30 miljoen Chinezen moeten steden verlaten In september start NU. school en jongerencursus Miljonair schonk landgoed, buitenverblijf en zes ton weg BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN Gé Sv M rM ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 JULI 2 Overval door infiltranten op kampong aan kust van Nieuw-Guinea Dr DE 0 feuilleton Het geheimzinnige geval Blythe i iitfkii ;S> If tisch nummer en de ruim 70-jarige hoboïst Jaap Stotijn en acteur Pie- ter Lutz trachtten elkaar als muzi kale clown de loef af te steken. EIEREN BRENGEN WEER MEER OP. De maatregelen die het product schap voor pluimvee en eieren op 27 juni heeft genomen ter onder steuning van de eiermarkt, hebben een gunstig resultaat gehad. Dit is meegedeeld door de waarnemend voorzitter van het productschap, de heer J. M. Breukers, op de open bare vergadering in Utrecht. Volgens de heer Breukers is het eieroverschot, dank zij de garantie regeling, uit de markt genomen, waardoor de prijzen aantrokken. De producentenprijs, die de laat ste week van juni 1.40 per kilo- i gram bedroeg, is gestegen tot 1.5b in de afgelopen week. Dhr. Breu kers merkte op, dat de minimum prijsregeling van Duitsland toch frusterend blijft werken. KOFFIEPRIJZEN OMHOOG De prijs van koffie, een van 's we relds populairste dranken, zal wel licht omhoog gaan als gevolg van de internationale koffieconferentie, die op het ogenblik te New York aan de gang is, meldt het Limb. Dgbl. Een verhoging van de kleinhan delsprijs is niet onvermijdelijk, zeg gen de deskundigen, maar de gede legeerden uit de 60 producerende en importerende landen, die op de conferentie vertegenwoordigd zijn, menen dat de kleinhandelsprijs een tot twee jaar na de ondertekening van een langlopende overeenkomst wellicht verhoogd zal moeten wor den. BOSSCHE BANKIER SCHENKT ZIJN STAD KLEUTERHUIS Het bankierskantoor F. van Lan- schot in Den Bosch, dat zijn 225- jarig bestaan herdenkt, heelt het Bossche gemeentebestuur 'n cheque van vijftienduizend gulden aangebo- 1 den voor de bouw van een kleuter- dagverblijf. Donderdagmorgen over handigde de heer J. van Lanschot, de oudste firmant van 't jubileren de kantoor, het geschenk op 't Bos sche stadhuis aan burgemeester R. Lambooy. Het kleuterhuis zal waarschijnlijk in de gemeente Drunen worden ge bouwd. Na de plechtige aanbieding op het stadhuis deelde de burge meester mee, dat de heer v. .Lan- schot is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. de kust in het oog te houden. De heer Reeser verklaarde opnieuw, dat de actie tegen de parachutisten een aflopende zaak is. Hij maakte daar bij een uitzondering voor het gebied bij Merauke. De moeilijkheid daar is, dat het terrein zo vlak is, dat de parachutisten snel kunnen weg- vluchten. Het is ook mogelijk dat de parachutisten in Merauke een vijfde kolonne zullen trachten te vormen door zich onder de Indonesische be volkingsgroep te mengen. Merau ke is nu een avondklok ingesteld. Goede stemming. Kolonel Eekhout, die een rondreis heeft gemaakt langs de militaire posten, vertelde over de grote mede werking die de bevolking oveial verleent. Hij deed het verhaal van de overgave van 75 parachutisten in Soesoenoe bij Kaïmana. Het ka - pong-hoofd daar eiste eerst de over gave van de commandant en regel de daarna zelf het afvoersehema van de gevangenen. De meeste parachu tisten hadden al weken in het oer woud rondgezworven, ponder enige hulp van de bevolking te hebben gekregen. Ze waren volkomen uit geput. Kolonel Eekhout, die op 1 augus tus zal worden bevorderd tot bri gade-generaal, zei, dat de samen werking tussen de mariniers en de landmacht voortreffelijk is. De stemming illustreerde hij door te vertellen, hoe hij onmogelijke bivak hutjes in het oerwoud had aange troffen met namen erop geschilderd als: „Villa Goede Hoop" en „Kust wat". j Schout bij nacht Reeser antwoord de op een vraag, geen idee er van te hebben hoe lang het zou duren voordat de militairen uit Nieuw- Guinea weg zouden trekken, nadat er een akkoord zou zijn bereikt over het plan Bunker. Bij de versterkingen voor de land macht die vrijdag met de Zuider kruis" in Nieuw-Guinea aankomen, is ook luitenant Van Roijen, de zoon van ambassadeur Van Roijen, die op het ogenblik in Washington onder handelingen voert met de Indone siërs. Soebandrio heeft reeds vrijdag met Van Roijen geconfereerd. Dertig miljoen rode Chinezen wor den van de steden naar het platte land overgebracht zo meldt een rapport van het officiële Zuidslavi- scne persbureau „Tanjoeg", dat in Londen ontvangen werd. Met deze grootste volksverhuizing aller tij- aen, wil Peking de boerenbevolking uitoreiden, om na de vele mislukte oogsien dit jaar betere resultaten te bereiken. Van de stations in Peking vertrek ken tremen naar het platteland, die volgens Tanjoeg „uitpuilen van mannen, vrouwen en kinderen. He le families, die verplicht zijn naar t platteland te verhuizen, kunnen al leen de hoogst noodzakelijke huis raad meenemen. Zij gaan terug naai de streken, waar zij oorspronkelijk vanaaan zijn gekomen". Volgens het persbureau doen in Peking geruchten de ronde, dat uit deze stad 2U0.UUU mensen naar het binnenland zullen verhuizen en uit Sjanghai liefst 2 miljoen. De gezin nen zouden voor een bepaalde tijd, die door de rode Chinese regei ing is vastgesteld, overgebracht moeten worden. Tevens worden dan in de steden fabrieken gesloten. Andere berichten uit rood-China zeggen, dat de productie in sommige industrie- en dertig percent is gedaald. Er zijn geen exacte cijfers bekend over de huidige productie in de be langrijkste industriecentra s. binds twaail maanden is 't iedere buiten lander verboden daar gegevens te verzamelen. Hoewel sommige Wes terse deskundigen geloven dat het getal dertig miljoen te hoog is, staat vast, dat de georganiseerde volks verhuizing veie miljoenen mensen omvat. Dezelfde bevoegde lieden zien nog andere redenen voor deze volksver huizing; de grote steden zijn door het sluiten van fabrieken wat vaak een gevolg is van een tekort aan grondstoffen en door het schrikbarende voedselgebrek, be volkt met hongerige en werkloze mensen. Zij zouden voor de regering fnuikende naarden van onrust kun nen worden. De in de laatste jaren sterk ontwikkelde industrialisatie trok veel Chinezen van het land naar de steden. Het aantal boeren slonk aanzienlijk, terwijl de consu mentengroep hand over hand toe nam. Voor de meeste plattelanders is de trek naar de grote steden een grote desillusie geweest: hen waren „be tere tijden" beloofd in de industrie kernen. Tot leidster van de Mater Ama- biüsschool en jongerencursus voor Nieuwkuijk, Vlijmen en Drunen, is benoemd mej. J. M. v. d. Hegden. Hiermee is het vormingswerk voor de werkende jeugd in handen gno men van broer en zus. Haar broei namelijk, de heer W. P. v. d. Heij den, is sinds 1957 directeur van de Kath. Levensschool voor Nieuw kuijk, Drunen en omstreken, welke school in Nieuwkuijk is fievesf^' Mej. v. d. Heijden zal de eerste leid ster zijn van de Mater Amabilis- school. Deze avondschool is voorna melijk bestemd voor meisjes van ongeveer 17 jaar, die na de huis houdschool of U.L.O. algemene vor- mingslessen krijgen. Zij moeten in de maatschappij hun plaats weten m te nemen De Mater Amabilisschool zal worden ondergebracht in de huishoudschool te Drunen. Lerares sen van deze school zullen, naast de leidster, de lessen aan de school gaan geven. Mej. v. d. Heijden gaat in septem. ber ook starten met een „dependan ce" in Vlijmen. Ze hoopt dit in de V.G.L.O.-school te kunnen doen. De jongerencursus, een soort leYens" school voor meisjes, zal uitsluitend in Drunen worden gegeven. Meisjes van 14 en 15 jaar die direct na de lagere school in het bedrijfsleven terecht komen, kunnen er een volle dag kennis op doen, die voor hen de overgang niet alleen helpt verlich ten, maar hen ook meer wegwijs maakt in de huidige maatschappij. Ze denkt het eerste jaar te kunnen beginnen met ongeveer 60 meisjes op de school en de jongerencursus samen. In dubbel opzicht is het in sep tember beginnende schooljaar voor mej. v. d. Heijden nieuw. Niet alleen zijn beide cursussen voor hier een primeur, voor mej. v. d. Heijden is ook het werk als leidster van de cursussen nieuw. De uit Deurne af komstige nieuwe leidster is 39 jaar en was aanvankelijk coupeuse. Zij doorliep met succes de school voor maatschappelijk werk en hield zich daarna bezig met jeugdwerk De jeugd, die ook in de Langstraat aan haar zorgen wordt toevertrouwd, is haar dus welbekend. Het ligt in de bedoeling dat zij zich in Drunen zal vestigen. Ook Levensschool-directeur W. v. d. Heijden, oud 34 jaar, gehuwd, en wonende op de Vliedberg alhier, is vanuit de Peel naar de Langstraat gekomen en is een broer van mej. v. d. Heijden. Vóór hij in 1957 de leiding van de school met welgeteld 18 leerlingen overnam, was hij o.m. vakbondbestuurder van de K.A.J. Ook hem zit het leiderschap in het bloed. Thans telt de Levensschool ongeveer 100 leerlingen. Het is nog een halve dagschool met vier leer krachten, aalmoezenier past. Kamp van de Vliedberg meegerekend. De school omvat, evenals de nieuwe scholen van mej. v. d. Heijden, practisch het gehele dekenaat Heus- den. Een dozijn bedrijven verleent medewerking aan de Levensschool *~In september begint men met een derdejaars-cursus. De cursus wordt alleen in de avonduren gegeven en kan worden vergeleken met de Ma. ter Amabilisschool voor meisjes. De heer v. d. Heijden houdt er meer frisse ideeën op na. Hij speculeert er op dat zijn school binnen een jaar zal uitgroeien tot 150 jongens, dat overeenkomt met ruim 60 prol cent van de werkende jeugd. Groter is niet nodig, zegt hij. Mijn persoon- lijke mening is, dat een levensschool I geen levensschool meer is als het 1 aantal leerlingen boven dit cijfer uitgaat. De leider moet al zijn pu- I pillen persoonlijk kennen, wil hij I een goed leider zijn. Waarom zijn er eigenlijk een le. vensschool en een jongerencursus voor de werkende jeugd? De heer v. d. Heijden antwoordt hierop: „De door de plotselinge overgang van I school naar fabriek uit hun balans r geslagen jongens en meisjes komen in het bedrijfsleven, dat een volwas- sen sfeer ademt. De jeugd van 14 en 15 jaar kent ook de onevenwich- J tigheid van de puberteit en zij leeft bovendien in een gecompliceerde samenleving, die soms zelfs voor ons te moeilijk is", aldus de heer v. d. Heijden. En ter verduidelijking voegt hij er aan toe: „Als we een vergelijking maken tussen de wer- kende jeugd van de middelbare j scholen, dan zien we dat deze laat ste groep opgevangen wordt in een sfeer die is aangepast aan hun leef. tijd. De Levensschool moet 'n stukje goed maken van wat de werkende jeugd van dezelfde leeftijd mist. den 7 bleve goed niniir leven van z jaren nair> aan J Hij Konii groot De hi terug staat gebiei en lo stuk de V- ten. - de n< ment mooi: nen, nen, over zijn goed stelle hetzij bliek. Na, nigin; ineen nooit lijk t ondei ondei verse natui in int publi Het groepje infiltranten dat aan de noordkust van de Vogelkop was geland per prauw, is nu door de Ne derlandse mariniers gelokaliseerd en omsingeld. Deze infiltranten hebben blijkbaar de opdracht gehad een „storingsactie" uit te voeren. Met 3 prauwen gingen ze woensdagmorgen om half acht aan land bij 't kust- dorpje Mega. Ze namen een Papoea bestuursambtenaar en 4 kampong bewoners als gijzelaars mee. s Mid dags kwamen ze in Sausapor aan, waar ze waarschijnlijk de radiozen der van het bestuur vernielden. De gevangenen lieten ze daar vrij, waarop ze zelf verdwenen in de richting van het eilandje Middel burg vlak voor de kust. Mega is een kleine kampong van nog geen driehonderd inwoners. Ei wonen geen Europeanen en de eni ge gewapende macht is er een hand jevol Papoea-politie. De ongeveer zestig infiltranten zijn er maar zeer kort aan land geweest voor ze ver der voeren naar Sausapor. De be stuursman die ze meenamen, was de Biakker Prawa. In Sausapor wonen eerde nalat Reddingmaatschappij kan boten vernieuwen Drie bekende Nederlandse in stellingen hebben elk een enor me schenking gekregen uit de na latenschap van de miljonair J. a. W. Luden, die op 7 juli overleed op zijn landgoed Koningshot in O ver veen. De Koninklijke Noord en Zuid-Hollandsche Reddings maatschappij kreeg een gift van 600 duizend gulden. De Vereni ging tot Behoud van Natuurmo numenten in Nederland kwam. in het bezit van het 100 ha. p'nte landgoed Koningshof, een bezit, dat alleen met miljoenen is te waarderen. De vereniging Het Utrechts Landschap werd eige naresse van de ridderhotstad Moersbergen, een heerlijkheid aan de weg Driebergen-Doom. De heer Luden, die op 7I-jari ge leeftijd overleed, was een zoon van de bankier mr. dr. J. Luden en kleinzoon van mr. H. L. M. Luden, die eens de Amsterdamse rechtbank presideerde. Van moe ders zijde stamde J. A. W. Luden van de bekende Bloemendaalse familie Van der Vliet-Borski. In rijkdom geboren, is de heer Lu- ongeveer vierhonderd Papoea's. Ook daar is geen militaire bezetting. Het normale radio-contact met Hollan- dia is verbroken. Daaruit is afgeleid, dat de infiltranten de draagbare zender-apparatuur hebben vernield, al is het ook mogelijk dat deze on middellijk bij de komst van de in filtranten onklaar is gemaakt. Op het eilandje Middelburg bevinden zich volgens sommige berichten slechts een deel van de indringers. Het eilandje heeft geen vaste be woners. Wel werken er regelmatig wat Papoea's in hun tuinen. Er is een oude vliegstrip uit de oorlog, maar die is door versperringen on bruikbaar gemaakt. Aflopende actie. Schout bij nacht Reeser maakte deze bijzonderheden bekend op zijn wekelijkse persconferentie. Hij zei, dat de Nederlandse verdediging on middellijk kan optreden na t mei den van infiltraties. Het is echtei onmogelijk de hele kustlijn te ver dedigen en alle kleine eilandjes voor Ig§S 58). Dat ritje in de tram beviel smid- je Verholen best. Maar aan alles komt een eind, dus ook aan zo n tramritje. Een half uurtje latei stapte Verholen uit op het grote plein voor het Centraal Station, waar bussen, auto's en trains at en aan reden. Links van het sta tion vertrok de bus, die Verholen hebben moest. Dit voertuig zou om één uur afrijden. Het was nu vijf minuten voor één en de smid was dus prachtig op tijd. Hij wandelde naar zijn bus toe en... wie stond daar aan de deur van die bus? Smidje Verholen keek eens goed. Jawel hoor, het wa> Pietje! Pietje, de portier van de drooin-cafétaria! Pietje, de man die hem een reuzcschop onder z n zitvlak had gegeven toen hij zijn verteringen niet betalen kon. Daar stond Pietje in al z n pracht en praal, uitbundig in het vlees en breed als een beer. Hij had een mooi chauffeurspak aan en een tas met kaartjes en geld hing aan een riem om zijn schouder. La chend ging smidje Verholen op hem af. „Zo, zo", zei hij schalks, bent toch Pietje, hè? De gesproken chauffeur keek ci/iolen verhaard aan. „Ja, dat klopt. Ik ben Pietje. En wal zou dat? He'k soms wat van je arU Verholen schaterde 't uit. „Niks «JiJ aanj Verl hoor", zei.hij, „maar ik wou je eens wat vragen. Als ik nu in de bus stap om mee te rijden, maar ik heb geen geld om een kaartje te kopen, smijt je me dan de bus uit? Geef je me dan een stamp onder mijn broek?" Pietje be keek Verholen van top tot teen en zei bedachtzaam: „Dat zal d'r aan ligge." „Waaraan zal dat liggen?" vroeg Verholen verwon derd. „Dat zal hieraan ligge", zei Pietje. „Ben je erg sterk? Kan je goed knokke?" Verholen knikte geestdriftig met zijn hoofd. «Ont zettend sterk ben ik", zei hij. „Ik heb zojuist nog een kadeschui mer tegen de grond gebokst. Die wou me beroven." Pietje week angstig 'n pasje achteruit. „Wat. Ge... gebokst?" stamelde hij. i „Nee, nee, niks doen, hoor! Ik zal je er niet uitsmijten. Je mag wel meerijden. Maar doe me asje blieft niks!" Nu had smidje Ver holen nog veel meer plezier. „Maak je niet dik, Pietje", lachte hij. „Ik heb wel geld. hoor! Ik koop netjes een kaartje, dus je hoeft je nergens bezorgd over te maken." „O, dat is je geluk", ant woordde Pietje ferm. Doch toen was het tijd om te vertrekken en Verholen zocht zich 'n fijn plaats je achter in de bus. Een kwar tiertje later reden ze al buiten de stad. van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NUGTEREN 26) „Je schijnt die knaap wel te mo gen." „Zijn geval interesseere me, Bloom. Eerst twijfelde ik ook sterk aan wat hij zoal voor misdadigs veronderstel de, maar later begon het toch wel te kriebelen in mijn neus." „Je gelooft dus óók aan moord. „Nou, niet zo bruut, Bloom. Ik heb idee van oplichting en wel van een geraffineerde soort." De commissaris ging verzitten in zijn „badkuip" - zijn buik zat in de Weg. „Zit je niet prettig, Bloom?" in formeerde Jefferson grijnzend. „De beul op z'n eigen schavot... baha! „Ik zit best hoor. Oplichting, zeg je." Hij loensde neer op de ander en trok zijn ene wenkbrauw op. „En wie is de oplichter? Die weduwe? In com pagnonschap met die notaris? Grote genade, Jef, zou die oude Forbes met die knappe weduwe dat op touw ge zet hebben?" Hij wreef met zijn zak- dijoek de zweetdruppels van zijn kale schedel, maar dat kwam door de bad kuip. „Die notaris ga ik in ieder geval eens opzoeken. Maar, Bloom, zeg nou 's zelf, vind jij het wel erg vaderlijk van die Lawrence Blythe, zijn enige pleegzoon, die hij altijd ruim van geld voorzag, zó ontaard te behandelen? Nou?" De commissaris rees resoluut uit z'n martelwerktuig, smeet jas en hoed van Jefferson op z'n bureau en schoof de bureaustoel onder zijn for midabel achterwerk. „Hoor es, Jef, wat wil je eigen lijk? Ik ben geen hoofdcommissaris. Dat is nog altijd Jenkins. En Jenkins heeft het onderzoek in die zelfmoord zaak van Lawrence Blythe geleid. Jenkins en de procureur-generaal. Denk je nu heus, dat Bloombury zo dom is, in die affaire te gaan duiken? Ik zie het al gebeuren klop op de deur van het machtige hoofd van Scotland Yard. Een barse stem: bin nen! Mogge, meneer Jenkins, ik wou wel eens het een en ander weten over die zelfmoordzaak van Lawrence Blythe. Gaat u zitten commissaris, zegt de chef dan. Wat wilde u daar van weten? Wacht, ik zal het dossier even halen... Jefferson lag met zijn hoofd ach terover, zijn lange benen onderuit, te schudden van het lachen. „Hè ja", kwam hij gretig, „dat dossier, Bloom, kun jij me dat niet in handen spelen? Ik zelf heb natuurlijk geen schijn van kans. Je weet, vooral na die inbraak-affaire niet, waarbij hij zo'n geweldige flater sloeg. „Ik? Van Jenkins?" „Nee, van de procureur". De commissaris haalde zijn schou ders op. „Mogelijk, dat ik door een of andere list het dossier te pakken kan krijgen, maar dan moet ik toch een goede gelegenheid afwachten. Misschien door middel van de grif- fier, met die kan ik het heel goed vinden, maar ja, dat is toch een soort komplot en dan moet mijn list toch wel uitgerekend goed zijn." „Hoe komt 't eigenlijk, Bloom, dat jij niets van die zaak afweet?? „Omdat ik in die tijd meer dan een maand in Schotland was." „En ik in de States - wonderlijk noodlot, de kopstukken op crimineel gebied van Groot-Brittannië waren geen van beiden aanwezig. Natuurlijk moest het dan mis gaan..." Nadat de beide mannen nog eens smakelijk hadden gelachen, stond Jef ferson op. „Hoor es, Bloom," zei hij. „Hoe dan ook, dat dossier moeten we sa men eens doorsnuffelen. Nogmaals: deze zaak, die ik al gedoopt heb met het opschrift „Het geheimzinnige ge val Blythe", ik zei het je al, laat me niet met rust. Mijn lange neus wordt geprikkeld door een scherpe lucht". „Een misdaadlucht?" „Zoiets Bloom. Ik doe dus een be roep op onze oude, nog altijd onge schonden kameraadschap en ik hoop, dat je me in geen geval in de steek laat. Want Bloom, begrijp goed, wat het zeggen wil, wat ik nu ga onder nemen: een documentenvervalser op sporen, of misschien enkel maar een oplichter en dan zo en passant nog zoeken naar de een of ander, die Lawrence Blythe vermoordde. Aanknopingspunten: een waar schijnlijk doodfatsoenlijke en gere nommeerde notaris, een verdwenen huishoudster en... het al lang geleden begraven slachtoffer. Nee, wat zeg ik; gecremeerd! Dat betekent: ver brand, verast! Er is dus niets meer van het lijk van Lawrence Blythe te vinden. Lollig, vind je niet?" Jeffer son keek de commissaris aan, alsof hij wilde zeggen: „Zie je er wat in?" De commissaris wreef verstrooid met zijn linkerhand over zijn kale schedel, terwijl hij de rechter zijn vriend toe stak. ,,'t Spijt me ontzettend Jef, dat ik voorlopig hoegenaamd niets voor je kan doen. Ik zal mijn angels uitste ken om dat dossier te pakken te krij gen. Ik wens je sterkte en geluk Jef, ik ben er maar al te zeer van over tuigd, dat je een onmogelijk karwei op je hals gehaald hebt; je zult het waarachtig niet gemakkelijk hebben. Ik hoor natuurlijk nog van je? Good luck, old boy." VII JEFFERSON VINDT NOTARIS FORBES VERDACHT Het onderhoud met notaris Forbe dreigde aanvankelijk dezelfde onaai- gename koers te zullen uitgaan ds dat tussen Forbes en Launders. Slechts de bijzondere tact van de ci- minoloog, diens kennis van humeur en karakter van de meest verscKl- lende mensentypen, doch bovenal ajn onverstoorbaar eigen goede humsur en zelfbeheersing, welke hij te alen tijde wist te bewaren, deden hem rijn doel bereiken. En dat doel was:een of ander lichtpuntje, al was het nog zo gering, te ontdekken in de afiaire van de laatste wilsbeschikking van Blythe. Gezien het feit, dat nctaris Forbes' aandeel in het hele conplex niet verder kon gaan dan de rege ling van het testament van Blytie - een blijkbaar volkomen vreemd per soon voor de notaris - diend; Jef ferson zich dus uitsluitend te bepa len tot het document in kwestie Meer zou hij niet van de oude heer lunnen verlangen. Het testament. Datpapier wilde hij toch wel eens graag inzien. Maar daarvoor was hij volkomen aan gewezen op de welwillendheid van de notaris. Met geen enkel recht, want zonder opdracht en geen officieel po litieman zijnde, kon Jefferson van Forbes eisen, dat die hem het testa ment ter inzage zou verstrekken. Hij dacht: „Het uitgangspunt is in elk geval het testament; ik zal maar proberen meteen in de roos te schie ten." Zonder verdere inleiding zei hij tot de notaris „U hebt waarschijnlijk geen be zwaar, mij het testament van Blythe even te laten doorlezen? U kent mijn positie, ik treed op namens Harold Launders, maar ik ben geen politie man in de zin van het woord. Notaris Forbes' gelaat kreeg een boze trek. Hij ordende zijn papieren op zijn bureau eerst - volkomen on nodig, vond Jefferson. En, vreem was dat, waarom trilden de handen van de oude man zo? Waarvoor w# hij zo nerveus? „Hm, die Launders..." bromde de oude heer, „een onsympathieke, on besuisde jonge man." „Maar mijn waarde heer Forbes- stelt u zich eens even in de plaats van die jonge man - hij was de plee? zoon van Lawrence Blythe. En da wordt hij door zijn pleegvader maar eventjes onterfd." (Wordt vervolgdj Vrij raad tersch bijeen punte: bevon voorst pitalei raad zonde: ziensv De waren ring a Z.h. J. Kli. het dc recht Het nemin ruimti den-B ders i uiteer mige re inl: gen. De gestel wonei De iets n de to< stel g wonei schulc de tw tigd. zijn sen? De het a meem gelijk De yoorg éénmi fase I over i ben g ten v geme< bijdra spr. n trokk' zal zi geme< dat z overlt All< voors' Blij in on ligt h tenau een g: deze Trans in hu De teven, worde die d' vrach levere De gestie outill; in ve Hij zc ca belanj Pp de opslag haven dere nen d

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2