wAAlwijkse en LanqstR&atse couRAnt NU DE „ARMENWET" VAN 1912 GAAT VERDWIJNEN BINNEN- EN BUITENLAND Uit ticLangstraat Vlijmen BEDEVAART NAAR KEVELAAR. Haarsteeg: Heusden STASSAR Waalwijk Capelle MAANDAG 20 AUGUSTUS 1962 Me JAARGANG No. 65 De tcho vAn het Zuióen Uitgever: ffaalwokse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Uit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo' Ter vervanging van de verouder de Armenwet 1912 is, zoals reeds c-emeld, thans bij de Tweede Kamer een ontwerp Algemene Bijstands- wét ingediend. Zij wil: 1. Aan iedere Nederlander, die hier te lande in zodanige omstan digheden verkeert of dreigt te ge raken, dat hij niet over de midde len beschikt om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voorzien, bijstand verlenen; 2. die bijstand afstemmen op de omstandigheden en mogelijkheden van persoon en gezin, alsmede op 't betoonde besef van verantwoorde lijkheid voor de voorziening in het bestaan. Zij is er op gericht de per soon zo mogelijk in staat te stellen zelfstandig in zijn bestaan te voor zien; 3. bij algemene maatregel bepa len tot welk bedrag ten minste moet zijn voorziep in bepaalde noodzakelijke kosten van het be staan; 4. aanvragers om bijstand het recht geven, tegen gemeentelijke beschikkingen dienaangaande in beroep te gaan bij Ged. Staten, die weer onder controle staan van de Kroon; 5. de financiële bijstand niet ver halen op kinderen. Positief recht Vóór 1912 was de armenzorg ge baseerd op de wet van 1854, welke steun gaf wegens het door armoede dreigende gevaar voor de openbare orde en veiligheid. In de wet van 1912 wordt de overheidsarmenzorg pas ingeschakeld als kerken en par ticuliere instellingen geen steun bieden. Van recht op hulp is geen sprake, evenmin als nood dreigend is. Een steu.naanvragende mag niets bezitten dan noodzakelijk huisraad. Dan kan hij of zij financiële steun krijgen precies tot de grens van het minimum levensonderhoud. De voorgestelde nieuwe regering maakt van de bijstand een positiel recht, waardoor de hulp niet meer afhankelijk is van kerken of parti culiere instellingen, het barmhar tigheidselement geheel is vervallen. Zo kan wordt de thans inge diende wetsvoordracht wet ie mand wiens vermogen dusdanig is geslonken dat hij er niet meer van leven kan, een beroep op de wet doen. Volgens de nu nog werkende oude Armenwet 1912 moet hij eerst dat nog resterende vermogen opte ren, alvorens hij om overheidsbe stand kan vragen. Geheel in afwijking van de sfeer van armoede der nog werkende ou de Armenwet wenst de nieuwe wettelijke regeling van de over- heidsplicht tot financiële bijstand te voldoen aan de volgende eisen: a. de bijstand dient toereikend te zijn, en wel in alle opzichten; b. omtrent de toereikendheid van de bijstand dient zekerheid te wor den geboden; c. de bijstandvoorziening mag niet het besef van de eigen verant woordelijkheid van de persoon voor zijn bestaan ondermijnen, noch be lemmerend werken op de ontwik keling en het functioneren van de normale bestaansvoorzieningen. Voorbeelden Het vaststellen van een toerei kende bijstand is een beleidsbeslis sing van B. en W.; de grens ligt daar waar het noodzakelijke wordt overschreden. Wat is „noodzake lijk"? Dat een krankzinnige wordt verpleegd; dat een bejaarde die in een tehuis behoort, daar dan ook heen moet kunnen gaan; geld dat voor gezinsverzorging nodig is als de huisvrouw (door ziekte) ontbreekt; dat normale bestaansvoorzieningen er zijn; dat bij dreigend verlies van zelfstandige voorziening in het be- VERBITTERING EN SPANNING IN WEST-BERLIJN Vijfduizend jonge Westberlijners hebben bij de doorlaatpost aan de Friedrichstrasse een woedende aan val gedaan op de Russische bus, die elke dag van Oost- naar West-Ber- lijn en terug rijdt met verse, dan wel afgeloste schildwachten van het Russische oorlogsgedenkteken, dat in het westelijk stadsdeel staat. De menigte slaagde er in ondanks felle charges van de Westberlijnse politie alle ruiten van de bus met keien in gruzels te gooien en nam daarna zo'n dreigende houding aan, dat de Russen de terugweg naar Oost-Berlijn die nacht niet durfden aanvaarden. Zaterdag liep de bus met schildwachten al één gebroken ruit op, toen Westberlijners demon streerden tegen het neerschieten van de 18-jarige Oostduitse vluchte ling Peter Fechter. Zoals gemeld, lieten de Vopo's de jongeman dood bloeden, alvorens hem bij de muur weg te halen. Stenen-regen De Westberlijnse jongelui waren door dit drama aan de grens van de Amerikaanse sector zo geschokt, dat z'j begonnen op de plaats van het orama twee kruisen op te richten met daarop de woorden: „Wij be schuldigen". Rond dit „monument" kwam zaterdag een enorm hoeveel heid bloemen te liggen. Er werd 900 Mark ingezameld voor de oprichting van een definitief gedenkteken, «en kwam de bus Onmiddel- "Jk richtte de woede van de demon stranten zich daarop, maar 't bleef me avond bij één gesneuvelde ruit. ne westberlijnse politie beloofde de "Ussen in verband daarmee, een es corte. Jejwijl de bus daarop 'savonds stond ie wachten, begon de aanval 30nêelui. Een regen van ste- rho £letterde tegen de ruiten. De SÏm ga.f vo1 gas en reed met S saaiheid op de menigte in. onder boven wonder werd nie- gedeerd. De bus reed zonder escorte verder naar het gedenkte- J.L6ev°igd door de joelende en reeuwende Westberlijners. De s.en fielden de oren dicht voor wnn/Waai'Geen van hen was ge wond geraakt. Protesten malei-ge^0nd werd even iater de ti? pn nep' »Onze muur is prach- hin» ii-° SraPPig voor West-Ber- se nAiu-J moest door de Westberlijn- een i w.Worden ontzet en werd in ook „i tie-auto weggebracht, die een bombardement met ste nen moest doorstaan. Hetzelfde lot ondergingen twee jeeps van de Ame rikanen. West-Berlijn is boos op de Amerikaanse soldaten, omdat die niets hebben gedaan om de neerge schoten Fechter te helpen. Er is zelfs een protest ingediend tegen de Amerikaanse bevelhebber Watson en een ondergeschikte officier, die dienst hadden tijdens het drama. „Wij beschuldigen beide officieren van het niet verlenen van hulp aan een mens in levensgevaar". Het is niet bekend wie het protest heeft ingediend, maar particuliere klach ten tegen de Amerikaanse bezet tingseenheden hebben geen schijn van kans. Watson heeft zelf aan de Russische commandant in Berlijn geschreven, het gedrag van de Vo po's jegens Fechter „als een daad van barbaarse onmenselijkheid" te beschouwen. Versperring Burgemeester Willy Brandt heeft de demonstranten nog tot kalmte gemaand in een toespraak vanaf het stadhuis-balkon. Veel heeft het niet geholpen, want zij sleepten later 2 autowrakken naar het punt van de muur, waar de Sovjet-bus op weg naar huis moest passeren. De wa gens werden in brand gestoken. Die nacht werd verwacht dat de bus zou trachten door de Britse sector te „ontvluchten". '»:auL:J ~"n l 'i' WAARNEMERS V.N. NAAR NIEUW-GUINEA De afspraak tot het staken van de vijandelijkheden op westelijk N.- Guinea is zaterdag ingegaan. Op dat ogenblik waren er nog geen mili taire waarnemers op Nieuw-Guinea aanwezig, maar er worden maatre gelen genomen om ze er zo snel mo gelijk heen te dirigeren. De afkondiging van het bestand geschiedde te Hollandia om half 10 plaatselijke tijd zaterdagmorgen. De bevelhebber der Nederlandse zeestrijdkrachten, vice-admiraal L. Brouwer, heeft in een dagorder de troepen geprezen om hun loyaliteit, volharding en zelfbeheersing. Een correspondent bij de Ver enigde Naties bericht, dat de mili taire adviseur in Kongo, brigadier- generaal Indar Jut Rikhye van het Indiase leger, nog deze week naar Nederlands Nieuw-Guiena vertrekt om de situatie daar op te nemen en aanbevelingen te formuleren voor de troepencontingenten die voor de V.N. nodig zullen zijn. Verder zullen officieren van de troepen der Verenigde Naties uit Egypte, Zweden, India en Kongo tij delijk naar Nieuw-Guinea worden staan middelen worden verschaft, die voorziening te herwinnen. Zo zal een biistand genietende passend werk moeten aanvaarden. Is hij in moeilijkheden gekomen door nala tigheid inzake tijdig afsluiten van verzekeringen enz., dan zal de over heid indien mogelijk later de bij standgelden terugvorderen. De nieuwe wet geldt dan ook voornamelijk voor diegenen, die via de sociale wetgeving niet of onvol doende zijn gedekt. Het sociale- en loonbeleid der re gering mag nimmer worden door kruist; ais een gemeente b.v. meer bijstand zou geven dan de loonnor- men toelaten, dan kan de Kroon dat ongedaan maken. Wie een beroep op de wet doet, dient een bijstand te krijgen die is afgestemd op de persoonlijke om standigheden en mogelijkheden. Vervallen begrip Bovenstaande vermeldt de memo rie van toelichting van het wetsont werp algemene bijstand, dat onder tekend is door de ministers Klompé en Veldkamp. Op een toelichtende persconfe rentie zei eerstgenoemde bewinds vrouwe, dat iedere zich in financië le moeilijkheden bevindende land genoot zich (werkt de nieuwe wet) met opgeheven hoofd naar het ge meentebestuur kan gaan met het verzoek om bijstand, het begrip „armoede" is vervallen. In allerlei kringen kornen tegenwoordig fi nanciële moeilijkheden voor, dat is helemaal geen „schande" meer. De bona-fide aanvrager behoeft geen „vernedering" te voelen, de hulp is trouwens geheel gebaseerd op her stel. De huidige Armenwet kost jaarlijks een 300 a 330 miljoen, de nieuwe wet zal op den duur ver moedelijk een 65 miljoen méér vragen. gestuurd om als waarnemers het oppertoezicht uit te oefenen op de opvolging van het staakt-het-vuren. Over de samenstelling van de troepen der V.N. is nog geen defini tieve regeling getroffen. Verschei dene landen zijn in overweging voor het verschaffen van troepen. Er is aan Malakka gedacht, maar berich ten dat al een uitnodiging tot Ma lakka is gericht, zijn niet bevestigd. NIET-NEDERLANDERS KRIJGEN VISA De correspondent van het A.N.P. te Hollandia heeft uit betrouwbare bron vernomen, dat binnenkort of ficieel zal worden bekend gemaakt dat de residenten in Nieuw-Guinea zullen worden gemachtigd visa te verstrekken aan inwoners van N.- Guinea die niet de Nederlandse na tionaliteit bezitten. Dit zijn de „maatschappelijke Ne derlanders" die in 1950 uit Indonesië naar Nieuw-Guinea zijn gekomen en nog steeds de Indonesische natio naliteit bezitten. De regeling omvat tevens de groep verstekelingen die, na hun vlucht uit Indonesië, uit Nederland zijn overgebracht naar Nieuw-Guinea, voorts aanhangers der Zuid-Moluk- ken en van de Permesta (opstande lingen uit Zuid-Celebes). MILITAIR OVERLEDEN IN NIEUW-GUINEA In een ziekenhuis te Kaimana op Nieuw-Guinea is bij een operatie overleden de 23 jaar oude tijdelijk reserve-luitenant C. H. L. M. Mo- reu uit Eibergen. Luitenant Moreu was donderdag bij een vuurgevecht bij Soem in de buurt van Fakfak gewond geraakt. De 21-jarige soldaat eerste klas P. W. Verstegen uit Tilburg werd donderdag gewond. Hij is opgeno men in een ziekenhuis te Kaimana. GERUCHT OVER VERLOVING PRINSES IRENE Volgens het Britse blad „The Dai ly Telegraph", zou er een verloving op komst zijn tussen prinses Irene en de Belgische graaf Albert de Limburg Stirum. Volgens de Daily Telegraph zouden koningin Juliana en prins Bernhard thans een beslis sing terzake overwegen. Graaf Alberts broer, graaf Ever- hard, is vorig jaar in het huwelijk getreden met prinses Helène van Frankrijk, de dochter van de graaf van Parijs. Volgens de Daily Tele graph is de moeilijkheid bij de ver loving tussen prinses Irene en graaf Albert, dat laatstgenoemde katholiek is. Dit zou dan problemen geven, met name in Nederland, zolang kroonprinses Beatrix niet getrouwd is en prinses Irene de eerste in de lijn van opvolging voor de troon. Aldus, nog altijd, het Britse blad. JACQUES SOUSTELLE GEARRESTEERD IN ITALIË Vrijdag is te Milaan de arrestatie bekend gemaakt van Jacques Sous- telle, voorm. gouverneur-generaal van Algerije, later minister onder president De Gaulle en daarna, na dat hij als minister was ontslagen, vooraanstaand leider van hen die zich verzetten tegen de Algerijnse politiek van het Franse staatshoofd. De 50-jarige Soustelle, die een vals paspoort bleek te bezitten, zal als ongewenste vreemdeling over de Italiaanse grens worden geleid. BOM BIJ VILLA VAN FRANCO Bij de muur rond Franco's buiten verblijf in San Sebastian, de groot ste badplaats aan de Spaanse noord kust, is zondag een kneedbom ont ploft. Aan de villa werd geen scha de toegebracht. Wel sprongen rui ten van een nabij gelegen klooster en van twee aangrenzende huizen. Franco was niet in zijn zomerver blijf, zijn echtgenote wel. Mevrouw Franco is vrijdag in San Sebastian aangekomen. De 70-jarige Spaanse dictator is, zo meent men te weten, met een jacht ergens in de Golf van Biscaje aan het vissen. BOEKHOUDER VERDUISTERDE 100.000 De districtsrecherche van de Rijks politie te Utrecht heeft de 39-jarige boekhouder A. V. R. uit Bunnik ge arresteerd. De man wordt er van verdacht op grote schaal frauduleu ze handelingen te hebben gepleegd ten nadele van zijn werkgever, het koelbedrijf Dë Jong uit Bunnik. Men vermoedt dat het hier gaat om een bedrag van rond de 100.000.—. De boekhouder heeft inmiddels tegen over de officier van justitie en rech- ter-commissaris in Utrecht de frau de toegegeven. Bij een accountantsonderzoek over 1961 zijn de falsificaties aan 't licht gekomen. Van R. heeft in ongeveer vijf jaar tijd regelmatig bedragen laten overschrijven op zijn eigen gi ro-rekening. Via knoeierijen in de boekhouding van het koelbedrijf dekte hij deze stortingen. Van het geld is niets meer over. In zijn woonplaats stond de boekhouder be kend als een joviale en royale fi guur. 28 DODEN BIJ BUS-ONGELUK Als gevolg van een ontploffing in een autobus in de provincie Boyaca, 170 kilometer van Bogota, zijn vo rige week woensdag omstreeks 28 mensen gedood en verscheidene an deren zwaar gewond. Er zaten 36 personen in de bus. De oorzaak van de ontploffing is nog niet vastgesteld, doch volgens in Bogota lopende geruchten zou in de autobus een bom zijn ontploft. GEHELE BEZIT VAN WEDUWE GESTOLEN Uit de woning van een Haagse weduwe is in de nacht van 14 op 15 augustus tijdens haar afwezigheid haar gehele bezit, groot 10.000. en 125 dollars gestolen. De inbre kers verschaften zich toegang door forcering van haar keukendeur en vervolgens verbraken zij in de gang der had deze weduwe haar gelde- derd had deze weduwe haar gelde lijk bezit verborgen. DE ZWALUW Zaterdag 18 aug. namen de leden van de Zwaluw deel aan de grote derby georga niseerd door Tilburg Vooruit. De duiven werden om 7 uur gelost met sterke westen wind. De eerste nationale duif te Vlijmen werd geconstateerd 13-01-06 op afstand 484 km, wat wel geen zeer vroege duif is, maar toch nog wel flink in de prijzen zal spelen. De duiven kwamen zeer slecht afzetten en voor Vlijmen waren de prijzen verdiend te 13-52-28. Kampioenschappen de Zwaluw: Jonge duiven, duif kampioen: 1 P v Ges tel; 2 H Pelders; 3 C v Heivoort; 4 K Ki- vit; 5 H de Laat-Parijs; Hok jonge duiven: 1 Cv Heivoort; 2 L Klerkx; 3 H Pelders; 4 K Kivit; 5 P v Gestel Duif kampioen Fond: 1 Th v Bokhoven; 2 M Nicols; 3 C v Heivoort; Hok kampioen Fond: 1 Th v Bokhoven; 2 M Nicols; 3 C v Heivoort. Duif kampioen hoogste aantal punten van alle vluchten: 1 H Pelders 1506 pt, komt hiermede in bezit van wisselbeker. Beker Orleans vlucht oude duiven: H C de Laat-Parijs met eerste prijs. WIELRENNEN Successen van de leden van de Zwaluw Woensdag, Maria Hemelvvaart, won v. d. Ven op overtuigende wijze de Ronde van Boxtel. Hij ging half de cour6 alleen weg en wist stand te houden tegen het peloton dat telkens trachtte bij te komen; maar van de Ven was in grote vorm en hield stand en nam vele premies voor zijn rekening, o.a. de grote Boxtelse premie voor de renner die het meest als eerste over de finishstreep ging; een prachtige overwinning. Donderdag werd hij 18e in een grote wedstrijd in België en zaterdag 12e in België. Zondag werd deelgenomen aan de ronde van Schijndel. De Vlijmenaren waren weer steeds in kopgroep te vinden, maar Fr. Lie- bregts moest na een valpartij de strijd sta ken. B v d Ven probeerde enkele keren in de laatste rondes om alleen weg te komen, maar het lukte niet; in de kopgroep bleef hij en in de sprint werd van de Ven 8e. Alles bijeen weer goede uitslagen. HUISORKEST SLEEGERS VOOR KRO-MICROFOON Zaterdagmiddag half 3 was heel Vlijmen afgesteld op de KRO-microfoon Hilversum, om te luisteren wat het huisorkest Sleegers, vader Sleegers, 3 dochters en 6 zoons, 10 personen, ten gehore gaven. Vijf nummers werden op de band vastgelegd. Het zijn: Mexico, de Sneeuwwals, Wheels, Yellow Bird en La plus belle valse d'amour. Het muzikale gezin oogstte veel bijval; het was de derde maal dat zij voor de radio optraden. 31 Aug. en 1 sept. gaan de Vlijmense pelgrims naar Kevelaar. Zij die mee willen gaan kunnen zich opgeven bij de heren Ki- viets en van de Udenhout. HAARSTEEG - BLAUW-GEEL 2-3 Het is van het bestuur van de v.v. Haar steeg een goede gedachte geweest om en kele weken voor dat de nieuwe competitie begint het le elftal een oefenwedstrijd te laten spelen tegen een sterke 3e klasser. Het was Blauw-Geel uit Veghel dat zich bereid had verklaard om als tegenstander op te treden en het moet gezegd worden dat Haar steeg, al werd het dan een nederlaag, toch uitstekend partij heeft gegeven. Wat de toeschouwers na afloop wel het meeste voldoening zal hebben verschaft is, dat vooral de opgestelde debutanten zo goed hebben voldaan. Het was vooral de jeug dige linksbuiten Cor van Engelen, die zich van de faam van de Veghelnaren maar heel weinig aantrok en een uitstekend debuut maakte en wij geloven wel dat de elftal commissie aan deze speler de grootste aan dacht zal hebben besteed. Een totale off-day had echter doelman Cor van Bladel, want van de drie doelpunten die de gasten wisten te scoren, waren er minstens twee houdbaar geweest, zodat Haarsteeg met een kleine zege uit het strijdperk te voorschijn had kunnen treden. Onder een warme zon be gonnen om half 3 beide partijen aan de wedstrijd en het waren vooral de gasten die in de beginperiode in de aanval waren. Maar naarmate de tijd verstreek pasten de gastheren zich meer aan hun spel aan en toen verplaatste het spelbeeld zich meer naar de overzijde. Er deden zich reële kan sen voor en eenmaal stond midvoor v. d. Heijden in gunstige schietpositie maar schoot veel te zacht en deze kans ging ver loren. Even later was het toch raak; het was de inmiddels naar rechts verhuisde Cor van Engelen die een hoge voorzet gaf, die v. d. Heijden met een fraaie kopbal afrondde, 1-0. Lang had de thuisclub van deze voor sprong geen plezier, want direct na de we- deraftrap loste de Blauw-Geel midvoor een harde schuiver, waaruit de gelijkmaker ont stond, 1-1. Na de thee gingen de gasten direct in het offensief, met passes over de volle breedte van het veld trachtten zij de Haarsteeg-defensie uit balans te brengen, maar dit lukte njet. In deze afweerslag had vooral linksachter Willy van Oyen een groot aandeel en door zijn toedoen liepen de meeste aanvallen op niets uit. Uit een der Blauw-Geel aanvallen schoot hun linksbin nen hard op doel; doelman van Bladel on derschepte wel dit schot, maar sloeg tot ieders verbazing de bal in het net, 1 - 2. Dit presentje verschafte de bezoekers de no dige morele steun en toen 10 min. later Haarsteegs doelman weer finaal over een schuiver heendook en de bal weer onnodig in het net verdween, was de aardigheid er voor de thuisclub af. Toch gaf Haarsteeg zich ondanks de 1 - 3 achterstand nog niet gewonnen en 8 min. voor het einde ver kleinde v. Hooff de achterstand tot 2-3, maar meer lieten de gasten niet toe en kwam met deze stand het einde. KERMIS De jaarlijks terugkerende kermis zal dit jaar plaats hebben op zaterdag 25, zondag 26, maandag 27 en dinsdag 28 aug. Vier dagen lang zal de jolijt weer hoogtij vieren; in alle bestaande café's zal er gelegenheid worden geboden om te dansen en op het in het centrum aangelegde plein zullen enkele vermakelijkheden ten dienste van de jeugd verrijzen. Zoals gebruikelijk zal de Kon. Harmonie St. Cecilia de kermis zaterdag middag openen met een muzikale wandeling door het dorp, waarna het feest kan begin nen. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op woencdag 22 augus tus 1962 des namiddags 8 uur. Agenda 1. Opening. Wegens VAKANTIE is onze zaak gesloten van 16 t/m 25 augustus 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanwijzing taxateur in verband met de overdracht woningwetwoningen. 5. Verkoop gronden in het uitbreidings plan Oudheusden. 6. Verhuring grond industrieterrein. 7. Wijziging verordening keurlonen. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. OPBRENGST VLUCHT VOOR GROENE KRUIS De P.V. De Luchtvaart en Nooit Gedacht alhier, hielden op 14 aug. j.l. een wedstrijd ten bate van het Groene Kruis voor Sprang- Capelle en omstreken. Deze vlucht staat tel- kenjare in de belangstelling van eenieder. En natuurlijk is men steeds vol belangstel ling naar de financiële afloop van deze vlucht. Veel werk is er door de lëden van beide verenigingen verricht om alles een zo goed mogelijk verloop te doen hebben. Zij weten zich daarbij gesteund door enkele personen, die ieder jaar er weer op uit zijn om voor deze vlucht prijzen aan te brengen. En deze stille werkers brengen ook inder daad talrijke en zeer kostbare prijzen bij een. Natuurlijk moeten ook zij zich gesteund weten door het zakenleven. Maar uiteinde lijk zijn allen benieuwd naar de financiële afloop van deze vlucht. Vrijdagavond j.l. vond in het bijzijn van de voorzitter en de penningmeester van de vereniging het Groene Kruis voor Sprang- Capelle om omstreken de overhandiging plaats van het netto-eindbedrag van deze vlucht. Vooraleer wij dit resultaat bekend maken willen wij vanaf deze plaats beide bovengenoemde verenigingen dank brengen voor het ook dit jaar weer genomen initia tief om een zgn. G.K.-vlucht te houden. De secretaris van de Luchtvaart deelde hier bij mede, zulks nog naar aanleiding van het zojuist gehouden 40-jarig jubileum, dat de Groene Kruisvlucht in 1937 voor het eerst is gehouden, zulks op voorstel van het lid de heer E. Haverhals. Vooraleer men deze vlucht met beide genoemde verenigingen or ganiseerde, was het de Luchtvaart die deze vlucht voor zijn rekening nam. Thans ech ter, na oprichting van de P.V. Nooit Ge dacht, doet men dit gezamenlijk. En men zou hier veel van kunnen vertellen, doch bij de gehouden receptie van de Luchtvaart heeft de voorzitter van het Groene Kruis een en ander reeds naar voren gebracht, om- in dit bericht hierop nader in te gaan. Wij kunnen in ieder geval vaststellen, dat de Groene Kruis-vlucht ook dit jaar weer bij zonder geslaagd is. Niet alleen wat het fi nanciële gedeelte betreft, doch ook wat be treft het voor deze vlucht ter beschikking gestelde aantal prijzen. De zg. stille werkers de heren Kommers, Michaël en van Dron- gelen, alsmede de leden van de Luchtvaart zelf, hebben dit jaar wel een zeer respecta bel aantal waardevolle prijzen bijeen weten te brengen, dat bij de uitreiking op zater dagavond j.l. velen niet goed hun keus kon den maken. Maar nu het uiteindelijke re sultaat van deze vlucht. F 839,17 kon aan het bestuur van het Groene Kruis worden afgedragen. Voorwaar een pracht resultaat. En, zo vertelde ons de penningmeester van de Luchtvaart, de heer Verduijn, als wij al len eendrachtig samenwerken voor de vol gende Groene Kruis-vlucht, kunnen wij het bedrag van duizend gulden zeer zeker over schrijden. Laten wij hopen, dat de vereni ging het Groene Kruis telkenjare op haar post diverse inkomsten, minstens zal kunnen boeken f 1000. van de wedvlucht georga niseerd door de beide plaatselijke postdui venverenigingen. Het laat zich indenken, dat de voorzitter van het Groene Kruis, de heer Waverijn, zeer ingenomen was met de opbrengst van deze vlucht. De heer Wave rijn stak zijn vreugde over dit resultaat dan ook niet onder stoelen of banken. In dit ver band mogen wij wijzen wat bereikt kan worden bij een eendrachtige samenwerking. KUNST NA ARBEID. De muziekvereniging Kunst na Arbeid alsmede het jeugdorkest hopen binnen kort in samenwerking met de fanfare O.B.K. uit Well een concert te verzorgen te Capelle en Well. HOGEVAART P.V. NOOIT GEDACHT Uitslag concours vanuit Creil, afstand 325 km, deelname 200 duiven; eerste duif 2.40 uur; los 10.45 uur. W Nieuwenhuizen 1, 48; J v Zeist 2, 13; M Netten 3, 7, 10; A v d Schans 5, 34; Jac Ophorst 4; Gebr. v Os 6, 24; A M de Jong 8, 25; G Rozenbrand 9, 19, 47; C Broeks 11; A Spierings 12; A Tactor 14;, 23, 40, 42; A Heiblom 15, 37; C Verhagen 16, 32; H v Zeist 17, 18, 29, 35; M Treffers 20, 21; P v Dongen 22; C Pullens 26; G Ge nen 27, 30; A Spuijbroek 28; H Hommel 31; A v Tiggelen 33; A Vos 36, 45, 46; Kemmeren 38; A Snaphaan T Tactor 41; Cv Tilborg 43, 44. A.s. donderdag inmanden voor nat. con cours vanuit Parkestone, Engeland en vrij dag inmanden voor late jongen uit Duffel.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 1