KAATSHEUVEL f ÉM&ÊBBm veRwiel's leöeRWARenhuis t. Jozefkerk heeft nieuw orgel Henk Nijdam - 27 jaar - wereldkampioen achtervolging C0EN VISSER uit 's-Gravenmoer neemt deel aan de wereldkampioenschappen wielrennen in Italië 5 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 10 •V' Loon op Zand Verrassend snelle start bracht kleine voorsprong Duropal hardplastic A. C. v. d. VOORT Het adres Piet van Woensel Actetassen Schooltassen Collegetassen Mappen AFWEZIG L. A. M. Hermans een meisje 11 String-bas AUTO huiskamer: bankstel Te koop gevraagd Leder- bewerkings cursus T, iLj x' «rM-zr* rr i -C; Tli '1. i I. i-?u. Bovenstaande afbeelding is het nieuwe orgel, gebouwd door Hubert Schreurs van de firma Adema's Kerkorgelbouw te Amsterdam, dat de bewoners van de parochie St. Jo- zelf hun pastoor, H. J. Simkens, bij gelegenheid van zijn zilveren pries terfeest aanboden. De St. Jozefkerk was zondagavond j.l. volledig bezet, toen pastoor Sim kens tot de wijding van het orgel over ging. Hij dankte vervolgens z'n parochianen in een korte toespraak voor dit fraaie geschenk, terwijl hij tevens dank bracht aan dr. W. Kers- semakers, lid van de R.K. Klokken- en Orgelraad, voor diens waarde volle adviezen. Het programma bevatte verder 'n plechtig lof, alsmede een bespeling van hel nieuwe orgel door de heer Albert de Klerk, de befaamde stads- organist van Haarlem, die zich hier toe gaarne bereid had verklaard, en in z'n recital met werken van Jean Francois Dandrieu, Georg Ph. Tele- mann, Jos van Amelsvoort, Joh. Seb. Bach, Cesar Franck, alsmede van hem zelf, de mogelijkheden en kwaliteiten van het instrument vol ledig tot zijn recht liet komen. V.V. DESK hield jaarvergadering. De voetbalvereniging DESK heeft afgelopen zaterdag haar jaarverga dering gehouden in het clublokaal van café „De Steenbakker". Zoals gebruikelijk ging hieraan vooraf een H. Mis voor de levende en overleden leden van DESK in de St. Jozefkerk, gevolgd door een ont bijt in het clublokaal. De agenda van de jaarvergade ring bevatte de gebruikelijke agen dapunten, zoals jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Uit dit laatste bleek dat er een behoor lijk nadelig saldo was, wat echter goeddeels kan worden opgeheven doordat een 'der spelers 'n contract met een betalende club heeft aan gegaan. Doordat geen candidaten waren gesteld, werden de aftredende be stuursleden N. Kerssens en G. de Nljs automatisch herkozen. Voor de verkiezing van een elftalcommissie waren evenmin candidaten gesteld. Met uitzondering van het eerste en. tweede elftal, welke door de trainer worden samengesteld, zal men ^por de formering van de lagere elftallen derhalve voorlopig andere wegen moeten bewandelen. De geestelijk adviseur, pastoor H. Simkens, sprak nog een opwekkend woord, waarna de vergadering ge sloten werd en 't resterend gedeel te van deze dag in gezellig samen zijn werd doorgebracht. DESK verloor van Concordia SVD Ook DESK heeft het als tweede klasser niet kunnen bolwerken te gen de derde klasser Concordia SVD in het sterk bezette nederlaag- tournooi dat deze Bossche club or ganiseert. De gastheren gingen in een hoog tempo van start. Met vlotte combi naties werd de verdediging van DESK uit elkaar gespeeld en al na zes minuten werd een op maat af gegeven voorzet in een doelpunt omgezet, 1-0. Twee minuten later keek DESK tegen een 2-0 achter stand aan door een treffer van de bijzonder snelle Van Zoom. Toen na een half uur de Concordia-stopper wegens een blessure moest uitval len en de ploeg gewijzigd moest worden, kreeg DESK gelegenheid de bakens te verzetten. Het was ten slotte Van Riel, die kans zag nog voor de rust de achterstand tot 2-1 te verkleinen. In de tweede helft waren de Bos schenaren aanvankelijk geweldig in het offensief. Met gevaarlijke en snelle aanvallen sneden zij door de DESK verdediging en reeds in de tweede minuut werd een van de paal terugspringende bal langs de DESK doelman geplaatst. Tien mi nuten later was het opnieuw raak, toen uit een vrije schop de stand op 4-1 werd gebracht. Dat vonden de Dessers schijnbaar toch een beetje al te bar, want dank zij de sterk stuwende middenlinie ontketenden zij een sterk offensief en dit resulteerde reeds na twee mi nuten in een doelpunt van Kees van Wezel. 4-2. En dit betekende voor lopig 't einde voor Concordia, wier verdediging vanaf dit moment on der zeer hoge druk kwam te staan, maar niet kon verhinderen dat M. Voogd met een zeer hard schot de stand op 4-3 bracht. Toen DESK even wat stoom afblies, konden de gastheren de aanval weer even overnemen, waaruit zelfs nog een penalty ontstond, welke echter te gen de lat werd geschoten. Tegen 't einde probeerde DESK nog een ge lijk spel uit 't vuur te slepen, maar de Bossche verdediging gaf de voor sprong niet meer prijs. Oriëntatierit A.C. Kaatsheuvel Nu de vacanties praktisch voorbij zijn gaat de Automobielclub „Kaats heuvel" weer verder met de afwer king van de competitie om 't club kampioenschap. Hiervoor heeft men een oriëntatierit op het programma staan, welke is uitgezet door de he ren H. van Nieuwstadt en P. Bor sten, en die a.s. zondag 2 september zal worden verreden. De lengte van de rit bedraagt 60 km., welke met een gemiddelde van 30 km. per uur moet worden verreden. Op dit laat ste, het tijdrijden, zal het ditmaal vooral neerkomen, want de uitzet ters hebben de rit overigens heel simpel gehouden en zich niet ver loren in spitsvondigheden. Er wordt ditmaal, in afwijking van andere keren, reeds 's morgens om kwart vóór elf gestart bij hotel Euphonia, om de rijders niet in hun vrije zon dagmiddag aan te tasten, terwijl het startbureau in Euphonia om kwart voor tien voor inschrijving geopend is, waar ook nadere bijzonderheden omtrent enkele uitzonderingen van het te volgen R.A.C.-reglement zul len worden medegedeeld. M i <£-:«.UUA Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel Duivensport. Wedvlucht van de Kaatsheuvelse postduivenvereniging vanuit Duffel met oude duiven (357). Gelost om 9 uur. Eerste duif geconstateerd: 9.45.19 uur. Uitslag: C. M. Snoeren 1; F. v. d. Assem 2 9; L. Mosselveld 3 18; P. Ligtvoet 4; F. v. Woensel 5 62; M. v. Boxtel 6 12 16 59; J. Cornelissen 7; J. Vesters 8 20; M. v. Corstanje 10 34; F. Dingemans 11 55 63; L. van Geel 13 24; W. Jansen 14; G. Schrauwers 15 47 52; A. Zacht 17- 31; A. v. Gorp 19 49; J. v. Heeswijk 21; P. Dirksen 22 38; A. Couwen- berg 23; J. v. Wanrooij 25; J. Evers 26 42; B. v. Heesch 27; H. v. Hel- voirt 28; P. Stokkermans 29 56; W. Laros 30 39 70; T. v. d. Houdt 32; F. Damen 33; J. Broeders 35; Jos van Wanrooij 36; M. Hoevenaars 37 64; L. Ververs 40; A. Brekelmans 41; H. Robben 43; J. v. Bavel 44; W. van Heijst 45 58 69; T. Netten 46; J. La- ros 48 67; J. v. Dongen 50; H. de Man 51; A. Pijnenburg 53; M. Lens- velt 54; P. Hendrias 57; M. Klijn 60; L. van der Ven 61; A. de Bie 65; L. Hamers 66; J. Dirksen 68. Wedvlucht met 467 jonge duiven. Gelost om 9 uur. Eerste duif 9.46.5 uur. P. Ligtvoet 1 69; G. Kuis 2 58 67; G. Ligtvoet 3 12 14 27; P. Stokker mans 4; H. Klis 5 47; L. de Bondt 6; W. v. Heijst 7; A. Pijnenburg 8 39; M. v. Boxtel 9 11 21; F. v. d. Linden 10 55; J. Kemmeren 13; W. Mossel veld 15; C. v. Ree 16; J. Laros 17 61; B. v. Heesch 18; A. Verhoeven 19 29 70; C. M. Snoeren 20; J. v. Wanrooij 22 40 42; F. Dingemans 23; J. van Heeswijk 24; Jo Jansen 25 31 45 64; F. Hendriks 26; M. de Benis 28 62; M. Ververs 30 34 44 52; T. v. d. Houdt 32; Jos Dirksen 33; J. v. Riel 35; J. v. Kuijk 36; H. v. d. Pas 37 43; W. v. d. Ven 38; M. Sulsters 41; W. Kemmeren 46; J. Kemmeren 48; J. v. Bavel 49; W. Laros 50; J. Voogd 51; J. Ligtvoet 53; M. Voogd 54; A. V Pl V.d'i 1 Heijs 56; F. v. Woensel 57 59; M. Lensvelt 60; C. Nieuwenhuizen 63; K. Schaafstra 65; H. v. d. Linden 66; J. van Riel 68. Nationaal schietconcours. Zondag j.l. hield het schuttersgil de St. Jan een groots opgezet en goed geslaagd nationaal schietcon cours op de schutsbomen a. d. Horst waarvoor vele geld- en luxe prijzen beschikbaar waren gesteld. Er werd deelgenomen door vijftien vereni gingen met in totaal 70 schuters. De uitslagen waren als volgt: Korpsprijs: le pr. St. Hubertus, Rijen; 2e pr. St. Hubertus, Gilze; 3e pr. Si. Hu bertus, Loonopzand; 4e pr. St. Hu bertus, Loonopzand; 5e pr. Weer baarheid, Udenhout; 6e pr. St. Joris Gilze; le pr. St. Catharina, Herpt. Eerste kampioen: Dr. Bolsius te Gilze; tweede kampioen: J. Bink te Loonopzand. Koningskruis: J. Scheffers Berkel. Extra aanbieding opgelegd: 1 St. Crispijn, Besoijen; 2 Juliana Vlijmen: 3 St. Hubertus, Berkel; 4 St. Hubertus, Loonopzand; 5 Weer baarheid, Udenhout; 6 St. Hubertus Loonopzand. Extra aanbieding vrije hand: 1 St. Hubertus Rijen; 2 Pro Patria Oosterhout; 3 Pro Patria, Oostei- hout- 4 St. Hubertus, Gilze; 5 St. Joris', Gilze; 6 St. Hubertus, Berkel. Personeel opgelegd: 1 De Bilt, Vlokhoven; 2 A. Bink, Loonopzand; 3 Dr. Bolsius, Gilze, 4 W Dielen Loonopzand; 5 M. Leer- makers. Berkel; 6 Jac. Schoms te Udenhout. Personeel vrije hand: 1 Snelders Oosterhout; 2 J. Schef fers, Berkel; 3 Dr. Bolsius, Gilze; 4 Van Spaandonck, Berkel; o Ak kermans, Loonopzand; J. van Hoof, Gilze. Luxe prijzen opgelegd: 1 J W. Aarts, Loonopzand; 2 J. v. Dorst, Gilze; 3 S. Schonis, Uden hout; 4 Akkermans, Loonopzand, 5 Brok, J3esoijen; 6 J. Bink, Loon opzand. Luxe prijzen vrije hand: 1 Snelders Oosterhout; 2 J. Schef fers, Berkel; 3 Van Spaandonk Ber kel; 4 Dr. Bolsius, Gilze; 5 E. van der' Velden, Loonopzand; 6 Akker mans, Loonopzand. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon- op-Zand worden waargenomen door dokter R. R. Raaymaakers, Hoofd straat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2050. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter K. v. Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. AFSCHEID VAN ZUSTER ALEXIA Zondag 2 sept. zal de gehele dag in het teken staan van het afscheid van de Loon- se bevolking aan de scheidende Zuster Alexia als hoofd van de R.K. Meisjesschool. De dag wordt ingezet om 10.15 uur, met een Plechtige Hoogmis met gemeenschapszang, begeleid met kope ren instrumenten. 3.15 uur Rondwandeling door de Kon. Erk. Harmonie Concordia. 4 uur Afscheidsreceptie in het Parochie huis met zang van het Loonopzand's Jeugd koor o.l.v. Frater Angclico. Tijdens deze receptie zal het woord ge voerd worden door de voorzitter van het Oudercomité, de Z.E. heer Pastoor en door het nieuwe hoofd van de school de heer Eijkemans. 5.30 uur Rondwandeling door de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging, door wie om pl.m. 6 uur een Taptoe zal verzorgd wor den op het schoolplein. OUDHEIDKUNDIGE VONDST De heer C. Vermeulen vond onlangs op een akker tussen het Kasteel en het Molen eind twee voorhistorische stenen speerpun ten. De vondsten dateren uit het Neolithi- cum, de laatste fase van de steentijd (circa 3000-1500 j. voor Christus). Op dezelfde akker werd een paar jaar geleden reeds een stenen dolk uit dezelfde periode gevonden. De bijzondere fraaie artefacten zijn afge staan aan de heer A. v. d. Lee en bevinden zich thans in diens collectie. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS Zondag werd deelgenomen door het Schuttersgilde aan het Nationaal schietcon cours, georganiseerd door St. Joris, Kaats heuvel. De volgende prijzen werden behaald: J. W. Aarts le personeel opgelegd; A. Bink 2e pers. vrije hand; J. Bink 2e kamp.; H. Akkermans 4e pers. opgelegd, 5e en 6e pers. vrije hand; W. v. Dielen 4e pers. op gelegd; E. v. d. Velden 5e pers. vrije hand; J. Bink 6e pers. opgei.; J. W. Aarts 7c pers. vrije hand; A. Bink 9e pers. opgei.; C. Ebbing 12e pers. opgelegd; 3e en 4e korpsprijs en 4e en 6e extra aanbieding. P.V. DE LUCHTBODE Uitslag wedvlucht vanuit Duffel d.d. 26-8: M Maas 1, 76; P Verschuren 2, 16, 45; M Goudziers 3, 26, 58, 73; A Aarts 4, 10, 50; M Vera 5, 23, 30, 40; C Dogge 6, 17, 46; H v d Linden 7, 9, 12, 14, 29; K v Esch 8, 11, 20, 21, 31, 33; W v d Ven 15 48; H Lecrmakers 18, 22, 28, 53, 59, 68; J Vera 19 32, 36, 41; P Hooijmaijers 24, 47, 55, 79; A C v d Velden 25; J v Broekhoven 27, 44, 49, 54; C v d Ven 34, 51; Gebr. I Jpe- laar 35, 38, 78; M v d Steen 37; G v Dru- nen 39, 61; Sjef v Dongen 42, 75, 80; B v Iersel 43; A Kuiten 52, 62, 66; M v On- zenoord 56, 65, 69; J Monsieurs 57; C Vriens 60, 72; G Vriens 63, 81; P v Noije 64; A v Gompcl 67; J Boons 70; HMvd Velden 71; B Wartenberg 74; H v d Vel den 77 Henk Nijdam, de 27-jarige boerenzoon uit Eelderwolde, heeft 't dins dagavond in het stadion te Milaan gepresteerd, de op de wereldtitel belust zijnde Italiaan Leandro Faggin met een verschil van meer dan 30 meter te kloppen. Henk Nijdam haalde een tijd van 6 minu ten 4.9 seconden. De strijd, die tussen Nijdam en dt Italiaan Faggin geleverd werd, mag gekenschetst worden als sen sationeel. Op de allereerste plaats door de snelle start van Henk Nij dam, waartegen Faggin, die toch bekend staat als een supersnelle starter, niet opgewassen bleek, en op de tweede plaats door de onder breking die plaats vond tijdens de 7e rit, doordat Faggin een lekke band had gereden. Henk Nijdam mocht op het moment dat Faggin zijn hand opstak ten teken dat er iets was misgegaan, terugzien op 'n voorsprong van ruim 18 meter. De grote vraag die velen bezig hield tijdens het oponthoud was, of Henk bij de nieuwe start net zo snel zou wegtrekken, als hij het bij de aan vang van de race had gedaan, of dat Faggin, gewaarschuwd, nu alles op alles zou zetten om het opgelopen verlies bij de start terug te winnen. Henk heeft de vele toeschouwers niet lang in het onzekere gelaten. Hij bleek in staat zijn voorsprong te handhaven en bij de volgende ron den te vergroten, zich daardoor een zekere eerste plaats verwervend, waardoor hij wereldkampioen ach tervolging 1962 werd. Uitslagen: De uitslagen van de finale en de strijd om de derde en vierde plaats bij de professionals sprinters wa ren: Finale: eerste rit: 1 Maspes (It.) laatste 200 meter in 11.6 sec.; 2 Gai- ardoni (It.); 2e rit: 1 Maspes, laat ste 200 m. in 10.8 sec.; 2 Gaiardoni. Om de 3e en 4e plaats: eerste rit: 1 Plattner (Zwits.) laatste 200 m. in 11.9 sec.; 2 Derksen (Ned.); 2e rit: 1 Plattner, laatste 200 m. in 11.3 sec.; 2 Derksen. Totaaluitslag sprint professionals: 1 Maspes, 2 Gaiardoni, 3 Plattner, 4 Derksen. Achtervolging voor beroepsren ners: halve finale: 1 Henk Nijdam (Ned.) 6.13.8, gemiddelde snelheid 48.154 km/h; 2 Delattre (Fr.) 4.24.8. Tweede halve finale: 1 Faggin (It.) 6.10.2, gemiddelde snelheid 49.622; 2 Peter Post (Ned.) 6.23.4. Finale voor de 3e en 4e plaats: 1 Post (Nd.) 6.11.5; 2 Delattre (Fr.) Finale om le en 2e plaats: 1 Nij dam; 2 Faggin. door Ad. Vingerhoets. De Brabantse lucht schijnt Coen Visser goed gezind te zijn; begin van dit jaar ver huisde hij van Santpoort naar 's-Gravenmoer en nu, driekwart jaar later, heeft hij het hoogste ideaal bereikt, dat een sportman zich kan wensen. Zijn land vertegenwoor digen in de strijd om de wereldtitel. Nadat zo'n jaar of 8 terug de Vlijmense crack Martin Wolfs naar deze strijd werd afge vaardigd, heeft de Langstraat tot dit jaar moeten wachten, vóórdat er weer een van hun streekrenners de eer werd waardig ge keurd. Coen Visser mag op een bijzonder goed seizoen terug zien; hij was de best ge plaatste amateur uit een klassement van de gereden klassiekers en liet mannen als Cees van Espen, Cees Snepvangers etc. achter zich. In de ronde van Gelderland toonde Vissers dat hij een wedstrijd kan bekijken, hij huisde voorin bij de schermutselingen en toen de slag viel was Visser er als de kippen bij om een goede positie in te nemen. Niet in de „wachtkamer" blijven zitten, doch op „het spreekuur" verschijnen is het juiste 6>steem, waardoor een renner groot kan worden. Zijn zege in de Gelderse ronde was een van formaat; jongens als Jac. Mesters, Maarten Breure en Dré van Aert kunnen in de laatste honderd meter danig „meepra ten". Visser had die dag echter het hoogste woord en won op overtuigende wijze zijn eerste grote wedstrijd. De week daarop in de Haarlemmermeer, stevende Visser ach ter de keiharde West-Brabantse vechter Jac. van der Kloot naar de tweede plaats toe Het volgende brokje zwaar werk was Olympia's Tour. Visser draaide prima mee en iedere dag eindigde hij binnen de eerste dertig. Zijn plaats in de eindrangschikking, 19e, op 26 min. Ingereden kwam Visser uit Olympia's Tour en dook meteen in de twee daagse Ronde van Brabant. De eerste etap pe eindigde Visser als eerste van een drie- mans-kopgroepje en dus had hij in de be slissende rit alle kansen in eigen hand. Visser liet zich echter in deze etappe ver rassen en moest drie minuten prijsgeven op een groepje waarin ook Cees van Espen, die daags tevoren in dezelfde tijd als onze man was geëindigd. In de semie-klassieken Ster van Zwolle, werd hij in de sprint verslagen door de lange Limburger Jan Schroder, maar zijn rijden was van dien aard geweest, dat Joop Middelink hem in zijn selectie- ploeg opnam. Criteria-overwinningen liet Visser dit sei zoen ook nog noteren. Hij won in Breda vóór Cor Schuuring, in Hulst vóór Theo van Poecke en in Castricum vóór Harm Otten- bros. Frits van Griensven nam hem mee naar de zware Ronde van Oostenrijk en ook hierin verrichtte de man uit 's-Gravenmoer prima werk, hoewel hij naar zijn eigen zeg gen wat te flegmatiek reed. De selectie- koersen in Luxemburg werkte Visser met veel brio af en in de Grand Prix Frangois Fabcr werd hij zelfs tweede in het klasse ment om de bergprijs. De 24-jarige oud-Santpoorter is reeds vanaf zijn 13e jaar met de wielersport be zig, hij heeft heel wat triomfen geboekt, was in de militaire ploeg opgenomen, maar zijn eerste seizoen als Brabander overtrof al de overige jaren. Visser weet drommels goed, dat een kundig amateur nog lang geen pri ma beroepsrenner is, maar in 1963 zal hij dan toch de grote stap naar het professiona lisme zetten; 25 jaar is niet te jong meer, vindt hij zelf, en wij zijn het helemaal met hem eens. Wij, en met ons heel wat mensen uit de Langstraat, wensen Visser dit week einde in Italië veel succes toe. maat 122 x 244 prijs per m2 25. op maat gezaagd 28. Grotestraat 389 Waalwijk Telefoon 3246 Udenhout Kreitenmolenstr. 83 - tel. 318 voor HAARDEN en KACHELS Grotestraat 325 Waalwijk Telefoon 2157 Uitsluitend prima LEDER 'n Verbluffende sortering biedt Uw Speciaalzaak GROTESTRAAT 264, WAALWIJK De Heer en Mevrouw van de Wiel-van Opstal geven u met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter MAUD Zij werd gedoopt Mathilde Elizabeth Maria Waalwijk, 27 aug. 1962 Julianastraat 10 Tijdelijk adres; St. Nicolaasziekenhuis, kamer 13 arts op zaterdag 1 september as. Voor spoedgevallen zondags dienst. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk; MEISJE voor hele dagen en WERKSTER voor 2 dagen per week (maandag en vrijdag) Aanmelden; Mevr. Maiburg-Steinwachs Forestierlaan 7, Waalwijk Tel. 04160 - 2321 GEVRAAGD voor de morgenuren boven 16 jaar door Mevrouw Creemers Grotestraat 215, Drunen TE KOOP GEVRAAGD: Burg. Verwielstraat 10 Waalwijk TE KOOP GEVRAAGD: Brieven met merk, jaar, prijs enz. aan; W. J. Lenting v. d. Wateringelaan 154 Voorburg - Tel. 1070 - 7257S: TE KOOP t.e.ab 4 stoelen, tafel en dressoir; bank, 2 clubs, leunstoel, tafel tje. Tweede Zeine 80, Waalwijk. Postzegels, V erzamelingen, Brieven, Kaarten, enz. enz Zend briefkaart aan Postbox 3045, Voorburg (Z.H.) mondeling in vervaardigd tassen, portemonnees, enz.; ook belangrijk voor vestiging Prosp. bij Stichting Leder waren, Prinsengracht 612, Amsterdam. Telef. (020) Wij leveren U een NIEUWE PIANO-KAST moderne vormgeving teak - noten - mahonie 375.— vervoer inbegrepen. Wij zenden U gaarne foW en beschrijving. JANSEN Muziekhandel Hoge Steenweg 19, 's-Boscn 4

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 10