DRUNEN 'i Uit d& Langstraat Elshout z?nr DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 SEPT. 1962 1J Vlijmen Haarsteeg Spra^Euc Waspik Sprang-Capelle enkele minuten oud, toen bij een overigens ongevaarlijke aanval der gasten een der Desk-verdedigers de bal tegen de voet van de toesnellen de linksback Soeterboek trapte, waarop 't leder onbereikbaar voor doelman Tausch in het doel caram boleerde. De gasten waren door dit meevallertje zo verrast, dat er van gejuich nauwelijks sprake was. Ver moedelijk heeft dit onfortuintje Soe terboek meer aangepakt dan de meeste bezoekers hebben kunnen vermoeden. Vooral na de rust, toen het er steeds meer op ging lijken dat deze goal Desk twee punten zou gaan kosten, greep hij nog al eens mis op zijn tegenstanders. En hier door dreigde na een afgeslagen aan val van Desk dan ook onmiddellijk gevaar voor de Hulst-rechtervleugel. Toen er nog circa twee minuten te splen waren en de nederlaag voor Desk onafwendbaar leek, ontstond dan op verrassende en enigszins merkwaardige wijze de overigens verdiende gelijkmaker. Het was Mosselveld die ongeveer 20 meter van het vijandelijke doel wat met de bal stond te manipuleren om een opening te zoeken, en toen plotse ling een vrij onschuldig schot loste, waarna het leder tot verbazing van iedereen over de verraste Hulst doelman in het doel belandde. De hele Hulst-verdediging bewerkte de grasmat met de vuist van spijt en teleurstelling. De eerste aanval van Desk resul teerde meteen in een corner, welke echter, evenals de vele anderen die nog zouden volgen, niets opleverde. Een mooie kans ging voor Desk voorbij toen Mosselveld te zacht voorzette. Direct hierop volgde dan 't gememoreerde ongeluksdoelpunt. Een mooi schot van Mosselveld ver werkte de Hulst-doelman tot corner. Direct nadat deze was afgeslagen, stormde de Hulst-rechtsbuiten met een vrij veld voor zich op het Desk- doel af, maar gelukkig voor de uit gelopen Tausch, schoot hij naast. Hoe snel het spel op en neer golfde blijkt wel hieruit, dat onmiddellijk hierna een schot van linksbuiten v. Riel (wat speelde deze jonge knaap een prachtige en gedurfde partij) gestopt werd en een vliegend schot uit een voorzet van de Hulst-rechts buiten naast het Desk-doel beland de. Toen de Hulst-doelman een cor ner van links niet kon bereiken, was geen Desser aanwezig om van deze kans te profiteren, terwijl Tausch nog op 't nippertje kon redden toen stopper Muskens gevaarlijk terug kopte. Tot driemaal achter elkaar kreeg Desk met pech te kampen als het Hulst-doel op wonderlijke wijze aan doorboring ontsnapte. De tweede helft vertoonde een zelfde spelbeeld. Afwisselende aan vallen van beide partijen, die echter in de afwerking tekort scholen. Be nauwde momenten speelden zich af voor beide doelen, o.a. bij een door braak van de Hulst-rechtsbinnen, die vlak voor doel tegen Tausch schoot, en een projectiel van z'n vleugelbuurman dat net naast ging. Maar ook het Hulst-doel ontsnapte ternauwernood bij een terugspeel bal, terwijl Dekkers een kans uit 'n vrije trap liet liggen. Een hoge bal, welke loodrecht in 't Hulst-doel be landde, wist de doelman nog net op de lijn te bemachtigen, terwijl hij van geluk mocht spreken dat een trekbal, terwijl 't doel onbeschermd was, net naast ging. Vlak voor het einde klaarden de sombere gezichten van de overigens merkwaardig stil toekijkende talrijke toeschouwers toch nog op, toen geheel onverwacht de gelijkmaker tot stand kwam. Bij Hulst deed vooral het met ver- ire trappen over de vleugels geleide open en directe spel weldadig aan, terwijl bij Desk de noodzaak om met een vijfde aanvaller en met een middenlinie op de normale plaats ter opvulling van de soms enorme leegten, steeds duidelijker wordt. HEUSDEN—HAARSTEEG 1—1 Twee minuten voor het einde van dit spannend en bikkelhard duel, dat echter door een uitstekend lei dende arbiter in goede banen werd geleid, veerde al wat Haarsteeg was op. Enkele seconden tevoren beging de Heusden-rechtsback aan de zij lijn een obstructie tegen linksbuiten Huub Kivits, rechtshalf Wim Walk kwam helemaal naar links om de vrije trap te nemen, en even later verdween de bal over een kluwen van spelers heen en buiten bereik van de doelman precies onder de kruising van paal en lat in het net. Met dit doelpunt kwam Haarsteeg op de valreep naast Heusden en wist de halve buit binnen te halen. Met het devies voor ogen dat tegen Heusden alle krachten moeten wor den ingespannen om tot een redelijk resultaat te komen, begonnen de Haarsteeg-elf aan deze ontmoeting. Hoopgevend was ook het begin, want zeer goed combinerend ging 't dikwijls op de Heusden-veste af, maar al spoedig bleek dat hier zo maar geen bres in de verdediging kon worden geslagen, want daar voor speelde de Heusden-stopper te resoluut. Even leek het er op dat de openingstreffer zou komen toen uit een scrimmage de bal voor de voe ten van midvoor Walk terecht kwam, maar de bal ging langs de verkeerde kant van de paal en liep dit op niets uit. Ook zag de naar 't midden gezwenkte v. d. Heijden door snel ingrijpen van de Heusden- doelman een unieke kans verloren gaan. Plotseling kwam Heusden los en begonnen de twee in Heusden woonachtige Ieren, werkzaam bij 't Verolme-concern, zich te roeren en ook de all-round speler Bas de Kok werd ineens actief. Menige aanval kreeg de Haarsteeg-achterhoede te verwerken en hoopgevend was het dat ook hier uitstekend spel werd te zien gegeven. Vrij onverwacht kwam Heusden op een voorsprong te staan. Bas de Kok pikte op het middenveld de bal op, loste meteen een enorm hard schot dat doelman v. Gestel totaal verraste, en het was Na de thee trok een gewijzigd I Haarsteeg-elftal meteen fel van leer en er ontstond weer dezelfde situa tie als voor de rust, maar nu ging er van de voorhoede veel meer ge vaar uit, alhoewel doelpunten uit bleven. Zwaar had het nu en dan ook de Haarsteeg-achterhoede te verduren, maar de Heusdense voor- waartsen hielden het spel wat te kort en ook hier wist men het net niet te vinden. Enkele door Bas de Kok goed genomen corners veroor zaakten de nodige spanning, maar de achterhoede bieei meesier van haar terrein. Met het einde in zicht zag het er naar uit dat Heusden zou gaan winnen. Toen kwam, zoals in de aanhef reeds is omschreven, de voor Heusden fatale vrije trap en kon Haarsteeg na een uiterst boeien de wedstrijd de halve buit mee naar huis nemen. VLIJM. BOYS—R.K.J.V.V. 0—2 Zondag j.l. speelde Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen RKJVV uit Den Bosch, dat de competitie slecht startte met twee nederlagen 30 en 60. Voor Vlijmen zag het er dus goed uit. In de voorspelling van vrijdag zijn de Boys terdege gewaar schuwd door op te passen en het niet te licht op te nemen. RKJVV speelde met meer wils kracht, zat flink op de bal en hier door kreeg Vlijmen een 20 neder laag te incasseren. Onder grote be langstelling werd precies op tijd be gonnen en de eerste aanvallen wa ren voor Vlijmen. De Boys bleven even in de aanval, maar verder dan enkele corners brachten zij 't niet. RKJVV kwam goed samenspelend opzetten, maar de Boys-doelman on derschepte een goede voorzet van rechts. Om beurten waren beide partijen in de aanval zonder dat er gedoelpunt werd, want de afwerking voor doel was van beide partijen slecht te noemen. In de 25e minuut dacht eenieder dat Vlijmen de lei ding zou nemen, doch 't goede schot van v. Overdijk tikte de doelman juist over de lat; even later redde de doelman een goed schot van P. Verschuuren. Nadat Vlijmen de RKJVV-doelman met enkele goede schoten op de proef stelde die niets opleverden, kwam RKJVV via haar linksbuiten gevaarlijk voor doel, deze plaatste naar de linksbinnen die zich door de Boys-verdediging werkte, kwam vrij voor doel en schoot onhoudbaar in de uiterste hoek; 01. Na de aftrap van Vlij men floot de scheidsrechter voor rust. Na de hervatting dacht eenieder dat de Boys anders uit de hoek zou den komen, maar het spel was even futloos, waartegen de RKJVV-ers wel opgewassen waren. Vlijmen kreeg, ondanks het matig spel, nog enkele scoringskansen, maar de af werking was te slordig of de doel man van RKJVV werkte goed weg. RKJVV bleef moedig volhouden en het samenspel was beter verzorgd dan bij de Boys. Na 25 minuten zag het er naar uit dat de Boys gelijk zouden maken. Er ontstond een schermutseling voor het doel van RKJVV. Verschuren kreeg een kans, maar schoot tegen de paal. RKJVV zag het gevaar in, pakte nog even flink aan, dwong de Boys op eigen helft terug en bleef in de aanval. Zeven minuten voor het einde werd de wedstrijd beslist. De midvoor van RKJVV kreeg een goede pass van de snelle linksbuiten en schoot on houdbaar in; 02. De Boys probeer den nog met enkele goede aanvallen de achterstand te verkleinen, maar zonder succes. Zo kwam dan het einde met een 20 overwinning voor RKJVV, die er ook het meest recht op had. WASPIK—P.C.P. 5—0. De supporters van Waspik die zondag de wedstrijd WaspikPCP bijwoonden, zullen wellicht enthou siast naar huis zijn gegaan. Niet al leen behaalde Waspik een royale overwinning op Princenhage, maar vooral de manier waarop deze tot stand kwam stemde tot voldoening. Er werd, vooral in de eerste helft, in hoog tempo vaak bijzonder goed gecombineerd. De doelman Schelle- kens bleef met de stopper en de achterspelers de situatie beheersen. Zij zagen niet alleen kans om de aanvallen van PCP te onderbreken, maar zij bouwden ook via de ijve rige halfspelers telkens weer goede aanvallen op. In de aanvalslinie klopte het vanmiddag ook aardig. Dit kwintet schiep herhaaldelijk doelrijpe kansen, zodat het niet was te verwonderen dat men 5 maal de roos trof In de eerste minuut opende de linksbuiten Paul Smits met een be heerste kopbal de score. Dick Sprangers maakte er een kwartier tje later 20 van, terwijl Willy Vervoort na een half uur spelen een toegekende strafschop (hij was na een doorbraak ten val gebracht) benutte, 30. Na rust kwam er weinig verandering in het spelbeeld of het moest zijn dat we 't eerste wapenfeit op naam van de bezoe kers moesten schrijven. Een hard ingeschoten balwerd echter door de lat gekeerd. Even later zag J. Smits zijn ijverig doorzetten beloond met het vierde doelpunt. Dick Sprangers tenslotte maakte in de 40ste minuut van de tweede helft de 5 vol. UW—WHITE BOYS 1—0 De uitwedstrijd naar UW zondag j.l. heeft White Boys geen winst op geleverd. Wel was White Boys een groot deel van de wedstrijd in de meerderheid, maar de voorhoede bleek deze middag dermate onpro ductief, dat de stuwkracht die van de achterhoede en de middenlinie uitging niets baatte. Bij de rust was de stand nog dubel blank. Kort na de pauze kwam UW an de leiding. 10. Dit ene doelpunt bzsliste de I wedstrijd omdat een tegendoelpunt ongeveer 10 minuten vor het einde van de voet van Han van Etten in de ogen van de scheidsrechter geen genade vond. Het werd wegens bui tenspel afgekeurd. Waspik2Raamsdonk2 61. De reserves van Waspik hebben in een aantrekkelijke wedstrijd het 2e elftal van Raamsdonk met 61 klopt. White Boys 2Raamsdonk 3 13 Ook het derde elftal van Waspik behaalde zondag een overwinning. Met 31 versloegen zij in Waspik- Boven het 2e team van White Boys. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL. Olympia ontkwam aan nederlaag bij Wit-Zwart (11). Leider Olympia heeft het zater dag bij Wit-Zwart in Capelle met veel moeite tot een gelijk spel, 1-1, kunnen brengen. Wit-Zwart was in deze ontmoe ting dichter bij een overwinning dan Olympia, want de Capellenaren kwamen verschillende malen tot zeer gevaarlijke aanvallen. Seolto herstelde zich van de twee nederlagen waarmee het de compe titie begon; in Raamsdonksveer klopten de Zevenbergers namelijk Good-Luck 2 met niet minder dan 6—2. ONI was in een enerverende, maar sportieve match met 10 de meerdere van WHS en HNC bleef op de goede weg voortgaan door Sprang 2 op eigen veld met 21 te verslaan. Roda verloor opnieuw, nu met 21 van Vrederust. In de tweede klasse leverde Ko gelvangers verdienstelijk werk door met 22 gelijk te spel entegen het sterke The Gunners 2. De wedstrijd Good-Luck 3Tho- lense Boys werd te elfder ure voor de Boys omgezet in een thuiswed strijd, maar de ontmoeting werd niet gespeeld omdat Good-Luck verstek liet gaan. VVN 2 deed het opnieuw goed door de moeilijke uitwedstrijd te gen PTT in Breda gelijk te spelen 1—1. Seolto 2 daarentegen had de wind niet in de zeilen bij BWR in Roo sendaal; de reserves uit Zevenber gen verloren met 42. Uitslagen: le klas: Wit-ZwartOlympia 1-1; Good-Luck 2Seolto 216; Sprang 2 —HNC 1-2; ONI—WHS 1-0; Roda- Vrederust 1-2. 2e klas: KogelvangersThe Gun ners 2 2-2; BWR—Seolto 2 412; Tho- lense BoysGood-Luck 3 Good- Luck niet opgekomen; JTTVVN 2 1-1. 3e klas A: Chrislandia 3Kogel vangers 2 7-0; Chrislandia 2-Tho- lense Boys 2 1-4; Dinteloord 3-Vre- derust 2 0-4 WHS 2Smerdiek 2 3-1; Tholense Boys 3—VVN 3 3e klas B: ONI 2—PTT 2 8-2; DEB—SVV 2 2-0; The Gunners 3— Zwaluwse Boys 2 3-3; WVORoda 2 0-0 (gestaakt wegens beenbreuk); Olympia 2— TSC 1-3. 3e klas C: SCOOlympia 3 6-3; SSC 3HNC 2 uitgesteld; Sprang 3 Good-Luck 4 2-3; Wit-Zwart 2 Zwaluwse Boys 3 18-0. CAPELLE. Wit-ZwartOlympia 1-1. Al in de eerste minuut scoorde Olympia. Het was rechtsbinnen Verbunt die profiteerde van een te laat ingrijpen van de verdediging van Wit-Zwart, 0-1. De thuisclub kwam daarna opzetten en met goe de combinaties werd het doel van Olympia belaagd. Een mooie aanval resulteerde al spoedig in een kop bal van rechtsbuiten A. Rozenbrand die doel trof, 1-1. Wit-Zwart bleef terugkomen en enkele malen ont snapten de Dongenaren aan een doelpunt. Aan de andere kant bracht Wit-Zwart het er goed af, toen een bal van de lat terugkwam. In de tweede helft was het weer Wit-Zwart dat met gevaarlijke aan vallen verwarring stichtte in de Dongense gelederen. Bijna stond 't 2-1 toen linksbinnen Le Sage de rechtsback van Olympia voorbij snelde en alleen op doel af ging; zijn harde schuiver ging echter net naast. Enkele malen drong Olympia de thuisclub in het defensief, maar de Capelse achterhoede gaf de Don genaren geen schijn van kans. Toen Olympia zag dat het zou gaan ver liezen, kreeg de strijd een fel ka rakter. De zwak leidende scheids rechter zag zich genoodzaakt van beide teams een speler naar de kleedkamer te verwijzen. De aanvallen van Wit-Zwart ble ven gevaarlijk, maar Olympia hield zich staande. In de score kwam geen verandering meer. Wit-Zwart 2 klopte Zwaluwse Boys 3 met maar liefst 18-0 Sprang 2—HNC 1-2. Een spannende wedstrijd, waarin HNC domineerde. Voor de rust vie len er geen goals. In de tweede helft echter hadden de Capellena ren al spoedig succes toen van den Broek twee spelers passeerde en raak centerde, 0-1. In dezelfde mi nuut echter maakte NEO via Pau- lides gelijk, 1-1. In de laatste faze kwamen de Capellenaren opnieuw terug. Kort voor het einde schoot linksbuiten Treffers tegen de paal, de terug springende bal kwam voor de voe ten van centervoor G. de Bie en dat betekende 1-2. Voor de HNCers een kostbare overwinning. SSC—Rode Boys 2-2. In deze wedstrijd is er door bei de ploegen hard gewerkt, maar met weinig goed voetbal. Vooral van de thuisclub werd er vaak te kort ge speeld om tegen de stugge verdedi ging van de Boys sukses te kunnen boeken. Ook de achterhoede van SSC was ditmaal niet zo safe als we gewend zijn. Vooral op links werd nog wel eens gepingeld of royaal gemist. De verre uittrappen van doelman Spierings waren meestal een dankbare prooi voor de verdediging van Roda-Boys, waar vooral de linksachter een prima partij speelde; zodoende kwam de jeugdige rechtsbuiten v. d. Schans er meestal niet aan te pas. Voor de rust gaf Roda Boys het eerste kwartier de toon aan, hoewel SSC ook niet bepaald stil zit. Na deze 15 min. komen ze er dan ook wat beter in. In de 20ste minuut worden er op het Roda doel enkele hoekschoppen genomen, waarbij haar doelman in botsing komt met K. v. Zeist. Deze eerste blijft met een bloedneus op de grond liggen, maar na 5 min. oponthoud gaat het spel weer verder. Nu zijn de Boys even uit hun cadans en SSC weet hiervan te profiteren door na 30 min. de score te openen met een doelpunt van v. Zeist via de voet van de doelverdediger. Toch komt Roda Boys nog voor rust gelijk. Na een aarzeling met wegwerken van de bal door J. v. Beek schiet Gijbe onhoudbaar in, 1-1. Na de thee komen de Gelderlan ders binnen 5 min. aan de leiding door een buitenspeldoelpunt van linksbuiten G. Vos. Jammer dat dit de scheidsrechter ontging. Maar SSC gaat weer verder en 6 min. later komen beide ploegen weer naast elkaar door een prachtig schot van A. la Grauw. Hierna ko men er vooral voor SSC nog kan sen, maar er worden er geen van benut. Vooral Roda Boys mag met deze uitslag tevreden zijn. Scheids rechter Visser maakte geen grootse indruk. WINTERPROGRAMMA K.A.B. afd. Drunen. Het bestuur van de KAB, afd. Drunen heeft zich de laatste maan den intensief bezig gehouden met de opstelling van het winterpro- gramma 19621963. Rekenng hou dende met het feit, dat de belang stelling van de leden zeer gevari eerd is, heeft men bij de opstelling van het winterprogramma hiermee ook rekening gehouden. Hiermede hoopt het bestuur de belangstelling van de leden voor 't werk van de KAB te verstevigen. Vorming van het Kader. Het programma houdt er rekening mee, dat het kader van de afdeling voldoende gelegenheid krijgt zich verder te vormen. Dit gaat men doen met een Sociale Zondagmor gen, welke a.s. zondag gehouden wordt en waar Pater drs Fidentius zal spreken over de encycliek Mater et Magistra. Een beschouwing over deze we reldzendbrief is voor de kaderleden van het grootste belang. Verder zal het kader in Drunen worden aange zocht om de vijf kaderbijeenkom sten, die in Waalwijk gehouden worden, bij te wonen, terwyl ook in Drunen een vijftal gespreksavonden zullen worden georganiseerd. Ontspanning en ontwikkeling voor alle KAB-leden Hieraan zal de grootste aandacht worden besteed, daarbij rekening houdend, dat de aansluiting zal moeten worden gezocht door juist 5 oktober a.s. in de grote zaal van de Hoge Braken een toneelavond worden gehouden. Opgevoerd zal worden door de toneelvereniging St. Trude het blijspel „Het verliefde trio". De entrée is 1.25. KAB-leden hebben op twee plaatsen 0.75 re ductie Plaatsbespreken a.s. zondag van 11 tot 12.30 uur. in café H. van Delft en woensdag 3 okt. van 7 tot 8 uur in de zaal Hoge Braken. DRUNENSE ATLETIEK- KAMPIOENSCIIAPPEN. Op zondag 14 oktober zullen in Drunen de jaarlijkse wedstrijden gehouden worden voor de Drunen- se Atletiek kampioenschappen Men kan zich opgeven bij J. A. v. Dru nen, Stationsstraat 76. De wedstrijden bevatten de num mers 100, 400, 800 en 1500 m. hard lopen, hoog- en verspringen, kogel stoten en discuswerpen. De wedstrijden worden gehouden onder auspiciën van SHJ. BOSLOOP. De jaarlijkse Bosloop om de grote Prijs van de Langstraat zal dit jaar gehouden worden op zondag 28 ok tober. MIVA-COLLECTE De MIVA-collecte heeft in onze parochie ruim f 145.- opgebracht. De collecte t.b.v. het Wilhelminatonds bracht ruim f 64.- op. TAFELTENNIS Zondag a.s. zal door niet minder dan 19 leden van Smashers worden deelgenomen aan het „Zilveren Telefoon" tournooi dat door PTT te 's-Bosch wordt georganiseerd. Aan het vorige tournooi werd door Smas hers met 12 deelnemers ingeschreven en wist men de Zilveren Ielefoon in het bezit te krijgen. Nu zal men met inspanning van alle krachten proberen het bezit van deze prachtige wisselprijs voor een jaar te ver lengen. JAARVERGADERING In café van Oyen hield de tafeltennisver eniging haar jaarvergadering en tevens de feestvergadering van het 10-jarig bestaan van de vereniging. De voorzitter heette al len welkom en uit de talrijke opkomst bleek overduidelijk dat de liefde voor de vereni ging en de animo voor de tafeltennissport nog erg levendig is. De notulen en de jaar verslagen van de secretaris en de penning meester werden onder dank goedgekeurd. Opgemerkt werd dat de netto-opbrengst van het laatste zilveren schoen tournooi, in vergelijking met andere jaren niet mee viel. De penningmeester gaf toelichting op en kele cijfers. Verschillende onkostenposten waren nogal aan de hoge karit en bij een volgende gelegenheid zou men trachten daar rekening mee te houden. Ook de voorzitter meende dat, gezien de vele werkzaamheden aan het tournooi verbonden, het financieel resultaat te gering was. Maar ook de sport moet gediend worden en met inspanning van alle krachten moet men toch trachten de naam van Smashers hoog te houden. Het Zilveren Schoentournooi is de laatste jaren in de tafeltenniskringen een begrip geworden, en heeft tot zelfs over de gren zen een goede naam. De heer Kempenaars werd met mej. van Engelen belast met het controleren der rekeningen. Op voordracht van het bestuur werd mej. Jo v. Son bij acclamatie tot bestuurslid gekozen en tevens belast met de competitieleiding. Zij beloof de haar beste krachten voor de vereniging te geven. De voorzitter de heer P. Jansen was aftredend en had zich niet meer her kiesbaar gesteld. Hij vond het jammer dat hij de vereniging moest vaarwel zeggen, maar gaf de leden de verzekering dat hij zich toch niet helemaal van de vereninigng zou distancieren. Hij zou ook in de toe komst de Smashers een goed hart blijven toedragen. Hij was tevens verheugd dat de leiding nu in handen kwam van de heer Leo Pulles, die als bestuurslid en secretaris al verschillende jaren veel voor de vereni ging gedaan heeft. De heer Pulles dankte de leden voor het in hem gestelde vertrou wen en dankte de heer en mevrouw Janssen voor het vele gedurende de acht voorbije jaren voor de vereniging gedaan. Als blij vende herinnering werd de heer Janssen 'n vijzel aangeboden en werd hij als ere-lid van de vereniging benoemd. Aan de nieuwe competitie zullen door 2 junioren-, 2 dames- en 2 herenteams worden deelgenomen. Na de rondvraag sloot de heer Pulles de vergadering waarna men nog gezellig bijeen bleef ter viering van het 10-jarig bestaan. die onderwerpen te kiezen, waar voor de leden het meest belangstel ling hebben. Het aantal avonden en acties, dat men wil wil houden, lopen, wat onderwerpen betreft, zeer sterk uiteen. Men wil avonden houden o.a. over de ontwikkeling van Drunen, over ruilverkaveling, over lectuur, over televisie, toneel, film, alsmede voorlichting over tal van onderwerpen, welka de KAB- ers interesseren. Dit alles is bij het bestuur nog in studie en zij wil bij het verder uit werken van de plannen de belang stelling van de leden nog peilen. Het deel van het programma ont spanning en ontwikkeling zal op vrijdag 5 oktober worden geopend met een toneelavond in de grote zaal van de Hoge Braken. De to neelgroep St. Trude uit Eindhoven zal deze avond opvoeren een vrolijk blijspel „Het verliefde trio" St. Trude oogstte met dit blijspel van Herman de Vries reeds op vele plaatsen een groot succes. Alle avonden die de KAB gaat organiseren, zijn ook toegankelijk voor niet-leden, dit als stimulans tot het bevorderen van het gemeen schapsleven. De KAB hoopt met dit winterprogramma niet alleen haar eigen leden, maar de gehele Dru- nense gemeenschap een dienst te bewijzen. Alle avonden zullen tevo ren nog nader worden aangekon digd. TONEELAVOND. Als opening van het ontspannings programma van de KAB zal vrijdag wijk, 4. B. v. d. Ven, Vlijmen. 7e werd r Liebregts, die in de sprint nog kw vallen en op een andere fiets de eind3" als 7e haalde, twee min. voor het peloton. gedUad« Bij de nieuwelingen was het H H- wasser uit Den Dungen die in de 5 won van R. Balevert, Amsterdam. Pn"1 Woensdag Duurstede de Woensdag kampioenswedstrijden 26 sept. zullen in Wijt u clubkampioenschappen den verreden, waaraan de Vlijmense wiJ"' club De Zwaluw zal deelnemen. VISCLUB DE HUT Zondag 23 sept. werd in de wielen de visclub De Hut het jaarlijks koningyj^ gehouden. Na anderhalt uur vissen wash bekend wie dit jaar het koningschap y behaald. Het was de heer J. de Wijs 2 C van Engelen, 3. M. Parijs, 4. H. van'Ov» dijk, 5. T. Caron. Na atloop werd de V ning in 't clublokaal van de heer H. boo°" v. d. Wiel gehuldigd door de voorzitter v*"' de visclub en de ere-medaille omgehanz 's Avonds was er een feestavond, die tu tengewoon slaagde. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de Zwaluw een wedvly, vanuit St. Ghislaine, België met als uitsla» J. de Vaan 1 18; C. van Heivoort 2 6 24; J. v. d. Dungen 3 14; Th. v. Bokhov- 4 16; K. Kivit 5 21; Jo v. d. Hout 7 J. v. Engelen 8; Gebr. v. Bladel 9 13 u Zeeuwen 10 12 23; M. v. Dal 11 15'. p Wijkmans 19; L. Klerkx 20 22. WEDVLUCHT DE REISDUIF Vanuit St. Ghislaine hield ook de Reit duif een wedvlucht met als uitslag: P. Diepstraten 12 14 15; L. de Laat 3 J. v. d. Heuvel 4 5 8 9 10 16; G. v d Wiel 6 23; C. v. Vught 17; Jos Kuys H Th. v. Overdijk 12 22; W. Broeren 13 H v. Esdonk 17; P. v. Dal 18 20 21; A.v t Heuvel 19; Th. v. Esdonk 24. KONINGSVISSEN Zaterdagmiddag hield de visclub Haar- steeg in de z.g. wieltjes in de polder, alhier, een onderling concours, waaraan de „Ro! ningstitel" was verbonden. Aan dit concoun namen in totaal 21 vissers deel en ander half uur lang werd op een sportieve wijze gestreden wie uiteindelijk voor een jaar de titel van koning van de vereniging in de wacht zou slepen. Omdat twee leden in gewicht gelijk ston den moest loting hier de beslissing bren gen en het was Thé Timmermans, die de eer voor een jaar voor zich opeiste. De uitslag is als volgt: 1. en koning Th. Timmermans, 90 gr. 2. M. v. d. Hevden 90 gr. 3. H. Koks 20 gr. 4. B. v. d. Hey- den 20 gr. 5. L. v. d. Heyden 20 gr. 6. A. v Bokhoven 10 gr. 7. C. Ketels 10 gr. 8 Th. Ketels 10 gr. 9. A. Timmermans 10 gr. 10. Chr. Treuren 10 gr. Na afloop verzamelden allen zich in café M. Reuser, waar de prijsuitreiking plaaa had. Maar alvorens hiertoe over te gain dankte de voorzitter de heer H. v. d. Her- den de deelnemers voor de getoonde sporti viteit en sprak de hoop uit dat zulks oei in de toekomst het geval zal mogen zijn Onder luid applaus spelde hij hierna dt nieuwe koning het koningskruis op de borst en reikte ook aan de overige winnaars dt prijzen uit. Een gezellig samenzijn voradt het slot van dit zo geslaagd visfestijn. THUISFRONT NIEUW GUINEA /V, woensdag 26 %rvormde her p*l worden ^/Êereformeei i» n 1 worden van Gend U ,le jeugdco' g7p dominee »nverp is 8 ledikant te L S verder mede Z Kooyman, "it an van Rc 2 Op de jeu S gedaan woe Ir dit jeugdai Voor ^Sprang dit blad -Cape een ijverig •Idingen b DE HEER J- I ZILVEREN /tijdig 21 septe j, Rombouts, larie te Waspik 1Jjr i„ overhei ,::ekstuur van jddoor burgemee 3 de Weehg en de co en IJpelaar, Rombouts hebl om de zilve middelpunt van p<1 Op dit moment, jjErp zijn toesp (es, zijn wij op ge ^aiie raadszaal I fern Spr. ging ui te her 25-jarig jjditnst en schet nrt eeuw geleder h dag van hed< lit die dagen h de burgemeest' js: ideële zijden v f/J traden. De 21 t wrden gekenn ir.de. Door uw e J. VAN HELVOORT LOCO-BURGEMEESTER De heer J. W. van Heivoort is de nieuwe loco-burgemeester van de gemeente Slij men. In de gehouden vergadering van B en W heeft de heer van Heivoort hier over eenstemming over bereikt met wethouder H. M. van der Heyden Hzn. uit Haarsteeg. In de eerste vergadering van het college van B en W, vorige week donderdagavond had de heer van der Heyden door een „mis verstand" met zijn collega het loco-burge meesterschap op zich genomen. De eer van jongste loco-burgemeester van de Lang straat is hiermee voor de heer van der Hey den vervallen. Het kerkdorp Haarsteeg ziet het unieke feit aan zich voorbijgaan, dat een van de twee raadsleden die het in de Vlijmense raad heeft afgevaardigd loco burgemeester is. WIELRENNEN Successen van de Zwaluw-leden in St. Michielsgestel Zaterdag 22 sept. werd in St. Michiels gestel een wielerronde gehouden om de Grote Driehoefijzersbierprijs. Ditmaal was een speciale ronde uitgestippeld van 11 km. De wedstrijd was spannend. Vanaf het begin waren er reeds uitlooppogingen, die telkens vlug te niet gedaan werden, maar tegen het einde ging Fried Liebregts uit Vlijmen alleen weg, deze hield moedig stand maar 6 renners gingen de koploper na, zo dat 1 Yi km. voor de eindstreep Liebregts werd teruggehaald. Zeven renners gingen op de eindstreep af. De sprint werd ge wonnen door L. Motke uit Roermond. 2. L. v. Dongen, Made, 3. Chr. Duykens, Bever- p B DIAMANTEr FEEST VAN I T1MMERM/ Hoewel het dia mermans-de 1 aan hun 60- ruchtbaarht igelijke feit, t nikt voorbijgeg hadden de h< Alhoewel Nieuw Guinea onlangs aan Ie- donesië is overgedragen blijft de wenselijk heid bestaan om de militairen die daar 114 verblijven van alle zijden bij te staan. Het »;sfn en een c thuisfront Nieuw Guinea stelt dan ook nog heugelijke en steeds pogingen in het werk om de tijd die aj|es (e onze soldaten daar nog rest voor hen zo aangenaam mogelijk te laten verlopen. Maar de uitzending van beroepsartisten 0 Straat wapperd het zenden van pakjes en lectuur kost van zelfsprekend veel geld. Daarom is er ook in de gemeente Vlijmen een comité opge richt dat aan dit doel medewerking wil ver lenen. Vlijmens burgemeester mr. L. Sdnttit- scr heeft het voorzitterschap aanvaard eo zich als zodanig met een circulaire tot zijn gemeentenaren gericht om medewerking te verlenen. Na de doelstelling van het comiré te hebben uiteengezet doet hij een beroep op allen om de collecte die deze week ge houden wordt tot een succes te maken. Van schier elk. eur, als een b ipathie is, die geniet. Reed raurtbewoner tttsse, door het the een feest aa iiengewoon ge: luurtbewoner uil en waar «krakers" v uk togen, RAADSVERGADERING Openbare vergadering van de raad dezer gemeente wordt gehouden op vrijdag 2i september 1962 des n.m. 7.30 uur ten gt- meentehuize. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken 4. Benoeming leden commissie van advies, bedoeld in artikel 8 der Woonruimte- wet 1947. 5. Subsidiëring Stichting Langstraatse Mc- zikantenopleiding te Waalwijk. 6. Subsidiëring R.K. Lagere Landbou- school te Vlijmen. 7. Medewerking ex art. 72 der L.0.-wt: 1920 t.b.v. de aanschaffing van meubi lair en oliestookkachels t.b.v. de bf school, aan de Heistraat. Waarborging geldlening aan te pa door de „Stichting Protestants Bejair- den-Centrum voor Sprang-Capelle a Omstreken" te Sprang-Capelle. 9. Verstrekking kasgeldlening groot f 100.000.- aan de „Stichting Protes tants Bejaarden-Centrum voor Sprttf Capelle en Omstreken" te Sprang-U- pelle. 10. Bespreking rapport Economisch Tech nologisch Instituut voor Nocrd-Brabü te Tilburg. 11. Subsidiëring „Stichting Dorpsbas Sprang-Capelle' te Sprang-Capelle 12. Benoeming leden commissie landed eigendommen in de gemeente Spffl!' Capelle. 13. Wijziging gemeente-begroting dia* 1962. 14. Mededelingen. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. )it zeer geslaa gewoond door ile familie Ti: soeg kon de ju gezellige b en. aterdag 22 s iplijke jubileu het diamante togeerw. Hee een plechti ^baarheid op -kerk van St. Mis met ass die de bu kanten paar a 'H. Mis we cilieleden van huurt be wont hevensverzeki waarvan directeur wa Ztterdagmidd uit de bui -:aPje naar de waarna fen filmvoor j de loop va: Epathieke ech' Tan sympath ^gst nemen. 5Tande buurt 'neel van de "Noord-Bra ®ken, bloemt "fe lieten bli adere feest 11 met al is h« eehtpaar \A en hun j kgetelijke da OPENBAR] 'aensdag a.s. jeugd. t71 Er zal ïat Eert,

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6