Remia helpt Nicolaas Uitstekend geslaagd driebanden-jubileum tournooi VERRASSEND Te koop: step, judo-pak, letterdoos Goede raad. Vraag uw leve rancier morgen om de nieu we geschenkenfolder van Remia. En kijk: een schat aan geschenken ligt er gereed voor praktische huisvrouwen die waar devolle pasteurmerken sparen. Let eens op die schitterende, metalen DAF- autootjes voor de jongens, en die prachtige Franse pop voor de meisjes. Zij zullen hun ogen niet geloven! En denk eraan: Remia mar garine is de béste in Nederland. Kies dus nu gezondheid voor u en uw gezin: Kies Remia! MARGARINEFABRIEKEN N.V.-DEN DOLDER de DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 NOVEMBER 1962 Ant. van de Ven van BSV winnaar Hoogste partijgem. 1.111 voor M. van Bracht van 't Zwaantje Met grote voldoening kan de biljartver eniging Keesje, gevestigd in Romantica bij de heer A. van Hilst, aan de Olympiawcg te Waalwijk, terugzien op het driebanden- tournooi, dat deze vereniging ter gelegen heid van haar 12V^-jarig bestaan organi seerde. De organisatie was prima verzorgd, het materiaal, een fonkelnieuwe Wilhemina- biljart, voldeed aan de hoogst gestelde eisen en was voor deze gelegenheid overgebracht van het café naar de feërieke zaal van Ro mantica. De deelnemers waren geselecteerd uit zes prominente driebandenspelers van 't district Waalwijk, terwijl de belangstelling van biljartminnend Waalwijk weinig te wensen overliet. Al deze factoren droegen het hunne bij tot het welslagen van het tournooi, dat werd geopend door de voor zitter van het district Waalwijk de heer Tom Burmanje. Deze begon met de B.V. Keesje geluk te wensen met het 12Vè-jarig jubi leum. Hoewel uw vereniging, aldus de distr.- voorzitter, ups en downs heeft gekend, is de kern behouden gebleven en kunt u met trots en voldoening op de afgelopen 12V£ jaar terugzien. In zijn openingswoord be trok de heer Burmanje ook de heer en mevr. v. Hilst, die al die jaren zo intens met de vereniging hebben meegeleefd, het geen thans de bekroning heeft gevonden in de plaatsing van een fraaie niewc Wilhel- mina-biljart. Hij dankt de heren Henny en Kees de Ruyter voor hun bereidverklaring om na afloop van het tournooi een demon stratiepartij driebanden te spelen, hetgeen aan de wedstrijden een bijzondere glans zal geven. Tenslotte wenst de districtsvoorzitter de deelnemers alle succes en met de wens dat de wedstrijden vriendschappelijk en sportief zullen verlopen, verklaart hij het tournooi voor geopend. En dit is inderdaad het geval geweest. Vanaf de aanvang is er werkelijk gestreden, doch vriendschappelijk en sportief. Reeds na de tweede ronde was het te zien, dat A. v. d. Ven en J. van Helvoirt in dit tournooi hoge ogen zouden gooien. Ze werden ech ter op de voet gevolgd door Ad van Crom- voirt. Na de 2e ronde was A. van de Ven van BSV no. 1 met 4 winstpt. en een gem. van 0.833. Jan van Helvoirt van HBS no. 2 met 3 winstpt. en een gem. van 0.706 en Ad van Cromvoirt no. 3 met 2 winstpt. en een gem. van 0.786. Ook G. Roomer van OOG was toen, met 2 winstpt. en een gem. van 0.697 nog helemaal niet kansloos. Deze volgorde bleef ook na de derde ronde gehandhaafd, evenals na de 4e ronde, met dien verstande echter dat G. Brok van OOG zijn clubgenoot G. Roomer was voor bij gestreefd en de 4e plaats bezette. A. v. de Ven en J. van Helvoirt in dit tournooi voirt 7, zodat de winnaar van dit tournooi in de laatste partij zou worden beslist tussen deze beide spelers. A. v. d. Ven had echter aan een gelijk spel reeds voldoende, om winnaar te worden, doch Jan van Helvoirt moest de slotpartij beslist winnen, om dit tournooi op zijn naam te brengen. M. van Bracht, die nog steeds onder aan de rang lijst stond en blijkbaar moeilijk aan het ma teriaal had kunnen wennen, kwam op de laatste dag echter tot een uitzonderlijke prestatie, door zijn partij tegen G. Roomer te winnen met het prachtige gem. van 1.111 (het hoogste partijgem. van het gehele tour nooi. De krachtexplosie kwam echter jam merlijk te laat, alleen bracht hij hierdoor G. Roomer op de 6e en laatste plaats. Onder hoogspanning ving> hierna de be slissende partij aan en hoewel Jan van Hel voirt er aanvankelijk het beste voorstond, moest hij tenslotte de overwinning laten aan de uitstekend spelende A. v. d. Ven van BSV, hoewel Jan van Helvoirt slechts 1 car. tekort kwam. Dit neemt echter niet weg dat dhr. Ant. v. d. Ven zijn eerste plaats vol komen heeft verdiend. De eindstand werd dus als volgt 1 A. v. d. Ven van BSV alg. gem. 0.758, 10 winstpt.; 2 Jan van Helvoirt HBS 0.738 - 7; 3 Ad van Cromvoirt BSV 0.695 - 6; 4 G. Brok OOG 0.608 - 3; 5 M. van Bracht 't Zwaantje 0.665 - 2; 6 G. Roomer OOG alg. gem. 0.628, 2 winstpt. Hoogste serie: Jan van Helvoirt en M. van Bracht, 7 car. Hoogste partijgem. M. v. Bracht, 1.111. Door de districtsvoorzitter werden de prachtige prijzen uitgereikt, waarvan de eer ste prijs bestond uit een fraai mocca-servies, geschonken door de leverancier van het Wilhelmina-biljart, de heer Salomons uit Amsterdam, die het tournooi met zijn echt genote ook gedeeltelijk had bijgewoond. Voordat de heer Burmanje echter tot de prijsuitreiking overging, dankte hij in wel gekozen woorden de BV Keesje voor de uit stekende organisatie en het prachtige ver loop van dit schitterende tournooi, dat aan de stoutste verwachtingen heeft beantwoord. Hij dankte de heer en mevr. v. Hilst voor het beschikbaar stellen van hun prima ma teriaal in hun prachtige zaal Romantica en voor de hartelijke ontvangst van de deelne mers, die zich hier echt thuis voelden, even als de honderden belangstellenden, die van' het tournooi hebben genoten en waarvan er velen, dank zij een gehouden loterij een mooie herinnering mede naar huis konden nemen. De voorzitter dankte tenslotte ook de aanwezigen, die door het bijwonen van de wedstrijden de deelnemers hebben ge ïnspireerd zich voor de volle 100 te ge ven. Voor de deelnemers aan dit tournooi had de districtsvoorzitter niets dan lof. Hij was hen uiterst dankbaar voor de vriend schappelijke en sportieve wijze waarop deze wedstrijden zijn gespeeld, wedstrijden die op een hoog peil stonden, waar fel om de winstpunten werd gestreden, doch waar de vriendschappelijke, sportieve sfeer steeds bewaard bleef. Voor ieder der deelnemers had de voorzitter bij de prijsuitreiking een afzonderlijk woord. Tot slot bracht hij dank aan allen die op enigerlei wijze aan het welslagen van dit tournooi hebben bijge dragen. Hierna volgde de aangekondigde demon stratiepartij driebanden door de Waalwijkse topbiljarters Henny en Kees de Ruyter, doch vooraf bood de heer v. Bracht aan mevr. v. Hilst namens de spelers, voor haar goede zorgen, fraaie bloemen aan en aan de win naar, de heer A. v. d. Ven een rokertje, waarvoor de heer van Hilst namens zijn vrouw hartelijk dank zegde en de heer v. d. Ven, zijn medespelers eveneens dankte. De partij tussen de heren Henny en Kees de Ruyter eindigde in een overwinning van eerstgenoemde, hoewel beide spelers dik wijls fraaie staaltjes lieten zien van hun grootmeesterschap op het groene laken. Voor hun schitterende prestatie werden bei de heren beloond met een hartelijk applaus. Namens de organiserende vereniging bood de heer Burmanje beide spelers een fraai souvenir aan, terwijl hunne dames een schit terend boeket bloemen werd aangeboden. Ook mevr. van Hilst mocht van de distr.- voorzitter namens de BV Keesje een prach tig boeket in ontvangst nemen, hetgeen zij, blijkbaar ontroerd, dankbaar in ontvangst nam. De voorzitter van de organiserende ver eniging sprak tenslotte een uit het hart ge grepen dankwoord tot allen die aan het wel slagen van dit tournooi hebben medege werkt. De districtsvoorzitter bood hij een rokertje en diens echtgenote een fraai boe ket aan. Ook de wedstrijdleider de heer C. v. d. Sanden mocht sigaretten en.diens echt genote fraaie bloemen in ontvangst nemen. En zo kwam dan het einde van een tour nooi, waarop de BV Keesje met trots en voldoening kan terug zien en waarvoor deze vereniging evenals de heer en mevr. van Hilst zich volledig hebben ingezet. Het heeft de gehele vrije wereld zeker verrast, op welke wijze Chroet- sjef is opgetreden in de Cubaanse kwestie, of liever hoe hij daaraan plots een einde heeft gemaakt. Hoe angstig keek de gehele we reld uit naar de blokkade om Cuba en naar de tegenzet die Rusland daartegen zou doen, en hoe viel alles gelukkig anders uit. Geen tegen-actie; zelfs de eis- Turkije liet Chroetsjef vallen en stel de zich tevreden met de belofte dat Amerika Cuba niet zou aanvallen. Hoe is 't mogelijk, vraagt men zich af, na alle scheld- en schimppartijen op Amerika, en steeds maar dreigde met kernwapens. Zelfs op andere gevaarlijke punten als Berlijn b.v., bleef het rustig in deze crisis. Wat het is, weet men niet. Is hij plotseling vredelievend geworden; is hij bang voor Amerika? Maar dit is zeker, dat na deze krachtige houding van Amerika, er weer voldoening en hoop leeft in de wereld. een TRAPNAAIMACHINE inzinkbaar een ELECTRISCH FORNUIS met pannen; een 2-pits GASCOMFOOR (Junker en Ruh). v. Assendelftstraat 64 Waalwijk TE KOOP: in prima staat. Mgr. Zwijsenstraat 4, Waalwijk Dex is uitsluitend verkrijgbaar bij de melkhandelaar Originele Franse pop - onbreekbaar - slaapogen - ingeplant haar dat je echt wassen en kammen kunt (naar keuze goud blond of platina) - snoezig aangekleed - groot 39 cm. Uw dochtertje is er dolblij mee! Uw jongens (en ook vader) zijn verrukt van deze serie schitterende DAF autootjes. Totale lengte truck met aanhanger 26 cm. Daffodil, lengte 9 cm. Solide metalen uitvoering, prachtig gemoffeld, rubber banden. Gun ze dat plezier! Grote doos Bambino bouwstenen, waar ze uren zoet mee zijn. Maar liefst 410 stuks plus ca. 20 deco ratiestenen, compleet met kleurig voorbeeldenboek En voor u: tafelmesjes, badhanddoeken en theedoeken, couverts. Het pasteurmerk op alle soorten Remia margarine is uw garantie voor de beste kwaliteit: 100% gepasteuriseerd, zuiver en gezond, rijk aan vitamine, prima smeer baar en u kunt er héérlijk mee bakken! ivwr ••-O*; mm Remia inzet De I toesl De i aan TE Huu: de 1 Aan' en s keu! IN I en Beta Bezi I

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6