lil lïi WAALWIJK J'pOAÉ Hocké N.V. nam bedrijfsgebouwen aan het Laageinde in gebruik NEERLAND/A" DE ECHO Dertigtal ruiters maakten rijtoer in bosrijke omgeving van Waalwijk CHEMISCH REINIGEN rr Cjdbootte-aankorulLgLnpen. e.d. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 OKTOBER 1962 Magazijnen dag en nacht geopend Korte berichten Als U, uw klanten, familie, vrienden en kennissen ja iedereen in Waalwijk en de Langstraat kennis wilt geven van familiegebeurtenissen, jubilea, vraag en aanbod, uw artikelen op elk gebied, plaats dan een advertentie in t Is de voordeligste en doeltreffendste manier Ongeveer dertig dames en heren en een zevental kinderen hebben zondagmorgen onder zeer mooie weersomstandigheden een rij-toer I gemaakt in de bosrijke omgeving van Waalwijk. Het betrof hier een I najaarsrit, die onder leiding stond van mevrouw de Beer uit Tilburg en waaraan deelnamen leden van de Tilburgse Rijvereniging en geno digden. Hieronder bevonden zich verschillende dames en heren die hun rij-opleiding genieten bij de heer J. Smits, eigenaar van de ma nége „Vlaend'ren Hof". Om elf uur vertrokken de ruiters vanaf de Roestelberg in de richting KaatsheuvelLoon op Zand. De tocht, die bijna drie uur duurde en leidde door de meest aantrekkelijke plekjes van de aldaar aanwezige bossen en duinen, werd na ruim an derhalf uur bij de Schaatsbaan on der de gemeente Loon op Zand on derbroken voor het aanbieden van een verfrissing. Na afloop van de tocht gebruikte men in „Duinrand" te Drunen de lunch. Tegen de avond vertrok het gezelschap naar Oister- wijk, waar in hotel De Zwaan werd aangezeten aan het diner. Het ligt in de bedoeling om in het voorjaar een soortgelijke tocht te houden. Aan deze najaarstocht namen ver schillende paarden uit de manége van de heer Smits deel, waaronder ook een zevental pony's. Zoals be kend, nam de heer Smits op 3 juni de manége „Vlaend'ren Hof" offi cieel in gebruik. Deze manége is ge legen aan de Akkerlaan, vlak bij 't Galgenwiel en het Hoefsven, in de onmiddellijke nabijheid van een uit gestrekte oppervlakte bos en hei. De manége staat onder algehele leiding van de heer Thijs van Daal, terwijl de heer Geerts uit Tilburg, die indertijd zijn opleiding genoot van de heer Karei Hensen, als rij- instructeur optreedt. De manége „Vlaend'ren Hof" schijnt in Waalwijk een groot suc ces beschoren te zijn. Steeds meer paardenliefhebbers uit Waalwijk, maar ook ver buiten Waalwijk, ko men naar de manége van de heer J. Smits, om daar de paardensport te beoefenen. Dat dit alles met een zeker succes gepaard gaat, bleek zondag tijdens deze unieke najaars tocht overduidelijk. Tijdens de rustpauze nabij de ijsbaan onder de gemeente Loon op Zand, kregen de ruiters een verfrissing aangeboden in de vorm van een glas sherry. Op de voorgrond de heer J. Smits, eigenaar van de manége „Vlaend'ren Hof", die een van de deelnemers het glas aan reikt. J. G. R. VERRIJDT HOUDT UITEENZETTING OVER „HET COMMUNISME" De Kringvergadering van de ka tholieke werkgeversvereniging in 't diocees Den Bosch, die donderdag 11 oktober wegens bijzondere om standigheden geen doorgang kon vinden, zal nu plaats hebben op donderdag 25 oktober 's avonds om 8 uur in hotel „De Twee Kolom men". Voor deze avond is uitgeno digd de heer J. G. R. Verrijdt, ver bonden aan het bureau van de Ka tholieke Volkspartij in Den Haag. De heer Verrijdt zal deze avond een uiteenzetting geven over „Het Com munisme". Daarbij zal de spreker behandelen de „Oost-West tegenstel lingen in de huidige politiek" en Dinsdag 23 oktober om half acht China". RECTOR VAN LAARHOVEN RECIPIEERDE Vele ouders en oud-leerlingen hebben zondagmiddag de gelegen heid te baat genomen, rector van Laarhoven, die woensdag 17 oktober veertig jaar aan het Middelbaar On derwijs was verbonden, te felicite ren met dit zeldzaam jubileum. Hiertoe recipieerde de jubilaris met zijn echtgenote in de aula van het Dr. Mollercollege, waar velen hem de hand kwamen drukken en vaak hun gelukwens gepaard lieten gaan met een stoffelijke blijk van waar dering. De ouders werden deze dag tevens in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de opvolger van moderator Stevens, moderator Lunter. De receptie was gesteld van 12 tot 2 uur. AUTOMOBIELBEDRIJF „DE LANGSTRAAT" SHOWDE NIEUWE FORD-PRODUKTEN Ter gelegenheid van de introduc tie van de nieuwe Ford Consul Cor tina en de Ford Taunus 12 M, orga niseerde Automobielbedrijf „De Langstraat" N.V. in zaal Jan de Nijs een grote Fordshow, die werd gehouden op 19, 20, 21 en 22 okto ber. Vele autoliefhebbers hebben van deze gelegenheid gebruik ge maakt om de tentoonstelling, die was geopend tot 10 uur 's avonds, te bezoeken. Naast de twee bovengenoemde modellen werden alle nieuwe Ford- produkten tentoongesteld. Vooral de Ford Taunus 12 M bleek bijzonder in trek te zijn. Deze wagen is uitgerust met een 50 PK (SAE) V 4 motor en voorwiel-aandrijving. De wagen die een verbruik heeft van 7,5 liter op de 100 kilometer, is uitgerust met een volledig gesyn chroniseerde versnellingsbak. MILITAIREN SLOEGEN BAILEY BRUG OVER AFWATERINGS KANAAL Ongeveer 150 militairen zijn af gelopen week druk bezig geweest een bailey-brug te slaan over het Afwateringskanaal bij Waalwijk. Het betrof hier een herhalingsoefe ning van de genietroepen, afkomstig uit de legerplaats Mill. De aanvoer van onderdelen geschiedde via de haven in Waalwijk, waar enkele schuiten van de landmacht waren gelegen; vandaar werd het trans port verzorgd door zware vracht wagens. Vrijdagmorgen waren de militairen alweer begonnen aan de afbraak van de brug. Gelijktijdig vonden soortgelijke oefeningen plaats in Capelle. OPBRENGST COLLECTE MISSIE-ZONDAG De collecte die afgelopen zondag ter gelegenheid van Misie-zondag werd gehouden, bracht in de paro chiekerk St. Jan 1037.en in de parochie St. Clemens 563.op. De parochie St. Antonius en die van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen konden nog niets over de op brengst meedelen. KOE AANGEREDEN Vrijdagavond is op de Sprangse- weg een koe aangereden door een personenauto, bestuurd door G. A. S. uit Kaatsheuvel. De auto reed met een snelheid van 70 a 80 km. op de koe af, zodat S. haar niet meer kon ontwijken. De automobilist klaagde later over pijn in zijn borst. De koe is afgemaakt en naar het abattoir overgebracht. ROUTE B.B.A.-BUSSEN GEWIJZIGD Doordat het Hoekeinde voortaan éénrichting verkeer heeft gekregen, is de route va nde bussen van- en naar Den Bosch gewijzigd. Het Hoekeinde is voortaan alleen toegankelijk voor het verkeer, ko mende vanaf de richting Laageinde. Hierdoor werd het noodzakelijk om de busroute voor de B.B.A.-bussen, komende vanaf de Grotestraat, om te leggen. De B.B.A. heeft, omdat aan het Hoekeinde verbeteringen zijn aangebracht aan het trottoir, waardoor de rijweg smaller en het trottoir breder werd en het daar door vrij moeilijk manouvreren was voor de dubbele B.B.A.-bussen, be sloten de gehele route te wijzigen. De bussen rijden nu voor wat be treft de richting van en naar Den Bosch via Laageinde, Molenvliet- straat, Grotestraat v.v. JONGEDIERENDAGEN Op de jongedierendagen in Dus- sen en Heusden, behaalden de on derstaande leden der Gecombineer de Pluimvee en Konijnenvereniging de volgende uitblinkende predica tes VI. reus. B. v. d. Hoven 1 x z.g. J. de Rooi 1 x z.z.g. - 2 x z.g. wit. H. Span 1 x z.g. Tan bruin. Th. P. Rekkers 3 x z.g. Tan zwart. Th. P. Rekkers 1 x z.g. Rus zwart. J. Maas 2 x z.g. Wener blauw. J. Eijkhout 1 x zzg. Gouwenaar. L. Mandjes z.g. Kleurdwerg. Sj. Mandjes z.g.; mevr. A. Kelder-Bergmans z.g. Belgische haas. A. Herman 1 x z.z.g. - 1 x z.g. Hoofd-ereprijzen als volgt: A-klasse een beker J. Hamers. B-klasse Hier waren de leden van Waal wijk favoriet. J. v. Bokhoven le pr. beker. J. Eijkhout 2e pr. beker. J. v. Bokhoven 3e pr. medaille. Waalwijk en omstreken was met •28 dieren vertegenwoordigd. Heusden. Vlaamse reus. B. v. d. Hoven 1 x z.z.g. - 1 x z.g. Vlaamse reus, wit. H. Span 2 x z.g. J. Hamers hoogste predicaat U en mooiste middelrassen, beker. J. v. Bokhoven z.z.g. Groot Chinchilla. G. Rekkers 2 x z.g. Witte Weners. Mej. H. A. Rekkers 1 x z.g. Tan bruin. Th. P. Rekkers 1 x z.z.g. - 1 x z.g., waarbij de mooiste kleine rassen, beker. In totaal nam Waalwijk met 24 dieren aan deze keuring deel. De volgende tentoonstellingen zijn^ in Wijk en Aalburg, Utrecht, Eind-" hoven, en dan op 5 en 6 januari '63 in Waalwijk. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: bruine portemonnee m. inhoud; bedelarmband; zwart-grijze vulpen in étui; herenpolshorloge; bolderkar; bankbiljet van 100.—; damesarmbandhorloge; bont geruit kinder jasje; beige damesportemon nee met 435.dwerg-pinchster- tje. Gevonden: witte kinderrozenkrans; wit kindertasje; beige dameshand schoen; driewieler; groene porte monnee; heren-werkjas; speelgoed hondje; rode kinderportemonnee; rechter dameshandschoen; dames polshorloge; passer in zwarte étui. AGENDA Dinsdag 22 oktober om half acht repetitie voor dames en heren voor de „Missa Brevis" van Palestrina, in de kerk van St. Jan. Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. RAKE KLAPPEN BIJ ADVENDO—WASPIK Door een hevig conflict tussen enkele spelers van Advendo uit Breda en enige supporters van Waspik dreigde deze wedstrijd 10 minuten voor het einde te worden gestaakt. Op dat moment gingen pu bliek en spelers op de vuist. Welis waar werden er links en rechts en kele rake klappen uitgedeeld maar gelukkig konden door het optreden van meer bezadigde personen de verhitte gemoederen tot rust wor den gebracht. Deze onverkwikke lijke en de sport onwaardige uit spattingen komen voor 99 procent op naam van de rechtsbuiten van Advendo. Met meer succes dan er deze speler wellicht zelf van had verwacht heeft hij vanaf het begin getracht de sfeer te verpesten. Zijn unfair optreden was echter dermate doordacht-geniepig dat de scheidsrechter die overigens wei nig doortastend optrad, daarin niet voldoende aanleiding vond om drastische maatregelen tegen hem te nemen. Hoewel de meningen daarover verdeeld waren was de aanleiding van de rel o.i. meer 'n onopzettelijke botsing tussen de rechtsachter van Advendo en de linksbuiten van Waspik dan een onsportieve daad van de verdedi ger. Dit ongelukje volgde echter tekort op een ontoelaatbare tackle van twee achterspelers van Adven do t.o.v. de Waspik-linksbinnen. Toen het publiek op haar manier recht wilde doen zegevieren en letterlijk de handen uit de mou wen stak, was de keeper der gas ten, hoewel deze op geen enkele wijze bij het incident was betrok ken al gauw bereid op overtuigen de wijze te tonen dat hij behalve voor de voetbalsport ook voor het boksen niet te onderschatten ta lenten bezat. Toen het spel amper was hervat blies de scheidsrechter voor het einde. Er waren echter te veel tijdopnemers die het met het timen van de scheidsrechter niet eens waren. Nog 3 minuten zou er worden gespeeld. In deze tijd kreeg Waspik nog een strafschop te nemen, waarmee het vergrijp van een der Advendo-verdedigers beslist te zwaar werd gestraft. De stand was op dat moment 22 en de thuisclub zou de wedstrijd dus nog in haar voordeel kunnen be slissen. De emoties waren voor Willy Vervoort, die het vonnis zou voltrekken, op dat ogenblik ken nelijk te sterk. De te zacht inge schoten bal werd op knappe wijze door de doelman van Advendo ge stopt. Het eerste doelpunt viel in de 37e minuut. Een afstandschot van Willy Vervoort, die eerst enkele verdedigers had omspeeld, ver- wdeen in de uiterste rechterboven hoek. Vlak voor rust maakte Ad- voor het gemeentebestuur een w* ne zaak was geweest dat de?P f Waalwijk als nieuwe vestiging had gekozen. Hij zei respect te hek ben voor de energie waarmee de plir nen tot werkelijkheid werden bracht en daarnaast vol bewonde f te zijn voor de metamorphose van gebouwen. Hierna knipte de buJ meester een rood-wit-blauw lint doo waarna door de aanwezigen ter van het Nederlands vortenhuis L glas, gevuld met bruisende charnpae' ne, werd geheven. - Prinses Beatrix is vrijdag^, dag in Teheran (hoofdstad van Per. zië) aangekomen en zeer enthousiast ontvangen. Onder enorme belangstelling heeft de N.V. Hocké de bedrijfsge bouwen aan het Laageinde in gebruik genomen. Sedert 1961 is de firma Hocké, afkomstig uit Groot Bijgaarden, onder de rook van Brussel, alleen importrice van de Steyr vrachtauto's. Op 1 april 1962 kwamen er de Seddonwagens bij en zeer onlangs namelijk op 1 september van dit jaar was het de Berliet vracht- wagen die de reeks kwam aanvullen. Deze gelukkige ontwikkeling van de toestand noopte tot de op richting van een zuster-firma, teneinde inspecteurs, verkopers en dealers in de verkoop en servicediensten bij te staan. De gebouwen waarin de nieuwe Vennootschap zich heeft gevestigd omvatten woonhuis van de maga zijnmeester, kantoor, het magazijn, de werkplaats met inspectiekuil, een toonzaal met een oppervlakte van 500 m2 en tenslotte een 1200 m2 grote binnenplaats, waarop aanhang wagens en opleggers binnen de muren van het pand zullen kunnen parke ren. Het personeel dat Hocké Neder land op gang zal moeten brengen, be staat momenteel uit twintig man, maar men hoopt binnen afzienbare tijd dit aantal aanzienlijk uit te kun nen breiden. Voor de service diensten zullen alle onderdelen van meet af aan dag en nacht verkocht worden, ook op zon- en feestdagen. Het ge heel in Waalwijk staat onder leiding van de heer Boot. De „Hocké Digest", het maand blad van de onderneming, wijdt uit voerig uit over de reden waarom men Waalwijk als nieuwe vestigingsplaats gekozen heeft. „Te Waalwijk bevinden wij ons in een bedrijvige streek, de Langstraat geheten, waarvan deze gemeente zo wat de hoofdplaats is. Zij telt van daag de dag 18.000 inwoners en is het centrum van alle industrietakken, waardoor deze streek bekend is, nl. schoenen, leder- en leder-artikelen, machines, metalen voorwerp, confec- tiekleding, meubelen, chemische pro- dukten, precisie instrumenten en vee voeder". Over Waalwijk als knooppunt van verkeerswegen wordt aangehaald de regelmatige busverbindingen met Til burg en Den Bosch en 't station van Waalwijk, dat verbonden is met het Nederlandse goederen net. In ver band met het bovenstaande wijst het blad erop, dat Nederland begonnen is met de uitvoering van een groot project voor de aanleg van autowe gen, ter bevordering van het goede renverkeer. Het blad zegt letterlijk hierover „Want op het ogenblik dat Europa in wording is en dat de gren zen tussen de landen vervagen is het uitermate belangrijk, steeds gunsti ger transportmogelijkheden te bie den: Daarom hebben onze noorder buren met hun spreekwoordelijk ge worden doorzettingsvermogen, be sloten deze lastige problemen uit de weg te helpen." Burgemeester Teijssen, die uitge nodigd was de officiële opening te vendo gelijk uit een schermutse ling voor het Waspik-doel toen keeper Schellekens een ingescho ten bal van zijn borst liet stuiten. Door een misverstand in het ver- dedigingsblok van Advendo bracht Willy Vervoort in de 20e minuut van de tweede helft zijn club op nieuw aan de leiding, 21. Door een verre trap die in een boog over de doelman van Waspik in sloeg, werd in de 35e minuut de gelijkmaker gemaakt. 22. Afge zien van de incidenten was vooral in de eerste helft het vertoonde spel aantrekkelijk. Waspik hand haafde haar ongeslagen record. JEKA—WHITE BOYS 4—1 Tegen een superieur spelend Jeka was het voor White Boys in de eerste helft moeilijk optornen. Al te vaak konden de Jeka-aanvallers hun geschut in stelling brengen om het White Boys-doel onder vuur te nemen. Succes kon niet uitblijven en zo bouwde de thuisclub al in de eerste helft een veilige 40 voorsprong op. In de tweede helft gaf White Boys, dat met invallers voor H. v. Etten en J. Kuyten moest aantreden, goed partij en vaak zelfs meer dan dat. Meren deels was het initiatief aan haar kant zodat het tegenpunt 10 min. nar ust door P. Kanters gescoord volkomen verdiend was. Nadien stonden paal en lat meer succes voor de White Boys in de weg. Hoewel de overwinning van Jeka volkomen is verdiend zou 'n meer gereduceerde achterstand de ver houding beter hebben weergege ven. verrichten, verzekerde de talrijke aan wezigen, dat het gemeentebestuur in dertijd zonder enige restrictie de toe zegging had gedaan, medewerking te willen verlenen aan de verwezenlij king van de plannen. ,,Tot op die eer ste dagen was Hocké bij ons een goeddeels onbekende naam, maar naar gelang de contacten groeiden, bleek dat U zowel in als buiten Bel gië een grote naam hebt hoog te houden." De firma die sedert 40 jaar ge specialiseerd is in de assemblage, de verkoop en de reparatie van zware vrachtwagens, werd in 1922 opge richt door de heer Jean Hocké en omvat momenteel 3 ha. werkplaatsen met meer dan 300 technici en gespe cialiseerde vaklieden. Burgemeester Teijssen meende dat hiermee de zaak voldoende getekend was. Hij voegde hieraan toe, dat het - In Amsterdam moeten alle hon den gemuilkorfd aan de lijn geh0u. den worden. Er is weer een jongen van 16 jaar aan hondsdolheid gestor. ven. - Er wordt hevig gevochten tus sen China en India over verschillen de grensgebieden. Indiase grenspos ten werden totaal verpletterd. - Tot nu toe zijn vier van de vijf Nederlandse bisschoppen in zeven commissies gekozen in 't Concilie te Rome. VOOR HET BETERE WERK Korvelseweg 265 Tel. 21697 TILBURG DEPOT: H. L. KORTHOUT. Put.tr.at66, WAALWIJK Geef U een. de moeite onze modelboeken van ^-eboottekaattjes te komen Inzien. Wij bebben een «orterlng van ruim 70 «tuk. In de fraaiste en modernste ontwer pen en uitvoeringen. ~UetlooLnpf-kaait jet, (D ndettlouwkaatten en btieoen, (DoetHiflens-aankonlipinyen, TSi?pientjet e.d. kunnen wij U tonen In keuze van 120 modellen van prima uitvoering en In alle kwaliteiten en prijzen. Grotestra.t 205 - WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6