KAATSHEUVEL DRAMA IN KAATSHEUVEL DRUNEN Uit do Langstraat Nieuwkuijk ÏO DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1962 Gezin met 4 kinderen op straat gezet. AGENDA P. Wijtenburg Filmjournaal Vlijmen Haarsteeg Sprang Capelle Waspik waarvan 53 werd geëxporteerd. In Europa blijkt het verkoopcijfer van de Vauxhall Victor 3,5 maal ho ger te zijn dan het vorige jaar. Van de in februari 1962 uitge brachte VX 4/90, de sportieve versie van de Vauxhall Victor, werden tot nu toe ruim 8000 wagens geprodu ceerd. NIEUWE TUNNEL MONT BLANC LIGT AL OPEN ..3'«Ut Om kwart voor twaalf dinsdag morgen is met de opruiming van het laatste rotsblok door Franse technici de nieuwe verkeerstunnel onder de Mont Blanc open komen te liggen. Het feit is gevierd met het heffen van een glas champagne door de el kaar ontmoetende Franse en Italiaan se arbeiders, die alle wederzijdse ver wijten vergeten schenen. De tunnel ligt 2 km onder Europa's hoogste berg. BRANDKASTDIEFSTAL IN HOORN Een Hoornse sportvisser die zon dagmorgen in Scharwoude, 10 km ten zuiden van Hoorn, omstreeks vijf uur zat te vissen, was er getuige van hoe drie mannen aan de overkant van het viswater een brandkast uit een auto sleepten en openbraken. Nadat ze er enkele dingen uitge haald hadden, gooiden ze de brand kast in het water. De sportvisser, die het autonummer niet had kunnen op nemen, waarschuwde direct de po litie. Toen de politie de brandkast uit het water had opgevist, bleek dat deze afkomstig was van Van Gend en Loos in Hoorn. Er was een bedrag van ca. f 8000 uit ontvreemd. Bij nader onderzoek bleek dat de inbrekers zich door het breken van een ruit toegang hadden verschaft tot het kantoor van Van Gend en Loos op het stationsemplacement te Hoorn. GEPOOGD ZIJN GEZIN TE VERGASSEN Een bijna 40-jarige Amsterdamse metselaar heeft zondagavond ge tracht zijn gezin te vergassen. Voor het naar bed gaan draaide hij de gas kraan in de keuken van zijn woning aan het Thomas van Erpehof in West open. Zijn vrouw en zes kinderen la gen toen reeds te slapen. De vrouw van de metselaar werd wakker omdat ze gaslucht rook. Ze ging naar be neden, draaide de gaskraan dicht, zet te ramen en deuren open en waar schuwde de G.G.D., die de man een injectie gaf, waarna het gezin rustig ging slapen. De recherche van het bureau Over toom heeft de metselaar van zijn bed gelicht en aangehouden onder ver denking van poging tot moord of doodslag. Hij zal aan de officier van justitie worden voorgeleid. Toen de politie hem arresteerde, was zijn vrouw rustig bezig met de was, alsof er de avond tevoren niets aan de hand was geweest. Uit het summiere verhoor is ge bleken, dat de metselaar 's avonds eerst veel had gedronken. Hij was al enige tijd van plan zijn zes kinderen (de oudste is 7 jaar) en zijn vrouw om het leven te brengen, omdat hij steeds meer gebukt ging onder schul denlast. Het was ook zijn plan ge weest zelfmoord te plegen. Nadat hij de gaskraan had open gedraaid, was hij gaan slapen. De man werd al eens in de psychiatrische inrichting in Vo gelenzang verpleegd. Vacantievierend Kaatsheuvel is maandagmiddag getuige geweest van een trieste en minder verhef fende vertoning in de vorm van een woningontruiming in de Van Hees wijkstraat te Kaatsheuvel, waaraan ook menige vreemdeling.(het is im mers in de buurt van de Efteling) zich jammer genoeg heeft kunnen vergapen. Het betrof het gezin L. de Vaan, bestaande uit man, vrouw en vier kinderen van respectieve lijk 6 jaar, 5 jaar, 2 jaar en 6 maan den, dat een jaar geleden aanvan kelijk illegaal, doch later met toe stemming van de eigenares, de N.V. Purfina uit Den Haag, de woning Van Hees wijkstraat 30 tijdelijk had betrokken, in afwachting dat van gemeentewege een andere woning zou worden toegewezen. Om goed drie uur arriveerde deurwaarder P. A. Neve uit Tilburg met een paar arbeiders van Purfina, om uitvoe ring te geven aan het vonnis van de Arrondissementsrechtbank te Bre da, nadat genoemde maatschappij bij deze rechtbank een kort geding aanhangig had gemaakt, waarbij de ontruiming der woning gelast werd. Nadat de inboedel voor de woning op het trottoir was gedeponeerd, en de woning voor verdere bewoning onbruikbaar was gemaakt, heeft mevr. de Vaan-v. Esch in de loop van de avond onderdak gevonden in de pastorie van de St. Jozefkerk, om hier de nacht door te brengen, terwijl de fam. Dirksen, behulpza me buren van de Vaan, zich over de kinderen had ontfermd. De 36-jari- ge de Vaan overnachtte" in een stoel tussen zijn spullen op 't trot toir, nadat burgers hem wat extra kleding en een fles koffie tegen de kou hadden bezorgd. Dit was alles wat de vele belangstellenden voor het getroffen gezin konden doen. Voor het overige moest vooral het vrouwelijk gedeelte zich noodge dwongen tot de bekende Ochèrm's en Ocheer's beperken. Het door het gezin de Vaan be woonde huisje heeft tot voor kort deel uitgemaakt van een groep van vier woningen, welke de N.V. Pur fina heeft aangekocht met de be doeling om deze af te breken, ten einde ter plaatse een benzinepomp station te gaan bouwen. Twee huis jes zijn reeds gesloopt, het derde is kort geleden gedeeltelijk afgebro ken, en de bewoners daarvan, de fa milie Bergmans, kregen drie maan den geleden een woning in de Leo XlII-straat aangeboden, welke werd geaccepteerd en betrokken. De vierde woning werd in augustus van het. vorig jaar, toen deze leeg stond om afgebroken te worden, il legaal door de Vaan betrokken. Dit gezin woonde tot dan toe in de on bewoonbaar verklaarde woning, Gasthuisstraat 142, welke gedeelte lijk was ingestort en later afgebro ken. De N.V. Purfina heeft achter af toestemming gegeven dat de Vaan het huis gratis zou mogen be wonen, totdat het gemeentebestuur hem een andere woning zou toewij zen. Dit is gebeurd met de woning Berndijksestraat 10. De Vaan wei gert echter deze woning te betrek ken, gezien de erbarmelijk slechte staat waarin deze volgens hem ver keert. Hij weet dat hij in deze me ning niet alleen staat, want ook de president van de rechtbank te Bre da, die dit pand persoonlijk is ko men bezichtigen, spreekt in zijn vonnis over dit perceel als „in der mate staat van verval, dat het voor menselijke bewoning niet meer in aanmerking komt", terwijl de pro vinciale dienst voor Volkshuisves ting dit pand bestempelde als een krot, dat volledig ongeschikt is voor iedere bewoning. Het gesol met het gezin de Vaan dateert niet van vandaag of giste ren. Toen de familie zich in 1955 vanuit Vlijmen in Kaatsheuvel ves tigde, kreeg het een woning in de Erasstraat toegewezen. Regen en wind hadden hier vrij spel, het be hang viel vanwege het vocht van de muren, stukken muur en plafond kwamen naar beneden. Tot over maat van ramp brak er nog eens brand uit en stortte het gedeeltelijk in. Het gezin kreeg tijdelijk onder dak bij de schoonouders van de Vaan in Boxtel. Na een provisori sche herstelling weigerde de Vaan echter nog langer in dit krot te wo nen. De woning is later onbewoon baar verklaard en afgebroken. Daarna kreeg de Vaan toestem ming om een vervallen pand van W. de Kort in de Gasthuisstraat als noodoplossing te betrekken, een ou de en diep gelegen boerderij, welke reeds onbewoonbaar verklaard was. Ondanks de treurige toestand waar in deze woonruimte verkeerde, heeft de Vaan het met zijn gezin hierin drie jaren volgehouden. Toen hij daarna een van de huizen in de van Hees wijkstraat leeg zag staan, nam hij hiervan gebruik om met z'n gezin in te trekken. Daarvoor kreeg hij van „Purfina" achteraf ook toestemming. Deze was immers overtuigd van het tij delijk karakter dezer bewoning en dar spoedig een betere oplossing zou worden gevonden. De Vaan zat intussen niet stil om een andere woning te verkrijgen, maar nu deed zich het eigenaardige verschijnsel voor dat, als hij een bepaalde wo ning op het oog had, deze in de kortste keren door een ander werd bezet, zodat al zijn pogingen op niets uitliepen. Is hier bewust met het gezin de Vaan een spelletje ge speeld, zo gaat men zich afvragen. Wij kunnen natuurlijk daarop geen antwoord geven. Bij de uitzetting pleegde de Vaan geen enkel verzet, omdat, zoals hij het zelf zegt, Purfina het recht had dit te doen. Maar tegen het betrek ken van de woning Berndijksestraat 10 verzet hij zich wel. Hij heeft voorlopig z'n bekomst van de krot ten, welke hem tot heden zijn toe gewezen. Hij vindt dat deze mede oorzaak zijn geweest van het feit dat zijn echtgenote al vier miskra men heeft gehad en al negentien keer in een ziekenhuis werd opge nomen. Drie van zijn vier kinderen zijn volgens zijn zeggen ziek, en zouden samen niet minder dan vijf entwintig keer in een ziekenhuis hebben gelegen ter behandeling van opgelopen bronchitis. Het twee jarig zoontje wordt voor deze kwaal thans verzorgd in het kleuterver- blijf „De Krabbebossen" te Rijsber- gen. Ten slotte wappert hij met de officiële papieren, waarin uitspraak wordt gedaan over de ongeschikt heid van de toegewezen woning. Velen zijn begaan met het gezin van deze man, die als stikker werk zaam is op een plaatselijke schoen fabriek en ook in de avonduren druk werkzaam is om zijn gezin het nodige te geven. Bovendien is hij altijd een enthousiast lid geweest van de E.H.B.O. te Kaatsheuvel en steeds paraat om bij collectes de helpende hand te bieden, terwijl hij ook een actief lid was van de B.B. (Bescherming Bevolking). Het hoeft geen verbazing te wekken wanneer dit enthousiasme voor de gemeen schap verflauwt, wanneer deze zelf de gemeenschap deze man op die manier tegemoet komt in zijn po gen om een volwaardig en eerbaar lid van de samenleving te zijn. Dinsdagmiddag hebben gemeen tewerklieden het huisraad van de Vaan op een vrachtwagen geladen en in de woning Berndijksestraat 10 gedeponeerd, waardoor de publieke belangstelling zich naar dit deel van Kaatsheuvel verplaatste. De Vaan raakte hierbij vanzelfspre kend over z'n toeren, waarvan z'n bril het slachtoffer werd. Op het politiebureau heeft men hem een kalmerende injectie doen toedienen. Ten slotte is er, dank zij de bemid deling van de rijkspolitie bij de plaatselijke geestelijkheid, 'n voor lopige oplossing gevonden, door het gezin een menswaardige huisves ting te verschaffen in een van de lokalen van de voormalige nood- Uloschool in de Mgr. Völkerstraat, waarbij behulpzame handen voor 't transport van de inboedel zorgden, die hier tenminste voor schadelijke invloeden gevrijwaard is. Jeugd vacantie werk. Maandag 20 augustus a.s. begint in de St.. Jozefparochie het paro- chie-jeugdvacantiewerk, dat zal du ren van 20 t.m. 24 augustus. Dit werk is als idee uit de Paro chieraad naar voren gekomen en is in samenwerking met de Stichting Jeugdbelangen tot verwezenlijking gebracht. Hoewel het de eerste keer is, dat iets dergelijks in de St. Jozefparo- chie en tevens in geheel Kaatsheu vel gaat plaats vinden, is toch wel gebleken, en mag het de initiatief nemers dan ook tot voldoening stemmen, dat de behoefte aan een dergelijke vacantiebesteding wel degelijk bestaat. Niet minder im mers dan 150 jongens en meisjes, leerlingen van de 3e t.m. de 6e klas van de St. Bernardus- en Maria- school gaven zich voor deelname op. Wanneer het weer wil meewer ken, beloven deze vier dagen een succes te worden. Zelfs wanneer 't onverhoopt mocht regenen, gaat al les normaal door in verschillende lokalen, zij het dan in enigezins ge wijzigde vorm. Heel in 't kort volgt hier voor de vier dagen het pro gramma: Ganzebordspel, volksspe len, oriëntatietocht, terwijl op de vierde dag een grote sportdag zal worden gehouden, waarbij mooie prijzen te verdienen zijn. Wij wensen de kinderen en hun enthousiaste leiders prettige dagen toe. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel Duivensport. Uitslag van de door de Kaatsheu- velse postduivenvereniging gehou den wedvlucht vanuit Creil. In con cours 439 duiven. H. v. Helvoirt 1 25 39 52 57; A. de Bie 2 46; L. v. Geel 3 30 40 60; J. Ligtvoet 4; J. v. Riel 5 11 17 32 41 43; C. v. Ree 6 8; A. Couwenberg 7 33; H. Klis 9 18; A. Pijnenburg 10 12; Wellens-Krol 13; J. P. Brou wers 14 42; P. Ligtvoet 15 70; C. Nieuwenhuizen 16 21 38 53; W. Em mers 19; C. M. Snoeren 20 61 69; W. v. Heijst 22 24 51; M. Lensvelt 23; T. Schaafstra 26; T. v. Wanrooij 27 54 56 62; J. v. Bavel 28 64; J. Evers 29 36 44 45; Jac. Vloemans 31 47 48; A. van Gooi 34; L. v. d. Ven 35; K. Schaafstra 37; C. v. Wezel 49 58; J. Voogd 50; M. Klijn 55; J. van Beers 59; H. Hesselmans 63 66; P. Schoen makers 65; F. v. Woensel 67 68. Wedvlucht vanuit Noyon. In con cours 1067 duiven. J. P. Brouwers 1 33; W. Hamers 2: P. Ligtvoet 3 7 8 60; A. de Bie 4 6 22; B. v. Heesch 5; A. Couwenberg 9; H. v. Nieuwstadt 10 37; A. Pij nenburg 11 23; W. v. Heijst 12 14 46; H. v. Helvoirt 13 21 62; Jac. Klerx 15; T. v. Wanrooij 16 24 66; F. v. Woensel 17; F. v. d. Linden 18 54 64; M. v. Eoxtel 19 39 48; C. M. Snoeren 20; T. v. Riel 25; J. Vesters 26 68; C. Nieuwenhuizen 27 43; J. Evers 28 56; G. Ligtvoet 29 45; Jac. Vloemans 30 55 61; C. Hoe venaar 31; M. Klijn 32; W. Remme ren 34; H. Klis 35; A. Heijs 36; K. Schaafstra 38 58 63; W. Emmers 40 44; L. v. Geel 41; J. v. Boxtel 42; A. v. Gooi 47; G. Schrauwers 49 67; J. v. Dongen 50; W. de Cock 51; H. v. d. Linden 52; W. Pijnenburg 53; J. Ligtvoet 57 65 70; M. Voogd 59; C. van der Ven 69. Verkeersongelukken. Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur werd het 5-jarig dochtertje van de familie v. H. uit de Vaartstraat on der Sprang-Capelle in de Roesten bergstraat bij het oversteken met haar fiets door een bestelauto, be stuurd door J. W. uit Gilze-Rijen, aangereden. Gelukkig liep de klei ne wonderlijk genoeg geen .letsel op. Fiets ^n auto werden bescha digd. Dinsdagmiddag omstreeks kwart over twee werd de 16-jarige wiel- rijdster A. Z., wonende in de Hoofd straat te Kaatsheuvel, in de Peper straat aangereden door een auto, welke bestuurd werd door P. S. uit Kaatsheuvel. Ook hier werden fiets en auto beschadigd, maar voor het meisje liep het eveneens minder gunstig af. Met 'n diepe vleeswond aan haar onderbeen werd zij naar het ziekenhuis te Tilburg overge bracht. Ten slotte vond op deze dag om streeks zes uur ter hoogte van café De Steenbakker nog een ernstige aanrijding plaats. Hier botste de 27- jarige P. H. G. uit Waalwijk, die vanuit zijn woonplaats over de pro vinciale weg richting Loonopzand reed, met zijn scooter op een per sonenwagen, die komende uit de Van Hees wijkstraat richting Waal wijk wilde. De bestuurster van de auto, mej. P. uit Breda, die gestopt had om het verkeer over de provin- ciale weg te laten voorgaan, had juist haar wagen op gang gebracht, toen G. met z'n scooter naderde. Deze liep tengevolge van de botsing diverse beenbreuken en snij wonden aan het gelaat op, terwijl zijn echt genote, die op de duo zat, er met betrekkelijk lichte verwondingen af kwam. Beiden werden naar het ziekenhuis te Waalwijk overge bracht. De rijkspolitie stelde bij al deze gevallen een onderzoek in. r jt.i - e s Apollotheater zaterdag 18 augustus 8 uur en zondag 19 augustus 6 uur: „Vrij- gezellenflat", 14 jaar. zondag 19 augustus, 3 uur: „De hond van Vlaanderen". Alle leeft. 8.30 uur: „Scalperend schuim", 14 jaar. AFWEZIG van 18 aug. t/m 2 september Arts Kaatsheuvel Praktijk wordt waargenomen door R. Raaijmakers, arts, die voor de patiënten van P. Wij tenburg spreekuur houdt van 1 2 uur. Boodschappen voor 9 uur en herhaalrecepten tijdig laten bijvullen. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon- op-Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2050. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen, dienst Dr. Ver haak. MIDDENSTANDSCURSUS ALGEMENE ONTWIKKELING De cursussen algemene ontwikke ling voor 't bekende middenstands diploma, zullen in september ook in Drunen in de r.k. Jongensschool weer aanvangen. Vijf en twintig jaar geleden werd in Drunen met 't geven van deze cursussen gestart en in die afgelopen 25 jaar hebben on- telbaren van de mogelijkheid om in Drunen deze cursussen te volgen, gebruik gemaakt. De cursus algemene ontwikkeling is tegenwoordig vrij voor iedere leeftijd. Men kan zich opgeven bij de leraren, de heren W. Roozen, Grotestraat en J. Pelders, Pr. Bern- hardstraat. De examens zullen wor den gehouden in mei 1963. GESLAAGD Bij de in Den Bosch gehouden O.B.A.O.-examens, slaagden de vol gende leerlingen van de Lips' Be drijf sschool: P. Boom, A. v. Brunschot, S. v. Daal, A. Donders, M. Hutten, J. v. Huiten, A. Kanters, A. v. d. Lee, L. Mulders, W. Nelis, A. Oerlemans, T. Peijnenborg, G. Pulles, J. Richters, J. Verboven, A. Vissers en G. Wal ters. STEUN ANJERFONDS De jaarlijkse actie voor financiële steun aan het Anjerfonds zal in onze gemeente ditmaal bestaan uit een muzikale wandeling door de beide plaatselijke muziekcorpsen, tijdens welke een collecte voor het Anjerfonds zal worden gehouden. De harmonie „Drunen" zal reeds a.s. zondag deze muzikale wandeling met collecte houden en daarbij de volgende route nemen: Grotestraat, Bosseweg, Kasteeldreef en Badhuis straat. Met opzet heeft zij dat deel van de gemeente gekozen, waar men maar zelden gelegenheid krijgt de harmonie „Drunen" te zien en te horen. De Elshoutse fanfare zal op een nader te bepalen dag haar muzikale wandeling met collecte houden, waarbij zij haar route dan speciaal door Drunen zal nemen. De doelstelling van 't Anjerfonds, n.l. steunverlening van culturele ac tiviteiten, achten wij voldoende be kend. Wij willen de collecten gaar ne bij onze ingezetenen aanbevelen. AGENDA zaterdag 18 augustus 8 uur: Messalina, 18 jaar. zondag 19 augustus 4uur; Watt en Half-Watt in de Penarie. Alle leeftijden. 6.15 uur: Alt Heidelberg, 14 jaar. 8.30 uur: Messalina, 18 jaar. woensdag 22 augustus 8 uur: Alt Heidelberg, 14 jaar. 8.30 uur: Toneelclub, Hobbyclub. donderdag 23 augustus 7.30 uur: Hobbyclub handenarbeid „MESSALINA" De jonge Valeria ontmoet de hoofdman Lucius Maximus, op de dag voorafgaande aan die van haar huwelijk uit berekening met keizer Claudius. Een wederzijdse liefde ontbrandt tussen Valeria en Lucius, maar zij wijzigt haar naam in Mes salina en haar huwelijk met keizer Claudius wordt met pompeuze fes tiviteiten gevierd. Lucius vertrekt met zijn legioen naar Armenië en tijdens zijn afwe zigheid wordt Messalina tot de sen suele, despotische en wrede keizerin, welke de geschiedenis ons heeft le ren kennen. Haar liefde voor Lu cius blijft echter. Messalina probeert Lucius over te halen de keizer te verraden, maar hij schaart zich bij de oppositiebe weging, welke zich tegen Messali- na's geïntrigeer verzet. Messalina treedt steeds driester op tegen het volk, omdat zij Lucius lief de niet terug kan winnen. Dit doet Lucius besluiten de strijd tegen Messalina tot het bittere einde te voeren, aangemoedigd door een jon ge Christin Sylvia, voor wie hij een zuivere liefde heeft opgevat. Lucius verslaat de aanhangers van Messa lina, waardoor hij keizer Claudius* leven redt. Nu de orde in het keizerrijk weer hersteld is, zou Lucius eer en macht ten deel kunnen vallen, maar hij geeft er de voorkeur aan met Sylvia naar het verre Assyrië te vertrek ken. „WATT EN HALF WATT IN DE PENARIE" Een film die weinig toelichting behoeft. Deze twee overbekende filmkomieken staan borg voor an derhalf uur pretentieloze ontspan ning voor jong en oud, waarbij de jeugd tot 14 jaar slechts 50 ct. be taalt. Zondagmiddag 4 uur. „ALT HEIDELBERG" Karl Heinrich, de jonge erfprins van Sachsen-Karlsburg, is zeer streng opgevoed en kende derhalve in zijn jeugd weinig levensvreugde op het voorname, stille slot Karls- burg. Dr. Jüttner en Lutz, die bei den slecht met elkaar kunnen op schieten, krijgen opdracht Karl Heinrich te begeleiden naar Heidel- berg, alwaar de jonge prins zijn studie moet voltooien. Natuurlijk krijgen beide vijanden moeilijkhe den met elkaar en dit spitst zeer zeker nog meer toe als Karl-Heinz een zekere Kathi ontmoet. Jammer genoeg moet Karl-Heinz plotseling terug naar Sachsen-Karlsburg, zo dat het afscheid moeilijk valt, om dat beide jonge mensen beseffen dat ■dit een afscheid zal worden voor altijd. ONDERLING CONCOURS Zondag werd in Vlijmen op de bomen van de scherpschuttersvereniging Juliana 'n onderlinge wedstrijd gehouden tussen Haar steeg, Herpt en Vlijmen. Bij de eerste zestallen evenals bij de twee de zestallen behaalde de scherpschutters vereniging Juliana de eerste prijs. WEDVLUCHT DE REISDUIF Uitslag van de wedvlucht van de Reisduif uit Creil Fr. Th v Overdijk 1, 4, 16; J v d Heuvel 2, 7, 24; P Vermeulen 3, 11, 12, 14, 15, 19; C v Vugt 5; P Diepstraten 6, 8; Jos Kuijs 9, 10; P v Dal 13, 23; Th v Esdonk 17, 18; B v Esdonk 20; G v d Wiel 21, 22. Extra prijs gewonnen door J v d Heuvel. WIELRENNEN Ronde van Uden De Vlijmense renners Piet Deenen en Fried Liebregts hebben zondag in de ronde van Uden de vele supporters laten genieten van een spannende wedstrijd; reeds in het begin waren zij te vinden in de kopgroep. Toen ging Fried Liebregts na het winnen van een premie er alleen van door, hield dit vele ronden vol, maar geleidelijk kwa men renners opzetten om Liebregts een halt toe te roepen. Dit lukte, maar even later sprong Piet Deenen weg en hoe de kop groep van 17 renners zich ook inspande, Deenen kwam alleen op de finish af e deze wedstrijd. Fried Liebregts werd"^ GOUDEN BRUILOFT t Maandag j.l. vierde het echtpaar P Baardwijk-van de Ven alhier zijn bruiloft. Om dit zeldzaam feit te herdenk was er door de buurt een comité gevor^ en waren er gelden bijeen gebracht om U gouden paar een cadeau te kunnen aanb den. Voor de woning van het gouden was pen prachtige erepoort aangebr!^ terwijl de woning ook inwendig smaaK- was versierd. Van tal van huizen wapw.,? de vlag. Om 10 uur werd in de parochiekerk doe- de Z.E. heer pastoor een plechtig gezon? H. Mis van dankbaarheid opgedragen Te bijwoning van deze H. Mis werd het bruid; paar door een stoet van bruidjes aan hujj afgehaald en gezeten in een versierde auto met de familie naar de kerk geleid. Na afloop der kerkelijke plechtigheden werd aan de woning door de buurtcommj;* sie het gouden paar toegesproken en na mens de buurt een cadeau aangeboden Van de gehouden receptie werd een zeer dru gebruik gemaakt. Talrijk waren ook de bin- nengekomen gelukwensen en bloemen. In de namiddag werd door de hannoo< en de beide zangverenigingen een serenact gebracht. Het is ongetwijfeld voor het zeer krasse echtpaar een onvergetelijke dr geworden. KERMIS De kermis zal dit jaar alhier plaats vit- den op 25, 26, 27 en 28 augustus. Naarv vernemen zullen er dit jaar voor 't eent ook attracties op de Vliedberg worden on gesteld. KRUISBOOGSPORT Onder auspiciën van de Langstraat» Schuttersbond organiseerde Onderliep Vriendschap op de achter café W. v. d.l« gelegen banen verleden zondag het derde e laatste bondsconcours, waaraan alle bij bond aangesloten verenigingen deelnamea Omdat na de eerste twee gehouden con coursen de verschillen op de ranglijst mu- zeer gering waren, werd het een spannend: strijd om in het bezit van de fraaiste pr,, zen te komen. De diverse uitslagen luiden Korps A: 1 Rozenjacht Vlijen 240 pt.; 2 Onderlings Vriendschap Haarsteeg 240 pt 3 Willem Teil Vlijmen 232 pt.; 4 Na Ar beid Vermaak Rosmalen 230 pt.; 5 Dc spruit wordt een boom Oisterwijk 82 pi Korps B 1 Rozenjacht Vlijmen 233 p: 2 Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 22i pt.; 3 Willem Teil Vlijmen 187 7pt.;4bi Arbeid Vermaak Rosmalen 128 pt. Personele prijzen A: 1 H. Verhagen Rk malen 25 pt.; 2 W. v. Engelen Vlijmens pt.; 3 P. v. Engelen Vlijmen 25 pt.; 4 J. Bijnen Vlijmen 24 pt.; 5 G. v. d. Hok Vlijmen 2444 pt. Personele prijzen B1 J. van Vlijmen 2 pt.; 2 Th. Mimpen Vlijmen 23pi 3 W. Koks H.arsteeg 23 pt.; 4 Sj.i Wiel Haarsteeg 23 pt. Ereteken J. van Bijnen Vlijmen 66 y Koningskruis H. Verhagen Rosmalen 69; Extra-prijs P. van Engelen Vlijmen 24 Loterij: le prijs W. v. Engelen,2e ptj B. v. d. Meijden, beiden Vlijmen. VERERENDE UITNODIGING Van het bestuur van de KNBB, distri: Tilburg, ontving dezer dagen onze genoot Kees v. d. Loo de vererende uim> diging om deel te willen nemen aan eenfc derland - België-ontmoeting, die op 7,8,S 15 en 16 sept. a.s. in café Bierings in Til burg wordt gehouden. De overige deelnemers van Nederbi zijn: van Helvoirt Waalwijk, Hollants, Tbs sen en van Tuijn Tilburg, Smans Donpe. Berkelmans Vught en v. d. Dolder Doetii chem. Wij wensen onze dorpsgenoot tijden deze landen-ontmoeting veel succes toe. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de pni tijk van doktér K. van Tuijn te Kaatsheun worden waargenomen door dokter H. W» keiman alhier. KERKDIENSTEN ZONDAG 19 AUGUSTUS 1962 Ned. Herv. Kérk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Dr. F. L. Bos n: Vlaardingen. Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur zondagavond 12 uur zal de prakt:' van dokter Gerlach voor spoedt vallen worden waargenomen dokter Wijffels te Waspik, telefo:: 04168-250. Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur W zondagavond 12 uur zal de prate; van dokter Gerlach voor spoedF vallen worden waargenomen d>: dokter Wijffels te Waspik, telefo 04168-250. GOUDEN BRUILOFT Vrijdag 17 aug. viert het echtpaar Etten-Kouwelaar, Spoorstraat 44, zijn F0 den bruiloft, 's Morgens zal in de There^ kerk Waspik-Boven een H. Mis van 4^ baarheid worden opgedragen. Het bc-_ comité onder voorzitterschap van de net-' Kanters heeft zich beijverd om deze voor het gouden bruidspaar en familie een onvergetelijke te maken. Het jubilea de paar heeft 4 zoons en 14 kleinkind^5

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 10