mm KAATSHEUVEL FIJNPROEVERS AANTREDEN Fruit Bitterkoekjes Caramelbonbons Kersenbonbons Cocktail Meikkrokantjes Limonadesiroop II 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1962 Motorsport WIELRENNEN Loon op Zand Vlijmen Haarsteeg BINNENLAND ADVERTEER IN DIT BLAD 2 grote afgesloten vorstvrije kelders een bekwaam chef N.V. Schoenfabriek A. J. de Kori cent per 250 gram cent per 250 gram cent per 200 gram cent per 100 gram cent per 200 gram 63 cent per 150 gram C. Jamin niet duur, wel heerlijk cent per grote fles SPEEDWAYWEDSTRIJD ALS NOOIT TEVOREN IN HET TILBURGSE STADION Woensdagmiddag 15 augustus om 3 uur zal in het Stadion te Tilburg het speedwayseizoen op daverende wijze worden besloten. Zestien ver maarde motorjockeys uit acht lan den zullen dan gaan strijden om de Gouden Helm van Tilburg. Zij vormen het verreweg sterkste rennersveld, dat ooit in Nederland heeft gereden. Dat het 'n felle strijd zal worden, staat zo vast als een huis! Met de beste wil van de we reld slagen we er niet in om voor dit speed way festijn een favoriet aan te wijzen. Natuurlijk, Josef Hof meister, de Duitse en Europese kampioen, die viermaal doordrong tot de finale van de strijd om de wereldtitel, is razend snel. Dat heb ben we bij de laatste landen wed strijd NederlandWest-Duitsland nog gezien. Maar tijdens die inter land slaagden onze momenteel zeer sterk rijdende Nederlandse sterren Han van der Sluis en Nico v. Gor- cuin er toch maar in om de kleine Josef het vuur heel na aan de sche nen te leggen. En wat zou u zeggen van de En gelse bliksemflits Danny Dunton, die eenmaal in Nederland reed en meteen maar een Gouden Helm veroverde doorHofmeister te verslaan? Dunton is de ster van het Oxford-team in de bijzonder sterke Engelse eerste divisie. Hij heeft een groot automobielbedrijf in de om geving van Londen en dat is voor zijn speedwayloopbaan eigenlijk jammer. Volgens de Zweed Fundin, houder van de wereldtitel zou Dun ton, als hij zich geheel op speedway zou concentreren, een groot wereld kampioen zijn. Maar we hebben veel meer kans hebbers. Tommy Sweetman bij voorbeeld, de andere Engelsman, die captain is van de Wolverhamp- ton-club en topscorer. Of Peter van den Berg, de Australiër met de Ne derlandse naam. Peter werd 27 jaar geleden geboren in Noord wij ker- hout. Hij emigreerde als 15-jarige jongen met zijn familie naar Aus tralië. Zijn familie keerde naar Ne derland terug, maar Peter bleef in Australië en werd er een van de grote speedwaysterren, die over winningen boekte in eigen land, Nieuw-Zeeland, Venezuela en En geland, waar hij 's zomers rijdt. Van den Berg begon dit seizoen in de tweede divisieclub Poole, maar ging voor een hoog transferbedrag over naar Southampton in de eerste divisie. Hij is nog steeds ongeslagen in de voorronden van het wereld kampioenschap en wordt als een der favorieten voor de hoogste titel beschouwd. Vorige week nog klop te hij in de Engelse competitie de befaamde Barry Briggs en Knud- sonn! Ook Jacky Biggs, die voor Aus tralië in talloze test wedstrijden uit kwam, is zeer sterk. Biggs was en kele seizoenen geleden één enkel puntje verwijderd van het wereld kampioenschap, toen hij in de laat ste race machinepech kreeg en Ronnie Moore met de titel ging strijken Maar we zijn nog niet uitgepraat. Ook enkele Europeanen behoren tot de favorieten. Een van hen is de Fin Antti Pajari, landskampioen speedway en.... ijsspeedway, die de zilveren medaille veroverde in het Europees kampioenschap en ook een bekend skispringer is! En Kurt Petersen, de Deense kampi oen, die tijdens een toernee door Zuid-Amerika ongeslagen bleef, de befaamde Fin Timo Laine en de Zweden Malmquist en Johannson zijn heel wat waard. En schakelt u vooral de Nieuw-Zeelanders Inno cent en Warren, de Duitser Aberl on de Deen Boisen niet uit. Inderdaad een uniek rennersveld, dat woensdagmiddag in het Tii- burgse Stadion voor een prachtig slot van het speedwayseizoen zal zorgen! Do coureurs, die aan de start zul len komen zijn: Nederland: Nico van Gorcum en Han van der Sluis. Duitsland: Josef Hofmeister en Alfred Aberl. Engeland: Danny Dunton, Tom my Sweetman. Nieu w-Zeeland: Bob Innocent en Graham Warren. Finland: Antti Pajari en Timo Laine. Zweden: Gunner Malmquist en Ragner Johannson. Australië: Peter van den Berg en Jacky Biggs. Denemarken: H. P. Boisen, Kurt Petersen. Reserves: G. Kops, Th. Bisschops, A. Kroeze. NED. WEGRENNERS NIET NAAR ITALIË Conflict met de KNWU De renners die door de Kon. Ned. Wielren Unie (KNWU) enkele da gen geleden werden aangewezen om deel te nemen aan de wereldkampi oenschappen wielrennen op de weg te Salo in Italië, hebben maandag avond tijdens een bijeenkomst te Breda unaniem besloten niet te gaan. Zij vergaderden met bestuursle den van de vereniging van beroeps renners en onafhankelijken. De ren ners waren het er allen over eens, dat het onbillijk is, dat zij zelf de kosten van uitzending naar de we reldkampioenschappen moeten be talen. De motivering van de KNWU dat verscheidene renners toch maar in dienst zouden rijden van kop mannen van buitenlandse extra sportieve groeperingen, werd ver worpen. Tijdens de bijeenkomst bleek dat de KNWU aan bepaalde renners wel financiële garanties heeft gebo den bij eventuele uitzending. Dit meten met twee maten werd de KNWU ernstig verketen. De renners gaven het bestuur van hun vereniging alsnog opdracht met de KNWU te onderhandelen. Wei gert de KNWU een andere houding aan te nemen, dan zullen de thans aangewezen profs niet naar Salo gaan. De renner Jan Derksen is 2de geworden in de wielerwedstrijd te Kopenhagen, terwijl Jo de Roo le werd nabij Parijs. De cross-rijder Broer Dirckx werd 2e in Reims, terwijl de athleet Culjé 2e werd in Brugge. Geslaagd. Dezer dagen slaagde te Amster dam voor het examen akte Engels M.O.-A onze plaatsgenote mejuf frouw M. S. A. Pel. Levensschool op vacantie. Voor de achtste maal in successie gaat een grote groep deelnemers van de R.K. Levensschool te Kaats heuvel een vacantietocht maken. Vandaag, donderdag, starten veer tig jongens onder leiding van direc teur J. Annegarn en de andere lera ren per fiets met ais reisdoel Val kenburg. Vanuit dit toeristencen trum zullen dagelijks fietstochten in het mooie Zuid-Limburgse land worden gemaakt. Verder staan een boottocht naar Luik op het pro- gramma, welke gevolgd zal worden door een reis per touringcar door de Belgische Ardennen. Als de weersomstandigheden een gunstige wending nemen, wordt dit een in teressante vacantie voor de jongens die op 1G augustus weer in Kaats heuvel hopen terug te keren. Handbalverenging DESK op zomerkamp. Nadat een paar weken geleden, teneinde enigszins met de sfeer ver trouwd te geraken, enkele nieuwe lingen tijdens het weekend onder Loonopzand een proefkamp hadden meegemaakt, zijn maandag j.l. circa veertig meisjes en jongens van de handbalvereniging DESK onder be proefde leiding per fiets naar het uiterste zuiden van Limburg ge trokken. In het door verschillende hunner al meermalen bezochte plaatsje Epen hebben de jneisjes en jongens ieder apart een kamp be trokken, waar zij hun vacantie tot 13 augustus zullen doorbrengen. De dagelijkse hoofdmaaltijd wordt door beide groepen gezamenlijk gebruikt doch voor het overige zorgt iedere groep voor zichzelf, waarbij men zich verder onledig houdt met spe len of het maken van fietstochten in de natuurrijke omgeving. Voetbalnieuws. Door de nieuwe competitie-inde ling is het Kaatsheuvelse DESK, na een verblijf van ettelijke jaren in de afdeling Zuid I 2e klasse A, voor de variatie weer eens in de afdeling van de West-Brabantse en Zeeuwse clubs terecht gekomen. Hierdoor komen de derby's tegen het Loon- opzandse Uno Animo weer op het programma, omdat deze club in de ze afdeling gehandhaafd is, terwijl men verder als tegenstanders zal ontmoeten: Veerse Boys, Internos (Etten), Rood Wit (St. Willebrord), Roosendaal, Steenbergen, Middel burg, Zeeland Sport, H.V.V. '24 (Hulst), Hontenisse en Terneuzen. Vooral met het oog op de vijf kostbare Zeeuwse reizen, zal DESK deze indeling niet met enthousias me hebben begroet. Bovendien is bekend dat, behoudens een paar uitonderingen, weinig supporters deze clubs op hun verre reizen ver gezellen, zodat DESK van haar thuiswedstrijden ook niet veel wij zer zal worden. Met welk elftal DESK in de com petitie zal starten, is uiteraard nog niet bekend. Verwacht mag worden dat dit niet veel zal afwijken van de ploeg van vorig seizoen. Alleen linksbinnen Henk Luglers heeft, zo als bekend de DESK-gelederen ver laten om zijn geluk te gaan beproe ven bij B.V.V. in Den Bosch. De terrein-accomodatie in De Ef- feling heeft geen verandering on dergaan, terwijl ook dit jaar trai ner Tausch de technische verzor ging heeft van het spelersmateriaal, waarmee hij moet trachten Kaats heuvel een le klasser te bezorgen. Agenda. Apollo-theater. Zaterdag 11 aug. 8 uur: „Messali- na, keizerin der zonde". Geest, vol wassenen Zondag 12 augustus 6 uur en 8.30 uur: „Pelsjagers van de Slangenri vier", 14 jaar. Doktersdienst. l Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaijmaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonopzand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofd straat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167- 2550. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkel man te Sprang worden waargeno men door collega K. v. Tuijn, Vos- scnbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. P.V. „De Luchtbode" Wedvlucht vanuit Noyon d.d. 5 aug. 1962. 1 5 13 18 86 K. v. Esch; 2 80 M. Goudziers; 3 8 11 30 44 72 N. Da- men; 4 B. v. Iersel; 6 A. C. van der Velden; 7 32 41 45 56 78 Gebr. IJpe- laar; 9 34 H. v. d. Linden; 12 25 64 A. Beerendonk; 14 55 G. v. Drunen; 15 J. v. Broekhoven; 16 49 89 M. Vera; 17 19 58 65 69 C. .v .Dongen; 20 27 50 H. Leermakers; 21 23 76 A Beerens; 22 P. Hooijmaijers; 24 38 P. v. Dongen; 26 60 A. v. d. Velden; 28 G. Schoenmakers; 29 53 66 H. v. d. Velden; 31 74 P. v. Noije; 33 J. Monsieurs; 36 M. v. d. Steen; 37 59 73 A. Krol; 39 54 M. Maas; 40 42 81 J. Boons; 43 52 85 Jos v. Dongen; 46 62 83 P. v. d. Velden; 47 63 J. Aarts; 48 67 84 P. Verschuren; 51 G. Vriens; 57 A. J. van Dongen; 61 77 A. v. Gompel; 68 M. v. On- zenoord; 70 M. v. d. Ven; 71 M. Boers; 79 Sjef v. Dongen; 83 P. v. Gompel; 87 B. Wartenberg. BENOEMING Mgr. Bekkers, bisschop van 's-Bosch, heeft benoemd tot kapelaan te Vlijmen (Vliedberg), op verzoek van de Abt der Abdijner-abdij te Oosterhout, pater C. M. Fischer O.S.B. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op donderdag 9 augustus 1962 des n.m. 19.30 uur, in het gebouw van het Wit-Gele Kruis, Julianastraat 17 te Vlijmen. Agenda 1. Onderzoek geloofsbrieven van de be noemd verklaarde leden, welke op 4 sep tember 1962 zitting zullen nemen in de ge meenteraad. 2. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 28 juni, 7 juli en 21 juli 1962. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver koop van een perceel bouwterrein aan de noordzijde van de Marijkelaan in het uit breidingsplan De Vliedberg aan W. G. v. d. Wiel, Mommersteeg 41 alhier t.b.v. de bouw van een enkele woning. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot me dewerking ingevolge art. 50 der Kleuteron derwijswet aan het bestuur van de R.K. Kleuterschool te Haarsteeg voor het aan schaffen van meubilair en aanvulling van materiaal. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot me dewerking ingevolge art. 72 der Lager On derwijswet 1920 aan het bestuur van a. de R.K. Jongensschool te Vlijmen voor de aanschaffing van een nieuwe lees methode; b. de R.K. lagere school Vliedberg voor de aanschaffing van leer en hulpmiddelen i.v.m. de inrichting van het tweede leerjaar; c. de R.K. ULO-school Vliedberg voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen i.v.m. toename van het aantal leerlingen voor de le en 2e klas en eerste inrichting van het 3e leerjaar. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver lening van een aanvullend voorschot inge volge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1962 aan het bestuur van de R.K. jongensschool te Vlijmen. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot be schikbaarstelling van een crediet aan het R.K. Kerk- en schoolbestuur van de par. van St. Joannes Geboorte te Vlijmen voor de oprichting van een Mater-Amabiliscur- sus voor meisjes van 17 jaar en ouder voor de gemeente Vlijmen voor het schooljaar 1962- 1963. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot be schikbaarstelling van een crediet voor de uitvoering van het 2e gedeelte van de ver bindingsweg Vliedberg - St. Catharinastr. eiiAAt,. JEUGDVISCONCOURS De grote wedstrijd om het kampioenschap van Groot Vlijmen is gestreden en de korpswedstrijd won de Vlijmense ploeg met 180 gram vis; de tweede prijs was voor Nieuwkuijk 160 gram, terwijl Haarsteeg op de 3e plaats eindigde met 112 gram. Door dit resultaat mocht de jeugdploeg uit Vlijmen de door de kasteleins beschik baar gestelde beker in ontvangst nemen. Sjef van de Ven uit Nieuwkuijk had op de drie gehouden concoursen de meeste vis ge vangen en kwam hierdoor in het bezit van de beker, die de inmiddels naar Australië geëmigreerde heer de Vaan uit Haarsteeg hiervoor beschikbaar had gesteld. Gerard Kievits uit Nieuwkuijk kreeg twee konijnen omdat hij de zwaarste vis had gevangen. De uitslag van het derde en laatste concours was: 1 Gerard Kievits Nieuwkuijk 210 gr., 2 M. van Ravensteijn Haarsteeg 181 gr., 3 Sjef van Bokhoven Vlijmen 100 gram. Een fraaie collectie prijzen werd aan de jeugd uitgereikt, waarvoor de middenstand weer een extra compliment toekomt. MINDER PRETTIGE VACANTIE De familie van O. uit Vlijmen ging dit jaar op vacantie naar Duitsland. De beno digdheden werden goed voorbereid en met de luxe wagen met karavan werd de tocht naar Duitsland gemaakt. Na enkele dagen in Duitsland te hebben vertoefd gingen al len te voet de mooie omgeving bezichtigen en lieten de luxe wagen en karavan onbe heerd achter; na de mooie wandeling, die enkele uren duurde, kwamen zij op hun par keerplaats terug en tot grote ontsteltenis van allen was de luxe wagen en karavan verdwenen. De hulp van de politie werd ingeroepen, maar zonder resultaat. Met de trein werd de terugreis aanvaard. Dezer dagen kreeg de familie O. bericht dat de karavan was opgespoord in Bonn, maar van de luxe wa gen was nog geen spoor te vinden. Vacantiegangers, opgepast, past op uw bullen. INDELING VLIJMENSE BOYS. De indeling van de R.K. Voetbalvereni ging de Vlijmense Boys, die uitkomen in de 3e klasse B, is als volgt Berghem Sport - Blauw Geel '38 - Concordia SVD - GW - OJC - RKC - RKDVC - RKJVV - RKSVA - RWB - Zwaluw VFC - Vlijmense Boys. Dus 12 clubs, waarvan 4 nieuwe clubs, n.l. Berghem Sport, Zwaluw VFC, RKC en RWB. Dus twee nieuwe Langstraatse derby. 22 wedstrijden; wie zal de grote kampioen worden, met veel verliespunten is weer te MAANDVERGADERING VISCLUB DE HUT. Zondag maandvergadering van de Vis club De Hut in café H. Boom-v. d. Wiel. Zeer belangrijke agenda en vaststelling da tum onderling visconcours. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag wedvlucht van de Postduiven vereniging de Zwaluw vanuit Creil Fr. Dit is de voorlaatste vlucht van de jonge duiven. Hierna nationaal Orleans. Laat ons hopen dat het weer zondag goed is, want bij een maandag-lossing zou het voor de derby Drunen voor Orleans wel eens te zwaar kunnen worden, daar deze woensdag 15 augustus moeten worden ingekorfd. Inkorven Creil vrijdag 10 aug. van 18.30 tot 20 uur in café Ant. Klerks (den Braai) Dus allen op tijd. WEDVLUCHT DE REISDUIF. Zondag wedvlucht van de Reisduif van uit Creil Fr. Dit is wederom een derby- vlucht georganiseerd door de Tilburgse Bond. Inkorven vrijdagavond in café H. Boom-v. d. Wiel. ONDERLINGE WEDSTRIJD BILJARTCLUB NAO. De Vlijmense Biljartclub NAO speelde 'n onderlinge wedstrijd in café Ant. Klerks. De stand is heden als volgt A v Veldhoven L de Jong J v Nistelrooij J de Gouw P Meesters R de Laat J Coensen Ant. Klerks B Couwenberg A v d Wiel P v Bers J Diepstraten J de Vaan WIELRENNEN Op het circuit van Zandvoort organi seerde de KNWU j.l. zondag een wieler wedstrijd voor amateurs, waaraan tevens 't Nederlands kampioenschap was verbonden. Er hadden voor deze wedstrijd maar liefst 316 amateurs ingeschreven, die allen een afstand van 176 km moesten afleggen. Hier aan namen ook onze plaatselijke wielrenners de gebr. Wim en Henk van Heijst deel. Laatstgenoemde moest halverwege de koers de strijd 6taken, maar Wim van Heijst le verde hier weer een uitstekende prestatie. Steeds was hij in de kopgroep te vinden en wist het zeer hoge tempo moedig te volgen. Van de 316 deelnemers kwamen er slechts 40 over de eindstreep, waarvan onze dorps genoot de 22e plaats bezette, wat toch wel een uitstekende prestatie mag worden ge noemd. Vooraf had er een wedstrijd voor nieuwelingen plaats; hieraan namen deel Wiet Ketels en Rudi van Bladel; ook deze renners deden het uitstekend en slaagden er in om in het peleton de finish te berei ken. VISCONCOURS In het viswater van de visclub alhier had j.l. zondag het 3e en laatste jeugdviscon- 9 8 1 16 pt. 8 7 1 14 pt. 9 7 2 14 pt. 8 6 2 12 pt. 9 6 3 12 pt. 7 5 2 10 pt. 9 5 4 10 pt. 12 4 7 9 pt. 9 4 5 8 pt. 10 4 6 8 pt. 9 3 6 6 pt. 7 1 5 3 pt. 6 0 6 0 pt. cours plaats. In totaal namen uit Vlijmen, Nieuwkuijk en Haarsteeg 87 jeugdige vis sers aan dit concours deel. De korpsprijs kwam na drie concoursen in het bezit van de jeugd uit Vlijmen met 1800 gram; de 2e prijs ging naar Nieuwkuijk met 1600 gram en de vissers uit Haarsteeg eindigden op de 3e plaats met 1120 gram. Trots nam de lei der van Vlijmen de beschikbaar gestelde beker in ontvangst. Sjef van der Ven uit Nieuwkuijk had op de drie concoursen de meeste vis gevangen en kwam in 't bezit van de beker die door de heer H. de Vaan alhier was geschonken. De prijs voor de zwaarste vis, n.l. 2 konijnen, ging naar Gerard Kievits uit Nieuwkuijk. De uitslag van het concours luidt: 1 Gerrit Kievits Nieuwkuijk 210 gram; 2 M. van Raven- stein Haarsteeg 181 gram; 3 Sjef van Bok hoven Vlijmen 100 gram. KRUISBOOGCONCOURS Evenals andere jaren organiseerde de Langstraatse bond van kruisboogschutters ook dit jaar weer enkele z.g. bondsconcour- sen, met als inzet een prachtige wissel- beker. Het bestuur van de bond heeft de organisatie van het laatste concours opge dragen aan Onderlinge Vriendschap, ge vestigd in café W. v. d. Loo alhier en zal plaats hebben zondag a.s. Na de tot nu toe gehouden concoursen zijn de onderlinge ver schillen op de ranglijst maar zeer gering, zodat verwacht mag worden dat het komen de zondag op het terrein achter v. d. Loo niet aan spanning zal ontbreken. BILJARTEN Ter voorbereiding op de komende com petitie en om tot vaststelling van de 4-tallen te komen, organiseerde de bekende biljart club DtS in de afgelopen maanden een on derlinge competitie, waaraan tevens het clubkampioenschap was verbonden. Vorige week werd de laatste ronde gespeeld, die tevens de beslissing bracht. Clubkampioen werd, zoals algemeen werd verwacht, Kees v. d. Loo, die het presteerde om met slechts 3 verliespunten de competitie te beëindi gen. Aangezien hij drie jaar achtereen club kampioen werd, kwam de fraaie beker de finitief in zijn bezit. Na de inspanning van de laatste maanden besteedde men ook tijd aan ontspanning en bood het bestuur de leden j.l. zaterdag een feestdag aan. Om de tijd te veraangenamen had ieder lid een prijs beschikbaar gesteld en middels een kop pelwedstrijd trachtten de leden weer in het bezit van de fraaiste prijzen te komen. Des avonds, na afloop van de aangeboden kof fietafel, had de uitreiking van de beker aan de kampioen plaats, maar alvorens daartoe over te gaan dankte de voorzitter, de heer A. v. d. Wiel, de deelnemers voor het spor tieve verloop, dankte verder de wedstrijd leider voor de perfecte organisatie en hoop te dat deze competitie het volgend jaar weer herhaald zou worden. Onder luid applaus overhandigde de voorzitter hierna de fraaie beker aan Kees v. d. Loo, die hem zeer spontaan weer aan de vereniging beschik baar stelde om er het volgend jaar weer om te strijden. De einduitslag luidt 1 K v d Loo (300 cadre) 2879 165 17,33 17 2 Fr v Liempde jr. (50 libre) 466 310 1.50 14 3 A Legierse (100) 874 242 2.99 13 4 L v d Wiel (60) 536 318 1.69 11 5 P v d Loo (200) 1816 222 8.18 10 6 F v Liempde sr (90 743 260 2.86 10 7 B v Bijnen (50) 458 309 1.48 10 8 A v Bladel (1001) 862 360 2.91 8 9 A v d Wiel (90) 732 296 2.47 7 10 A Treuren (200) 1460 254 5.76 4 11 J v Oyen (90 1) 713 292 2.44 4 .J I3L) DE KAMPEERDERS WILLEN MET DIT WEER HUISTOE De storm en de regen hebben vs dinsdag vele badgasten?? derlandse kust verjaagd? uit verscheidene tentenka? de kust heeft een Wa^ plaats gevonden. Uit het 1? Ockenburg, waar ongeveer zend vacantiegangers iü.* zijn er naar schatting enig^ den vertrokken en din!.5 was de uittocht hier nog 5 gang. In het kamp 0p gLJ Wassenaar, dat door 2jjn vlak achter de duinen en t,i bossen meer beschut voor ligt, was de toestand maar toch is hier nog 0n »e,£ a vijftien procent van de vertrokken. Ook in de Westhoek van wen, waar de stormde w lucht in blies en de slagrepl al niet tot de pret bijdroeg! een groot aantal kampeerder' lig hun biezen gepakt. De omvatte hier enige duizen? cantiegangers en het veer 4? cobapalder—Zijpe kon de zelfs niet verwerken. Er moesten twee veerbon den ingelegd, maar ook r kon stagnatie niet worden v men. Men schat dat tussen d' 80 procent van de kampeer? de Westhoek van Schouwen- land is gevlucht. Op Texel, waar men getr voor langere tijd gaat it heerste eveneens een groter- te van vertrekkende gasten - woonlijk. Er was hier echte sprake van een uittocht. Het aantal toeristen, dat' volge van de storm huisva ren moest, wordt geschat od procent van allen die hun \- op de kampeerterreinen in z, doorbrengen. Dinsdagavond' den er op de Walcherse ca: vrij v/el geen tenten meer uiterst beschut. Zelfs de moesten het ontgelden. Er' er verschillende door de sto ver geworpen. Overal had men grote o van 't water en de schade aai ten, stoelen en opslagen u kust is zeer groot. Ook de houders van boom- zijn zeer gedupeerd, daar'? veel fruit is afgewaaid en va cantiegangers zullen tot de c ging zijn gekomen, dat ze't Zuidelijker kunnen opzoekt; AUTO ONDER TREK 2 doden, 3 gewonden Op de onbewaakte oven-.- de Molenstraat te Vughtisci- middag een bestelauto ge; door een expresstrein uit ven. De auto, afkomstig uit kum, werd totaal vernield.!: stuurder, de 43-jarige heer S en de 27-jarige mevrouw P.v.j Philipse, werden op slag gei); 34-jarige mevrouw P. Schuj Ultsen overleed enkele urenL 't Groot Ziekengasthuis te 'ji De kinderen, een 6-jarig zoo: een 5-jarig dochtertje van tra- Van Esch, liepen schaafwona' een shock op. Alle inzittende ren afkomstig uit GorkumJ geluk is reeds het derde dati ze onbewaakte overweg in jaar tijds slachtoffers heeftgaa De Heer en Mevrouw Boelen-v. d. Berg geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter MARIËTTE die bij het H. Doopsel de na men ontving Maria Johanna Elisabeth Dinkelstraat 35, Beverwijk. 8 augustus 1962 TE HUUR aangeboden in Waalwijk Brieven onder nr. 2683 aan 't bureau van dit blad. Biedt zich aan afdeling Zwikkerij goed bekend met lijmzw. Brieven onder nr. 2681 aan het bureau van dit blad. HET PERSONEEL EN DE GEPENSIONEERDEN der brengt langs deze weg hartelijk dank aan de directie voor de gezellige en prima verzorgde reis naar Zuid-Limburg.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6