte verwondingen naar huis brengen. NA AANRIJDING DOORGEREDEN Zaterdag reed de 17-jarige van B. met een motorfiets over de Victoriestraal. hij de kruising met het Vrcdcsplcin nam hij met te hoge snelheid de bocht naar rechts, waardoor hij tegen B. op reed, die daar met ijsco ventte. B. bezeerde zijn been en de ijsco kar werd beschadigd, maar de motorrijder trok zich nergens iets van aan en reed door.-Op het kruispunt Grotestraat-.Thorbec- kelaan reed de motorrijder tegen een verkeerszuil op, waardoor de zuil. maar ook de motor werd be schadigd. Hier kan men zelf nu zien hoe gevaarlijk het is als mensen die daartoe niet in staat zijn, een motor gaan berijden. Men moet altijd onthouden dat men pas een goed motorrijder is als men 18 jaar is en een rijbe wijs heeft. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Bril; sleutel van rolschaats; stepjongensjack- tas met trom mel brood; plastic damcsregQii- jas; jonge tortelduif; benzine dop van auto; paar kinderhand 1 schoentjes; mesthaan- dames polshorloge; witte damestas met inhoud; 2 portemonnees, huis sleutel. Verloren Kaplaars, diverse portemon nees met inhoud; stel regenpij pen; bankbiljet van 2.50, be delarmband. WAALWIJK VIERT UITBUN DIG KERMIS Overvolle restaurant en eafé's, druk bezette terrasjes, glunde rende kermisbazen, dat was het beeld dat Waalwijk de afgelopen dagen te zien heeft gegeven. Als zeer belangrijke factor speelde de zon haar partijtje in de feest-' vreugde. De matinees, die in verschil lende bedrijven werden gehouden stonden allemaal in het middel punt van de belangstelling, waar bij dan nog kan worden vermeld dat het matinee van de Liederta fel en van O.O.G. wat betreft de drukte aan de top stonden. In de meeste zalen, zaaltjes en nog kleinere zalen werd de afgelopen avonden druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot dansen. Niet alleen de kermisbazen, maar ook de hotel-restaurant- en café- ohuders hebben deze dagen goe de zaken gedaan. Menige keel, maag en lever is weer eens flink doorgesmeerd. Overigens is alles rustig en zonder wanklank ver lopen, zodat ieder het zijne weer heeft gehad, de een het geld, de ander waar en zolang niemand zich bedrogen voelt, kan men spreken van prettige kermisda gen en dat is het voornaamste. UITSTEKEND GESLAAGD KERMISMATINEE VAN OEFENING EN VERMAAK Traditiegetrouw gaf onze Waal wij kse Liedertafel Oefening en Vermaak op de eerste kermiszon dag wederom haar kermismati- nce, waarvoor de belangstelling bijzonder groot was. Het bestuur van de Liedertafel was er dit maal in geslaagd voor dit mati nee als gast te engageren de be kende altzangeres van de Neder landse en Frankfurter Opera An- ny Delory. Vanzelfsprekend had deze gevierde zangeres het leeu wenaandeel in het grote succes. Met haar prachtige stem en uit stekende voordracht won zij di rect aller harten en de door haar gezongen aria's stonden op een uitzonderlijk hoog peil. Boven dien was deze begaafde zangeres een bijzonder sympathieke ver schijning. We zouden moeilijk hoogtepunten in haar optreden kunnen noemen. Al haar gezon gen nummers waren het bewijs van haar grote klasse, die door 't talrijke publiek met een hartelijk applaus werden beloond. Het en- tréelied uit „Die Czardasfurstin" was de zangeres gedwongen te bisseren. Naast deze kunstenares maak ten ook de eigen solisten van de Liedertafel een uistekend figuur. In de dames Nel Dupont, Anneke Nijssen, Lucie Elias en Jo Welles en de heren Rinus Hesselberth, Jos v. Hcijst en Marcel Maas heeft Oefening en Vermaak een aantal prima solisten, die ook nu en terecht grote bijval oogstten. Ook de Liedertafel zelf zong on der directie van de heer L. Sars uitstekend, terwijl de heer Frans Wïlmont een extra pluim ver dient voor zijn meesterlijke be geleiding. Aan de dames-solisten werden aan het einde bloemen aangeboden, OVERWELDIGENDE BELANG STELLING VOOR KERMIS MATINEE VAN O.OG, Zoals ieder jaar was de be langstelling voor het kermisma- tinee, dat de Waal wij kse toneel vereniging O.O.G. met kermis zondag in de zaal van de Ge croonde Leersse organiseerde, ook ditmaal weer uitermate groot, zo groot zelfs dat zeer ve len moesten worden teleurge- i -■ i Sterrenburg 16; C Brocks 17; G Geenen 18; A v Zeist 19; P Ros 21. Uitslag van het concours voor jonge dui ven vanuit Duffel. Deelname 460 duiven, las zaterdag 12 uur. Aankomst eerste duif 12-59 uur laatste prijsduif 1-19 uur. G Gee- nenl 90; F Tactor 2 32, 51, 58, 85; D v d Schans 3, 20, 44, 80, 87; A Tactor 4, 14, 25, 52, 85; A Brouwers 5, 41; A Florijn 6, 8. 11, 60, 72, 78; Joh Sterrenburg 7; J v Zeist 9, 12, 21, 27. 30, 59; N Treffers 10, 57; M Mesch 13, 29, 63, 89; J Spierings 15, 53, 66; G Rozenbrand 16, 18, 46, 49; M Netten 17, 31, 39. 61; A v Zeist 19, 42, 93; A Spierings 22, 24, 26, 33, 35, 37, 45, 47, 64, 75, 79; A Vos 23, 34, 54,- 68, 66; L Remmeren 28, 56; P de Meter 36; Snap haan 38, 48, 81, 92; A v d Schans 40, 99; H Hendriks 43, 62, 96; P Ros 50, 71; Hei blom 55, 97; D v Os 65, 70; M Treffers 67, 73, 74, 82, 86, 91, 94; Jac Ophorst 69, 77; P v Dongen 83; Jo Sterrenburg 88; W Nieuwenhuizen 95; Pullens 98; P Blom 100. Vrijdag 13 juli tussen 7 uur en half 9 inmanden voor een concours met jonge dui ven eveneens uit Duffel. steld. Hel programma dat werd gepresenteerd, was er een van wereldklasse. Het bestuur van O.O.G. had zich de medewerking verzekerd van verschillende ra dio- en televisiesterren, o.a. van de Wama's, Anneke Grönloh, Tonny Bakkenes en vele ande ren, terwijl de versrhillendenum- mers werden aaneengepraat door conferencier Harry Touw, De muzikale omlijsting werd ver zorgd door het show-orkest Los Trovadores uit Eindhoven. In 't gedeelte na de pauze traden o.a. eveneens met groot succes op 't Trio Jos Remie met zang van de 12-jarige Diny Leijtens. Alles bij een een programma van uitste kend gehalte, waardoor O.O.G. wederom zeer velen aan zich ver plicht heeft en waarop het be stuur dezer populaire vereniging met voldoening kan terugzien. GOUDEN KLOOSTERFEEST Op 13 mei vierde Zuster Alfonso-Swin- kels, geboortig uit Lieshout, met de zusters van Huize St. Gerlachus, Tilburg en Bern- dijk, haar gouden kloosterjubileum. Op 7 juli werd dit feest zeer luisterrijk met haar familie gevierd. Om half 10 werd in de kapel van de zusters een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen door de wel- eerw. heer kapelaan Smulders. De gezangen werden uitgevoerd door het meisjeskoor. In de namiddag brachten het Jeugdkoor en de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging hulde aan de Zuster en haar familie. In haar jeugd studeerde Zuster Alfonso aan de Maria- kweekschool te Schijndel. Als religieuze wijdde zij het grootste deel van haar kloos terleven, ruim 30 jaren, aan de zorg van de meisjes van deze kweekschool. Uit de vele bewijzen van dankbaarheid die Zr. Al fonso bij haar gouden feest van deze meisjes mocht ontvangen, blijkt, met welk een zorg en toewijding zij zich steeds van haar taak gekweten heeft. Vooral in het oorlogsjaar 1944, toen Schijndel zo zwaar geteisterd werd, stond Zr. Alfonso dag en nacht klaar voor de kinderen, die aan haar waren toe vertrouwd. De laatste 10 jaren heeft Zuster Alfonso zich verdienstelijk gemaakt als eco nome, resp. in Huize St. Lidwina te Tilburg en St. Gerlachus te Loonopzand. Moge het de gouden jubilaresse gegeven zijn, haar werk nog vele jaren met dezelf de toewijding voort te zetten. RIT OUDEN VAN DAGEN Op zaterdag 28 juli zal de jaarlijkse rit voor ouden van dagen gehouden worden. Aan deze rit mogen deelnemen personen van 67 jaar. Men moet zich opgeven voor 21 juli aan onderstaande adressen J. v. d. Steen Bergstr. 6; M. IJpelaar v. Rijckevor- selstr. 31; H. Rolberg v. Grevenbrouckstr. 39. P.V. DE LUCHTBODE Uitslag jubileumvlucht 7-7-'62, vanuit Duffel: no. 1103 A Vugts; 445 C Dekkers; 104 P Remmeren598 mevr. v Velden- Boons; 17 A v Son; 959 H v d Meijden; 264 Nico Veldhuizen; 568 Jo v d Velden; 120 N Blijlevens; 976 J Boons; 994 Ev J Nieuwenboer; 1037 M v Esch; 340 mevr Broeders-v Onzenoord; 974 ;464 A C v d Velden. WIT-ZWART - UNITAS 2-3. De voetbalvereniging Unitas uit Eindho ven was zaterdag met twee elftallen te gast bij Wit-Zwart. Wit Zwart 2 speelde gelijk 1-1 tegen de Eindhovense reserves. De ontmoeting Wit-Zwart - Unitas eindigde in een 3-2 zege voor Unitas. P.V. NOOIT GEDACHT Uitslag van het concours vanuit Orleans. Deelname 66 duiven. Los zaterdag 6.20 u. Aankomst eerste duif 12.46 uur. Laatste prijsduif 1.55 uur. C v Tilborg 1 2, 11; M Mesch 3; J v Zeist 4, 14; G Janson 5; A Florijn 6, 8; A J Ophorst 7, 10; G Rozenbrand 9, 13, 20, 22; E Braspenning 12; C Verhagen 15; Jo De situatie in de Straat van Formosa is de laatste tijd onver wacht tot een hoogtepunt gekomen. Communistisch China heeft tegenover de nationalistische steunpunten Quemoy en Matsoe omvangrijke strijdkrachten samengetrokken. Een leger, dat sterker, heter getraind en uitgerust is dan de strijdmacht, die in 1958, toen het tot botsingen kwam, aan de rood-Chinese kuststrook was verzameld. Volgens recente rapporten staan op het ogenblik te genover de twee nationalistische einlanden - nog geen acht kilo meter verwijderd van het communistische vasteland - achttien tot twintig extra infanterie-divisies van elk tienduizend man, meer dan driehonderd gevechtsvliegtuigen en ruim achthonderd kanonnen opgesteld. Daarnaast is er de „normale" regionale be zetting van ongeveer 350.000 man in de kustprovincie Toekien. De Verenigde Staten, verontrust door de plotselinge militaire bewegin gen en gebonden aan Formosa door vergaande beloften, hebben Peking direct gewaarschuwd tegen „onbezon nen stappen". Rood-China reageerde met de bekendmaking, dat de strijd krachten niet zijn bedoeld om Formo sa aan te vallen (het ontbreken van schepen om hen over de Straat te brengen zou daarop wijzen), maar juist ter verdediging zijn samenge trokken tegen een binnenkort te ver wachten aanval op het vasteland door de nationalisten. He gesprek VS - China had plaats in de Poolse hoofd stad Warschau tussen ambassadeur John M. Cabot en de Chinese verte genwoordiger Wang Ping-nan. An dere diplomatieke contacten tussen Amerika en communistisch China zijn niet mogelijk, doordat de VS het Pe king-regime niet erkennen. Tijdens dit gesprek moet de Amerikaanse am bassadeur duidelijk hebben gemaakt, dat de Ver. Staten niet van plan zijn een aanval van de nationalisten op Rood-China te ondersteunen, maar wel het - nationalistische Formosa zullen beschermen met alle middelen, die ze hebben, als de communisten een aanval ondernemen. UITGEHOLD Deze duidelijke Amerikaanse uit spraak maakt de situatie echter niet eenvoudiger. Zouden de nationalis ten inderdaad een aanval overwegen en slaat Rood-China onder het mot to, dat de aanval de beste verdedi ging is, offensief terug, dan zouden de Amerikanen voor de moeilijke be slissing staan of zij wel, en zo ja, wanneer, moeten ingrijpen. Is een aanval van het toch betrekkelijk klei ne nationalistische rijkje van premier Tsjang Kai Chek op het immense, 600 miljoen zielen tellende vijandige vasteland mogelijk? De vraag is moei lijk te beantwoorden. Voor de West- europese mens is de Chinese geest moeilijk te doorgronden. Meer dan eens heeft Europa versteld gesijtaan van de gebeurtenissen in het rijk van de eeuwige glimlach. In 1949, toen de communist Mao Tse Tung met een handjevol mannen de handschoen op nam tegen de oppermachtige rege ringstroepen van Tsjang Kai Chek, begreep in Europa niemand hoe hij deze aanvankelijk enorme overmacht de baas kon worden. De oorzaak was, dat zijn aanval, of beter zijn revolutie, op het juiste mo ment kwam. China had genoeg van de regering van Tsang Kai Chek, die aangetast was door de kwaal, die het privébezit van het Chinese staatsbe stel schijnt te zijn, de corruptie. Het volk ging gebukt onder de tirannie van currupte plaatselijke ambtenaren, die alleen maar dachten aan het spek ken van de eigen beurs en zich min of meer onafhankelijk hadden ge maakt. De bevolking zag Mao als de redder, die hen van de onderdrukkers zou bevrijden en er een betere machts regeling voor in de plaats zou stellen. De plaatselijke heersers zagen ook wel wat in de communistische voor mannen na verloop van tijd om hun vingers te kunnen winden, zodat voor hen geen verandering in de situatie, hoogstens een verbetering zou ont staan. Op deze manier, van binnen uitgehold, had de regering geen en kele kans. Steeds meer troepen lie pen over. REVANCHE wel nu. Rood-China maakt een ern stige economische crisis door. Hon gersnood heerst en de industrie ver keert in een staat van ontbinding. De bevolking leeft onder een druk, die zwaarder is dan in de tijd van Tsjang Kai Chek. De oude plaatselijke bon zen hebben niets in te brengen. Cor ruptie schijnt weer welig te tieren. Een vastberaden invasietroep zou mi litair gezien gering kans hebben, maar als de vonk van het verzet in slaat en een felle brand veroorzaakt, komt Mao's regime ongetwijfeld op de helling te staan. Tsjang Kai Chek, de bejaarde nationalistische leider, zint nog steeds op een revanche voor zijn nederlaag van dertien jaar gele den. Zijn leeftijd dwingt hem haast te maken. Op Formosa verbergt nie mand, dat men een invasie wenst. De laatste tijd zijn uitgebreide oefenin gen gehouden en speciale eenheden samengesteld. Er zijn voorraden aan gelegd, welke niet alleen voor defen sieve doeleinden bestemd kunnen zijn. De nationalisten kunnen, als de tijd daar is, een leger van enkele honderd duizenden manschappen op de been brengen. Hun militaire uitrusting, moreel en training zijn uitstekend. Alleen de luchtmacht kan zorgen ge ven. De Sabres van de nationalisten zijn te langzaam om het op te nemen tegen de moderne Mig-9, die Rood- China van Rusland heeft ontvangen (naar men zegt 120 stuks). In de nabijheid van de Straat van Formosa stoomt echter steeds de Amerikaanse Zevende Vloot, de strekste maritieme strijdmacht, die de wereld ooit heeft gezien. De drie grote vliegdekschepen van deze vloot hebben 650 vliegtuigen aan boord, die zijn opgewassen tegen de nieuw ste communistische jagers. De situatie is gespannen, dat wordt in Washington, Londen, Moskou en Peking erkend. Er staat heel wat op het spel. Een omwenteling in China betekent een ommekeer in de wereld verhouding. Rusland zou geïsoleerd komen te staan. De vraag is hoever de Chinese partijen willen gaan. Zal deze historie zich gaan herha len? Als de tijd gunstig is, dan is het Italiaans vliegtuig verongelukt. VLIEGRAMP BIJ BOMBAY 94 DODEN Ruim een etmaal nadat zaterdag een DC-8 - straalpassagiersvliegtuig van de Italiaanse luchtvaartmaat schappij Al Italia in de omgeving van Bombay was neergestort, heeft een reddingsploeg de wrakstukken van het rampvliegtuig gevonden op een met oerwoud overdekte heuvel top in de omgeving van de stad Poona, tachtig kilometer ten oosten van Bombay. De reddingsploeg slaagde er gisteravond in 46 lijken te bergen. Het vliegtuig, dat op weg was van Bangkok naar Bombay, vervoerde 85 passagiers en 9 be manningsleden. Het toestel verloor zaterdagmor gen vroeg, zes minuten vóór de lan ding, het contact met de verkeers toren van Bombay. Het vliegtuig vloog op dat moment in een tropi sche regenbui. Het zou nog ruim 25 uur duren eer aan alle onzekerheid over de plaats waar de DC-8 was neergestort, een einde zou komen. Oorspronkelijk dacht men dat het vliegtuig een noodlanding op zee had gemaakt, later werd het ver moeden uitgesproken dat het ramp vliegtuig in de heuvelachtige omge ving van Bombay zou zijn neerge stort. Herders in de omgeving van de stad Poona brachten gistermid dag buitenlands geld, dat zij gevon den hadden, bij de politie. Zij deel den mee, dat een vliegtuig op een heuveltop was verongelukt. BEN KHEDDA ZOEKT TOENADERING TOT REBELLERENDE BEN BELLA In een poging tot een accoord te komen met de opstandige vice-pre mier Ben Bella, heeft de Algerijnse voorlopige regering in Algiers onder leiding van premier Ben Khedda twee minister naar Ra bat, de hoofdstad van Marokko, ge stuurd. Het zijn de minister van Voorlichting, Mohammed Jazid en de minister van Staat, Rabah Bitat. Ben Bella is gisteren uit Cairo ver trokken op weg naar Rabat. Hij wordt daar morgen verwacht. Mi nister Jazid is zijn hele leven met Ben Bella bevriend geweest; Bibat heeft tezamen met Ben Bella en Ben Khider een door premier Ben Khedda ontslagen minister in Franse gevangenissen gezeten. Het v„erzoeningsgesprek" in Rabat zal gevoerd worden tussen Ben Bel la en Ben Khider enerzijds en Jazid en Bitat anderzijds. OVERLEG WORDT DEZE WEEK NOG HERVAT Oe Thant: Ik ben optimistisch. De Indonesische ambassadeur in Moskou, Malik, krijgt momenteel in Djakarta instructies van president Soekarno alvorens naar Washington te vertrekken, waar hij in opdracht van de Indonesische president bij ambassadeur dr. Van Royen om een „duidelijke uiteenzetting van 't Ne derlandse standpunt ten aanzien van het plan-Bunker" moet vragen. Ver wacht wordt, dat Malik nog begin deze week naar Washington zal rei zen. De secretaris-generaal der Ver enigde Naties, Oe Thant, heeft za terdag in Londen verklaard te ver wachten dat het overleg tussen Ne derland en Indonesië deze week zal worden hervat. „Ik ben zeer opti mistisch over het resultaat van deze besprekingen", voegde Oe Thant er aan toe. Volgens de secretaris-gene raal is de jongste ontwikkeling een direct resultaat van een beroep dat hij op beide regeringen heeft ge daan om het plan-Bunker te aan vaarden. „Ik zie geen wezenlijk ver schil in de standpunten van Neder land en Indonesië", zei Oe Thant. OUDE MAN OMGEKOMEN BIJ BRAND IN HOOFDSTAD Een bejaarde man, de 79-jarige W. Ekkeveld uit Amsterdam, is in de nacht van zaterdag op zondag door rookvergiftiging om het leven gekomen bij een felle en hardnek kige brand, die kort na middernacht uitbrak in 't pension in de Utrecht sestraat bij het Rembrandtplein in Amsterdam. Hoewel het pension in twee naast elkaar gelegen woonhui zen boven twee winkels was geves tigd, had het als gevolg van allerlei verbouwingen slechts één ingang: een smalle, steile trap, die tussen de winkels door naar boven voerde. In het pension was het een doolhof van nauwe gangetjes en kleine ver trekken, waar de brandweerlieden fcich nauwelijks konden oriënteren. Ziet tijdig uw voorraad na, en bestelt ze spoedig; dan is U zeker ze op tijd in huis te hebben. Enorme keuze de nieuwste letter Grotestraat 205 - Tel. 2621

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 7