waAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUITENLAND \$.po.h.t AUTO-FINANCIERING m NIEUW GUINEA OPTICA BOGAERTS GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR Ds kleine dagelijkse joili Krnsohen TELEGRAMMEN VAN PAPOEA'S IN NEDERLAND Post voor Nieuw-Guinea Snel Discreet Betrouwbaar W. Timmermans Zonen Abonneert U op dit blad VBIJDAG 10 AUGUSTUS 1962 84e JAARGANG No. 62 xuoa e rcho van het Zuióen 3 es- gevul- :n goede d, Maten T CH jScse Stoomdrukkerij An toon Tielen vddredacteur: JAN TIELEN ^nummer 50798 l blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief juicht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" 2 me dt binne npakkf, knikte zo", zei e ieder De twee feuw onderwijsstelsel brengt ruime keuze ymister Cals zal meer dan tevre- zijn- Zijn wetsontwerp dat be- T-'aiieid. heeft verkregen onder de uam Manunoet-wet, is met grote eerderheid aangenomen. Helaas is stemmenverhouding geen weer- Hvevan de stexrurung m onderwijs- jmgen over deze wet. Dit is te wy- öi aan het samentrekken van on- [^vrjsüundige problemen en be- tuurhjke ordening in één wet. Het stichten en subsidiëren van stolen is nog iets anders dan het rt'elen van het onderwijs zelf. Het ;ea zowel als het andere is belang. ji maar behoort door verschillen de iiguren te worden bekeken. Het .^waardige is, dat de regering "e; aanvaarden van het ontwerp uar onze mening te danken heeft w zyn voorstellen met betrekking lot de eisen van deugdelijkheid en gaande de voorschriften tot in- jcbung van het onderwijs. Het voor en tegen van de laatste roblemen is door de kamerfracties eheel in de politieke sfeer getrok ken en daaraan dankte de minister groot aantal voorstemmers. [LBS. VERDWIJNT De geslaagde toepassing van een (ei is afhankelijk van de wijze raarop zij wordt uitgevoerd. In dit erband mag niet onvermeld blij- dat vier van de vijf leraren- irganisaties V.H.N.O. zich tegen jnvaarding van het wetsontwerp sebben uitgesproken. Wij moeten us afwachten hoe het onderwijs in nieuwe stijl in de praktijk zal wer- ien. Voorlopig zal de leek van al die Kanderde schooltypen nog niet teel begrijpen. De tijd zal hier een cêde leerschool zijn. In het nieuwe öiek wordt eigenlijk de bestaande LBS. opgeheven. Voor het middel bar onderwijs treffen wij in de ekomst de M.A.V.O.-scholen aan. Middelbaar Algemeen Voortgezet aderwijs). In de praktijk komt dit op neer, dat de bestaande M.U. kiOÉfMT I k beproefde bloedzuiverende kuur van Luschen brengt Uw bloedzuiverende orga- nweer goed op gang en zo worden de «nijverheden in Uw bloed, die U nu die ■opende pijn verwekken, vanzelf afgedre- Duizenden lijders aan Rheumatische IgS cl- [pa raakten met Kruschen verlost van rampspoed, die hun het leven vergalde uelfs hun dagelijkse dagtaak in 't honderd speciaal rade. Weifel niet. Kruschen zal ook U en zei- zo au- hoor!' n. ,J)an l, dat ik it, even ar. vlak xddoen als U zich aan de kleine dage- N dosis houdt - niet meer dan er op een c: gaat ine goed zorg ik .^••scholen dit onderwijs zullen stukje even in een drie- of vierjarige op- iomg, waarvan de eerste klas een rugjaar heet, zodat na dit jaar isseling van scholen gemakkelijk tl zijn. In hoeverre deze wisseling de praktijk zal plaatsvinden, mag ter met reserve worden afge licht. Als hoger schooltype opereren de jlden van het voorbereidend we- cnschappelijk onderwijs, waartoe de toekomst de gymnasia, de dienen en het lyceum worden ge iend, Ook deze scholen kennen et reeds vermelde brugjaar. Al eze scholen worden gezien als Mrpoorten voor universiteit en 'leschool. Zij zijn dus meer op etenschappelijke dan op maat- ^Ppelijke vorming gericht. of drie ren uit lorp en bij de dat hij de w l dienst betoo? 'inen en igaar te des een- nieuws it meet horen.' iel af- urlijk'i hij zing dj, positief geraakt f andere Jeu dorp Ée' eerst i» i recht' naar c' nen niet' rervolgd n brU' eiij. ÏAAROM drie typen he vraag ligt hier voor de hand, uromer liefst drie schooltypen "g zijn om het voorportaal van wetenschap te vormen. De oor- zal wel liggen bij de in brede '?en levende wens om zoveel mo- ^Jk vorming van de hoogste graad yerkrijgen, maar dan vergeet men slechts een kleine minderheid Me jeugd intelligent genoeg is i"tit onderwijs met succes te vol. oogstte Lesser De direct op de maatschappij ge- L'te vorming zal straks plaats vin- 5 in de H.A.V.O.-school (hoger ptoeen voortgezet onderwijs). Het er wel op neerkomen, dat dit we schooltype een verzwakt ^.-programma zal aanbieden, san als zelfstandige school gaan jtaan, zij kan evengoed een afde- Ll' van een V.W.O.-school gaan "toen. Ook het onderbrengen van !«-M.S. bij dit schooltype wijst pWel in een richting waarbij de "■O.-afdeling van een V.W.O.- zal gaan opereren als een uit- t> v-°°r een leerling, die het toe- r^tig wetenschappelijk onderwijs l?3! kunnen volgen. 3 zijn erg benieuwd hoeveel handige H.A.V.O.-scholen er in 6 Waste toekomst zullen verrijzen. Na het H.A.V.O.-onderwijs zal nog hoger beroepsonderwijs mogelijk zijn. De betekenis en de toekomst van dit nieuwe schooltype is een van de grootste vraagtekens uit de wet. De positie van de universitei ten en hogescholen blijft ongewij zigd. MEER VERSCHEIDENHEID Al het nog niet genoemde onder wijs zal tot het L.A.V.O. behoren, dit is lager algemeen voortgezet on derwijs. Wij zullen daarbij aantref fen o.m. alle bedrijfsscholen e.d. In deze nieuwe wet wordt het on derwijs meer mogelijkheden gege ven tot differentiatie, zo is de ver wachting van voorstanders. Tegen standers betreuren de vele naams veranderingen en de misverstanden die hieruit zullen voortvloeien. Hoe het ook zij, het moet een groot voor deel worden genoemd dat na jaren van zoeken en tasten de zo noodza kelijke rust in het onderwijs zal te rugkeren. In tal van schoolprogram ma's is de invloed van minister Cals' ontwerp reeds nu merkbaar. Afwijzing van de wet zou het on derwijs met zekerheid schade heb ben berokkend en mogelijk een chaos hebben verwekt. Het is daar om practisch ondenkbaar dat de Eerste Kamer het ontwerp nog zal verwerpen. De nieuwe schematische organisa tie van het onderwijs is een direct voordeel bij de systeemloze veel heid, die tot heden bestond. Binnen het kader van de wet is het moge lijk talrijke soorten van speciaal beroepsonderwijs in het leven te roepen, dat kan worden gebouwd op een of ander type van nu vastlig gend algemeen vormend onderwijs. Bestaande scholen kunnen worden ingepast. De dynamiek in de maat schappij is toegenomen. Daarbij moet de opleiding zich aanpassen. Bij dit alles blijft dat niet 't school type in de allereerste plaats beslist over de toekomst van de leerlingen, maar wel de wijze waarop dit on derwijs wordt gegeven. Wanneer dit gemodelleerde onder wijsplan door onderwijzers, leraren en andere betrokkenen met geest drift wordt uitgevoerd, zal ons land op onderwijsgebied een goede toe komst tegemoet gaan. Politiek is de ••wet een succes. Zal dit door het on. der wijs worden bevestigd? REGERING AKKOORD. Dr. van Royen naar Washington. Het kabinet heeft na uitvoerige gedachtenwisseling besloten dr. J. H. van Roijen te machtigen tot het deelnemen aan de formele onder- handeligen onder leiding van de waarnemend secretaris-generaal der Verenigde Naties op basis van het voorlopig akkoord, dat op 31 juli onder leidig van de heer Bunker werd bereikt. Dit is de inhoud van een commu niqué, dat maandagavond na afloop van de kabinetszitting werd uitge geven. Het kabinet is van omstreeks twaalf uur tot half zeven bijeen geweest. De eerste uren werd er evenwel over andere zaken dan de kwestie Nederlands Nieuw-Guinea beraadslaagd. De vereniging van Papoea's in Ne derland heeft maandagmorgen aan het slot van een weekend-bijeen komst in Haamstede twee telegram men verzonden, een aan minister president De Quay, de minister van Buitenlandse Zaken en de voorzit ters van de Eerste en Tweede Ka mer, en een aan de Nieuw-Guinea- Raad. De inhoud van het eerste was als volgt „45 Papoea's, in vergadering bijeen te Haamstede, brengen ter kennis de Nederlandse regering en volks vertegenwoordiging, dat zij zeer verontrust zijn door de huidige ont wikkeling van de kwestie Nieuw- Guinea, en herinneren U met de meeste klem aan het herhaaldelijk beloofde zelfbeschikkingsrecht". Het tweede telegram aan de Nieuw- Guinea-Raad luidde; „45 Papoea's, in vergadering bijeen te Haamstede, brengen ter kennis van de Nieuw- Guinea-Raad, dat de in Indonesië verblijvende groep van zes niet de in Nederland studerende Papoea's vertegenwoordigt en dat de grote meerderheid van de in Nederland studerende Papoea's de houding van deze groep ten sterkste afkeurt." ELASTIEKEN KOUSEN STEUNZOLEN Groteitraat 220 WAALWIJK NEDERLAND HEEFT ZIJN BEST GEDAAN. Zaterdagmiddag is uit Biak 't lid van de Nieuw-Guinea-raad, Herman Womsiwor, op Schihol aangekomen. Ook hij zal aan de Nederlandse de legatie bij de V.N. toegevoegd wor den als adviseur over Nw.-Guinea. Zoals bekend vertrokken de heren Jouwe en Tanggahma deze week reeds naar New York. Op een vraag hoe hij tegenover de situatie van het moment stond, antwoordde hij „dit besluit is mijns inziens tegen de wil van alle Pa poea's. Dit is een aantasting van het menselijk recht. We behoren de toe komst van ons land in eigen handen te hebben. Ik vind dit maar een slappe houdig van de V.N." Volgens Womsiwor is Indonesië op het ogenblik niet in staat zich technisch over Nieuw-Guinea te ont fermen. „En finantieel zeer zeker niet", voegde hij er aan toe. „Ne derland heeft gedaan wat het kon om de Papoea's vooruit te helpen. U heeft zich perfect van Uw taak gekweten". „Als er eventueel een regering in ballingschap zou worden gevormd, zoudt U daar dan deel van uitma ken?" was een volgende vraag. Hier. over zei de heer Womsiwor zich liever niet te willen uitlaten. Na overleg in Den Haag zal hij doorreizen naar New York. MIDDENSTAND DEED GOEDE ZAKEN IN EERSTE HELFT VAN DIT JAAR. De middenstanders, die een win kel drijven, kunnen tevreden terug zien op de eerste helft van dit jaar, want de verkoopcijfers zijn verder gestegen, zo blijkt uit cijfers van het Economisch Instituut voor de Middenstand. In verschillende secto ren gingen de gemiddelde omzet ten nog sneller omhoog dan vorig jaar. In andere gevallen bleek dit tempo moeilijker vol te houden, om dat de verkopen in 1961 al sterk waren opgelopen. Het slechte voor jaarsweer heeft een uiteenlopende invloed gehad. In de textielsector was het een duidelijke rem op de afzet, maar desondanks ging deze nog 4 procent omhoog. De slijterijen profiteerden echter van het barre weer en konden hun geldomzet 11 procent vergroten omdat het pu bliek in meerdere mate 'n hartver- sterkig in huis haalde om zo de kou te verdrijven. BROOD EEN CENT DUURDER. Minister De Pous (Economische Zaken) gaat ermee akkoord, dat de broodprijs met een cent per 800 gr. omhoog gaat. Dit in verband met de stijging van de bloemprijs onder invloed van het gemeenschappelijk landbouwbeleid, dat vorige week is ingegaan. Het ministerie heeft LI. maandag uitdrukkelijk laten weten dat de prijsverhoging natuurlijk niet geldt voor de bakkers die hun brood reeds duurder hebben ge maakt. DE SCHILDERIJENDIEFSTAL Maandagavond hebben drie Ne derlandse politiemensen in Bern met succes drie gearresteerde Duit sers verhoord, die er van worden verdacht betrokken te zijn bij de schilderijendiefstal in de villa van jhr. Loudon in Aerdenhout. De drie Duitse verdachten zijn de 31-jarige S. Grae, de 35-jarige H. Nelde en de 41-jarige H. Stoehr. Een van de drie bekende, dat hij medeplichtig was aan de schilderijendiefstal. Hij vertelde ook, waar de schilderijen verborgen waren. Over deze berg plaats waren maandagavond nog geen inlichtingen te krijgen. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn de Duitsers in Interlaken aangehou den, omdat de Bloemendaalse poli tie hun arrestatie via Interpol had verzocht. De Duitsers worden behalve van de schilderijendiefstal (waarbij een Rembrandt van 400.000 gulden) ook verdacht van een grote juwelen roof in Heerlen. Daarom is behalve korpschef J. Voerman van de Bloe mendaalse politie en diens briga dier-rechercheur C. Baas ook de Heerlense hoofdinspecteur F. P. de Poorter naar Zwitserland gereisd. Tezamen maakten zij de reis per auto; maandagmiddag kwart over 5 arriveerden zij in het bureau van de kantonale politie in Bern, waar heen de drie verdachten inmiddels vanuit Interlaken waren gebracht. De Duitser, die aanvankelijk bleef ontkennen, heeft de politie ook me dedelingen verstrekt over de plaats waar de schilderrijen zijn verbor gen. SAMENGAAN VAN IRAN, PAKISTAN EN AFGHANISTAN De president van Pakistan, maar schalk Ajoeb Khan, heeft bij een openbare bijeenkomst te Guetta in West-Pakistan, een confederatie van Pakistan, Iran en Afghanistan voor gesteld. De inwoners van deze drie landen vormen praktisch één volk, zo zei hij. Wanneer de verschillen tussen de regeringen worden opge heven, staat niets de eenwording van de drie landen meer in de weg. Zonder het woord confederatie te noemen, zei Ajoeb Khan dat de drie landen door toenadering beter in staat zullen zijn zich te verdedigen. TYFOON TREFT FORMOSA: 87 DODEN De tyfoon Opal heeft zondag For mosa geteisterd. Er zijn 87 mensen om het leven gekomen en meer dan 1400 gewond. In de omgeving van Yilan aan de noordoostkust zijn over een grote oppervlakte verwoestingen aange richt. Ongeveer 1500 woningen wer den vernield en ongeveer 4700 be schadigd. In Taipei vernielde de ty foon 36 huizen en beschadigde er 185, maar uit de hoofdstad zijn geen berichten over doden ontvangen. IN 1960 IN EUROPA 65000 MEN SEN IN VERKEER GEDOOD Meer dan 65000 mensen zijn gedu rende het jaar 1960 in Europa bij verkeersongelukken om het leven gekomen, aldus een rapport van de UNO Economische Commissie voor Europa. Uit de statistieken van 17 grote Europese landen blijkt dat het aan tal ongelukken in die landen met 37 procent is gestegen ten opzichte van het totaal aantal ongelukken in 1953, dat 37.302 bedroeg. In 1960 kwamen in de 17 weste lijke landen 51.154 verkeersonge lukken voor, maar de commiissie wijst er op, dat door toevoeging van de 12 landen, die geen statistieken hebben geleverd, het aantal doden op de weg meer dan 65.000 bedroeg. In het rapport wordt er verder op gewezen, dat hoewel het aantal verkeersdoden steeg ten opzichte van 1953, de stijging niet correspon deerde met de stijging van het aan tal voertuigen op de weg. Dit aan tal steeg met meer dan 120 procent, aldus het rapport. Het land waar per miljoen inwoners het hoogste aantal mensen bij verkeersongeluk ken om het leven kwam, is West- Duitsland. Het sterftecijfer op de weg bedraagt in dat land 265, ge volgd door Zwitserland met 237, dan Frankrijk met 182, Italië met 164 en Engeland met 137. Uit de statistieken is bovendien gebleken, dat landen met een min der gemotoriseerd verkeer ook min der verkeersdoden hebben. Spanje namelijk heeft een sterftecijfer, per miljoen inwoners gerekend, van 58 en Turkije van 55. Uit de statistieken blijkt, dat on- XXIII Het woord „Bouwpastoor" doet de meesten allereerst denken aan een priester die van zijn Bisschop de opdracht kreeg om het initiatief te nemen tot het bouwen van een kerk. Weliswaar is dit een goede gedachte over de taak van een bouw pastoor; maar het mag niet de enige gedachte daarover blijven. Wie doordenkt, ontdekt dat een bouwpastoor niet alleen een taak heeft met betrekking tot de bouw van een kerk, maar dat hij ook tot taak heeft om te bouwen aan een geestelijke gemeenschap de parochie. In de nieuwe wijken van een stad of dorp komen duizenden mensen bijeenwonen. Zij zijn elkaar totaal vreemd en onbekend. Zij komen er niet omdat ze zich tot elkaar aangetrokken voelen of op elkaar aangewezen zijn; ook niet omdat zij die onbekendheid met elkaar willen opheffen en een gemeenschap willen gaan vormen. De reden van hun komst aldaar is enkel en alleen het nuchtere feit dat zij er een eerste of een betere woning vinden. Nu is het niet de taak van een bouwpastoor om deze mensen socio logisch tot een gemeenschap te binden, als zou hij van deze nieuwe wooncombinatie een hechte buurt- of werkgemeenschap moeten maken. Dit zou trouwens moeilijk zijn, zo niet onmogelijk, gezien de meestal zeer gevariëerde samenstelling der bevolking. Ik geloof dat deze maatschappelijke binding pas kan groeien in de loop van vele jaren; misschien is er wel een hele generatie voor nodig. De bouwpastoor zal de nieuwgekomenen moeten laten voelen dat zij, vanwaar zij ook afkomstig mogen zijn, als gelovige christenen alreeds een gemeenschap zijn en wel in Christus, en dat zij geza menlijk, zoals ze daar in de nieuwe wijk wonen, een stukje „Kerk" vormen. Daarom schept de bouwpastoor onder hen geen nieuwe gemeenschapsband; deze is er al; hij tracht alleen dit gemeenschap zijn voor hen te doen leven; hij wil hen hun blijvende verbonden heid met de Kerk, ja hun Kerk-zijn zelf, bewust maken. Deze „bouwende" taak van een Bouwpastoor gaat dieper, is gees telijker en dus waardevoller en duurzamer dan het bouwen van een stenen kerk. P. STEVENS pr. Bouwpastoor Waalwijk Giro 362716 ceerden, zijn er niet minder dan 10 slachtoffers van auto- en scooter- ongevallen gedurende deze vacan- tiedagen. Hierbij geven wij de tarieven voor het zenden van „pakjes" en „pakketten". Het goedkoopst is verzending als pakje („petit pacquet"); het gewicht hiervan mag echter niet zwaarder zijn dan 1 kilo, terwijl de verpak king „open" moet blijven, dus het liefst stevig papier of karton moet niet dichtgeplakt, maar met stevig touw dichtgebonden worden. In een pakje mag geen brief wor den ingesloten. Bijgevoegd moeten worden een ingevulde douaneverklaring, ver- Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij ASSURANTIËN WAALWUK Grotestraat 341 Telefoon 04160 - 2141 Het tarief voor postpakketten per zeepost verzonden, bedraagt bij een gewicht tot 1 kilo 2.10; van 1 tot 3 kilo 2.85; van 3 tot 5 kilo 3.65; van 5 tot 10 kilo 6.55. Wil men 'n postpakket per lucht post verzenden, dan geldt het vol gende tarief: T.m. kilo 6.15; tot kilo 8.75; t.m. 1 kilo 11.35; 1 t.m. IVz kilo 16.80; IVz .tm. 2 kilo 22.—; 2 kilo t.m. 2^ kilo 27.20; 2% t.m. 3 kilo 32.40; 3 t.m. 3% ki lo 37.90; 3Vfe t.m. 4 kilo 43.10; 4 t.m. 4^. kilo f 48.30; 4% t.m. 5 ki lo 53.50; 5 t.m. 5Vè kilo 60. voor iedere halve kilo, dat het post pakket zwaarder is dan 5% kilo (tot 10 kilo dus) komt er 5.20 bij. der voetgangers en wielrijders de meeste slachtoffers zijn gevallen. In Portugal bestond 50 procent van het totaal aantal verkeersdoden uit voetgangers, het percentage in En geland bedraagt 40 procent en in de meeste andere landen 25 tot 30 pro cent. DODE EN GEWONDE IN BERMSLOOT Met gestolen auto verongelukt Maandagavond trof de Eindho- vense politie in de sloot langs de Nieuwe Tilburgseweg onder de rook van Eindhoven een gekantelde auto aan. Vlak daarbij dag de 21-jarige P. de L. uit Breda, die zwaar ge wond naar het binnenziekenhuis te Eindhoven moest worden overge bracht. Op enkele tientallen meters daar vandaan trof de politie 't ont zielde lichaam van de 22-jarige F. V., eveneens uit Breda aan. Uit het onderzoek is gebleken dat de auto, eigendom van een arts te Breda, zondagavond of zondagnacht te Breda is weggenomen. Of hier sprake is van joyriding dan wel van diefstal, is nog niet te zeggen, aan gezien de toestand van de zwaarge wonde van dien aard is dat verhoor door de politie nog niet kon plaats vinden. VELE ONGELUKKEN IN DE VACANTIE Na de lange lijst van ongelukken die wij in ons vorig nummer publi- krijgbaar bij het postkantoor (tegen betaling van 1 cent) en een groen etiket P 507 (gratis verkrijgbaar bij het postkantoor). Het tarief van een pakje, dat niet zwaarder is dan 250 gram, is 60 cent bij verzending per zeepost; tot en met500 gram bedraagt het 12 cent per 50 gram; van 500 tot 1000 gram is het tarief 12 cent per 100 gram. Als voorbeeld: Een pakje, dat 400 gram weegt en per zeepost verzonden wordt, vraagt 8 x 12 cent, dus 96 ct. fran kering. Verzending van een pakje per luchtpost kost extra per 10 gram 10 cent. Het pakje van 400 gram per luchtpost verstuurd, kost dus 96 ct. Vermeerderd met 40 x 10 cent, dus in totaal 4.96. Pakken zwaarder dan 1 kilo wor den verzonden als postpakket tot 'n gewicht van 10 kilo. Postpakketten behoeven niet „open" te worden ge laten zoals de pakjes. Echter moe ten hierbij worden gevoegd twee in gevulde douaneverklaringen (bij 't postkantoor verkrijgbaar voor 1 ct.) en een witte adreskaart voor bui tenlandse postpakketten (eveneens voor 1 cent verkrijgbaar bij het postkantoor). Evenmin als bij de pakjes mogen in postpakketten brieven worden ingesloten. ZES TON UIT TOTO VOOR SPORTACCOMODATIES Het bestuur van de Nederlandse Sportfederatie heeft voor het eerste halfjaar '62 'n bedrag van 571.750 aan renteloze voorschotten uit de toto-gelden beschikbaar gesteld. Dit bedrag wordt geïnvesteerd in de bouw van een achttal projecten, waarbij als streefdatum 1 januari 1964 wordt genoemd, een datum waarop de uitvoering van het werk begonnen moet zijn. TOTO IS MILJOENENZAAK De bestemming van de totogelden is een boeiend onderwerp, niet in de laatste plaats vanwege de mil joenen bedragen, die in de toto-af faire omgaan. Beter dan ooit blijkt dat uit de cijfers van het seizoen 1961-1962, die ruw weg het volgende beeld geven; In het totaal-laadje kwam als re sultaat van 44 toto-weken een to taal inleg van rond 30.000.000. (dertig miljoen gulden) terecht. Dat bedrag wordt, alweer ruw weg, als volgt besteed; 10% 3.000.000.— voor organisatiekosten en pro grammarechten 30% 9.000.000.— voor prijzen; 15% 4.500.000.— voor charitatieve instellingen; 20% 6.000.000.— voor de deelnemende vereni gingen; 25% 7.500.000.— voor de sportbonden, sportacco- modaties en 'n nationaal sport centrum. 100% 30.000.000.—

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 1