KAATSHEUVEL WAALWIJK Sprang-Capelle Uit de Langstraat int. biljard demonstratie AMATEUR- EN BETAALD VOETBAL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 AUG. 1962 2 Heusden Sprang Capelle De Luchtvaart. Groene Kruis-vlucht. J.L zaterdag hielden de postdui venverenigingen De Luchtvaart en Nooit Gedacht een wedvlucht ten bate van het Groene Kruis voor Sprang-Capelle en Omstreken. Deze concoursvlucht staat telken jare in de belangstelling van iedere duiven- liefhebber en ook dit jaar werden weer ongeveer 600 duiven ingemand voor deze vlucht, die dit jaar ge houden werd vanuit Bohain, over 'n afstand van 218 km. Doch niet al leen de duivenliefhebber, ook de particulier leeft met deze vlucht mee. Vele particulieren, die 't Groe ne Kruis een goed hart toedragen, stellen voor deze vlucht een prijs beschikbaar. Dit stimuleert de dui venliefhebber een zo groot aantal duiven te plaatsen voor deze vlucht. Over de financiële afloop van deze vlucht kan eerst over enkele weken het definitieve resultaat worden be kend gemaaktt. De uitslag'van deze vlucht luidt als volgt, waarbij wij opmerken, dat wij de eerste 50 prij zen slechts bekend maken. B. Pols 1 34; M. Netten 2 4; G. Treffers 3; A. de Bie 5 21 41; A. Klootwijk 6; C. de Cloe 7 8; J. Op- horst 9; A. v. Zeist 10; D. van der Schans 11; F. Tactor 12; D. v. Os 13; C. Broeks 14 19 31; C. van Til- borgh 15 35; A. J. Ophorst 16; A. v. Dongen 17; C. Boerf 18; F. Tactor 20; H. Dalmaijer 22; J. Sterrenburg 23; W. Nieuwenhuizen 24; P. Meter 25 30; A. Spuijbroek 27 33; H. van Campen 28;; H. de Jong 29 52 56; J. v. Zeist 32 40; A. v. Campen 36; M. v. Peer 37 43; M. v. d. Galiën 38; A. Heijblom 39; J. Rozenbrand 42; D. v. d. Schans 44 45; H. v. Campen jr. 46; A. v. Campen 47; A. Brou wers 48; H. Verduijn 49; G. Jan- son 50. De prijzen van de ringen die ver kocht zijn, werden als volgt be haald; Geel; 215; 221; 310; 463; 91; 713; 973; 874; 621; 587. Groen: 231; 765; 809; 672; 109; 423; 594; 394; 934; 15. Wit: 825; 528; 308; 455; 242; 144; 682; 020. De uitreiking van de prijzen zal geschieden a.s. zaterdag 11 aug. 1962 des n.m. 7.30 uur in de zaal van Mevr. Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart. Jubileum H. Huijsman. 25-jarig jubileum bij de Coöp. Zui velfabriek De Toekomst Op 2 aug. j.I. was het 25 jaar ge leden dat de heer H. Huijsman bij De Toekomst in deze gemeente in dienst trad. Des morgens werd Henk door het bestuur en de direc teur gehuldigd. De voorzitter, de heer B. Maijers, sprak namens het bestuur waarderende woorden en overhandigde hem de bronzen me daille met oorkonde. Tevens ontving de heer Huijsman een geschenk on der couvert. De directeur, de heer J. v. d. Heide, betrok in zijn toe spraak ook de echtgenote van de ju bilaris en bood haar een prachtige bloemenmand aan. Onder het genot van een „bakske" en een goede si gaar werd nog enige tijd gezellig doorgebracht. Een verrassing voor Henk was ze ker het bezoek van de oud-directeur de heer J. C. Addink, die speciaal voor deze gelegenheid uit Dieren was overgekomen. Des avonds was het de beurt van het personeel om Henk te huldigen, waarbij ook de gepensioneerde oud-collegae aan wezig waren. Onder een geestige toespraak op rijm, bood collega Hol lemans de jubilaris namens allen 'n cadeau aan en werd de avond in de van ouds bekende stemming door gebracht. Al met al een dag, waar Henk en zijn echtgenote Basje met plezier aan kunnen terugdenken. Trekking verloting openbare kleuterschool Prinses Beatrix ln de openbare kleuterschool Prinses Beatrix alhier vond een de zer dagen de trekking plaats van de gehouden verloting. Deze trekking werd verricht door notaris Waverijn te dezer plaatse. De le prijs viel op lot nr. 1126. Voor de overige prijzen mogen wij verwijzen naar de in dit blad voorkomende advertentie. Voor zover nog niet afgehaald, kunnen de prijzen in ontvangst ge nomen worden bij mevr. Oerlemans- Aalfs aan de Wendelnesseweg. De Luchtvaart bestaat 40 jaar De P.V. De Luchtvaart, gevestigd in café De Witte Brug alhier, zal een dezer dagen haar 40-jarig be staan herdenken. In een volgend nummer hopen wij over 't ontstaan van de vereniging en het vei'dere verloop dezer 40 jaren een uitge breid beeld te geven. Reeds thans kunnen wij mededelen, dat op 14 aug. a.s. dit jubileum feestelijk zal worden herdacht, terwijl er op 15 aug. d.a.v. een receptie zal plaats 1 vinden. Vrüh.-Capelle s.s.c. Vorige week speelde het le elftal niet minder dan twee oefenwed strijden. De eerste werd gespeeld donderdagavond in Loonopzand te gen de 2e klasser Uno Animo. De toeschouwers hebben hier kunnen genieten van een prachtige wed strijd. Vooral de bezoekers speel den dat het een lust was en trokken zich van het klasseverschil niets aan. Uno Animo, dat aanvankelijk een voorsprong had, moest tenslotte toch met 8-5 nederlaag genoegen nemen. SSC speelde bovendien nog met 2 invallers voor v. d. Schans en doelman Spierings. Zaterdag was in Vrijhoeve op be zoek de zeer sterke 4e klasser SSS uit Udenhout. Voor Sprang-Capelle een geheel onbekende. Deze vere niging beschikt over een prima elf tal dat sluit als een bus. We noe men als uitblinker de linksbuiten Jansen, ex-Noad speler. Deze is zeer snel met een heel goed schot. Ver der trad nog de SSS doelman op de voorgrond. Zeer harde schoten had hij in deze wedstrijd te verwerken, en bijgestaan door paal en lat ble ven de doelpunten tot twee beperkt. Zijn collega aan de andere zijde deed eveneens goed werk, maar moest driemaal vissen. Overigens waren beide achterhoeden in goede vorm. Het samenspel van de SSC- lui was vaak te kort en iets te door zichtig, zonder voldoende verras sing. Of zat die zware wedstrijd van twee dagen geleden nog in de be nen? Dat was prima voetbal, jon gens. Ga zo verder. Raamsdonksveer Geertruidenberg Waspik Zoals men de laatste weken in de bladen heeft kunnen lezen, hebben diverse amateur-voetbalverenigingen door vertrek van spelers weer 'n veer moeten laten. Ook de R.K.V.V; DESK heeft tengevolge van het be taald voetbal een aderlating onder gaan. Henk Lugters, een van de meest prominente spelers uit het eer ste elftal, is namelijk aangekocht door B.V.V. uit 's-Hertogenbosch. Onge twijfeld is dit een verlies voor DESK, want deze speler beschikt ondanks z'n jeugd reeds over een benijdens waardige dosis voetbalkwaliteiten, waarbij z'n koptechniek een belang rijke rol speelt. Gelukkig heeft Desk nog de beschikking over een jeugd met kwaliteiten, zodat men dit ver lies op den duur wel zal weten op te vangen. Maar ook deze vervangers kunnen straks niet ongevoelig blijven voor de rammelende geldbuidel. Het blijft overigens voor de ama teurclubs een onbevredigende en vooral onrechtvaardige zaak te we ten, dat veelbelovende spelers door 't betaalde voetbal voor een luttel be drag (f 3000.-) worden ingepikt, die na een of twee jaar soms reeds voor het tienvoudige daarvan aan een andere club worden overgedaan. Het hoogste bondscollege, de K.N.V.B., dat dit minimumbedrag heeft vast gesteld, houdt daarbij ons inziens on voldoende rekening met de enorme kosten welke vele amateurclubs, die het soms met een handjevol toeschou wers moeten doen*dienen te maken om hun vereniging op peil en daar mee de belangstelling levendig te houden. Niemand zal de voetballer met capaciteiten het recht ontzeggen om daarvan financieel gebruik te ma ken, maar het zijn vooral de betalen de clubs welke profiteren van het materiaal, hetwelk amateurclubs in de gelegenheid heeft gesteld de eerste schreden op het soms glibberige voet balpad te zetten, zich te laten ont wikkelen door middel van steeds ho ger financieel eisende trainers (de leek zou versteld staan van de bedra gen welke deze mensen soms durven vragen), om dan deze aldus gepre pareerde crème de la crème voor een grijpstuiver naar de betalende beurzen te zien verdwijnen. Teneinde de hier uit steeds voortvloeiende wrevel weg te nemen, zal het nodig zijn dat deze onrechtvaardige regeling eens gron dig wordt herzien. Op de eerste plaats b.v., waarmee echter aan de gewraak te toestand geen einde wordt ge maakt,, dat maar één speler per jaar van een amateurclub aangekocht mag worden. Zoals de situatie thans is, zou een elftal met een kern van pri- men om op vlotte wijze in het bui tenland te geraken, daarvoor altijd nog een paspoort of toeristenkaart nodig is. Met de evenmin te verwaar lozen buitenlandse valuta is alles ge woonlijk wel in orde, maar het abso luut noodzakelijke reisdocument komt nog al eens op het tweede plan. En dan is het personeel op de afdeling bevolking ter gemeentesecretarie, zo nodig 's middags als het kantoor voor het publiek gesloten is, of nog erger 's avonds aan huis, goed genoeg om deze vergeetachtigheid alsnog te her stellen. Gelukkig is er echter op dit terrein een kentering ten goede waar te nemen en zijn de meesten tijdig van dit onontbeerlijke reispapier voorzien. Dit zijn tenminste de erva ringen, welke ons door een der amb tenaren op genoemde afdeling wer den toevertrouwd. Deze vertelde ons tevens, dat de trek naar het buitenland tijdens deze veertiendaagse vacantie in de lederverwerkende industrie gro ter is dan ooit. Ter illustratie noemde men ons enkele cijfers over het aan tal afgegeven reisdocumenten in c voorafgaande weken. Over het gehS: afgelopen jaar werden ter secret^ dezer gemeente circa 1300 toerist^ kaarten en omtrent 500 paspop uitgereikt. Gedurende de laatste vet;, tien dagen werden ruim 300 toeri;. tenkaarten en 150 paspoorten afy geven, in deze laatste week circa; toeristenkaarten per dag. Een ander document, waarnaar c de afdeling bevolking nogal eej wordt gevraagd, is de kampeerkaan Voor de goede orde delen wij bela^, hebbenden langs deze weg mede, de A.N.W.B. hiervoor het aange^ zen adres is, waar men ook alle gelijke inlichtingen omtrent het kam. peerwezen kan bekomen. KOPEREN PASTOORSFEEST De zeereerw. heer Dr. Fr. I. A.H van Miert, (pastoor van de parochi; H. Jozef te Kaatsheuvel) zal op augustus a.s. de dag gedenken, fa hij 12V2 jaar geleden benoemd wet; tot pastoor aldaar. ma spelers, dat bijvoorbeeld promo veert naar de eerste klas, door verlies van enkele goede krachten aan het betaalde voetbal, weer even snel naar de tweede klas terugduikelen, en zelfs moeite hebben zich daar te handha ven. Gevolg in plaats van toenemen de, sterk afnemende belangstelling met alle narigheid van dien, terwijl de vereniging een uitstekende leiding zal moeten hebben, opdat ook de geest in de club zelf niet een gevoeli ge knauw krijgt door deze morele op doffer. Wat zou men overigens zeggen van een zeker percentage van de transfer som voor éénmaal uit te keren aan de amateurclub, indien een speler na zijn overgang naar een betalende club binnen een vast te stellen tijdvak door deze aan een andere vereniging wordt verkocht, als tenminste deze transfer som boven een vastgestelde limiet ligt? Vele betalende clubs zouden le lijk op hun neus kijken wanneer deze regeling werd ingevoerd, want deze maken er een gewoonte van goedkoop aangeworven krachten voor dik geld van de hand te doen en zodoende hun financiën op peil te houden. EFTEL1NG BOEKTE RECORD Afgelopen week heeft het natuur park ,,De Efteling" alle records ge broken, welke tot heden genoteerd werden. Vooral woensdag was de stroom bezoekers zo enorm groot, dat speciaal het personeel van de par keerterreinen handen te kort kwa men om de file voertuigen op regel matige wijze hun bestemming te ge ven. Ze waren er in alle soorten waar mee men het recreatiecentrum bij uit stek pleegt te bezoeken: autobussen, busjes, bestelwagens, auto's, motoren, scooters, brommers en fietsen. Verweg het grootste gedeelte der bezoekers waren in verband met de vacanties dagjesmensen uit Neder land, maar ook de buitenlanders wa ren, zij het dan wat minder, goed vertegenwoordigd. Op deze bewuste woensdag waren er niet minder dan ruim 25.000 bezoekers, ruim 2000 auto's, 124 bussen, circa 1000 fiet sen en omstreeks 700 brommers. Ook dinsdag was de toeloop enorm met omstreeks 20.000 bezoekers. In totaal waren de cijfers van maandag tot en met vrijdag: 86.500 bezoekers, 8200 auto's, 420 bussen, 4150 fiet sen en 2600 brommers. faaiA' ii 1 ZORG TIJDIG VOOR REIS- PAPIEREN. Evenals in het verleden, hebben ook dit jaar weer diverse vacantiegangers zich pas op het laatste herinnerd, dat GESLAAGD Voor het te Utrecht gehouden examen lerares coupeuse slaagde o.m. mej. M. Dumoulin alhier. Een dezer dagen slaagde de heer H. M. Hensen alhier voor de acte N.P. Hiermede werd tevens de ze acte machinaal schoenmaken voor het eerst uitgereikt in Neder land. OPENBARE LEESZAAL Woensdag a.s.: Voorlezen voor jeugd (ook voor niet-leden). Er zal worden gelezen „Pocomoto, een gevaarlijke opdracht". 16 ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ IVO VAN HAREN N.V. Jaarlijks worden op 23 augus tus, de verjaardag van de onder neming, bij Ivo van Haren's Schoen- en Lederfabrieken de zilveren jubilarissen gehuldigd die in het afgelopen jaar 25 ja ren bij een der bedrijven van dit concern in dienst waren. Ditmaal zullen 16 trouwe me dewerkers hun zilveren jubileum vieren, waardoor de kring van zilveren jubilarissen in deze on derneming tot ongev. 100 wordt uitgebreid. Van de afdeling Lederfabriek, Burg. v. d. Klokkenlaan, zullen er 7 jubilarissen bij deze huldi ging betrokken zijn, n.l. M. Schellekens (chef), A. Kroot en H. Smits uit Waalwijk; A. Brok, H. Haverhals en P. Ophorst uit Sprang-Capelle en A. v. d. Broek uit Vlijmen. Van de schoenfabriek Lieff- straat (Oomens) 3 werknemers, n.l. de boekhouder, de heer J. v. Loon en H. v. Gelder en G. de Man, allen uit deze gemeente. Van de schoenfabriek aan het Hoogeinde: J. v. Bavel en H. waarvan de biljartliefhebbers vs Waalwijk en Omstreken zullen kt. nen genieten. Sinds enkele weke is in bovengenoemd café een niet biljart geplaatst, vervaardigd dit de bekende Belgische biljartmes ter Gabriëls. Naar aanleiding hit- van zijn enkele biljartgrootmeeste uit België en Nederland bereid A.s. vrijdag 1 O aug. 8 u, CAFÉ J. PASSIER RAYMOND CEULEMANS HENNY DE RUYTER CEES VAN OOSTERHOUT vonden, op dit biljart enkele öt- monstraties te komen geven. Dat. dan op de eerste plaats de Europs kampioen driebanden, de heerP. Ceulemans uit België, wiens capa: teiten in het Europees kampiot: schap te Kaatsheuvel iedere biljs ter nog vers in het geheugen In café Passier zal dit bilj artfen:- meen de Nederlandse meester C.; Oosterhout in een partij cadre h kampen, doch daarnaast zal hij u: komen in een partij driebanden fr gen de kampioen van Nederland: deze spelsoort, onze plaatsgeno: Henny de Ruijter, welke laatste h zich tot een eer zal rekenen de E. ropese kampioen te verslaan. In:; der geval zal geen enkele biljar liefhebber uit Waalwijk en ora|: ving deze wedstrijden willen mi1 sen. De demonstraties vangen ac om 20.00 uur. AFWEZIG Dr. Albert L. de Vetten, chirurg Spreekuren tijdens de vacantie iedere donderdagmor gen van 9 tot 10 uur. Maas alhier en J. de Koning uit Heusden. Voorts de chefs van de filialen Goes, Vilssingen en Winschoten. GEMEENTERAADS VERGADERING De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal worden gehou den op vrijdag 24 augustus 1962. AGENDA Woensdag en zondag GEEN repe titie voor de leden der Liedertafel „Oefening en Vermaak". GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden Een wit kinderschoentje; bruine boekentas met inhoud; twee bruine damesportemonnees m. inhoud; blau we plastic regenjas; regenbroek; wit mutsje; portefeuille met rijbewijs en paspoort; 2 zwemkaarten; bruine portefeuille; regenjas en winterjas; twee dameshorloges; rode step; twee heren-polshorloge; jongenszwem broek met handdoek; leren koffer; bedelarmband; bril. Verloren Herenpolshorloge; kinderjasje; fietspomp; sleutelring met sleutel; schoolrapport; 2 batmintonrackets; nylon onderjurk. BILJARTGROOTMEESTERS IN WAALWIJK Vrijdag 10 augustus a.s. zullen er in het café van de heer Jac. Passier St. Antoniusstraat te Waalwijk, bil- jartdemonstraties worden gehouden LAND- EN TUINBOUW Koopt de meststoffen tijdig en voordelig! De laatste jaren voeren de brai stofhandelaren een actie, waarbij: hun klanten erop wijzen dat de pr. zen van de verschillende soorten kok in de zomerperiode het laagst liggf- Later worden deze prijzen regelma: met een zeker bedrag verhoogd. Iedere verstandige brandstoffen1?;: bruiker wil gaarne van deze voorde lige koop profiteren. Het gevolg dan ook dat hij reeds in de zomer: voor de winter benodigde brandstc fen opslaat. Bij de aankoop van verschillen meststoffen kan eveneens geldet voordeel worden behaald wanne men deze in de zomer aankoopt. D geldt b.v. voor de kalimeststoffen het slakkenmeel. Wie deze meststoffen pas aankon; in de eigenlijke verbruiksperio: moet meer betalen en boert hierdo-- minder economisch. Het tweede voordeel van vro£ aankopen bestaat hierin dat ment. elk gewenst ogenblik met de beni£ ting kan beginnen, zonder dat etf de aanvoer via een kunstmestlevert- cier behoeft te worden afgewat. Zoals bekend kan een meststof slakkenmeel reeds vroeg worden t gestrooid en dit is met het oog op goede werkverdeling op het bedi? ook erg aan te bevelen. Een goed grondgebruiker stiv er steeds naar om zo economisch flj gelijk te boeren. Door nu reed5 meststoffen aan te kopen, kan hijg de lage zomerprijzen profiteren. BURGERLIJKE STAND JULI 1962 Geboren Wouter wNvd Maaden en H C v Helden - Wilma Johanna Andrea Maria dv J J L v Laarhoven en J Schelle - Karei Dirk zv K A Versteeg en D Sluij- mers - Judith Catharina dv J Albers en E M v d Plaat - Ferdinand Reinardus An- tonius Johannus zv H M M Eggenhuizen en C G J van Eijndhoven Johannes Wil helmus zv J J W Daanen en L P M Voe - Wilhelmus Jacobus zv W de Haan en J Versfeld. Gehuwd Mattheas Hendrikus Wilhel mus Junggcburth 277 j te Vlijmen en Ma ria Catharina van Ooijen 23 j alhier - Pe trus Hendrikus Voets 37 j en Cornelia Ma ria van Herpt 35 j beide alhier. Ingekomen W G v d Wiel van Vlijmen - F N v Huuksloot en gezin van Gorin- chem - H v Kranenburg en echtg van 's-Bosch - C J Kuis, M W J Kuis en J F Kuis van Amsterdam - A Brouwer wed Soeriowardojo van Udenhout - A J C M Buijs van Hilversum - L Beerens van Veen - H J v d Wetering en gezin van Delft - W A E v d Steenhoven van Hui zen - P A v d Griend en gezin van Go- rinchem - E J Wallert van Amsterdam - B E Knippenberg en gezin van Rotterdam - E J H Buijs van Drunen - R M J v Drunen van Drunen - M Dewis van Brun- sum - L J M Merkx van Amsterdam - J A C M G v d Lee van 's-Bosch - W F P A L Geerlings van Melbourne (Aus.) - C Trouerbach van Nieuw-Guinea -AC Ni- colai wed van Carter van Roosendaal en Nispen -AR Bouwmans en echtg van 's-Bosch - L A J van Berge Henegouwen en gezin van Alblasserdam - A Wildschut echtg v Ruymschoot van Baarn -JA Verleije van Deventer. Vertrokken B W Kooijman en gezin naar Vreeswijk - J P A Mans naar Öeur- ne - K Lang naar Brunsum - P X C Ver- schure naar Drunen -PC Mussert naar Amsterdam - M v Hemert we dv Piron naar Hedel - T G W Aerts naar Turn hout - J H M van die Wouw en gezin naar Drunen - A J C J Deurlo naar Er- melo - C Plantaz naar Maastricht -PA van Oosterhout naar Vlijmen - J Smits- hoek naar Ridderkerk - C van Oosterhout en echtg naar Drunen - M W Mimpen naar Vlijmen - P A v Dijck en gez naar Waalwijk - E C M de Laat naar Breda - M A W Verhoeven echtg van Goesten naar Hedel - Chr. M. Govers naar Los Angeles (V.S.) - L Moesker naar Rotterdam - F W Hensel en echtg naar Russbroke (Ier land)) - C J M Merkx naar Waalwijk - C C Kappé en gezin naar 's-Bosch - J van Peer en gezin naar Giessen - M L E An dreas wed van Berkholst naar Ewijk - J M Nieuwenhuis naar Utrecht - W van den Hoek en gezin naar s-Bosch -Cv Boxtel wed van Siegers naar Drunen - J M Wein- tré wed van Goedbloed naar Velsen. BENOEMD Tot typiste ter gemeente-secretaris alhier is benoemd onze stadgenote mej. J. A. D. Clement. BOTSING De wielrijder A. G. en de motorrijder V. kwamen j.I. zaterdagavond in de v. d. Duin straat, ter hoogte van de Dijkstraat, met el kaar in botsing. Hoewel G. over pijn in een been klaagde en V. schaafwonden aan hoofd en handen had opgelopen, liet het ongeval zich aanvankelijk niet ernstig aan zien. De toestand van G. werd zondagmor gen echter minder goed; dokter Winkelman achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Waalwijk gewenst. G. was pas enige dagen uit het ziekenhuis ontslagen wegens opname in verband met opgelopen verwondingen bij een aanrijding te Waalwijk. GESLAAGD. Aan de St. Aloysiusulo zijn geslaagd M J. van Bavel, B. Koreman, E. Kuijsters, B. Stadhouders, C. Berende, J. de Hoogh, J. de Ruijter, K. vijan Vessum, A. van Gooi, W. Wilijlems, F. van Rooij, A. Soeters, L. van Beek allen alhier; B. Boons, F. Remme ren, M. Kemmeren, Jac. Meeren, W. de Groot, B. de Grauw, Wahpik; L. Krooswijk, B. Schapers, J. van Uijen, F. D. Haene, A. Vorage, G'berg; J. Geerts, A. Roovers, J. van Strien, Oosterhout; R. v. Iersel, H. Kuijsters, W. v. Dongen, R'donk; J. de Leeuw, Wagenberg, A. Merman, Hank, J. v. Meggelen, A. de Wijs en J. de Bont, Made; G. Smijits en A. Buijs, L. Zwaluwe. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg, te houden in het Wit-Gele Kruisgebouw, Stadsweg 2a, op woensdag 8 augustus 1962, des avonds te half 8. Te behandelen 1. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. 2. Ingekomen stukken. 3. Goedkeuring notulen 2 juni 1962 en 13 juni 1962. 4. Verkoop bouwgrond aan F. A. A. Blondeel. 5. Vaststelling le wijziging Verordening Vermakelijkheidsbelasting. 6. Aanbieding Gemeentcrekening en Be- drijfsrckeningen over 1960. 7. Goedkeuring 2e wijziging begroting Stedelijke Godshuizen dienst 1961 en 2e wijziging begroting Dienst Sociale Zorg voor 1961: 8. Ruiling grond met N.V. Tankfabriek. 9. Aanwijzing Wit-Gele Kruisgebouw als gebouw voor raadsvergaderingen en hu welijksvoltrekkingen. 10. Aangaan geldlening van f 250.000.- met de N.V. Bank -voor Ned. Gemeenten. 11. Vaststelling 4e wijziging salarisveror dening 1959. 12. Subsidie voor de restauratie van pand Markt 27. 13. Aanschaf maaimachinc en onkruid verdelger voor de Dienst Gemeentewerken. 14. Voorzieningen aan de autospuit van de brandweer. 15. Deelneming aan de opstelling van een ruimtelijk structuurplan voor Midden- Brabant. 16. Wijziging raccordement i.v.m. de aanleg van een nieuwe westelijke oprit van de Dongebrug. 17. Benoeming onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Door Burgemeester en Wethouders wordt hiervoor aanbevolen de heer N. A. J. Mol hoek. 18. Rondvraag. GESLAAGD In Tilburg slaagde de heer Joh. van Don gen alhier voor het examen assosiatie boek houden. BEGIN VAN BRAND 'I "12, In de opslagplaats van de SEMPA (Se minarie Papier Actie) aan de Parallelweg heeft de brandweer handelend op moeten reden om een fikse brand te voorkomen. Een gedeelte van het papier, dat in deze ruimte wordt verzameld, gesorteerd en tot pakken wordt geperst, was door nog onbe kende oorzaak aan het smeulen gegaan. Doordat de brandweer spoedig ter plaatse was bleef de schade beperkt. KEVELAAR De Bedevaart Waspik - Kevelaar trekt dit jaar op 17 en 18 augustus. Men kan zich hiervoor opgeven bij broedermeester v. d. Bom, Benedenkerkstr. 91. JEUGD OP KAMP Zaterdagavond 4 aug. zijn de Rakkers van St. Jan teruggekeerd van hun kamp. Zij brachten een week door in de omgeving van Riel, waar zij volop van de natuur heb ben genoten. De jongensclub keerde eveneens zaterdag avond terug. Deze knapen sloegen voor een week hun tenten op in de bossen onder Te- teringen. Een commentaar als „de week was veel te vlug om" spreekt hier voor zich. Vandaag volgen de meisjes het goede voor beeld. De gidsen zoeken hetzelfde terrein op wat de rakkers zo juist hebben verlaten, terwijl de meisjesclub het spoor volgt naar Groesbcek. Deze twee groepen keren terug op zaterdag 11 augustus. AANRIJDING In de bocht 't Vaartje - Raadhuisstraat kwam een vrachtwagen met een personen auto in botsing. De auto's kwamen uit te gengestelde richting. Precies in de haakse bocht moesten ze elkaar passeren, waarvoor te weinig ruimte bleek. BROMFIETSER DOOR BESTELWAGEN GEGREPEN. Uüy De heer A. S. uit Waspik-Boven werd in de Vrouwkensvaartsestraat het slachtoffer van eigen onoplettendheid. Met zijn brom fiets reed hij de weg op zonder voldoende op het verkeer te letten. De bestuurder van een naderende bestelwagen kon een aanrij ding niet meer voorkomen. Zowel aan de auto als aan de bromfiets werd aanzien lijke schade toegebracht. De heer S. werd licht aan het hoofd gewond. Antonlui*traat 5, Waalwijk I met deelname van Europees kampioen Driebanden kamp. van Nederland Driebanden veelvuldig kampioen van Ned. van 4 augustus t/m 2 septembar <3

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2