DRUNEN KAATSHEUVEL Uit do Langstraat Gemeenteraad Heusden Nieuwkuijk 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 AUG. 1962 6 Haarsteeg Capelle Raamsdonksveer DRAMA IN LOOIERIJ Zeven leerlooiers zijn om het levex gekomen en twee verkeren in leven; gevaar door een ramzalig ongeluk ii een drie meter diepe looikuil te Uil. lot bij Epinal (Frankrijk). Een van hen was in de lege waar anders huiden worden geweeh afgedaald om hem schoon te maker Hij werd echter door dampen be dwelmd en viel neer. Een collega die hem wilde helpen werd eveneens be dwelmd, evenals degenen die hen weer wilde helpen. Toen er een dingsploeg verscheen lagen er hegr. man in de kuil, van wie zes reeè waren overleden. De zevende over leed in een ziekenhuis. WEER TWEE VOPO'S GEVLUCHT Twee Oostduitse politiemannen - in uniform, maar op kousevoeten - zijn vrijdagavond gevlucht naar bet Westduitse plaatsje Eschwege en heb ben politiek asiel gevraagd. Zij ver klaarden hun schoenen te hebben uit gedaan voor zij vluchtten, om te voor komen dat zij met hun schoenen ver borgen alarmsignalen in werking zou den stellen. Ook een 19 jaar oude echtgenote van 'n Oostduitse grenswacht vlucht te vrijdagavond naar Eschwege er vroeg er politiek asiel. Ze verklaarde te zijn gevlucht omdat haar man hei doodschieten van Oostduitse vluch telingen bij de muur goedkeurde co op zijn verzoek werd overgeplaatst voor dienst bij de muur. OMGEKOMEN MILITAIREN TOCH VAN NIEUW-GUINEA NAAR NEDERLAND. De regering heeft alsnog besloteo van rijkswege de stoffelijke resten van de gesneuvelde of op andere wij ze verongelukte militairen uit Nieuw- Guinea naar Nederland te laten over brengen. Als althans de nabestaandeo dit wensen en zodra de omstandighe den transport toelaten. Het besluit van het kabinet omvat echter tocb nog een beperking. Het gaat name lijk om militairen, die in de loop van dit jaar in Nieuw-Guinea zijn over leden. Volgens een toelichting betreft het 14 stoffelijke overschotten. Dit jaat zijn zeven militairen van de Kon. Landmacht en twee mariniers ge sneuveld. Voorts kwamen nog vijf landmachtmilitairen om bij ongeval len. Hierbij zijn niet inbegrepen de bemanningsleden van de luchtmacht- Dakota, die in juli bij de Wisselme ren neerstortte. Een militaire patrouille uit Hollan dia is thans onderweg naar de ver moedelijke plaats van het wrak. De hele expeditie zal waarschijnlijk weken in beslag nemen. Daar is de helft nu van om. Naast de twee pi loten waren aan boord een telegrafist een Indonesische gevangene met een luchtmacht-bewaker en een dokters vrouw met een kindje. Geslaagd. De heer R. M. van Wijlen, Prins Eernhardstraat 18 alhier slaagde voor het diploma Engelse Handels correspondentie. Hij werd opgeleid door de Leidsche Onderwijsinstel lingen te Leiden. Jeugd Zwemvaardigheidsdiploma's. A.s. zaterdagmiddag om 2 uur zul len in Drunen de proeven kunnen worden afgelegd voor de Jeugd- zwemvaardigheidsdiploma's, welke door het Ministerie van O. K. en W. beschikbaar worden gesteld. Er worden proeven afgenomen voor de diploma's A, B en C. Zij die de proeven willen afleggen, kun nen zich opgeven bij de badmeester tot zaterdag a.s. Mooi succes. Bij de zwemwedstrijden welke in 's-Bosch werden gehouden, behaal den op het lange afstandzwemmen Herman erf" Leni Portier enkele mooie successen. Leni (14) werd nr. 5 op de 500 m.. Herman (16) werd nr. 7 op de 1000 m. Anjeractie. In het kader van de Anjeractie 1962 zal de Kerkelijke Fanfare uit Elshout op zaterdag 1 september in Elshout een muzikale wandeling maken, waarbij tevens zal worden gecollecteerd voor bovengenoemd fonds. De Harmonie Drunen, die verle den zondag een wandeling maakte door het oostelijke deel van Drunen zal a.s. zondag een wandeling ma ken door hot centrum en de nieuwe wijken. Burgerlijke Stand. Geboorten: Christina A M dv Verhoeven- Smits; Adriana W dv Kuijpers-Ne- lis; Engelbertha J M dv Maas- Zwaans; Vincentius M zv Rijpert- Schets; Petrus A zv v Logten-van Gies; Wilhelmus H A R zv van Sprang-Verbakei; Gijsberta W M dv v Son-van den Oord; Theodora L G dv v Loon-Vissers; Adriana M dv v d Leest-Leemans; Adrianus M J M zv Tabbers-Valk; Johanna P H H dv Kivits-de Laat; Andrea J H dv v De!ft-v Drunen; Wilhelmina C Th M dv Martens-Muskens; Petrus A M zv de Vet-Stalpers; Wilhelmus J J G zv Pulles-Denissen; Wilhelmina F M dv v Bladel-de Hart. Huwelijken: Th A v d Lee 23 jaar en E A M v Stiphout 22 jaar; M C Cales 32 jaar en A Th v Son 22 jaar; L P Kivits 25 jaar en M P M v d Brug gen 21 jaar; C M L Mimpen 25 jaar en H Veltman 23 jaar; H Th de Jong 26 jaar en Th A Smits 24 jaar; H M J Loomans 30 jaar en H G Grietjes 27 jaar; H P v Spijk 24 jaar en M H v Halder 26 jaar. Overlijden: Johanna Martina Krol 79 jaar; Antonius Joannes v Ierlant 55 jaar; Antonetta M Louer 76 jaar. PATER VAN DEN BERK TERUG UIT MISSIE Na een verblijf van ruim acht jaar in de missie van Nieuw-Guinea is pater van den Berk met verlof bij zijn familie op de Vliedberg teruggekeerd. Behalve door zijn familie werd hij door en namens de buurt verwelkomd. Er was een stijlvolle en mooie versiering aangebracht. De harmonie bracht een serenade. Na zijn vakantie hoopt Pater van den .Berk weer naar zijn missiepost te rug te keren. Hij was de laatste tijd werk zaam in Hollandia. JEUGDDRUMBAND TOEKOMSTIG RESERVOIR VOOR HARMONIE Onze jeugddrumband vormt het reservoir waaruit de harmonie van Nieuwkuijk in de toekomst zal putten. Dit is de mening van de heer W. Pulles, administrateur en eerste officieel voorzitter van de jeugddrumband alhier. Deze jeugddrumband is tijdens de Carnavalsdagen in 1959 ontstaan uit een Carnavalsgroepje. De heer Pulles mag nu wel voorzitter zijn, hij vindt echter zelf dat alle eer toekomt aan de heer Piet Boom. Piet Boom is de grote stimulator en lei der van de ontspanning voor de jeugd in Nieuwkuijk. Heel Nieuwkuijk kent hem ook als beheerder van het patronaatsgebouw. Prins Carnaval - toevallig al zeven jaar lang dezelfde heer Pulles - heeft hem daarvoor al eens de onderscheiding „voed stervader van de Nieuwkuijkse jeugd" uit gereikt. Deze Piet Boom was de oprichter van de jeugddrumband. Hij is tot juli in structeur, secretaris en penningmeester te gelijk geweest. De jeugddrumband heeft nog geen naam en er zijn evenmin uniformen. Dat zijn nog toekomstdromen, die het be stuur niettemin op korte termijn hoopt te verwezenlijken. Om de financiële last, een nieuwe vereniging en zeker een drumband eigen, enigszins te verlichten, is er door de drumband j.l. zondag een rondgang gehou den door Nieuwkuijk en Vliedberg en is er gecollecteerd. Dat Nieuwkuijk en de Vlied berg veel op hebben met hun jeugddrum band, blijkt wel uit het aantal leden, n.l. 50. De helft hiervan ies aspirantlid en musiceren nog niet in het openbaar. De andere 25 vormen de huidige jeugddrumband. Het zijn jongens en meisjes tussen 10 en 15 jaar. De drumband heeft 5 tamboermayorettes. De twee dochters van de heer Pulles zijn bijna vanzelfsprekend ook lid. Tenminste één keer per week oefenen de jeugddrum bandleden. Bij goed weer gebeurt dat bui ten op een voetbalveld. Piet Boom krijgt bij zijn instructies assistentie van Ad Heijmans. Beiden zijn enthousiaste leden van de dit jaar gepromoveerde harmonie. y VISWEDSTRIJD Bij de gehouden viswedstrijden om het clubkampioenschap van Groot Vlijmen, kwam Nieuwkuijk in het bezit van de be schikbaar gestelde beker. TRAGISCH Zaterdagnamiddag toen Haareteegs in woners zich gereed maakten om de jaar lijkse kermis te gaan vierene, had er plot seling een wel zeer tragisch sterfgeval plaats, dat voor de betreffende familie een domper zette op de zo juist begonnen feest vreugde. Het was de 26-jarige mej. Nelly van Ges tel die zich plotseling onwel voelde en tot grote ontsteltenis van haar moeder en ver loofde even later overleed. Dit voorval is nog tragischer, aangezien zij over enkele weken in het huwelijk zou zijn getreden. Enkele buren stonden hierna voor de minder aangename taak om haar vader, broer en zwager, die als trouwe le den van de Kon. Harm. St.- Cecilia met het korps een muzikale wandeling door het dorp maakten, van dit voorval op de hoogte te gaan stellen. Dit sterfgeval bracht vanzelf sprekend grote verslagenheid met zich mee en het medeleven met de zwaar getroffen familie is zeer groot. KONINGSCHIETEN I Traditiegetrouw hield de in café J. van Oyen gevestigde handboogschutterij Van Knop tot Bloem, op kermiszaterdag het jaarlijks prijsschieten, waaraan tevens het koningschieten en de titel van kermis-ko- ning was verbonden. Vanzelfsprekend heer ste er de hele middag een gespannen sfeer, wie uiteindelijk tot koning zou kunnen wor den uitgeroepen. De vijf best geplaatsten zouden dan later nog uitmaken wie voor een jaar kermis-koning zou worden. Na een spannende strijd was het schutter Henk van Bladel die de titel wist te behalen en ker mis-koning werd Th. Ketels. De totale uitslag luidt als volgt: 1 en ko ning H. v. d. Brandt 726 pt.; 2 J. Cou- wenberg 267 pt.; 3 Th. Ketels 213 pt.; 4 R. van Esch 199 pt.; 5 Sj. van Drunen 184 pt.; 6 D. Bechtolt 157; J. v. Bokhoven 154; 8 J. v. Drunen 134; 9 J. v. Oyen 105; 10 H. v. Bokhoven 80 pt. De uitslag van de 6trijd tussen de vijf best geplaatsten om de titel van kermis koning was: 1 en koning Th. Ketels 43 pt.; 2 J. Couwenberg 40 pt.; 3 H. v. d. Brandt 39 pt.; 4 Sj. v. Drunen 36 pt.; 5 R. van Esch 34 pt. THUISKOMST In blakende welstand keerde zaterdag middag onze dorpsgenoot de dienstplichtige soldaat Piet van Beurden, die op 27 mrt. I.1. naar Nieuw-Guinea was vertrokken, weer in zijn geboorteplaats terug. Te ca. 9 uur v.m. kwam hij per vliegtuig op Schip hol aan, waar zijn ouders reeds ter be groeting aanwezig waren. Dit zo spoedig weerzien was vanzelfsprekend allerharte lijkst en na een kort oponthoud ging het huiswaars. Des avonds, nadat de Kon. Harmonie St. Cecilia de muzikale wande ling door het dorp had voltooid, werd de teruggekeerde militair een serenade ge bracht. Na enkele pittige nummers ten ge hore te hebben gebracht, werd de soldaat en zijn naaste familie bij monde van de voorzitter van de harmonie, de heer van der Plas, hartelijk gefeliciteerd met de behou den terugkeer. Spr. vertolkte de gevoelens van medeleven van het bestuur en leden van de harmonie en zeide gaarne te zijn gekomen om een muzikale hulde te bren gen. Verder wenste de heer van der Plas allen een prettige kermis toe en de soldaat in het bijzonder nog een mooie toekomst. Ook de buurtschap 't Hoekje liet zich niet onbetuigd. Namens de hele buurtschap feliciteerde Jan Beekmans de soldaat en zijn familie met deze behouden thuiskomst en bood als blijk van medeleven een fraai cadeau aan. Mede namens zijn ouders dank te de teruggekeerde, militair zowel de har monie als de buurtvereniging voor de blij ken van medeleven en de gebrachte aubade. De raad der gemeente Heusden kwam woensdag 22 augustus in openbare verga dering bijeen. Punt 3. Ingekomen stukken. Naast de gebruikelijke goedkeuringen van Ged. Sta ten op reeds eerder genomen raadsbeslui ten was er een schrijven ingekomen van de heer van Herpt, 'waarin deze verzocht om de gronden welke gemeenteeigendom zijn en ook de grond welke eigendom is van de Gem. Instelling voor Maatsch. Zorg in vei lige pacht te geven aan die agrariërs, welke in het kader van de ruilverkaveling voor boerderijverplaatsing in aanmerking wensen te komen. Onder veilige pacht wordt ver staan een pachttermijn van 24 jaar. De voorzitter gaf te kennen dat hij er persoonlijk geen voorstander van is om deze gronden in een langdurige pacht uit te ge ven, doch als de raad wenste dat dit ver zoek zou worden ingewilligd, zou hij er zich bij neerleggen. Spr. zou liever deze gronden verkopen aan belanghebbenden, dan waren deze ook geholpen. De heer van Herpt las hierop een motie voor, waarin de raad, B. en W., alsmede ook het bestuur van Maatsch. Zorg werden uitgenodigd, die bedrijven aan een pacht- duur te helpen van 24 jaar, zodat zij over kunnen gaan tot boerderijverplaatsing. De heer van Herpt wilde het als een plicht zien van de gemeenschap om aan dit verzoek te voldoen. De heer Rijke zou eveneens graag zien dat deze agrariërs geholpen worden, omdat hier inderdaad een belang aanwezig is. Spr. vroeg of een verpachting van 4x6 jaar geen oplossing is. De heer van Herpt zei dat dit geen veilige pacht is, zulks in ver band met de stichting van een nieuwe boerderij. Verder zei hij, dat een pachter zo lang mogelijk pachter wil blijven, daar dit voor hem voordeliger is dan kopen. De heer Rijke bevreemdde het dat de gemeente en Maatsch. Zorg in deze kwestie 6amen worden genoemd. Maatsch. Zorg, zei de heer van Herpt, is verantwoording ver schuldigd aan de raad. De heer Buijs, welke ook lid is van de Ruilverkavelingscommis sie en van Maatsch. Zorg, sprak als zijn me ning uit, dat men zich zou tegenspreken als men de gemeentegronden en de gronden van Maatsch. Zorg in een langdurige pacht zou gaan uitgeven. Door verkoop worden deze mensen ook geholpen. De heer Buijs lichtte verder toe, dat wanneer straks het gehele ruilverkavelingsplan gerealiseerd zal zijn, de lasten belangrijk zullen worden ver hoogd, zodat er van de ontvangen pachtprijs niet veel zal overschieten. Nadat nog door diverse sprekers het voor- en nadeel van langdurige pacht ofwel verkoop van de be treffende percelen was besproken, werd door de raad in principe besloten tot verkoop over te gaan. Verder was er ingekomen een verzoek van de Ned. Herv. gemeente te Herpt om een bijdrage in de kosten voor het herstel van het kerkhof te Herpt. Dit verzoek werd op voorstel van B. en W. aangehouden. Een verzoek van het Heusdens Mannenkoor om een bijdrage van f 500 i.v.m. een te hou den muziek- en zangconcours, werd op voor stel van B. en W. in handen gesteld van de Cultuur-commissie. Aanwijzing taxateur in verband met de overdracht van woningwetwoningen. B. en W. stelden voor om hiervoor aan te wijzen de heer van Loenen, directeur van de Cen trale Techn. Dienst. De heer Buijs vroeg of de heer van Loenen beëdigd was als taxa teur. De voorzitter zei dat de heer v. Loe nen in het Land van Heusden en Altena al meerdere malen als zodanig was opgetre den. Op een vraag van de heer Schipper of er inzake deze verkoop van woningwet woningen al een besluit van de raad was, antwoordde de voorzitter ontkennend. De heren de Vroome en v. d. Pol gaven te kennen dat zij niet akkoord zouden gaan met verkoop van woningwetwoningen. De voorzitter meende dat hoemeer wo ningwetwoningen men zou kunnen verkopen hoe voordeliger dit voor de gemeenie zou zijn. De heer v. d. Pol was de mening toe gedaan dat woningwetwoningen werden ge bouwd met het doel deze te verhuren. De heer Rijke zei er in principe voor stander van te zijn dat de bewoners van woningwetwoningen deze woningen hopen Nadat de voorzitter naar voren had ge bracht dat ondanks de verschillende menin gen over wel of niet verkopen er geen be zwaar bestaat tegen het aanwijzen van een taxateur, werd met algemene stemmen de heer van Loenen als zodanig aangewezen. Punt 5. Verkoop gronden in het uitbrei dingsplan Oudheusden. Besloten werd 300 m2 te verkopen aan een levensmiddelenbedrijf en een perceel van 2 300 m2 aan de heer J. v. Wijlen. Verhuring grond industrie-terrein. Oorspronkelijk was in een vorige verga dering besloten om aan de scheeps- en jachtwerf Polaris N.V. een gedeelte van het industrieterrein in huurkoop te geven. Daar nadien kwam vast te staan dat huurkooD in dit onderhavige geval niet gebruikelijk is, werd thans ditzelfde perceel aan de N.V. Polaris-Heusden verhuurd voor 25 ct. per m2 voor een tijdsduur van 5 jaren met recht tot koop gedurende deze 5 jaren. Punt 7. Wijziging verordening keurlonen. Besloten werd de volgende prijzen voor de keurlonen vast te stellen: voor de keuring van stieren, ossen, koeien of vaarzen en eenhoevige dieren: a. eerste 500 stuks f 12.- per stuk; b. de daarop volgende 250 stuks boven 500 f 10. - per stuk; c. de daarop volgende boven 750 m 8. - per stuk. Deze verordening treedt in werking met ingang van 1 januari 1963. Rondvraag. De heer van def Pol merkte op dat in verband met de rioleringswerkzaamheden in de Lombardstraat de Prot. kleuterschool niet te bereiken is. Spr. vroeg of het soms mogelijk was hierin voorzieningen te tref fen, daar maandag 27 aug. de kleuterschool weer haar poorten zou openen. De voorzitter zei de nodige voorzieningen te treffen opdat de kleuters de school zullen kunnen be reiken. Op een vraag van de heer de Vroome hoe ver men was gevorderd met het even tueel aanbrengen van een fietspad langs de brug over de Bergse Maas, zei de voorzitter dat aan diverse gemeenten in de omgeving om adhaesie-betuiging hieromtrent was ge vraagd. De heer de Gouw informeerde naar de verplaatsing van de vuilnisbelt. De voorzitter zei dat in dit verband een verzoek was ingekomen van de Prov. Wa terstaat, welke in verband met de aanleg van de nieuwe Prov. weg een zuigput voor zandwinning gingen maken op de grens van Heusden met Drunen. Gevraagd werd aan de gemeente Heusden om deze put aan te wenden voor vuilnisstortplaats. Wanneer wij echter van deze put gebruik zouden gaan maken, zei de voorzitter, zal moeten worden overgegaan tot aanschaffing van een vuilnisauto met grote capaciteit, vanwege de verre afstand; deze vuilnisauto zou dan een trommelwagen moeten worden, wat weer met zich meebrengt dat de huidige vuilnisemmers niet meer te gebruiken zou den zijn en door nieuwe zouden moeten worden vervangen, waardoor de tarieven van de reinigingsrechten ook weer verhoogd zouden moeten worden. De heer van der Pol vroeg of deze vuil niskwestie niet kon worden opgelost door aan te sluiten bij de Centrale Vuilnisophaal dienst van het Land van Heusden en Altena. De voorzitter zei dat hij gaarne bereid was hiernaar te informeren, doch vreesde dat het nogal uitgebreide rayon van Heus den daartoe geen gelegenheid biedt. De heer Rijke merkte op dat deze put voor zandwinning waarschijnlijk niet in de gehele behoefte voor de opspuiting van de nieuwe Provinciale weg kan voorzien; is het soms mogelijk, vroeg hij, om het zand van de mallen en grachten hiervoor aan te bieden, wanneer de restauratie van wallen en grachten eenmaal gerealiseerd zou wor den was men alvast een hoeveelheid over tollig zand kwijt. De voorzitter wees er in dit verband op dat de wallen en grachten aan het Kroondomein toebehoren. De heer Schipper merkte op dat men tegenwoordig niet meer rustig over de wal len kan wandelen vanwege de vele en vaak roekeloze bromfietsers. Is het soms mogelijk, vroeg hij, omij de wallen voor bromfietsen te verbieden. Spr. meende dat in andere plaat sen diverse straten voor bromfietsen verbo den waren. De voorzitter beloofde hieraan aandacht te zullen besteden. Hierna werd door de voorzitter in ver band met de laatste vergadering van de raad in de huidige samenstelling, dank ge bracht aan de scheidende raadsleden voor alle werkzaamheden door hen verricht in het belang van de gemeente. Speciaal bracht de voorzitter dank aan de heer Rijke als scheidende wethouder, voor de prettige samenwerking en de goede verstandhouding in het college van B. en W. De heer van Herpt bracht als oudste raadslid dank aan de voorzitter en de scheidende wethouder. Nadat nog enkele andere leden van de raad, o.a. de heer de Vroome, namens de Protestantse fractie, de heer Rijke als schei dende wethouder en de heer Buijs als oud ste der aftredende leden van de raad, het woord hadden gevoerd, werd deze verga dering door de voorzitter gesloten. WIT-ZWART RKC - Wit-Zwart 5-0 Wit-Zwart heeft het er zaterdag tegen RKC 2 (res. 3e klas) niet best afgebracht. De Capellenaren - niet op volle sterkte - verloren met 5-0. Reeds voor de rust bleek dat de Waalwijkers in betere conditie waren. Vooral de voorhoede van Wit-Zwart miste vaart en beweeglijkheid om de RKC-ers uit positie te spelen. Het krachtsverschil was echter gering. Voor de rust werd niet ge scoord. In de tweede helft kwam RKC op enigszins gelukkige wijze aan het eerste doelpunt. Wit-Zwart bouwde daarna enkele aardige aanvallen op, maar enkele fraaie scoringskansen werden onbenut gelaten. In de laatste 20 min. van de wedstrijd kwamb RKC terug. Toen de geel-blauwen opnieuw kans zagen te scoren, bood Wit- Zwart nauwelijke tegenstand meer. RKC kon gemakkelijk uitlopen tot 5-0. Ook Wit- Zwart 2 speelde een tamme wedstrijd en verloor van RKC 3 met 7-1. H.N.C. Wilhelmina (comb.) - HNC 3-7 HNC maakte zaterdag een uitstapje naar Weert, waar gevoetbald werd tegen een combinatie van Wilhelmina '08. De HNC- ers kunnen met vertrouwen de komende competitie tegemoet zien, want zij speelden tegen de Weertse voetballers een uitsteken de wedstrijd. De versterkte, jeugdige voor hoede van HNC scoorde niet minder dan zeven maal. Daartegenover werd de achter hoede slechts drie keer gepasseerd. HNC 2 was iets minder fortuinlijk; het verloor met 4-2. GROOTS WANDELEVENEMENT Voor de eerste maal in de geschiedenis staat Raamsdonksveer een groot wandelge- beuren te wachten. Op zaterdag 1 septem ber organiseert de wandelsportvereniging „Kindervreugd" wandelmarsen voor deel nemers vanaf 7 jaar. Het gemeentebestuur stelde een prachtige wisselbeker beschik baar voor de beste groep van de 25 km. W.S.V. Kindervreugd, een vereniging die nog slechts enige maanden bestaat, heeft het aangedurfd een groot wandelevenement op touw te zetten. Het bestuur is hierbij zeer zeker aangemoedigd door het grote enthou siasme, dat er bestond, toen er sprake was van een wandelvereniging. Niet minder dan 80 leden gaven zich reeds op en daar de gelegenheid hiertoe nog steeds open staat, zal het getal 100 gauw bereikt zijn. Ook het succes dat het comité Raamsdonksveerse Jeugdaktie oogstte met de avondvierdaagse voor de plaatselijke jeugd, moet voor de nieuwe vereniging een grote stimulans ge weest zijn. De wandelaars van alle leeftij den krijgen 1 september a.s. de gelegenheid hun kunnen te tonen. Er wordt getippeld in 4 categorieën. De ongeoefende jeugd van 7 tot 9 jaar loopt 5 km; 10 km wordt afge legd door de geoefende jeugd van 7 tot 9 jaar en de ongeoefende kinderen van 9 tot 12 jaar. De jongens en meisjes van 9 tot 15 jaar die al wat ervaring hebben, moeten 15 km afleggen. De langste route, 25 km, is voor boven de 15 jaar. Voor de beste groep van elke categorie is een mooie wis selbeker beschikbaar, terwijl elke deelne mer een herinneringsspeldje zal ontvangen. VOETBALWEDSTRIJD Veel belangstellenden hebben de voetbal wedstrijd tussen een combinatie van Raams- donk en Good Luck en Veerse Boys, die was georganiseerd ten behoeve van de tocht van de ouden van dagen, gevolgd. De Veerse Boys waren royaal de meerderen van de combinatie. De Veerse ploeg zegevierde dan ook met 5-0. De doelpunten werden gescoord door B. Joore, C. van Seeters 2x, J. Joore en M. de Jong. INENTINGEN. De eerstvolgende inenting tegen pokken zal zowel te Raamsdonksveer als te Raams- donkdorp worden gehouden op woensdag 29 aug., terwijl de controle wordt gehouden op woensdag 12 sept. Het betreft hier een inenting voor kinderen geboren in mei en juni 1962. Te Raamsdonksveer vindt zij plaats in het wijkgebouw van het Groene Kruis, om 3.30 uur; te Raamsdonkdorp om 4 uur in het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis. MUTATIE. Met ingang van 24 augustus is tot kape laan te Ossendrecht benoemd de weleerw. heer Loonen. Deze heeft gedurende drie jaar als kapelaan gewerkt te Raamsdonk. GEMEENTERAAD LOON-OP-ZAND Openbare vergadering van de raad der gemeente Loon-opZand op dinsdag 4 sep tember 19G2, te 19.30 uur, in de bodega van het café-restaurant „De Eftcling". Agenda 1. Beëdiging van de leden. 2. Benoeming van de wethouders. 3. Vaststelling van de openstaande no tulen. 44. Ingekomen stukken. 5. Benoeming van de commissie van bij stand voor de wegen. 6. Benoeming van de commissie voor strafverordeningen. 7. Voorstel tot aanwijzing van een ver tegenwoordiging uit de gemeenteraad in de gemeentelijke commissie van overleg in ambtenarenzaken. 8. Benoeming van de commissie van advies als bedoeld in de Woonruimtewet 1947. 9. Aanbieding van de gemeenterekening met bijbehorende bedrijfsrekeningen over 't dienstjaar 1959 en benoeming van een com missie tot onderzoek van die rekeningen. 10. Voorstel tot vaststelling van de be dragen, bedoeld in artikel 55 ter van de Lager Onderwijswet 1920 over de jaren 1960 en 1961. 11. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ex artikel 50 van de Kleuter onderwijswet, aan het bestuur van de H. Hart kleuterschool, Gasthuisstraat 15 te Kaatsheuvel. 12. Voorstel tot het vaststellen van het bedrag van de vergoeding ex artikel 101 van de lager-ondcrwijswet 1920 over het jaar 1961, alsmede van het bedrag van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over dat jaar. 13. Voorstel tot wijziging van raadsbe sluiten tot verkoop van grond. 14. Voorstel tot het niet ontvankelijk verklaren van M. J. Broeders te Loon-op Zand in zijn bezwaren tegen een aanslag in de straatbelasting voor 1961. 15. Voorstel tot herziening van het raadsbesluit van 22 december 1961 tot het verstrekken van een geldlening onder ver band van eerste hypotheek aan de Metaal- warenfabriek „Dema", gevestigd te Kaats heuvel. 16. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van de verordening op de heffing en in vordering van reinigingsrechten in deze ge meente. 17. Voorstel tot het voorlopig goedkeu ren van een onteigeningsplan. 18. Rondvraag. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Verlangend hebben vele oudjes reeds uitgezien naar enig bericht betreffende de jaarlijkse tocht voor de ouden van dagen. Natuurlijk gaat die ook dit jaar weer door. Het is voor de dertiende maal dat Kaatsheuvel met zijn oud jes op reis gaat enelke reis is een succes geweest. De tocht naar Antwerpen van het vorig jaar was wel een van de mooiste die we ge had hebben. Elk jaar kan natuurlijk niet zo'n grote kostbare reis worden gemaakt, doch ook dit jaar staat weer een heel attractief plan op de agenda. Wanneer de steun, die Kaatsheu vel reeds 12 achtereenvolgende ja ren van de burgerij genoten heeft, ook dit jaar gestand wordt gedaan, wordt het een Brabant-trip met als middelpunt Eindhoven. Eindhoven viert jaarlijks, geheel apart, zijn bevrijdingsfeest en bij die gelegen heid is Eindhoven, dat de lichtstad genoemd wordt van Nederland, in grootse stijl met licht versierd. En wat dat zeggen wil, zal iedereen be grijpen, die weet wat Philips op dat gebied kan presteren. Hoe verder de reis zal zijn, kunnen we nog niet verklappen, doch dat vernemen de deelnemers wel als het gehele plan in kannen en kruiken is. Veel zal ook afhangen van wat de collecte zal opbrengen. Wel is reeds beslo ten dat weer uitsluitend met bussen zal worden gereden en wel op don derdag 20 september a.s. De reis staat open voor alle oudjes van 68 jaar en ouder. Is van een echtpaar een der twee 68 jaar, dan kunnen beiden meereizen. Jammer dat de plannen van het comité, dat de reis organiseert, doorkruist worden door plannen van de buurtschap ,,'t Hoekske", dat op zichzelf een tocht gaat organiseren. Nooit is deze buurtschap van de reis uitgesloten geweest en steeds werden de deel nemers van daar, voor de reis opge haald en thuisgebracht. We mogen het initiatief van deze buurtschap om daar iets te organiseren, toejui chen en steunen, doch we vinden 't niet „fijn" dat buiten de buurtschap om steun wordt gevraagd en daar door de mogelijkheid wordt gescha pen dat de actie van het reeds 13 jaren bestaande comité, dat de ge hele plaats omvat, mogelijk nadeel zou kunnen lijden. Wij hopen en vertrouwen in deze, dat zal blijken dat wij ons hebben vergist en het resultaat zijn zal dat we als steeds enthousiast zullen zijn over de steun, die ons ook dit jaar uit alle kringen zal worden gegeven. Jan Tuerlings, Voorzitter Comité voor de Ouden van Dagen. PAROCHIE-JEUGDVACANTIE- WERK TE KAATSHEUVEL Zoals aangekondigd in het num mer van donderdag 16 augustus j.l., is 20 augustus van start gegaan het v Parochie-Jeugdvacantiewerk in de St. Jozefparochie alhier. En om nu maar meteen met de deur in huis te vallen, het is een grandioos suc ces geworden en heeft alle verwach tingen overtroffen. De kinderen hebben gespeeld en gewerkt, gezongen en gedold dat 't een lust was om te zien. De eerste dag met zijn ganzebordspel, dat en thousiast volgens de regels werd ge speeld en dat door het mooie weer nog meer fleur en glans kreeg. Wat waren ze moe die avond, maar ook: hoe voldaan. De Ranja en thee had den goed gesmaakt en de boterham men kregen in geen weken zulk een belangstelling. Op de tweede dag de volksspelen, die weer met een even jeugdig élan genomen werden en die in vreugde en enthousiasme niet onder voor de eerste. Voor de derde dag was een or tatietocht georganiseerd, die vankelijk succesvol was gelonp/" afgewerkt, maar die helaas veel regen, zeer tot spijt van dek" deren, een ontijdig einde vond ijlings links en rechts uit de gr gestampte auto's. Medewerking medeleven van ouders en bef- 5 stellenden uit de parochie maak* dit mogelijk, en dit maakte w? dit festijn voor de kinderen m tot een succes, want uit geheeld- parochie kwam spontaan hulp Het toppunt kwam echter on vierde en laatste dag, die als spn- dag was aangekondigd. Welnu Z gevoetbald, gehandbald dat hét lust was. Hardlopen met hinder/ sen, hoogspringen en ver-spring Alles lukte door het geweldig t/ po, waarmee de kinderen het e hele programma afwerkten. Eigf" gemaakte fruitmandjes, alles hak werk van de kinderen, werden d/ Vi on mot nirTAn rrnlr AnU4- f». 'i hen met eigen gekocht fruit en bij de zieken in de parochie -' geleverd, waardoor dus o0k mensen in hun vreugde werden h trokken. En wie tot slot de geweldige y- lijkheid heeft meegemaakt, die heer ste in de Gildenbond bij de officii" prijsuitreiking, die zal met ons 2e- gen: wij moeten met dit werk hi i volgend jaar zeker doorgaan. W toen de zeereerw. heer pastoor Sin kens in de zaal van de Gildenbot aan de kinderen vroeg of zij volgen- jaar weer mee zouden doen, volgt een oorverdovend ja-geroep, enV geloven dat hierin alleen al 'een bé lofte voor de toekomst ligt. Wij geloven ook dat de parochie raad een goed initiatief heeft gen- men, maar wij weten daarnaast 'i ker dat het succes, dat bereikt voor het grootste gedeelte geschil ven moet worden op rekening y de leiders en leidsters, die de via dagen dat zij met de kinderen c> trokken, gemaakt hebben tot v% de kinderen onvergetelijke vacant;, dagen. Wij kunnen dan ook niet ander, doen dan deze jongens en meisje danken voor hun medewerking t- spontaniteit, daarbij rekenend hun medeleven bij een volgende ge legenheid.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6