VERS VAN DE PERS s. s. c. Elshout DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 OKTOBER 1962 D. E. S. K. R. K. D. V. C. N. E. O. Vlijmense Boys Haarsteeg Waspik White Boys Wit Zwart H. N. C. huisvrouw? Leest dit! Haarsteeg Korte berichten probeerde het gelukte hen niet 'n treffer te plaatsen al waren zij eenmaal heel dicht erbij toen alleen de paal voor Baardwijk nog maar redding kon brengen. De spelers van beide partijen hadden het beste bewaard voor na de pauze. In de tweede helft werd er door beide partijen zeer goed en ook hard gewerkt en toen kregen de toeschouwers ook waar voor hun geld. Al in de derde minuut moest J. Klerkx op de doellijn red ding brengen. Een zeer goed geno men vrije trap leverde Baardwijk via J. Verhofstad een tweede doel punt op in de twaalfde minuut. SCO begon toen aan een langdurig offensief en oefende een enorme druk uit op het Juliana-doel. In de 22e minuut struikelde een der SCO-voorwaartsen over een uitgestoken Baardwijk-been. Hoe wel er helemaal geen opzet bij was van de Baard wijk-verdediger be strafte de zeer rustig leidende ar biter dit met een penalty. H. van Gelder presteerde het echter om de slecht ingeschoten bal te stop pen. Direct schoot hij de bal naar voren waar C. Slaats gereed stond om met een boogbal de lange SCO- keeper te verschalken 30. SCO ging haar ploeg geheel wijzigen. Vooral op de rechtsbinnenplaats, die toen door hun rechtshalf werd bezet, was deze wijziging een ver betering. Deze speler zorgde voor twee goede doelpunten. Het tweede doelpunt was echter het gevolg van een kapitale blunder van onze doel man, die de bal losliet op een voor zet van rechts. Met nog negen mi nuten te spelen zat er voor SCO dus nog van alles in. Baardwijk hield zich echter overeind en toen J. Verhofstad in de laatste minuut nog voor een doelpunt zorgde, was er voor de geelzwarten geen vuil tje meer aan de lucht. Hoewel alle Baard wij kers hard voor de over winning gewerkt hebben, noemen wij hier speciaal even H. Bruurmijn die als een ware dirigent steeds achter zijn voorhoede aan zat en met groot gemak zijn mede-voor- waartsen van goede passes bedien de. TerneuzenDESK 02 De Dessers slaagden er in om Terneuzen op eigen terrein te klop pen, waardoor de eerste nederlaag van deze Zeeuws-Vlamingen 'n feit werd. Voor het eerst van dit sei zoen kon Terneuzen volledig uit komen maar dit verhinderde niet dat de Dessers kans zagen te win nen. In 't vlakke Zeeuwse land stond de wind van doel tot doel en om precies twee uur liet scheidsrechter Scheffers uit Vlissingen de Dessers aftrappen. Desk speelde voor de rust met de wind mee en heeft in deze periode vaak een overwicht gehad, maar tot doelpunten wist men niet te komen. Terneuzen zag in deze periode kans om diverse keren gevaarlijk door te breken, maar in laatste instantie stuitten zij steeds op doelman Tausch. De druk van de Dessers was voor de rust zo groot, dat zelfs van Wezel, Voogd en van Boxtel met afstandsschoten de Terneuzen-veste belaagden, ter wijl in de laatste minuut Terneuzen weer op kwam zetten en resp. een pracht redding van Muskens en 2 safes van doelman Tausch nodig waren om de stand blank te hou den. Na de rust verwachtte men een groot Terneuzen-offensief, maar gelukkig hielden de Dessers het hoofd koel, zodat voorlopig geen groot gevaar ontstond. In de 10e minuut stond Vrouwe Fortuna aan Des-zijde, want een hard schot van de Terneuzen-voorhoede belandde buiten bereik van doelman Tausch tegen de paal. Als even later de Dessers, gevaarlijk voor het Ter- neuzen-doel komen, kan de back 'n ingeschoten bal met de arm weg slaan, maar dit moet de scheids rechter ontgaan zijn, want tot ver bazing van Zeeuwen en Brabanders bleef het fluitsignaal uit. Het spel blijft op en neer gaan, want bij de Dessers vlot het nu te gen de wind ook beter, zodat zo wel over links als rechts ten aanval wordt getrokken. In de 27e minuut ontfutselt rechtsback Laros de- linksbuiten van Terneuzen de bal plaatst door naar van Wezel die direct doorgeeft aan Dekkers, deze lanceert rechtsbuiten Damen van wie een pracht voorzet volgt, die van Mosselveld met het hoofd af rondt tot het eerste doelpunt. Nu denkt eenieder dat Terneuzen nog sterker zal komen opzetten, maar de Dessers voelen nu dat er winst te halen is en reeds in de 31e min. zien we de bal wederom van Laros via van Wezel-Voogd bij Dekkers komen, die ongeveer aan de mid dellijn de bal ontvangt meteen een Terneuzen-verdediger omspeelt en plots de vrije ruimte tot het doel heeft, de doelman tracht uit te lo pen maar Dekkers was reeds snel doorgekomen en voordat de keeper zich kon verplaatsen lag de bal met een hard schot in de touwen. De Dessers voelen zich veilig, vooral omdat de Zeeuwse voorhoede te on samenhangend speelde. Weliswaar moest doelman Tausch zich nog een keer met een zweefsprong in de baan van een keihard schot wer pen, maar ook dit ging hem vlot af zodat de verdediging de nul kon handhaven. Vooral nu deze zondag Roosendaal verloor van Hulst, kan a.s. zondag een spannende wed strijd verwacht worden bij Roosen daalDesk. Rest nog te vermelden dat de wedstrijd zeer sportief was en ook het Zeeuwse publiek zich met de Des-overwinning best kon vereni gen. RKDVC-GVV 4—1 Als de scheidsrechter om half 3 laat aftrappen zien we in de DVC- ploeg verschillende plaatsen door andere spelers bezet, maar toch wordt er in het begin tamelijk goed voetbal te zien gegeven. Het spel gaat vrij vlug op en neer met wis selende kansen. Het is in de 19e min. als invaller Wagenmakers uit een goed ingeschoten bal 10 laat aantekenen. GW valt weer aan, maar de schoten van grote afstand gaan naast of over. In de 25e min. wordt de doelman van GW ver vangen. DVC valt heftig aan en in de 30e min. krijgt de doelman van GW de bal niet onder con trole en de doorzettende Wagen makers tikt de bal in het doel. 20. Het is nu alles DVC wat de klok slaat en 8 min. later maakt Th. v. Weert er met een goed schot 30 van. Twee min. later wordt het zelfs 40 als linkshalf T. v. d. Wiel zijn schot in de rechterboven hoek ziet verdwijnen. Met deze stand breekt de rust aan. Na de thee zien we een veel slechter DVC vergeleken bij de ere- ste helft en een flink aanhoudend GW krijgt na een kwartier spelen de beloning en uit een mooie kop bal verdwijnt de bal in de rechter hoek. 41. Het verdere verloop is weinig aantrekkelijk en de stand blijft verder ongewijzigd. NEOWemeldinge 81 Haar derde wedstrijd heeft NEO ook weer in een overwinning weten om te zetten. Direct na de aftrap geven zij reeds de toon aan en met snelle aanvallen wordt de achter hoede op de proef gesteld. Na 15 min. spelen valt het eerste doel punt, een voorzet van links wordt door de goed meegekomen rechts binnen W. de Rooy ingekopt. 10. enkele tegenstanders passeert en 't schot betekent 20. Wemeldinge komt hierna wat meer opzetten, maar gevaarlijk zijn zij voor rust toch niet. Na rust speelt de gehele NEO-ploeg op de aanval en mede door het snellere afgeven van de bal vallen de doelpunten regelma tig. Paulides weet nog 3 maal, de Jong 2 maal en de Rooy een maal het net te vinden. Wemeldinge wist de eer te redden door een goed doelpunt van hun rechtsbinnen, zo dat de einduitslag 81 in het voor deel van NEO werd. Het 2e elftal wist haar wedstrijd tegen Good Luck ook in een over winning om te zetten. Voor rust werd er behoorlijk gevoetbald, zo dat de NEO-reserves een verdiende voorsprong namen. 20. Na rust kwam Good Luck geweldig opzet ten, zodat zij verdiend naast NEO kwamen, maar de laatste 10 min. wisten de NEO-mannen toch de 2 punten in Sprang te houden. Het 3e elftal behaalde ook haar eerste twee punten, door in de uit wedstrijd tegen Zwal. Boys met 61 te winnen. Aalburg—SSC 2—1 Precies kwart over vier fluit scheidsrechter Oostrom voor de af trap en Aalburg brengt de bal aan het rollen. Maar SSC trekt direct fel van leer en zit vaak voor het doel van keeper Wijgers, echter zonder direct gevaar. Toch ontstaat hierdoor in de 10e min. het eerste doelpunt. Als Bouman de bal met zijn hand beroerd wijst de arbiter naar de bekende witte stip. Wel 'n wat erg zware straf overigens. Maar M. v. d. Schans kent geen pardon en voltrekt het vonnis 01. Door deze pech pakt Aalburg energiek aan en stormt op het doel van Spierings af. Bij een hard en zuiver schot van Mees juichen de Aalburg-supporters al, maar de harde vuisten van de SSC-goalie maken hier gauw een einde aan, als hij de bal onderschept. Toch hangt de gelijkmaker in de lucht. Na een half uur spelen nemen de gastheren een vrije trap op de rand van het strafschopgebied, maar deze stuit af op het muurtje van SSC. Het gevaar blijft ecKter het meest voor het doel der gasten, maar de achterhoede met in laatste instantie de uitstekende doelman Spierings houden stand. Toch komt enkele minuten voor rust de ge lijkmaker, na een heftig kopduel vlak voor doel stuit de bal van de lat en wordt dan onhoudbaar in gekopt 11. Dit is tevens de rust stand. Een goed gespeelde eerste helft, waarbij Aalburg minder aan viel maar wel gevaarlijker was. Na de thee geeft Aalburg het meest de toon aan, vooral door hun beweeglijke en gevaarlijke voor hoede. Als in de 5e minuut na rust weer een aanval van Aalburg op niets uitloopt, trapt doelman Spie rings de bal uit, maar raakt deze echter maar half. De steeds attente midvoor Mandemakers is er als de kippen bij en plaatst de bal in het lege doel. Een goedkoop doelpunt en toch kostbaar, want het blijkt de winnende goal te zijn voor Aalburg. Na dit doelpunt is SSC enigszins aangeslagen, vooral de voorhoede brengt er weinig meer van terecht. De aanvallen van Aalburg golven op het SSC-doel af als een storm, die van SSC echter nemen in kracht af. Alles gaat veel te traag en te individueel, ieder tracht op eigen houtje het doel te vinden, zodat het tenslotte niemand vindt. Gelukkig blijft de achterhoede staande en houdt het hoofd koel. Vaak wordt de bal nog van de doel lijn getrapt of gestompt. Dit laatste dan door de doelman die overal tus sen vloog en klemvast bleek. Voor deze spelers was het wel sneu dat hun voorhoede niet in staat bleek een enkel doelpuntje te scoren. Nog niet al had men drie uur ge voetbald. Overigens moet gezegd worden, dat Aalburg de overwinning dik verdiende, door haar veel pittiger spel, vooral na rust. Verder speelden nog: SSC 2—PTT 1 2—2 SCO—SSC 3 1—0 Vlijmense Boys 2Buren 2 71 Het 2e elftal van Vlijmen speel de zondag thuis tegen Buren en als men de uitslag bekijkt zou men denken dat het voor de Boys een gemakkelijke wedstrijd was. Het eerst half uur ging echter goed goed tegen elkaar op. Beide par tijen waren om beurten in de aan val, maar voor doel werden de kan sen niet benut. In de 31e minuut kwam Vlijmen via een corner aan het eerste doelpunt 10. De Boys kwamen terug en weer uit een cor ner schoot de linksbinn enin 20. ner schoot de linksbinnen in 20. gesteund door de wind meer in ac tie zou komen, maar de Boys pak ten nu beter aan en maakten van het opdringen van Buren gebruik om via Dekkers op 30 en 40 te komen. Nu was het alles Vlijmen wat de klok sloeg en het werd 5-0 door Maas. Stopper v. d. Ven kopte nu zes fraai in. Buren wist de eer nog te redden en enkel minuten voor tijd schoot Maas nummer 7 in het net. Dit was voor de Boys de derde overwinning in successie. Doelgemiddelde 15 voor en 2 tegen. Boys, ga zo door. Haarsteeg—RKOSC 3—0 Tien min. na de hervatting, mid den in een periode dat RKOSC uit Orthen met inzet van alle krachten probeerde om de in de eerste helft opgelopen 20 achterstand te ni velleren sloeg de thuisclub toe en stelde met het derde doelpunt de zege volkomen veilig. Het was rechtsbinnen Timmermans die net op tijd zijn hoofd tegen de bal zette en zodoende de voorzet van mid voor v. d. Heijden onhoudbaar voor de RKOSC-doelman benutte en er 30 van maakte. Haarsteeg kon zich toen met een gerust hart toe leggen op het consolideren van de voorsprong, want gezien de geringe stootkracht die er van de Orthen- voorhoede uitging viel geen veran dering in de stand meer te ver wachten. Van het begin af aan maakten de bezoekers geen grootse indruk en was het al Haarsteeg wat de klok sloeg. Herhaaldelijk drong de voor hoede diep tot in de Orthen-verde- diging en tastte de zwakste plekken af. Meteen bleek dat Haarsteegs rechtervleugel nog al veel werd vrij gelaten en het getuigde van in zicht dat de aanvallen over deze vleugel werden geleid. Strateeg W. Walk beheerste het middenveld en voorzag de voorhoede regelmatig van goede passes. Na enkele mis lukte schoten was het dan rechts buiten v. d. Bosch die uit een pass van de Haarsteeg-midvoor onhoud baar in schoot. 10. De thuisclub ging door en het was rechtsbinnen Timmermans die op een diepte pass doorliep en de doelman weer het nakijken gaf. 30. Na dit doel punt kwamen de bezoekers fel op zetten, maar de Haarsteeg-defensie had met de aanvallen maar weinig moeite. In de tweede helft trokken de gasten meteen ten aanval, alles of niets dachten zij en nu kreeg de achterhoede van de thuisclub han den vol werk. Doelman van Gestel had een groot aandeel in de af- weerslag en zijn optreden ontlokte vaak een flink applaus. Zoals al ge meld sloeg Haarsteeg plotseling toe en het was Timmermans die de stand op 30 bracht. De strijd speelde zich hierna meest af op 't middenveld en tot doelpunten wist men het niet meer te brengen. JekaWaspik 12 Ook zondag heeft Waspik zijn trotse record van nog niet versla gen te zijn niet laten breken. Dit maal moest het Bredase Jeka dat tot nog toe alle wedstrijden had ge wonnen, ervaren dat de blauw-wit- ten deze competitie persé tot een goed einde willen brengen. Willy Vervoort opende na ongeveer 25 min. spelen op voorbeeldige wijze de score. Kort daarop was het Paul Smits die er 'n vlijmscherpe sprint uitperste om daarna de bal in het vijandelijke doel te prikken. 02. Deze stand waarmee ook de rust in ging gaf de verhouding goed weer. Waspik was merendeels in de aan val, combineerde aardig en hield de weg naar eigen doel gesloten. In de tweede helft beet Jeka fel van zich af en na 20 minuten had den zij succes; 12. Vanaf dit mo ment kregen de Waspik-spelers bergen werk te verzetten. Hun ijver werd beloond, maar het eind signaal was voor hen een opluch ting. White BoysTerheyden 04 De zeer reëele kans om uit de wedstrijd tegen Terheyden enige winst te behalen heeft White Boys al in de eerste helft onbenut gela ten. Bij een 10 achterstand kreeg de thuisclub namelijk in een kort tijdsbestek twee penalties toege kend. Piet Picorie en Teun Hubeeck verzuimden echter hieruit 'n voor sprong op te bouwen. Het eerste 11- meter schot ging naast, de tweede vond de doelman op zijn weg. Ter heyden putte uit dit onverwacht fortuin nieuwe moed en bracht nog voor rust de stand op 20. In de tweede helft domineerden de be zoekers en drukten hun superiori teit in nog 2 doelpunten uit. SeoltoWit Zwart 24 Prima wedstrijd onder uitsteken de leiding van scheidsrechter Ley- ten uit Klundert. Na ongeveer 10 minuten snelde midvoor Pruijssers drie man voorbij en met een prach tig schot passeerde hij de Zeven- bergse doelman. 01. Seolto bood fel tegenstand. Het lukte de thuis club met een kopbal gelijk te ma ken. 11. In de tweede helft dwong Wit Zwart met fraai samenspel Seolto tot capituleren. Pruijssers schoot de Capellenaren op magnifieke wijze naar 12 en wat later vergrootte linksbinnen Le Sage met een prach tig doelpunt de voorsprong tot 13. Weer kwam Wit Zwart terug en toen Le Sage de bal kreeg toege schoven van Henk Pruijssers was het 10. Seolto kon tenslotte nog met een penalty de achterstand te rugbrengen tot 24. Wit Zwart 2 bleef ondanks het feit dat het met invallers moest aantreden, ongeslagen aan de top door de uitwedstrijd tegen HNC 2 gelijk te spelen. 11. HNC—WHS 3—1 HNC was het meest produktief in deze over het geheel genomen ma tige wedstrijd. Midvoor De Bie nam weer twee van de drie goals voor zijn rekening en bewees daarmee een sterke troef te zijn in de HNC- gelederen. WHS begon met enkele pittige aanvallen. Daarna echter had HNC het initiatief. Van den Broek trof al gauw doel. 10. De Bie volgde hem met een schot waarop de kee per van de St. Annalanders niet be hoefde te reageren. 20. Een foutje in de verdediging leidde tot een te- genpunt voor WHS. 21. Ook na de rust was de thuisclub het meest voortvarend. HNC pro fiteerde van de zwakke momenten in de WHS-achterhoede. Het was De Bie die de strijd besliste. 31. HNC 2—Wit Zwart 2 1—1 BRABANTS ZATERDAGVOETBAL Olympia heeft zich zaterdag vol komen laten overtroeven door The Gunners. De Bredanaars sloegen! de ene bres na de andere in de Dongense-veste. Het werd tenslotte 62 voor The Gunners. ONI had geen moeite met het zwak spelende Vrederust. 30. De ploeg uit 's-Gravenmoer heeft nu de lei ding. HNC bleef met 31 de baas over WHS. Sprang 2 had nogal moeite met Good Luck 2, maar boekte niettemin de volle winst. Het werd 32. Seolto bood tegen Wit Zwart hard nekkig tegenstand. Met de rust was de stand 11. Daarna liep de ploeg uit Capelle uit tot 24. De stand in de le klas: ONI 4—7; HNC 4—6; Olympia 4—5; Sprang 2 45; The Gunners 34; Wit Zwart 33; Vrederust 33; WHS 43;Seolto 42; Good Luck 2 42; Roda 30. In de 2e klas bleven The Gunners 2 en Tholense Boys op het pad der overwinningen. The Gunners 2 won van Dinteloord 2 met 30 en Tholense Boys sleepte tegen BWR in Roosendaal een kostbare zege in de wacht. 41. Kogelvangers liet zich een puntje ontnemen door Seolto 2 (22), maar VVN 2 zorgde er voor dat de buit in Klundert bleef door met 31 te winnen van Good Luck 3. SSC 2 boekte haar eerste winstpuntje tegen het Bre dase PTT, dat met een 22 score genoegen moest nemen. De stand in de 2e klas: The Gunners 2 47; Tholense Boys 36; Kogelvangers 45; VVN 2 45; Seolto 2 45; BWR 44; PTT 4—2; Dinteloord 2 3—1; SSC 2 31; Good Luck 3 30; Velocitas KMA 0—0. le klas: OlympiaThe Gunners 26 SeoltoWit Zwart 24 ONIVrederust 30 HNC—WHS 3—1 Sprang 2Good Luck 2 32 2e kiss* The Gunners 2Dinteloord 2 30 KogelvangersSeolto 2 22 BWRTholense Boys 14 VVN 2—Good Luck 3 3—1 SSC 2—PTT 2—2 3e klas C: SCO—SSC 3 1—0 HNC 2—Wit Zwart 2 1—1 Good Luck 4Roda 3 60 Zwal. Boys 3Sprang 3 16 NIEUWE UITGAVEN. De Rode Paarden, Morten Korch. Uitgeve rij J. H. Gottmer. Twee jonge mensen, die elkaar volstrekt niet kennen, worden door een speling van het lot bij elkaar gebracht en voorbestemd tot een huwelijk. Morten Korch, de Scandi navische auteur, heeft in dit boek op uit stekende wijze de bezieling van twee jonge mensen, die elkaar meer hoogachten dan liefhebben naar voren weten te brengen. De inzet van het jonge paar is, het be- enen zij succes, i2. Vanaf dit mo- houd van een landgoed met de daaraan verbonden renstal. Een prachtige weergeve van hetgeen de natuur van deze noordelijke landen te bieden heeft, vormt een unieke achtergrond voor deze roman. Het boek is uitgekomen in de Damiate-reeks no. 4. Karen Marie Killilea. Uitgeverij J. H. Gottmer. Karen is een biografie over een plastisch meisje, dat geestelijk iets meer dan mid delmatig is, maar lichamelijk zwaar wordt gehandicapt. Dit hoopgevende boek, dat aller aandacht verdient is geschreven door de moeder van het spastische kind. Wie Karen leest zal een dieper inzicht krijgen in de liefde en saamhorigheid, die een gezin bijeenhoudt. De beschrijving van het groeiend zelfver trouwen van de hoofdpersoon zal inspire rend werken en de lezer zal voldaan zijn over de bereidheid waarmee mensen zich voor een edel doel inspannen. De Wachter. J. Visser, Roosendaal. Uitge verij J. H. Gottmer. Naast de buitenlandse romans die in de Damiate Reeks zijn uitgekomen, bevat deze reeks ook populaire Nederlandse boeken. De Wachter van J. Visser, Roosendaal, is er een van. De schrijfster geeft in deze roman een stuk Westfries boerenleven weer. De spanningen die haar boeken kenmerken worden ditmaal opgeroepen, door de con servatieve molenaar, die weigert zijn oude molen over te laten gaan in handen van een moderne coöperatie. Op practische wijze worden in dit boek de stroeve figuren van het Noord-Hollandse platteland beschreven. Frank Buchmans geheim. Peter Howard. Uitgeverij Sijthof. Peter Howard, die bijna twintig jaar lang nauw met dr. Buchman heeft samenge werkt, heeft dit boek geschreven om het geheim van Frank Buchman, met mensen van allerlei stand, ras en kleur om te kun nen gaan, ter beschikking te stellen van iedereen, zodat staatsman en de gewone man zelf kan beginnen met de boeiende en noodzakelijke taak mensen en volken te ver anderen. Het gaat er in dit boek niet om lof toe te zwaaien aan de in augustus van het vorige jaar overleden dr. Buchman, maar wel om de waarheid naar voren te brengen. Schrei niet, Natasja. Dezsö Arvay. Uitge verij J. H. Gottmer. In een tijd van steeds groeiende spanning tussen Oost en West kan de moderne mens niet meer ontkomen aan de problemen die deze controverse met zich meebrengt. In Schrei niet, Natasja, worden twee mensen, met elkaar vijandig gezinde politieke prin cipes, voor de keus gesteld hun liefde of hun politieke principes op te offeren. Een felle aanklacht tegen de dictatuur en rode terreur, hinderpalen die ons de weg versperren naar een menswaardig bestaan. 50 x Amerika. Forum-boekerij. Zuid-Hol landse Uitgevermij., Den Haag. Een vermeerderde en geheel bijgewerkte herdruk van het destijds onder de titel 48 x Amerika verschenen Forumboek. Twee nieuwe staten deden intussen hun intrede en wel Hawaii' en Alaska. De schrijver Ray mond Cartie beschikt over een gedegen ken nis, waardoor een geheel verantwoordde uit gave kon ontstaan. Het boek is met tal van fraaie foto's geïllustreerd en de opgenomen kaartjes geven de lezer een grote mogelijk heid tot oriëntering. De schrijver van dit werk heeft bij het samenstellen van 50 x Amerika geen enkel detail over het hoofd gezien. Evenals het reeds eerder beschreven boek „Zuid-Amerika" een buitengewoon waardevol bezit. Uw mannen zullen vallen. Hollandia, Baarn. Sidney en Samuel Moss, twee broers, hebben nu niet speciaal de verheerlijkte frontsoldaat naar voren gehaald in hun boek „Uw mannen zullen vallen". Het boek is verschenen in de vierde druk. „Het ver haal over de tweede wereldoorlog" is ge geven in een Amerikaanse visie en van alle franje ontdaan. Het is een rauw boek, dat juist hierdoor de totale ontredderingen de meest gevreesde verschrikkingen laat zien van moord op grote schaal. Het is dan ook beslist niet voor iedere lezer geschikt en men dient te bedenken, dat men tijdens het lezen geconfronteerd zal worden met de af- gruwelijke dingen die een strijd van mens heid tegen mensheid met zich brengt. De slag in de ardennen. Hollandia, Baarn. nen. De auteur van dit boek John Toland heeft bij het schrijven van deze oorlogsro man niets nagelaten om tot een zo getrouw mogelijke weergave te komen van hetgeen zich in de ardennen in 1944 heeft afge speeld. Hij reisde naar Duitsland, België, Frankrijk en Spanje. Hij heeft in de V.S. ontelbare soldaten, opperofficieren en la-„ gere officieren geinterviewd. John Toland liet zelfs niet na om de nachten door te brengen in schuttersputtcn en kelders, hij* volgde aan de hand van ter zijner beschik king gestelde rapporten de legeronderdelen. De auteur is er in geslaagd een getrouwe weergave te schetsen. Het boek behoort dan ook tot een van de beste oorlogsromans die de laatste jaren het levenslicht mochten aan schouwen. De oorlog in de woestijn. Hollandia, Baarn. Men zou Correlli Barnet kunnen vergelij ken met de auteur van „De slag in de Ar dennen", John Toland. Immers Bamett heeft alvorens hij zijn boek „De oorlog in de woestijn" schreef, evenals Toland ver schillende personen geïnterviewd, die deze oorlog in de woestijn hebben meegemaakt of er direct bij «varen betrokken. Het boek beschrijft het volledige beeld van de worsteling in Noord-Afrika in de jaren 1940-1943. Het boek, in de vijfde druk verschenen, geeft een treffende uit beelding van een vorm van oorlog voeren, zoals de wereld nog nooit eerder heeft aan schouwd ZIJT GIJ WERKELIJK Prima blank spek 50 ct ma ger 90 ct.; sausis f 1; boereham f 2.25; procureur i? er iets fijners denkbaar, f2- twee lekkere worsten f 1.25' alles per 500 gram. Reclame-actie van kaas gast door. KAASKEIZER ll'Htt.-.. J NAAR CONCOURS. A.s. zondag neemt de kerkelijke fP.nfare deel aan het federatief concours te Neer kant (Deurne). Om half één zal de bus ve> trekken bij café Klerks. Als de tekenen niet bedriegen zullen directeur van Loon me, zijn muzikanten met succes aan het con cours deelnemen. OUDERCOMITÉ. Door het oudercomité wordt donderdag 4 oktober in de zaal van het parochiehuis een bijeenkomst gehouden voor alle ouders der schoolgaande kinderen. De ontstane va catures tengevolge van verhuizing enz. zul len worden aangevuld en door de rector van het O. L. Vr. Lyceum te Breda en diosccaan vqorzitter der oudercomité's in het bisdom Breda, de weled. zeergel. heer Dr. M. Brok zal een spreekbeurt gehouden worden over opvoedingsvraagstukken van onze school gaande jeugd. Ter attractieve opluistering van de avond zal de meisjesgymnastiek en kele demonstraties geven. ELSHOUT VOORUIT. Voor de leden van Elshout Vooruit is het nieuwe seizoen weer geopend met een op hoog peil staande avond. Het cabaret „Zon neschijn" heeft de bezoekers aangenaam be zig gehouden en de zonneschijn voor en kele uren gebracht, die we afgelopen zomer zoveel hebben gemist. Het is moeilijk te zeggen waarvan de aanwezigen het meeste hebben genoten, maar zowel het cabaret-duo Harrie en Riet Verhoeven, de „The Giba- ma Hawaiians", de accordionvirtuoos Jo Roosen, als het gitaar duo de Tobos. vielen bijzonder in de smaak. BILJARTEN Nu de winteravonden weer langer worden, is ook de tijd aangebroken dat de zaalsporten weer meer in de belangstelling komen te staan. Eén van deze sporten, die binnenshuis worden beoefend, is ongetwijfeld't biljarten en het is een verheugend verschijnsel dat deze sport niet al leen steeds meer wordt beoefend, maar ook dat het spelpeil nog steeds vooruit gaat. Haarsteeg heeft op het gebied van deze sport reeds jaren een goede naam en dit heeft ze dan te danken aan de prestaties die de leden van de bekende biljartclub D.E.S. op het groene laken in het verleden hebben geleverd. Ook dit seizoen neemt D.E.S. weer met twee viertallen aan de compe titie deel. Het eerste viertal is in de afgelopen week reeds in actie ge weest en versloeg Luk-Raak 2 in ei gen huis met 62. Deze week, en wel dinsdagavond, komt Luk-Raak 1 alhier op bezoek; kopman hiervan is de bekende cadre-speler Rini Beks, die het dan zal moeten opne men tegen de kopman van D.E.S, de bekende biljarter Kees v. d. Loo. Al met al staan de biljarters weer enkele spannende partijen te wach ten, want ook P. v. d. Loo, A. Treu ren en A. v. Bladel, die tezamen dit viertal uitmaken, zullen zonder eni ge twijfel hun beste beentje voor zetten om de puntjes thuis te hou den. Aanvang half acht en wel in café W. v. d. Loo. VERTREK VAN Dr. PLATTEEL Na een kort, doch indrukwekkend saluut van de strijdkrachten op het koraaleiland Biak, is de gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea, dr. P. J. Platteel vrijdagmiddag voor goed naar Nederland vertrokken. De laatste Nederlandse bewindheb ber in Oost-Azië ging heen in een luchtreus van de KLM, ruim 3'/i eeuw nadat een klein zeilschip de eerste Nederlandse gouverneur Pie ten Both op Java aan land had ge zet. Het afscheid en vertrek van dr. -Platteel zijn zowel in Hollandia al; ,Biak monumenten van Papoeatrouw geworden. Roerend was het om te zien hoe dit klein onontwikkelde volk er ronduit van getuigde dat t dit afscheid van de Nederlanders m meerderheid niet gewild had. □KJB ONGEVALLEN RECLAMEACTIE VAN KAAS Vette kaas 24 cent, extra volvet 25 ct., belegen 28 ct., oude volvet 30 ct., Leidse 25 ct., per 100 gram; roomkaas 60 dieetkaas. Beste margarine voor klanten 4 pakjes 95 ct. KAASKEIZER. Op de Wijbosscheweg bij de krui sing Pastoor v. Vroonhovenstraat- Kapeleind te Wijbosch, is de 15-Ja" rige jongen M. J. v. G. gegrep£l1 door een bestelauto uit de richting Veghel en op slag gedood. jon gen kwam op zijn fiets uit de Pa^ v. Vroonhovenstraat en wilde 0 Wijbosscheweg oversteken. Hij nee' de auto blijkbaar niet zien aanKo- men. Bij de poging om de jongen 1 ontwijken, kwam de bestelauto m aanraking met een tegenligger- Op het station Weert is de 33- jarige perronarbeider G. Adams tu Weert verongelukt. De lorrie waar mee hij een lading goederen van eerste naar het tweede perron wit overbrengen, werd op de spoony overgang gegrepen door een miliwj" re verloftrein. De man heeft v moedelijk gedacht dat de trein, uit de richting Roermond kwam- .- het station zou stoppen. ^eze nen stoppen echter nooit in en passeren het station met een ke vaart. De lorrie werd aan de ace- terzijde gegrepen en de bestuuf0 werd zo ernstig gewond, dat hij ter in het ziekenhuis overleed.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6