wAAtwijkse en UnqstRaatse couRant DRUNEN VLIJMEN WASPIK Sri HI*#^v Vt3(I!llS Uit do Langstraat AFSCHEID VAN DE EERW. ZUSTERS VACANTIETIJD PEERLESSTIJD oueSi/owde ,Dit is de Langstraat" eindelijk van de pers m '311 14AV 0I1D3 3(1 Haarsteeg TOCHT OUDEN VAN DAGEN. »b fIf' Oppervlakkigheid kenmerkt eerste uitgave i il MAANLAG 16 JUNI 1962 rfl «-.vrEW .V JU!M IJUS Ue tcho An 84e JAARGANG No. 55 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week IOV Ju iwv BI9i lOOV Ü11W leodsanil .oiqslaiiu ozjl'iih no owüIoV ab -noldaiJ ni bi .tjliindag G0AAJ230 -ni no -buorlaiuH ,-jloo)l oaebaifl ob naA ?Ib^ iiooJl ob .D Jam abgccla loodaaaiuzub .laieqoojliav Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Na een verblijf van 75 jaar in Drunen van de Zusters van J.M.J. namen de Drunenaren zondag af scheid van hen. Komende maand zullen zij Drunen gaan verlaten. Drunen heeft de eerw. zusters zondag op een bijzondere wijze be dankt voor het vele goede werk dat zij hier op het gebied van kleuter-, lager onderwijs en bejaardenzorg hebben gedaan, maar zich even eens bezonnen op de betekenis van dit heengaan. Hoe node Drunen de zusters ziet vertrekken, aldus De ken Werner, moet men dit vertrek zien als een historische ontwikke ling, een emancipatie van katholiek Drunen, die zelf het werk dat de zusters in al deze jaren hebben ge daan en ontwikkeld zelf ter hand zal moeten gaan nemen. Dit heen gaan, aldus vicaris Rooyackers, is een appél aan de parochie om zelf verder te bouwen aan wat de zus ters van J. M. J. in Drunen in deze 75 jaren hebben opgebouwd en ver zorgd. De zusters zelf zijn op ande re plaatsen harder en dringender nodig. De dag werd begonnen met een solemnele H. Mis, opgedragen door mgr. Rooyackers, vicaris-generaal. De harmonie bracht rond het mid daguur de zusters een afscheids-se- renade en 's middags had in de klei ne zaal van de Hoge Braken een af scheidsbijeenkomst plaats, waarin namens de gehele bevolking af scheid werd genomen. De voorzitter van het afscheidscomité, de heer P. Elshout, die de leiding had van de ze bijeenkomst, voerde als eerste 't woord. Op een treffende en een voudige wijze schetste de heer Els- hout het werk van de zusters in deze 75 jaren, in vele gevallen voor al op het gebied van onderwijs, kon de heer Elshout spreken uit eigen ervaring. 75 jaar geleden, toen de zusters van J.M.J. naar Drunen kwamen en de zorg voor het lager onderwijs voor meisjes op zich na men was er nog geen leerplicht. Het godsdienst-onderricht werd in die dagen gegeven door verschillende oudjes aan huis. De zusters brach ten daar al gauw verandering in, maar spr. wist zich nog te herinne ren, dat pas in 1928 voor de jon gens een bijzondere school in Dru nen werd opgericht en dat voor die tijd het godsdienstonderwijs alleen maar en ook voor jongens bij de zusters plaats vond. Ook de zorg voor de bejaarden werd door de zusters direct ter hand genomen en voorzag in die tijd in een grote be hoefte. De bejaardenzorg werd la ter ook nog uitgebreid met de zorg voor mannelijke bejaarden. Namens de bevolking zegde de heer Elshout de zusters hartelijk dank en later op de middag onder streepte hij deze woorden met een klein geschenkje voor iedere zuster. lager onderwijs, de heer Warnas, roemde de verdienste van de eerw. zusters op het gebied van het lager onderwijs. U, aldus spr., hebt in Drunen een moeilijke, een zware, maar ook een dankbare taak gehad. Namens de ouders van de school jeugd sprak mevr. Hillige, lid van het oudercomité. Op een zeer hel der en juiste wijze schetste deze in gevoelvolle woorden het werk van de zusters voor de jeugd. De kleu ters en de kinderen van de lagere school vertolkte deze middag met zang, spel, dans en bloemen op hun eigen wijze de dank aan de zusters. De regionaal overste, de eerw. zus ter Johanna, dankte tot slot voor 'deze bijzondere middag. Zij dankte vooral ook God die het de zusters van J.M.J. mogelijk had gemaakt, 75 jaar in Drunen te mogen werken en dit werk ook te zegenen. Zij dankte de kerkelijke overheid die dit werk van de zusters steeds had den gesteund en vooral ook de be volking van Drunen, die steeds de zusters het volle vertrouwen heb ben geschonken, zonder wiens ver trouwen het ook niet mogelijk zou zijn geweest vruchtbaar te werken. Ook al zijn de zusters in Drunen weg, aldus zuster Johanna, toch zul len wij voor Drunen, waar onze or de zovele jaren werkte, blijven bid den. Doet U dat ook voor ons. In de namiddag had nog een zeer druk bezochte afscheidsreceptie plaats. In 't klooster werd 's avonds door het comité aan de zusters een ontspanningsavond aangeboden. BRANDWEERDIPLOMA'S Een vijftal leden van de vrijwil lige brandweer slaagde dezer dagen te Tilburg voor het diploma brand wacht tweede klas. Zij volgden de cursus aan de brandweerschool te Tilburg. De geslaagden zijn: A. J. Brok, H. M. van Delft, A. H. van Gelder, W. P. van Gorcum en A. J. Vissers. EEN OUDE TRADITIE. Het is een oud gebruik dat bij het ver laten van het jonge leven de jongens ge- tracteerd worden in het café Engelen op de Wolput. Een mooi oud gebruik dat zijn weerga in ons dorp niet vindt. De aanzeg ging wordt gehouden door de oudste vrij gezel Piet van Oijen, die ook meedeelt in de feestvreugde. Het rayon is van 't Markt veld tot de overweg Nieuwkuijk. Deze af gelopen week waren er een bruid en twee bruidegoms, wat nog nooit voorgevallen is. WEDVLUCHT DE ZWALUW VANUIT VILVORDE. Zondag werd door de postduivenvere niging De Zwaluw een wedvlucht gehouden met jonge duiven vanuit Vilvoorde. Dit was tevens een T.B.C.-vlucht voor Her wonnen Levenskracht. Uitslag in het vol gend nummer. Ook de uitslag van de win naars van het publiek die de gummi rin gen hebben gekocht. KANARIEVERENIGING VOGELLUST. De Vlijmense Kanarievereniging Vogel- lust vierde zondag 15 juli haar 10-jarig bestaan. Dit gebeuren werd op feestelijke wijze herdacht. De Nederlandse Kanarie club was in Vlijmen present om dit gebeu ren mede te vieren en de jubilerende ver eniging de gelukwensen aan te bieden. Zondagmiddag waren in café de Witte ruim 250 liefhebbers present op de receptie, waarna allen gezamenlijk met een Bra bantse koffietafel werden verrast. Na de maaltijd werd bij de leden een hokbezoek gebracht en was er veel bewondering voor de mooie vogels. Jammer dat de kweek dit jaar zeer slecht is, er zijn maar weinig jonge vogels. Na het hokbezoek werd in café de Witte een dansavond gehouden en gingen de beentjes van de vloer. Na dit gezellig samenzijn gingen de liefhebbers voldaan huiswaarts en Vogellust kan op een geslaagde jubileumdag terugzien. school een skelterwedstrijd gehouden, ge organiseerd door de Esso Nederland. De kampioenen van Vlijmen worden uitgezon den naar de grote finale om het kampioen schap van Nederland, die in Den Haag wordt gehouden. Er was in Vlijmen zeer grote deelname, zodat er volop spanning was wie zondag in de grote finale kwamen. Na de eerste race van de junioren groei de de belangstelling van het publiek en eer de dames aan de beurt waren, was de speelplaats reeds te klein. Hier groeide de spanning bij elke race en het was opval lend de handigheid van enkele dames. Met de skelterwagens werden goede tijden ge maakt voor de finale. De heren overtroffen de deelname. Meer dan 100 koppels kwamen in de strijd en dat er sensatie en spanning heerste, was te begrijpen. Zondag begon de finale van de junioren en na enkele races kwamen er 10 die door drongen tot de grote finale om 7 uur.. Dit was eveneens bij de dames, maar bij de heren werd het aantal winnaars terug gebracht op 30, die om 7 uur moesten kam pen voor de kampioen van Vlijmen. Om 7 uur werd gestart met 5 koppels ju nioren. Van de 5 uitvallers kwam er een in de finale, dus 6 rijders, n.l. Pulles-van Liempt, v. Engelen-Westeinde, v. Helvoort- Blikmeier. Eerste race Westeinde-v. Enge len won v. Engelen. Pulles-v. Liempt was Pulles winnaar. Om de 3e en 4e plaats Westeinde-v. Liempt was winnaar West einde. Om de eerste plaats Pulles-v. Enge len won Pulles na herkansing. Pulles is kampioen en wordt uitgezonden naar Den Haag. Hierna reden de dames. Eerste rit mej. Brikmeier- Mej. Freddie v. Kuyk werd gewonnen door Freddie van Kuyk. Mej. Wagenberg-Marian v. Kuyk, Marian van Kuyk won. Mej. v. Engelen-Mej. Vermeu len, v. Engelen won. Mej. Kivits-Mej. Wa genberg, mej. Kivits won. Grote finale. Mej. Kivits-Freddie van Kuyk, laatstgenoemde won. Marian v. Kuyk -mej. v. Engelen, Marian v. Kuyk won. FA. A. A. FARO Grotestraat 15, Waalwijk FA. C. A. VAN DER SCHANS Heistraat 190, Capelle Het woord werd ook gevoerd door vicaris Rooyackers, die kon begrij pen dat de Drunenaren de zusters niet graag zagen vertrekken en dat de band die er tussen de Drunena ren en de zusters van J.M.J. was er een is, die door een hele generatie steeds weer opnieuw verstevigd was, maar hij noemde het werk van de zusters in Drunen voltooid. Burgemeester mr. Stieger, die na mens het gemeentebestuur 't woord voerde wilde in deze symphonie van dank, zoals hij het noemde, ook namens het gemeentebestuur niet achter blijven. Namens de stichting bejaardenzorg voerde ir. van Lam meren het woord, die zeer speciaal wees op het werk dat de eerw. zus- Iers in Drunen op het gebied van de bejaardenzorg hebben gedaan en de wijze waarop de bejaardenzorg na het vertrek van de zusters zal moe ten worden voortgezet. Het werk voor de bejaarden, aldus de heer v. Lammeren, is een enorm en zeer speciaal werk geweest, hiervoor de zusters op de juiste wijze te be danken leek de heer van Lammeren niet mogelijk. De inspecteur van het lag hield de postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht met oude dui ven vanuit St. Dyis (Frankrijk). Afstand 370 km. Dit was dan de laatste vlucht voor het kampioenschap Midfond. Los 10.30. Eerste duif 15.49.20. Uitslag als volgt: W. Pelders 1; C. v. Heivoort 2, 5; Chr. v. Esch 3; De Laat Parijs 4; W. v. Raven- steijn 6, 9; P. v. Gestel 7; R. de Laat 8, 10. Kampioenschap Midfond duif: H. Pelders 1; C. v. Heivoort 2; H. de Laat Parijs 3; W. v. Ravensteijn 4; K. Ki- vit 5. WIELRENNEN RONDE VAN VEGHEL. Zondag werd in Veghel een wielerron de gehouden, waar enkele leden van De Zwaluw uit Vlijmen deelnamen met de uitslag als volgt: Fr. Liebregts 3e, Nico Walravens 4e, Lehart 8e. Van de Ven nam zaterdag deel aan de ronde van Fijnaart. Hij zat steeds in de kopgroep en werd tweede. Een mooi 6ucces. SKELTER-RACE TE VLIJMEN. Zaterdag 14 en zondag 15 juli werd in Vlijmen op de speelplaats van de jongens- Volgende wedstrijd om de 3e een 4e plaats. Mej. v. Engelen-mej. Kivits, mej. v. Enge len won en werd 3e, mej. Kivits 4e. Volgende wedstrijd, wie wordt kampioen. Freddie v. Kuyk-Marian v. K*uyk. Er kwam een herkansing en Marian v. Kuyk werd kampioen en ontving bloemen van het bloe- menhuis De Eeuwige Lente. Hierna de heren. Dit was wel de span nendste race. Tot de grote finale v. Kessel, Wijde en We6teinde wonnen elk de !race. Van de drie verliezers kwam H. v. Delft uit Drunen in de finale, v. Kessel-H. v. Delft, v.Kessel won. Hierna- Wijde-West- einde, na herkansing won Wijde. Om het kampioenschap: v. Kessel-Wijde, v. Kessel won bij de ritten op overtuigen de wijze en werd kampioen/ Westeinde werd 3e en H. v. Delft 4e. Na afloop werden de prijzen door wet houder Vorstenbosch uitgereikt. In zijn toe spraak wenste hij de kampioenen veel suc ces in Den Haag. Woensdag a.s. zullen de ouden van dagen alhier weer hun jaarlijks uitstapje gaan ma ken. Lange tijd heeft het eh naar uitgezien dat wegens gebrek aan de geldelijke mid delen dit jaarlijks uitstapje van Haarsteegs oudste inwoners dit jaar niet zou kunnen doorgaan, maar het ijverig comité heeft zich enige tijd geleden via een circulaire tot alle inwoners gericht, waarin werd ver zocht de collecte die voor dit doel zou wor den gehouden, goed te willen gedenken. Haarsteegs inwoners hebben zich inderdaad van hun beste zijde laten zien met als re sultaat dat de ouden van dagen ongetwij feld weer een aangename middag te wach ten staat. Om twaalf uur woensdagmiddag zal met het ophalen worden begonnen en om één uur begint dan dit uitstapje met 2 bussen. Van hieruit gaat het dan allereerst naar '1 ilburg, waar een rondrit door de stad zal svorden gemaakt. Vervolgens wordt een be zoek gebracht aan Breda en daarna gaat het naar Hilvarenbeek, waar de reis enige tijd zal worden onderbroken. Daarna gaat het door het zuidelijk gedeelte van ons land naar Eindhoven, waar eveneens een rondrit door deze nijvere industriestad zal worden gemaakt. Via Boxtel gaat het dan later op de avond huiswaarts en om acht uur hoopt men dan in de Mommersteeg aan de kom van het dorp te arriveren. De Kon. Harmo nie St. Cecilia zal hier haar opwachting ma ken en met muziek voorop gaat het dan naar café Van der Lee, waar de avond ver der zal worden doorgebracht. ZIEKENTRIDUUM I Op 30 en 31 juli en 1 augustus a.s. zul len de parochies Vlijmen en Haarsteeg een gezamenlijk ziekentriduum houden. Drie dagen lang zal dan alle aandacht geschon ken worden aan hen die vanwege een ern stige en langdurige ziekte aan het ziekbed zijn gekluisterd en er zal worden getracht deze lijdende medeparochiancn wat opbeu ring te bezorgen. Het zullen drie dagen worden van gebed en samenzijn van zieken en gebrekkige ou den van dagen, die niet meer of bijna niet bij machte zijn om naar de kerk te gaan om de heilige geheimen mee te vieren en dit toch zo graag zouden willen doen. Dat kan echter de geestelijkheid alleen niet tot stand brengen, daarvoor is op de allereerste plaats aller gebed nodig en daarnaast ook ieders geldelijke bijdrage. Er komt drie da gen een pater die de oefeningen zal leiden en verder moeten de zieken gehaald en ge bracht worden en zij hebben extra verzor ging nodig. Onder het motto „Zalig zijn de barm- hartigen, want zij zullen barmhartigheid verwerven" heeft de gezamenlijke geeste lijkheid zich met een schrijven tot alle paro- chianen gericht. Hierin wordt eenieder ver- zocht middels een geldelijke bijdrage mee te willen werken om dit triduum te doen slagen. Laten wij er, aldus dit schrijven, wel aan denken dat de zieken niet de minste leden van de parochiegemeenschap zijn. Zij zijn het juist die op heel bijzondere wijze meelijden met Christus en daardoor met Christus de wereld mee helpen verlossen. Maar zij zijn ook juist de mensen die in hun lijden en eenzaamheid en in hun moeilijk heden het meest vragen om hulp en woor den van troost. Moge zij dan die genade door ons aller hulp mede verkrijgen. Spreidt vreugde, niet alleen in uw eigen leven, maar ook in dat van anderen, zo wordt verder gezegd. De gezamenlijke parochiegeestelijkheid vertrouwt er dan ook op dat het voor de zieken en gebrekkige ouden van dagen drie mooie en zegenrijke dagen zullen worden. ""-.LX OAG33V^03 3JA>10J5I3THI ':ilicej ab las .z.b ilu( 61 qO Tel 04167 jIujI e "41ö'->»üWjaainB8io68 ibiow Ir, lad ncv biadgixawrifia nl so i°bo3 lad riBv jliqaijW ab nav iogiMëo«fl^i^r2|Kw,£^jH nBy nr.v laiaaam^iwrd k«fearda$k/l£i2/8%nilablc a 'i 100v- sninnacnaniala Contract-advertenties: speciadHarief nog iu(iii<iiil>riB,l daw ieoy wil> amtiob pQ Tvam :nyx nTategraniiladnea-, jEcfröVi JiRl iimiiilljl I. T mud 'ih Mej van Slobbe ontvangt van de leerlingen bij haar afscheid van de r.k. huishoud- en industrieschool een prachtig televisietoestel. Het heeft schijnbaar heel wat voe ten in de aarde gehad, maar uiteinde lijk is het er dan toch van gekomen. Vrijdagavond is het eerste nummer van „Dit is de Langstraat" versche nen. De heer R. Dilg wil met deze tweejaarlijkse verschijning van dit blad meer bekendheid geven aan de steden en dorpen, die tesamen de Langstraat vormen. Hij wil dit bereiken door de schijn werper van de publiciteit te laten val len op projecten en industrieën die de Langstraat kenmerken. Zijn eerste nummer wil naar het ons schijnt, vol staan met een summier overzicht van hetgeen de Langstraat voor karakte ristieke trekjes aan de Langstraatbe woner zelf en de buitenstaander heeft te bieden. Juist daardoor maakt dit eerste nummer een ietwat oppervlak kige indruk. De samensteller, de heer Dillig, schrijft in deze eerste uitgave, dat in de volgende nummers dieper zal worden ingegaan op de afzonder lijke factoren, die de dorpen in de Langstraat en daarmee de hele streek kenmerken. Dit lijkt ons allernoodza kelijkst, wil de heer Dillig de lezer van „Dit is de Langstraat" blijven boeien. Technisch is het boekwerk van 50 pagina's prima verzorgd. Fo to Piet Farla uit Den Bosch heeft met talrijke fraaie „Langstraatfoto's" datgene aangevuld waarin de schrij vers enigszins tekort schoten. De heer Jud. Timmermans, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Noor delijk Noord-Brabant, noemt deze eerste uitgave een welkom middel om aan de Langstraat meer bekend heid te geven. Bijzonder uitvoerig gaat de heer P. Peters, stafmedewer ker van de provinciale planologische dienst in Den Bosch, in op de ont wikkeling van de Langstraat, heer H. Verwiel, directeur van de Streek V.V.V., belicht in dit eerste nummer de mogelijkheden tot open luchtrecreatie in de Langstraat. TENTOONSTELLING. Om aan dit verschijnen van „Dit is de Langstraat" enige ruchtbaarheid te geven, werd deze eerste uitgave omlijst met een tentoonstelling in de bovenzaal van Hotel De Twee Ko lommen te Waalwijk. Naast de talrijke foto's van Piet Farla waren er maquettes te bezich tigen van uitbreidingsplannen, waar onder het uitbreidingsplan bungalow- en villapark „Meerdijk", een maquet te van het onlangs vrij gegeven City plan van Waalwijk en een maquette van het toekomstige nieuwe stadhuis van Loonopzand-Kaatsheuvel. HOGERE BEDRIJFSLEIDING. De heer H. J. A. Tabbers slaagde aan de avondacademie voor bedrijfswetenschappen te Breda voor het examen Hogere Be drijfsleiding. Het examen werd afgenomen te Utrecht. MIDDELBARE VAKSCHOOL. Voor de middelbare Vakschool voor Schoenen en Leder slaagde de heer A. Brokx uit Waspik voor het eindexamen. PRIMAIRE OPLEIDING. Voor het examen primaire opleiding slaagden aan de Huishoudschool de Wa6- pikse dames Marijke Wagemakers en Ria Boezer. WASPIKSE JEUGD WON TOURNOOI. Het voetbaltournooi, georganiseerd door H.N.C. te Sprang-Capelle, is gewonnen door het A-team van de Waspikse jeugd. In de finale versloegen de Waspikse kna pen hun gastheren met 1-0. Een prachtige beker was het eerbetoon. ZOMERAVONDVOETBAL AFGESLOTEN. Op het terrein van de voetbalvereniging Good Luck werd de zomeravondvoetbal competitie Raamsdonksveer en omstreken afgesloten met een tournooi. Er werd een halve competitie gespeeld, omvattende tien wedstrijden van 2 x 15 minuten. De uit slagen :Hollandia-Tank Boys 1-1; Militai- ren-Hollandi 1-0; Sandoelse Boys-Mili tairen 1-0; Tank Boys-Sandoelse Boys 0-3; Hollandia-Sandoelse Boys 2-0; W.F.C.-Sandoelse Boys 0-0; Tank Boys- W.F.C. 1-0; W.F.C.-Hollandia 1-3; Mi litairen-W. F.C. 3-0; Tank Boys-Militai ren 0-3. Eindstand: 1. Militairen 6 punten; 2 en 3 HoIIandia en Sandoelse Boys elk 5 pun ten; 4 .Tank Boys 3 punten en 5 W.F.C. met 1 punt. Na afloop mochten de Militai ren in café Limaja de wisselbeker in ont vangst nemen. GROEPSCOMMANDANT. In de vacature, ontstaan door het ver trek van opperwachtmeester Van Dieren, is tijdelijk voorzién door dé benoeming van de heer Eckelaar uit Dongen tot groepscom mandant van de Rijkspolitie te Waspik. BOERENJEUGDDAG HAD GEANIMEERD VERLOOP. Zaterdag j.l. waren leden van de R.K. Jonge Boerinnenbond afdeling Raamsdonk- Raamsdonksveer en Geertruidenberg en de de leden van de R.K. Jonge Boerenstand uit dezelfde plaatsen met de Jongeren Or ganisatie van de Mij. van de Landbouw de gasten van de afdeling Waspik. In het kader van een grootse boerenjeugddag werden diverse onderlinge wedstrijden gehouden op velerlei gebied. Op de terreinen nabij de Zuivelfabriek verrichtte burgemeester Van Erp de officiële opening, in aanwezigheid van vele functionarissen der boerenorgani- saties. 's Avonds kreeg dit gebeuren in ho tel J. v. d. Schoot een waardige sluiting in de vorm van een plezierige bonte avond, waaraan de prijsuitreiking vooraf ging. Uitslagen: Machine melken. Joach. Kamp, Waspik, 193 punten; 2. J. Schoenmakers, R'donk 183 p.; 3. Th. Broekmans, R'donk 182 p.; 4. Mej. Bertha Kamp, Waspik 177Yi p.; 5. Am. Smits, Waspik, 174 p.; 6. J. van Dongen, R'donk 172Vè p.; 7. S. Kuijsters, R'donk 168 p. Handmelkcn: 1. Piet Smits, Waspik 186Vè p.; 2. C. Verschure R'donk 181 p.;" 3. Piet Kamp, Waspik 179Vèp.; 4. L. Bie- mans, Waspik 171 Yi p.; 5. Joach. Kamp, T uinbouw wedstrijden. Worteltjes bossen. 1. Ger. Akkermans, Waspik 52 p.; 2. Joh. Wagemakers Was pik 51 p.; 3. Jan Verschure, Waspik 51 p.; 4. Ant. Knaap, R'donk 49 p.; 5. Nic. Ak kermans, Waspik 47 p.; 6. J. van Strien, R'donk 43 p.; 7. C. Romme, R'donfc 45 p.; 8. L. Zijlmans R'donk 43 p. Spitten: 1. Ger. Akkermans 2jj p.; 2. J. van Strien 26 p.; 3. Joh. Wagemakers 25 p.; 4. Nic. Akkermans 22 p.; 5. C. Romme 22 p.; 6. J. Verschure 21 p.; 7. A. Knaap 21 p.; 8.,L. Zijlmans 18 p. Trekkerbchendigheidsproef: 1. Han Ver- Verschure, 2. W. Lankhuijzen, 3. N. Smits 4. S. Schoenmakers, 5. Th. Zijlmans, 6. J. Kuijsters, 7. D. Dank, 8. J. de Bont, 9. M. Verschure, 10. J. Kamp, 11. A. Knaap, 12. T. Broekmans, 13. N. de Bruijn, 14. K. Kamp, 15. D. Snijders, 16. B. Lodewijks, 17. S. van Dongen, 18-20 H. Kuijsters Jzn. L. Kamp, C. de Groot 21. J. van Hooren, 22. C. Verschuren, 23. A. van Dongen, 24-25 Berende, R'veer en B. Schoenmakers, 26. J. Kamp Hzn., 27. M. Knaap, 28. P. Kamp, 29. S. Berende, 30. A. de Craen, 31. H. van Dongen, 32. S. van Dongen, 33. P. Lodewijks, 34. C. van Dongen, 35. J. van Dongen. Veebeoordeling: 1. L. Biesman,, Waspik, 2. J. Kamp, R'donk, 3. J. van Strien R'd., 4. C. Verschure, 5. Jozef Kamp, Waspik, 6. Am. Smits, Waspik, 7. C. van Strien, R'd, 8. J. Vissers, R'd, 9. H. de Bruijn, R'd, 10. N. de Bruijn, R'd, 11. B. Langerwerf, R'd. 12. J. Schonemakers, R'd, 13. A. Knaap, R'd, 14. P. Kamp, Waspik, 15. H. van Dongen, Drimmelen, 16. Jos Kamp, Waspik, 17. Jac. Broekmans, R'd., 18. J. Kamp, Waspik, 19. T. Broekmans, R'd., 20. L. Kamp, Waspik, 21. S. Berende, R'v. 22. J. de Bruijn, R'v. 23. S. van Dongen, R'd. 24. L. Kamp, Waspik. Waspik 171 p.; 6. Mia Verschure, Waspik J Wedstrijd boerinnen: Wandlapjes maken: 165V$ p.; 7. Nel Kamp, Waspik 157 p.; 8. H. v. Dongen, Geertruidenberg, 145 p. Kalvcropfokwedstrijd: 1. Joach. Kamp, Waspik 101 V£p.; 2. Ad Nouwens, Waspik 100 p.; 3 en 4. Louis Biemans resp 100 en 98 p.; 5 en 6. Joach. Kamp met resp. 97 Vè en97 p.; 7. J. Kamp 96 p.; 8. Mia Ver schure 96 p.; 9. C. van Strien 96 p.; 10. M. Knaap 95V£ p.; 11. L. Kamp 95 p.; 12. S. Berende 94Vi p.; 13. Piet Kamp 94 p.; 14. Ria Verschure 94 p.; 15. J. Nouwens 93 Yi p. Het best getoiletteerde kalf brachten P. Smits en L. Biemans. 1. M. van Dongen, R'd. 2. Annie Kamp, Waspik, 3. Riek Boons, R'd. 4. Tiny Ver schure, R'd. 5. Lucia Verschure, R'd. 6. Nel Verschure, R'd. 7. Cor Verschure, Waspik. 8. Bertha Kuijsters, R'd. 9. Jo van Steenoven, Waspik. Botervlootjes opmaken: 1. Bertha Kuijsters, R'd. 2. Bertha Kamp, Waspik, 3. Ria Verschure Raamsd. Fotowedstrijd: 1. Sien van Dongen, R'd. 2. Jo van Steen oven, Waspik. Bij het schatten naar het gewicht van 3 koeien gingen de prijzen naar Jo6 Kamp, Waspik, S. Berende, Raamsdonksveer en N.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5