wAAlwijkse en LanqstRAatse couraiu KAATSHEUVEL Centrum boeide met Achard Uitgever: St°°md^S?n Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 GOUDEN BRUILOFT Op maandag 1 oktober a.s. hoopt het echtpaar Kees den Teuling, 81 j., en Janeke Maas, 76 j., wonende Mgr. Vólkerstr. 93, zijn gouden bruiloft te ^Zoals gebruikelijk is er een feest comité geformeerd uit de buurtbewo- ners dat met de laatste voorberei- ding'en bezig is om het a.s. gouden paar en z'n familie een onvergetelijke dag te bezorgen, waarbij natuurlijk de omgeving van de echtelijke woning een feestelijk aanzien zal krijgen. Aan de nodige contanten zal wel *een gebrek zijn, want gedurende bij na een jaar hebben de buurtbewoners voor dit gebeuren een wekelijkse bij drage afgestaan. Het echtpaar, waarvan de man al tijd een metselaars-aannemersbedrijf heeft gehad, dat thans door zijn zoons op grote schaal wordt voort gezet, heeft zeven kinderen en 34 kleinkinderen. Beiden verheugen zich nog in een uitstekende gezondheid, waarvan vooral de man iedere eweek het bewijs levert. Als de weersom standigheden het tenminste ook maar even toelaten, maakt hij trouw iedere zondag z'n wandeling naar familie te Waalwijk. Het programma van deze feestdag hopen wij in de volgende editie te plaatsen. JUBILEUMTOURNOOI. In het kader van het jubileumtour- nooi van de Tilburgse Juniorencom petitie, werden de finale-wedstrijden in poule A op de DESK-terreinen in de Efteling gespeeld. Ook een junio- renploeg van DESK nam hieraan succesvol deel. Slechts door een wed strijd meer gelijk te spelen, werden Een bril nodig? Dan naar de vertrouwde vakman, die U service en keuze biedt. ÜW ADRES P. VAN ROOIJ Gasthuisstraat 48 Telef. 2178 - Kaatsheuvel de DESK-jongens door Willem II van de eerste plaats afgehouden. De uitslagen waren Desk - Taxandria 2 - 1Desk - Noad 1-0; Desk-Willem II 1-1; Desk - RKTVV 1 - 1Noad - RKT VV1-1; Taxandria - Willem II 0-3; Taxandria - RKTVV 0-4; Noad- Willem II 0-1; Willem II-RKTVV 2-1; Taxandria - Noad 1-3. DUITSE HANDBALLERS OP BEZOEK. Komend weekend komt de handbal vereniging Wormatia uit Worms de kennismaking met haar zustervereni ging DESK te Kaatsheuvel nog eens Temieuwen. Reeds eerder, namelijk 't wig jaar na de eerste kennismaking van de Dessers in Duitsland, waren deze Duitsers op bezoek in Kaats heuvel en nog levendig herinneren we ens het flitsende spel van deze kna- Pen. A.s. vrijdagavond omstreeks 6 uur hopen de gasten te arriveren, waarna rij natuurlijk op amicale wijze door Desk in haar clublokaal, café de •'.eenbakker, zullen worden ontvan gen en na dit eerste gezellige treffen -ijde leden zullen worden gehuisvest. Zaterdagmiddag om 3 uur spelen rij in de Efteling op het kleine veld °et een zeven-mansploeg tegen een dito senioren-ploeg van DESK.. s Avonds om half 8 begint dan in net clublokaal een gezellig samenzijn, «gewisseld met een dansje, waarbij •e bekende Wavo's voor de muziek kien zorgen. Zondag zullen de Duitse gasten in ^gelegenheid worden gesteld getui- te zijn van enkele wedstrijden, wel- enkele ploegen van Desk voor de petitie moeten spelen. Om 12 uur" "rot DESK I in het veld tegen Ta- ria I. en om 3 uur DESK II te- !'n "eloeitas II. Het eerste van de ^es-senioren ontmoet om half 2 de os van Taxandria, terwijl de juni- "groepen van beide clubs om 12 tegen elkaar spelen. Ongetwijfeld zal DESK haar best doen om het verblijf van de Duitse vrienden in Kaatsheuvel zo aange naam mogelijk te maken, zodat deze zondagavond met de beste herinne ringen naar de Heimat kunnen terug keren. OPGEDRAGEN. Aan de aannemersfirma gebr. Mut- saerts te Loonopzand werd opgedra gen het bouwen van een woonhuis aan de Antoniusstr. te Kaatsheuvel voor 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertentiesspeciaal tarief Telegram-adres „Echo" J. van der Linden alhier. Ann - - gensschool der fraters te Loonopzand is opgedragen aan aannemer G. van Hest aldaar. Het bouwen van een woonhuis an nex stalling ten behoeve van 'n boer derij voor de heer J. de Bie te Sprang is bij een gehouden onderhandse aan besteding gegund aan de aannemer J. de Kort te Kaatsheuvel. Verder werd aan de aannemersfir ma S. J. Pepping en Zn. te Kaatsheu vel opgedragen het bouwen van een chemische fabriek voor de firma Jos. Schrauwers te Kaatsheuvel. Bovenstaande werken worden uit gevoerd onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel GUNNINGEN. Het bouwen van 33 woningwetwo ningen, waarvan 26 te Kaatsheuvel en 7 te Loonopzand voor rekening van het gemeentebestuur van Loonopzand is gegund aan het aannemersbedrijf gebr. v. d. Ven N.V. te Tilburg. Bij een gehouden onderhandse aan besteding voor het bouwen van een montage-werkplaats van circa 440 vierkante meter oppervlakte voor het automobielbedrijf de Graaf en Co. te Waalwijk, is dit werk gegund aan de aannemer M. Kleijngeld te Waalwijk. Bovenstaande werken worden uit gevoerd onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel. AGENDA Apollotheater zaterdag 22 sept. 8 uur en zondag 23 sept. 6 uur: „Daar droomt elk meisje van". Alle leeft, zondag 23 sept. 8.30 uur: „Taxi naar Tobroek". 14 jaar. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon opzand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstr. 4, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167- 2006. Loon op Zand Sprang Capelle Doktersdienst Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de praktijk Kunstkring opende nieuwe seizoen met Drie maai koekoek" Voor een zeer talrijk publiek heeft de toneelgroep „Centrum" op woens dag 19 september het achttiende sei zoen van de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap geopend. Moet alleen de belangstelling al hoopge vende reden tot tevredenheid gegeven hebben, ongetwijfeld konden de heer Van Eijl en zijn medewerkers, als animators van deze Kring in het ver toonde spel ook de vitaliteit en het jeugdig enthousiasme terugvinden, waarmee zij elk jaar weer opnieuw de Muzen blijven vleien. Marcel Achard's spel van betaal bare en niet te betalen liefde was een tragi-komisch niemendalletje dat zijn naam „La Bagatelle" eer aandeed. De „vivisectie op levende mensenzie len", zoals de auteur Maurits Dekker de al te ver gaande psychologische ontleding eens kenmerkte, kon daar om achterwege blijven. Het hele ver haal bleef vrij simpel, maar daardoor niet minder onderhoudend. De Franse soldaten die het groten deels verwoeste Innsbruck rond 1947 bezetten, vormden de belangrijkste bron van inkomsten voor het Oos tenrijkse meisje Victoria, die haar liefde met geld en levensmiddelen liet betalen. Haar vader en zus, die het maal boven de moraal lieten gaan, bleven daarom stomstille getuigen op een rumoerige achtergrond. De goed lachse Franse volksjongen Roméas blijkt tenslotte de „deus ex machina" te zijn die door zijn huwelijk 't meis je en het stuk moet redden. Een bijzonder directe weergave van de realiteit in woord en geschrift is weliswaar bij sommige hedendaag se kunstenaars vaak modeverschijn sel geworden, de al te grote openhar tigheid, met name in onze na-oorlog- se literatuur, laat niet na ernstige bedenkingen op te roepen. Hoe vaak doet vooral dit modernisme in de kunst geen afbreuk aan de verwachte charme en distinctie? Onbevangen speelt de komediant niet alleen met het leven van elke dag, maar vooral ook met de al dan niet banale werke lijkheid. Toch werden diverse curiosa uit lang vervlogen spektakelstukken - het blauwe oog, wat bloed en een rokende revolver - wellicht doelbe wust gebruikt om de aandacht af te leiden van het in wezen vrij banale tb feit, dat de kamergordijnen in het begin van het eerste en derde bedrijf wat al te vaak gesloten werden. Door van de nood een hongerstil- lende deugd te maken kon Victoria weliswaar geen bewondering wekken - „a l'impossible nul est tenu" - toch moest het soms in de ware zin des woords ontwapenende gevoel van oprechte vertedering wel aanstekelijk werken. De schrijver deed ons de ko- misch-sprankelende originaliteit wel ke Victoria miste, nee moest missen, gelukkig in de schelmenstreken van Roméas en Larosco terugvinden. Op nieuw werd de naam Marchel Achard voor ons een begrip. Geen voer voor moralisten of psychologen dus, enkel 'n heerlijk koud-verfrissende douche voor de toneelliefhebber. Leen Jongewaard als de onstuimig verliefde Roméas en vooral ook Piet Romer, die de vlotte wachtmeester Laroso gestalte gaf, excelleerden ieder op hun eigen wijze, nog magi- straler als ze vroeger samen bij de toneelgroep Puck al deden. Kostelij ke komedianten met een groot talent! Simone Rooskens wist het noodge dwongen raffinement van Victoria uitstekend voor te wenden. Het stuk verbood haar al te zeer de nadruk te leggen op het dierlijke in de mens, omdat haar echte vrouwelijke charme zich tenslotte ook in de echte liefde zou ontladen. De overige kleinere rollen werden goed bezet. Naast Jan Grefe en Ma rie-José Nijsten als vader en zus, Ben Hulsman en Frans Koppers als vroegere indirecte begunstigers van de familie, wist vooral ook Theo Kling als de soldaat Josserand de juiste toon te treffen. Al heeft de zaal ruimschoots de tijd gehad, de rijke talenten van de ac teurs op hun juiste waarde te schat ten, het werk van de auteur was en bleef een bagatelletje. Regie en decoz (Elly van Stekelenburg) en vertaling (Remco Campert) deden Centrum en Achard niettemin alle eer aan. Het nieuwe seizoen van de Kunst kring werd vlot en geestig ingezet, zodat deze voorstelling stellig belof ten inhoudt voor de toekomst. Al leen jammer dat de koekoek niet precies om acht uur tot stilte heeft gemaand. J. K. van dokter Wijffels voor spoedge vallen worden waargenomen door dokter Gerlach te Capelle, tel. 04168-350. Waspik Raamsdonk VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 - 84e JAARGANG No. 74 De echo van het Zuióen 1878 8 pt. 1.40 gém. 6 pt. 1.26 gem. 6 pt. 1.20 gem. 5 pt. 1.04 gem. 4 pt. 1.26 gem. 4 pt. 1.18 gem. nuwslopende partij het kampioenschap bij Hoevenaar.. De eindstand was 1 en kampioen C. Hoevenaars, de Efte ling, 9 pt. 1.47 gem. 2. G Musters HKS 3 W Sulsters HKS 4 J v Wanrooij KTO 5 A Biemans KOT 6 J Molenschot KOT 7 A Koenen De Dreef De voorzitter van de organiserende "ver eniging, F. Laros, sprak na afloop een dank woord tot allen die aan het welslagen van dit tournooi hadden meegewerkt, waar hij in het bijzonder hospes Groenendaal in be trok, die speciaal hiervoor het biljart van een nieuw laken had laten voorzien. Districtsvoorzitter J. v. d. Aa dankte op zijn beurt de organiserende vereniging voor hun keurig werk en vooral mej. Ida Groe nendaal, die alle partijen (21) had geschre- Abonnement: TT ..i r, v T 1 deelnemers kregen zoals gewoon- Het uitbreiden van de R.K. Jon- lijk van hem een toepasselijk woordje en de BILJARTSPORT KNBB, district Kaatsheuvel. Persoonlijk kampioenschap 5e klas libre C. Hoevenaar (b.v. De Efteling), kampioen. Het district Kaatsheuvel van de KNBB heeft het biljartseizocn 1962-1963 geopend, en zoals gebruikelijk gebeurde dit met de persoonlijke kampioenschappen 5e kl. libre. Deze wedstrijden, waarvoor zeven spelers hadden ingeschreven, waren ter organisatie toevertrouwd aan de biljartver. De Dreef, gevestigd in café N. Groenendaal. Op felle, maar bovenal sportieve wijze hebben deze zeven deelnemers gevochten om de begeer de titel. Aan spanning heeft het niet ont broken, want op de laatste dag, maandag avond, waren er nota bene nog drie kans hebbers op het kampioenschap. In de eerste partij moest W. Sulsters van HKS, die voor de tiende achtereenvolgende maal aan het kampioenschap in deze klasse deelnam, met één car. verschil en een mo yenne van 1.72 zijn meerdere erkennen in zijn clubgenoot G. Musters. Ook de kam pioen van het vorig jaar moest een puntje afstaan aan A. Biemans van KOT door re mise te spelen. G. Musters kreeg vervol gens een harde noot te kraken in de persoon van Jantje van Wanrooij (KTO), die hem ver achter zich liet en in deze partij een serie van 14 car. en een moyenne van 1.85 scoorde. Ook de tweede dag bracht grote verrassingen. Jé Molenschot won van C. Hoevenaar met een gemiddelde van 1.78, terwijl W. Sulsters zijn rijpe ervaring in deze kampioenschappen demonstreerde door zijn partij tegen J. Molenschot in 25 brt. uit te maken en het hoogste partij-gemiddelde van het tournooi (2.00) te scoren. Maandagavond liet A. Koenen (de Dreef) zijn kansen verloren gaan door zijn beide maken. Maar dat betekende nog niet het lantaarn aangeebonden kreeg. Tenslotte moesten G. Musters (8 pt.) en C. Hoevenaar (7 pt.) in de laatste partij uitmaken, wie met de hoogste eer zou gaan strijken. Was er tijdens de voorgaande ont moetingen een gezellige en soms luidruch tige drukte, waar de spelers zich in deze klasse geen zier van aantrekken, thans heer ste er een soort beklemmende stilte toen beide spelers van start gingen. In de eerste helft gingen beiden goed tegen elkaar op, totdat Musters met enkele kleine serietjes een tiental car. van z'n tegenstander weg liep. ledereen dacht dat dit voor Hoeve- naars de genadeslag zou betekenen, maar deze bleef zichzelf en zag door hardnekkig vechten kans om zijn achterstand in te lo pen, zodat op een gegeven moment de stand 45 om 46 werd. En warempel zag Hoeve- naars kans om nog het eerst de 50 vol te maken. Maar dat biietekende nog niet het kampioenschap, want Musters had de na- stoot, en aangezien hem maar één car. van de finish scheidde, zou bij het benutten hiervan de partij in remise eindigen en de titel voor hem zijn. Dit mocht hem echter niet gelukken en zodoende bracht deze ze- beste wensen voor de toekomst, waarna hij kampioen Hoevenaar de bondsmedaille overhandigde, de hoop uitsprak dat dit niet de laatste zou zijn, en dat hij het district in de komende gewestelijke kampioenschap pen en zo nodig ook in het nationaal kam pioenschap met ere zou verdedigen. Met hem is ook G. Musters gepromoveerd naar de 4e klas. Verder overhandigde hij W. Sulsters, die tien jaren achtereen aan het kampioenschap in de 5e klas deelnam en nu een streep on der zijn „carrière" zette, een blijvende her innering, waarvoor deze hartelijk dankte, onder mededeling dat hij nog jarenlang rus tend lid hoopte te blijven en met genoe gen aan de 5e klas van het district zou te rugdenken. Zijn echtgenote werd door de fam. Groenendaal in de bloemetjes gezet, terwijl de deelnemers van deze zijde een rokertje in ontvangst mochten nemen. Ten slotte kreeg de kampioen van de vereniging De Oreef nog een blijvend aandenken, waar hij geweldig trots op was, waarna het ge zelschap klaar was om de zoals altijd rijk voorziene koffietafel van mevr. Groenendaal alle eer aan te doen. VOORWEDSTRIJDEN Pers. kampioenschap 4e klas libre. A.s. zaterdag beginnen de voorwedstrijden voor het persoonlijk kampioenschap 4e klas libre. In verband mijet het groot aantal in schrijvingen, zijn de deelnemers in drie poules ondergebracht, die in verschillende lokaliteiten deze voorwedstrijden spelen. In groep I, welke speelt in café A. Vugts, komen uit: G. van Dongen en F. van Don gen (de Efteling), H. Timmers (HKS), F. Laros (de Dreef), H. v. Riel (Nooit Voll.), A. Voogd (Ons Genoegen), P. Jansen ('t Centrum). Groep II, café Chr. van Wanrooij, bevat: J. Vloemans en Chr. van Woensel (Nooit Volleerd), W. Bergmans en W. v. Uhm (KOT), L. v. d. Velden (Euphonia), G. Sulsters (nOs Genoegen) en Chr. van Wan rooij (HKS). Groep III, café L. Snoeren, is samenge steld uit: M. v. d. Linden en Th. Netten (KTO), N. Damen (de Dreef), M. de Nijs (HGL), Th. Soeterboek en Sj. Vugts (Ons Genoegen) en L. Snoeren (Poedelvrees). De wedstrijden beginnen op dezelfde tijd, n.I. zaterdag half zes, zondag 5 uur en maandag om half 8. De finale om dit kampioenschap zal ge speeld worden in café 't Hoventje op 6, 7 en 8 oktober a.s. DUIVENSPORT Wedvluchten van de Kaatsheuvelse post- luivenvereniging vanuit St. Ghislain. Late jonge duiven. In concours 106 duiven. W v Heijst 1; C Moreval 2; G Ligtvoet 3, 22, 33; G Kuis 4, 14, 16, 19; M v Boxtel 5; F Dingemans 6, 30, 34; M v d Velden 7; M Lensvelt 8, 20; J Ligtvoet 9, 13, 17. 21, 27; M de Benis 10; F v Woensel 11, 35; F v d Lin den 12, 15, 18, 26; Th v d Houdt 23, 24; M Ververs 25; C v Wezel 28; A de Bie 29; M Brokx 31; W Jansen 32. Oude duiven In concours 29 duiven: F v Woensel 1, 2, 10; C v Wezel 3, 6; G Kuis 4; A Mer- tens 5; M Klijn 7, 8; F Dingemans 9; Jos Dirksen 11; F v d Linden 12. BOERENJEUGDDAGEN Vrijdag 21 sopt., terrein bij C. Brabers, Kraanven 1.30 uur Kalveropfokwedstrijd; 2 u. Var kensinstructies; 4.30 u. Melkwedstrijd. Zaterdag 22 sept., terrein bij C. van Rooij, Bergstraat 8.30 uur H. Mis in de parochiekerk. 9 uur Boerinnen in zaal W. Vermeulen: Botervlootjes opmaken, Knoopsgaten ma ken, Toast opmaken, alles 4 pers. per afd. 9 uur Trekkerbehendigheidswedstrijd. 10 uur Voetbalwedstrijd Jonge Boeren de Moer tegen oudere boeren uit KLM-gebied. 1.30 uur Jonge boeren 4 x 100 m est. 1.45 uur Boerinnen: Hardlopen met hin dernissen; 2.15 uur Stoelendans. 2.15 uur Jonge Boeren: Atletiek (elk no. 4 pers. per afd.): Hoogspringen, Hinkstap- sprong, Verspringen en Kogelstoten. 2.45 uur Paardrijden, Appeltrappen. 3.15 uur Ponnyrijden, Appeltrappen. 3.45 uur Paardrijden, Paphappen. 4.15 uur Ponny's Vlug-concours. 4.39 uur Boerinnen: Driebenenlopen (6 pers. per afd. 5 uur Jonge boeren: Touwtrekken; 5.15 uur Jonge boeren 1500 m hardlopen. '7.30 uur Prijsuitreiking in de zaal van W. Vermeulen. Hierna gesloten bal voor de le den van NCB, Boerinnenbond en RKJB met verloofden. Orkest „De Jansens" of The Melody Stars. P.V. DE LUCHTBODE Wedvlucht vanuit St. Ghislain d.d. 16-9. L Dogge 1, 16; M Vera 2, 12, 15; G Schoenmakers 3, 9 en overduif; A C v d V elden 4, 11; Jos v Dongen 5, 7, 8; J v Broekhoven 6; J Vera 10, 14; P v Noye 13. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman alhier worden waargenomen door dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel, Vossenbcrgselaan 21, telefoon 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 23 SEPTEMBER 1962 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. Ganzevoort van Antwerpen. KERKCONCERT Vanweg het Brabants Muziekcentrum werd j.l. zaterdagavond een concert gegeven in de Ned. Herv. Kerk alhier, waaraan me dewerking werd verleend door de sopraan soliste Tine van Raalte en de organist Jan Bonefaas. Verder werkten mede de kerk koren uit Baardwijk-Drunen en Giessendam Onder leiding van de heer Frans van Til burg uit Werkendam werden door genoem de koren werken uitgevoerd van Mozart, Feike Asma e.a. Er werd uitstekende zang ten gehore gebracht, niet het minst door de bekende soliste. Ook de op het mooie kerk orgel uitgevoerde werken door Jan Bone faas werden met aandacht aangehoord en vielen zeer in de smaak van het zeer matige publiek dat was opgekomen. BEGRAFENIS WIJLEN L. DE JONG Maandagmiddag werd op de algemene begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen de heer L. de Jong, die in het verenigingsleven van onze plaats een vooraanstaande plaats in nam. Aan de groeve werd het woord ge voerd door Ds. P. J. Bos. die mede na mens de Herv. Mannenvereniging Troffel Zwaard sprak, waarvan de overledene een trouw lid was. De heer C. Braspenning sprak namens het hoofdbestuur van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale, waarvan voor de plaatselijke afdeling de overledene verdien stelijk werk heeft verricht; de heer Bras penning sprak eveneens namens het bestuur van de Chr. Volksbond, waarvan wijlen de heer de Jong deel uitmaakte. Een vriend van de overledene, dhr. H. de Bie, dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. ONGEVAL. Op het erf van de landbouwer J. Kuisten alhier had dinsdagmorgen een ernstig on geluk plaats. Bij de werkzaamheden met een transporteur, kwam deze plotseling te kan telen, waardoor de landbouwers J. Kuisten en P. de Jong beiden onder deze machine terecht kwamen. Met veel moeite konden de mannen worden bevrijd. Zij hadden bei den verwondingen en beenbreuken opgelo pen en moesten na voorlopige behandeling per ziekenauto naar het ziekenhuis te Den Bosch worden vervoerd. BEGRAFENIS WIJLEN H. DE BIE. Onder overweldigende belangstelling had j.l. woensdagmiddag op de algemene be graafplaats aan de Tilburgseweg de teraar debestelling plaats van het stoffelijk om hulsel van wijlen de heer H. de Bie, die zaterdag tengevolge van een verkeersonge luk op 13 sept. j.l. te Waspik overkomen, overleed. Een grote stoet vergezelde de overledene naar zijn laatste rustplaats. Aan de ge opende groeve sprak Dö. Bos eerst namens de Herv. Mannenvereniging Troffel cn Zwaard, waarvan de overledene jaren een actief lid was. Z.E. betuigde namens de le den het medeleven aan mevr. de wed. de Bie en de verdere familie. Vervolgens sprak Ds. Bos als plaatselijk predikant, naar aan leiding van de Schriftwoorden: „Waakt dan, want gij weet niet in welk uur de Zoon des Mensen komen zal. Dit plotseling sterven, aldus Z.E., plaatst ons allen voor het feit dat wij bereid moeten zijn om te sterven, alle dagen; dit sterven is weer een roepstem voor ons allen. Hij mocht de familie troos ten door te wijzen op de trouw en de zerg van Hem, Die ook in deze droeve dagen hen tot steun en hulp wil zijn. Een vriend van de fam. de Bie, de heer Verloo, dankte allen voor de belangstelling en de laatste eer aan de overledene bewe zen, in 't bijzonder Ds. Bos, de Mannenver eniging en de aanwezige zakenrelaties. Diep onder de indruk van dit tragisch gebeuren verlieten allen de begraafplaats. VERNIELZUCHT BIJ IJSBAAN In het gebouwtje van de ijsclub „Het Een dennest" is op een ergerlijke manier huis gehouden. Deuren en ramen zijn vernield; waarschijnlijk zijn hier een aantal opgescho ten knapen aan de gang geweest. Het be stuur van de ijsclub verzoekt ons te berich ten, dat tegen degenen die zich in de nabij heid van het clublokaal ophouden, voortaan door de politie proces-verbaal zal worden opgemaakt. Ouders wordt daarom dringend aangeraden hun kinderen van de ijsbaan weg te houden. EINDKEURING KALVEROPFOKWEDSTRIJD Op maandag 24 sept. houdt de Jongeren organisatie van de N.-Brab. Mij. van Land bouw de eindkeuring van de kalveropfok wedstrijd op een weiland achter de boer derij van de heer A. van Baardwijk, Raad huisstraat 49. De keuring begint om 3 uur. De jury wordt gevormd door de heer Basti- aansen van het Veeteeltconsulentschap in Breda en de heer De Clou, assistent van de Rijks Landbouwvoorlichtingsdienst. Doktersdienst Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de praktijk van dokter Wijffels voor spoedge vallen worden waargenomen door dokter Gerlach te Capelle, tel. 04168-350. VOETBAL Het eerste elftal van de voetbalclub Was pik speelt zondag een thuiswedstrijd legen P.C.P. I. Vooraf ontvangt Waspik 2 het 2e team van Raamsdonk. De reserves van White Boys nemen het zondagmiddag in Waspik-Boven op tegen Waspik 3. CLUBAVOND. In café Montens wordt er vrijdag 28 sept. a.s. voor de leden van de voetbalclub Was pik een zg. clubavond gehouden. Men kan er o.m. deelnemen aan alle mogelijke ge zelschapsspelen. E.H.B.O.-CURSUS. Op 11 oktober a.s. zal dokter Wijffels weer beginnen met een EHBO-cursus. Per sonen van 18 jaar en ouder kunnen zich hiervoor opgeven bij het bestuur van de afd. St. Jan te Waspik. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn zondag 23 september a.s. als volgt: 9.30 en 14.30 uur Ds. Verploeg. INTREDE DS. WARNER. Voor de Geref. Kerken te Drimmelen en Raamsdonksvecr was er zondag aanleiding tot veel vreugde, die dan ook gebleken is uit de grote belangstelling bij bevestiging en intrede van Ds. Warner. De bevesti- gingsdienst was alhier. Ds. E. J. Nijhuis uit Breda bediende het Woord uit Lukas 10 vs. 2, waarin geschreven wordt over de uit zending van de 72 door de Heer Jezus, die zijn dicipelen opdraagt te bidden, dat God arbeiders zal zenden voor de oogst. Na dj bevestiging heeft de gemeente Ds. Warner Gezang 27 toegezongen. In de intredediensten sprak Ds. Warner over Psalm 127. Hij zei dat er in het wer ken voor de Heer geen krampachtigheid behoeft te zijn. God geeft het de zijnen ab in de slaap; Hij bouwt en waakt. Niettemin zijn de mensen in zijn werk betrokken. Hoe wel Hij het werk zelf doet, mogen wij mijeewerken. Namens de kerkeraad heeft de heer E. Boekholt de nieuwe predikant verwelkomt. Andere sprekers waren Ds. E. J. Nijhuié namens de classis Breda, Ds. Kolijn na mens de Herv. gemeenten van R'vecr en G'berg, Kapelaan Peters namens de Katho lieken en tot slot burgemeester J. rl. M. Prinssen. De gemeente zong de zegenbede: „Dat hij zijn ambt en plicht, o Heer, ge trouw vervulle, tot Uw eer". TUSSEN PERSMACHINE Tijdens werkzaamheden met een stroper- machine raakte de loondorser N. v. S. met zijn hand bekneld tussen een ketting cn een tandwiel. Door dokter Kooymans werd in het Theresiaziekenhuis alhier een vinger afgezet. ONGEVAL MET TREKKER Toen Harrie Hcykant, die met zijn va der op de trekker meereed, tijdens het rij den ging staan, verloor de jongen zijn even wicht en viel met zijn arm tussen het stuur van de trekker. De heer H. verloor de macht over zijn stuur, waardoor de trek ker gevaarlijk dicht een brede sloot nader de. Op het laatste moment wist hij het stuur om te gooien. Als gevolg van deze reflexbeweging brak de bovenarm van de jongen. Hij is in het ziekenhuis alhier op genomen.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 17