OENSDAG-KOOPJES m H t i i M KOAABI m bijrijders meisjes voor de pakkerij BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN 5 /Wak Herdenking 40-jarig bestaan DE LUCHTVAART te Capelle Verdonk's schoenmakerij f 3 Thuisstiksters Prima kracht voor de finishafdeling M m NET MEISJE v&srsEB huishoudelijke hulp intern DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 AUG. 1962 i DAMESHAKJES klaar terwijl U wacht Bureau Jan Tuerlings Marie Louise Italiaander voor woensdag 22 augustus a.s. Schattige Kleuterduster Fraaie, sterke nylons Nylon Herenanklets Practisch Keukenkrukje Aluminium Kookpannen GRAT WARENHUIS r Jonge nssïng Iets en -slips Grotestraat 246 Waalwijk Tel.33 57 André van Hilst N.V. en Te koop: een beste kalfvaars Schoenfabriek BRANDARIS Leo XIII straat 30 Kaatsheuvel H TnMf Nadat op dinsdagavond in de zaal van mevr. Cové-v. d. Haart alhier de P.V. de Luchtvaart met haar leden het 40-jarig be staan op feestelijke wijze had herdacht, volgde op woensdag d.a.v. een receptie van genoemde vereniging, die zeer druk werd bezocht. Niet alleen plaatselijke en zuster verenigingen uit de omtrek gaven blijk van hun belangstelling, ook de overheid was op deze receptie aanwezig om blijken van hun belangstelling met de jubilerende vereni ging te doen geven. Deze receptie werd ge houden in het bovenzaaltje van café De Wit te Brug en dit zaaltje was bij de aanvang van de receptie als het ware in een ware bloementuin herschapen. Zeer vele bloem stukken sierden dit kleine maar intieme zaal tje. Het gemeentebestuur was vertegenwoor digd door loco-burgemeester wethouder Waverijn en weth. Timmermans. Voorts za gen wij afgevaardigden van de muziekver. Kunst na Arbeid, de v.v. Wit-Zwart en H. N. C., alsmede vele vertegenwoordigers van de P.V.'s in de verre omtrek. AI deze afgevaardigden deden hun gelukwensen ver gezeld gaan van een fraai bloemstuk, doch er waren ook vertegenwoordigers die een bedrag onder couvert gaven. De vertegen woordiger van het Groene Kruis overhan digde het bestuur een fraaie voorzittersha mer. Namens het gemeentebestuur sprak loco-burgemeester Waverijn. Uit de rede van de heer Waverijn stippen wij het navol gende aan. Het gemeentebestuur van Sprang-Capelle heeft uit het rondschrijven van Uw vereni ging, de postduivenvereniging De Lucht vaart en uit de pers kunnen begrijpen, dat U met het bestuur en leden van de vereni ging deze dagen in een blijde stemming bent. De feeststemming is begrijpelijk, want welke vereniging houdt het in de na-oorlog- se jaren nog vol en welke vereniging heeft nu bepaald niet met een teruglopend leden aantal te kampen. De feestvreugde kan om die reden al hoog zijn, maar ze is er nu te meer, omdat U met de leden stilstaat bij het feit, dat de vereniging 40 jaar bestaat. 40 jaar is een lange tijd en als ik een van de plaatselijke kranten goed heb gelezen (het Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena), dan stond er in die krant, dat de Luchtvaart „de oudste" vereniging van Sprang-Capelle is. Ik weet Jet of en in hoe verre U voor die kwalificatie „oudste ver eniging" verantwoordelijk bent, maar ik ken een vereniging die is opgericht op 1 maart 1904, die heden ten dage ongeveer 1300 betalende leden heeft en die dus, voorzich tig gezegd, op zijn minst even oud is als uw vereniging en het zal U goed doen met mij te constateren, dat uw vereniging en die andere vereniging (die dan in 1904 werd op gericht) met elkander in een zeer goede be trekking staan. Dit maar zo terzijde, want ik heb als loco-burgemeester van deze ge meente de taak U namens het gemeentebe stuur van Sprang-Capelle geluk te wensen. Het is van de ene kant heel eenvoudig daar aan te voldoen en te zeggen „mijnheer de voorzitter, als vertegenwoordiger van de ge meente Sprang-Capelle wens ik U met uw leden van harte geluk met het 40-jarig be staan van de Luchtvaart en het gemeentebe stuur hoopt dat U nog vele jaren zult groei en en bloeien". Als ik dan niet meer zeg, dan zegt U „dat is kort en krachtig". Maar de moeilijkheid is deze, ik ben nog hoog stens 14 dagen loco-burgemeester en van daag sta ik wel zo'n beetje voor het heetste vuur, want ik zoek in ernstige mate naar het verband tussen postduiven en gemeente. De duif is nog altijd het toonbeeld van vrede geweest en de overheid is er nu eenmaal om te regeren en de wet voor te schrijven. En of je nu goed of kwaad regeert, in de meeste gevallen doe je het maar zelden goed en dan is er geen vrede meer, dan is het zo'n klein oorlogje. Kijk. dan zou je er een vredesduif bij moeten hebben al is het maar een heel kleintje. Zelfs gemeentelijke overheid zijn is nog wel eens erg moeilijk. U zult kunnen billlijken als ik als gemeente bestuurder namens de gemeente zeg, dat 't ook de gemeente erg gespeten heeft, dat er een tijd is geweest, dat Uw sierlijke post duiven, aanvankelijk zich niet buiten hun hokken mochten vertonen en op een later tijdstip een vroegtijdige dood moesten ster ven, tot groot leedwezen van de duivenlief- hebbers en tevens voor de gemeente een donkere tijd. Wij allen verheugen er ons vandaag nog om, dat die donkere tijd tot het verleden behoort en het gemeentebe stuur is er trots op, dat U in het bezit van een aantal goede duiven en in een bloeiend verenigingsleven die tijd glansrijk bent te boven gekomen en dat U, als postduiven vereniging De Luchtvaart deze dagen uw 40- jarig bestaan moogt gedenken. U moest in dertijd weer van onder af aan beginnen. Uw leden en uw bestuur hebben er de moed toe gehad en het getuigd nu nog van aan pakken en doorzetten. Het gemeentebestuur heeft bewondering voor hetgeen U hebt ge daan. Het wenst U met uw vereniging toe, dat U gezamenlijk als leden nog lange jaren vreugd en genoegen zult vinden in uw dui vensport. Bij vogels kunnen we onderschei den twee verschillende vermogens, te weten, de richtingszin, die trekvogels in staat stel len zich naar gebieden te begeven waar ze nooit tevoren zijn geweest, en de oriëntatie zin, door welk vermogen de vogel in staat is de hem bekende gebieden vanuit onbe kende streken terug te vinden. Een ooie vaar op het nest bij Cové geboren, weet Zuid-Afrika te vinden. Uw postduif, losge laten in Orleans, waar ze nooit tevoren was, weet Capelle terug te vinden. Hoe die rich tingszin en hoe die oriëntatiezin bij vogels precies werken is voorzover ik weet tot op heden niet verklaard kunnen worden. Waar om het ene bestuur het beter doet dan het andere dat is soms ook een groot raadsel. De beste wens voor de toekomst is waar schijnlijk wel deze en ik uit die dan ook, dat ik uw bestuur voor de onbekende ver ten toewens, een goede richtingszin, Jan zult u er met uw vereniging wel komen en dat ik uw leden toewens dat zij in het bezit zullen zijn van duiven met een pefecte ori- entatiezin, dan zullen uw leden mogelijk in nog meerdere mate als nu en in het ver leden het geval was, met enthousiasme hun sport kunnen beoefenen. De bloemenattentie U door het gemeentebestuur aangeboden, heeft alleen de bedoeling dit gesprokene nog eens afzonderlijk te benadrukken. De heer Waverijn sprak voorts nog als voorzitter van het plaatselijke Groene Kruis en uit diens toespraak stippen wij het na volgende aan. Het zou mij door de leden van het Groe ne Kruis in hoge mate kwalijk genomen worden, als ik heden verzuimen zou, namens de ouwe vereniging tot U het woord te rich ten. Uw vereniging en de Kruisvereniging zijn de 40 al gepasseerd en die twee kun nen elkaar wel zo ongeveer op de schouder kloppen en tegen elkaar zeggen „zo ouwe jongen". En vandaag kunnen die twee met elkaar blikken van verstandhouding wisse len, omdat ze elkaar beter kennen dan wie dan ook. Uw leden en onze leden weten wel waar vandaan die goede verstandhouding komt. In de grond der zaak hier vandaan, dat Uw leden eigenlijk vrijwel allemaal te vens onze leden zijn. Persoonlijk weet ik niet wanneer de postduivenvereniging de Luchtvaart de eerste Groene Kruisvlucht heeft gehouden, d.w.z. de eerste vlucht nvt postduiven heeft gehouden, van welke vlucht het batig saldo werd afgedragen aan^ de penningmeester van de vereniging het Groe ne Kruis. Ik heb getracht het te vinden, maar het is me niet gelukt daarover zeker heid te krijgen. Wel heb ik in de boeken kunnen vinden, dat in sept. 1937 door de Luchtvaart aan het Groene Kruis werd ai- gedragen een bedrag van f 64. -Als hel in sept. 1937 voor het eerst zou zijn ge weest, dan is het al 25 jaar lang (de oor logsjaren buiten beschouwing gelaten)) en dan vieren wij in deze dagen ons eerste- kennismaking-jubileum, ons 25-jarig jubi leum van samenwerking tot welzijn van al degenen die Groene Kruis-hulp nodig heb ben. Dan hebben uw vogels al zo'n 25 jaar medegewerkt voor het welzijn van de men sen. Als ik het zo zeg, zeg ik het eigenlijk niet goed. Eigenlijk is het zo, dat uw vogels, uw duiven, een reeds lang vergeten op dracht of taak opnieuw hebben ter hand ge nomen. Zolang de wereld is, hebben vogels hun diensten aan de mensheid bewezen. Het is prijzenswaardig, aldus de heer Waverijn, dat de P.V. de Luchtvaart zijn vogels, zijn duiven, nadat ze geheel in onbruik varen geraakt, door de organisatie van de Groene Kruis-vluchten weer tot gidsen gemaakt heeft, tot gidsen, die wij eenmaal per jaar volgen in hun vlucht naar het doel, het wel zijn van degenen die Groene Kruis-hulp no dig hebben. Ergens in de boeken van het Groene Kruis heb ik gelezen dat van de „liefdadigheidsvlucht" van uw vereniging 'n geldbedrag was ontvangen. Ik geloof niet dat U het zo bedoeld hebt, zoals het er staat. Ik ben er van overtuigd, dat het organise ren van en het medewerken bij die Groene Kruis-vluchten veel meer is geweest het be wust willen vervullen van een plicht tot naastenliefde, en dat U de vervulling van die plicht ook hebt gezocht op het terrein van uw eigen verenigingswerkzaamheid. De laatste jaren heeft het Groene Kruis dat ook wel eens bij andere verenigingen ervaren. Zo is er gevoetbald voor het Groene Kruis. Maar aan uw vereniging komt de eer toe hierin de eerste te zijn geweest. Voor het geen U daarin hebt gedaan, eerst alleen en later in samenwerking met de P.V. Nooit Gedacht, is onze vereniging U zeer dank baar. En het is zeker gepast, als het Groene Kruis uw vereniging vandaag in de hoogte steekt en tactisch, als ik uw vereniging, die de 40 al gepasseerd is, hierin ten voorbeeld stel aan andere verenigingen in onze ge meente, die gerekend naar de leeftijd jonger zijn dan U en dus nog tot veel meer in staat. Wij, van de kant van het Groene Kruis, wij hopen, dat het doel dat U en wij na streven in de organisatie van de Groene Kruis-vluchten, ons beiden nog vele jaren helder voor ogen zal staan. Het Groene Kruis viert met blijdschap uw feest met u mede. Uw duiven en de bestuurders van t Groene Kruis, uw leden en onze leden, hebben in de afgelopen weken weer hun best gedaar. en het resultaat van de laatste vlucht? Ja, dat weten we pas vrijdagavond, dus overmorgen. Maar voor de niet inge wijden in deze materie zult U mij toestaan reeds nu een gissing te maken naar het fi nanciële resultaat en aan hen vertellen, dat het batig saldo vast en zeker ligt tussen de 700 en 800 gulden. Jarig zijn, da's niks, als je geen cadeautjes ontvangt, zo verging het U en zo verging het mij in onze jeugdige jaren. Nu we ouder geworden zijn, och dan willen we ook nog wel cadeautjes hebben. Dan vinden we een bloempje wel mooi en daar houden we ook al van, dan zijn wij daar ook dankbaar voor. Maar we hebben liever iets waar we houvast aan hebben, dat ons helpen kan, dat ons de weg kan wijzen. Als U en ik nog ouder zijn, dan vragen we misschien wel om een stok, daar kunnen wc dan op leunen. Zo oud, dat we die nodig hebben, zijn we nog niet. Toch meent het Groene Kruis iets voor U te hebben ge vonden. Tegen de tijd, dat de duiven voor het G.K. gaan vliegen, dan wordt er ge praat, dan wordt er veel gepraat, dan wordt er soms lang gepraat. Dan verliezen we soms bijna de goede richting, dan heeft het wel eens de schijn, dat wij onze richtingszin kwijt zijn. En nu is het mij opgevallen, dat er in die vergaderingen iets ontbreekt, waarmede we gezamenlijk, met één slag, weer bij onze zinnen kunnen worden ge bracht. Mijnheer de voorzitter, niet uit eigen belang, maar uit erkentelijkheid voor Uw werk, te harer behoeve en ten behoeve van haar leden, bied ik U namens het Groene Kruis een onmisbaar voorwerp aan om tijdens vergadering in eigen kring en tijdens vergaderingen in breder verband te helpen, indien nodig, om de goede richting voor de toekomst te bewaren en ik hoop, dat onder uw leiding de P.V. De Luchtvaart tot in lengte van jaren zal blijven voortbe staan. Wij zetten U niet in de bloemetjes. Het Groene Kruis legt een voorzittershamer in uw handen vanwege de initiatieven dje U hebt genomen, het symbool voor uw )e; ding naar het devies „door allen - voor al len". De afgevaardigde van de C.C. Kaatsheu. vel sprak er zijn grote voldoening over uji dat de P.V. De Luchtvaart behoorde tot haar beste leden en hij hoopte dat de Lucht vaart nog tal van jaren lid zou mogen rijn van deze kring, alwaar men de Luchtvaan graag ziet komen. Veel hulp hebben steeds van uw vereniging mogen ondervin. den. Gaarne hoop ik, dat zulks in de to* komst ook zo zal mogen zijn. De P.V. de Luchtvaart, onder leiding vu, haar voorzitter de heer Klootwijk cn ze« zeker mogen we hier ook vermelden hu'r ijverige secretaris de heer M. van Peer, 2u! len de vereniging in de toekomst blijven lei' den zoals zij dat tot op heden hebben gé daan. Al met al genomen was het een druk ke doch bovenal een zeer stijlvolle receptii Alléén Hoekeinde 12 Waalwyk Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, TeL 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau: Dr. van Beurdensgtraat 8 Ondertrouwd CORRY HENS en EM1EL VAN GASTEL De plechtige huwelijksinzegening zal plaats hebben op zaterdag 8 september a.s. om om 9.30 uur in de Parochiekerk van St. Jan te Waalwijk. Waalwijk, Kerkstraat 112 Kaatsheuvel, Hoofdstraat 105 Receptie van 14.30 15.30 uur in Hotel de Twee Ko lommen, Waalwijk. Toekomstig adres: Langendijkstraat 24, Kaatsheuvel. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed na een korststondige ziekte, nog vrij onverwacht, onze innig geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder Mevrouw geboren Oszwald in de ouderdom van 74 jaar. L. L. Italiaander I. E. Italiaander-Kneist F. C. Italiaander C. G. Italiaander-van Leeuwen en kinderen Waalwijk, 18 augustus 1962 Grotestraat 208 De rouwdienst wordt gehouden op woensdag 22 augus tus des voormiddags om 10.30 uur in de Ned. Hervorm de Kerk aan de haven, waarna om 11 uur de begrafenis zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren vanaf 10 uur in de kerk. Liever geen bezoek Allerleukst model in prachtige doubleface flanel (bleu/wit). Royaal model met pas. Maten 00, 0 en 1. Alleen woensdag: vanaf 6.75 ii 7 Vijftienendertig denier. Naar keus met of zonder naad. Alle modetinten. Alleen woensdag: 1.28 98 ct. Sterke stretchnylon. Fraaie mo derne dessins. Extra koopje! Alleen woensdag: 3 paar voor 3 a"* Vervaardigd van extra sterke stalen buizen. Handige hoogte: 50 cm. Frisse plasticzitting. Spotgoedkoop Alleen woensdag: 4# 50 verrukkel nchroom aankoop WW Extra fraaie kwaliteit gebleekte fantasie-interlook. Perfecte pasvorm. Alleen woensdag: maten 00, 0 en 1 78 ct. maten 2 e'n 3 98 ct Voortreffelijke kwaliteit. Hoogglanzend gepolijst. Zwar te oren en handgrepen. VIJF DELIG: maten 16 t/m 24 cm. Het complete nest, Alleen woensdag: 19.75 vraagt voor haar Centrale Magazijnen i-.-L til 5-daagse werkweek; gratis bedrijfskleding; gunstige arbeidsvoorwaarden; eventuele reiskosten worden vergoed. Sollicitanten kunnen zich schriftelijk of persoonlijk aan melden aan ons hoofdkantoor te Waalwijk, Grotestraat 107. MARKTBEZOEKERS Heden prima saucis, dikke schijven gebakken in de pan, zoiets bij brood of eten, zoiets lekkers heb je nooit gegeten; 1.per 500 gr.; mager spek 90 ct.; boereham 2.50; paar de vlees 1.25 per 500 gram. KAASKEIZER 2-wielige AANHANGWAGEN, 4-wielige WAGEN voor pony of hit, 2 LUCHTBANDSTELLEN maat 16, 1 fiets-AANHANGWAGEN G. Verhagen Wendelnesseweg 88, Capelle. TE KOOP bij M. v. d. Sanden De Coubertinstraat 101 hoek Akkerlaan, Waalwijk van telling 30 augustus Vrij bedrijf Wij hebben voor suikerpatiënten Choc.-pasta - Jam - Vruchten op sap - Lim.-siroop - Koek jes - Choc. Hagelslag - Bon bons, enz. Drogisterij Van Amelsvoort Aan de Markt - Kaatsheuvel telef. 2286 W«g«n* omstandigheden der tegenwoordige gevraagd voor dag of dag en nacht bij M. BROK. Grotestreat 1 98, Waalwijk MARKTBEZOEKERS Goeie kaas, volvet, 25 ct.; licht belegen 28 ct.; belegen 30 ct.; rookvlees 45 ct.; boereham 66 ct.; goedkope boter voor onze klanten; ook zout-arme kaas. Prima Leidse, 25 ct. per 100 gram. KAASKEIZER GEVRAAGD: I copyright avan Wegens huwelijk van de huidige, wordt een zelfstandige niet beneden 18 jaar, gevraagd in tand artsengezin met 2 schoolgaande kinderen te Badhoevedorp bij Amsterdam. Inlichtingen bij: Mevrouw v. d. Eist Jan de Rooijstraat 9, Waalwijk - tel. 3162 66). „Nou, jongens, vertel eens! Was dat geen fijne middag?" vroeg smidje Verholen. „Jao mijnheer!" zeiden de jongens opgetogen, en uit pure geestdrift wreven ze nog eens extra met hun stuk chocolade over hun snoetjes heen. Ze namen nu netjes afscheid van smidje Verholen en gaven hem een kleverig handje, waarmee ze bewezen, dat ze wer kelijk keurig opgevoede jongetjes waren. Vervolgens gingen ze op hun autoped je weer naar huis en als het waar is, wat de mensen zeggen, dan hadden hun moeders bijna een uur nodig om de chocoladevlekken van hun gezicht en uit kun kleren te krijgen. Voor smidje Verholen was de dag nu ook voorbij. Hij was doodop en ging even op zijn bed liggen uitrusten van alles wat hij die dag gedaan had. Dat was wer kelijk niet weinig en hij vond zich zelf dan ook een flinke kerel, toen hij dat alles nog eens aan zijn geest liet voorbijgaan. Des morgens in de vroegte had hij een grote partij ijzer en kolen van de duivel zijn smidse binnengebracht. Daarna had hij zijn smidse aangeveegd en was hij zijn fiets gaan herstellen en op lakken. Vervolgens had hij een as van een jeep gelast en was hij naar de stad gegaan. Daar had hij adver tenties geplaatst in De Opregte Al gemene en had hij een klein wan delingetje gemaakt door het park, waarbij hij het deftige, oude duivel- mann.etje had gezien. Daarna was hij naar de firma Staalstra en van Yzeren gegaan, wat weer de aanlei- dende oorzaak was geworden van 'n fikse knokpartij met Freek en Wul- lum, de beruchte kadeschuimers. Ook had hij de slungel-met-het- eindexamen een vlerk om z'n bru tale oren gegeven en had hij 'n bus ritje gemaakt naar zijn dorp. Dan had hij een eitje gegeten en gepro beerd zaken te doen met Sjaakie Yzermeier. Hij had een stuk land gehuurd van boer Gradus en had daar al zijn overtollige ijzerwaren neer gegooid. Dat was werkelijk heel veel en het was dus geen won der dat de smid al denkende in dommelde. En uit dat dommeltje werd hij pas wakker, toen er plot seling een héél groot advertentie blad voor z'n ogen verscheen waar in z'n eigen twee advertenties ston den, duidelijk gedrukt en omgeven door 'n mooi randje. En wat schrok die Verholen, toen dat blad plotse ling doormidden scheurde, omdat er iemand met een auto dwars door heen reed! Die iemand was Sjaakie Yzermeier, gekleed in een soldaten uniform en gezeten in een nogal kinderachtig jeepje. Sjaakie had 'n grote bel in zijn hand, waarmee hij zes maal belde. „Ik koop niks meer van je, Verhole!" riep hij uit. „Ik ben nu onder de wapenen als staal- deskundige! Maar dat geeft niks, want het is zes uur!" Smidje Verholen schrok er wakker van! Warempel! Weg was de krant en weg was Sjaakie. Maar toen hij op de klok keek, zag hij dat het juist zes uur geslagen had. „Oei, oei, wat rammelt daar mijn maag!" zei de smid. In een wipje had hij zich ge wassen en verkleed en als een haas repte hij zich nu naar De Vergulde Zon. Daar moest hij wel heen, want hij had helemaal vergeten etenswa ren in te slaan en in zo'n geval is 't niet erg, als iemand zich naar de herberg begeeft, want daar is altijd wel wat te eten.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 4