wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRAnt WAALWIJK Waalwijkse Zwemvereniging voor derde keer kampioen van Brabant Van Haren huldigde 16 zilveren jubilarissen Zeer geslaagd biljart- tournooi B.V.O. STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN at gemeenteraad SCHOEN EN er MAANDAG 27 AUGUSTUS 1962 £4e JAARGANG No. 67 De tcho vAn het Zuièen Tielen ^dadeur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 "t blad verschijnt 2 x per week Opgericht Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" Ruitengewone openbare vergade- c van de gemeenteraad van waalwijk, te houden op zaterdag 1 september 1962 te 10.30 uur ten ge- ^'pJnten van behandeling Huldiging door de voorzitter van de scheidende wethouder F. C. Smolders. gelegenheid tot het woord voe- ren door leden van de raad. OPENBARE LEESZAAL Woensdag a.s. half vijf voorlezen voor de jeugd. Ook niet-leden zijn I-elkom. Er zal worden voorgele zen: „Ons huis in de prairie". „VISSCHERSLUST" Op zaterdag 25 aug. 1962 hield de h-ngelsportver. „Visscherslust" voor hèt "eerst na vele jaren weer een jeugdconcours, dat ditmaal werd ehouden voor kinderen van leden, die allen in leeftijd varieerden van 9 tot 15 jaar. Hoewel de opkomst slecht was te noemen (24 deelnemers-sters) mo- gen wij toch spreken van een uit stekend geslaagd concours, wat zeer zeker te danken was aan de com missie jeugdconcours, die voor deze dsg kosten nog moeite gespaard hod om deze dag voor onze jeugd onvergetelijk te maken. Toen om pl.m. 4 uur het signaal werd gegeven dat het concours ten einde was, bleek dat er niet minder dan 11 deelnemers(sters) waren die een of meerdere visjes hadden we ten te bemachtigen. De uitslag was dan ook: le en jeugdkoningsvisser D. Dek kers te Waalwijk. De grootste vis werd gevangen door het deelneem- stertje Nellie Blom uit Waalwijk; 2e prijs W. Mosseveld, 3e prijs F. Nijssen, 4e pr. W. v. Dalen, Eethen, 5e pr. A. v. Haren, 6e pr. G. Dek kers; 7e pr. G. Mosseveld, 8e pr. H. Pullens. Na de prijsuitreiking dankte de voorzitter der jeugdcommissie, de heer W. Kleijne, alle leden die het jk hadden gemaakt om dit eugdconcours te kunnen houden, loewel, aldus spr., de opkomst niet denderend was, geloof ik wel dat wij in de toekomst zeker dit jeugd concours moeten handhaven, im mers, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. „Hoewel het hier niet past, moet mij nog iets van het hart, en wel 't volgende: Nog herhaaldelijk komen er berichten binnen dat er aan het viswater alle mogelijke afval wordt weggeworpen. Ook het hekken slui ten vormt een probleem op zichzelf, wat maar heel moeilijk op te lossen zal zijn, tenzij er zeer strenge maat regelen worden getroffen, wat voor al onze sportvissers alleen maar on aangename gevolgen met zich mee kan brengen. Zo ook het stropen. Dit is een kwaad dat met alle mo gelijke middelen uitgeroeid moet worden. Wij weten wel dat dit zeer zeker niet gemakkelijk zal gaan, maar wij mogen onze sport niet zo ver omlaag halen dat de hengel sport in Waalwijk een slechte naam krijgt. Daarom sportvrienden en vergeet niet dat vissen in de ze snelle tijd een ontspanning kan zijn die zijn weerga niet vindt." Na deze woorden van de voorzit ter genoten alle kinderen nog van de hun aangeboden consumptie, waarna allen zeer voldaan huis waarts togen. ACTIEVE VRIJETIJDSBESTEDING De Terp, de sport-, spel- en hob- lyclubs in de parochie St. Jan, opent 2 september haar poorten weer voor de jeugd. De clubavon den worden evenals voor de vacan te weer op dezelfde tijden gehou- ct. Is de belangstelling van de (ugd voor de verschillende clubs elijk te noemen, met de winter het verschiet is het goed de ou- nog eens te wijzen op de vele INGEN. mogelijkheden, die de Terp voor ton kinderen biedt. De Fotografieclub en de Postze- olclub, beide onder zeer deskundi- o leiding, verwachten het komen- seizoen vooral meer ouderen on- ier de jeugd. Nu de avonden weer langer gaan 'orden, zal de toeloop naar de Ta- eltennisclubs wel weer groter gaan rorden. Voor de meisjes is ballet 'n prach- è'ovorm van recreatie, terwijl aan at'int ft MS? flcteurs en actrices de ge- Pf onudU# 2enheid wordt geboden de eerste MPt li en te zetten op het toneel. Vrije expressie (boetseren, schil den) en handenarbeid voor jon- ■ns en meisjes zijn sterk in trek, wat het bestuur ook hoopt te Reiken met de zangclub. Mevige. jongens van 10-14 jaar nen zich direct meljden voor de aeuwe judo-club. et bestuur is er in geslaagd een eerwaarde broeder bereid te vinden de muziekclub opnieuw te beginnen (alleen snaarinstrumenten). Bij voldoende belangstelling kan nu voor het eerst op de woensdag avond gestart worden met Electro- rndiobouw. Het programma van de Terp is zeer gevarieerd en middels actieve besteding van de vrije tijd wordt getracht de jeugd iets positiefs mee te geven. Onbegrijpelijk voor be stuur en leiders dat de ouders hun kinderen straffen met thuishouden van de clubs. De Terp staat gereed uw kinde ren op te vangen. U kunt ze schrif telijk aanmelden met opgave van leeftijd en interesse: Irenestraat. WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE Gisteren namen een heren- en 'n dameszevental deel aan het polo- tournooi dat jaarlijks door de Schijndelse vereniging Neptunus wordt georganiseerd. De dames bereikten na een zeer spannende finale de tweede plaats achter de organiserende vereniging Schijndel. De heren eisten een der de plaats voor zich op, na Schijndel en B.R.B. uit 's-Hertogenbosch. Met een koffietafel en een bal werd dit zeer geslaagde tournooi besloten. BUURTVER. „DE PUTSTRAAT" AFD. SENIOREN Voor het eerst zijn de senioren op reis gegaan, een reis die in alle op zichten is geslaagd. Vanzelfspre kend, zouden wij haast zeggen, daar de jaarlijkse kinderuitstapjes steeds een groot succes zijn geworden. Het is dan ook daarom dat na verschillende verzoeken 't bestuur de eerste reis der ouderen op het programma zette en met succes. Indien meerdere bewoners van de Putstraat belangstelling hebben om lid te worden van de Buurtver eniging, kunnen zij zich deze week nog opgeven bij de volgende adres sen: Chr. v. Hilst, Putstr. 36; J. Ver- hoofstad, Putstr., A. de Negro, Put straat. GUNSTIG VERLOOP VAN HET VAKANTIEJEUGDWERK Vele aktiviteiten zijn in de loop van de vorige week vlot afgewerkt, ondanks het feit dat deze wel eens versteld moesten worden wegens minder gunstige weersomstandighe den. In v.m. Baardwijk begon men met een ballonwedstrijd, waarvan reeds 12 kaarten retour werden gezonden aan ons secretariaat. De vrij harde wind deed de ballonnen snel weg trekken in de richting Arnhem. Vijf ballonnen kwamen terecht in Duits land, waarvan 1 voorbij Bremen, 'n afstand welke in 'n dergelijke wed strijd niet gauw zal worden gehaald. De film „Jimmy wint de race" in het Gemeenschapshuis vertoond, trok liefst 165 kinderen die genoten van deze spannende film. De eerste viswedstrijd welke voor geheel Waalwijk werd gehouden, bracht maar liefst ruim 80 vissertjes op de been. Dat het geen loze vis sertjes waren, bleek bij het einde: 22 hadden een goede vangst. De winnaar ving maar liefst 10 stuks, terwijl nr. 2 een brasem van 48 centimeter aan de haak sloeg. Meni ge grote visser zal een dergelijke vangst zeker niet versmaden. De tekenwedstrijd op straat bleek een bijzonder geslaagd festijn en menig toeschouwer was vol bewon dering over de zeer mooie tekenin gen welke met krijt op het asfalt verschenen. Hopelijk kan dit zeer geslaagde festijn een volgende keer meer in de bebouwde kom geschie den, zodat meer toeschouwers kun nen genieten van de prachtige teke ningen. De jeugdspelen welke werden ge houden bij de kleuterschool, mogen ook bijzonder geslaagd heten. De organisatoren zorgden voor een vlot programma, dat ook zeer vlot werd afgewerkt. Vooral het dubbeltjes happen uit een teil water viel erg in de smaalt, al moesten velen het met een nat pak bekopen. Vooral een van de meisjes was hierin zeer behendig en bracht practisch met iede hap een dubbeltje mee naar boven. De tweede viswedstrijd deed in 't aantal deelnemers al niet veel on der voor de eerste. Praktisch alle vissertjes waren weer aanwezig om hun geluk opnieuw te beproeven. Henk v. Tuijl bleek uiteindelijk de eindoverwinnaar. De kinderen welke zich opgege ven hebben voor de buitendag van a.s. woensdag, worden verzocht om 9.15 uur aanwezig te zijn bij 't Ge meenschapshuis. Een broodmaaltijd moet worden meegebracht en te vens een beker of kopje. Mochten er onder de ouderen nog zijn die graag hun medewerking geven aan deze buitendag, dan zijn ze natuur lijk van harte welkom. Zij kunnen zich opgeven bij een der bestuurs leden of op de pastorie St. Clemens. A.s. zondagochtend tussen 11 en 12 uur worden de kinderen met hun plant of bloem van onze bloemen wedstrijd aan het Gemeenschaps huis verwacht. Zondagmiddag zul len deze ten toon worden gesteld in het Gemeenschapshuis. Om 5 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden van de ballon- en van de bloemenwedstrijd. Daarna kan ieder z'n plant of bloem weer mee naar huis nemen. ZATERDAG 1 SEPTEMBER WANDELTOCHT HERTOG JAN Zoals dat ieder jaar de gewoonte is organiseert ook nu de wandelsport vereniging „Hertog Jan", onder auspiciën van de K.N.B. voor Licha melijke Opvoeding een interessante tocht door de „Loonse en Drunense duinen". De afstanden die afgelegd worden bedragen 5, 10, 15 en 25 ki lometer. Naast de individuele wandel tocht bestaat de mogelijkheid de te lopen kilometers in groepsverband af te leggen. Het startbureau is geves tigd in zaal Thalia, terwijl er vanaf 't Vredesplein zaterdag om 14.30 uur en zondag om 12.30 uur gestart zal worden. Men kan zich voor deze toch ten laten inschrijven bij P. M. Heur- ter, Venkelstraat, Waalwijk. ZEER GESLAAGDE FIETS- ORIËNTATIERIT De Waalwijkse auto-, motor- cn bromfietsclub D.V.B. organiseerde zaterdag j.l. een fiets-oriëntatierit, waarmede het seizoen werd besloten, en die ondanks de minder bevredigen de deelname, een groot succes is ge worden, mede dank zij de prima orga nisatie en het zeer behoorlijke weer. De tocht van 25 km ging door de mooie omstreken van Waalwijk, waarin ook de plaatsen Sprang-Ca- pelle en Kaatsheuvel waren opgeno men. Na afloop had in café-restau rant de Roestelberg, door de voorzit ter van DVB de heer G. Jansen, de prijsuitreiking plaats. De vijf best ge klasseerde paren waren: 1 de heren Schouten-Knepflé 12 strafpt.; 2 de heer en mevr. Blom 27; 3 de heer cn mevr. Mandemakers 48; 4 de heren van Eschen Hamers 69; 5 de heer en mevr. Antonissen 84 strafpt. Met voldoening kan D.V.B. op de ze fiets-oriëntatierit terugzien. Het ligt dan oök in de bedoeling deze jaarlijks te herhalen. VERLOREN EN GEVONDEN Verloren Gele step; blauwe zwembroek en witte handdoek; rode step; donker rode step; blauw kinderfietsje; zwar te regenbroek; dames knipbeurs; trouwring; zwarte shawl; jachthond, portefeuille, paraplu; gouden ring; bankbiljet f 25; kinderschoentje; plastic regenjas; damesschoen; porte- monnée; jongensfiets; portemonnée; valk parkiet week-end-tas. Gevonden Meisjesbril; nikkelen armband; kin derregenjasje; ring met lipssleutels; actetas; bankbiljet f 25; motorbril; portemonnée; dameshorloge; plastic regencape. Bij gelegenheid van de drie en dertigste verjaardag van Ivo van Haren's Schoenfabrieken N.V. te Waalwijk, zijn donderdagmorgen in de versierde kantine van het hoofd bedrijf aan het Hoogeinde te Baard wijk niet minder dan 16 werkne mers in de bloemetjes gezet. Der tien van hen zijn in de loop van dit jaar vijfentwintig jaar werkzaam geweest in de industrieën die thans deel uitmaken van 't concern. Van de schoenfabriek te Baardwijk jubi leerden J. v. Bavel en H. Maas uit Waalwijk en J. de Koning uit Heus- den; van de dochteronderneming Schoenfabriek J. Oomens te Baard wijk J. v. Loon, G. de Man en H. v. Gelder, allen uit Waalwijk; van de dochteronderneming Lederfabriek v.h. Van Iersel-Witlox en Co. N.V. te Waalwijk jubileerden H. Smit en J. Brok te Kaatsheuvel, H. Haver- hals en P. Ophorst te Sprang-Ca- pelle, M. v. d. Broek te Nieuwkuijk en J. Kroot en M. Schellekens te Waalwijk. Voorts werden gehuldigd de chefs van de filialen te Goes, Vlissingen en Winschoten. De intie me huldigingsbijeenkomst werd bij gewoond door de heer Ivo van Ha ren, mede-directieleden en familie leden van de jubilarissen. De heer Ivo van Haren dankte de zestien trouwe werknemers voor hun toewijding, vlijt en liefde voor het concern. Later dankte hij 't ge hele personeel voor dezelfde toewij ding die het mogelijk heeft gemaakt dat het concern tot de huidige om vang is kunnen uitgroeien. Als blijk van waardering bood hij de jubila rissen elk een enveloppe met in houd aan en de dames 'n bloemstuk. Namens de lederfabriek sprak de heer Van Iersel. Hij dankte speciaal „zijn" zeven jubilarissen. De heer Kuijter bood namens het personeel van de lederfabriek gelukwensen en cadeaus aan. De heer Tijssen, be drijfsleider, deed hetzelfde uitnaam van het personeel van de hoofdfa briek. De heer E. de Vries deed het op zijn beurt namens 't bij schoen fabriek Oomens werkzame perso neel. De heer J. v. Loon, boekhou der bij deze schoenfabriek, sprak 'n speciaal dankwoord tot mevrouw Oomens, onder wiens leiding de fa briek werkt. Hij bracht vervolgens de hoofddirectie dank voor de mooie feestdag. De heer M. Schellekens sprak uit naam van alle jubilarissen 'n dank woord aan de directie. Hij dankte ook alle collega-werknemers voor de cadeaus. Tijdens de lunch in ho tel Verwiel nam de heer Schelle kens het woord. Nu om de reclame chef, de heer W. Foppele, dank te zeggen voor de organisatie van de feestdag. Het biljarttournooi dat de vereniging BVO ter gelegenheid van de plaatsing van een nieuw biljart door de zaalhouder de heer J. v. d. Heuvel, in de afgelopen dagen heeft georganiseerd, mag in alle opzichten ge slaagd worden genoemd. Het tournooi was opengesteld uitsluitend voor biljarts in de derde klasse, doch hiervan waren een tien tal spelers geselecteerd, die het tournooi bij zonder aantrekkelijk maakte en de span ning er tot het laatste moment inhield. De slotpartij ging dan ook tussen de twee uit gesproken kanshebbers, n.l. tussen H. Pel- ders van BVO en H. Kleijn van KOT Els- hout. Laatstgenoemde had aan een gelijk spel reeds genoeg, om zich kampioen te kunnen noemen. H. Pelders kon dit resul taat alleen bereiken door een overwinning. En dit heeft de BVO-er prompt gedaan. Met weldoordacht spel gaf hij zijn tegenstander praktisch geen schijn van kans en toen hij de 100 car. had volgemaakt, stond H. Kleijn op 60 en was H. Pelders de trotse over winnaar, die de prachtige wisselbeker voor een jaar in bezit kon nemen. De voorzitter van het district Waalwijk, de heer Tom Burmanje was bereid gevon den de wisselbeker en de overige fraaie prijzen uit te reiken. De heer Burmanje be gon met te zeggen dat hij gaarne aan het verzoek van het bestuur van BVO had ge volg gegeven om de prijzen uit te reiken. De districtsvoorzitter maakte van deze ge legenheid gebruik om op de eerste plaats de heer v. d. Heuvel te feliciteren met de plaatsing van dit nieuw prima biljart, het geen een bewijs is, dat de biljartsport in deze zaalhouder een warm voorstander vindt. Op de tweede plaats wenste de voor zitter de biljartvereniging BVO van harte geluk met dit uitstekend geslaagde tour nooi en de deelnemers voor de buitenge woon vriendschappelijke en sportieve wijze, waarop deze wedstrijden zijn gespeeld, het geen de biljartsport in het algemeen en die van het district Waalwijk in het bijzonder slechts ten goede kan komen. Al deze be langrijke factoren zijn voor de voorzitter aanleiding geweest deze wisselbeker en de overige fraaie prijzen uit te reiken. Een speciaal woord van waardering richtte de heer Burmanje tot de vereniging KOT uit Elshout, die zich een zeer verdienstelijke plaats in het district Waalwijk van de KNBB heeft verworven en hiervan bij herhaling blijk geeft. De heer H. Pelders, die de fraaie wis selbeker heeft gewonnen, wenste de voor zitter van harte geluk en hij sprak hierbij de hoop uit dat het de heer Pelders zal mogen gelukken het fraaie kleinood met succes tt verdedigen, om het eenmaal zijn eigendom te mogen noemen. Hierna reikte de heer Burmanje met een toepasselijk woord de prijzen uit, die werden behaald als volgt car. brt. h.s. gem. pt. 1 H. Pelders BVO 886 367 20 2.41 15 2 H. Kleuijn KOT Elshout 851 367 18 2.31 14 3 J. Hoevenaar OOG 872 310 21 2.81 12 4 G. de Wit Ons Genoegen 831 414 19 2.00 11 5 A. Verhoeven 't Zwaantje 823 384 21 2.36 10 6 G. van Velthoven BVO 805 368 18 2.19 8 7 H. Rombouts KNA 794 386 15 2.05 6 8 M. Knuist Keesje 714 361 16 1.98 6 9 W. Swinkels N. Volleerd 761 384 22 1.98 6 10 Jé Kerkhoff KOT Waalwijk 694 431 20 1.61 2 Hoogste serie W. Swinkels met 22 car; hoogste partijgem. J. Hoevenaar met 4,16. Prijs voor het minste aantal car. tegen de kampioen H. Kleijn met 60 car. Hierna werden de prijzen uitgeloofd van de tijdens het tournooi gehouden verloting. Een woordvoerder van de b.v. KOT uit Elshout bood de kampioen de heer H. Pel ders een lauwerkrans en zijn echtgenote bloemen aan. ör-. Namens de deelnemers feliciteerde dhr. H. Rombouts, onder aanbieding van een ro kertje. De zaalhouder de heer v. d. Heuvel bood tenslotte de deelnemers een rokertje, een consumptie en een fijn slaatje aan. De goede prestaties van de Neder landse zwemmers te Leipzig inspi reerden niet zozeer de Waalwijkse zwemmers en zwemsters op de laat ste dag van de zomerzwemcompeti- tie dan wel het Bossche Z.IJ.V. De wedstrijden in zwembad „De IJzeren Vrouw", die zaterdag in herfstachtige weersomstandigheden werden gehouden, kregen daardoor een onverwacht spannend verloop. De Waalwijkse Zwemvereniging begon deze laatste wedstrijden met 'n ogenschijnlijk comfortabele voor sprong van 125,4 punten; daarvan was na 14 zwemnummers nog 22,5 punt over. Uitstekend zwemmen van de Waalwijkse meisjes en dames red den tenslotte de kampioenstitel, die de heren zeer gevaarlijk op het spel hadden gezet. Blanca Hoffmans werd eerste op de 50 meter vrije slag dames in 'n tijd van 34,1, daar mee Gusta Vesters achter zich la tend als tweede (35,9). Eerder had Janny Vesters voor een verrassing gezorgd door tweede te worden op de 50 meter schoolslag meisjes in de beste (club) seizoentijd van 44,1. Marion de Hart werd eveneens 2e op de 100 m. schoolslag dames. Zij noteerde een beste tijd van 1,37,9. De heren deden het minder goed, ook al startte Peter van Bracht met 1,12,op de 100 m. vrije slag met een nieuw clubrecord. De kracht van de heren van Z.IJ.V. is bedui dend groter: hun eerste drie zwem mers kwamen op 1.03, 1.08.1 en 1.10.7. Piet v. Oss reikte op de 100 meter vlinderslag naar een verdienstelijke derde plaats, al moet hem de tijd van 1.34.9 niet zijn meegevallen. Eer. onverwachte 3e plaats op de 50 rn. vlinderslag voor jongens was een prettige verrassing, waarvoor Harry v. d. Meijdenberg zorgde: 42,4 was bovendien een uitstekende tijd Ad Hulst stelde wat teleur op de 50 m. rugslag jongens: zijn 41.3 was niet voldoende voor een plaats bij de eerste drie. De 100 m. rugslag heren bezorgde de Waalwijkers het grootste verlies: Z.IJ.V. eiste de eerste drie plaatsen op en liep een dertigtal punten in. Toen de jongens en de heren op de 5 x 50 meter vrije slag estafette nog eens 37.5 en 16.4 punt verspeel den, vonden de dames het welletjes: achtereenvolgens legden zij beslag op de eerste prijs op de 5 x 50 me ter schoolslag meisjes, de 5 x 50 m. schoolslag dames en de 4 x 50 meter wisselslag dames. Dank zij 't voortreffelijke zwem men van Gusta Vesters, Blanca Hoffmans, Marion de Hart, Janny Vesters, Toosje Hulst en Netty Blonk, waarvan er sommige in alle estafettenummers uitkwamen, be reikte de Waalwijkse Zwemvereni ging voor de derde keer in succes sie de Brabantse zwemtitel. Voor schoolschoenen Grotestraat 153 Waalwijk Tel. 2505 UITSLAGEN VAN ZONDAG 26 SEPTEMBER 1962 BETAALD VOETBAL Ere-Divisie EnschedeFeijenoord 12 SpartaBlauw Wit 41 MVVVolewijckers 31 GVAV—DOS 3—1 NAC—Willem II 2—2 ADO—PSV 1—3 VolendamFortuna '54 11 AiaxHeracles 10 le Divisie Go AheadFortuna VI. 21 Excelsior—VVV 0—6 Sittardia—DHC 2—1 EindhovenSHS 23 LimburgiaRBC 12 ElinkwijkVeendam 42 Velox—Roda JC 2—2 DWSEnsch. Boys 21 2e Divisie A Zwolse BoysHeerenveen 21 ZwartemeerAlkmaar 04 VSV—Vitesse 1—1 KFC—Be Quick 0—3 NEC—ZFC 2—2 WageningenStormvogels 20 GraafschapOldenzaal 20 AGOVV—Tubantia 1—1 2e Divisie B HelmondiaBW 31 WilhelminaDFC 03 't Gooi—HVC 2—0 HaarlemBaronie 11 Noad-EDO 4—0 SVV—Xerxes 1—5 LongaHilversum 12 RCH—PEC 2—0 BEDRIJFSVOETBAL Ovito kampioen van Brabant. Bij de eindronde om het kampioenschap van Brabant, welke op het prachtige sport veld De Heihoef in Eindhoven is gespeeld, is de kampioen van de afd. Waalwijk, Ovi to uit Vlijmen, kampioen bedrijfsvoetbal van Brabant geworden. Met de kampioenen van Oss en Breda, moest Ovito zich een plaats zien te veroveren in de finale en het ge lukte de Waalwijkse vertegenwoordigster, do Vlijmense ploeg Ovito, met een beter doel- gemiddelde als eerste in deze poule te ein digen. Met 2-0 werd gewonnen van Breda en hoewel Ovito in de wedstrijd tegen Oss voortdurend in de meerderheid was, ston den herhaaldelijk paal en lat doelpunten in de weg, zodat deze wedstrijd met 3-2 werd verloren. Door een beter doelgemiddelde werd Ovito tenslotte toch poule-winnaar. In de finale moest de vertegenwoordig ster van Waalwijk in het bedrijfsvoetbal aantreden tegen Helmond en hierin toonde Ovito inderdaad de sterkste en beste be- drijfsvoetbalploeg van Brabant te zijn. In eerste instantie ging alles nog niet zo best, want Helmond liep hard van stapel en brak in het midden nog al eens door, doch dank zij het uitstekende werk van de Ovito-doel- man, bleven de aanvallen van Helmond be perkt tot een doelpunt, zodat, daar Ovito reeds direct na de aanvang 1-0 had ge maakt, de rust inging met een 1-1 gelijk spel. Na de rust echter lieten de Waalwijkse kampioenen pas zien wat zij in hun mars hadden. Met rustig en beheerst spel namen zij steeds meer de touwtjes in handen en drongen Helmond steeds in de verdediging terug. De fraaie, snelle aanvallen van Ovi to resulteerden tenslotte in twee fraaie doel punten, die de stand op 3 -1 brachten en waarmede ook het einde kwam, met een verdiende 3-1 overwinning voor Ovito, die zich hierdoor kampioen bedrijfsvoetbal van Brabant kan noemen, een titel die dit elf tal volkomen heeft verdiend. Ovito, die dit jaar voor het eerst in het bedrijfsvoetbal uitkomt, heeft meteen haar kunnen getoond en via een afdelingskam pioenschap het kampioenschap van Brabant in de wacht gesleept, een prestatie die er zijn mag en waarmede we Ovito van harte gelukwensen. DUITS KASSIER DOODGESCHOTEN Overvallers nemen 1 y2 miljoen DM mee De kassier van de mijn Dorstfeld in Dortmund is donderdag tijdens een overval door een schot in het hoofd gedood. De overvallers ver dwenen met 1.500.000 mark.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5