waaLwrjkse en LanqstRAAtse couRAnt DRUNEN MOEDER WOEDEN... ZWITSAL Uit de Langstraat Koninklijke onderscheiding en een grootste afscheidshulde voor gemeentebode v. d. Schans van Sprang-Capelle VACANTIETIJD PEERLESSTIJD atteSvoosdefiete/ t Stassar Waalwijk f VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962 84e JAARGANG No. 60 Uitgever: tt'aalwijkse Stoomdrukkerij w Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 1 uur lot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Ds. Verhaak. Jeugd Vakantievreugd. Na een succesvolle loterij, wel ke zondag werd besloten, start de actie Jeugd Vakantievreugd a.s. dinsdag met een wandeltocht voor drie groepen. Jongens en meisjes die de lagere school vol tooid hebben, lopen 15 km, de hoofdklassen van de lag. school 10 km. en de laagste klassen 5 km. Op donderdag 9 augustus is er op ae Oranjestraat een vrije te kenwedstrijd. S.H.J. atletiek tienkamp. De atletiekafdeling van SHJ zal op zaterdag en zondag 4 en 5 au gustus in Drunen voor de tweede, maal een tienkamp organiseren. De deelname is alleen voor leden van SHJ en verwacht wordt dat er weer flink gestreden zal gaan worden. De wedstrijden beginnen zaterdag om (i uur en zondag om. 2 uur. De deelnemers worden ge splitst in twee groepen, n.l. juni oren en senioren. Voor heide groepen is een wisselbeker be schikbaar. Bij de senioren zal de strijd voornamelijk gaan tussen Jan v. Drunen, winnaar van vorig jaar, enAndré v. Huiten. Bij de junio ren kan Rini v. d. Lee als favo riet worden genoemd. Op zaterdag worden verwerkt de nummers 100 m., vèrspringen, kogelstoten en 800 m. loop. Op zondag 400 m. loop, discus werpen, "fiinkstapsprong, speer- werken en kogelstoten. De Harmonie Drunen 18 nov. naar het kampioensconcours in Amsterdam. Op 19 november zal de Harmo nie Drunen deelnemen aan het kampioensconcours van de R.K. Federatie, hetwelk te Amsterdam zal worden gehouden. De R.K. Bond van Muziekgezelschappen in het bisdom 's-Bosch heeft Drunen daarin afgevaardigd in de afdeling uitmuntendheid. Uit de Bossche Bond nemen die corp sen deel, welke door het bestuur zijn aangewezen. De twee andere gezelschappen zijn de R.K." Gil denbondsharmonie uit Boxtel en de fanfare Pro Honoreet Virtute uit Son. Agenda. Zaterdag 4 augustus. 8 uur „De bloeddorstige Jesse James", 18 jaar. Zondag 5 augustus. 4 uur „De Indianen van de Slangenrivier", 14 jaar. 6.15 u. „De bloeddorstige Jesse James", 18 jaar. 8.30 uur „De naakte oorlog", 14 jaar. Woensdag 8 augustus. 8 uur „De naakte oorlog", 14 jaar. o.30 uur Hobbyclub toneel Ho ge Braken. Donderdag 9 augustus. 7.30 uur Hobbyclub handen arbeid. ftbdtttal vko Imc ftteflw* bo«lc vm fr-W. d* Kok. Aflt ovy iwinfTKlwfr Ptartat btbyvvzorgbw m fchstw °pM6ng, Dit wnrdtvoM botk (184 fruit omslag krijgt Utngw ►BABYSET DE LUXE4 Filmjournaal DE HOGE BRAKEN. »De bloeddorstige Jesse James". Als tijdens de Amerikaanse Ntfgeroorlog de stiefvader van Jesse James, een jeugdige boe- enjongen. door de Noordelijken vordt opgehangen, zweert hij «en op de sergeant die de moord Wpleegd heeft, te zullen wreken, um zijn doel te kunnen bereiken, 0egt hii zich bij het beruchte perilda-leger. Tijdens een van de ^'echten doodt hij de sergeant J.keert terug naar de boer- pjj» maar hij kan het daar meer uithouden. Hij gaat 'eeds driester optreden en op 'n A schiet hij koelbloedig een "eriff neer die hem niets had ge daan. Dan komt eindelijk 't ein de van de oorlog. Jesse keert weer terug naar zijn dorp en hij trouwt met zijn meisje Zee. Hij komt echter geld te kort en plun dert met zijn neef Cole de bank. Dan doodt Jesse de bankdirec teur en vlucht met zijn broer uit het dorp om met hem een misda- digersleven te gaan voeren. De regie heeft William Claxton. Zaterdag 8 uur. Zondag 6.15 uur. „De Indianen van de Slangenrivier". De bontdief Hunter heeft Klei ne Bever gevangen genomen en chanteert het opperhoofd Ren nende Vos. De jongen ontsnapt, maar bij toeval komt hij in Hun ters' schuilplaats. Hunter bereidt nu 'n grootscheepse aanval voor op de karavaan, maar Ryder, in wiens gezelschap Kleine Bever komt, waarschuwt zijn mensen op) tijd, en Kleine Bever komt de Indianen te hulp. Zondag 4 uur. Toegang alle leeftijden. „De naakte oorlog". Deze film is een herleving van historische jaren, waarin de moed van duizenden onbekenden beslissend is geweest voor de overwinning. U bent getuige van het overrompelende bombarde ment on Pearl Harbour, de groot se zeeslag in de Stille Oceaan tussen 60 geallieerde oorlogsbo dems en 200 Japanse „zelfmoord- vliegers". De ondergang van een vijandelijke duikboot, welke eg- troffen wordt door dieptebom men. ZONNEBRILLEN Deze documentaire toont u hoe fantastisch de werkelijkheid kan zijn. Zondag 8.30 uur. Woensdag 8 uur. Toegang 14 jaar. Elshout Sprang-Capelle FA. A. A. FARO Grotestraat 15, Waalwijk MULDERS' RIJWIELHANDEL St. Crispijnstraat 71, Waalwijk FA. C. A. VAN DER SCHANS Heistraat 190, Capelle Sprang Provinciaal nieuws VAN LANSCHOTPARK IN DRUNEN BESTEMD VOOR VELE DOELEINDEN 8 ha. recreatiegrond voor Bossche gemeenschap De gemeente Den Bosch zal in de landelijke buurtschap Giers- bergen (gemeente Drunen) aan de rand van de Drunense Duinen 8 ha. grond aankopen (3 hecta ren bouwgrond en 5 hectaren re creatiegrond) voor de realisering van een kleuterdagverblijf. Het ligt in de bedoeling om in dit park 'n vormingscentrum (week endhuis) op te richten voor de Bossche opgroeiende jeugd. Zo mogelijk zullen er in Giersber- gen ook een aantal bungalows worden gebouwd, die moeten dienen als vakantieverblijf voor Bossche moeders met grote ge zinnen. Recreatiemogelijkheden komen er voldoende, zodat het park bestemd kan worden als dagverblijf voor gezinnen. Een en ander werd vrijdag door wethouder N. Schuurmans meegedeeld aan de Bossche raads leden naar aanleiding van het voorstel om een schenking van 50.000 te aanvaarden van het bankiershuis Van Lanschot, dat dezer dagen z'n 225-jarig bestaan vierde. Dit bedrag wordt besteed voor de eerste aanzet van de ver wezenlijking van het park, dat Van Lanscnotpark genoemd zal worden. Met deze naam kon de raad het volledig eens zijn. Ver scheidene leden grepen de gele genheid aan de firma Van Lan schot hulde te brengen voor dit blijk van burgerzin. Wethouder Schuurmans ver klaarde, dat de gemeente al zes jaar plannen koestert voor een kleuterdagverblijf. Aanvankelijk was gedacht dit te realiseren in het zogenaamde Sterrenbos. Dit bos bleek echter moeilijk te ont sluiten; de grond is er erg voch tig en bovendien ligt deze plek te dicht bij de stad, hetgeen niet be vorderlijk is voor de zo noodza kelijke rust bij een kleuterdag verblijf. Om deze redenen heeft 't gemeentebestuur afgezien van het plan Sterrenbos. Wethouder Schuurmans zei nu in de gelegenheid te zijn gronden aan te kopen onder Drunen. Aan het gemeentebestuur van Drunen is verzocht een bouwplan op te leggen voor deze gronden. De raad van Drunen zal naar alle waarschijnlijkheid in zijn eerst volgende vergadering aan dit ver zoek voldoen. De wethouder ver wachtte dat daarna ook de Pro vinciale Planologische Dienst goedkeuring aan de Bossche plan nen zal hechten. In afwachting van deze goedkeuringen zijn de voorlopige ruil- en koopcontrac ten met de grondeigenaren in Giersbergen al getekend. De tcho vAn het Zuióen ing WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW J (ook op algen sterkte geslepen) X GESLAAGD Voor het examen patroon bromfietshan- tlel en reparatie slaagde te Amsterdam de heer P. v. d. Hoven Czn. De heer Ant. v. Huiten Zzn. slaagde voor het diploma van de Middelbare Bosbouw- en Cultuurtechnische school, afd. cultuur techniek der Ned. Heide Maatschappij. Zelden zal aan een gemeentebode bij het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd zulk een grootse en hartelijke afscheidshulde ten deel zijn gevallen als j.l. dinsdagmiddag aan de heer P. v. d. Schans te Sprang-Capelle is be reid. De raadzaal was bijna te klein om alle genodigden een plaatsje te bezorgen. Behalve het gemeentebestuur, de ge meenteraad, de gemeenteambtenaren en het gemeentepersonel van Sprang-Capelle wa ren verschillende autoriteiten van elders aanwezig, waarvan er sommigen van verre gekomen waren of hun vakantie hadden onderbroken om hun aller vriend „Peer" bij dit afscheid te huldigen en zijn buiten gewone plichtsbetrachting en bijzondere ka raktereigenschappen nog eens naar voren te brengen. Zo merkten we onder de aanwezigen o.m. op de ere-burger van Sprang-Capelle oud-burgemeester Smit, thans burgemees ter van Hazerswoude, met echtgenote, de de oud-gemeente-secretaris, de edelachtb. heer v. d. Bos uit St. Annaland, lid van Ged. Staten van Zeeland, de oud-secretarie- ambtenaar de heer J. v. Herpen, thans gem. sectretaris van Heenvliet en andere oud- gemeenteambtenaren, benevens verschillen de familieleden van de heer v. d. Schans. De aanwezigen werden welkom geheten door burgemeester van Prooijen, die als eerste spreker namens het gemeentebestuur de scheidende gemeentebode huldigde. Allereerst memoreerde spr. hoe het er 38 jaar geleden bij de benoeming van de heer v. d. Schans naar toe was gegaan. On danks de beste referenties ging die benoe ming niet zo gemakkelijk. De drie gemeen ten: Sprang, Capelle en Vrijhoeve-Capelle waren pas samengevoegd en dit had aller lei sentimenten opgeroepen. Kerkelijke ge zindte, politieke richting en andere factoren waren belangrijk. Uit vele sollicitaties werd een aanbeveling opgemaakt waarop uit elke voormalige gemeente 3 candidaten waren geplaatst. Bij tweede stemming werd de heer v. d. Schans met 6 van de 11 stemmen benoemd. Thans, na bijna 38 jaar, aldus spr. kan met absolute zekerheid gezegd worden, dat het besluit, genomen in die raadsvergade ring van 30 oktober 1924, waarbij jij, Peer, tot gemeentebode werd benoemd, een wijs besluit is geweest. Wij allen, die geloven dat niets bij geval gebeurt, en zo zul je het zelf ook zien, van der Schans, wij geloven, dat God jou deze loopbaan heeft gegeven en het alles zo heeft bestierd, dat we, nu we vandaag aan het einde van de diensttijd staan, uit volle over tuiging ook tegen jou kunnen zeggen: „Gij goede en trouwe dienstknecht". In je ambtelijk leven heb je vele chefs en ambtenaren zien komen en zien gaan en heb je naast je betrekking van bode nog diverse functies vervuld. Eerst ook bode van het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf, tot dit werd opgeheven. Toen kwamen de crisis jaren met zijn werkeloosheid, daarna de oorlogsjaren. Je werd belast met de distri butie van goedkope levensmiddelen aan werkloze arbeiders; later werd je contro leur der steunverlening. Ook andere nevenfuncties werden je op gedragen, havenmeester, deurwaarder der plaatselijke belastingen, en wat zeker geen sinecure was het schoonhouden van het ge meentehuis, samen met je vrouw. Al dat werk heb je voortreffelijk gedaan. Je hebt de gemeente trouw gediend. Je was veel meer dan bode alleen. Je deed ook vele kleine administratieve werkzaamheden. En je deed het steeds met plezier en met toewijding. Nooit was je iets te veel, altijd stond je klaar voor iedereen, voor je chefs, voor de ambtenaren, maar niet minder voor het publiek, niet minder voor willekeurig wie ook, wanneer die hulp of bijstand nodig had. 't Was eigenlijk zo, dat dikwijls, vóór men de kans kreeg je iets te vragen, je zelf al zei: „Wil ik het even doen. Zal ik daar even naar toe gaan"? Nooit deed men tevergeefs een beroep op je. Integendeel, steeds heb je meer gegeven dan van je werd gevraagd. Door je plaatselijke bekendheid met per sonen en omstandigheden was je de vraag baak van ons allen. Je was voor ons een le vend bevolkingsregister. Altijd was je at tent om ons raad te geven, om ons een tip te geven, om ons te waarschuwen wanneer we ons in mensen of in zaken zouden kun nen vergissen. Bij dit alles was je zo eenvoudig en har telijk, en boven alles stipt eerlijk en recht vaardig. Maar niet alleen in diensttijd was er die hulpvaardigheid, dat hulpbetoon. Ook daarbuiten, ook de gezinnen van alle ambtenaren, van hoog tot laag, heb je altijd met je goede zorgen en je vriendschap om ringd. Op de secretarie heerste en heerst nog, dat mogen we rustig zeggen een zeer pret tige sfeer, mede door jou, van der Schans. Wat zijn er niet veel leuke voorvalletjes ge weest. Ik denk terug aan die dag toen men 's-middags om half één de kluis dicht sloot en jij er nog in zat, en je moest blijven wachten, tot de ambtenaren 's-middags om 2 uur terug zouden komen. En je vrouw maar wachten en denken: „Waar blijft Peer nu toch?" Ook het maatschappelijk leven liet jou niet onberoerd. Vele jaren ben je bestuurs lid geweest van de bijzondere school aan de Zuidhollandsedijk. En ook daar heeft men je zo gewaardeerd, dat men je tot ere-lid van het bestuur heeft benoemd. In de com missie tot wering van schoolverzuim heb je vele jaren zitting gehad. En last but not least: de B.V.L.. Die had de grote liefde van je hart. Van de oprichting van de afd. Sprang-Capelle in 1918 af totdat de B.V.L. op last van de bezetter werd verboden, ben jij de de plaatselijke commandant geweest en heb je week in week uit de schietoefe ningen geleid. Dat er zo'n goede geest heer ste onder de B.V.L. hier ter plaatse was voornamelijk aan jou te danken. En wat schieten betreft, je was een scherpschutter, die er zijn mocht en die het voorbeeld zelf kon geven. In de bezettingsjaren heb je ook getoond wie je was. Trouw aan Koningin en Vaderland, was je een vurig tegenstan der van de bezettende macht en de NSB en je verstond je plicht toen je enkele jaren lang een politieman die door de Sicherheits- dienst werd gezocht, in je huis liet onder duiken. En nu staan we aan het einde van je ambtelijke loopbaan. Ik vind het een voor recht, dat ik het mag zijn, die jou vandaag namens het gemeentebestuur mag zeggen: Dank, hartelijk dank voor al hetgeen je voor onze plaatselijke gemeenschap hebt gedaan. Dank voor je toewijding en zorgen waarmee je steeds haar belangen hebt be hartigd. Dank voor alles wat je ons gege ven hebt. Namens het gemeentebestuur mag ik jou, van der Schans, deze enveloppe met inhoud overhandigen, om daarmee de dank en de erkentelijkheid van het gemeentebestuur in tastbare vorm te doen blijken. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Maar je verdiensten voor de gemeenschap van Sprang-Capelle, zowel in als buiten ambtelijk verband, hebben ook de aandacht verkregen van de Hoogste in den lande. Het doet mij dan ook bijzonder veel ge noegen, dat ik u mag mededelen, dat het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd u te onderscheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Ik feliciteer u, uw vrouw en uw kinderen van harte met deze prachtige Ko ninklijke onderscheiding en ik spreek daar bij de wens uit, dat u deze onderscheiding nog vele jaren met ere zult mogen dragen. Tenslotte mevrouw van der Schans, zult u me toestaan, dat ik me ook tot u richt, want ook u bent in dienst van de gemeente werkzaam geweest als schoonhoudster van het gemeentehuis. Ach, eigenlijk hebt u die functie van gemeentebode samen vervuld. Ook u was nimmer iets te veek Daarom wil ik ook u hartelijk dank zeggen voor al hetgeen u in die afgelopen jaren hebt ge daan en voor de wijze, waarop u uw man bij zijn werk steeds terzijde hebt gestaan. Mag ik dan onze erkentelijkheid met deze bloemen tot uitdrukking brengen. Zo heeft dan thans, van der Schans, het afscheidsuur geslagen. Ik hoop, dat we u nog veel op de secretarie zullen zien. On getwijfeld is het een voldoening voor u, dat uw zoon het werk zal opvatten, waar u dit vandaag neerlegt, en zo mag ik hem bij dit afscheid een welkom in gemeentedienst toe roepen. Ik wens u toe, dat nu de jaren gaan klimmen, u met uw vrouw een rijk geze gende levensavond moge worden geschon ken en dat - om het met de woorden van ons aloude Wilhelmus te zeggen - „God de Heer, Die alle ding regeert, Die men altijd moet loven, ook u, wanneer u aan het einde van uw levensweg zult zijn gekomen, zal opnemen in Zijn regiment. Dan zal het zijn: eind goed, al goed. Hierna sprak de gemeente-secretaris, de heer Smith, namens het gehele gemeente- personeel, woorden van grote waardering en dank tot de scheidende gemeentebode, die in feite een secretarie-ambtenaar was en voor alles en voor iedereen klaar stond. Zijn grootste verdienste bestond in de wijze waarop hij zijn taak opvatte, n.l. met hart en ziel, voor 100 Hij zal een grote leeg te achterlaten en op de secretarie zal men een grote steun missen. Het was spr. voorts een behoefte de heer v. d. Schans ook persoonlijk te danken voor de hulp die hij tijdens zijn ziekte en bij vele andere gelegenheden van hem had onder vonden. Hij had hem steeds als een vader lijke vriend beschouwd, die hielp waar hij kon. Als afscheidsgeschenk van het gemeente- personeel bood spr. de heer v. d. Schans, die een befaamd scherpschutter blijkt te zijn, een fraaie buks aan en aan mevrouw van der Schans een waardebon voor een lamp. Voorts offreerde hij een boek, waarin een groot aantal autoriteiten, ambtenaren en anderen, die de heer v. d. Schans tijdens zijn 36-jarige dienstvervulling hebben ge kend een bijdrage hebben .geschreven en vele bijzondere voorvallen hebben gememo reerd. Zij allen hebben hierin als in een persoonlijke brief hun waardering willen uitdrukken. Spr. wenste de heer v. d. Schans en zijn echtgenote in gezondheid nog een mooie le vensavond toe. Nadat op het welzijn van het echtpaar v. d. Schans en familie was getoast, was het de beurt aan oud-burgemeester Smit, ere burger van Sprang-Capelle, om „zijn beste vriend Peer" te danken voor de grote steun die hij zovele jaren van hem had ondervon den, vooral tijdens spr's ziekte en geduren de de bezettingstijd. Hij feliciteerde hem met de welverdiende koninklijke onder scheiding en wenste hem met zijn vrouw nog een gelukkig verder leven toe. „Zoals uw aardse meesters U een goede en trouwe dienaar noemen, moge ook eenmaal Uw andere Meester U als Zijn goede en trouwe dienstknecht ontvangen". Oud-gcmeente-secretaris, de heer v. d. Bos, thans lid van Ged. Staten van Zee land, roemde de voorbeeldige en trouwe plichtsbetrachting van de heer v. d. Schans die dit beschouwde als zijn christenplicht en die anderen daardoor stimuleerde. Hij no digde de heer v. d. Schans en echtgenote uil voor een bezoek, waarbij hij hen een harte lijk welkom en een interessante bezichti ging van garnalenvisserij en andere beziens waardigheden van Zeeland garandeerde. Vervolgens was het woord aan de heer J. van Herpen, oud-secretarie-ambtenaar, thans gemeente-secretaris van Heenvliet, die de heer v. d. Schans eveneens tot zijn persoonlijke- en huisvriend rekende. Hij schetste de veelzijdigheid van diens werk en zijn bijzondere karaktereigenschappen en dankte hem tenslotte voor de prettige sa menwerking en vriendschap. Nadat nog mej. Oerlemans namens het schoolbestuur, het raadslid Rijkers als oud vriend, de heer v. Willigenburg als oud gemeente-ambtenaar en de heer Ros als oudste raadslid hun dank hadden betuigd voor de grote hulpvaardigheid steeds door de heer v. d. Schans betoond en hem hun gelukwensen met de koninklijke onderschei ding hadden aangeboden, sprak de schei dende gemeentebode,, zichtbaar onder de indruk, van deze onverwacht-grootse hul diging, een hartelijk dankwoord. Hij was dankbaar jegens zijn Schepper, Die hem de kracht gaf deze mijlpaal te be reiken, dankbaar jegens H.M. de Koningin voor de onderscheiding, die als een grote verrassing kwam, daar hij meende dat deze alleen bij 40 dienstjaren werd verleend, dankbaar jegens de huidige en vroegere burgemeesters, ambtenaren, raadsleden en personeel, voor de hulde hem gebracht. Hij meende niets meer dan zijn plicht te hebben gedaan en het was hem steeds een behoefte en een vreugde anderen van dienst te kunnen zijn. Het heeft hem altijd goed gedaan dat hij, niettegenstaande hij een la gere functie had, door iedereen van hoog tot laag als een volwaardig lid van het ambte narencorps en als vriend werd behandeld. Het „officiële" gedeelte werd hierna door burgemeester van Prooijen met een dank woord aan alle sprekers en genodigden ge sloten, dach men bleef nog geruime tijd ge zellig bijeen, waarbij vele oude herinnerin gen werden opgehaald. Oud-burgemeestér Smit nodigt gemeenteraad uit. Tijdens de afscheidshuldiging van de heer v. d. Schans heeft oud-burgemeester Smit, ere-burger van Sprang-Capelle, de gemeen teraad van zijn vroegere gemeente uitge- nodigd tot een bezoek aan Hazerswoude, o.a. ter bezichtiging van het nieuwe raadhuis al- j daar, dat volgend jaar gereed zal zijn. VIERDAAGSE-DEELNEMERS VAN „ER OP UIT". Vorige week namen 35 leden van „Er op uit" deel aan de 46ste Internationale Vier daagse Afstandsmarsen te Nijmegen. Zoals gewoonlijk heerste in en om Nij megen weer de Vierdaagse-sfeer, welke men reeds bemerkte bij de inkomst in de stad op maandag, als de deelnemers uit alle oorden van ons land, en ook van buiten de grenzen, in de Keizer-Karelstad arriveren en zich gaan melden op de aanmeldingsbureaus. Op maandagavond werd in het Goffert- stadion de traditionele vlaggenparade bijge woond, en op dinsdag werd begonnen met de marsen. Het weer vertoonde in die vier dagen weer eens enkele uitersten, want was het dinsdag bijzonder warm, op donderdag en vrijdag waren er onweersbuien en zeer veel regen. Vooral voor personen die niet of bijna niet getraind hebben, valt het dan bijzonder zwaar en de zwakkelingen vallen dan ook reeds na een enkele dag met tientallen te gelijk uit. De leden van „Er op uit" waren echter goed getraind, en konden de verschillende weersgesteldheden met glans doorstaan. Een achttal meisjes legde per dag 30 kilometer af, n.l. Marijke de Bie, Annie de Brouwer, Gerda en Willie de Rooij, Nellie Rozenbrand (Julianalaan) en Nellie Rozen- brand (Wendelnesseweg) en Joke Timmer mans, die allen het vierdaagse kruis ont vingen. Ook Marian van Zeist legde per dag 30 km af, doch zij ontving het kroontje op het vierdaagse kruis. Op de 40 kilometer-afstand nam een groep deel van 22 personen, o.l.v. dhr. de Vos. Voor de eerste maal deed mee Gerrit v. Dijk uit Raamsdonksveer. Het kroontje werd ontvangen door de volgende personen: Annie de Brouwer. Di- nie Chabot, Els Muis, Jannie yan Pas Was pik, Bets Pieterse Dongen, Rina Pruijssers, Ria de Roon, Truus de Rooij, Ad de Rooij en Nellie van der Zalm R'veer. Het cijfer drie werd behaald door: Jo en Willie de Jong, Willie Martinus Waspik, Tinie v. d. Mast, Machiel Hulst, Teunie v. d. Schans, Co van Veen en Jannie van Zeist. Aan Ineke Spierings werd het cijfer 4 uitgereikt, terwijl de heer de Vos de zilve ren medaille in ontvangst mocht nemen, daar hij voor de vijfde maal deelnam. Ook op de 55 km afstand was „Er op uit" vertegenwoordigd, maar voor de „vijf- en vijftigers" scheen wandelen deze week maar bijzaak te zijn, want het leek meer op een cabaretgezelschap, dat op volle toeren draaide vanaf half vier 's morgens. Na 4 bijzonder plezierige dagen kwam ook voor hen vrijdagmiddag het eindpunt in zicht en mochten ze hun herinneringen in ontvangst nemen, n.l. het cijfer drie voor Marrie van Beek, Kees v. d. Schans uit Dongen en Jo Vos, en een kroon op de zil veren medaille (voor deelname zesde maal) voor Piet Vos. 1 wee leden moesten wegens familie-om standigheden en ziekte de Vierdaagse voor tijdig beëindigen. Vrijdag was de belangstelling weer enorm en ook uit Sprang-Capelle waren weer vier volle bussen met leden van „Er op uit", ouders, familieleden, etc., terwijl daarnaast nog een groot aantal personen met eigen vervoermiddelen naar Nijmegen waren ge gaan, om de „Er op uit"-leden met bloemen overladen door de St. Annastraat te zien marcheren naar het eindpunt. De verzorging werd weer op sublieme wijze vervuld door de echtparen C. van Til- borgh en C. van Zeist, alsmede door mevr. de Vos, die met naald en jodium de blaren te lijf ging. De „vijf en vijftigers" werden dit jaar verzorgd door Hannie Rozenbrand, die on danks haar jeugdige leeftijd, zich als een bekwame verzorgster ontpopte. De Vierdaagse-deelnemers van „Er op uit" zien weer met belangstelling uit naar de Vierdaagse 1963. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter van Tuijn te Kaatsheuvel, voor spoedgevallen worden waargenomen door dokter H. Winkelman alhier. KERKDIENSTEN ZONDAG 5 AUGUSTUS 1962. Ned. Herv. Kérk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. J. C. Hagen van Rotterdam.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 13