wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt ZORG VOOR MORGEN BINNEN- EN BUITENLAND Meer onderwijs Gemeenteraad Waalwijk BRILLEN Admiraal Helfrich overleden Adenauer treedt in 1962 af mop,] AGENDA en PRAE-ADVIEZEN VANMAAREN Dat is de Zaak voor Ê'CSse Stoomdrukkerij piW)0 An toon Tielen redacteur: JAN TIELEN mmer 1069687 C"t5^erschijnt 2 x per week MANDAG 23 SEPTEMBER 1962 84e JAAGANG No. 75 De Tcho van het Zuióen Abonnement: 3.10 franco p.p. Contract-advertenties: speciaal tarief 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. cht 1678 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Europa zal meer aan het onder- ri)s moeten gaan doen wil de Ou- f Wereld blijven meetellen in de %oop tussen Amerika en Rus- a in de Europese landen van SsO moet men zorgen voor de fa- Sten voor zeker 63 miljoen leer den tussen de 5 en 24 jaar, die nderwijs willen volgen. Vooral het idelbare en het hoge onderwijs •Toeten bijzondere aandacht krijgen, rr zullen dus vooral middelbare ■holen en universiteiten moeten 'inden gebouwd. De twee miljoen Laren die West-Europa telt, zullen voldoende zijn om de toevloed 1 leerlingen op te vangen. Er zul len minstens 700.000 leraren bij ugten komen. Dit toekomstbeeld, bedoeld voor het jaar 1970, ont vouwt de OESO in een rapport over vet wereldonder wijs, dat is opge steld ter gelegenheid van een con- a in Washington. Onderwijs en economie gaan nauw camen. Hierop wordt in het rapport voortdurende de nadruk gelegd. Er o1 meer aandacht moeten worden iöteed aan natuurwetenschappen en technologie. Meer deskundigen 0p deze terreinen zijn vereist om jon verdere economische groei te kunnen waarborgen. In het rapport -aakt de OESO een Westelijke organisatie een vergelijking tus sen het onderwijs in het Westen en dat in Rusland. Daarbij blijkt, dat, over het geheel genomen, het Wes ten nog wel een voorsprong heeft, maar dat ook de tekenen er op wij ten dat dit niet lang meer zal du ren. Europa is al teruggevallen op een plaats ver achter de Verenigde Staten en Rusland. De Sovjet Unie werkt hard aan een expansie van het onderwijs. Zelfs wordt verwacht dat in 1970 ruim zestig procent van de Russische bevolking zal bestaan uit schoolgaande leerlingen, tegen }8,7 procent voor de OESO-landen. De percentages zijn op het ogenblik nog: OESO (met inbegrip van de V.S.) 45,2%, Rusland 49,1%. MEER GELD Nieuwe scholen moeten uit de grond worden gestampt om aan de behoefte naar meer kennis tegemoet te kunnen komen. In vele landen zullende onderwijssystemen op hun waarde moeten worden getoetst en eventueel herzien. Dit alles om de verdere economische groei te waar borgen. „Economische expansie is een kenmerk geworden voor 't ver regen van een politiek systeem om de economische en sociale vraag stukken op te lossen", aldus de OESO. Hier zitten we dan weer midden in de wedijver tussen Oost en West, want juist op dit punt beeft de Sovjet Unie het Westen uitgedaagd. De OESO-landen zullen grote ammen moeten uitgeven voor hun onderwijs, willen zij in 1970 nog neetellen, zo waarschuwt de inter nationale organisatie. De jaarlijkse lopende uitgaven voor het onderwijs In het Rode Kruisziekenhuis in Jen Haag is donderdagavond over- Men luitenant-generaal C. E. L. Helfrich, oud-commandant van de Nederlandse zeestrijdkrachten. Hij «reikte de leeftijd van 75 jaar. Conrad Helfrich, in 1886 in Se- marang geboren, begon zijn loop- 'bij de marine als leerling van t! Koninklijk Instituut voor Mari ne Willemsoord in het jaar 1903. officier diende hij sinds 1907 wisselend in Indië en Nederland. •>J0.a. de functie van directeur van «f*ere Marine Krijgsschool te Mbben vervuld, werd de heer Helf- p inmiddels bevorderd tot schout b-j nacht in 1939 benoemd tot com mandant der zeemacht in het toen- mauge Nederlands-Indië. In deze functie als commander- JfAuef van de ABDA-fleet (de ge- flÏÏÜf vloot van Amerikaanse, Nse, Nederlandse en Australische ij Pen). gaf de in 1940 tot vice- rfüraal bevorderde officier, in fe- ®öri 1942 het bevel tot de aanval tók va-zee. Kort daarna legde JO het bevel over de geallieerde «strijdkrachten neer en werd hij ;-'f,emd tot bevelhebber der Ne- u?, se strijdkrachten in 't Oos- w. In augustus 1945 werd hij be- (b-Ük ^tenant-admiraal en tot yperbevelhebber van de Neder- "^dse vloot. In begin 1946 kreeg hij eervol als bevelhebber van de utr j van ^et Oosten, re- la !o!o l naar Nederland en was bok» bevelhebber der zeestrijd- l Gn- la dat jaar werd hij op meest eervolle wijze ontslagen vjJ; ^ilitaire dienst. Luitenant- Helfrich droeg vele on- arto Jngen 0>a- het grootkruis leeuv 6 Van Nederlandse zullen in Europa, zo verwacht de OESO, moeten stijgen van 25 mil jard tot 50 miljard (50.000.000.000) gulden. En daarin zijn de kapitaals investeringen nog niet verrekend. Als men deze toekomstprognoses leest, krijgt minister Cals in Den Haag wel een pluim. De Nederlandse bewindsman heeft dit jaar een grote Voor schoolschoenen SCHOEN EN Grotestraat 153 Waalwijk Tel. 2505 reorganisatie van ons middelbaar onderwijs, de Mammoetwet, rond- gekregen. De onderwijsbegroting overtreft sinds vorig jaar zelfs die van defensie. STATISTIEKEN De Benelux-landen komen er met Frankrijk overigens helemaal niet gek van af in het overzicht, dat de OESO heeft samengesteld. Het zijn vooral de andere Europese landen die voor een achterstand op Ameri ka en Rusland zorgen. De statistie ken geven, wat dit betreft, een dui delijk voorbeeld. Als maatstaf kan men nemen de aanmeldingen voor onderwijs in verhouding tot 't aan tal kinderen in de schoolgaande leeftijd. De OESO heeft daarvoor als basisjaar 1958 uitgezocht. In de jongste leeftijdsgroep (514 jaar) had Rusland met 71,5 het laagste percentage, dan volgden de Euro pese OESO-landen met 78,5, Frank- rijk-Benelux met 89,7 procent, ter wijl ook de V.S. en Canada dit laat ste percentage bereikten. In de leef tijdsgroep 1519 jaar (middelbaar onderwijs) behaalden de Europese OESO-landen slechts 17,6 procent, Frankrijk-Benelux 31,3, Rusland 48,6 en de V.S. en Canada 64,3 procent. In de oudste leeftijdsgroep (2024 jaar), waarbij het vooral gaat om studenten aan universiteiten, leid den opnieuw de V.S. en Canada met 11,7 procent van de totale bevol king, daarna volgden Rusland (8,2 procent), Frankrijk-Benelux (4,2%) en de andere Europese landen met 3,8%. In de toekomst verwachten de meeste landen toch wel een aanzien lijke stijging van het aantal studen ten. Het onderwijs in de wiskunde, natuurwetenschappen en de techni sche vakken zal meer en meer voorop worden gesteld om de no dige werkkrachten te kunnen leve ren voor de groeiende wetenschap en techniek. Alleen in de Verenigde Staten en Canada moeten voor 1970 opvangmogelijkheden worden ge opend voor 16 miljoen studenten ex tra; het totaal komt dan op zestig miljoen. De uitgaven zullen even redig stijgen: liefst honderd miljard gulden zullen de Ver. Staten moe ten spenderen aan hun onderwijs van 1970. Tegen die tijd zullen er in Amerika 2,6 miljoen leerkrachten zijn. Tilburgse f 6000.- nog zoek POLITIE ZOEKT VERGEEFS NAAR VERLIEFD PAAR Al bijna twee weken zoekt de Tilburgse politie tevergeefs naar de Loonse kunstschilder Joost H. en z'n verloofde Marita S., die vermoe delijk kunnen helpen bij de opspo ring van de 6000 gulden, die op 6 september door het 19-jarige meis je A. D., kantoorbediende van de Boerenleenbank, zijn ontvreemd. De recherche heeft aanwijzingen dat het tweetal zich ophoudt in de omgeving van Kaatsheuvel. Het kunstminnende paar wil echter niet komen opdagen, hoewel de twee er wel van op de hoogte zijn, dat de politie hen wil spreken. Dit blijkt uit een brief die zij de Tilburgse politie hebben geschreven. Mej. A. D. die de 6000 gulden op donderdag 6 september mee naar huis had genomen in plaats van per post weg te sturen naar Eind hoven, heeft (die avond) de nacht doorgebracht in het onderkomen van de kunstschilder Joost H. in de bossen bij Moergestel. Het geld had zij toen bij zich. Toen zij de zondag daarop door de politie werd aange houden zaten er nog slechts 200 gulden in haar tasje. Op de een of andere manier is zij de rest kwijt geraakt. Ondervragingen van jongelui, die met haar op pad zijn geweest, brachten geen opheldering. Daar om heeft de politie nu al zijn hoop gevestigd op de onvindbare Joost H. en Marita S. VOLK MOET IN FRANKRIJK PRESIDENT KIEZEN President de Gaulle heeft don derdagavond het Franse volk via de radio en televisie officieel in kennis gesteld van zijn voornemen om bin nenkort opnieuw een referendum uit te schrijven. Ditmaal over een wijziging van de grondwet waar door in 't vex-volg de Franse staats hoofden bij algemeen kiesrecht zul len worden gekozen. De datum waarop het referendum gehouden zal worden heeft generaal de Gaul le niet aangegeven, maar de alge mene verwachting is dat het op 21 of 28 oktober a.s. zal zijn. Het is voorts opgevallen, dat de president van de republiek zich onthouden heeft van de mededeling dat het parlement ook maar in kennis zou worden gesteld van het voorstel tot grondwetshervorming. Integendeel, de Gaulle legde er de nadruk op, dat hij als staats- Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland zal volgend jaar af treden, aldus heeft Josef Duf hues, optredend voorzitter van Adenau ers Christen-Democratisch Partij, donderdag verklaard. Een nadere tijdsaanduiding werd echter niet gegeven. Volgens Duf- hues zullen de twee functies, die de kanselier nu bekleedt, die van re geringsleider en partijhoofd, dan gesplitst worden. Hij verklaarde, dat de ministers zoveel plichten hebben, dat zij niet voldoende tijd kunnen geven aan partij functies. hoofd te allen tijde het recht heeft een volkssteming uit te schrijven en dat hij bevoegd is alle wetsont werpen die betrekking hebben op de organisatie van de openbare macht zonder uitzondering door middel van een referendum te la ten goedkeuren. ALGERIJE STEMDE (70 pet.) Ruim 70 procent van het Alge rijnse kiezerscorps heeft donderdag zijn stem uitgebracht op de lijst van 196 kandidaten voor het meren deel aanhangers van Ben Bella die door het Algerijnse Bevrijdings leger (FLN) waren aangewezen voor het eerste pai-lement. Tegen kandidaten waren er niet. De verkiezingen zijn betrekkelijk rustig verlopen met uitzondering van schermutselingen tussen mili tairen van district 4 (Algiers en omgeving) en eenheden van Ben Bella, waarbij vier gewonden vie len. Uit Algiers zijn woensdagavond twee Belgische echtparen ontvoerd. De heer en mevrouw Theus werden later vermoord teruggevonden. Van het andere echtpaar ontbx-eekt nog elk spoor. DAKOTA VAN V.N. BOVEN KATANGA NEERGESCHOTEN Een Dakota van de Verenigde Naties met tien Zweden aan boord is nabij het Katangaanse dorp Ka- moenza neergeschoten. Dit heeft het secretariaat van de volkerenorganisatie in New York bekendgemaakt. Volgens een woordvoerder kon uit een voorlopig rapport van het hoofd van de V.N. in Kongo, Ro bert Gardiner, worden opgemaakt, dat het toestel door vuur „van niet nader vastgestelde herkomst" om laag was gehaald. Beschermd door jachtvliegtuigen van de V.N. zou den hefschroefvliegtuigen met red dingsploegen naar het bewuste ge bied gaan. Gardiner heeft de centrale Kon golese regering en de Katangaanse regering verzocht alle militaire be wegingen in het betrokken gebied te staken. Hij verbond hieraan de waarschuwing, dat de jachtvlieg tuigen van de V.N. die de reddings operatie moeten dekken, zouden schieten als zij verdachte activiteit zouden bespeuren. Het reddings werk wordt geleid van de V.N.- basis in Kamina. Er zijn waarschijnlijk geen over levende onder de inzittenden van de Dakota. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donderdag 27 september 1962, om half acht ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergaderingen, gehou den 24 augustus, 1 september en 4 september 1962. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van leden der com missie van advies, inzake uit voering der woonruimtewet. 4. Voorstel tot toekenning van een premie op de voet van de pre mieregeling woningverbetering en -splitsing. 5. Voorstel tot goedkeuring der re kening over 1961 van het Oude mannenhuis te Baardwijk. 6. Voorstel tot aanwijzing van de bouwplaats voor de nieuwe openbare lagere school. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 voor heroprichting van een voetmuur en aanleg van 'n beplanting rond de r.k. lagere school aan de Pastoor Kuypers- straat. 8. Voorstel tot aankoop van de panden Laageinde 44 en 46 van de weduwe R. J. Oomens. 9. Voorstel tot verkoop van onroe rend goed aan de Stationsstraat aan de Schuwer N.V. 10. Voorstel tot vaststelling van een tijdelijke regeling samenloop overheidsweduwen- en over- heidswezenpensioen voor wet houders. 11. Voorstel tot benoeming van een onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een bergplaats bij het Ge meenschapshuis te Baardwijk. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanbouw van een keuken aan het pand Victoriestraat 39. 14. Wijziging begroting. Benoeming leden Commissie van Advies inzake uitvoering van de Woonruimtewet 1947. De commissie van advies inzake uitvoering van de woonruimtewet 1947 moet, ingevolge het bepaalde in artikel 8 dier wet, in haar ge heel aftreden op 30 september a.s. Ingevolge besluit van de minister van maatschappelijk werk van 25 juni 1957 nr. 24361, afdeling gezins voorzieningen, moet de commissie van advies, bestaan uit tenminste 5 leden, al of niet lid van de ge meenteraad, doch ingezetene van de gemeente. Zo mogelijk moeten in de commis sie zitting hebben twee personen, die representatief zijn respectieve lijk voor de huiseigenaren en voor de hypotheekhouders; voor de ove rige dient bij de keuze in de eerste plaats te worden gelet op technische en sociale deskundigheid op wo- ninggebied en op kennis en erva ring in sociale aangelegenheden in het algemeen. In gemeenten met 'n groot contingent arbeiders dient zo mogelijk ten minste één vertegen woordiger van de vakbeweging tot lid der commissie te worden be noemd. Het lidmaatschap van het college van burgemeester en wet houders is onverenigbaar met dat der woningcommissie. Met bovenbedoelde richtlijnen is door de raad bij de benoeming van de commissie van advies tot nu toe steeds rekening gehouden. De tegenwoordige commissie heeft heeft in deze zittingsperiode veel en belangrijk werk verricht en haar dikwijls ondankbare taak nauwgezet vervuld. Ter oriëntering delen b. en w. nog mee, dat de huidige commissie als volgt is samengesteld: 1. G. A. Duyvelaar, lid-voorzitter 2. M. Faro, lid 3. J. A. M. Kees, lid 4. F. Kemperman, lid 5. C. A. v. Mosselveld, lid. Ten overvloede zij nog vermeld, dat ook de benoeming van de voor zitter door de gemeenteraad ge schiedt. Premietoekenning ten behoeve van woningverbetering. Door J. N. van Hoof, wonende Vooreinde 29 alhier, is verzocht om toekenning van een premie op grond van de „Premieregeling woningver betering en -splitsing 1953" ten be hoeve van de verbetering van het door hem bewoonde pand. Krachtens deze regeling zoals deze luidt sinds de hierin bij minis teriële beschikking van 3 augustus 1962 nr. 731704 aangebrachte wijzi ging bedraagt de premie voor het treffen van voorzieningen met be trekking tot de indeling en de ac- comodatie van de woning: 33 V3% van de verbeteringskosten, met dien verstande, dat geen premie wordt toegekend voor zover deze kosten meer dan 3.700,of minder dan 201,bedragen. Aangezien door betrokkene een premie werd aangevraagd vóór het tijdstip van inwerkingtreden van de nieuwe regeling (1 september 1962), is het verzoek door de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid nog behandeld conform de vóór 1 september 1962 vigerende bepalin gen. Dit betekent, dat aan aanvrager een premie, groot 50%, van de ge accepteerde verbeteringskostèn kan worden toegekend. Door de minister is bereids bij be schikking van 4 september 1962 nr. NRP 9402 't rijksaandeel in de pre mie t.w. 2/3 deel hiervan, aan de gemeente Waalwijk toegekend, on der voorwaarde, dat de gemeente 't totaal van de premie, groot 920, aan belanghebbende uitkeert en daarmee het gemeente-aandeel ad ad 1/3 deel of 306,67, voor eigen rekening neemt. B. en w. stellen voor om aan aan vrager een premie toe te kennen, groot 920,t.b.v. de verbetering van het pand Vooreinde 29 alhier en wel ten laste van de daartoe op de kapitaaldienst van de gemeente begroting 1962 op te nemen post. Aanwijzing bouwplaats voor stichting nieuw schoolgebouw t.b.v. openbare lagere school. Onder dagtekening van 12 juni 1962, afd. L.O. nr. 151577, heeft de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen een z.g. urgentiever klaring afgegeven voor de bouw van een zeslokalige openbare lagere school in onze gemeente. Als eerste stap tot realisering van het nieuwe schoolgebouw ten behoe ve van de openbare lagere school, een en ander ter vervanging van het bestaande in een desolate toe stand verkerende schoolgebouw Stationsstraat 24, dient thans, over eenkomstig het bepaalde in art. 23, le lid, der Lager-onder wijs wet 1920, door de raad de bouwplaats te wor den bepaald, waar bedoeld gebouw zal worden gesticht. Na uitvoerige bestudering van de onderscheidene situaties, is het col lege van b. en w. tot de conclusie gekomen dat het terrein, gelegen ten noorden van de de Coubertin- straat, zoals op de ter inzage geleg de situatietekening is aangegeven, voor het beoogde doel de meest ge schikte plaats moet worden geacht. Zowel het hoofd als de oudercom missie van de openbare lagere school delen de mening van b. en w. en gaan volledig met dit bouwterrein accoord. Uit een door het hoofd van de school ingesteld onderzoek is ge bleken, dat het overgrote deel van zijn leerlingen afkomstig is uit de St. Antoniusparochie. Neemt men daarnaast nog in aan merking dat de voortschrijdende bebouwing in 't zuiden van onze stad ook een aanzienlijke bevol kingstoename met zich brengt, dan moet het omschreven bouwterrein voor het beoogde doel wel bijzonder geschikt en uitermate gunstig gesi tueerd worden geacht. Het is op grond van het voren staande dat b. en w. voorstellen, be doeld terrein aan te wijzen als bouwplaats voor de stichting van een nieuw schoolgebouw ten behoe ve van de openbare lagere school. Medewerking ex art. 72 Lager-onderwijswet 1920. Het bestuur van de St. Aloysius- school, Pastoor Kuypersstraat 11 al hier, richt zich bij schrijven van 11 juli 1962 tot de raad met het ver zoek, om, overeenkomstig de bepa lingen van art. 72 der Lager-onder wijswet 1920, medewerking te wil len verlenen voor: a. reconstructie c.q. afbraak van de voetmuur rondom deze school; b. het aanbrengen van een groen- beplanting op het daarachter lig gende terrein. De kosten van deze voorzieningen worden begroot op 5.600. Tegelijkertijd zal dienen te wor den verzorgd de aanleg van een be planting rondom het nieuwe school gebouw van de St. Michaël-ulo- school, welke school met de hier voor genoemde St. Aloysiusschool één complex vormt. In de begroting voor uitbreiding van deze ulo-school is terzake van de aanleg van de beplanting een stelpost van 2.250,opgenomen, zodat hiervoor geen medewerking ex art. 72 der Lager-onderwijswet 1920 meer behoeft te worden ver leend. Nu echter de kosten van aanleg van deze beplanting blijkens de kostenbegroting 7.350,zullen be dragen, is terzake nog wél een aan vullend krediet ad ƒ5.100,zijnde 7.350,minus 2.250,benodigd. Bij schrijven van 9 augustus 1962, nr. 3252, is de inspecteur van het lager onderwijs verzocht, terzake van advies te willen dienen. Bedoeld advies is echter nog niet ingekomen. Omdat het college van b. en w. van oordeel is dat de voorgenomen reconstructie van de voetmuur rond om de St. Aloysiusschool, alsmede het aanbrengen van een groenbe- planting op het daarachter liggende terrein beslist noodzakelijk zijn, stelt zij de raad voor de gevraagde medewerking te willen verlenen. Aankoop van de woningen Laageinde 44 en 46 van Mevrouw H. P. M. Oomens-van Helvoirt. Voor de realisering van 't partieel uitbreidingsplan Laageinde II, vast gesteld bij besluit van de raad van 26 oktober 1961 en goedgekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 4 april 1962, dient de gemeente o.m. de beschikking te verkrijgen over de woningen Laageinde 44 en 46, eigendom van mevrouw H. P. M. Oomens-van Helvoirt, alhier. De gemeentelijke taxatiecommis sie heeft de verkoopwaarde van bei de woningen tezamen, rekening hou dende met de aard, ligging, grootte, ouderdom, onderhoudstoestand, huurwaarde en lasten, geschat op een bedrag van 14.600, Op basis van dit rapport is met de eigenaresse overeenstemming be reikt kunnen worden over de ver koop aan de gemeente. B. en w. stellen de raad derhalve voor te besluiten tot aankoop van beide genoemde woningen, uitma kende het kadastrale perceel Waal wijk sectie F nr. 237, groot 220 m'-'. Verkoop van onroerend goed in de Stationsstraat aan Schuwer N.V. In de raadsvergadering van 24 au gustus jl. heeft de raad besloten om aan te kopen van de N.V. Algemene Transport- en Expeditie Onderne ming Van Gend Loos te Utrecht de eigendommen van deze N.V., ge legen in de Stationsstraat, uitmaken de het perceel Waalwijk sectie B nr. 1657, groot 16.35 aren, en sectie B DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG MARKT 32 BREDA Nwe GINNEKENSTR. 23 nr. 1658, groot 1.56 are, voor een koopsom van 80.000, Zoals in het desbetreffende pre advies dd. 13 augustus 1962, nr. 123, is vermeld, is een gedeelte van het aan te kopen terrein benodigd door het gemeentelijk electriciteitsbedrijf ten behoeve van het opbergen van kabelhaspels en het uitrollen van kabels, terwijl het achterliggende terrein van het aan te kopen goed verder benodigd is voor de bouw van een nieuw schakelstation ten behoeve van het genoemde bedrijf. Het voorste en bebouwde gedeelte van het aante kopen onroerend goed, de panden Stationsstraat 53, 53a, 53b en 55 (magazijn en een 3- .tal woningen), heeft de gemeente mede aan moeten kopen om verze kerd te zijn van de aankoop van het achterliggende en door de gemeente benodigde terrein. B. en w. prijzen zich gelukkig, dat zij reeds een gegadigde hebben gevonden, aan wie de gemeente het niet benodigde gedeelte kan door verkopen. Onderhandelingen met Schuwer N.V. alhier, hebben tot het resultaat geleid dat deze N.V. be reid is om de hierboven genoemde panden en een klein stukje terrein, voorzover niet door de gemeente be nodigd, van de gemeente aan te ko pen voor een prijs van ƒ67.000. De N.V. Schuwer is voornemens om de aan te kopen panden gedeel telijk te bestemmen voor kantoor en magazijn. Het aan de N.V. Schuwer te ver kopen goed heeft een oppervlakte van ongeveer 950 m2. Het aan de ge meente blijvende gedeelte is dus groot 841 m2. Omdat deze combinatie van beide transacties de enige mogelijkheid is om het gemeentelijk electriciteits bedrijf aan de noodzakelijke uitbrei dingsmogelijkheid te helpen en aan gezien b. en w. de door de N.V. Schuwer te betalen koopsom rede lijk achten, stellen zij voor om tot de verkoop te besluiten. Aanbouw berging Gemeenschaps huis Baardwijk. Het bestuur van de stichting Ge meenschapshuis Baardwijk deelt b. en w. bij schrijven dd. 8 juni 1962 mede, dat het een nieuwe beheerder heeft benoemd van het Gemeen schapshuis. Het betreffende gezin telt 7 leden. In verband hiermede wordt het gemis van een stallingsruimte voor fietsen e.d. aan 't betreffende pand sterk gevoeld. Momenteel zouden de rijwielen geplaatst moeten worden in de gang van het gebouw, waardoor de toe gang tot de zaalruimte geheel wordt geblokkeerd. De kosten van het aanbouwen van een berging worden door de dienst gemeentewerken geraamd op 1.320 gulden. B. en w. stellen voor een krediet ad 1.320,voor de aanbouw van een eenvoudige bergruimte aan het Gemeenschapshuis te Baardwijk be schikbaar te stellen. Hierbij wordt nog opgemerkt dat de bergruimte op rendabele basis aan belangheb bende zal worden verhuurd. Verbouwing woonhuis Victoriestraat 39. De heer H. Brouwers, wonende Victoriestraat 39 alhier, heeft zich tot 't gemeentebestuur gewend met het verzoek te willen bevorderen, dat de bij hem in huur zijnde wo ning wordt verbouwd, in die zin, dat de bestaande keuken wordt uit gebreid. Ten behoeve van de uit oefening van zijn bedrijf, bestaande uit de verkoop van fritxxres, dienen in het pand veel voorbereidende werkzaamheden te worden verricht,

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 1