Bouw Dierentehuis wacht op Rijksgoedkeuring rfes srt.f District Waalwijk K.N.B.B. •gtfsë ÉS? C. J. J. van Herpt A. Gloudemans KEIZER KONING van „Eendracht Maakt Macht" SjfSSX 1 Si# DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 SEPT. 1962 Aid. Waalwijk van Ned. Ver. Dierenbescherming hield belangrijke vergadering Handboogsport Eerste Zestal Kampioen afd. B District V N B.V.H. Het geheimzinnige geval Blythe xn Pracht prestaties van Leo v. Cromvoirt, Berry v. Cromvoirt en Jan v. Helvoirt SénJac-P; Sddeemdst •ine 4—*- "oqï Ons Ge c- loTl (Waa Jr van OOG 5 het ondei d. Penne «rtü teg^ H. S3 om te. ?e waartoe de bestaande ruimte geen mogelijkheid biedt. Aangezien dezerzijds in beginsel geen bezwaren bestaan om het ver zoek in te willigen, is door de dienst van gemeentewerken in overleg met betrokkene, een plan ontworpen voor uitbreiding van de bedoelde keuken. De hieraan verbonden kos ten worden blijkens reeds ont vangen prijsopgave geraamd op 2.308,te verhogen met de ge bruikelijke opslag ad 10% van de dienst gemeentewerken tot afge rond 2.540, De huurder heeft zich inmiddels schriftelijk bereid verklaard om de uit deze verbouwing voortvloeiende huurverhoging, berekend naar een afschrijvingstermijn van 37 jaren (restant-levensduur van de woning) en een rentevoet van 4%%, derhal ve een bedrag van afgerond 3, per week, te voldoen. B. en w. stellen voor om een kre diet, groot ƒ2.540,beschikbaar te stellen voor het bovenomschreven tioel en wel ten laste van de hier voor op de kapitaaldienst van de ge meentebegroting 1962 in te stellen post. De afdeling Waalwijk en omstre ken van de Nederlandse Vereni ging tot bescherming van dieren hield donderdagavond in Thalia 'n algemene ledenvergadering, waar van de opkomst, althans naar het oordeel van de voorzitter de heer V. Timmermans bevredigend kon worden genoemd. Het bestuur van de afdeling had het nodig gevonden deze vergadering te beleggen, om de leden in kennis te stellen van de moeilijkheden, die het bestuur heeft meegemaakt en nog mee maakt in verband met de totstand koming van een dierentehuis, waar voor na vier jar.en van vruchteloze pogingen nog steeds geen toestem ming is ontvangen, hoewel thans mag worden verwacht dat binnen enkele weken van gemeentezijde zal worden begonnen aan de bouw van een noodwoning voor de be heerder van het toekomstige die rentehuis. Door de heer de Visser werd de lijdensweg uitvoerig ge schetst. Reeds in 1958 werd een verzoek aan de raad om een dierenasyl te bouwen voor advies verwezen naar B en W, die in een volgende raads vergadering mededeelden dat de bouw diende uit te gaan van het particulier initiatief. Met medewer king van het gemeentebestuur kon in 1959 een eerste plan worden op gesteld, dat voorzag in de bouw van een dierenasyl tussen Elzenlaan en spoorlijn. Daar volgens deze teke ning het huis van de beheerder te ver van het asyl zou liggen, werd een tweede tekening gemaakt, waarbij echter twee kennels zouden moeten vervallen. De bouw van dit tehuis werden door gemeentewer ken vrij begroot op f 30.000. Een bevriende aannemer, die eveneens een berekening maakte, kwam op een bedrag van f 25.000 en was ook bereid het daarvoor te maken. Voor de bouw van een huis voor de be heerder moest echter nog een op lossing worden gevonden. In 1960 vernam de afdeling dat de spoor wegen bezwaar maakten tegen het bouwen van een dierenasyl daar ter plaatse en zou het worden gebouwd aan de Meerdijk. Tegen de vesti ging aldaar maakte echter de pla nologische dienst van de gemeente bezwaar, zulks in verband met de plannen van de gemeente voor de bouw van bungalows tussen de Meerdijk en de Tweede Zeine. Men had echter een oplossing gevon den en het asyl werd geprojecteerd aan de Veldsteeg tussen Zomerdijk en Langstraatweg. Het bestuur van de afdeling vond dat uitstekend, vooral daar het dierentehuis nu meer centraal kwam te liggen voor het bezoek aan de polikliniek. STEEDS MAAR UITSTEL Op de vraag van het bestuur of met de bouw zou kunnen worden begonnen, werd geantwoord, dat dit moest worden aangevraagd, doch dit zou maar een formaliteit zijn en hoogstens een maand duren. In verband met de aan te gane geldlening vroeg het bestuur of in januari 1962 met de bouw zou kun nen worden begonnen. Hier kreeg het bestuur een bevestigend ant woord, zodat zij de lening per 16 december 1961 lieten ingaan. Ondertussen was door de raad der gemeente goedkeuring gegeven voor de bouw van de woning van de beheerder en ook G.S. hebben deze bouw goedgekeurd. In januari 1962 moesten wij echter vernemen dat de goedkeuring niet door het bureau Den Bosch, doch in Den Haag moest gebeuren en dat deze was opgezonden. Daar door toevallige omstandig heden onze toekomstige beheerder in een woning zit die in verband met straataanleg en riolering drin gend moet worden afgebroken zou men zijn woning eerst bouwen. Doch momenteel zit de beheerder nog steeds in zijn krot en heeft het bestuur geen enkel vooruitzicht. Woensdagmorgen had het be stuur een laatste onderhoud met de burgemeester en deze beloofde dat hij in de vergadering van B en W a.s. maandag zou aandringen om de bouw van het woonhuis zo spoedig mogelijk waar te maken. Dus, al dus de heer de Visser, wachten we weer af. Inzake de bouw moest het be stuur in verband met de geldlening rechtspersoonlijkheid verkrijgen en werd derhalve opgericht „De Stich ting Dierentehuis Waalwijk en om streken". Het bestuur hiervan werd gevormd door de heer V. Timmer mans, voorzitter; mevrouw van Im- beeck-Ravenswaay, lid en de heer A. Visser, secr.-penningmeester. Verder de heren Nijssen, Drunen; Slot, Eethen en Ruytenberg, Was pik. Resp. door overlijden en ver trek zijn de heren van Duynen te Heusden en Hoynk van Papen- drecht vervallen. In deze plaatsen zijn gekomen de heer Levenbach uit Waalwijk, terwijl in plaats van de heer van Duynen de heer Ruim schoot, notaris te Heusden zal wor den gevraagd. Door bemiddeling van de gemeen te-secretaris, de heer Vlaar, kreeg de Stichting van de Bank van Ne- delrandse Gemeente een lening van f 39.200 per 16 dec. 1961, aflosbaar in 30 jaren tegen een rente van 4Y4%. De gemeente Waalwijk is garant voor rente en aflossing. Door bemiddeling van burgemees ter Teijssen zijn de burgemeesters van de gemeenten binnen het ge bied van de afdeling in 1961 voor een bespreking bijeen geweest en de meesten van hen bleken gene gen om in de jaarlijkse kosten van het dierentehuis bij te dragen en wel door het betalen van f 50.- per zwervend dier dat uit hun gemeen te in het dierentehuis zou worden opgenomen. Reeds in zijn inleiding had de voorzitter de heer V. Timmermans gewag gemaakt van de langzame groei van de afdeling, die thans 170 leden telt. In de bestuursvacature van de heer A. van Bezooien werd voor zien door de verkiezing van mevr. C. Kruyssen en ter completering van het bestuur, werd de heer Noordhorn als bestuurslid gekozen. Verder werd besloten op 4 okto ber a.s. de dierendag te herdenken en op zaterdag 6 oktober een hon denshow voor kinderen te organi seren. Deze show waarvoor het in- leggeld 25 cent bedraagt zal waar schijnlijk op het Raadhuisplein ge houden worden. Verder zal aan B en W van Waal wijk 't verzoek worden gericht om de toververloting die enkele jaren geleden is gehouden te mogen voortzetten, daar van deze verlo ting nog verschillende prijzen over zijn. Het bestuur hoopt dat nog en kele prijzen meer ter beschikking zullen worden gesteld en anders zullen nog prijzen bij worden aan gekocht. Verschillende leden ver klaarden zich bereid de eventuele verkoop van loten ter hand te ne men, door huisverkoop en tijdens de show op 6 oktober. Na een geani meerde rondvraag volgde sluiting. Onder grote belangstelling en be gunstigd door mooi najaarsweer, werd op zondag 16 september 1962 het jaarlijks „Koningschieten" ge houden door de leden van de Hand boogschutterij „Eendracht Maakt Macht", gevestigd bij de heer M. Heeren-Pullens, Café 't Vosje, al hier. Zoals gebruikelijk, verzamelden zich de leden op het afgesproken tijdstip in het clublokaal, om van daaruit gezamenlijk te vertrekken en de regerende koning, de heer C. J. J. v. Herpt, in zijn woning af te halen. Zij werden door de koning en diens echtgenote ontvangen en ont haald, en nadat de koffie met gebak genuttigd was en een glaasje werd geoffreerd, nam de voorzitter van de vereniging, de heer M. v. d. Mee, het woord en wees er op dat het deze dag een bijzondere gebeurtenis betrof, aangezien de koning 3 jaar in successie de koningstitel had ver worven, een gebeurtenis welke zich sinds mensenheugenis bij de ver eniging niet meer had voorgedaan en hij dus na afloop der verschie tingen bij het bekend zijn van de nieuwe koning, reglementair „Kei zer" zou zijn. Hij dankte de koning dan ook hartelijk voor al hetgeen hij in de jaren van lidmaatschap, maar vooral tijdens zijn koning schap voor de vereniging had ge daan. Vervolgens sprak hij de hoop uit dat het vanmiddag een mooie en sportieve strijd zou worden en aangezien de laatste tijd diverse candidaten voor het koningschap op de voorgrond traden, zou het zijns inziens ook een felle strijd worden. Nadat er geklonken was op 't wel zijn van de koning, diens gezin en de vereniging, sprak de koning zijn dank uit voor de woorden tot hem en de zijnen gericht en beloofde steeds zijn best voor de vereniging te blijven doen. Na afloop van deze plechtigheden bij de koning aan huis, werd door de voorzitter een woord van dank gebracht aan de gastvrouw voor de hartelijke ontvangst en het waarlijk koninklijke onthaal en begaven alle schutters zich naar de „doelen" om de strijd om de zo begeerde titel te gaan aanbinden. Hier was inmiddels de bescherm heer der vereniging, de heer J. Smits, gearriveerd, die steeds van zijn warme belangstelling en mede leven blijk geeft. Het gewichtige moment was dan aangebroken en de strijd kon een aanvang nemen. Voor on-ingewijden is het echter misschien wel aardig om vooraf een kleine uiteenzetting te geven over het schieten in het al gemeen en over het koningschieten in het bijzonder. U weet dan dat er geschoten wordt met pijl en boog en wel op papieren doelen, de zg. „blazoenen". Deze papieren zijn vierkant van vorm en het middelpunt vormt de roos (10 punten). Om de roos heen bevinden zich nog 9 ringen, welke zich op gelijke afstand van elkaar bevinden en steeds ruimer worden. Naargelang de ring groter wordt, des te kleiner wordt het aantal pun ten dat behaald kan worden. Op of binnen de buitenste ring telt voor één punt, op of binnen de 2de ring telt voor twee punten, enz. tot aan de roos, welke 10 punten telt. Dit geldt dan voor het schieten in het algemeen. Nu speciaal het koning schieten. Het koningschieten zou men als het waren in drie aparte wedstrij den kunnen verdelen, en wel: het eerste gedeelte waarin door alle deelnemende schutters 20 pijlen worden geschoten, het tweede ge deelte waarin door 6 schutters 12 pijlen worden geschoten en deel 3, waarin door drie schutters nog 10 pijlen worden geschoten. In het eerste gedeelte dan deden zich in het begin nog geen bijzon derheden voor en ging de strijd in golven op en neer, met hier en daar een of enkele uitlopers. Maar na 'n pijl of tien kwam er iets meer te kening in de verhoudingen en zagen we al enkele uitblinkers. Dan volgt de slotfase en eenieder probeert dan nog te redden wat er te redden is schot door een extra goed schot nog en doet al wat hij kan om 'n slecht te corrigeren, want ieder wil graag bij de bovenste zes behoren, welke uitverkoren zijn voor het tweede ge deelte. Het is echter ook hier zó, dat er maar 6 en geen 7 of 8 bij de zes besten kunnen zijn. En toen de punten voor eenieder opgeteld wa ren, zagen we dan ook de zes vol gende schutters voor de demi-finale in aanmerking komen:. 1. J. van Daelen 162 pnt. 2. A. Gloudemans 153 pnt. 3. M. Pullens 143 pnt. 4. P. Orban 133 pnt. 5. Ant. Pullens 131 pnt. 6. W. Heeren 127 pnt. Het tweede gedeelte heeft zich ge kenmerkt door momenten dat er heel goed, minder goed en zelfs en kele malen slecht geschoten werd. Hier was het nogal eens plaatsje verwisselen, behalve de eerste plaats, welke na het 7e en 8e schot steeds steviger in handen kwam van de heer A. Gloudemans, welke deze plaats dan ook niet meer afstond. De strijd om de tweede en derde plaats heeft geduurd tot de laatste pijl, want toen de 12e pijl was ge vallen, zag het ranglijstje er als volgt uit: 1. A. Gloudemans 2. J. v. Daelen 3. A. Pullens 4. W. Heeren 5. P. Orban 6. M. Pullens 90 pnt. 81 pnt. 80 pht. 79 pnt. 76 pnt. 63 pnt. U ziet het geringe verschil tussen de no's 2, 3 4 en 5. Voor de finale plaatsten zich dus, in volgorde naar het aantal punten, de heren A. Gloudemans, J. v. Dae len en Ant. Pullens. Deze 3 schut ters moesten nu nog 10 pijlen schie ten en zouden dan onderling uit maken wie voor de titel van koning, onder-koning en prins in aanmer king kwam. Dit is een mooie strijd geworden, waarin J. v. Daelen in het 8e schot zijn kans voor de ko ningstitel overboord gooide met een slecht schot. Doch laten we niet vooruit lopen en de strijders op de voet volgen. Na het eerste schot was de stand resp. 10 - 10 - 7. Na het tweede schot resp. 19 - 17 - 12. Er is nog niets van te zeggen en is er van alles nog mogelijk. Na het derde schot resp. 26 - 27 - 19. Na het vier de resp. 35 - 34 - 28. De kansen voor A. Pullens worden kleiner, maar er kan nog van alles gebeuren. Na het vijfde schot is de stand resp. 43 - 39 - 35. En na het zesde schot resp. 48 - 47 - 41. No. 1 en 2 zitten als een klit aan elkaar. Na het zevende schot is de stand resp. 56 - 54 - 47. Nu komt voor no. 2 het fatale schot, want na de achtste pijl is de stand resp. 63 - 55 - 55. U ziet het, no. 1 ligt met 8 punten voorsprong aan de kop. Nog twee schoten resten ons; wat zal het worden, zal no. 1 zich handhaven of zullen de zenu wen hem parten gaan spelen? De drie strijders gaan echter verder en na het negende schot is de stand resp. 73 - 63 - 60. Nu heeft no. 1 de titel voor het grijpen, hij behoeft FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NUGTEREN 45) Maar wat was er overeind gebleven van dat apparaat? Hij las de vijf punten nog eens na, nam dan een rood potlood en haalde een dike streep door vraag nummer één. Vraag twee onderging hetzelfde lot. Weg met die ondeugdelijke de len in zijn stelling. Bleven nog over drie tot en met vijf. De laatste vraag liet hij staan, om de eenvou dige reden, dat hij die nog niet wist te beantwoorden. Zou hij dat wel kunnen, dan had hij het raadsel waarschijnlijk voor driekwart op gelost. Dan was daar vraag vier. De vrije dag van Rose Clare. Hij tikte met het potlood tegen zijn voortanden en riep de verkla ring van het meisje terug in zijn herinnering: „Mevrouw zei dat me neer heel erg ziek was en volko men rust wilde hebben ze vond het beter, dat ik die donderdag maar weg bleef." Bij vergissing had hij zijn pijp neergelegd en stak in plaats daar van het rode potlood in zijn mond. Hij grijnsde om zijn verstrooidheid en smeet het potlood neer om dat voor zijn pijp te verwisselen. Na wat hij, in antwoord op de vragen één en twee vandaag had verno men, was die vrije dag van Roosje heel normaal. Wéér nam hij het potlood en schrapte zó venijnig vraag vier door, dat de punt van het potlood dwars door het papier ging. Bijtend op zijn pijp, kraste hij daarna vraag vijf maar door, om dat die eigenlijk te stompzinnig was. Na deze grimmige amputaties in de vragenlijst, stond daar dan nog eenzaam en onopgelost, vraag 3: Medicijnen. Jefferson bleef heel lang op dat simpele en nietszeggende woord staren. .„Medicijnen", las hij en plukte nerveus aan zijn kin. En weer las hij het woord en liet het hoofd achterover zakken, waarna hij het woord zag staan tegen het plafond. Hij keek naar de kalender aan de wand en zag het daar ook staan. Het woord leek, in de scha duw in de hoek van de kamer, wel in vurige letters geschreven. En als Jefferson al maar gefas cineerd bleef staren naar dat woord op de wand, dat daar hij wist dit drommels goed door zijn eigen wil en hersens was geprojecteerd, liet hij ook Rose Clare nog eens spreken: „..meneer Blythe had meestal een of ander medicijn, dat hij zelf liet klaarmaken, 'loen me neer op die woensdagmiddag ziek in bed lag, stond er ook weer een drankje en een doos poedeis op het nachtkastje Plotseling vloog Jefferson op uit zijn stoel, waarbij hij een regen gloeiende vonken uit zijn pijp op zijn kostuum morste en ohet kar pet. Nadat hij wild en haastig met handen en voeten de vonken had gedoofd, mompelde hij nerveus: „Dat kan toch niet, vergeten door die oude Forbes? Of eenvoudig ge fantaseerd door Roosje hoewel zon der opzet misschien? En Lesser dan? Die kletsmajoor was toch ook niet karig met details in zijn ver halen!" Knikend, alsof hij instemde met zijn eigen gedachten, mompele hij: Morgen moet ik dit weten. Vraag drie moet worden beant woord!" JEFFERSON VINDT DE SLEUTEL VAN HET MYSTERIE De andere ochtend het was nog pas half tien greep Jefferson slechts een 1 te schieten en de titel is in zijn bezit en dan zou no. 2 een roos (10) moeten schieten om met no. 1 gelijk te komen als deze mis schoot. No. 3 is voor de koningstitel uitgeschakeld. Doch we zullen zien. De bogen worden uitgetrokken, de pijlen suizen door de lucht en wan neer het laatste schot gevallen is, zit er resp. een 7, een 8 en een 8, zodat de eindstand luidt: 1. Koning: A. Gloudemans 80 pt. 2. Onderkoning: J. v. Daelen 71 pt. 3. Prins: Ant. Pullens 68 pt. Doordat de nieuwe koning bekend was, was de heer C. v. Herpt dus keizer geworden. Nadat de vier ti telhouders door bestuur, leden en de talrijke aanwezigen waren gefelici teerd, begaven allen zich naar huis om de inwendige mens te gaan ver sterken. Om 8 uur verzamelden bescherm heer en leden met hun dames zich in het clublokaal voor de kroning en huldiging en om de avond verder gezellig door te brengen. Na het openingswoord door de voorzitter, waarin hij de beschermheer en de leden met hun dames van harte wel kom heette en een prettige avond toewenste, gaf deze het woord aan de beschermheer, met het verzoek de keizer, de koning, de onderko ning en de prins te kronen Pn huldigen. en te De heer Smits gaf zeer gaarne volg aan dit verzoek en deed du een zeer geestige en gepaste w i°P Hij schetste voor elk der tituia sen de hun opgelegde taak en moreerde de hun toekomende r<*k" ten en verplichtingen. Vera wenste hij de vereniging geluk de in het afgelopen seizoen beha? de resultaten en roemde de geest. Nadat het officiële gedeelte acht de rug was, werd de leiding voor? overige gedeelte van de avond tr1 vertrouwd aan een klein com? bestaande uit de heren P. (w Hendr. Verhoeven en A. Leiitp? hetwelk de voorbereiding voor to1 amusante gedeelte van de avond zich had genomen. De avond weÜ dan ook verder doorgebracht m diverse attracties en enkele klei? onderlinge verlotingen, welke k eenieder zeer in de smaak vieW Het was dan ook maar al te sd? dig tijd om op te breken. Nadat de voorzitter aan eenieder die tot het slagen van deze midda? en avond, maar speciaal aan d comité, een woord van dank had bracht, gingen allen met de aan», naamste herinneringen huiswaard, naar de telefoon, ondanks het ma- tineuze uur, de oude notaris Forbes reeds op zijn kantoor te kunnen treffen. Hij werd tot zijn vreugde terstond met de oude heer verbon den Forbes senior zat namelijk al meer dan veertig jaren, iedere dag weer, behoudens zakelijke reizen of afwezigheid door ziekte of va kantie, prompt om negen uur ach ter zijn kolossaal schrijfbureau. „U spreekt met Forbes senior," klonk hetdoor de telefoon. Jefferson achtte 't het secuurst z'n praatje zo simpel en nonchalant mogelijk te houden. En vooral de oude heer niet uit zijn humeur te brengen misschien leed Forbes senior wel aan ochtendziekte. „Goedenmorgen, meneer Forbes", sprak hij met opgewekte stem, „u spreekt met Jefferson". Hij trok zijn lange hoofd tussen zijn schouders en maakte een pijnlijke grimas, alsof hij verwachtte met het noemen van zijn naam prompt de oude heer op stoom te hebben gejaagd. „Ook goedemorgen, meneer Jef ferson", klonk het terug. „Waarmee kan ik u van dienst zijn?" „Meneer Forbes", haastte Jeffer son toe te lichten, „ik hoop dat u me wilt excuseren, maar ik ben aan een rapport bezig over de zaak Bly the en kan onmogelijk naar u toe De competitiewedstrijden, die zich in de afgelopen week in het district Waalwijk hebben voortgezet, heb ben bewezen dat de jongere gene ratie de capaciteiten bezit om een voorname rol te gaan spelen in de komende competitie, en dat de pres taties van o.a. een Leo v. Cromvoirt en een Berry v. Cromvoirt, van vo rige week heus niet als uitschieters behoeven te worden beschouwd. Het is vorige week tevens gebleken dat ook Jan v. Helvoirt van HBS nog steeds tot de jongere prominente biljarters behoort. Dit wil helemaal niet zeggen dat deze jongere biljar ters de oude generatie zomaar onder de voet zullen lopen, maar wel dat de opvolgers van deze topbiljarters klaar staan en straks gereed zullen zijn hun plaats in te nemen, waar mee de mooie biljartsport alleen maar gebaat kan zijn, om ditmaal in klasse C met Leo v. Cromvoirt te beginnen. Deze jonge crack van Nooit Vol leerd 2 bestond 't om niemand min der dan Ad. v. Cromvoirt van BSV overtuigend te verslaan. Dit is ech ter niet zo bijzonder, als men weet dat Leo v. Cromvoirt zijn partij van 320 carambols met een gemiddelde van 106,66 en een hoogste serie van 189 carambols in 3 beurten uitmaak te. Hoewel Ad. v. Cromvoirt toch al tijd nog speelde met een gem. van 23,66 en een h.s. van 51 car., kon hij tegen dit geweld niet op. Ook Berry van Cromvoirt van BSV 2 leverde een fraaie prestatie, door zijn partij tegen J. Vissers van Nooit Volleerd 1 met een gem. van 29,09 en een hoogste serie van 151 met glans te winnen. De derde prestatie in klasse C le verde Jan V. Helvoirt van HBS 1, die een mooi opgebouwde serie van 101 car. liet aantekenen. Van de ou dere garde in klasse C kwamen ook G. Roomer van OOG 1 en P. v. Hui ten van 't Zwaantje 1 tot zeer ver dienstelijke prestaties. Eerstgenoem de scoorde een serie van 81 en P. v. Huiten een serie van 76 caram bols. In klasse D was het H. Blom van Keesje 1 die met een gem. van 6,66 een een h.s. van 36 car. een prima partij speelde, evenals W. v. Heesch van KNA 1, die een gem. van 6,04 en een h.s. van 19 liet aantekenen. Ook G. Panders van OOG 2 deed 't prima met een gem. van 5,65 en een h.s. van 29, evenals J. Knuist van Keesje met eveneens een gem. van 5,65 en een h.s. van 29. Wat de viertallen betreft, was 't HBS 1 die in klasse C Ons Genoe gen 1 maar liefst met 80 versloeg. Het eerste viertal van HBS schijnt heel wat van plan te zijn. In klasse D was het Centraal 1 die met dezelfde cijfers 8—0 Ni„ Volleerd 3 naar huis stuurde; een prachtig prestatie van de jong van M. Leenheers. Hier volgt een beknopt overzicht van de gang van zaken in de in de afgelopen week gespeelde ontm«. tingen: Klasse C In klasse C ontving BSV 1 Nooit Volleerd 2. Over de partij Ad, van CromvoirtLeo v. Cromvoirt schre. ven we hierboven reeds. R. Maat van BSV bracht door een overwin ning op C. Teurlings de partijen weer op gelijke voet en P. v. Crom voirt wist zelfs door een overwin- ning op J. Verheijden van N. Vol leerd een voorsprong voor BSV te behalen, doch M. Slaats van BSV verloor van H. de Jong, zodat de punten broederlijk werden gedeeld' 4—4. Nooit Volleerd 1 was ditmaafde gastheer van BSV 2. Over de partij J. Vissers-Berry v. Cromvoirt schre. ven we eveneens reeds hierboven Fr. Slaats van N.V. 1 verloor even eens van A. v. d. Ven van BSV2, doch L. v. Cromvoirt en G. Slaats van N.V. 1 brachten door overwin ningen op resp. F. van Hooff en P. v. d. Mee van BSV de balans in evenwicht: 44. HBS 1 trok tegen de gasten Ons Genoegen 1 geweldig van leer. J. v, Helvoirt won van Jan Passier, Fr. v. d. Wiel van B. Pullens, Jo v. Delft van M. Kuis en Fr. v. Delft van J. Swinkels. Eindresultaat 8—0 voor HBS 1. OOG 1 dat 't Vosje 1 ontving, speelde 44 gelijk. G. Roomer van OOG won van H. Maas van 't Vos je 1 en J. Philippart had ditmaal niet de minste moeite om A. Lom- mers van 't Vosje te verslaan, C. v. d. Sanden van OOG 1 verloor echter van L. Pullens en G. Brok van OOG moest zijn meerdere er kennen in A. v. Oers van 't Vosje, zodat hier de punten werden ge deeld: 44. 't Zwaantje 1 tenslotte ontving ia klasse C BVO 1 en wist de meeste winstpunten in eigen huis te hou den. M. v. Bracht, P. v. Huiten ea M. Teurlings van 't Zwaantje won nen van resp. W. Lamers, G. van Velthoven en H. Pelders van BVO 1. Alleen André Hamers moest 't lood je leggen tegen v. d. Wiel van BVO, zodat deze ontmoeting eindigde in 62 voor 't Zwaantje 1. Klasse D In klasse D schoot Centraal 1 ge weldig uit haar slof. Met niet min der dan 80 wisten de jongens van M. Leenheers deze ontmoeting van komen. Ik wilde u graag een enkele vraag stellen. Zoudt u die willen beantwoorden?" Ofschoon Jefferson zich bewust was dat Forbes, indien deze zijn vra- genstelling uitermate vervelend vond worden, zonder ook maar één kik te geven, gerust zonder angst voor de gevolgen de telefoon op de haak zou kunnen smijten, had hij tóch een idee, dat de oude heer dat beslist niet zou doen. Daar was al tijd nog zijn oproep tot het verschij nen voor de procureur-generaal als herinnering. En die oude was beslist geen heldhaftige baas hij durfde enkel maar te mopperen. „Wel, meneer Jefferson", klonk de nu tamelijk kleurloze stem aan de andere kant, „als ik u van dienst kan zijn in de ehzoals u het gelieft te noemen, zaak Blythe ende stem van de oude heer zweemde nu onmiskenbaar naar te genzin „ik de beantwoording met mijn beroepsgeheim kan verenigen, dan heb ik geen bezwaren". Jefferson grijnsde breed voor de microfoon om de lange uithaal van de notaris en dacht: „Ik ben be nieuwd". „Wel, meneer Forbes", vervolgde hij: „het enige dat ik van u wil weten is: leek de kamer van wijlen uw cliënt Blythe, toen u daar was voor het maken van zijn testament min of meer op een ziekenkamer?' Een poos hoorde Jefferson niets meer. Hij fronste zijn voorhoofd- verduiveld, de oude had het gesprek toch niet afgebroken? Driftig riep hij: „Hallo, bent u daar nog?" Tot zijn opluchting hoorde hij het mekkerig lachen van Forbes langs de lijn zoemen. Zijn gezicht klaarde op; in elk geval was het humeur van de oude heer niet aangetast door zijn vraag. „Een ziekenkamer?" vroeg Forbes terug en mekkerde dan weer op nieuw. „Er was geen verpleegster*. Jefferson achtte het 't beste een beetje mee te grinneken en de „mop" van de oude meneer Forbes zogenaamd goed te vinden. „Goede mop, meneer Forbes lachtte hij en trok dan een verveeld gelaat. „Maar ik bedoel, was aan sommige dingen in de kamer te zien dat er een zieke was?" „Neeja.klonk het aarze lend, „nou ja, er stond een doos poeders op het nachtkastje en als ik me niet vergis, stond er ook nog fles medicijn". „Ah juist", zei Jefferson droog- „nu, dat is nogal gewoon bij een zie ke, hè?" (Wordt vervolgd) fjdoordat J ontving, deel* samen- loor van H- u v. Mooi fv. d. Veldei wyj verloren j goevenaars

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2