wAAlwijkse en lanqstRaatse coimnt KAATSHEUVEL u&ano FILMJOURNAAL Harmonie St. Jan vierde haar muzikaal succes Luxor Musis Sacrum GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR Geniet er van! Prol tegen jong talent Biljarten nbn BRILLEN VRAGEN SERVICE VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 84e JAARGANG No. 80 De tcho vAn het Zuióen Uitgever: St00mdr^S?n Tielen oo0{dredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167- 2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" Maandag maakten we reeds in tei kort melding van de fraaie prestatie van de harmonie St. Jan, die zondag j.l. met 297 punten in de ere-afdeling een eerste prijs be paalde op het federatief blaas- -uziekconcours, hetwelk de fan fare St. Wilübrord te Neerkant in opdracht van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in het bisdom Den Bosch organiseerde. Voor het verplichte nummer .Sui te Princeville" van G. Boedijn, een compositie met vele technische moeilijkheden, kende de jury St. Jan 154 punten toe, terwijl Mein- •ert Boekel's Prelude, Dialogue et Variations, dat door de jury uit de twee opgegeven nummers was aan gewezen, met 144 punten gehono reerd werd. Er zijn op dit concours, vooral op iae laatste dag, opvallend veel eerste prijzen toegekend. Maar de aeeste waren aan de magere kant, aet andere woorden, het betreffen de gezelschap kwam in dit geval aet de hakken over de sloot aan 't ereiste minimum voor een eerste prijs. Of een dergelijk succes in dat geval voldoening zal schenken, me ien we te moeten betwijfelen. Er ■preekt geen overtuiging uit, en aen ontkomt niet aan de indruk dat de jury het betreffende gezel schap een beetje ter wille is ge- aeest. St. Jan stak echter een over schot van negen punten in haar ba gage, en deze royale eerste prijs moet haar dus de overtuiging heb ben gegeven, dat de door de jury toegekende bekroning inderdaad in overeenstemming was met de ge leverde muzikale prestatie. Ongetwijfeld zal St. Jan uit dit succesvolle debuut in de ere-afde ling de nodige morele steun weten le putten om met volharding en eensgezind te blijven studeren, want alleen op deze wijze is pro motie naar de superieure afdeling realiseerbaar. De behaalde punten voor het verplichte werk duiden er op dat die kans er absoluut in rit Maandagavond kwamen bestuur en leden met hunne dames in de harmoniezaal van P. van Dun bij elkaar om het behaalde succes on derling te vieren. De vele bloem stukken, welke hier de ruimte sier den, waren de tolk van diverse plaatselijke verenigingen, die aldus van hun ingenomenheid met de uit stekende verrichting van St. Jan deden blijken. Traditiegetrouw maakte het korps eerst een muzi kale rondwandeling. Terug in de zaal maakten achtereenvolgens de zusterverenigingen Euphonia en Apollo hun opwachting voor de ge bruikelijke muzikale gelukwensen, welke met een kernachtige toe spraak namens beide korpsen resp. door de heren J. Vloemans en A. Ververs werden onderstreept. Voorzitter J. Tuerlings was zoals altijd present om de gelukwensen van de Kaatsheuvelse VVV aan te bieden. St. Jan's voorzitter, de heer Bisselink, dankte de korpsen en de woordvoerders voor hun geluk wensen en belangstelling. Tijdens het gezellig samenzijn, dat daarna volgde, moest dirigent Cnr. Kuyten, of hij wilde of niet, wh een huldiging van de zijde van het bestuur en leden laten welge vallen. Voorzitter Bisselink stak z'n /vaardering en dankbaarheid voor •et vele opofferende werk van de neer Kuyten niet onder stoelen of janken. En wanneer iemand mocht •enken dat woorden in zo'n geval {rS goedkoop en veelal holle phra- j'nzijn, dan was daar het stoffelijk buik in de vorm van een couvert ■Mt inhoud om deze gedachte te •jgenstraffen. Hiermee werd im- Eers de dankbaarheid van St. Jan- Mg eens duidelijk onderstreept. Mevr. Kuyten deelde middels een aai bloemenboeket in de hulde haar man. Ook de leden waren dankbaar ten opzichte van hun mu- tfa'e leider. Bij de muzikanten van Jan is „Christ" immers niet al ben een populaire, maar vooral 'n gewaardeerde figuur, voor wiens -•Jzikale capaciteiten men de Pootste bewondering en een enorm •«peet heeft. Al is de heer Kuyten ^et eerste gezicht een een- oudige „jongen", die wars is van j;e formaliteiten en officieel ge- en ondanks dat hij in „de °,ons,te stad van 't laand" woont, dierbaar Waspiks „toaltje" nooit de steek zal laten, wanneer hij •j: de lessenaar staat, valt er niet hem te spotten en dan heeft at men noemt »de wind on- - Nu waren er echter geen les- aars- Er was enkel een gemengd 'schap met allemaal opgewekte 8'underende gezichten, dat af- b:«H' j aan z'n glaasje nipte, z'n zJJe dronk of van z'n gebak peu ter' rt?m er heerste de juiste voor net gemoedelijke praatje waarmee de heer M. Zeebregts na mens de leden de heer Kuyten dankte voor de grote moeite welke deze zich getroost had om St. Jan tot dit fraaie succes te brengen. Na tuurlijk bleef het ook hier niet bij woorden, hetgeen bleek uit enkele 'spulletjes, welke de dirigent in z'n auto wel eens te pas kunnen ko men. Op zijn bekende gemoedelijk, maar overigens niet mis te versta ne wijze, gaf deze daarop te ken nen, dat cadeaux voor hem niet no dig waren om hem tot activiteit te prikkelen. Hij hield van St. Jan en zou zich dus ook zonder presentjes voor de volle honderd procent blij ven geven om haar op het hoogste plan te brengen. Daarvoor was na tuurlijk de medewerking van de le den onontbeerlijk, en dus drukte hij deze op het hart na dit succes niet te verslappen, doch onmiddel lijk weer intens aan het werk te gaan, zowel individueel als op de wekelijkse repetities. Alleen op de ze wijze was iets te bereiken en zou men in staat zijn over een of twee jaren de hoogste trap op de muzi kale ladder te halen. PARADISO 22ct 'ATORI 27a CAPRINO Jla Ten slotte waren de leden ook het bestuur dankbaar voor hun werk, en meer in het bijzonder voorzitter Bisselink. De heer H. Oosterwaal bracht deze dank aan de voorzitter onder woorden en schonk hem als blijvend aandenken van St. Jan een vulpen met inscrip tie, terwijl mevr. Bisselink als pleister op de wonde voor de vele avonden alleen-zijn bloemen aan geboden kreeg. „Dit hadden jul lie niet moeten doen", aldus de voorzitter in zijn dankwoord, dat tevens het einde betekende van het min of meer formele gedeelte. De resterende uren waren kenmerkend voor de uitstekende geest van de St. Jan-familie, die tijdens hun ge zellig onderonsje vergast werd op een stukje muziek van enkele eigen mensen. KIND VIEL UIT RAAM VAN EERSTE VERDIEPING Het tweejarig dochtertje van de heer S. in de Huygenstraat is maan dagmorgen rond negen uur aan de achterzijde van de woning van 'n hoogte van circa vier meter uit een raam gevallen en op het plaveisel terecht gekomen. Niemand was van het ongeval getuige. Huisgenoten vonden het kind even later, dat deerlijk aan het hoofd gewond was. Dokter Wijtenburg liet het slacht offertje uit voorzorg naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Tilburg vervoeren. Het kind was met een poesje aan het spel, dat in de val werd meegesleurd, doch er aan zienlijk beter af kwam. Hoe het on geval zich heeft toegedragen is niet bekend. OPENINGSAVOND MATER AMABILISSCHOOL Maandagavond werd het cursus jaar van de MaterAmabilisschool officieel geopend. Deze avond be gon met een avondmis in de kapel van „Rosagaerde". Daarna kwamen bestuur, docenten, ouders en leer lingen samen in de zaal van de huishoudschool. Mevr. van der Wee-Brennink- Meyer, presidente van het school bestuur, zei in haar openingswoord dat de Mater Amabilisschool of Vormingsinstituut, een voorberei ding is op het latere leven. Wil men in een bepaald vak iets bereiken, dan heeft men daarvoor een oplei ding nodig. Wordt men later moe der en huisvrouw, dan is een voor bereiding op deze taak zeer nood zakelijk. „Profiteer van dit cursus jaar, want er wordt zoveel goeds geboden voor nu en voor je verdere leven," aldus richtte zij zich tot de a.s. leerlingen. Tenslotte wenste zij docenten, leerlingen en de leid ster, mej. Buijs, een goed en prettig cursusjaar toe. Een gezelschap van Huize Assi- sië uit Udenhout bracht daarna een ontspanningsprogramma, bestaande uit muziek, zang en dans. Mede door de grote belangstelling en de goede kwaliteit van het programma werd het een in alle opzichten ge slaagde avond. GILDE ST. JAN Zondag nam het schuttersgilde St. Jan deel aan het landelijk na tionaal concours te Vlijmen. Bij wijze van uitzondering werd op dit concours voor de eerste keer 'n varken van circa 100 kg. verscho ten. Het grootste gedeelte hiervan is in Kaatsheuvel terecht gekomen. St. Jan kwam namelijk tot de volgende resultaten. H. van Bal- kom behaalde de eerste prijs per soneel opgelegd, en de vijfde prijs korps. P. van Nieuwstadt Sr. ver wierf de eerste prijs korps en de zevende prijs personeel vrije hand. C. Dingemans won de derde prijs personeel opgelegd en J. Verhagen de vierde prijs luchtbuks vrije hand. Tenslotte wist dit viertal 12 punten te schieten voor de extra aanbieding, waarvoor P. v. Nieuw stadt Sr. moest kampen en nog met de derde prijs uit de bus kwam. DESK-junior Jan van Dongen in toto-duei tegen GVAV-doelman Roffel Zaterdag 13 oktober a.s. om 12.15 uur, volgt de tweede uitzending van het nieuwe KRO-programma „Prof tegen Jong Talent", waarmee Frits van Turenhout, bekend van de zondagse sportuitzendingen voor de KRO-microfoon, vorige week van start is gegaan. In dit program ma zullen telkens in een directe uitzending een bekende semi-prof- voetballer en een juniorspeler van een amateurvereniging hun gemo tiveerde voorspellingen geven voor de toto van de daarop volgende zondag. Onmiddellijk nadat dit ge beurd is, bestaat er voor de jeugd leiders van alle bij de KNVB aan gesloten verenigingen de gelegen heid de KRO op te bellen en op hun beurt te voorspellen wie van de twee, de prof of het jonge talent, de meeste uitslagen goed zal heb ben. Wint de junior, dan krijgt èn de vereniging van deze èn de ver eniging van een van de jeugdlei ders, die hem als winnaar tipten, een leren bal ter waarde van f 30.-. Heeft daarentegen de prof de mees te uitslagen juist voorspel, dan ko men, omdat er voor hem als betaal de voetballer toch niets te winnen valt, de clubs van twee zegevieren de jeugdleiders, die volkomen wil lekeurig worden aangewezen, in aanmerking voor de hoofdprijs. In de uitzending van zaterdag a.s. treedt dan de bekende GVAV-doel man Otto Roffel, aan tegen de 13- jarige Jan van Dongen, speler van het D-junioren-team van DESK. De jeugdleider van DESK had op ver zoek van de KRO vier junioren uit zijn vereniging aangewezen, uit wie ten slotte de gelukkige door 't lot maar moest worden aangeduid. De man van de KRO vroeg echter of hij hieruit zelf iemand mocht kiezen, waarben de keuze op Jan v. Dongen viel. „Of Jan tegen deze krachtmeting niet een beetje op- ticaï-iAvi ziet?" Helemaal niet, hij is alleen maar geweldig in zijn nopjes. Daar is eerst de reis naar Hilversum, dan het optreden in een heuse radio uitzending, en last but not least de ontmoeting met een van Neder lands bekendste en beste doelver- dedigers vindt hij natuurlijk mach tig. En welke jeugdige voetballer zou dat niet? Over de uitzending zelf en de afloop zal hij zich in zijn jeugdig enthousiasme minder zor gen maken. Stiekum hoopt hij na tuurlijk de bal voor DESK te win nen, en dat hopen wij nfet Jan. Veel succes in Hilversum, Jan!! Wij duimen voor jou en DESK. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166250. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waar genomen door collega H. Winkel man, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167—2350. AGENDA Apollotlieater: zaterdag 8 uur: „De dodenrit". Leeftijd 14 jaar. zondag 6 en 8.30 uur: „Afspraakje in september". Alle leeftijden. Café de Sportwereld: vrijdag, zaterdag, zondag en maan dag: finale pers. kampioenschap 3e klas libre. DISTRICT KAATSHEUVEL K.N.B.B. Finale Persoonlijk Kampioenschap 4e Klas Libre. G. van Dongen (De Efteling) kampioen. De finale om het persoonlijk kampioen schap 4e klas libre, is in het afgelopen weekend verspeeld in café ,,'t Hoventje", waarbij het aan spanning niet heeft ontbro ken. Er is sterk gespeeld, hetgeen o.a. al hieruit blijkt, dat deze wedstrijden drie pro moties naar de derde klas hebben opgele verd. Dit is in hoofdzaak wel te danken aan de jeugdige deelnemers, die strijd hebben geleverd tot de laatste car. Doordat er zon dagavond drie spelers G. van Dongen, P. Jansen en Sj. Vugts, met ieder 10 punten aan de leiding stonden, was de spanning ten top gestegen. Vanzelfsprekend waren er dus vele clubgenoten van deze drie present, die met belangstelling naar het eindresultaat uitzagen. De voorlaatste partij ging tussen P. Jansen en Sj. Vugts. Het werd een spannende en enerverende ontmoeting, waaruit laatstgenoemde uiteindelijk de beide punten voor zich opeiste. Lijdelijk moest deze echter toezien hoe G. van Dongen zijn partij tegen M. van der Linden in winst wist om te zetten, die dank z'n beter ge middelde daarmee de titel in de wacht sleepte. Districtsvoorzitter J. van der Kaa hul digde na afloop de kampioen, reikte hem de bondsmedaille uit en dankte eenieder, vooral de organiserende vereniging Nooit Volleerd, die aan dit uitstekend verlopen tournooi had meegewerkt. Clubvoorzitter van Woensel dankte de spelers voor hun sportieve mede werking en het district voor het in zijn ver eniging gestelde vertrouwen. Daarna volgde nog de gebruikelijk gezellige uren, waarin weer werd geridderd in de orde van de blauwe fokken door The King of England, alias Fr. Laros. Voor de buitenstaander na tuurlijk iets onbegrijpelijks, maar ieder lid van het district kent de inhoud van deze „plechtigheid". Natuurlijk werden er enke le nummers ten beste gegeven. Daar de top- ster van de b.v. „de Efteling" niet bij stem was, waren het de gebr. Dekkers die zich niet onbetuigd lieten en hun kampioen op deze manier huldigden. Het enige antwoord dat deze daarop wist te geven was „pron to - pronto". Overigens hoopt men dat de nieuwe kampioen zich een waardig verte genwoordiger zal tonen op de gewestelijke kampioenschappen. Overigens een nieuw succes voor „de Efteling), want ook de kam pioen van de 5e klas, Hoevenaar, komt uit haar midden. De einduitslag was gem. pt. h.s. 1 G. v. Dongen (de Efteling) 2.18 12 20 2 Sj. Vugts (Ons Genoegen) 2.03 12 14 3 P. Jansen (Centrum) 2.05 10 12 4 M. v. d. Linden (KTO) 1.88 6 10 5 L Snoeren (Poedelvrees) 1.72 6 13 6 A. Voogd (Ons Genoegen) 1.63 6 13 7 W. v. Uhm (KOT) 1.92 4 18 8 M. de Nijs (HGL) 1.63 0 15 Finale persoonlijk kampioenschap 3e klas libre (gem. 2.00 - 3.00). De biljartver. Altijd Raak, klein van le dental, maar groots op het gebied van orga nisatie, heeft zich bereid verklaard om het komende weekend van 12 tot en met 15 oktober, de finale te organiseren van het persoonlijk kampioenschap 3e klas libre, in haar clublokaal café.„De Sportwelreld" van L. van Ee. Acht sterk spelende deelnemers van ge- XXXII Al meermalen noemden wij de parochie een gemeenschap. Het woord „gemeenschap" kan hier aanleiding zijn tot mis verstand. „Sociologisch" gezien zijn er parochies die in geen enkel op zicht of maar ternauwernood „gemeenschap" zijn, d.w.z. een sociale eenheid vormen; er zijn ook parochie die dit ideaal enigszins of zelfs heel dicht benaderen; b.v. een parochie met bijna uitsluitend landbouwende bevolking. „Theologisch" gezien echter is elke parochie wezenlijk een ge meenschap, en wel een cultus-gemeenschap. Cultus (eredienst) is „de integrale openbare eredienst van het .Mystieke Lichaam van Jesus Christus, d.i. van het Hoofd en zijn ledematen" (Ene. Me diator Dei). Hierbij neemt de viering van de Eucharistie en de andere Sacramenten de voornaamste plaats in. Als parochianen voor een van deze vormen van „cultus", „ere dienst" bijeen zijn, „zijn" zij gemeenschap nl. de gemeenschap van het Mystieke Lichaam dat wij Kerk noemen en waarvan Christus het Hoofd is. Hierbij dient bemerkt te worden dat dit gemeenschap-zijn van een parochie bovennatuurlijk is; het is daarom grotendeels onzicht baar en ontsnapt in haar wezen aan elke sociologische waarneming. Is de parochie ook nog een sociale eenheid, dan kan dit een belangrijk hulpmiddel zijn tot vorming van een sterkere bovenna tuurlijke gemeenschap; maar deze sociale eenheid, al is zij op zich een kostbaar gegeven, blijft toch slechts een uiterlijke omstandig heid; zij kan nooit het wezenlijke van de parochiegemeenschap zijn. P. STEVENS, Bouwpastoor St. Thomasparochie Stratumseind 4, Eindhoven Giro 362716 noemde klas gaan elkaar van vrijdag tot en met maandag bekampen om de begeerde titel van het district Kaatsheuvel voor het seizoen 1962-1963. Hun namen en de door hen in de voorwedstrijden behaalde gemiddelden zijn L. Laros (Óns Genoegen) 2,94; A. van Boxtel (HGL) 2.98; P. van der Velden (Euphonia) 2,85; H. v. d. Velden (Euphonia) 2.85; G. Dingemans (Ons Ge noegen) 2.73; J. Groenendaal (NAS) 2,71; J. Rombouts (HKS) 2,62; M. Laros (De Dreef) 2,33. De reserve-man is Fr. Sulsters (Ons Ge noegen), die wel een beter gem. (2,55) haalde dan de laatste finalist, maar niet voldoende matchpunten had behaald voor 'n finaleplaats. De partijen gaan over 100 car. Indien een speler een gem. van meer dan 3,00 haalt, promoveert hij naar de 2e klas. Om afgevaardigd te worden naar het gewestelijk kampioenschap mag men echter 3,60 spelen. De aanvangsuren zijn op vrijdag: 19 uur; zaterdag: 17 uur; zondag: 15 uur en maan dag: 19 uur. Hierna de prijsuitreiking door de voorzitter van het district. DE ZWARTE TIRAN Het Mexicaanse stadje Quantana wordt geterroriseerd door de bandiet Anacleto, bijgestaan door een tiental handlangers. Anacleto is geheel tegen de kerk gekeerd. Hij gaat zelfs zover, dat de bewoners niet meer naar de kerk durven. De oude priester Gomez besluit het stadje te verlaten, daar hij zich te oud voelt om de situatie het hoofd te kunnen bieden. Hij wordt vervangen door de jonge priester Keoch. Het eerste wat deze doet is de kerk herstellen. Gesterkt door de houding van de priester komt de bevolking weer naar de kerk. A.iacleto beseft dat hij terrein ver liest, en hij begint weer met zijn moorden, om het volk de schrik in te boezemen. Op een avond, als Ana- cleto's rechterhand, die ook wel „Oud Oompje" genoemd wordt, dronken bij de priester komt biechten, praat deze zijn mond voorbij, en zint de volgende dag op wraakpogingen. Als hij Vader Keoch wil neerschie ten, wordt hij echter gedood door Anacleto. Deze wordt nu gedwongen de stad te verlaten, hoewel hij toch de priester had geholpen. Na een jaar keert Anacleto terug naar Quan tana, en dan verschijnt er een vrouw op het toneel; de zaken gaan nu na tuurlijk weer verkeerd. De rol van Anacleto wordt ver tolkt door Dirk Bogarde, die van de priester Keoch door John Mills, ter wijl het meisje gespeeld wordt door Mylene Demogeot. De regie is in handen van Roy Baker. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 18 jaar. DE WRAAK VAN ZORRO. Als de sluwe politicus Stratton ont dekt, dat de oude Spaanse landtoe- wijziging aan Doyle een vervalsing j is, stuurt deze zijn handlangers om het land in bezit te nemen. De bewo ners van de boerderijen, die op de bewuste grond staan, moeten het land ontruimen. Dit krijgt Stratton ge daan met behulp van de omgekochte sherrifDan komt echter Lee Hadley, een neef van Patricia Doyle, die ook het land afgezet wordt, op het toneel. Onmiddellijk neemt hij als kolonist het land in bezit, en hetzelfde doen de andere ranchers. Stratton organi seert nu een bende nachtruiters die de ranchers van hun gebied moeten verjagen. Lee doet dan de legendari- scht figuur van Zorro herleven, die erin slaagt, de plannen van de nacht- ruiters te verijdelen Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. STRIPTEASE EN GANGSTERS De stiefdochter van de Franse in dustrieel keert op een avond niet te rug naar huis. Haar ouders verwitti gen natuurlijk de politie, die voor een raadsel staat. Haar vriend Patrick wordt het eerst door de politie on dervraagd, doch deze wordt spoedig weer vrij gelaten. Het meisje is ont voerd door een man, die bij de eige naar van een speelhol diep in de schuld staat. Hij wil een losgeld van 1 miljoen francs hebben, bovendien zonder bemoeienis van de politie. De dreigbrief wordt door Sorel geschre ven onder dwang van Perez. Door zijn vriendin Vera, krijgt Sorel het adres waar het ontvoerde meisje ge vangen wordt gehouden. Later wordt Vera echter dood aangetroffen in haar woning. We zullen echter weer zien, dat het goede het kwaad over wint. De rol van Sorel wordt gespeeld door Jean Lara, die van Perez door Georges Rollin, terwijl de regie ge voerd wordt door Robert Bibal. Maandag en woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. HELLEGEBROED De vier gebroeders Billings en hun vader zijn de schrik van het Zuid- Afrikaanse land in de dagen rond 1860. Op een dag dringt Mark de winkel van Ernie Dobbs binnen, en interesseerd zich bijzonder voor een nieuw model pistool. Dobbs wil het wel demonstreren, doch hij is erg onhandig en het gaat afMark ligt dood aan zijn voeten. Ernie waarschuwt Sam, een van de broers die het niet zo slecht meent, en deze raad hem aan, zcé-snel mo gelijk te vertrekken. Vader Luke, is inmiddels op zoek gegaan naar hun zoon en komt in de winkel terecht. Ernies vrouw moet nu allerlei aflei dingsmanoeuvres toepassen om te voorkomen, dat Luke zijn dode zoon ziet. Dit lukt haar prachtig, aange zien zij een knappe vrouw is. Als de Dobbs veilig in de trein, het dorp uitrijden, vertelt het zoon tje zijn vader dat hij Luke zijn moe der heeft zien zoenen. Diep beledigd springt hij uit de trein, en het komt tot een gevecht tussen de Billingsons en Dobbs. De rol van Luke wordt gespeeld door Lionel Jeffries, die van Ernie Dobbs door Jamie Uys, en zijn vrouw wordt vertolkt door Anne Aubrey. Regie Ken Annakin. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 18 jaar. OPTICIÉN - WAALWIJK SLAG IN DE BISMARCKZEE In 1943 krijgt Lt. Rip Crandall 't commando over een eigen schip, met de naam „De Echo". Hij moet het schip van de Stille Oceaan naar Nw.- Guinea voeren. Tot zijn schrik blijkt het „schip" een zeilschip te zijn, en er is bijna niemand die iets van zeilen afweet. Eerst slaat Crandell het aan bod af, doch later wordt hij overge haald en accepteert de opdracht toch. In „de slag in de Bismarckzee" commandeert Jack Lemmon dit hou ten schip, maar denk daarom niet dat deze film speelt in de 17e eeuw; in tegendeel, het gaat om de tweede wereldoorlog. U kunt o.a. kennis ma ken met Ricky Nelson, John Lund, Tom Tully, en dan natuurlijk Jack Lemmon. Regie: Richard Murphy. Maandag en woensdag 8 uur. Toegang 14 jaar.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 13