icaai^heuvel Grijp nit Uw kans Ruimt op 795 895 Zeer goede resultaten van de Waalwijkse Zwemvereniging op de Brabantse kampioenschappen Waalwijk DAMESBADCOSTUUMS MEISJESBADCOSTUUMS HEREN en JONGENS ZWEMBROEKEN Anoniem droigbriefje aan Gemeentebestuur Abnormaal lage prijzen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 JULI 1962 Berndijk Weggelopen Kaaskeizer een chauffeur KETEN H. Rijken en Co. OPEL Bloemen en planten Lambert v. Bladel in LASTEX - HELANCA - PRINTED COTTON vanaf STATIONSSTRAAT 51 a, WAALWIJK Alles TWEKA merkgoed - 1e KEUS tegen PROFITEER VAN DE HONDERDEN KOOPJES WIE EERST KOMT..HEEFT DE BESTE KEUS ir. Met 5 eerste, 1 tweede en 1 derde plaats op de persoonlijke nummers en bij de estafette twee eerste plaatsen hebben de Waal dijkers weer getoond de sterkste zomervereniging van Brabant te zijn. Deze resultaten werden be haald op de Brabantse kampi oenschappen die afgelopen za terdag en zondag in het zwembad Molenwijk" in Boxtel werden gehouden. Zaterdag werden de 2e kring wedstrijden verzwommen. die te vens als selectie dienden voor de Brabantse kampioenschappen op Dat er zaterdag door de Waal wij kers (sters) reeds goed werd gezwommen, bewijst wel 't vol gende. Niet minder dan 7 perso nen plaatsten zich voor de fina les op zondag en tevens werden op zaterdag reeds 5 clubrecords gebroken, wat wel een bewijs is voor de vorm waarin de zwem sters en zwemmers momentcel verkeren, liet grootste aandeel voor de Waalwijkse overwinnin gen leverde Blanca "Hoffman^, (lie 3 nummers voor haar reke ning nam. Zij werd eerste op de 100 m. vlinderslag in 1.44.2 (een nieuw clubrecord, eerste op de 100 in. vrije slag in 1.21.0 en eer ste op de 100 m. rugslag in 1.38.6. Verder had zij een groot aandeel in de estafetteoverwin ningen. De andere prestaties van de Waalwijkse finalisten waren: een 3e plaats voor Frans van 'Loon op de 100 m. rugslag heren in 1.28.2. Deze tijd was echter niet zo snel als die op de kring wedstrijd zaterdags, toen hij 1.26.3 liet afdrukken, wat een nieuw clubrecord betekende. Op de 100 m. vlinderslag behaalde Kees Greve door een zeer tac tisch gezwommen race de eerste plaats in 1.42.2. Na 'n zeer span nende 200 m. schoolslag dames tikte Marion de Hart als tweede aan in 3.35.8, de tijd van zaterdag was 3.35.4, wat een nieuw club record betekende. Mej. A. Bor- sters van ZIJV werd eerste in 3.35.6. Een goede prestatie lever de Peter v. Bracht door zaterdag met een tijd van 1.13.6 op de 100 in. vrije siag in de finale van zondag te zwemmen, waar hij met 1.13.5 een 4e plaats behaal de. Het clubrecord op deze af stand stond met 1.16.7 ook op zijn naam, zodat dit met 4.1 sec. verbeterd werd. Piet van Oss zwom in een keurige stijl naar een le plaats op de 200 m. schoolslag heren in de tijd van 3.09.2. Bij de winter- clubs werden de meeste titels be haald door PSV en Surac, die cracks als Ada de Haan en Betty Heuk'els onder hun leden tellen. Na de tweede dag van de kring competitie is de stand bij de zo- merclubs als volgt: 1. WZV 6520.4 2. ZIJV Den Bosch 6646 3. Triton Boxtel 7094.6 4. BRB Den Bosch 7189 Zoals het zich nu laat aanzien zal de titel van Brabants zoiner- clubkampioen ook dit jaar weer naar de Waalwijkse Zwemvere niging gaan, omdat de voor sprong van 125.6 punt voor de naaste concurrent ZIJV wel te groot zal zijn om deze op de laat ste kringzwemdag. die eind aug. in 's-Bosch wordt gehouden, in te halen. in verband met afbraak weekend- huisjes enz. te Loon op Zand. Niet alleen in de betrokken ge meente, maar ook elders in het land heeft het verwijderen van een aantal houten gebouwtjes aan de Galgen- eindsestraat onder Loon op Zand veel stof doen opwaaien. Het feit dat diverse bladen zich met dit geval zijn gaan bemoeien en daarbij vaak een geheel verkeerde voorstelling van zaken gaven, zal hieraan niet vreemd zijn. Ook het onderstaande anonieme schrijven dat B W hedenmorgen ontvingen zal ook wel op rekening van deze onvolledige berichtgeving moeten worden geschreven. Het luidt aldus: Rotterdam, 12 juli 1962 Aan het college van Burgemeester en Wethouders van Loon op Zand Mijne Heren, In verband met uw laaghartig be sluit opdracht te geven tot afbraak van een aantal zomerhuisjes deel ik U*mee dat er te Rotterdam in allerijl een super-knokploeg is opgericht. Dit gezelschap komt U een dezer da gen een beleefdheidsbezoek brengen waarvan U in het gunstigste geval verre van prettige herinneringen zult bewaren, terwijl de kans zeer wel aan wezig is dat velen van U, waaronder de gemeentesecretaris en de burge meester de a.s. gemeenteraadsverga dering nooit meer bij zullen wonen. U zult de straf krijgen welke past als represaille bij smerige wandaden als door U bedreven. Het frappante van dit schrijven is dat geen enkele inwoner van Rotter dam een aanschrijving van het ge meentebestuur heeft gekregen en men zal zich dan ook afvragen waarom men juist in Rotterdam voor dit ge val zulke boze plannen gaat smeden ST. JAN HIELD KONING- SCHIETEN. H. van Balkom, 25 jaar lid, gehuldigd. Voordat het jaarlijkse koningschie- ten van het gilde St. Jan zondag een aanvang nam, had in het clublokaal, café „De Steenbakker" een korte hul diging plaats van het lid H. van Bal- kom in verband met zijn 25-jarig lid maatschap. Per auto waren de gilde- broeders naar de woning van de ju bilaris getogen om deze met zijn echt genote af te halen. De hoofdman van St. Jan, de heer A. Dingemans, memoreerde in z'n buldigingstoespraak de bijzondere verdiensten van de heer v. Balkom voor het gilde. Op de eerste plaats %as daar het vele werk dat hij voor de vereniging had gedaan, hetgeen alleen reeds 'n huldiging rechtvaar digde. Gedurende de jaren dat hij als penningmeester de finantiën beheer de, zorgde hij dat deze altijd in de puntjes verzorgd waren. Met zijn kennis van wapens is hij altijd een dankbare hulp geweest voor de an dere leden. Op de concoursen was hij altijd een gevreesd, maar ook 'n ge waardeerd en hartelijk tegenstander, die de strijd nimmer opgaf, doch ook de eerste was om zijn overwinnaar sportief met zijn succes te feliciteren. Niet alleen was hij daarmee een voor beeld voor de anderen, doch ook St. Jan steeg daardoor in de achting bij andere verenigingen. In 'n periode dat de belangstelling voor de oefe ningen bij de andere leden praktisch nihil was, gebeurde het dat hij alleen aanwezig was op het schietterrein. Desondanks bleef hij terugkomen en dank zij dit koppige volhouden ont stond in de schutterij opnieuw een opleving, waardoor thans van een. bloeiend gilde kan worden gesproken, dat op de concoursen steeds weer op nieuw fraaie successen weet te be halen. Het was voor hoofdman Din gemans dan ook 'n grote eer om zijn jubilerende gildebroeder het kruis van verdienste op de borst te mogen spelden. Tevens overhandigde hij een geschenk onder couvert. Ook me vrouw van Balkom, die haar man steeds de gelegenheid schonk om zijn hobby uit te oefenen, werd met 'n fraai bloemstuk in de hulde betrok ken. In zijn dankwoord tot het Kon. Muziekgezelschap Euphonia, dat de jubilaris een serenade kwam brengen, wees de heer Dingemans op de ver wantschap tussen beide gezelschap pen. Toen St. Jan in 1840 werd op gericht, ontstond bij de leden ook de behoefte om muziek te maken. De eerste georganiseerde muziek in Kaatsheuvel werd dus gemaakt dank zij de finantiële steun van St. Jan en op deze wijze ontstond uit deze leden van het gilde het muziekgezelschap Euphonia, dat later op grond van haar bijzondere prestaties het predi- caat „Koninklijk" verwierf. Hierna trokken beide gezelschap pen met muziek naar de schutsboom, waar de voorzitter van Euphonia, de heer W. van Nieuwstadt, als eregast het eerste schot loste. Hierna namen de wedstrijden om de koningstitels een aanvang. Er werd dit jaar voor het eerst geschoten voor het koningschap opgelegd als voor de titel vrije hand. Koning, opgelegd, werd H. van Nieuwstadt, 2. A. Merkx, 3. H. van Balkom, 4. P. van Nieuwstadt Sr. 5. A. Verhoeven. Koning, vrije hand, werd Th. Sper- ber. GESLAAGD. Voor de stichting tot inrichting van examens van de Leidse Onder wijsinstellingen te Leiden slaagde voor het examen secretaresse mej. M. A. H. Tuerlings alhier. UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S. Donderdagmorgen en in de namid dag heeft de groepscommandant van de Rijkspolitie te Kaatsheuvel, adju dant A. J. van Broekhoven, in de zaal van de heer W. Smit aan 279 leerlingen van de diverse lagere scho len te Kaatsheuvel, die enige tijd ge leden met goed gevolg het verkeers- examen hadden afgelegd, de Veilig Verkeers-diploma's uitgereikt. Acht tien van hen ontvingen bovendien het verkeersinsigne voor het foutloos af leggen van het praktische gedeelte. De heer van Broekhoven wees de kin deren daarbij op het grote belang van het juist naleven der verkeers- voorschriften, waarbij we in herinne ring brengen de diverse verkeerson gevallen welke het vorig jaar in de gemeente waren te betreuren en hoopte dat de geslaagden in het ver keer een voorbeeld zouden zijn voor anderen. Wachtmeester J. de Wilde, die als j instructeur voor de kinderen was op getreden en onder wiens leiding het examen was afgelegd, sprak nog 'n opwekkend woord en deelde de kin deren mede dat binnenkort op aan wijzing van de hoofden der scholen, enkelen van hen, die daartoe de beste eigenschappen zouden bezitten, zul len worden aangewezen om tot ver- keersbrigadiertjes te worden opge leid. In totaal hadden 337 kinderen aan het examen deelgenomen. Na de diploma-uitreiking werd voor de jongens en meisjes nog 'n zeer interessante film met het ver keerswezen als onderwerp, alsmede 'n leuk tekenfilmpje vertoond. JONGERENCURSUS MATER AMABILISSCHOOL. Donderdagmiddag werden in de huishoudschool door mevr. van der Wee-Brenninkmeyer namens het be stuur van de Mater Amabilisschool aan een aantal meisjes, die in de be drijfstijd met vrucht de jongerencur sus hadden gevolgd, de getuigschrif ten uitgereikt. De leeftijden dezer meisjes varieerden van veertien tot zestuen jaar. Deze twee-jarige cursus was afgelopen door: Toos Kemme- ren, Corry van Wanrooij, Sjaan Net ten, Nelly Steer, Corry Akkermans en Roswita Vastré. Verder hebben zestuen meisjes het eerste cursusjaar beëindigd. Mevr. van der Wee bracht hierbij dank aan de fabrikanten, die de meisjes in de gelegenheid hadden ge steld gedurende twee jaren vier uren per week aan deze cursus te besteden. Verder dankte zij mej. Gedden, di rectrice van de* huishoudschool voor de verleende gastvrijheid in dit ge bouw, alsmede de leidster, mej. Buys en de docenten voor hun vruchtbaar werk. Mej. Gedden en de assistent leidster van de Mater Amabilisschool mej. Robben, die met ingang van het nieuwe cursusjaar respectievelijk in Waalwijk en de huishoudschool en 'n kleuterschool in Tilburg werkzaam zullen zijn, werden door de meisjes met 'n aardig geschenk bedacht. Ten slotte werden deze laatsten in kennis gesteld van het programma in ver band met de a.s. jongerencursus-va- cantie, welke van 10 tot en met 15 augustus in een jeuglherberg te Am- hem zal worden doorgebracht. GEGUND. Door de Stichting Hypotheek fonds te Eindhoven is aan het aan nemersbedrijf firma W. en A. den Teuling te Kaatsheuvel gegund het bouden van dertig middenstandswo ningen aan de Abtstraat te Veldhoven- ORIËNTATIERIT A.C. KAATSHEUVEL. Donderdagavond hield de automo bielclub „Kaatsheuvel" haar derde competitierit voor het clubkampioen schap. De route, welke over 'n af stand van circa vijftig km. liep van Kaatsheuvel over Waalwijk, Sprang- Capelle, weer terug naar de finish in café-restaurant Euphonia, door de heren J. Schellekens Jr. en A. Schal ken. Deze hadden de over het alge meen geroutineerde deelnemers niet voor bijzonder grote moeilijkheden geplaatst, hoewel er ook nu weer vraagtekens en opgaven waren, wel ke voor rijder en routelezer aanlei ding waren er 'n verschillende me ning op na te houdm. Door de „vriendelijke" geste van n onbeken de, om 'n aanwijzingsbordje te ver donkeremanen, ontstond op deze plaats een probleem, waardoor ver schillende deelnemers vele kostbare minuten op het tijdschema achter raakten. Natuurlijk leverde dit de no dige discussies op na afloop en bij het opmaken van de uitslag, welke J uiteindelijk als volgt werd vastge steld: 1. P. Schoenmakers, Kaatsheuvel, 105 straf punten; 2. L. Ververs, Kaatsheuvel, 113 p.; 3. A. Haans, Tilburg, 116 p.; 4. J. de Kort, Kaats heuvel, 121 p.; 5. H. v. Nieuwstadt, Kaatsheuvel, 122 p.; 6. L. Stein, Sprang-Capelle, 132 p.; 7. J. Moo- nen, Loonopzand, 187 p.; 8. W. Mus ters, Kaatsheuvel 176 p.; 9. J. Vloe mans, Kaatsheuvel, 181 p.; 10. W. Noevers, Kaatsheuvel, 276 p.; 11. A. Masseurs, Kaatsheuvel, 318 p.; 12. C. van de Ven, Loonopzand 322 p.; 13. J. Klijn, De Moer, 329 p.; 14. D. Varga, Waalwijk 368 p. H.S.V. BERNDIJK De hengelsportver. Berndijk or ganiseerde zaterdag haar jaarlijks concoursvissen voor haar leden op de Bergse Maas. Er werd door 24 leden aan het concours deelgeno men en hiervan wisten 19 leden in totaal 132 bovenmaatse vissen te vangen. De koning van vorig jaar wist met ruime voorsprong zijn ti tel en daarmee de wisselbeker te prolongeren. Met niet minder dan 27 stuks werd Jo van Boxtel win naar met een totale lengte van 475 cm. vis. De totale uitslag was: 1 en koning Jo van Boxtel 27 stuks, 2. J. Lammers 10 stuks, 3. L. v. d. Wouw 11 stuks, 4. Chr. v. Wanrooy 9 stuks, 5. Gerard v. Boxtel 10 stuks 6. P. Damen 7 stuks, 7. Ant. Snoe ren 8 stuks, 8. P. Schapendonk 10 stuks, 9. W. Schapendonk 7 stuks, 10. A. in 't Groen 6 stuks, 11. L. v. d. Wouw Jr. 6 stuks, 12. L. Snoeren 5 stuks, 13. H. Emmers 5 stuks, 14. J. Kemmeren 3 stuks, 15. C. Da- men 2 stuks, 16. M. Zebrechts 2 stuks, 17. J. v. d. Berg 2 stuks, 18. M. v. Boxtel 1 stuk, 19. W. Voogd 1 stuk. Des avonds had in het clublokaal bij Th. v. Boxtel de prijsuitreiking plaats waarbij de amusementsmu ziek werd verzorgd door het beken de Enclave Combo uit Baarle Her tog, dat tot laat in de avond de stemming er in hield, zodat deze jaarlijkse concoursdag er een is ge worden die de H.S.V. Berndijk nog lang zal heugen. GEMEENTERAAD WAALWIJK AGENDA voor de openbare vergadering op vrijdag 20 juli 1962 om 19.30 uur 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergaderingen, gehouden 28 juni en 5 juli 1962. 2. Ingekomen stukken. a. Van de voorzitter van het Cen traal Stembureau, alhier. Proces-verbaal van de op 30 mei 1962 gehouden zitting tot vast stelling van de uitslag der ver kiezing van leden van de raad en mededeling tijdige ontvangst kennisgeving aanneming benoe ming door de nieuwbenoemde raadsleden. b. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurd raadsbesluit van 24 april 1962 tot onderhand se verpachting van grond in de Buitenpolder van Waalwijk, aan J. A. van Beers. 2. Goedgekeurde raadsbesluiten van 24 mei 1962 tot het aangaan van overeenkomsten met de Woningbouwvereniging „Baard wijk" en de Besoijense Woning bouwvereniging inzake het be leggen bij de gemeente van ha re reserves. 3. Kennisgeving van geen be zwaar tegen het besluit van B W van 23 mei 1962 tot opne ming van kasgeld ten bedrage van f 300.000. 4. Mededeling instemming met het besluit van B W van 14 mei 1962 tot wijziging der ver ordening op werkclassificatie verdienstebeloning. c. Van de Regionale Brandweer Midden Brabant, Tilburg. Ont werp wijziging begroting voor 1961, ontwerprekening over 1961 en ontwerpbegroting voor 1963. d. Controleverslagen rekenplich- tigen. B W stellen voor deze ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot teruggaaf van ver gunningsrecht. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor deelneming aan de opstelling van een ruimtelijk structuurplan voor Midden-Brabant 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een bedrijfshal aan de haven ten behoeve van het Internationaal Transportbedrijf Appels. 6. Voorstel tot vaststelling van een spaarregeling ten behoeve van de werknemers, vallende onder de ge meentelijke sociale werkvoorzie ningsregeling. 7. Voorstel tot vaststelling der ver goeding voor vakleerkrachten aan bijzondere ulo-scholen over 1959. 8. Voorstel tot vaststelling der ver goeding voor vakleerkrachten aan bijzondere ulo-scholen over 1960. 9. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed ten oosten van de mr. v. Coothstraat, van de N.V. Timmer mans van Turenhout. 10. Voorstel tot aankoop van een strookje grond aan de Burg. v. d. Klokkenlaan van de N.V. Gebr. Broere te Dordrecht. 11. Voorstel tot aankoop van grond aan de noordzijde van de Grote straat, van A. J. D. Broumels. 12. Voorstel tot verkoop van indus trieterrein aan de Elzenweg aan de N.V. Schoenfabriek A. H. Aussems. 13. Voorstel tot verkoop van een stukje grond aan de Kloosterwerf, aan J. A. Cools. 14. Onderzoek geloofsbrieven 'van de nieuwbenoemde raadsleden. 15. Voorstel tot wijziging der be groting 1962, naar aanleiding van een nota van aanmerkingen der ge deputeerde staten. 16. Begrotingswijzigingen. een ruwharige hond, luistert naar de naam Tippie. Terug te bezorgen aan het adres: L. Leijtens, Vooreinde 30, Waalwijk. HUISVROUWEN bezoekt de woensdagse markt. Prima kaas en vleeswaren en prima margarine 25 ct. WIJ HEBBEN: KOSILI - Baby-bad, vervangt zeep, brandt niet in de ogen, maakt water zijde-zacht. Drogisterij van Amelsvoort, Aan de Markt, tel. 2286, Kaatsheuvel. GEVRAAGD M. SPIERINGS, Nieuwevaart 8, tel. 04168-342 Capelle. Geheel uitneembaar Gemaakt uit schotten Prima geschikt voor schuur tjes, kippenhokken enz. Alles in goede staat. SLOOP-HOUTHANDEL Ie Zeine 4 Waalwijk Tel. 04160—3674 Na 6 uur: Susterenhof 13 Genderen Tel. 04165—370 TE KOOP: 1956 Lak en chroomwerk als nieuw Mech. in goede staat. Te bevragen; Tel. 2613 Waalwijk voor kamer en tuin BLOEMISTERIJ Grotestraat (achter kleding- huis van Mierlo), Waalwijk Tel. 3505.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 7